Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.07 0 0 4951
Köszi! Ezt fogom tenni.
Előzmény: lektor (4950)
lektor Creative Commons License 2010.01.07 0 0 4950
a fözésre használható margarin félék nem sósak. az  evésre használatosak mind sósak, kivéve a sótlan vajat. jobban jársz, ha be spejzolsz belöle, nincs annyi kemikália benne mint ezekben mesterséges margarinokban.
Előzmény: Törölt nick (4948)
Oszi Creative Commons License 2010.01.07 0 0 4949

Mi vele a nehézség? A Skatteverket elkészíti elöre.

Vagy válakozó vagy, és könyvelöre van szükséged?

Tudok ajánlani megbízható magyar könyvelöt Stockholmban, de nem lesz olcsó (azt hiszem, óránként 500 SEK-ért dolgozik, vagy ilyesmi).

Előzmény: spudy77 (4947)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.07 0 0 4948

Sziasztok!

 

Gondolom, mindenki szépen be van havazva, nem csak én! :)))

Lenne egy nem téli kérdésem. Tud-e valaki olyan margarint, ami nem sós???

Már többet kipróbáltam, de mind az. Németországban a Becel-t szoktam venni, ott sótlan, itt azt is sózzák. :((  Találtam vajat, sótlant, de csak nagyon ritkán lehet kapni, úgyhogy abból mindig feltankolok. Viszont margarint eddig nem.

Tud valaki ajánlani???

 

Előre is köszönöm!

spudy77 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 4947
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni Svéd adótanácsadásban?/Fizetek érte/
2008-2009-es Svéd adóbevallásomat kéne megcsinálni.
Nyomtatvány is kellene.
Vanda70 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 4946
Sziasztok!

Akit érdekel Harrach Ágnes: Kevés szóval svédül, itt megtalálhatja a könyvet és a hanganyagot is hozzá:
http://www.stockholmbcs.fw.hu/

Egyéb svéd nyelvkönyvek pedig itt:

http://www.ladysign.com/temp/sved/

Hálás köszönet annak, aki felrakta!!!
horgolotucske Creative Commons License 2010.01.01 0 0 4945
Mindenkinek aki vágyik szebb jövöre kuldöm a képet,kivánok sikekben gazdag ujévet!
DuJoe Creative Commons License 2010.01.01 0 0 4944
Én vagyok az első 2010-ben!!

Így ebben az évben én kívánok először sok szerencsét és
boldogságot Mindenkinek erre az évre!!!!
Haani Creative Commons License 2009.12.31 0 0 4943
Csatlakozom Hozzád!

Szerencsében, szeretetben és sikerekben gazdag Új Évet kiivánok!
Jó szórakozást ma estére:)
Előzmény: horgolotucske (4942)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.31 0 0 4942
Mindenkinek sok szeretettel kivánok Boldog örömökben gazdag Uj èvet!!!!!!

pirooos Creative Commons License 2009.12.30 0 0 4941
Bocs rossz a cim:
nemzetietelek@gmail.com
pirooos Creative Commons License 2009.12.30 0 0 4940
Keszites alatt van a honlapom,ami recepteket,kaja alapanyagokat....fog tartalmazni tobb nyelven.
Keresek olyan szemelyeket akik tudnak recepteket mas nyelven is.
Pl.sved receptet magyarul,magyart angolul,hollandul,nemetul....
Ismerjuk meg egymas konyhajat.
Jo ha tudod forditani is,de ha nem csak vannak jo receptjeid ami szerinted finom,akkor majd a forditast megoldjuk.
ha valakit erdekel akkor irjon nekem a
nemzetietelek.gmail.com - ra
koszonom

Piri
Dodi56 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 4939
Sziasztok!Szép napot, vagy estét nektek!


Segítségért fordulunk hozzátok, talán tudtok segíteni, akár csak címmel is.

Néptáncoktató, és néptáncos pár (magyar-szlovák) néptánc oktatói állást, vagy magyar étterembe néptáncos állást keres. (műsor, és utána a vendégek megtáncoltatása-táncház).
Ref: - néptáncoktató: http://www.neptancoktato.szm.com
- néptáncos: http://www.ordongosparos.szm.com

Elérhetőségünk: dodi5667@gmail.com, vagy a weblapokon található e-mail címek.

További eredményes munkát, és Boldog Új Évet Kívánunk!

Köszönjük, ha tudtok segíteni.

Üdvözlettel: Angelika, és Dodi
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.26 0 0 4938
Boszorka! Köszi szépen ugysem tudok mit csinálni tehetetlen vagyok, csak aggodom anyuért szerintem átvágták nagyon. További kellemes unnepeket neked.
Előzmény: Boszorka (4937)
Boszorka Creative Commons License 2009.12.25 0 0 4937

Nem tudom, de a bank biztos nem ugy itéli meg a dolgokat, hogy ez idős beteg az meg fiatal. Van egy hitelszabályzat  és ahhoz tartják magukat. Bizonyos feltételekkel adják a hitelt. A jelzáloghitelnek az az alapja, hogy valami értékesíthető tárgyra adják, persze többnyire ingatlanra.

