Keresés

Részletes keresés

qwer1234 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 3522

Ciprus jelenleg ez:

 

 

 

 

 

 

 

qwer1234 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 3521

"Tényleg annyira borzasztó Aya Napa?"

 

Tegnap jártunk ott délután 5 környékén. Már akkor részeg angolok randalíroztak a parton. Az egyik étteremből zavarták el őket. Még nincs nyár és éjszaka sem volt. El tudom képzelni mi lehet akkor, ha ez a kettő dolog is fenn áll. Én 37 vagyok, de nem ajánlanám nektek. 

Előzmény: szkati (3516)
qwer1234 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 3520

Ha Nicosiában akarsz átlépni a török területre, akkor a sétálóutca végén lehet átmenni. Nincs költség, csak az iratok legyenek meg.

Az idő egyébként jó, nappal kellemes, estére lehűl. A tenger még hideg de bele lehet menni.

Előzmény: sutalaci (3518)
Pontikos1 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 3519

Szia! Görög Ciprus olcsó tömegközlekedéséről (busz) pár hozzászólással lentebb (is) olvashatsz. Látnivalókról szintén sok van a fórumban.

Török oldalra átlépéshez útlvél vagy kártyás személyi, de erről és az ottani dolgokról bővebben az Észak-Ciprus topikban olvashatsz/kérdezhetsz! 

Előzmény: sutalaci (3518)
sutalaci Creative Commons License 2013.04.14 0 0 3518

Kérdezni szeretnék: Milyen irat szükséges és mekkora költséggel jár (vízum, vagy ilyesmi) az átkelés a török oldalra?

Hirtelen ötlettől hajtva csütörtökön megyünk a wizz-el Larnacára. Minden ingyenes vagy olcsó látnivalókkal és olcsó közlekedéssel kapcsolatos ötlet érdekel.

Előre is köszönök minden segítséget és linket.

COOP Creative Commons License 2013.04.14 0 0 3517

Szia Kati!

Mi anno Larnacaban voltunk és autót béreltünk. Igaz bal oldali közlekedés van, de nekünk nem it ésnem ez volt az első ilyen:)

Szerintem mindenhonnan minden elérhető és angyon jól be lehet járni a szigetet.

Vana  blogomban bejegyzés is , képekkel, igaz mi csak 1 hetet voltunk:)

Előzmény: szkati (3516)
szkati Creative Commons License 2013.04.14 0 0 3516

Szia Rebkaa!

Örülök, hogy itt látlak! Az az igazság, hogy nagyon megmozgatta a fantáziánkat a Wizz és néztem is elég jó áron jegyeket szeptemberre. Tényleg annyira borzasztó Aya Napa? Mert akkor nézünk valami mást.

Egyébként bárkitől szívesen várok ötleteket, hogy két hatvanas hol tudna békésen, 3 hetet úgy eltölteni, hogy közben elérhető távolságban legyenek néznivalók is.

Előre is köszönöm!

Előzmény: rebkaa (3494)
Natúr Ella Creative Commons License 2013.04.05 0 0 3515

Szuper!!   El vagyok kényeztetve! :-) Nagyon köszi.

Előzmény: Pontikos1 (3514)
Pontikos1 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 3514

Útikönyv, térkép: Bp-en van a Ciprusi Turisztikai Hivatal képviselete sok klassz (ingyenes) téképpel, kiadvánnyal, de természetesen irodáikat kint is megtaláljátok (friss menetrendek, ilyesmik ott vannak). Pafoson három iroda van, az egyik a reptéren.

(És szívesen! :))

Előzmény: Natúr Ella (3513)
Natúr Ella Creative Commons License 2013.04.05 0 0 3513

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm! Már kész is a program! :-) Nekem már csak az utánolvasás, útikönyv beszerzés marad. Jó tudni, mit is látok. :-)  Meg végre eldönteni, hol lesz a szállásunk. Képbe került már a Tasmaria, meg a Kefalonitis apartman is. Lefoglaltam, aztán majd meglátjuk. Van még időm eldönteni. Addig olvasgatok szorgalmasan.

