Keresés

Részletes keresés

Doky586 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 4008

Sziasztok!

Az utóbbi napokban adódott egy kis gondom. A Routerem (TL-WR1043ND DDWRT-vel) WAN portja minden éjfélkor megáll. az internetkapcsolat megszakad. (vezetékesen is) a LAN portok működnek tovább, a routert is elérem, be tudok rá lépni, mutatja hogy időnként próbál konnectálni a modem felé (PPPoE ADSL), de eredmény nélkül.

 

Ha kihúzom a tápját pár másodpercre egyből megjavul és lesz net. Nem használok rajta házirendet. Mi lehet a probléma ?

Már sok hónapja használom, eddig nem volt probléma vele, csak az utóbbi pár napon.

madar86 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4007

 

Előzmény: uborkabácsi (4001)
vanchu Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4006

Én első körben kipróbálnám a laptopot vezetéken.

Ha úgy szar, akkor új router.

Előzmény: Fearline.. (4005)
Fearline.. Creative Commons License 2012.12.13 0 0 4005

Sziasztok!

 

Nem tudom hogy a problémám ide illik-e de lassan már ott tartok hogy felgyújtom a gépem!!

 

Az lenne a probléma hogy van itthon 2 asztali gép és egy laptom! A két asztali gép hálózati kábellel csatlakozik a routerhez! A laptoppal pedig wifin keresztül csatlakozoma  netre!

25 megabites a letöltés és 5 a feltöltés!! Namost a laptopn sebességmérővel jön is a 25 mega rendesen meg az 5 mega is megy fel! fasza gyors minden!

De a Mocskos két asztali gépen a letöltés 0.4 megabit! A feltöltés pedig 5 megabit! Mindkét asztali gépet újratelepítettem 2 szer is (windows 7) de semmi változás!

Az egyik asztali gépen ha torrentezek akkor szokott néha jönni a normális 2500 kilobyte-al! De a webes felületről való letöltés az kemény 30 kilobyte/másodperc szokott lenni

Sőt még néha ilyen szörnyedvényeket is kiír hogy 5 bájt/sec az mi?

 

Valaki ha tud mondjon valami okosat!

 

Előre is köszönömT

ja69 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 4004

Üdv

 

Egy kis segítséget kérnék. Van egy ASUS RT N12E routerem.Beállítottam , de azóta alig tudom elérni a router vebfelületét.Alig akar csatlakozni és ha csatlakozik akkor meg alig lehet állítani akad és fagy. Van erre valami megoldás?Anet és  a wífi rendesen működik.A segítségeket előre is köszönöm.

madar86 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 4003

nem akar sikerülni a helyre állítás :'( a fájlok megvannak rajta azt írja ujraindítás után az eredeti "ami volt particio áll vissza"

újraindítom és semmi nem menti el a változtatást :(

reggel óta próbálom :( 

eugenehu Creative Commons License 2012.12.10 0 0 4002

Emlékeztek amikor a Nokia kidobta a 3210-est?a belső antennásat? annak gyengébb volt a vétele, mint az előtte lévő 5110-esnek? Ugye hogy nem...Akkor is próbálkoztak ilyen boszorkányüldözéssel, hogy veszélyes az egézségre meg ilyenek...erre mamár antennás telefon gyakorlatilag nincs. Tehát a válasz:lényegtelen, hogy külső vagy belső antenna...

Előzmény: uborkabácsi (4001)
uborkabácsi Creative Commons License 2012.12.10 0 0 4001

"Van egy Dlink  DI-524-es routerem ezt szeretném lecserélni egy Linksys WRT-160n-re .

Mi a véleményetek?

Nem gyenge a belső antennnával a Linksys?"

 

 

 

Egyáltalán nem gyengébb, sőt ahogy hallottam bizonyos esetekben konkrétan erősebb. A Dlinkhez képest garantáltan erősebb lesz, tökmindegy milyen az antennája. De az , hogy borításon kivűl vagy belűl helyezik el az antennát, az erősségen lényegében nem változtat,felesleges külső antennásat keresned. A Wrt160 az egyik legjobban sikerült Linksys modell, az egyiuk legrégebbi a termékpaletájukon. bátran ajánlom! 

 

Előzmény: tozso7210 (3998)
madar86 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 4000

ha teheted külső antennást keress

Előzmény: tozso7210 (3998)
madar86 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 3999

Én is asus-t használok nem azt mondom annyira jó,de használható




rossz particiót töröltem :'(

sdb helyett sda :'( kimásoltam a parancsot és ott  sda volt beillesztettem és gondoltam majd ott átjavítom erre fel már le is futott :'( pedig nem nyomtam entert :'(
próbálom helyre állítani már egy órája szenved és még 0.9% -nál tart 

 

 

:'(   testdisk van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban nem merek rányomni már semmire ne hogy még rosszabb legyen az egész

 

 

Előzmény: eugenehu (3997)
tozso7210 Creative Commons License 2012.12.05 0 0 3998

Van egy Dlink  DI-524-es routerem ezt szeretném lecserélni egy Linksys WRT-160n-re .

