Keresés

Részletes keresés

vomit Creative Commons License 2004.12.20 0 0 4521
vagy lehet ettol sirva fakadtok:
ausztriaban meg olcsobb a csomag
http://www.post.at/Tarifrechner
Előzmény: vomit (4520)
vomit Creative Commons License 2004.12.20 0 0 4520
goto szlovakia.
6kg SKK1210 (HUF8100), 7kg SKK 1370 (HUF9200).
persze legivel, es 10 napon belul ott van.
a magyar postanal HUF18600 es HUF20900 a zona 4 legivel.

pedig a szlovakok nem hagyjak el, nem eszik meg stb.
itt van az arlista. a 164 kB-os sadzobn041015mzn.xls nevu fajl az erdekes, annak is a STR9 nevu lapja...
Előzmény: microdrive (4519)
microdrive Creative Commons License 2004.12.20 0 0 4519
a postától van olcsóbb és esetl biztonságosabb csomagküldő szolgáltató nem az eu-ba???? sajnos ugye a dpd ugrott a nem eu miatt??? ha van valami használható ötletetek kélek írjátok már meg köszi....kb 7kg a cucc és USA-ba menne köszi...
edk440 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 4518
A 10000 Ft körüli max. térítés onnan jön, hogy azt az ,,ajánlott'' díj 25-szörösében határozza meg a posta. Külföldre az 450 Ft, így a max. térítésre 11250 Ft jön ki.
Marcesz Creative Commons License 2004.12.19 0 0 4517
Hát annyira azért nem jó az ötlet. A jó része azért odaérne, és mindegyikkel buknál minimum 600 Forintot. És ehhez mit szóltok: rossz címzett, feladót a postázás előtt pár perccel ráírni szalmiákszeszes indikátorfestékkel? A "feladó" tíz percen belül "elpárolog", a levél meg kézbesíthetetlen, de nincs hová visszaküldeni.
Előzmény: Lakatos Vendel (4515)
fargo Creative Commons License 2004.12.19 0 0 4516
"Részesedést kérek az ötletért."

Te, ez már olyan régen és olyan sokszor felmerült itt, hogy a copyrightos embernek valószín?leg már csak az örököseit találnánk meg :-)))
Előzmény: Lakatos Vendel (4515)
Lakatos Vendel Creative Commons License 2004.12.19 0 0 4515

Ja, és olyan is van, ha jól emlékszem, ha nem értesz egyet az összeggel, mehetsz reklamálni, de a 10500+egyéb pénzt akkor is utalják neked. Ha ennél több pénz volt benne, akkor így jártál, mert pénzt hivatalosan nem lehet küldeni. Ezért ilyet kell mondani, hogy fénykép, hívókártya, ilyesmi. :)

Ha kevesebb, akkor nyertél. Egyik isminek kemény 5 euró volt levélben, eltűnt; mikor kérdezték tőle, lazán beírt 15000 Forintot, mire jött a 10500+egyéb ajánlat, hát kénytelen volt elfogadni. :)

Úgyhogy akinek valóban eltűnt a levele, nyomjon 11-12 környékére, hogy megkapja a maximális kártérítést, és ne menjen reklamálni. Ha eltűnt, akkor a posta úgysem tudja ellenőrizni, hogy mi volt benne.

 

Nem rossz biznisz ilyen 5 eurós leveleket szétküldeni, nagy az esély rá, hogy elvész, és akkor 3 hónap után bezsebeled a max. kártérítést. Részesedést kérek az ötletért. Figyeljétek meg, pár hónap múltán, miután súlyos milliókat kellene fizetnie a postának kártérítés címén, minden levél célba érne. :D

Előzmény: Lakatos Vendel (4514)
Lakatos Vendel Creative Commons License 2004.12.19 0 0 4514

Az ismerősöknek akármelyik európai országba küldött levele veszett el, maximum mindig csak 10500 Forintot + a levél feladási díjának ajánlott különszolgáltatással csökkentett értékét térítették meg.

Előzmény: Marcesz (4513)
Marcesz Creative Commons License 2004.12.19 0 0 4513

Az ajánlott levél eltűnése esetén van kártérítés, ennek felső határát nemzetközi szerződések szabják meg, és a Lajtán túli posták ezt közzé is teszik. Királyi postánk ezzel szemben hallgat róla, és azt csinálja, hogy neked kell megmondani az összeget, rápróbálkoznak, hátha kevesebbet mondasz. Én hasraütésszerűen szoktam 10 és 11 ezer forint között választani.

