Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43044

Itt az hol, ott az debrecen.

Előzmény: szukibazso (43043)
szukibazso Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43043
Megvenném csak te ott vagy én meg itt! :-)
Előzmény: Törölt nick (43038)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43042

A lényeg, hogy terhelésen leégjen a tüzelő, a rostélyról ne hulljon a salakra.

Előzmény: forme (43029)
Hegyi82 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43041

szerencsére én is a nagy alföldön lakom, körülöttem csak kertes házak, még nagy fák sincsenek a közelben. már találtam 0,8ast 150esben 6000/m-ért

Előzmény: nagykunsági (43039)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43040

Minél olcsóbb, neked annál jobb. Én tavaly kerestem, nem tudok idei árakat.

Előzmény: Hegyi82 (43032)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43039

Sajnos a kémény az egy olyan dolog, hogy nincs általános leírás, mekkora is kell.

 

Ugyanis nem csak a magasság számít, hanem a környezet is, mekkora magas házak vesznek körbe, milyen a domborzati viszony, milyen a széljárás.

 

Én szerencsés helyen lakom, hogy elég az 5 méteres, de van ahol a 8 méter is kevés.

 

Én biztos szigetelném a hosszabbítást, ugyanis ha nem szigeteled, mivel a kilépőnél a legalacsonyabb a hőmérséklet, szigeteletlenül meg nem melegszik fel tuti lecsapódás, kátrányosodás.

 

Most teljesen mindegy, hogy csupaszon nyúl túl , vagy szigetelve. Szerintem.

 

 

Előzmény: Hegyi82 (43031)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43038

Nem rossz az sem, egy db egy hónapot használt van nekem is eladó, az elektromos szabályozhatóság miatt tértem át a Regulusra.

Előzmény: szukibazso (43020)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43037

az arányt kellene tartani

Előzmény: szukibazso (43030)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43036

" ehhez legalább egy percnyi kiégési időre lenne szüksége.."

kiragadtam ezt a részt.

ezt , hogy lehet megvalósítani? ha a kazámon átmegy 40-60lköbm levegő hogy tud ennyi ideig bent maradni hiszen az 1 percnyi levegő is 800 liter, és még nem számoltam a hőcserélő felületet mert ezt az időt a magas hőmérsékletű " zónában" kellene tartózkodnia.

Előzmény: bnorci71 (43028)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43035

a lignónak ne vedd alapul a szekunder nyílását , a 1/4-e is elég lenne.

a szekunder többek között  akkor jut nagy szerephez amikor csökented a teljesítményt ( alsó levegő ) viszont a fagázok égni akarnak, és ha nem adsz hozzá levegőt elégetlenül  kimegy a kéményen.

-ezért csináltam az ajtóra nézőkét amibe kandallóüveg van, teljesen jól látszik amikor elveszem a primér lev.  gyakorlatilag a láng megszűnik és csak parázs van, nyitok szekundert és belobban és ég. De egészében nem helyettesíti a primér levegőt ( az arány ugyanannyi mint a fagázos kazánnál primér 80%, szek 20%,)  .

van jelentőssége mert nem a 20 fokos levegő fog beugrani a kazánba, akármilyen kicsi is az az előmelegítő.

kellene az ajtóra a nézőke is, de 6/4-es csőnél kisebet ne rakjál nézőkének, és ha tudod kb a tűz irányába legyen, lehet az előmelegítő mellé is rakni. 

Előzmény: oldember (43023)
TIGweldING Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43034

Itt egy tuti szalmabála üzemanyagú kazán:

 

http://www.pannonpower.hu/userfiles/3D_ho/technologia.mp4

 

Jelenleg van beüzemelés alatt.

Hegyi82 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43033

bocs, ez csak 100as :)

Előzmény: Hegyi82 (43032)
Hegyi82 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43032

közben böngészgettem, és 1mm vastagot találtam 6.477ft/m áron. a 0,8as 5.400,-/m

http://www.viz-futes-megujuloenergia.hu/adatlap.php?id=1336917502&menu=77&page=1 

Előzmény: Hegyi82 (43031)
Hegyi82 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43031

köszi az infot!

közben visszaolvastam, megtaláltam a hosszászólásod a kéményeddel kapcsolatban is.

