Keresés

Részletes keresés

Youwine Creative Commons License 2002.02.26 0 0 231
Erdész Róbert a maga és a Solaris nevében csatlakozott a Pannon Rádió elleni bojkotthoz.
cirrocumulus Creative Commons License 2002.02.16 0 0 230
A mostani Rockinformban (az idei 1. számban) írtak a december 6-i MOM-beli Periferic koncertekről (You And I/Kollár Attila/M.É.Z.).
Attiláék koncertjéről a következőt olvashatjuk:

"... A You & I műsorának egy órája a folytonos változások következtében úgy repült el, mintha csak egyetlen perc lett volna, egyben igen nehéz helyzet elé állította a mindössze akusztikus gitárosával, Naszádi Gáborral felvonuló Kollár Attilát.
Az elkezdett varázs azonban továbbra sem tört meg. Ketten is képesek voltak olyan sajátos hangulatot teremteni, amelyet csak a romantikus középkorban és a Chenonceau-i kastélykertben - két kompozíciójuk címéhez méltóan - érezhet a földi halandó. Előzetest is bemutattak a tavasszal elkészülő UTÓPIA című új albumukról.
Az ember elgondolkodik, hogy vajon hány percig lettek volna képesek ezt a színvonalat nyújtani, a szemlélő érdeklődését és figyelmét lekötni, ha nem csupán negyedórát engedélyeznek maguknak. Mindenesetre ez idő alatt úgy tűnt, hogy a kombinációk kimeríthetetlen tárházát tudják maguk mögött."

Nekem is nagyon hasonló érzéseim voltak: nagyon sajnáltam, hogy csak negyedórát játszottak.
Annyira jó volt belefeledkezni Attila fuvolajátékába, meg egyáltalán ebbe a hangulatba, ami ennek a duós megszólalásnak köszönhető!
Igazi kuriózum volt egy hagyományos koncertjéhez képest.
És nagyon-nagyon jó érzés otthon újból visszaidézni ezt a hangulatot.
(Továbbra is szívesen átveszem, ha valakit érdekel.)

lordofthechicagoblues Creative Commons License 2002.02.10 0 0 229
Király volt a klub, emlékszik valaki a Flash Gordon meg a Blade Runner video-(khm)-ősbemutatóira???
És a karácsonyi vetélkedős bulira?
Ott remek könyvnyeremények is voltak, én asszem a sörivóversenyen nyertem és ebből egyenesen kifolyólag a következő versenyszámban - a solaris zenekar szétvágott képét kellett összerakni puzzle-jelleggel - már egyáltalán nem...
Mondjuk nem bántam nagyon...
Előzmény: .Wick. (216)
Youwine Creative Commons License 2002.02.06 0 0 228
Miért a 1/2szigeten? Miért ne lehetne egy bulijuk a Szigeten?
Előzmény: kozakz (225)
Igaz Ember Creative Commons License 2002.02.06 0 0 227
OFF
(208): "Amikor világzenét mint műfajt ostorozom..."

Van egy új "ostoroznivaló". A Bornai Tibornak van egy projectje Ultramarin néven, mely arról szól, hogy ismert magyar népdalokat világzeneként adnak elő. Ez a CD nekem megvan, egyébként van egy erről szóló topik. Ha ismeritek, ha van véleményed/véleményetek, rajta, megírni! Egyébként ez a CD Stereo/Periferics kiadvány. Egy csúnya, periferics rókás, World Music feliratú matricával feldiszítve árulják.

ON

Előzmény: mya_tom (209)
localhost Creative Commons License 2002.02.06 0 0 226
Így igaz!
KON-CER-TET !!! KON-CER-TET !!! KON-CER-TET !!! KON-CER-TET !!! KON-CER-TET !!! KON-CER-TET !!! KON-CER-TET !!! KON-CER-TET !!! KON-CER-TET !!! KON-CER-TET !!! KON-CER-TET !!! KON-CER-TET !!! KON-CER-TET !!! KON-CER-TET !!! (ezerszer is!)
Előzmény: Nostradamus79 (224)
kozakz Creative Commons License 2002.02.04 0 0 225
A solaris egy lustika zenekar lett.

de talan fellephetnenek a Boszme altal szervezet "felsziget" fesztivalon ami a tervek szerint az idei sziget utan lenne valahol Szentendre kornyeken. foleg a periferic eloadokbol allna a fellepo garda.