Mi a véleményetek?

Nem gyenge a belső antennnával a Linksys?

Egy nagyobb méretű családiházat szeretnék ellátni Wifi jellel.

Köszi a válaszokat!

eugenehu Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3997

"semmi sem akadozik vagy szakadozik

 

és igen csak egyszerű könnyen áltátható kezelő felülete van"

 

Ezt mint volt Tplink felhasználó kapásból megtudom cáfolni... De ha nekem nem hiszel, olvass körbe fórumokon, hogy mi az általános vélekedés, az általad piedesztára emelt márkával kapcsolatban. Meghát ugye mint minden ez is relative. Könnyen átláthatónak, és viszonylag megbízhatónak tünhet, ameddig össze nem futsz egy erősebb routerrel(nálam spec Linksys volt)bár mint már mondtam, nekem már a találkozás előtt is gondom volt a 1043-mal...

 

Előzmény: madar86 (3995)
madar86 Creative Commons License 2012.12.01 0 0 3996

valaki látott már ilyet???

nincs meg a mac cím többi része (alatta felette én töröltem ki) 

madar86 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 3995

semmi sem akadozik vagy szakadozik

 

és igen csak egyszerű könnyen áltátható kezelő felülete van

Előzmény: eugenehu (3994)
eugenehu Creative Commons License 2012.11.26 0 0 3994

"mielött teljesen leírnánk a TP-Linket otthoni felhasználásra tökéletes"

 

Ezt már egyszer átrágtuk,  hogy amennyiben nem zavar az állandóan szakadozó, éppenhogy csak döcögő sebességű internet, az átláthatatlan kaotikus,bugos kezelőfelület,és a rövid élettartam , abban az esetben ténylegesen tökéletes!

+1 szavazat Linksys

Előzmény: madar86 (3993)
madar86 Creative Commons License 2012.11.26 0 0 3993

 

mielött teljesen leírnánk a TP-Linket otthoni felhasználásra tökéletes

 

az antenna beállítás kicsit idő igényes fél centi fel, le, jobbra, balra, és már el is veszett a jel

a megfelelő csatorna beállítása is sokat jelent sajnos nagyon telített sok hotspot és otthoni felhasználású Wlan hálózatok abba a kis szeletbe amit az antenna útjába esik 21 Ap van 14° szögben

ugyan abban az írányban a saját antennájával 30° 36 Ap 60° szögben 29 Ap

 

mindent összevetve használható az összeállítás

 

persze ez még mindíg javítható lenne ha a másikoldalon is lenne egy kültéri Ap,de csak 10Mbps az internet sebesség és ebben az összeállításban is többszöröse az átviteli sebesség

madar86 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 3992

+1 szavazat az Asus - ra 

 

RT-AC66U

RT-N65U USB 3.0

RT-N66U

 

+ 1 szavazat TP-Link -re

megyocon Creative Commons License 2012.11.21 0 0 3991

Amikor lehet, kábelen lesz, de elő fog fordulni, hogy wifin fog kapcsolódni, és ott ugyanazt az élményt szeretném, mint kábelen.

Előzmény: vanchu (3990)
vanchu Creative Commons License 2012.11.21 0 0 3990

+1 szavazat a vezetéknek

 

(Meg azért a FullHD video wifis átvitelét ne keverjük már össze egy kommersz network share-rel)

Előzmény: Doky586 (3987)
vanchu Creative Commons License 2012.11.21 0 0 3989

Keress meg privátban, ez már nem fórumos téma.

Előzmény: Tusnádi Lóránt (3988)
Tusnádi Lóránt Creative Commons License 2012.11.20 0 0 3988

Sziasztok! A cégünkhöz videokonferenciás rendszert szeretnénk beszerezni. Eddig úgy tűnik, hogy a Tandberg márka termékei a legprofibbak, illetve több partnerünknél is használtam már és nagyon elégedett voltam a minőségével. Ahogy olvastam a márkát néhány éve megvette a Cisco és leányvállalatként működteti. Mivel Cisco hálózati cuccokat vettünk előzőleg ez jelenthez előnyt? Mi a tapasztalatotok a Tandberg-gel? Előre is köszönöm a segítséget.

Doky586 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 3987

csak megjegyzem hogy a fullHD .mkv fileok adatsebessége nem éri el a 64Mbps (8MB/s) -ot, sőt sokszor ennek felét sem érik el. Tehát a sebesség szerintem nem túl nagy, a wifi (az N-es is) viszont tud akadozni ha másik szobában van a roter, vagy a szomszéd(ok) is elkezdik használni a sávot. nem szakad meg, de változik a késleltetése, és ez a képernyőn csúnya nyomot hagy. inkább az utp kábelt javasolnám ha van rá mód.

