Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Gruau Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6290
Szép jó estét barkácsolóóók!!!!!
temprás Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6289
Képek mentek, én maradtam. :-)))
Előzmény: GPS (6288)
GPS Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6288

Aha, ilyesmire gondoltam. De fel kellett volna fújd a padlót is - mert hiszed-vagy nem, de az is módosít a geometrián.

Jó lenne a ha teljes méretű (nem indexre lekicsinyitett) képet elküldenéd az e-mailemre és jó lenne egy közeli kép az evezőbakról is - abból a nézetből, ahova a motortartó-szár majd bele fog menni.

Ezt nagyon szépen és szakszerüen meg lehet csinálni, majd visszaküldöm a rajzot, amit rárajzolok.

Csak küldd a képeket, amit kértem.
.
Előzmény: temprás (6287)
temprás Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6287
Egy ilyen képem van, ha ez segít.
Előzmény: GPS (6286)
GPS Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6286

Én mondtam neked: fényképezd le és megcsinálom neked szakiapar-szerüen. Nem egyet csináltam már - hát az biztos, hogy nem olyanok lettek, mint az az ótvar Trial-os.

Én azt mondom, hogy nem biztos, hogy érdemes nekiállni házilag gányolni - mert igaz ugyan, hogy csak 1.100...1.300 Ft egy kiló aluminium...de meg kell vedd az egész, 6 méteres szálat.

Ezzel főleg az a baj, hogy legalább 3 különböző méretre is szükséged (vagy 1-1 méterre mindegyikből), vagy még annyira sem.

Arról nem beszélve, hogy egy-két spéci hegesztés is kell rá - amihez vagy van hozzáférése az embernek - de inkább nincs.
Persze, hegesztés nélkül is meg lehet csinálni....dehát az elég amatőrül néz ki - merthát az is.

Szóval gondold át - néha az olcsóbb kerül sokkal többe - de gondolom, hogy ezt te is tudod :-))))
.


Előzmény: temprás (6285)
temprás Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6285
Milyen árban van métere ennek az aluminium zártszelvénynek, amit ajánlottál iszugynak?
Amelyikek egymásba csúsznak, nekem még mindig a motor felfogatáshoz kellene valami.
Előzmény: GPS (6284)
GPS Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6284

Megkérdezhetem, hogyne - pláne hogy a jövőhéten "napi-vendég" leszek ott - a barátom bódétető alkatrészeinek a hegesztése miatt.

De egy rajz (skicc) jól jönne azért - különböző nézetekből - pl. hogy hova jönnek a lukak, csonkok, mekkora átmérők legyenek azok, milyen legyen az a kupak...ilyesmik.

Egy korrekt műhelyrajz mindenképp kelleni fog - mert anélkül szakember nem áll neki semminek - ami nagyon is érthető is.
.
Előzmény: Crvoyager (6283)
Crvoyager Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6283
Nem fér el nagyobb, felhívtam két műanyagos is és nem baj ha huppug, sőt szerintem a lögyögés sem érdekes ilyen kis mennyiségben. minél könnyeb legyen anyagban. ha nem gond megkérdezhetnéd. aljára egy leeresztő dugó, felső peremére egy kb 30 mm-es csonk és a tetejére a szivattyúnak egy oldható kb 50 mm átmérőjű peremből nem kilógó kupak kellene. a felfogatás három pánttal megoldható. természetesen, ha van jobb ötlet nyitott vagyok
Előzmény: GPS (6282)
GPS Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6282

Ha aluminiumra gondolsz - 1 mm-esből nincs ember aki ekkorát elvállalna. Huppog, elhúzódik....szóval szerintem nem menne.

Még így is kellenek merevítők és hullámtörők a belsejébe - pedig amit leírtál az csak vagy 110 liter.

Nagyobb nem férne el?...mert árban jobban járnál.
.
Előzmény: Crvoyager (6280)
GPS Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6281

Itt van ni. Nézd csak ezt az illesztést - ami az előrenyúló két anyag közt van. Ez az, amiről beszéltem.
Remekül csúszik egymásba a 2 méret - viszont nem lötyög. És jó merev is.