egyre több helyen olvasom mint tapasztalatot, h jobban tudták növelni a huzatot a magassággal mint az átmérővel. egyébként azért furcsa h nekem nincs rendes huzatom, mert másoknál hasonló kazánparaméterekkel és még kisebb kéménnyel is van rendes huzat. ezért gondolok már csak arra, h a vertfal repedései zavarják meg a füst útját és a huzatot. sajnos nem tudok füsthőfokot mérni, jó lenne tudni azt is pl. mekkora lehet.

ahogy írtad, 1m-t meg is hosszabbítanám, sztem nyáron el is jön a módosítás ideje. 6m-es 150es kéménynek már elégnek kell legyen. a meghosszabbítás maradhat magában szigeteletlenül ha nem zavar a látvány, vagy érdemes kezdeni azzal az 1m-el vmit ott fent?

Előzmény: nagykunsági (43021)
szukibazso Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43030
Érthető!Ha becsukom a szekunder nyílást akkor füstöl is a kémény,viszont ha nyitok rajta akkor már jóval kissebb a füst,de onnantól már nem veszek észre változást a füstön ha több vagy kevesebb szekundert engedek neki.
Előzmény: bnorci71 (43028)
forme Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43029

Gondolom a légfelesleget a ventillátor fordulatszámának gyorsításával lehet emelni. A kazánomnál erre 1-100%-ig van opció. Jelenleg 25%-on van. Ha feljebb viszem, akkor már nagyon "köpködi" föl a hamut és az apró parazsakat, és össze-vissza hamuzza a hőcserélőt. Az adag mennyíségen nem, csak az adagolás gyakoriságán tudok állítani.

Előzmény: Törölt nick (43010)
bnorci71 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43028

....

....

 

A fa elégése

Bár a fa szilárd tüzelőanyag, meggyújtva mégis túlnyomórészt fagázként ég el. Éghető összetevőinek tömeg szerint kereken 83%-a ég el gázalakban. A fűtőanyagok közül a fa ezért a szalma mellett a gázokban leggazdagabb tüzelőanyagnak számít. Ez a gázalakban elégő 83% adja a fa fűtőértékének 70%-át. Ezzel ellentétben a koksz éghető anyagainak nem egészen 10%-a ég el gázalakban. Ebből következik, hogy a jó fakályhának más műszaki tulajdonságokkal kell rendelkeznie mint a szénkályhának. Fagáz nélkül a nyitott fatűznek nem lennének hosszú lángjai és meleget sugárzó színei.

Mivel a fa túlnyomórészt a fagáz nagy lángjaival ég el, jó elégéshez nagy égéstérre van szüksége. A gázláng köré felhevített, oxigénben gazdag friss többletlevegőt is kell juttatni. Erre az előmelegített, “másodlagos” (szekunder) levegőre azért van szükség, mert a képződött, energiában gazdag fagáz csak így ég el maradéktalanul.
A fa a természetben nőtt heterogén anyag. Ezért a fatűz fejlődési szakaszai nem írhatók le egész pontosan. A fadarabról fadarabra változó összetételű anyagok és égési tényezők a folyamatok áttekinthetetlen keverékére vezetnek. Ehhez járul még az is, hogy az égő fadarabban az egyes égési fokozatok Időnként közösen lépnek fel. A növekvő hőmérséklet és maguk az égési folyamatok is fokozatosan nyomulnak a fa felszínétől befelé.

A fa elégésének fokozatai

 

A maradék nedvesség kiszárítása.

A légszáraz fában visszamaradt nedvesség még mindig a tömeg 15-20%-a. Ez a nedvesség csak 1000C körüli hőmérsékleten távozik a fából.

A bomlás kezdete.

A fa összetevői nagyjából egyidőben kezdenek folyékonnyá válni; molekuláik hasadni és párologni kezdenek. 100-2000C-on a képződő gázok a fát még nagyon lassan hagyják el.

Fagáz keletkezik.

A legkorábban képződő fagázok a gyújtópapír lángjától gyulladnak meg, de ha a gyújtólángot elvennénk, maguktól már nem égnének tovább. Mintegy 2250C-ig kell a fával hőenergiát közölni, hogy az égési folyamat folytatódjék. Eddig a hőmérsékletig tehát endoterm reakció megy végbe.

Hőenergia szabadul fel.