 

Ha a felbontott levelet nézzük, jogilag mindenképpen jár a kártérítés, hiszen a küldemény maga nem érkezett meg, csak a csomagolása. (Bár ezt lehet, hogy elég nehéz lesz megértetni a postával. Velem egyszer megesett, hogy a címzett hibájából kézbesítetlennek ítéltek egy levelet, ami Hannover helyett egy Düsseldorfban rányomott pecséttel jött vissza. Kisasszony szerint nem a posta hibája, hogy a címzett nem ment be érte a postára, ezért nem is jár vissza a feladás díja.). Szóval bizonyítani már nehezebb. Szerintem mindenképpen kérj a címzettől egy nyilatkozatot, amiben leírja, hogy mit (nem) kapott meg, névvel, címmel, jogsi száma, aláírás stb. Beszkenneli, elküldi, te meg kinyomtatod.

A postának van egy biztonsági igazgatósága, lehet, hogy érdemes hozzájuk fordulni, ha a helyi üzemegységben nagyon ellenállnak.

Előzmény: bugmaker (4512)
bugmaker Creative Commons License 2004.12.19 0 0 4512
cilax: nem irtad (vagy csak én voltam figyelmetlen?) hogy hova küldted a levelet. Nekem egy Ámerikába küldött ajánlott levelem tünt el (benne 100 USD kp-vel), melyet értékbizt nélkül küldtem. A posta kb 3 hónap után fog kb 10-11e Ft-ot megtériteni, ez a max összeg, ennél többet nem fizet ajánlott levél eltünése esetén ...
cilax Creative Commons License 2004.12.19 0 0 4511
Csak a csomagolás volt benne, és vissza volt ragasztva, sőt, még vissza is volt tűzve. Igen, a küldemény kiment, és átvették, de üresen.
Előzmény: Törölt nick (4510)
cilax Creative Commons License 2004.12.19 0 0 4509
szia, köszi az ötletet, hétfőn mindenképpen megreklamálom. Negatív feedback nem lesz, mert ez már a sokadik üzletem ezzel a csajszival, és most már úgy vásárolok tőle, hogy nem is teszi fel az ebayre, hanem én megveszem tőle magánban amire szükségem van,  és cserébe küldöm ami meg neki kell, vagy pénzt. ez most csereügylet lett volna. Az nem számít a postai kártérítésnél, hogy nem volt rá biztosítás, csak az ajánlott térti?
Előzmény: chapelle (4508)
chapelle Creative Commons License 2004.12.19 0 0 4508
Ha megvan az emailed, akkor ezzel lehet menni a postára reklamálni. A reklamációt elküldheted a feladónak, még ha nem is fogja érteni. Kártérítést szerintem Neked kell fizessél a vevőnek (hacsak nem akarsz negatív értékelést), a pénzed pedig majd egyszer, talán fél év múlva megkapod a Magyar Postától... ha megkapod.
Előzmény: cilax (4507)
cilax Creative Commons License 2004.12.19 0 0 4507

sziasztok!

 

tanácsot kérnék, hétfőn feladtam egy alkatrészt ajánlott tértisen és most írtak nekem mélt, hogy a boríték ugyan megérkezett, de csak a papír van benne, amibe belecsomagoltam, a cucc viszont hiányzik. most mi a túróst csináljak? hogyan lehet bebizonyítani, hogy én beletettem? ráadásul nincs belőle még egy. :((((((((

 

minden 5let jól jön  és előre is köszi mindenkinek!

Ariel Creative Commons License 2004.12.18 0 0 4506
vomit!

en is csak biztatlak.. es az eredmenyt tenyleg vhogy ugy kellene kozzetenni, hogy foganatja legyen. vmelyik gazdasagi ujsagnak (pl. hvg), tvnek vagy akar ide az indexnek is elkuldeni. esetleg csinalni egy kulontopikot. volt par topik az indexen amibol orszagos "ugy" lett es sokan csatlakoztak hozza.
Előzmény: vomit (4505)
vomit Creative Commons License 2004.12.18 0 0 4505
nem is gondoltam volna, hogy ennyire erdekelheti a nepeket :-o amennyiert a magyar posta ejropaba ket darab egykilos levelet elvisz legivel ajanlva, a szlovak 6 kilos csomagot visz legivel kanadaba.
chapelle Creative Commons License 2004.12.18 0 0 4504
Vedd bele az osztárk és a szlovák árakat is, hadd bünhödjünk.
Előzmény: vomit (4499)
bugmaker Creative Commons License 2004.12.17 0 0 4503

vomit: aztán küldd el Svábynak a TV2-be. Hátha ráharap a Napló ...

Előzmény: vomit (4499)
Marcesz Creative Commons License 2004.12.17 0 0 4502

Akkor szerintem érdemes belevenni az angol és amerikai postát is, illetve a japánt. Megdöbbentő lesz az eredmény. A magyar légipostás rátára még ráfizetek egy ezrest, és a japánok ugyanazt az egykilós csomagot EMS-sel küldenék el.

És persze a súlyhatárokat is érdemes megnézni. Illetve a japánoknál van például SAL (Surface Air Lifted), ami gyakorlatilag gazdaságos légipostát jelent (tőlük ideért pár nap alatt!), és a repcsik esetleges kihasználatlan csomagterét töltik föl vele.

