Keresés

Részletes keresés

frigomix Creative Commons License 2017.01.23 0 0 26439

Még nincs konkrétum. A kiválasztás, nézelődés fázisnál tartok. Általában érdekelne a Te véleményed (is).

Előzmény: kiss_atti (26433)
csiba00 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 26438

Sziasztok!

 

Pinceablakot szeretnék kicserélni és ehhez kérném a segítségeteket. Az ablak káva magassága minden esetben 22 cm, szélessége 45 és 75 cm között változik. Jelenleg házilag legyártott ablakok vannak benne, amik az építkezéskor kerültek beépítésre. Szögvasból hegesztett keret, szimpla üveg ráragasztva.

Alapvetően ez nem jelent gondot, mert a pince nem szigetelt, jelentős része föld alatt van, ilyen hideg időben sem csökken 10 °C alá a hőmérséklet. (Szigeteléskor a pince mennyezetére fog kerülni eps, nem célom a pincében a nyílászárókkal történő szigetelés.

 

Ki szeretném cserélni újakra ezeket az ablakokat. Egy nyílászáróssal már beszéltem, aki azt mondta, hogy ilyen alacsony magasságban ők nem tudnak gyártani ablakot, mert a tok és a keret vastagsága miatt lényegében nem lesz üveges felületem. (Tény, hogy ez a gyártó inkább a lakótér ablakaira van specializálódva.)

 

A káva magasítására nincs lehetőség, szóval mindenképpen olyan új ablakra van szükségem, aminek 22 cm-es a magassága. Tudtok ajánlani olyan gyártót, aki ilyen méretben tud gyártani ablakot?

Hangus Creative Commons License 2017.01.23 0 0 26437

Az alábbi ajánlatot kaptam egy 240*240-es tolóajtóra.

Ti hogy ítélitek meg ennek üvegezését? 

 

Hangus Creative Commons License 2017.01.23 0 0 26436

köszi, mindenképp emelő-toló lesz !

 

Előzmény: gabeeen (26371)
szszilikis Creative Commons License 2017.01.23 0 0 26435

Sziasztok

Rehau Synego 80md lesz az épülő házamnál és vakolható tokos redőny.

Kicsit elbizonytalanodtam ezzel kapcsolatban. :( Mivel lehetne érdemben kiváltani a redőnyöket? Zsalúzián kívül, annak azért jelentős a felára. Inkább a szobákra gondolok elsősorban.

 

Köszi

kiss_atti Creative Commons License 2017.01.23 0 0 26434

HOPP,

 

http://www.ablakos.hu/4-retegu-uveg/

 

én is találtam. Tessék olvasgatni, nem túl rossz cikk.

:-))))

 

 

Előzmény: kiss_atti (26433)
kiss_atti Creative Commons License 2017.01.23 0 0 26433

hogy 3 vagy 4 rétegű üveg legyen?

--

 

ha adsz egy linket a négyrétegű üvegezés műszaki tartalmáról/gyártójáról, akkor könnyebben meg tudjuk válaszolni a kérdést.

Előzmény: frigomix (26432)
frigomix Creative Commons License 2017.01.23 0 0 26432

 

Sziasztok.

Nyílászárók cseréjével kapcsolatban abban a kérdésben vagyok tanácstalan, hogy 3 vagy 4 rétegű üveg legyen? 

Az ablakok nagy része nem lenne nyitható a központi szellőzés miatt, szertnék rá redőnyöket a sötétítés-árnyékolás miatt. 

Terveztünk egy 260x360 teraszra néző nagy üvegfelületet is ennek a kialakításával is vannak gondok, az ablakos csak pillogott....(Azt javasolta vegyem alacsonyabbra a magasságot, a 260-ból csináljak 220-at, meg azon aggódott, hogy a nyíló részbe csak 3 rétegű üveget tud tenni és bután néz ki egymás mellett a 4 és a 3 réteg, meg a 3 réteg szerinte akkor párásodni fog)) 

Hogyan kellene osztani, hogy jól is nézzen ki, bejáratként és terasz-kertkapcsolatként is funkcionáljon?