Előzmény: eugenehu (3986)
eugenehu Creative Commons License 2012.11.20 0 0 3986

Fullhd streameléshez szerintem a lehető legnagyobb sebességű router ajánlott! Nem irtad az árkategóriát, de a legjobb véleményem szerint a Linksys EA6500 jelenleg. Mivel ez az első Ac smartrouter, evvel a fullhd streamelés mellett majdhogynem minden hálozati megoldás kivitelezhető, és nyilván a leggyorsabb. De EA2500 től felfelé már a többit is nézegetheted, attól függ mennyit szánsz rá, de szerintem érdemesebb befektetni ha nem szeretnél szaggatos, akados filmnézést:)

Előzmény: megyocon (3985)
megyocon Creative Commons License 2012.11.18 0 0 3985

Sziasztok!

 

A tanácsotokat kérem. Új routert vennék.

 

Célok:

- médialejátszó kiszolgálása wifi-n keresztül fullHD-s adattartalom továbbítására (egy NAS a routerhez kábellel csatlakozna, a médialejátszó wifin)

- stabil sebesség torrenthoz (UPC net)

 

Van egy Linksys WRT54GL-em, de az csak G-s, a nagy videó adatfolyamot nem bírja, ellenben stabil sebességet biztosít a torrenthez. Emellett van egy D-Link DIR-655-öm, ami már N-es, de a torrent letöltés közben nem stabil a sebesség, folyton lelassul, begyorsul. Ezek helyett szeretnék egy újat, hogy mindkét igényt kielégítse.

 

Van ilyen irányú tapasztalatotok?

vanchu Creative Commons License 2012.11.14 0 0 3984

A cnet tesztjében 4.5 méterről tudott 395Mbps-t. 30 méterről meg már csak 138Mps-t.

 

Az 1750 _nagyon_ elméleti, ja.

 

(+mellé ledobálja a kapcsolatokat, meg mittudomén, bugos fos az egész, de a szoftvert majd nyilván javítják. Október 15.-ei a teszt)

Előzmény: eugenehu (3982)
madar86 Creative Commons License 2012.11.14 0 0 3983

ezek csak elméleti sebességek :D

Előzmény: eugenehu (3982)
eugenehu Creative Commons License 2012.11.12 0 0 3982

Kedves Madár! 

Félig igazad van , tévestem , ennél már van jobb, igazazsem tplink:) Linksys EA6500. Az első AC szabványos router 1750 Mbps adatátviteli sebességgel. Akkor most légyszives mutass egy Tplinket, ami ezt tudja, segitségképpen akármilyen fw-vel szétberhelheted! Na?

Előzmény: madar86 (3978)
Tusnádi Lóránt Creative Commons License 2012.11.11 0 0 3981

Sziasztok! Köszönöm a reakciókat és külön köszönöm vanchu-nak a segítséget. Nem szeretnénk úgy spórolni, hogy aztán hosszútávon többet kárunk keletkezik, így mi is elsődlegesen arra gondoltunk, hogy annál a gyártónál akinél megvásároljuk az eszközöket, rendszerfelügyeletet is igénybe veszünk. A külsős céget azért szeretnénk kihagyni, hogy ha lehetséges, azt a díjat amit nekik fizetnénk ki, részben az eszközök minőségi javítására tudjuk szánni és persze közben ésszerű keretek között az összköltséget is csökkenteni tudjuk. MI is gondoltunk a Cisco-re, tekintettel az előzetes céges és személyes (Linksys) tapasztalatokra, a HP-nál viszont megnézve az oldalukat nem találtam túlzottan széles kínálatot és ahogy láttam teleprezentációs megoldást nem kínálnak.

Mivel egy viszonylag egyszerű, de stabil hálózatot szeretnénk létrehozni egy kicsit megbolondítva telekonferenciás rendszer kiépítésével, meglévő kábelezés mellett, a fizikai kiépítésnél kihagyható a rendszer integrátor cég? Mi a tapasztalatotok? Viszonylag sok wireless megoldást szeretnénk beiktatni, így előzetes véleményünk szerint a végpontok fixálása talán kihagyható. Gyártói oldalon pl. a Cisco-nál tudnak segíteni a fizikai kiépítésben, vagy csak a kapcsolódó tanácsadásban?

Előre is köszi a válaszokat!

helen harper Creative Commons License 2012.11.11 0 0 3980

Melyik firmware-t javasoljátok wifi-lan kapcsolatra? (WRT54GL-hez) Ha jól tudom Bridge módnak hívják. (antennán vett jelet akarom továbbítani LAN-ra)

 

Próbáltam a

dd-wrt-t (wpa-nál nem megy, wep-nél menne.)

Gargoyle-t ez sem

tomato-ban nem találtam ezt az opciót.

 

egyéb vélemény? vagy csak ezekből esetleg egy működő verzió?

 

Előre is köszönöm

Előzmény: helen harper (3979)
helen harper Creative Commons License 2012.11.11 0 0 3979

40oz

 

Én is ugyanezzel szenvedtem

Nálam a root-admin páros nyert.

:)

Előzmény: 40oz (3976)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!