dundalk Creative Commons License 2013.04.05 0 0 3512

 

még egy fontos infó. A helyi buszjegy €1, a napijegy pedig €3, korlátlan utazás este 23.00-ig. Tehát már a reptéren érdemes megvenni a napijegyet, ha 3vagy több utazást terveztek. (pl. az Akteon hotelig 2 jegy kell)

Előzmény: Natúr Ella (3509)
dundalk Creative Commons License 2013.04.05 0 0 3511

 

Akkor tulajdonképpen csak a kedd délután és még 3 nap lesz ha jól gondolom. Ezt gyorsan ki lehet tölteni:

1., Régészeti park

Ez Kato Pafoson van itt buszállomástól kb. 2 percre.
http://ciprusi-utazok.blog.hu/2013/02/27/pafosz_kornyeki_latnivalok_kato_pafoszi_regeszeti_park

2., Tombs of the Kings

Könnyen elérhető helyi busszal
http://ciprusi-utazok.blog.hu/2012/02/14/latnivalok_paphoson_tombs_of_the_kings

3., Petra Tou Romiou

Busszal megközelíthető
http://ciprusi-utazok.blog.hu/2012/02/22/ciprusi_latnivalok_aphrodite_sziklaja

4., Coral Bay

A busz a strandig megy(Corallia Beach) és szerintem ha május végén, közepén mentek, akkor fürödni is lehet.

5., Kato Pafos és Pafos városnézés.

A helyi busz a piacnál tesz le, onnan jól bejárható a régi városrész is.

A részeg tinik miatt nem kell aggódnod.

Előzmény: Natúr Ella (3509)
Pontikos1 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 3510

Aphrodité szikla (Petra to Romiou) - helyi busszal megközelíthető.

Coral Bay - szintén helyi busszal.

A kettő egy napba simán belefér.

Mi szerettünk volna fölmenni távolsági busszal Polis felé, de vasárnap nem volt busz, ezért érdemes rögtön érkezéskor megnézni az aktuális menetrendeket (Karavella buszállomás), és aszerint módosítani esetleg a terveket.

Aztán érdemes azért Paphosra is szánni időt.

Van olyan opció is, hogy távlsági busszal Limassol vagy Nicosia (mindkettő átszállás nélkül) - utóbbi nem tudom, egy napba belefér-e oda-vissza, ha igen, szerintem érdemes, mert teljesen más világ.

A menetrendszerinti busz szeritem olcsó, ellenben az irodák által kínált fakultatívok (pl. Kourioni színházhoz) veszett drágák, így mi azzal nem éltünk, de egy pillantást talán érdemes az irodák kínálatára is vetni (vannak hajós utak is).

Amit én mindig javaslok másnak is (én is így szoktam tenni), végigmazsolázom a menetrendet térképpel a kezemben, valamint közben az adott helyekről képeket nézegetve, infokat lvasgatva, és így áll össze, engem mi érdekel és mi fér bele az időbe.

Ciprusi buszok (menetrendek, árak) itt.

Előzmény: Natúr Ella (3509)
Natúr Ella Creative Commons License 2013.04.04 0 0 3509

Pafoson leszünk, most nézem, mi érhető el onnan busszal. Nem bérelünk autót. Kevés időre megyünk, csak 4 napra, nagy túrák nem férnek bele. Van valami tipped? Megköszönném.

Előzmény: Pontikos1 (3508)
Pontikos1 Creative Commons License 2013.04.04 0 0 3508

Vegyes.

Attól függ, hol fogtok időzni.

Én örülök, hogy Ag. Napára csak egy napot szántam az előzetes infok alapján.

 

Előzmény: Natúr Ella (3507)
Natúr Ella Creative Commons License 2013.04.04 0 0 3507

Nagy örömmel készülődök, olvasgatok, tervezgetek, ezt a topicot is kiolvastam. Megmondom őszintén kicsit elkedvetlenített, hogy "olyan mintha Szocsiban lennél keverve Liverpool munkásnegyedének hangulatával..." meg a részeg tinik bulizása. Én is nagyon remélem, hogy nem bánom meg hogy Ciprust választottam. Az első utam lesz ide.  Május végén milyen a turisták összetétele? Tinik, nyugdíjasok, kisgyerekesek? Mire készüljek vajon?

