Keresés

Részletes keresés

ladybird77 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 866
Igen, a jegyárakkal öléggé elszálltak, ezt én is adom.Nekem mázlim volt, mert én ajándékba kaptam.Erkély jobbközép de így is 14.500 forint volt, ami jól fejbe is vágott amikor megláttam a jegyen..Utólag azon gondolkodtam, hogy megvettem volna e magamnak, magamtól...
Valószínű igen, mert annyira kiváncsi voltam, hogy mit fog kihozni szólóban.
Nagyon szeretem a Rupi's dance albumát, és arra számítottam erről is lesznek nóták.(Úgy emlékszem egy volt róla.)
De nem bántam, hogy inkább a " múltban" kavart, mert a Tull-os korszakát is bírom.
Meg úgy az egéééééész embert, ahogy van..:-))))

Mellettem egy pali a telefonjával vette fel a Bourée-t.

De ott lent, az első két szám erejéig láttam profi kamerameneket, db-szám szerint kettőt, akik aztán angolosan távoztak.Nem is értettem őket, hogy bírják otthagyni ezt a zenét???
Előzmény: Caorle (865)
Caorle Creative Commons License 2006.05.09 0 0 865
Sziasztok! Én szerencsére már nagyon sokadik alkalommal láttam Ian mestert. Sajnos a BKK beli buli vegyes érzésekkel töltött el, már valamikor január elején...Akkor mentem el jegyet venni barátaimmal, 22-őt és végül csak ketten mentünk be. Az árak felháborítóak voltak, amit nem indokolt a rendezők mohóságán kívül semmi. Tudom, a zenekar és az egséz mennyi pénzt kapott. Megnéztem neken több külföldi koncert árát, többnyire 40-45 Euro volt a legdrágább! azért az nem 19200 volt.  A koncert előtt állítólag volt is némi kavar az erős félhá-gyenge háromnegyed házból! Előtte már napokkal a rádiókban lehetett nyerni belépőket, hogy ne legyen akkora égés. Ezen kívül partnercégek is szépszámmal kaptak belőle..Ismerőseim közül végülis egyedül fizettem. Igaz végül kaptam volna én is, de ragaszkodtam első sor közepére megvett helyemhez. Ez jó döntés volt. A koncert tényleg zseniális volt, a hegedűs hölgy nekem kicsit sok volt, de ez ízlés dolga. Remélem hamar láthatom újra a Tullt, Martinnal és a többiekkel. Ők azért hiányoztak nekem. Valakinek nincs kalóz felvétele az estről? Láttam többen csináltak felvételt...
Markov Creative Commons License 2006.05.04 0 0 864

Ajánlom magamat:

A Fúzió Rádióban ma (és minden páros hét csütörtökön) du. 5-7-ig főként prog-rock, blues csemegékből hallhattok összeállítást. A mai program a közelmúltbeli bp-i Solaris és Ian Anderson-koncertek apropóján a "Fuvola a rockzenében" tematikára épül (Solaris, Anderson/Jethro Tull - kb. 20 perc, Quidam, Cast, Focus, King Crimson, Camel, Genesis, stb.)

A Fúzió Rádió egy kisközösségi kultúrális adó - tele jó zenékkel és értelmes beszélgetésekkel - mindazoknak ajánlom, akiknek egy kicsit már elege van a kereskedelmi médiából. Mivel az FM 93,5-en csak Bp. XI. ker-ben fogható az adás (10-22 óra között) - így inkább az online verziót ajánlom. A honlapon ( www.fuzioradio.hu ) a bal alsó sarokban található "élő adás" gombra klikkelve Winampon keresztül hallható a műsor.

Törölt nick Creative Commons License 2006.05.03 0 0 863
Nagyritkán a fiaként is mutatja be állítólag koncerteken. Egyébként 28 éves, mint én :-) Azt hiszem, az lehet az igazi neve, hogy James Duncan Anderson.
Előzmény: yasha (860)
Droopy Creative Commons License 2006.05.03 0 0 862

Nekem az a bizonyos eurowoodstok anno tizenket eve volt eletem elso es utolso sziget koncertje. Azota sem talaltam izlesemnek megfelelo fellepot. :)

Habar lehet hogy csak a "kor" teszi. igy negyx felett egy hajszallal. 

Előzmény: esz-ki-mo (861)
esz-ki-mo Creative Commons License 2006.05.03 0 0 861

Hát, én ezt így nem tudnám kijelenteni, eleve nehéz öszehasonlítani a mostani koncertet egy tizenévesen átélt stadionkoncerttel a 80-as évek végéről, vagy egy Diákszigetes dzsemborival 50 000 néző előtt...mindenesetre a TOP 3-ban benne volt, az biztos!