Ha érdekel, az árakat is kiszámolom neked.
.
Előzmény: Törölt nick (6277)
Crvoyager Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6280
Hali Kimértem és ha tudnál egy árajánlatot kérni az jó lenne de nekem elég 1-1.5 mm-es anyag is. 170x65x10 cm a tartály mérete.
Előzmény: GPS (6274)
temprás Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6279
Jó reggelt!

Nekem nem fontos a ki- be járkálás, múltkor Kiskunmajsán Bérletett csináltatunk, amivel ki-be járkálhatunk volna a két hét alatt egyszer se éltünk ezzel a lehetősséggel.
Tegyél fel egy-két linket a fürdőkről aztán csemegézünk.
Előzmény: Törölt nick (6265)
GPS Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6278

Oda én (négyzetes) zártszelvényt használnék a helyedben. Pl. a

30x30x2 es zártszelvénybe most 25x25x2 -est dugunk

(a bódétető keresztrúdjainak az oldal-hoszabbítására)

Ha kiszámolod, itt fix 1 mm játék van körbe-körbe - ami ideális ilyen helyre és még profiul is néz ki.
A könnyű szerelhetőségéről és prima merevségről nem is beszélve.
.
Előzmény: Törölt nick (6277)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6277
Az asztalt szeretném meghosszabbítani és annak az aljára kellene.Egyiket a másikba tolom és 30 cm-rel nagyobb lesz az asztalom.Meg lábnak is jó lenne.
Előzmény: GPS (6276)
GPS Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6276

Általában 1 mm-es játékkal össze lehet válogatni...de nem könnyű.

Konkrétan most a barátom bódétetejénél van egy olyan illesztés - hogy 18-as csőre 22x1,5 -ös csövet húzunk. Ennek a luka 19 mm - tehát 1 mm lesz a játék.

Kérdés, hogy konkrétan neked milyen helyre, vagy funkcióra kéne?
.

Előzmény: Törölt nick (6275)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6275
Léteznek olyan alucsövek,amit ha egymásba tolok akkor nem túlságosan lötyög?Na és nem is szorul!Vagy méretre kell esztergáltatnom?
Előzmény: GPS (6274)
GPS Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6274

Én le tudom gyártatni neked. Miből akarnád? Aluminium vagy inox? A rezet már meg se kérdem.

De ez nem tartozik az "olcsó, családi szórakozások" kategóriájába.

Ekkora felületen ezt min. 3-as alulemezből kéne csinálni, ez cirka 5 négyzetméter lemez (ha 200 literes a tartály) - ez biza vagy 40 kiló alu-lemezt jelent.

900-1.000 Ft-jával számolva kilóját már egy csinos kis összeg jön ki - és akkor az még nincs leszabva, meghegesztve, nincsenek rajta a csonkok, merevítők, felfogók, stb.

Persze, ez profi megoldás lenne....dehát az a fránya pénz, ugye.
.
Előzmény: Crvoyager (6270)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6273
Valóban most van fejlesztés alatt a víztartályom.Ma viszem oda a rajzot a haveromhoz.Nekem a mosogató alá lesz betéve,mert az rögtön a kerékdob előtt van és ott van egy olyan szekrényrész amit nem használunk,mert csak négykézláb lehet benne rakodni.Eddíg a vonóhorgon lévő dobozban volt egy 25 L-es marmonkanna ami ugye rögtön a vonófejre terhelődött amint megtöltöttem.Rozsdamentes lemezből lesz és 45 L.
Előzmény: Crvoyager (6270)
Crvoyager Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6272
Jó reggelt!

Hp volt bár inkább a barátom és a felesége itták, mert nekem csak pálinkám van, de max egy két felest iszok évente.

Peca nem volt, mert még az engedélyt sem vettem meg és kedvem sem volt.
A halat a a haver fogta valamelyik óriás üzlertláncban. Szóval ez most ilyen volt.