A BS mar epul az talan jo lesz nekik :(

Nostradamus79 Creative Commons License 2002.02.04 0 0 224
KON-CER-TET BUDAPES-TEN!!!

Nem igaz, hogy nem tudnak 1 db!!! nyamvadt koncertet összehozni! Nem igaz, hogy nem lenne rá igény! És anyagilag is megérné!!! Bár nem hiszem, hogy ez lenne a fő szempont, de ha mégis, az se baj, a lényeg az, hogy Solaris KON-CER-TET!!!
Vesszen Mexikó!!!

cirrocumulus Creative Commons License 2002.02.04 0 0 223
Úgy tűnik, mintha a lentebbi felsorolásból
hiányozna egy nagyon régi számuk, az "Éden".
Az igazság viszont az, hogy - bár az Archív 1-en cím szerint nem szerepel - a Solaris szvitben megtalálható: a "Solaris" tétel előtt hallható.

Számomra nagyon érdekes, hogy 1980-ban volt ez a hosszú, 3 tételes "Solaris szvit" c. számuk, amely végül is csírájában tartalmazott több későbbi számot is.
Ebből bontották ki aztán "A Viking visszatér"-t - amely ebben a szvitben még keretként fogja körül a többi zenét -, majd az "Éden"-t is.

Pár hónappal később - 1981. januárjában - már önálló szám volt koncertjeiken "A Viking visszatér", s a "Solaris szvit" is csupán két tételből állt: "Éden" + "Solaris".

Ezek alapján még kíváncsibb vagyok, hogy az "Archív 2"-re milyen számokat tettek fel és mit hagytak le róla...

Előzmény: cirrocumulus (220)
cirrocumulus Creative Commons License 2002.02.02 0 0 222
... és képek a tavalyi, februári mexikói koncerjeikről:

http://www.lacortefinal.com/cgi-bin/ct.pl/solaris

valamint egy interjú Attilával, mely a koncertjük előtt készült kint Mexikóban (a cikk végén az elhangzó számok felsorolása, valamint a fellépő zenészek névsora - a képeken is észrevehető, de a cikkből is kiderül: Kisszabó Gábor nem volt kint ezen a koncerten!):

http://www.lacortefinal.com/entrevista_kollar.shtml

Előzmény: kozakz (221)
kozakz Creative Commons License 2002.02.01 0 0 221
talatam egy oldalt ahol megtalalhato a 1999-es Nearfest koncertjuk set listaja es par kep is.

http://www.nearfest.com/nearfest/scrapbook1999/bands.asp?band=solaris

cirrocumulus Creative Commons License 2002.01.23 0 0 220
Részemről nagyon-nagyon várom már a NOAB című, 2. archív Solaris CD-t.
Ha minden jól megy, 11 szám lesz rajta.
Konkrétumokat nem tudok, de tippem azért van.
Ebben a 2. korszakukban én 11 új számukról tudok, ezek a következők, keletkezésük szerinti sorrendben:

- Óz, a nagy varázsló
- Dr. Mabuse ezer szeme
- Magyar tánc
- Magellán-felhők
- XX. század
- Apokalipszis
- Ha felszáll a köd
- Marrakesh
- Toatel
- Miki egér
- Noab.

Látható, hogy van köztük több olyan is, amely még egyáltalán nem jelent meg egyik lemezükön sem!

Szóval, izgatottan várom már ezt az újabb CD-jüket!

Előzmény: cirrocumulus (144)
Igaz Ember Creative Commons License 2002.01.22 0 0 219
Hűha...nincs téma?
cirrocumulus Creative Commons License 2002.01.09 0 0 218
Szia Wick!

Én is rendszeresen jártam az FMH-beli Solaris klubba, de én egy kicsit másként emlékszem az általad említett dolgokra.

A koncertek tényleg 2 hetente voltak, de csütörtökönként. Előszedtem a tagságimat, meg a megőrzött jegyeimet is, és a dátumok alapján derítettem ki, hogy csütörtökön voltak. (Nem emlékeztem biztosan ugyanis, hogy csütörtökön vagy pénteken voltak-e a klubestek.)

Én a Vincze Lillás dologra - illetve hogy abbahagyják a fiúk Solarisként - is másképp emlékszem.
Az FMH-beli klubjuk '85. őszén már nem működött anyagi okok miatt, és akkor még ők is azt hitték, hogy folytathatják Solarisként a pályafutásukat.
Csak miután a Hanglemezgyár beintett nekik, hogy nem adhatják ki a LOS ANGELES 2026 c. új, másodiknak szánt nagylemezüket, akkor döntöttek úgy, hogy abbahagyják!
Ezt a döntésüket nem is az FMH-ban, hanem az ősi
Solaris klubban, a Postás-klubban jelentették be
1986. elején.
(Lilla viszont még '84. októberében férkőzött közéjük egy nagyon sikeres KEK-koncertjük után: erről a sztoriról később nagyon sok újságcikk is megjelent annak idején.)

