Keresés

Részletes keresés

SquareWire Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3136
Nálunk szép a képe a UPC-nek, nem mondom azt, hogy hasraesek tőle, de teljesen elfogadható. Persze a helyi angol digitális csatornákkal már csak a 16:9-es képarány miatt sem versenyezhet, de nem is ezért van.

Én egy Samsung LE32C450 Series 4 tévén nézem, szemcsésedést még soha nem tapasztaltam, esetleg extrém kép zoom-nál némi pixelesedést, de úgy gondolom, hogy ez ilyenkor teljesen várható dolog. A humax beltéri a hozzá kapott scart-on keresztül csatlakozik a tévéhez. Múlt héten vasárnaptól hétfőig szinte megállás nélkül szakadt az eső, amikor véletlenül megállt, a fekete felhők ugyanúgy maradtak, az adásban szakadás/akadozás semmi nem volt. Persze nem nézek egész nap tévét, csak általában délelőtt és este, de eddig még nem tapasztaltam hibát a szolgáltatásban (a cool tv akadozott egyszer egy napos vasárnap során, de csak az és kb 2 percig tartott).

Nekem a Magyar antennás srác valami 800 ezer forintos kütyüvel ment neki a tányérnak, 12 másodperc tekergetés után már a létrán küldte a duna tv-t.

A Holland kolléga már csinált pár képet, holnap én is lövök párat a felhőkről.
Előzmény: A4-AFN (3127)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3135
TXT-n is szemcsés?
Előzmény: A4-AFN (3134)
A4-AFN Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3134

Azt sem zárom ki, hogy a TV rossz. De a Samu szerelő azt mondta, hogy ilyet még nem látott, hogy szemcsés a kép. Utána néz van e még panel ilyen öreg (4év) TV-hez, és ha akarom azt kicseréli, kb 30 ezerért.

Hívtam vagy 2x, még nem tudta, aztán szabin volt.

Ami gyanús, hogy a mozgó képek rosszabbak mint az állók. (Foci VS. Híradó)

De a menü is szemcsés, a betűk széle is.

Ne tudom mi a gáz, de ez így nem jó. :(

Előzmény: A4-AFN (3133)
A4-AFN Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3133

Az volt az alap elképzelés, hogy ha sikerül a falban lévő (már nem üres :) ) csövekben kábeleznünk akkor lesz DVR, ha nem, akkor marad a szimpla UPC Direct, de én nem akarok ablakon, meg menyezeten át bevezetett kábelt látni.

Nagyon egyszerű az otthonunk, de ez egy szint, amit nem szerettem volna átlépni.

Az egyik koax a villamos vezetékek között jön be, a másik a direkt  erre a célre készült csőven. Ebben nem cseréltük ki a kábelt, sem a csatlakozóit.

 

A műszer egy kis kütyü volt, asszem a nyakában lógott, mint egy kalauz táska.

Azt mondta a képre, hogy még nem az igazi, de HDMI-vel jó lesz.

Dettó ugyan olyan azzal is. Márpedig azt ő is kifogásolta, csak a scart kábelre fogta.

 

Kereséskor van az a két csík, jelerősség, és jel minőség.

Jelerősség kb 70%, az alsó 100%.

Előzmény: PalotaiValdez (3129)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3132

tudom most már,elnéztem:)))))
Előzmény: scarabaeus (3130)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3131

de esküszöm megbeszélem az alattunk lakó holland sráccal hogy egy próba erejéig felcincáljuk tőle a 106cm-es Sony Braviát és rádugjuk hogy milyen szemcsés kép lesz az eredmény.

nála nagyritkán a KPN kábeltévével van gond(IP tévéje van) néha elmegy az adás(68euros dijcsomag),de az kábel,nem parabola.
Előzmény: PalotaiValdez (3129)
scarabaeus Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3130

"akkor nagyon félreértesz ha ironiát találsz a soraimban"

 

Nem neked szólt:-)

Előzmény: PalotaiValdez (3129)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3129
akkor nagyon félreértesz ha ironiát találsz a soraimban.
hivatkoznak itt néhányan a felhőkre.

a londoni fórumtárs és én is megirtuk,én be is tettem a képeket,hogy itt milyen felhők vannak.

most jön a tévé dolog meg a kábel: mi egy 40euros használtcikkboltban vásárolt 55cm-es Aristona tévén nézzük az adást ami scartkábellel van összekötve a beltérivel.a kép szebb mint amig az Astráról jött.mivel a Sonynál dolgozunk itt Tilburgban ezért egy 127cm-es Sony Bravia a terv a jövő hónapra.a dvd már le lett cserélve Sony bluerayre,a következő lépés a tévé lesz.hónapok óta nézegetem az elektronikai üzletekben a tévéket,egymás mellett az összes tipus,össze tudom hasonlitani a képminőségeket.

HDMI kábel: az Its-ben akartak adni 58euroért Sony HDMI kábelt.meg is vettem volna ha nem 2héttel előtte tolunk ki az Albert Heijnnek(holland tesco) 500ezer db Sony kábelt átcsomagolva,Euroshopper matricával(tesco gazdaságos) 5,95 áron....