Valami árnyékolás is legyen rajta.

Köszi, ha válaszoltok!

grika Creative Commons License 2017.01.22 0 0 26431

Köszönöm a segítséget, én is arra jutottam,hogy ár-érték arányban jó profil. 

Előzmény: sanya1214 (26372)
kiss_atti Creative Commons License 2017.01.22 0 0 26429

akkor van olyan gyártó

---

 

Nincs.

Mindegyik gyártó profiljának  cca. 112-120 mm közé esik a tok-szárny együttes - látható - szélessége.

( Ne vegyük figyelembe a kisszériás, esetleg ipari felhasználásra gyártott profilokat)

 

Előzmény: dddstudio (26427)
FantasyLandia Creative Commons License 2017.01.22 0 0 26428

"ha betonfödémetek van és tényleg 40%+ a belső relatív páratartalom, akkor az ott nedvesedni fog, pont. hogy penész is lesz-e, az csomó más dolgon is múlik."
Könnyűszerkezetes a födém, ami Cellulóz szigetelést kapott. A födém és a koszorú alsó síkja között kb: 30 cm van (ha emlékeim nem csalnak), tehát nincs találkozási csomópont...

Infrázás jövőhéten lesz, mindenképpen megosztom a végeredményt...

Előzmény: Törölt nick (26421)
dddstudio Creative Commons License 2017.01.22 0 0 26427

Köszönöm!


Az a helyzet, hogy a ház utcafrontja sajnos már nagyon nem egységes ablak forma/szín tekintetben. Ezért (és értelemszerűen pénzügyi okokból is) nem biztos, hogy fa ablakokat választanék. Talán még kapcsolt gerébtokos megoldásra sincs szükség. 

 

Tehát kicsit pontosítva a kérdésemet: ha "hagyományos" 3-rétegű, meleg-peremes, sokcellás... abszolút felső kategóriás műanyag ablakot választanék, akkor van olyan gyártó akinek az ablakai karcsúbbak az átlagnál és a lehető legnagyobb üvegfelülettel rendelkeznek? 

 

Sajnos a legtöbben csak a beépítési mélységet reklámozzák, a kívülről látható szélességről nem sok infót találok. 

Előzmény: ganser (26426)
ganser Creative Commons License 2017.01.22 0 0 26426

Mint az előttem szóló:Tudunk,nem gond.

Viszont elég költséges mulatság az ilyesmi.

A másik az,hogy a modern vasalatok stb. miatt az üvegfelület azért csak csökkenni fog.

Előzmény: dddstudio (26424)
kiss_atti Creative Commons License 2017.01.22 0 0 26425

Igen, tudunk,

 

jobb faablak gyártók meg tudják valósítani ezt az igényedet, csinálnak ugyanilyen kapcsolt gerébtokos szerkezetet, modern vasalattal, modern, a kor követelményeinek megfelelő üvegezéssel.

 

Én tudok ilyen gyártót.

Előzmény: dddstudio (26424)
dddstudio Creative Commons License 2017.01.22 0 0 26424

 

Sziasztok!

 

Egy századforduló környékén épült régi tégla társasház gerébtokos ablakait szeretném lecserélni új ablakokra.

Műanyag ablakokat is nézem, de kissé elijesztenek a vastag tokok és az ebből adódó kisebb üvegfelület.

 

Tudtok ajánlani olyan modelleket/gyártókat amik karcsúak, de a lehető legjobb hő és hangszigetelési tulajdonságokkal rendelkeznek?

 

Köszönöm,

RD

 

 

kiss_atti Creative Commons License 2017.01.22 0 0 26422

Kár sokat vitatkoznotok,

 

a párásodás adott, Parci, Neked igazad van a hőhídról, de - azt gondolom - nem a koszorú szigeteletlensége miatt párásodik a szerkezetek ALJA.