Előzmény: .Wick. (216)
localhost Creative Commons License 2002.01.08 0 0 217
Nahát .Wick. !
Örülünk, hogy idetévedtél és végigolvastál bennünket. hát még annak, hogy hozzászóltál! Légy üdvözölve köztünk, gyere máskor is!
Előzmény: .Wick. (216)
.Wick. Creative Commons License 2002.01.08 0 0 216
Sziasztok Mindenki.
Én most kerültem ide, a www.solarismusic.com weboldalról, végigolvastam a topicot.
Néhány rövid személyes élményen alapiló adalék: Az SZFMH-beli klubot eredetileg VEGA Magyar Sci-fi Egyesületnek hívták, filmbemutatók és Solaris koncertek voltak. Kéthetente szombaton volt az a bizonyos "zsíroskenyerezés". Én akkoriban 12 éves voltam, teljes jogú törzstag apámmal, és még javában tartottak a bulik.
Akkor, mikor Vincze Lillának sikerült beférkőznie, szintén vetítésnap volt: az Indiana Jones frigyládás rászének bemutatója volt.
Ekkor jelentették be, hogy a Solaris megszűnik, és másik zenekarként mennek tovább.
Nem sokra rá maga a klub is összeomlott. Sajnáltuk, akik a közelből jártunk, mert nagyon sok olyan anyaghoz (könyv, hanghordozó) jutottunk hozzá szinte fillérekért, amit egyébként nem lehetett megszerezni.

Köszi, hogy elolvastátok a hozzászólásomat.
Sziasztok: Wick

cirrocumulus Creative Commons License 2001.12.21 0 0 215

Mindenkinek szép Karácsonyt és Boldog Új Évet!

És nagyon drukkoljunk a Solarisnak - és persze, magunknak is - egy jövő évi itthoni koncertjükért:
az új BS-ben szeretnének föllépni !!!

cirrocumulus Creative Commons License 2001.12.21 0 0 214
Tegnap legnagyobb örömömre teljesen véletlenül összetalálkoztam Attilával: a saját lemezét továbbra is február második felére ígéri, viszont ha minden jól megy, akkor a NOAB c. CD-jük már február elejére várható!!!
Nagyon-nagyon várom már ezt a lemezt, mert ez a Noab c. számuk is eszméletlen jó, összetett zene, ez is majdnem 20 perces szám!

Ha az akkori Hanglemezgyár illetékese nem akadályozta volna meg, akkor 1982-ben jelenhetett volna meg az első Solaris nagylemez, amelynek a "B" oldalán szerepelt volna a Noab...

S lesz ezen a lemezen jópár, eddig kiadatlan szám is !!! Nagyon kíváncsi vagyok rájuk!

cirrocumulus Creative Commons License 2001.12.21 0 0 213
Hát, azért annyira talán mégsem... - ez erre a részletre akart vonatkozni:
"Ezeket a csapatokat - mint a Solaris és az After Crying - a Böszörményi terjeszti külföld felé, itthon tökre ismeretlenek"...
Előzmény: cirrocumulus (211)
cirrocumulus Creative Commons License 2001.12.21 0 0 212
Nem tudom, miért nem jelent meg az idézet!
Most megpróbálom pótolni, tehát:

"A további tervek azok úgy néznek ki, hogy a Periferic Records kitalálta, hogy milyen jó lenne, ha csinálnánk egy instrumentális lemezt. Ezt meg is fogjuk csinálni ugyanezzel a felállással, csak más lesz a neve. Lesz utalás a Nemesisre, mert az lesz a neve, hogy Goddess Nemesis. Az lesz az érdekessége, hogy hívtunk rá vendégeket, az After Cryingból a dobost meg a bőgőst, aztán írtam egy olyan számot, aminek fuvolával megy a vezérdallama, ezt felvállalta Kollár Attila a Solarisból. Ezeket a csapatokat - mint a Solaris és az After Crying - a Böszörményi terjeszti külföld felé, itthon tökre ismeretlenek, pedig a progresszív zene szerintem ezekről szól, nem a magunkfajtákról, akik progresszív metalt játszanak. Szóval ők teljesen belelkesedtek és mondták, hogy "oké, mikor csináljuk már"."