én továbbra is azt mondom hogy a szerelő nem volt megfelelő műszerrel felszerelve és csak úgy "fül alapján" lőtte be.

milyen műszere volt a szerelőnek? kb akkora mint egy oszcilloszkóp?
Előzmény: A4-AFN (3127)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3128
Attól is függ, hogy kinek mi a jó kép. Az UPC direct már az Astráról sem tündöklött a jó képminőségével(ezért hagytam ott őket), így el tudom képzelni a mostani helyzetet. Tragikus lehet.
Előzmény: A4-AFN (3127)
A4-AFN Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3127

Nem tudom miért, de némi iróniát érzek a szavaid mögött!

Szerencsés vagy!

Nálunk nincs nap, hogy ne essen szét a kép, ha áramtalanítjuk éjjel, akkor általában az RTL Klub elfeketedik, és igen is szemcsés a kép.Nem minden csatornán egyforma, de az.

Egy 4 éves Samsung 32" LCD-n nézzük, nem 200 forintos, de nem is 10e Ftért vett HDMI-vel összekötve.

 

Egy tömeg TV-vel, jó minőségű kábellel nem tökéletes a kép, és kész!

Senki sem mondta, hogy cserélni kell a tükröt, a beltérit, meg vegyek komolyabb TV-t, meg csúcsszuper kábeleket, csupán annyit, hogy az UPC a legjobb minőséget képviseli!

Csalódtam, és kész.

De ahogy látom, nem vagyok vele egyedül. Így legalább elfogadom, hogy nem nállam szar valami, hanem ilyen a csúcsminőségű kép, és hang. Aztán ha letelt a hűségnyilatkozat, kipróbálom a T-home minőségét, ami a szomszédnál jobbnak tűnik ennél!

Előzmény: Gábor a Jobbszélső (3125)
scarabaeus Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3126
Jelentsd be az ügyfélszolgálaton, és elrontják. :-)
Előzmény: Gábor a Jobbszélső (3125)
Gábor a Jobbszélső Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3125
velem valami baj lehet, hogy nálam nincs gond a thorral sem? Nem kockás, nem marad ki, nem szemcsés. Most mi legyen? simán csak jó HDMI-vel összekötve egy 50" HD Ready plazmával. PS50C430
Előzmény: Csabee75 (3124)
Csabee75 Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3124
Azért mégis röhejes hogy az összes fórumon a 90%nak nem jó a vétel........és ami különösen idegesitő és érthetetlen hogy most már lassan az előfizetőkre lesz kenve az egész shit mivel az okos tanácsok(kábelezés,nagyobb tányér,nézd meg ezt-azt stb)lópikulát az upc ha már forgatott nagyobb tányért adott volna,és ezt irni kellett volna soha senki nem mondta ezt elötte.......azóta sem igazán és ahol mindez megvalósult még ott is sokszor jön rosszul a jel.felvenni sem lehet sokszor,rossz a hd vétel,akadozás,kockásodás stb millió dolog miközben már nem!!!!!!!!!!!!teszt időszak van és a dij ugyanannyi lett sőt........nincs kompenzlás csak mert több a csati ja de ha ugysem látom minek??????????egyenlőre nagy baj van upc-nál de nem foglalkozik vele senki ugy ahogy kéne
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3123
pár perce beszéltem egy volt kollégámmal aki jövő pénteken jön vissza Hollandiába.
az anyjánál van upc thorra állitva és mondta hogy nem jó,rendszeresen elmegy az adás.
szóval komolyan nem értem hogy mi a hiba.
Előzmény: A4-AFN (3122)
A4-AFN Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3122

Én meg egy héten két éjszaka alszok itthon! :)

Így elviselem. De bosszant, hogy ugyan minek zúg, ha egyszer ő is alszik.

Meg az is, mogy most ha kicsit is, de folyamatosan csepeg a pénzem a folyószámlámról! ;) :D

 

A kép már jóbban aggaszt.

És ez a kulcskérdés, hogy ha élőben nézem (közben rögzítem) akkor sz@rabb, mintha 10 perc múlva lejátszom a rögzített verziót. :S

Előzmény: PalotaiValdez (3119)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3121
gondolom mielőtt megvenné majd a valószinűleg közel-keleti antennás szépen elmagyarázza,a kártyát majd bedugják a készülékbe,motoros forgatóval rááll a kivánt műholdra és ha minden ok akkor előveheti a bankkártyáját.felénk igy van
Előzmény: V.Gy. (3120)
V.Gy. Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3120
Viszont - ha jól tévedek - más beltériben nem fog menni a Nagrás kártyád... Ahhoz CW-ös kell, az megy más beltérikkel is.
Előzmény: SquareWire (3118)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3119
mivel éjjel-nappal megy a számitógép igy elnyomja a beltéri zaját:))))
na mindegy,engem nem zavar,sőt nem is hallom(párom szerint szelektiv hallásom van:DDDD)
Előzmény: A4-AFN (3117)
SquareWire Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3118
Egyre inkább fantáziálok a HUMAX egység lecserélésén. Gondolom vannak profi Nagra3-as kártyát kezelő beltérik, amik energiatakarékosabbak és magasabb színvonalúak, van egy olyan erős gyanúm, hogy a képminőség is jobb lenne. Nincs különösebb baj a HUMAX-szal, csak olyan "nyers" és primitív.