 

Ja, szerintem alacsonyabb jegyárakkal megtelt volna a KK, így sajna pont a vékonyabb pénztárcájú rajongók maradtak otthon.

 

Eszk

Előzmény: Droopy (855)
yasha Creative Commons License 2006.05.02 0 0 860
Ohh. Ez nekem uj. Mindenesetre nem tunt tul fiatal fickonak. Bar Ian se mai csirke :)
Akkor sorry. Mindenesetre a valaszt megkaptad :)
Előzmény: Törölt nick (859)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.02 0 0 859

James Duncan

Ian fia!

 

Előzmény: yasha (858)
yasha Creative Commons License 2006.05.02 0 0 858

Neem, más volt a felállás:

IAN ANDERSON (Jethro Tull )
és a Sturcz Chamber Orchestra
Vezényel: John O'Hara; gitár: Florian Opahle; dobok és ütős hangszerek: James Duncan + a hegedűslány a Lucia Micarelli

Előzmény: Törölt nick (856)
yasha Creative Commons License 2006.05.02 0 0 857

Tényleg sajnálhatod, kegyetlen jó volt!

Annyira a helyén volt minden hang, hibátlan volt a hangzás! Nagyon élveztem!

Előzmény: Törölt nick (854)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.02 0 0 856
Köszi, még azt szerettem volna megkérdezni, hogy most is Ian fia dobolt?
Előzmény: Droopy (855)
Droopy Creative Commons License 2006.05.02 0 0 855
Foldszint 2/3-ig volt, az erkely majdnem tele. A kozonseg a helyszinre valo tekintettel a "korcsarnokos" szakadt farmertol a "kongresszusikozpontos" kisestelyi-ig bezarolag tizenxtol - otvenxig kepvieltette magat. Szvsz eletem 5 jethro tull koncertjebol a legjobb volt, igaz, a lufi, meg a Cheerio is elmaradt a vegen...
Előzmény: Törölt nick (854)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.02 0 0 854

Sajnos én nem lehettem ott :-((

 

Teltház volt? Milyen volt a közönség?

 

Vannak valahol képek a neten a koncertről vagy kritika?

Előzmény: esz-ki-mo (853)
esz-ki-mo Creative Commons License 2006.04.30 0 0 853

Én az utolsó pillanatban döntöttem a koncert mellett, s persze csak utólag látom,mit veszítettem volna, ha nem így teszek.

 

Igazából nem tudtam, mire számítsak, mennyire másra, mint a legutóbbi néhány Jethro koncerten.

 

Hát, megkaptam :-) Egy olyan zseniális egyveleget, amit nehéz szavakkal jellemezni.

Eleve a zenekar ( mert ez már az volt) felállása, a kamarazenészekkel negyon bejött.

A hegedűs leányzó szintén, saját szerzeményei sem voltak rosszak ( persze a fuvola feldobta :-) , a "klasszikusok diszkóritmusban" szintúgy, de persze azért a csúcs a jó öreg Jethro számok előadása volt.

Külön örömömre szolgált, hogy az Aqualung-ról ( talán a kedvenc lemezem) jó sokat játszottak, volt Wondering... Cheap day..Mother Goose, My God, a rájátszásban az elmaradhatatlan Locomotive, de az abszolut csúcs tegnap este ( megelőzve az előbb felsoroltakat valamint a klasszikus Living inthe past-ot, Thick as a brick-et no és persze a Budapestet) az Aqualung átirata volt. Egyszerűen zseniális.

 

Szóval ismét megállapítottam, akárhány koncerten is voltam már, a jövőben sem szabad kihagyni az újabb alkalmakat.

Ki kell használni minden lehetőséget, mert még egy ilyen csodazenész nem egyhamar fog születni...

 

 

Eszk

Előzmény: ladybird77 (851)
zizi Creative Commons License 2006.04.30 0 0 852
Nagy király volt ismét - habár a hegedűs lányról lemondtam volna :-)
Előzmény: ladybird77 (851)
ladybird77 Creative Commons License 2006.04.30 0 0 851

Tegnap este a KK-ban tudatosult bennem újra, hogy ez az ember egy GÉNIUSZ.
Amit levágott a színpadon az egyszerűen hihetetlen volt.
Az is jó volt, hogy javarészt a régi Tull-os korszakból válogatott.Aki nem lehetett, ott az fogadja részvétem.
A számok közt végig bohóckodott, a poénjai is hatalmasak voltak.(MOZ-ART)
A kis hegedűscsaj (Lucia Micarelli) előtt is le a kalappal.Olyat mutatott, hogy nem tudtam, féljek e tőle, vagy örüljek neki..:-)
De az egész estét bearanyozta a kendőbe tekert fejével az utánozhatatlan szinpadi szökkenéseivel fuvolázó, gitározó énekes virtuóz.
Imádtam,már amikor beviharzott az elején, és már akkor hiányzott,amikor a ráadás után eltünt a függöny mögött.
rusnya21 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 850

Sziasztok!