De mondok egy példát. Van 5 darab nagy értékű sokkarátos briliánsod, viszont nincs készpénzed. Bemész egy bankba és letétbe helyezed a köveket, amit persze felértékeltet a bank. Az érték arányában adnak neked pénzt. Ha másnap meghalsz autóbalesetben, nyilván a banknál maradank a kövek.

Persze tudni kellene, hogy anyukád pontosan milyen szerződést kötött a bankkal. Létezik olyan, ez Svédországban is szokás, hogy a bank életjáradékra megvesziu a lakást. Ilyenkor kifizetnek valamennyit egy összegben, bár a 7 milliónál a felvett összeg nekem soknak tűnik, és a maradékot havi életjáradék formájában fizetik. Ebből is kétféle konstrukció létezik. Az egyik igy ahogy leírtam, a másik azzal az opcióval működik, hogy az örökös visszavásárolhatja a kifizetett összegért a lakást.

Minden esetben az eladó (anyukád) élete végéig tartó haszonélvezeti jogot kap, tehát bent maradhat a lakásban.

Ha pontosan akarsz tájékozódni, ott kellene kezdeni, hogy a foldhivataltől ki kellene kérni egy telekkönyvi kivonatot és abból látszana, hogy mi is történt.

Remélem elég érthető amit írtam, ha nem kérdezz!

Előzmény: horgolotucske (4936)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.25 0 0 4936
Boszorka biztos vagy ebben mármint hogy a banknak vissza tudom fizetni amit anyu jelzálogban felvett?Az van irva hogy anyu halála esetén a Banké a lakás.Ez azt jelenti hogy 2007 ben 7 milliora értékelte a bank kifizetett anyunak 3,6 milliót a többit meg zsebere teszi ha meghal........ Nekem meg áll az eszem hogy ilyet szabad csinálni anyunak holyagrákja volt és kezelésre járt ez csalás szerintem igy becsapni egy idös asszonyt aki beteg.
Előzmény: Boszorka (4934)
mroz Creative Commons License 2009.12.25 0 0 4935
Persze, az világos, semmi sincs ingyen :)

De a diákhitel és diákmunkalehetőségekről tudtok esetleg információt nyújtani? Szerintetek a suliban tudnak ezzel kapcsolatban segíteni?

Még egyszer, kellemes karácsonyt!
Boszorka Creative Commons License 2009.12.25 0 0 4934
Lakást akármilyen álampolgárként vehetsz. Ha egyetlen gyerek vagy, ugyis öröklöd anyád lakását. A banknak majd ráérsz akkor fizetni, már ha meg akarod tartani a lakást.
Előzmény: horgolotucske (4925)
DuJoe Creative Commons License 2009.12.25 0 0 4933
Én 129 SEK-ért vettem a 3,5dl-es Absolutot, úgyhogy a hazai árakhoz képest felettébb drága!! Amúgy egy átlag boltban ne keress "rendes" alkoholt!!

lektor lebuktam, de nem kellett rádkennem a dolgot. Azt mondta, a nejem, hogy vegyem karácsonyi ajándéknak. Persze ha ezt előbb tudom, akkor a nagyobb üveget veszem meg:)))
Előzmény: stewie_sek (4931)
lektor Creative Commons License 2009.12.25 0 0 4932

február szokott a leghidegebb lenni. a repülök legfeljebb órát késhetnek.

a nappalok rövidsége attól függ, hogy hová mentek, északon valóban nem több 3 óránál, délen du 4 körül kezd sötét lenni. ide tavasszal vagy nyáron érdemes jönni, ha nem sielni akartok.

Előzmény: stewie_sek (4931)
stewie_sek Creative Commons License 2009.12.25 0 0 4931
Sziasztok!

Nemrég néhány barátommal hirtelen felindulásból úgy döntöttünk hogy teszünk egy kirándulást Svédországba/Stockholmba. Nem igazán néztünk utána semminek, csak repülőjegyfoglalás és bumm.

Február elején megyünk és már szállást is foglaltunk, viszont így fennáll a veszélye hogy ha nem tudunk elrepülni a rossz időjárási viszonyok miatt, bukjuk a szállásért előre kifizetett pénzt. Ebből fakadóan kérdezném néhány kint élőtől, hogy az évnek ebben a szakában mennyire jellemző az ítéletidő? Azt tudom, hogy most is több 10 centi hó és iszonyat hideg van, de ilyenkor azért nem áll meg az élet ugye? További kérdésem még, hogy úgy olvastam ilyenkor elég rövidek a nappalok.. ez pontosan hány órát takar? Mert ha tényleg csak 3 órát van világos az úgy nem jó... :)

ui.: extra kérdés: odakint hány SEK egy üveg vodka? :D

Köszi a válaszokat előre is.
lektor Creative Commons License 2009.12.25 0 0 4930
tack, det samma..:)
Előzmény: Törölt nick (4928)
lektor Creative Commons License 2009.12.25 0 0 4929
kellemes ünnepeket neked is..
Előzmény: horgolotucske (4927)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.25 0 0 4928
God Jul!...:)
Előzmény: Haani (4924)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.25 0 0 4927
Lektor köszi megnézem további kellemes unnepeket.
Előzmény: lektor (4926)
lektor Creative Commons License 2009.12.25 0 0 4926

vehetsz lakást magyarországon. nekem van itt élö barátom (erdélyi, soha nem volt magyar állampolgár), aki svéd állampolgár és évek óta van lakása az 5.kerben.