 

Ugyanakkor meg az a spúrom - hangsúlyozom, a hely és a körülmények ismerete nélkül -, hogy nem az ablakokkal lesz a hiba.

 

Előzmény: Törölt nick (26421)
FantasyLandia Creative Commons License 2017.01.22 0 0 26420

"elnézést, ha gúnyos volnék"
Nem esik jól, de tisztában vagyok vele hogy ez egy fórum és nem egy biblia-kör vagy hippi-fesztivál :)

Penész nincs és nem is volt SOHA! Honnan veszed ezt a penész dolgot? Pára sem magas mint ahogy írtam, 35-45% között szokott lenni, de inkább kisebb mint nagyobb!
Tudom nálatok 20% alatt van..., ami hosszútávon szintén nem egészséges!
 
Csak és kizárólag az ablak alja párásodik, ebben a pillanatban olyan kb.: 2mm-es kezdődő vonalkát látok halványan..., kint -10°C van, bent 23,5°C és 40%-os a páratartalom. Ez mind úgy hogy közben száradnak a mosott ruhák a lakásban!

Miből gondolod hogy hőhidas a ház? Írtam valahol vagy kérdeztem szigetelés ügyben a "szigetelős" fórumon? Nem!
Ám köszönöm hogy a körülményeket nem ismerve, látatlanban (infra-kamera nélkül) megállapítod hogy kár hogy hőhidas a ház és hogy szokjunk hozzá a penészhez -ami, mint mondtam soha nem volt -, de még csak arra utaló jelek sem!
Láttam már penészes, hőhidas házat 1-2 barátunknál akik évek óta küszködnek a problémával. Sajnos az egyiknél a terasz a ludas, mert ha jól emlékszem nem került szigetelés a terasz és a lábazat közé, de nem akarok hülyeségeket írni, lehet nem pont így van a sorrend... 

"ha már. a szigeteléssel tök rossz döntést hoztatok"
Kedves vagy, de te nem tudhatod hogy számunkra mi a jó döntés, ugyanis ma sem tennénk máshogy! Ugye nem gondolod hogy szándékosan rosszat építettünk?
Egy hibát biztos elkövettünk, hogy 2 rétegű alumínium távtartós ablakot vettünk...

Amit írtál a könyöklővel kapcsolatosan azt viszont megfogadjuk jó tanácsként! Tavasszal a férjem visszabontja a külső könyöklőket és szigeteli. Az előbb odatettem a kézfejemet az ablak elé próbaképpen és érezhetően simogatja a kinti hideg levegő. Az ablakok alsó tokjánál mintha behúzná a hideget. Sehol nem érzek olyan hűvöset mint a nyílászárók alsó részénél, annak ellenére hogy az ablakok jól zárnak, gumitömítései is hibátlanok. A hideg a könyöklő és a nyílászáró alsó részénél érezhető...

Köszönjük a tippet! 

Előzmény: Törölt nick (26404)
csiba00 Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26419

Az mondjuk szerintem minden termék esetében elmondható, hogy ha van egy "híres" márka, akkor ott az árban a márkanevet is meg kell fizetned.

 

Nézelődök több helyen ablakcsere miatt és a héten besétáltam egy Internorm kereskedőhöz. Az tény, hogy a mostani agyonvetemedett ablakainkhoz képest ég és föld :) Az viszont azért szimpatikus volt, hogy nem akartak rábeszélni a drágább termékeikre - bár a műanyag sem olcsó. Úgy mentem be, hogy fa-alumínium ablakokat szeretnénk, aztán az eladó mondta, hogy hőszigetelési tulajdonságban a műanyag sem rosszabb semmivel, azokra is lehet pár %-os felárért alumínium borítást kérni kívülre, belülre meg fa utánzatú ragasztást, ha szeretné a vevő. Egyelőre a KF 410-re esne a választás, de még van idő választani.