 

 

Most pénteken (április 28-án) 20:30-tól nad buli lesz a tűzraktérben!!!

 

AKT
not yet
Kinopuskin

 

Beugró: 500Huf.

 

Az AKT (Alkalmi Kapcsolatok Társulata) amolyan sanzonféle, a not yet (mi) ilyen pszihederik-neohippie (Tull, Crimson, Kex), a Kinopuskin (nem is kell bemutatnom) meg az ős funky-alter-underground, tele fuvolával!

 

Gyertek, nagy lesz!

 

Rusnya.
www.zagyva.hu/notyet

AKT, not yet, Kinopuskin - ápr. 28 (péntek) 20:30 Tűzrakter

Markov Creative Commons License 2006.04.26 0 0 849

Családi okok miatt eladó 2 jegy a most szombati IAN ANDERSON-koncertre, a "legolcsóbb" kategórián belül (9.900,-/db) a legjobb helyekre: erkély, 6. sor közepe. Helyszín: Kongresszusi Központ, 20 óra.

Ha érdekel, hívj a (06-hetven) 9411-hétkilencvenkilenc-es számon!

rusnya21 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 848

Sziasztok!

 

Ma este (április 12.) 21h-tól TRINITY, NOT YET koncert lesz a Tűzraktérben!

 

Amit a Trinity játszik: Genesis, meg sajátok.

Amit a Not Yet játszik: Jethro Tull, King Crimson, Kex, meg sajtárok.

 

www.kethold.hu

www.zagyva.hu/notyet

www.tuzrakter.hu

 

Üdv: Rusnya.

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.27 0 0 847
Tudom, hogy úgy kell, úgy is próbáltam.
Előzmény: Eördögh (846)
Eördögh Creative Commons License 2006.03.26 0 0 846
azért nem volt jó a linkelés, mert az indexfórumon nem így kell linkelni :-) a hozzászólás-író űrlapon kell a nagy szövegmező alatt megadni a linket, felvenni, aztán beszúrni a szövegbe.
Előzmény: Törölt nick (844)
altos Creative Commons License 2006.03.26 0 0 845
Köszi, lejött!
Előzmény: Törölt nick (844)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.26 0 0 844
Picsába!

http://s41.yousendit.com/d.aspx?id=3HOCS2FVBJJCP1KFC0CKH9LWDZ

Ez a 2. CD....(nem tudom, miért nem volt jó a linkelés az előbb)...
Előzmény: Törölt nick (843)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.26 0 0 843
<a href="http://s41.yousendit.com/d.aspx?id=3HOCS2FVBJJCP1KFC0CKH9LWDZ" target="_blank">A 2. CD</a>
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.26 0 0 842
Akkor légyszi adj meg egy emailcímet és feltöltöm neked yousendit.com-on.
Előzmény: altos (841)
altos Creative Commons License 2006.03.25 0 0 841
A második CD nem akar elindulni...
Előzmény: Törölt nick (839)
Mice Elf Agin Creative Commons License 2006.03.25 0 0 840
Nincs meg valakinek ez a 25th Anniversary box eredetiben? (Meg a korábbi, 3CDs box is kéne...!) Csereberélhetnénk CDR-másolatokat... Az itt regisztrált címen elérhető vagyok, és előre is köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.25 0 0 839
Itt van a 25th Anniversary Boxed Set:

1.cd

http://www.megaupload.com/?d=999UTCQ5


2.cd

http://www.sendspace.com/file/5ncezz


3.cd
http://rapidshare.de/files/15147082/cd_3_-_25thAnniversaryBoxSet.rar.html


4.cd

http://www.sendspace.com/file/o3swza
altos Creative Commons License 2006.03.24 0 0 838
Közben én is nezegettem utána a dolgoknak, csak mikor ide beírtam, nekem még új info volt.
Előzmény: Caorle (837)
Caorle Creative Commons License 2006.03.24 0 0 837
Nem csak azon, hanem Mandoki DVD-n és egyéb lemezein is játszik. 93(?) ban a Szigeten is vele játszott a tull utáni napon. 3 éve Münchenben is vele volt, sőt a Mándoki által szervezett az "50 éves a Rock" műsorban is játszott!
Előzmény: altos (834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!