Előzmény: mamakukko (3506)
mamakukko Creative Commons License 2013.04.04 0 0 3506

Szia! Ne aggódj a vélemények miatt! Eleinte minket is aggasztottak, főleg, hogy volt super jó is és vacak is, de hát különbözőek vagyunk, különbözóek az igényeink. Az angolok, különben is olyasmin is fennakadnak, amit mi észre sem vettünk. Én is Paphosra megyek a lányommal az idén, remélem nem bánjuk meg a csodálatos Protaras után.

Előzmény: Natúr Ella (3504)
ananasz000 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 3505

Sziasztok! Lehet , hogy OFF-olok de kitöltenétek a kérdőívem ami a külföldi üdülésekkel foglalkozik? Előre is köszönöm :)

https://docs.google.com/forms/d/1H55xL-M7LZ9TGlZ3dFPM5_j4HF5zIQEPhtXOMzk1x6Q/viewform?pli=1

Natúr Ella Creative Commons License 2013.04.03 0 0 3504

Szia! Remélem benézel még ide... Én is kezdő vagyok, én is Ryannal megyek Paphosba, sőt az Akteont is nézegettem.  Bookingon van róla jó és rossz vélemény is, még nem tudom mi legyen. Nem akarunk autót bérelni, busszal fogunk közlekedni. A menetrendet már megtaláltam.  Neked milyen tapasztalataid voltak? Én is igen hálás lennék minden infóért. :-)

Előzmény: iczod (3232)
dundalk Creative Commons License 2013.04.03 0 0 3503

 

Így van nincs aranyszabály. A ryanair esetében általában 6-8 héttel az utazás előtt a legkedvezőbbek a jegyek. (tapasztalat alapján) Ha egy adott időpontban szeretnél menni, akkor nem tudsz túl rugalmas lenni. Tavaly 3-an mentünk Pafosra szeptemberben az én utazásom bizonytalan volt, ezért tavasz helyett júliusban 8 héttel az út előtt vettem csak meg a jegyet, 20 euróval olcsóbban a többieknél.

Egyébként teltházas volt a szeptember végi járatuk. Ha lefoglalod többet ne nézegesd az árakat, mert csak rossz érzésed lesz, ha lemegy az ára..:)

Egyébként a Ryanair-nél nincs semmilyen biz-baz amit látsz az lesz az ár, már a kártyadíj is benne van egy ideje.

Biztosítást nem kell megvenni náluk, az drága. Sok cucc sem kell, 1 kézitáska elég volt fejenként, ha apartmanba mész ott még mosni is lehet esetleg. A Mlévnál valóban voltak jó árak néha Ciprusra, de az már nincs így nem érdemes hasonlítgatni már szerintem.

Előzmény: mamakukko (3499)
Pontikos1 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 3502

Nézd, ha az ember adott időpontban, adott helyre akar utazni, akkor nagyon kötélidegzetűnek kell lennie, hogy várjon a még olcsóbb jegyre. Ha rugalmas időpontban, célpontban, és esetleg az sem baj anyagilag, ha Murphy megtréfálja, és felfelé megy a jegy ára, akkor tök okés várakozni. Akik filléres jegyekkel utaznak gyakran, többnyire rugalmasan a dolgokat, és napi szinten (egész évben) nézik a jegyeket. Akik ritkán utaznak filléres jeggyel, azok ált. jókor vannak jó helyen, és egyszerűen szerencséjük van. :)

Én, ha tudom, mikor, hová szeretnék menni, az előző évek tapasztalatai alapján (saját vagy másoké) meghatározom azt a max. árat, amit tudok/akarok adni a jegyért, és ha annyiért látom, megveszem. (Hozzáteszem, ált. nem fapadosozok, így kisebbet tudok melléfogni a minimálárral, és nem kell poggyászáron sem agyalnom.)

 

Ha nyaralni mentek, azért sok cucc nem kell Ciprusra. Ha nem is akartok két kézipoggyásszal (bár a ryan-nél még az is jó méretű), egy feladott cuccba bele kell férni. Egyik fapadosnál sincs semmi nélkülözhetetlen extra költség, látod a jegyárat, adót, a fizetési módnak megfelelő foglalási díjat. Az összes többi már a te választásod, hogy kell-e, nincs benne átverés.