2600C-tól a fatűzben végbemenő átalakulás (pirolízis) során hőtöbblet keletkezik, a reakció még exoterm. Mivel a gyorsan bomló fadarab közelében oxigénhiány van, a képződő fagázok gyakran jóval odébb lobbannak lángra, ott ahol már elegendő oxigéntartalmú levegővel keverednek. Mintegy 1000OC lánghőmérséklet kell ahhoz, hogy a fagáz reakcióképes összetevőire -szénre és hidrogénre - tökéletesen felbomoljon és oxidálódjék.

A fában lévő fűtőenergiát csak akkor hasznosíthatjuk maradéktalanul, ha a fagáz oxigénnel keveredve magas hőmérsékleten éghet el. Csak ekkor nem szállnak tökéletlenül hasadt szénhidrogén-(oxid-)vegyületek a kéményen át a légkörbe. A fagázok tökéletes elégésekor széndioxid (CO2) és víz (H2O) keletkezik, mindkettő természetes, a környezetet nem szennyező anyag.

A faszén elég.

Hő hatására a fa szénhidrogén-vegyületeinek hidrogéntartalmú összetevői lehasadnak és gáz formájában elégnek. A gyorsan távozó fagáz miatt nem jut elegendő oxigén a fadarab felületére, ezért ez egyre inkább faszénné alakul át. A gázok eltávozása után a faszén 500-800OC hőmérsékleten elizzik. A tiszta faszén ugyanis jóformán láng nélkül ég el, ezért a faszén kandallóba nem való.

A fa vékonyra hasítása többletmunka, de mivel a kisebb fadarabok egyenletesebben égnek el, együttes elégésük folyamata is jobb, a tűz könnyebben szabályozható.

A fatűznek kétszer kell levegő

Az égési levegő 80%-át első levegőként kell a fatűzhöz juttatni. Ez a “primer levegő nélkülözhetetlen a fa összelevőinek bomlásához és a fagáz képződéséhez, de a faszén sem ég el nélküle.
Az égési levegő 20%-át másodlevegőként kell a fagázlángok térségébe juttatni. A “szekunder levegő” a fagáz tökéletes elégéséhez kell. A másodlevegő ne hűtse le a fagázlángokat, mert akkor nem égnek ki tökéletesen. Ezért lehetőleg forrón kell a fagázlángokhoz juttatni. A szekunder levegő összekeverése a nagyon forró fagázokkal a kályha- és kandallóépítés egyik műszaki problémája. A forró gázok fizikai okokból nagyon rosszul keverednek. Jó tűzterekben örvényszakaszok vagy szűk fúvónyílások segítik elő a jobb keveredést annak érdekében, hogy a fagáz elegendő oxigénhez jutva, lehetőleg még a hőcserélők elérése előtt tökéletesen elégjen, ehhez legalább egy percnyi kiégési időre lenne szüksége.....

 

copy to http://tuzimado.hu/futes/futes-a-fa-egesenek-folyamata/

Előzmény: szukibazso (43025)
bnorci71 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43027

,hogy be lehet-e kötni azt nem tudom, de a használati tapasztalataid majd érdekelnének, illetve ha valaki üzemeltet ilyet annak a tapasztalata is.

Érdekesnek tartom, hogy faelgázosító kazán, de semmilyen elektronika nincs rajta, ergo egyszerü és hogy üzemelhet hagyományos módon is

Előzmény: japzoli (43024)
szukibazso Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43026
Különbség
Előzmény: szukibazso (43025)
szukibazso Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43025
Ez a szekunder levegő engem is érdekelne!Én sem látok változást,csak a nyitott zárt állapot között.Az hogy mennyire van nyitva nálam nem látható külömbség.
Előzmény: oldember (43023)
japzoli Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43024

5 téglás kéménybe (nincs bélelve, csak vakolva) bekötethetem a kazánunkat?? B-Sttel 28 kw. Köszi..

oldember Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43023

Igen megnéztem és méricskéltem is!.

Sajnos nem sok hely van és elég kicsi lenne ez a terelő lemez, mert a felfelé álló legfeljebb 90mm lehet, a lefelé álló pedig 90+50mm.

Azért csak 50mm, mert 70mm-re van alól az ajtó széle, de gondolom, hogy legalább 20mm kell a levegő kiáramlásához.

Nekem ez elég kicsinek tűnik!

Nem tudom, hogy meghozná e a várt eredményt. 

Egyátalán, mekkora szerepe van a szekunder levegőnek?