Előzmény: cirrocumulus (211)
cirrocumulus Creative Commons License 2001.12.21 0 0 211
EeToN Creative Commons License 2001.12.18 0 0 210
Sziasztok!

Azt hiszem, most már nyugodtan állíthatom, hogy imádom a Solaris zenéjét, mindenféle szempontból, s tán még jobban imádom a Kollár Attila-lemezt. Így aztán nagyon sajnálom, hogy nem volt teljes a Musical Witchcraft-koncert. :(( De azért, ahogy írtátok is, két pozitívuma is van ennek:
- félelmetes koncertre számíthatunk áprilisban,
- megismerhettük a MÉZ-t, és mint általában itt mindenki, én is nagyon élveztem zenéjüket (még a lassúakat is :))

A You And I számomra is egy picit csalódás, de az igazi okát nem tudom megmondani, lehet, hogy azért, mert előző éjjel vagy 4 órát aludtam, és a koncert alatt már erőlködnöm kellett, hogy nyitva tartsam a szemem. Tán túlságosan azt adták, amit a lemezen is hallhatunk, mondhatnám, hogy _igazi_ lemezbemutató koncert lehetett volna, de így, hogy az Exit már megjelent, nem tudtak újat nyújtani számomra.
De aztán Kollár Attila és Naszádi Gábor felébresztett: SZVSZ fantasztikus volt mind a négy szám, amit játszottak; persze a kedvencem a XV. századi vándorok, most is épp azt hallgatom. :)) Nekem semmi bajom nem volt a gitárerősítéssel: látszik, hogy _eddig_ még igen kevés koncerten voltam.
Aztán a MÉZ: na igen, a Sailor's Hornpipe még Oldfieldnál is gyorsabb eljátszása nem könnyű feladat... :)) Fura fickók, de jó zenét játszanak. Egyébként ismerem egy lemezüket is, de az korántsem olyan kiváló hangzású, mint amilyet a koncerten hallhattunk. (Pl. az első szám nem olyan ritmusos, nincs benne olyan sok gitár,...) Azért nekem összességében nagyon tetszett a koncert, még azzal együtt is, hogy valamikor hajnalban értem haza a hóesésben. :))

Mya_tom:
- ...csúszás...
> Szerintem valaki elkéshetett, mert nagyon későn kezdték el beállítani az erősítéseket, és még így is nagyon siettek.

EeToN

mya_tom Creative Commons License 2001.12.16 0 0 209
Hát "érdekes" koncert volt ez a mikulásnapi Periferics koncert.... :o)

Előrebocsátom én nagyon szeretem a You and I együttesnek mind a zenei világát, mind kidogozottságát, mind magasszintű előadását. Ezt a tibeti halottaskönyves Exitet is szeretem, azért azt be kell valljam nem ez a kedvencem.
(Hozzáteszem azzal nincs problémám, hogy nem tudom az album-koncepciót mihez társítani, az ilyet mindig a csökkent felfogóképességemnek tulajdonítom :o)
A koncert azért volt csalódás elsősorban, mert nagyon nem tetszett Fanni éneke, helyenként hamisnak, helyenként erőtlennek, helyenként túlságosan kiénekelt hangúnak éreztem: olyannak mint egy rossz Kovács Kati-felvételnek.
A táncosok nekem üde szinfoltot jelentettek, helyenként nagyon jó koreográfiákkal, amit felróhatnék, az a kellőnél nagyobb számú ismétlésekbe bocsátkozás.
A zene sajnos csak egy-két helyen sikerült igazán átütő erejüre, pedig a stúdió-albumban érzéseim szerint azért annál több van, mint ami kijött.

Kollár Attiláék felemás érzéseket keltettek. Szenzációs volt a két régebbi szám akkusztikus felidézése tavalyról, a két újabb számról ráadásul csak még jobbakat tudok mondani: az már nagyon érződik nekem, hogy az Utópia című lemezben nem valószínű hogy fogok csalódni.
Na de a kierősítés (főleg a gitáré) olyan katasztrófális volt, hogy 50%-os élvezeti érték-csökkenésként bírtam átélni. Olyan kásás volt az akkusztikus gitár hangja nekem, hogy ilyen borzalomra nem is tudok visszaemlékezni, esett-e meg velem. :o((

A MÉZ együttes fantasztikus volt. Nagyon kellemes meglepetést jelentett nekem. Amikor világzenét mint műfajt ostorozom, akkor valami ilyesmit bírok elképzelni pozitiv ellenpéldaként (mint a MÉZ-zenét: sikerült megőrizni zenéjükben a pozitiv karakterességet elkerülve az összemosást, maszatolást. Pedig nem volt minden pillanatában tökéletes az ő koncertjük sem: két lassú számuk nem nagyon lopta be magát a szívembe.
Amúgy az utolsó(?) számuk szenzációs volt: Mike Oldfield Sailor's hornpipejának rendkívül érdekes fantasztikusan virtuóz "áthallása" volt.