A tároló sátor nekem is nagyon tetszik és mivel tavaly vettem egy hasonlót most kettő van. megy a dilemma, hogy rászerkesszem vagy adjam el. Az itthoni még talán nagyobb is. Azért azzal tisztában kell lenni, hogy nekem alacsony a sátor. Most hétvégén ez volt a zuhany és a toilett helye is. Attól tartok ha ráteszem akkor nagyon sötét lesz mivel mindkét oldalról lefog valamennyit a tároló.
Előzmény: Törölt nick (6269)
Gruau Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6271
Iszugy, most akar gyártatni Ő biztos, tud neked segíteni benne.
Előzmény: Crvoyager (6270)
Crvoyager Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6270
Jó reggelt! Mint irtam megvolt a lakó belakása és ugye rögtön jött egy-két ötlet hogy komfortosabb legyen. Kb kb 150 liter vizet viszek magammal és a lakóban elvileg van egy 100 literes tartály még (szintmérő alapján). Az a baj vele, hogy most kb 100 kg volt a vonófej terhelésem és ha a tartályt megtöltöm még több lenne. Na ugyhogy a kocsi elég rendesen leüllt. Ja pluszba az autóban egy 50 literes marmonkanna és egy 250 AH akksi volt.
Kitaláltam, az autóba plusz egy laprugót berakatok, de a tartályra meg azt, hogy alulról hátul az alváz közé kellene gyártatni egy hasonló ürtartalmú tartályt és akkor a sulyt kiegyenliti valamelyest. A tartály kb 10-15 cm magas lehet.

Nem tudsz illetve a többiek nem tudnak ilyen tartálygyártót ahol lehet érdeklődni.

Előzmény: Gruau (6266)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6269

Jóreggelit!

Hát így sátorral nem gyenge ez a mutatvány!Van akinek az otthona ennek a töredéke..))Tetszik az a gardrobsátor itt az elejében.

Aztán hp-t vittetek-e fertőtleníteni?Mert a nomád életben az elengedhetetlen!

Előzmény: Crvoyager (6241)
Gruau Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6268
Hali!
Sok halat fogtatok-e?
Előzmény: Crvoyager (6267)
Crvoyager Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6267
Sziasztok!

Rendeben hazaértünk és a pihenés nagyon jólesett.

Most hogy magas a viz kb 15 méterre voltunk töle, ha leapad átlagosra akkor kb 30-40 méterre van a viz és gyakorlatilag ekkor már sodrásmentes a feljebb és alattunk lévő két gát miatt. Ez a gyerekek szempontjából nagyon biztonságos.



Előzmény: temprás (6242)
Gruau Creative Commons License 2009.04.17 0 0 6266
Jó reggelt!!
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.16 0 0 6265
Nem is azt írtam!!!Nekem mindegy csak ne kelljen midíg a világgá mennem!Most hétvégén mondtam annak aki ott volt,hogy nálunk a kapu mindíg nyitva áll a rendes embereknek!Helyet tudok adni 5-6 szerelvénynek.Aztán,ha előre tudom mikor jön valaki akkor úgy intézem a dolgomat.De az asszony szinte bármikor képes itthon lenni!Van látnivaló itt győrben is nem is kevés!Sőőőt jó a termál is!Ezt komolyan mondom annak tudatában,hogy már nem kis tapasztalatunk van e téren!Ár érték arány itt az országban kimerem jelenteni,hogy itt a legjobb!!!Igaz itt nem lehet ki-be járkálni egész nap,mint Demjénben,de megpróbálok intézkedni...
Előzmény: temprás (6263)
temprás Creative Commons License 2009.04.16 0 0 6264
Leléptem megyek melózni.
Jóccakát!
temprás Creative Commons License 2009.04.16 0 0 6263
Persze vannak fűrdők bőven, de nem várom, hogy mindenki hozzám igazodjon, én is elmegyek több helyre csak ne legyen azért az ország másik végébe, mert hosszabb az utazás mint az ott töltött idő.
Előzmény: Törölt nick (6262)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.16 0 0 6262
Pl.?Nekünk a Mecsek is nagyon tetszik!Bárhova képesek vagyunk elmenni!Van a környéken valami fürdő?Bár már leadtam a rajzot a 45 l-es víztartályra.Azzal elleszek 1-2 este..))Aztán minél melegebb van napközben már viszem is a ,,feketezsákot"!Az + 25 liter.
Előzmény: temprás (6261)
temprás Creative Commons License 2009.04.16 0 0 6261
Jaj elfelejtettem írni, már vissza is vittem a helyére, megvan a műszaki, lehet menni kamperolni. Hurrrá!
Jó volt nézni a képeket, és sajnálom is, csak nekem tényleg a Húsvét az még egyenlőre család látogatással telik, talán a következő talira el tudok menni, ha elérhető távolságba lesz.
Előzmény: Törölt nick (6260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!