Előzmény: mamakukko (3501)
mamakukko Creative Commons License 2013.04.03 0 0 3501

Hát nem dobtál fel a válasszal! A lányom szerint is ez csak rosszabb lesz. 1-2 évvel ezelőtt kicsit "megróttak" itt a fórumon, hogy miért veszem meg ennyire előre e jegyet, amikor sokszor kidobnak nagyon-nagyon olcsó jegyeket, csak résen kell lenni már éjféltől. Én is az EUR-ra tippelek. Ez a hülye Ryanair csak csali az olcsó jegyeivel, amihez minden biz-baz hozzájön, a csomagdíjról nem is beszélek, szóval drágább, mint a MALÉV volt. Hát szóval nem lettem okosabb.

Előzmény: Pontikos1 (3500)
Pontikos1 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 3500

Kérlek...

Vajon létezik-e aranyszabály a repjegyek árának változására? Arra, hogy milyen tempóban kelnek el a jegyek? Ráadásul szerinted hogy alakult január óta az euró árfolyama?

 

Előzmény: mamakukko (3499)
mamakukko Creative Commons License 2013.04.02 0 0 3499

Sziasztok! adjatok tanácsot. Januárban megvettem a repjegyet Paphosba és most a lányom nak is megvenném szeptemberre, de most több mint 10000 Ft-al drágább! Ez szerintetek még följebb megy? És ha addig halogatom, hogy már nem lesz a járatra hely? Mondjatok valamit!!!!

dundalk Creative Commons License 2013.04.02 0 0 3498

 

Homokos part Páfosz környékén kisgyerekkel = Coral Bay.

Páfoszon is vannak kisebb nagyobb strandok illetve közvetlen tengerparti szállodák, de ez a legjobb gyerekkel.

Busszal közvetlen a strandhoz lehet jutni, tehát úgy is lehet szállást keresni, hogy minden nap buszoztok vagy az
autóbérléssel még rugalmasabbak lehettek a szállás keresésben.

Előzmény: bogabika (3484)
dundalk Creative Commons License 2013.04.02 0 0 3497

 

Homokos part Páfosz környékén kisgyerekkel = Coral Bay.

Páfoszon is vannak kisebb nagyobb strandok illetve közvetlen tengerparti szállodák, de ez a legjobb gyerekkel.

Busszal közvetlen a strandhoz lehet jutni, tehát úgy is lehet szállást keresni, hogy minden nap buszoztok vagy az

autóbérléssel még rugalmasabbak lehettek a szállás keresésben.

Előzmény: bogabika (3484)
goane Creative Commons License 2013.04.02 0 0 3496

Nagyon köszönöm,hogy ennyien próbáltok segíteni!

Pontikos1 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 3495

www.bookcyprus.com

Egyébként meg lehet, sokkal érdemesebb Protarason foglalni szállást, sokkal nyugodtabb, olcsóbb, szintén szép. Gyerekecske úgy is dolgozni fog, amikor meg szabadideje van, találkozhattok. Ha autót nem béreltek, akkor is van kifogástalan és olcsó buszközlekedés a két település között (is).

Előzmény: goane (3489)
rebkaa Creative Commons License 2013.04.02 0 0 3494

Esetleg nézz szét a www.travelrepublic.com oldalon. Az apartmanok itt jó áron voltak, az étkezést meg megoldottuk boltban.

Tavaly voltunk, de úgy megtetszett a gyerekeknek Aya Napa(megmondom őszintém engem irritált a sok részeg angol tinédzser, úgyhogy nekem ennyire nem jött be), hogy megint gondolkodunk rajta. Család ledekkol, én meg utazgatnék onnan, lehet, hogy Ammanba... Junius elejei nyaralást nézek, mert később mi már nem tudunk menni. Most nagyon jó áron van a repjegy is a nekünk megfelelő időpontban 10.500ft. Ugyanennyi Thesszaloniki is és a kettő között vacilálok. Szaloniki melett az szól, hogy 1 óra 20 perc alatt ott vagyunk, Larnakába pedig majd 3 óra az út.

Előzmény: goane (3487)
Sz37 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 3493

azt néztem én is, meg a travelrepublicokot és szinte mindenhol 1000 EUR felett vannak a szállások. Mi folyik ott Cipruson? :D

Előzmény: 'szti (3492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!