Persze megértem, hogy a beltéri csere saját zsebre nem alternatíva az elégedetlen júzereknek... (és nem is kéne, hogy az legyen ideális esetben)
Előzmény: PalotaiValdez (3116)
A4-AFN Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3117

Nem is arra gondoltam, hanem éjjel, mikor néma csendben alszunk.

A beltéri pedig fél éjjel hűti magát, pedig stand by-ban van.

 

Próbáltuk, hogy kihúzzuk. (Bár ez emlékeztetett a régi orosz színes TV-re, amihez oda kellett sétálni, ha be akarod kapcsolni, és várni kellett, míg bemelegszik. :) )

Ekkor pedig nem volt RTL Klub, csak ha újra kerestük a csatornákat.

 

Egyébként az feltűnt, hogy ha rögzített adást nézek, vagy megállítom, a képet, esetleg visszafelé tekerem, akkor sokkal élesebb, szinte tökéletes a kép!

Előzmény: PalotaiValdez (3116)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3116
A másik, az örökkön zúgó beltéri.


most már komolyan iratok hallókészüléket.megy az rtl hiradó hallom ahogy a párom zuhanyzik,megy a számitógép,néha elrobog egy motoros az utcán,ugatnak a kutyák és egy kukkot nem hallok abból hogy menne a 8111-es....

Előzmény: A4-AFN (3115)
A4-AFN Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3115

Sziasztok!

 

Pár hónapja van UPC Direk-ünk.

Azért váltottam le a digit, mert szemcsés volt a kép.

Sajnos a UPC-vel sem jobb, HDMI kábellel.

A Samsung-nál még nem hallottak olyat, hogy egy LCD-nek csak úgy szemcsés a képe.

Akkor most ennyi a nagy digitális technika, hogy szemcsés, grízes a kép, és naponta többször megakad?

Vagy próbáljam meg kicsréltetni a beltérit?

Az egyik koax kábel a régi digi-s kábel maradt.

Az lenne a gond?

A másik, az örökkön zúgó beltéri. Hihetetlen, hogy XXI. században ilyen sz@rt még legyárthatnak.... :)

PalotaiValdez Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3114
nem lettem volna meglepve hogyha akkor van jelfogóm bejön az adás.a műsorújság jött,jelerősség is volt.:DDD csak beleuntam a vaktában állogatásba:DDD
Előzmény: SquareWire (3113)
SquareWire Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3113
Ennyi erővel műanyag lábmosólavórral is próbálkozhattál volna :)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3112

poénként elmesélem,hogy mikor visszajöttünk,nekem már volt egy lengyelektől levedlett 60cm-es Polsat lavórom.még cipőtalpnyom is volt benne rendes kis félcentis horpadásokkal:DDDD műanyag fejtartója volt.az úgy lötyögött mint az állat:DDD
először megvettem az antennatartót és nekiálltam fúrni faragni hogy összeházasitsam a 3 dolgot: Polsat lavór,antennatartó és a magyar cucc.jelfogom akkor még nem volt,és mivel 25méterre hátul az udvaron volt az antenna ezért a párom percenként kiabálta hogy még nem jó még nem jó én meg tekergettem milliméterenként.aztán egyszer lett jel!!!!:DDDD kép nem volt,de jött a műsorújság!!!!

még küzdöttem egy órát,másnap megvettem a triax lavórt,haver eljött jelfogóval és belőttük.(mutattam neki mivel kisérleteztem majdnem tökönszúrta magát)
Előzmény: aas (3110)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3111

ha januárban kocsival jöttünk volna vissza akkor hoztuk volna a 20 éves offset lavórt tartóval együtt (90 cm-es)ami otthon már útban van.innen az ötlet,remélem tudtam vele valamit segiteni.majd beszámolsz róla:)
Előzmény: aas (3110)
aas Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3110
Megfontolandó ötlet. Valószínűleg akkor kicserélem.
Előzmény: PalotaiValdez (3109)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3109
nincs a padláson az analóg időből 90-es tükröd? én feltenném.
Előzmény: aas (3106)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3108
ide 50-60centis az ajánlott de a török antennás azt mondta jobb a 85-ös,meg kb 10euro volt az árkülönbség.a 120-as már tényleg nagy lett volna.
Előzmény: aas (3106)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3107
akkor is 1év a gari.a tavasszal azt hittük bexart mert nem vesz fel(fák).telefon a UPC dealernek: ok,ha jöttök haza adok egy másikat.aztán kiderült nem kell a fák voltak a gond.
Előzmény: aas (3105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!