 

http://www.ingatlanjog.hu/index.php?adv=&tema=15&action=16#jump15

 

ha nem vagy kettös állampolgár, akkor bármikor kérheted a magyar visszahonositást, annélkül, hogy a svédröl le kéne mondanod.

 

de svéd állampolgárgént is vehetsz ingatlant. én specjel, 2-ös állampolgár vagyok.

Előzmény: horgolotucske (4925)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.25 0 0 4925
Köszi lektor most már értem!
Szoval 5 évig engedéllyel kell tartozkodni kell egy EU országban ahhoz hogy ugyanazok a jogszabályok legyenek érvenyesek rám mint az ottani állampolgároknak? igy van?
Engem is izgat ez mert én svéd állampolgár vagyok és az anyu azt akarja hogy én fizessem a kölcsönét amit a bankban felvett a lakására.Leterhelte a lakását a bankban felvett 4 millitót rá alakást a bank 7 millióra értékelte fel (((((( ez 2007-ben volt és persze a pénznek a seggére vert nekem nem adott belöle ne gondolt el sem fogadnám))))) Nem érti meg hogy én nem vagyok magyar állampolgár már és nem ugyanazok a jogszabályok érvényesek rám mint neki.
Most nyuz engem hogy vegyek fel kölcsönt fizessem vissza a bankban a 4 milliót én. A másik ötlete anyunak , vagy pedig eladja a szomszédnak leterhelve már ugy hogy ö belle lakik amig él.
Tegnap kuldte el az unoka testvérem az okiratot emai-en a bank szerzödést anyuét, amiböl egy szót sem értek mivel 24 éve élek itt és hivatali magyar nyelv csomo jogszabály.
Persze anyu nem mutatta meg nekem ezt 2007-ben majd nem elájultam ha jól értem az én kicsi magyar tudásommal akkor anyu aláirta hogy 4 milliót kap az az övé a maradékot a kulönbséget (((7-3= 4 millio forint))))))))))amire a bank felértékelte értékelte a lakástl azt a bank zsebre vágja anyu halálakor.Azonkivul a Bank csa 4 millio erejéig köteles eladni ha baj van a lakást mert annyira van terhelve és nem a napi árra köteles eladni.
Nemtudom mit csináljak föl a fejem már egy hete akkor tudtam meg az egészet.De szerintem én nem vehetek lakást MA-on mert nem vagyok ma állampolgár es más szabályok vonatkoznak rám. Az eu szabályokat pedig nem ismerem.
Előzmény: lektor (4922)
Haani Creative Commons License 2009.12.25 0 0 4924
Boldog Karácsonyt kiivánok Nektek!:)
lektor Creative Commons License 2009.12.25 0 0 4923

 a PUT az más mint ami neki van. a PUT  a permanent uppehållstillstond azt jelenti, hogy egy nem svéd állampolgár, idö meghatározás nélkül lakhat és dolgozhat svédországban. az eu szabályzat más.

 

azon viszont ne csodálkozz ha nem akarnak a svédek minden itt tanuló külföldinek fizetni azért, hogy ingyen tanulhat amit a svéd állam fizet az adópénzböl. Sehol a világon nem tanulhatnak ingyen a külföldiek egy idegen országban, csak svédországban. Magyarországon meg pláne nem.

Előzmény: horgolotucske (4918)
lektor Creative Commons License 2009.12.25 0 0 4922

az van irva, hogy:  az eu állampolgárokra a következök érvenyesek az alapvetö tanulmányi ösztöndijra.

 

 - ha van állandó tartózkodási jogod (PUR ) svédországban

 

 - ha tovább akarod  képezni magad a meglévö foglalkozásodban, vagy

 

 - ha van munkád vagy családi kapcsolatod svédországban

 

az elsö pontban foglaltak szerint, PUR, ha van tartózkodási jogod svédországban, akkor kaphatsz tanulmányi ösztöndijat. tartózkodási jogot az kap aki legálisan tartózkodtál svédországban 5 évig megszakitás nélkül, és ha eu állampolgár voltál az utolsó 5 évben.

 

tehát,  5 évi megszakitás nélküli legális (PUR) svédországi tartózkodás után lehet kérelmezni a tanulmányi ösztöndijat.

Előzmény: mroz (4920)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!