Hogy a szervezésről is ejtsek néhány keresetlen szót. Értékelem Gergő erőfeszítéseit, amit a minőségi zene érdekében próbál meg tenni. Jó ötlet a több zenekar-egy koncert, és megértem, hogy nem könnyű megszervezni ezeket, értve itt elsősorban a technikai előkészületeket. De azért az nem biztos, hogy jó ötlet egyfelöl ekkora csúszásokat megengedni, másfelöl pont úgy befejezni a koncerteket, hogy a gyalogos emberek pont ne érjék el az utolsó metrót... :o(

A skót Creative Commons License 2001.12.13 0 0 208
Hali!

Nekem egy csöppet csalódást okozott a koncert, de azért volt pozitívum is...
Az egyik a You and I. Nem is a női énekessel volt baj, hanem valahogy nem igazán volt magával ragadó az, amit csináltak. A zene úgy a hallgatható kategóriában van nálam (legalábbis egyenlőre). Mindenesetre azért többet vártam a You And I-tól, már csak azért is, mert a koncert előtt sokat hallgattam a You And I című albumukat, és az nagyon megtetszett. Kb, ilyet vártam a koncerttől is. Hiba volt...
A másik, amit sajnáltam, hogy a lényeg, ami miatt egyáltalán megvettem a koncertjegyet, az elmaradt:(
Ami igazán pozitívum, az a MÉZ. Mindezidáig egy kis tipikus magyar "semmi" zenekarnak hittem őket, akik csak azért verődtek össze kelta zenét játszani, mert mostanában az a módi.
Nos, a koncert ill. maga a zenekar erre erőteljesen rácáfolt, úgyhogy el is kezdek hamarosan utánanézni MÉZ felvételeknek is:)

No meg nagyon hideg volt...:)

Összességében a koncert (a novemberi 100%-os After Crying koncerthez viszonyítva): 50%

localhost Creative Commons License 2001.12.11 0 0 207
Most csak röviden a koncertről:
Nagyon sajnálom, hogy a koncert ilyen fircse-furcsára sikeredett :-( Igazán szívesen hallgattam volna még Attila (Attliáék) játékát, kár, hogy ennyire rövid volt a SZÁMOMRA legfontosabb rész :-( Hát még ha egyetlenegy szám erejéig egy ici-picit visszajöhettek volna, de hát jönnie kellett(?) a MÉZ-nek. Nos Őket már nem vártam meg.
A You And I pedig szerintem 70%-os volt, jobb lehetett volna a női énekhang nélkül, még akkor is, ha az énekes hölgy vezetékneve asszociál az én vezetéknevemre (mi kutyánk kölke?).
Ennyi, gyakorlatilag lelkesedés nélkül.
Előzmény: cirrocumulus (201)
cirrocumulus Creative Commons License 2001.12.10 0 0 206
Köszi !!!!!!!!!!
Előzmény: Igaz Ember (205)
Igaz Ember Creative Commons License 2001.12.10 0 0 205
A Periferic Records koncertsorozata fóruma itt található.
Előzmény: cirrocumulus (203)
Jéggé dermedt enemies Creative Commons License 2001.12.09 0 0 204
Cirrocumulus!

Nem tudom, hogy sikerült-e elküldenem a levelet neked, úgyhogy itt is megköszönöm, hogy szóltál :)
Gázos lett volna kicsit, ha nem tudok róla...

Köszi mégegyszer :)

Üdv

Előzmény: cirrocumulus (203)
cirrocumulus Creative Commons License 2001.12.07 0 0 203
Hát ez nem jött össze!
Valaki majd csak segít...
Előzmény: cirrocumulus (202)
cirrocumulus Creative Commons License 2001.12.07 0 0 202
Itt a hivatkozott fórum, itt elolvashatjátok a továbbiakat a tegnapi koncertről: link: http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9028939&uq=36

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!