Inkább úgy kérdezem, hogy milyen szerepet játszik a szekunder levegő? Jelentősen befolyásol valamit? 

Merthogy próbálgatva a kazánon nem nagyon vettem észre semmi változást!

 

Előzmény: t.zsolti (42925)
szukibazso Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43022
Nekem csak tapasztalatom van,én csak 120-as savállót tudtam berakni a kéménybe 8 méter magas! A kazánom 150-es füstcső van.Féltem tőle,de megpróbáltam.Olyan huzat van,hogy kellett vennem egy baromeprikust!Havonta belenézek,de tiszta,már 8 éve üzemel,igaz a kazán csak 2 éve lett rákötve,elötte kandalló volt!
Előzmény: Hegyi82 (43018)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43021

Falon kívüli, azért szerelt kémény.

 

Neked bélelni kell a kéményt, az olcsóbb, mert nincs külső burok és szigetelés.

 

Jelenleg ha rákeresel a neten, a béléscső ami rozsdamentes kb 8.000 Ft / méter. + a munkadíj.

 

De ha tudsz olcsón lemezt, 0.8-as jó, akkor megveszed, meghengerítik, és berakják.

 

Ha már béleled, akkor egyúttal lehet magosítani is.

Előzmény: Hegyi82 (43018)
szukibazso Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43020
Honeywel-be ne is gondolkodjak?Mert az van itt raktáron,a regulus csak jhét végére érne ide,de ha azt mondod inkább várok rá!
Előzmény: Törölt nick (43016)
bnorci71 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43019

ja még valami

a puffer nem a költségeket fogja csökkenteni hanem a komfortot növelni

ha feláldozod a gravitációs rendszert akkor egy programozható termosztáttal olyan fűtési ciklust állítasz be amilyet szeretnél.

bár mivel a vegyes kazánod rendesen terhelve üzemel hogy a puffet felfűtse így némi megtakarítás is elérhető a tüzelőanyagfogyásba.

Előzmény: Vezuv7 (42984)
Hegyi82 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43018

hello!

a 47.000,-es kéményed falon kívüli külső kémény? vagy egy régibe tetted bele úgymond bélésnek? mert lehet nekem is kéményprobléma miatt nincs normális huzatom, és egy 50ezret én is rászánnék egy kéményre, csak falon kívül nem tudnám rakni, de a régibe bele tudnék rakni egy 150est. régi kéményem van, az egyik fele tégla csak, a másik fele vertfalba vésve, nekem gyanus h a vertfal részben repedések vannak és elvezeti a füstöt, azért lehet szar a huzatom, mert egyébként meg kb. 16x23centis a belsője, és kb. 4,5-5m, a kazánomnak meg 130as csöve van.

Előzmény: nagykunsági (42929)
bnorci71 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43017

'napot!

 

nekem furcsa hoyg 4x kell megraknod a kazánt 4C°emeléshez...

Milyen kazán, mit-mennyit raksz bele egyszerre?

 

140nm 38-as tégla műnyag ablak

egy totya mintára épült kazán+vascsöves gravitációs nyitott rendszer-de már szivtyúval- + lehel radiátorok

1rakat kb 10-12Kg Orosz barna szén 4-4500Kcal + 2-3Kg fa ami begyújtja ez ha magába leégne emelne 19-20-ról indulva 3C°-t

a huzatszabályzó 80-ra állítva a víz a kazánba begyújtáskor 35-40C° -ennyire hagyom kikeringetni a szivatyúval.

fél óra után szoktam még 6-8Kg szenet rálapátolni ekkor visszaveszem a huzatszabályzót 50 vagy 60 fokra időjárás függően.

Ez kb ~3h alatt ég le teljesen 23-24 fokra megy fel a hőmérséklet, ami kb 5-6óra alatt megy le vissza 20-ra.

Előzmény: Vezuv7 (42984)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43016

Nekem a Regulus RT3-E vált be.

Előzmény: szukibazso (43014)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.27 0 0 43015

http://cegmax.hu/cegek/zsikla-samuel-lakatosipari-vallalkozo_puspokladany_14240.html

vagy hegesztő + mezőgép,stb.

Van valami egyedi elképzelésed?

Nekem is volt, aztán vettem egy hasonló gyárit olcsóbban.

Előzmény: Gyulus111 (43008)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!