 

Linkek itt:

http://www.post.japanpost.jp/english/fee/intel/airmail.html

http://www.post.japanpost.jp/english/fee/intel/ems.html

http://www.post.japanpost.jp/english/fee/intel/sal.html

Előzmény: vomit (4499)
fargo Creative Commons License 2004.12.17 0 0 4501
Tényleg kellene lépni valamit posta ügyben, már botrányos ami itt folyik. Nem csak az árak, de a szolgáltatás milyensége és minôsége tekintetében is...
Előzmény: vomit (4499)
Snipper Creative Commons License 2004.12.17 0 0 4500
hajrá...
Előzmény: vomit (4499)
vomit Creative Commons License 2004.12.17 0 0 4499
tervezek egy leleplezvenyt irni arrol, hogy a kornyezo orszagokban mindenhol olcsobb a posta. egyelore adatgyujtesben vagyok, de eleg csunyan nez ki.
Előzmény: wazul (4498)
wazul Creative Commons License 2004.12.17 0 0 4498

magyar posta

 

17 nap alatt nem érkezett meg Németországba a nemzetközi postautalványon feladott lóvé. A hivatal azt ajánlja, írjak tudakozványt. Idén már írtam egyet, röpke fél év után fizettek 9800Ft-ot az eltűnt/ellopott bélelt levelemért. 

 

atetvesbüdöskorvaannyukatbasszákmeg

vomit Creative Commons License 2004.12.17 0 0 4497
nagyon sulyos levonasokkal mukodhet az ilyen csekk, olvastam olyan angol fizetesi felteteleit, aki kulfoldrol csekket a banki rablas miatt nem is akar... persze kiprobalni ki lehet, de kinez a meglepi :-(

a multkor nem nagyon kaptatok fel a fejeteket ra, de esetleg tudok paypal fizetessel segiteni. forintot elfogadok :-) meg lehetne celozni az OTP kozeparfolyamot, es igy nem bukik senki. ma ezek mennek: GBP 358.88, EUR 246.15, CAD 150.48, AUD 141.42, USD 185.53.
a pp keretem jelenleg olyan 32e ft-t er. az ezer hozzaszolas alatti userektol sajna mindenkeppen elore kerem az utalasuk ellenerteket, a szamlaszamom OTPs (bankon belul, ill. fiokban befizetve elmeletileg valos idoben atjon, mas bankokbol az atutalas lassu lehet). teljesites a beerkezesek sorrendjeben.
az oreg indexlakok szamara, negy vagy kevesebb szamjegyu tagsagival fordulhat a fizetesek sorrendisege. akit erdekel az ilyen csere, dobjon mailt.
Előzmény: rstudi (4495)
fargo Creative Commons License 2004.12.16 0 0 4496
A Budapest Bank devizaátutalási utalvánán lehet választani
- átutalás
- személyes csekkfelvétel
- csekk kiküldés
- import beszedés
opciók között.

Az üffélszolgálatos csajszi nem tudott segíteni, hogy melyik melyik, de szerintem az "átutalás" az ugye tiszta sor, az "bank transfer", a "személyes csekkfelvétel" lehet talán a "personal checque", míg a "csekk kiküldés" esetleg a "money order".

Sajnos a pult túloldalán ücsörgô rettentô bájos ámde képzetlen és tudatlan hölgyikébôl semmit sem tudtam kihúzni erre vonatkozóan. De a lényeg hogy a jelek szerint m?ködik...
Előzmény: rstudi (4495)
rstudi Creative Commons License 2004.12.16 0 0 4495
Hogy tudunk egy angol számára ilyet generálni?
Előzmény: digicat (4494)
digicat Creative Commons License 2004.12.16 0 0 4494
Olyan látraszóló csekk, amelyet a bank (vagy más pénzintézet) állit ki, és garantálja a kifizetését (a személyes csekkeknél előfordulhat, hogy nincs fedezet mögötte).

Leginkább az utazási csekkre hasonlit, az is előre ki van fizetve.
Hasonló még az AMEX Money Order Check.
Előzmény: raider (4490)
rstudi Creative Commons License 2004.12.16 0 0 4493
Az a röhej az egészben, hogy a postaköltséget te fizeted, ő ugyanabba a postahivatalba menne akkor is, ha németbe küldené. :(
Előzmény: nohab (4487)
Marcesz Creative Commons License 2004.12.16 0 0 4492
Hát ez érdekes. Nekem egy 30 kilósért kértek 18 Eurót.
Előzmény: B.Péter (4488)
B.Péter Creative Commons License 2004.12.16 0 0 4491

Hirtelen ránéztem:

 

csekkfeleség

                      

volt az első ami beugrott....... :)

Előzmény: Ariel (4489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!