Előzmény: ganser (26412)
ganser Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26412

Az Internormnál sem minden csúcsminőségű.

Náluk is vannak középszerű termékek.

A top cuccaik nagyon jók,de nem annyival, amennyivel többe kerülnek.

Előzmény: csiba00 (26406)
kiss_atti Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26411

Erre szavak sincsenek.

--

 

Deeeee, vannak, csak minek ??

A helyén kell kezelni, ennyi.

:-))))))

Előzmény: asztalos sanya (26405)
kiss_atti Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26410

de a külső alatt, ha nincs,

---

 

Nem ez a baja,

 

az én saját házamnál ( 1997-es építés - ugyanis tutti nincs semmiféle hőszigetelés sem a külső, sem a belső párkány/könyöklő alatt, mégsincs egy gramm pára sem az üvegeken.

Előzmény: Törölt nick (26404)
kiss_atti Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26409

Igen, visszatükröződik.

Előzmény: csiba00 (26406)
kiss_atti Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26408

Kiálltok a házból

 

a redőnydobozba, ott kötitek össze egy csokival, amit felfogattok a doboz oldalára, könnyen elérhető, szerelhető helyre.

Előzmény: Rihi11 (26407)
Rihi11 Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26407

Urak,

 

 Rádiós redőnynél, vezetékkel állunk ki a redőnytokhoz, vagy a motor vezetékét húzzuk be a házba és ott kötünk rá??

 

köszönöm

csiba00 Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26406

Sziasztok! Internorm ablaka van valakinek? Azt tudom, hogy elég drágák, de ez a minőségükben visszatükröződik?

kiss_atti Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26395

Az, hogy mi "éri meg",

 

a vevőnek kell eldöntenie... semmilyen kérdésre sajnos semmitmondó a válasz is..

Előzmény: braunniki (26378)
kiss_atti Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26394

sanya, sanya.... reklámszagú ez a post... nem nagyon... de egy kicsit... így, elsőre....

 

:-)))))

Előzmény: sanya1214 (26372)
kiss_atti Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26392

Előzmény: ganser (26368)
asztalos sanya Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26391

Bocsánat, de Te minősítetted elsőként beépítési hibának. Szerintem viszont ezt itt fejezzük is be, mert így ismeretlenül ismerve ganser topictársat, ezzel a stílussal nem mész előre.

Amúgy, mint jeleztem, nem vagyok szakmabeli.

Előzmény: Törölt nick (26389)
asztalos sanya Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26390

Köszönöm a helyreigazítást. Azt gondolom, számodra félreérthető volt a mondandóm.

Az én laikus elgondolásom szerint a befelé irányuló zaj tompítása a feladata. A hifi üvöltetése nem potméter, hanem intelligencia kérdése.

 A gyártói nyilatkozat bizonyos tekintetben félrevezető lehet, mert a lakáson belüli mérés egészen biztosan nem fogja hozni pl. az említett 36 db értéket.

Nem beépítési hibára gondoltam, hanem komplex megoldásra, aminek része a beépítés is. De sok ember, vevő, ügyfél..... azt hiszi, hogy a hangszigetelt üveggel megoldást nyer pl. egy körúti problémára. Csak nyílászáró cserével nem fog.  Tehát egyáltalán nem beépítési hiba. Azonban ha ablakcsere előtt a kereskedő nem hívja fel erre a figyelmet, akkor persze azt GONDOLJA, hogy beépítési hiba.

Tudod: igazság nincs, valóság.

Jelen esetben: a gyár az üvegre állandó adott négyzetméteren,állandó adott körülmények között produkáltatja a 36 db-t, ez az igazság. A szoba közepén jóval nagyobb értéket fog mutatni a müszer, ez pedig a valóság. 

Előzmény: Törölt nick (26379)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!