Keresés

Részletes keresés

Marcesz Creative Commons License 2004.12.22 0 0 4553

Igen, én is csak megerősíteni tudom, Vomit megbízható és gyors, bátran PayPaloztassatok vele!

Előzmény: bluntao (4531)
edk440 Creative Commons License 2004.12.22 0 0 4552
Ha payallel fizetsz, akkor automatikusan, ha nem, te magad is átállíthatod a ,,fizetve'' flaget.
Előzmény: fodorzs (4551)
fodorzs Creative Commons License 2004.12.22 0 0 4551
Szituacio:

Megnyertem a licitet, fizettem, megkapta a penzt. A csomag meg nem erkezett meg, de mar az elado ertekelt.
Az ebay rendszere azt jelzi, hogy 1 tetelt fizetnem, illetve ertekelnem kell. Az ertekelest ertem, de a fizetes eseteben nem. Mi alapjan ertesul a rendszera fizetesemrol?
edk440 Creative Commons License 2004.12.22 0 0 4550
Szerintem elütötte a kártyaszámot vagy a CVV-t...
Előzmény: bugmaker (4545)
microdrive Creative Commons License 2004.12.22 0 0 4549
akkor már nekem nem is tetszik annyira ez a paypal ....:-)))) csak a gyorsaság az előny a többi szart se ér a kb 4,5 % levonás miatt... mellesleg ha kell euró akkor írj már egy mailt mert nekem meg forint kéne...azonnal tudok utalni a paypalról:-)))...de tényleg ha kell akkor írj...vagy ha másnak kell euró az is írhat...
Előzmény: vomit (4540)
bugmaker Creative Commons License 2004.12.22 0 0 4548
Lakatos Vendel: köszi az infot. A postahivatal vezetöjével is beszéltem, de az is váltig a magyar rózsaszines utalványt mutogatta ... azt hiszem nem ártana nekik valami továbbképzés, hiszen már többször inkompetensnek mutatkoztak, ha külföldre szerettem volna valamit küldeni ...
Előzmény: Lakatos Vendel (4546)
t.lantos Creative Commons License 2004.12.21 0 0 4547

Halk megjegyzes azoknak, akik tomegesen kivannak eladni.

 

Felteszel 1 cuccot (akar 1 eur kezdoarral) a .com-on (vagy a .de-n), annyiert, amennyi. Magasabb indoloarnal nem feltetlen olcso. Ezzel bekerulsz a keresobe. Jo esetben megnezik az emberkek, hogy mid van meg.

 

A .nl-en meg lehet brutto 11 centert fixaras dolgokat feltenni nagyobb osszegert is, es minden fenykep (12db) ingyen van.

Ha egy adott termekbol (multiple item) 20db-ot teszel fel, akkor is csak 11 cent.

 

Egy angol / nemet lapot nem art keszenletben tartani, mert a holland nyelv... :)

Lakatos Vendel Creative Commons License 2004.12.21 0 0 4546

Németországból megjött nekem tavaly. Euróban kértem az összeget, a postásbácsi hozta ki, forintban fizetve, a jól emlékszem középárfolyamon elszámolva. Nem rózsaszín, hanem egy zöld-fehér lapocska, bal harmadnál perforálva. Az a felirat rajta, hogy MANDAT DE REMBOURSEMENT INTERNATIONAL TFP 3 / nemzetközi utánvételi utalvány. A felső részén kis narancssárga háromszögben COD felirat díszeleg. Ilyet kérj.

 

Én, mikor kértem, ajánlva kértem, és az ajánlott papíron is fel kellett tüntetni az utánvétel értékét. Na mostan az utánvételes papírból én nem kaptam, csak az ajánlottas volt, féltem is hogy eltűnik a küldemény, aztán mehetek a sóhivatalba. De szerencsém volt. :) 

Előzmény: bugmaker (4541)
bugmaker Creative Commons License 2004.12.21 0 0 4545
mi volt a probléma?
Előzmény: Törölt nick (4544)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.21 0 0 4544

Sikerult:)

 

Előzmény: bugmaker (4543)
bugmaker Creative Commons License 2004.12.21 0 0 4543
ePtOn: csak találgatni tudok: dombornyomott a kártya? Van rajta elég fedezet? Sajnos, ez már rafi specifikus probléma ...
Előzmény: Törölt nick (4542)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.21 0 0 4542

Udv,

 

A faszom. Csinaltattam egy VISA kartyat a raiffeisen banknal, mert mondtatok azzal tudok bidpayon fizetni. Nos:

 

We're sorry, we're unable to process your transaction as your credit card has been declined.

* Please note that not all Credit or Debit card issuing banks allow international purchases. If you have questions about whether your card will work for international payments, please contact your card issuer at the number on the back of your card.

 

Most mi van ilyenkor??????

bugmaker Creative Commons License 2004.12.21 0 0 4541

Emberek, mi a tapasztalat az EU-n belül történö UTÁNVÉTELES küldéssel kapcsolatosan? Én ma akartam egy levélposta küldeményt a messzi Itália földjére eljuttatni utánvéttel, aztán elémtoltak egy MAGYAR rózsaszin papirt, hogy töltsem kis és arra irjam az utánvételes összeget FORINTBAN. Azt mondták, hogy a kért Ft összeget euróba konvertálják kinn, aztán majd újra vissza forintba itthon és úgy kapom meg.

 

A talján postás megérti a magyar nyelvü papirt? Ö maga konvertálja át euroba a forintösszeget????? Vagy mit toltam el?

 

Úgy érzem megint töketlenkedik az Ungarische Poste ....

vomit Creative Commons License 2004.12.21 0 0 4540
visszalepes opcio persze nincs.
es az usereket sem lehet sem lehet szetvalasztani, hogy ide alljon aki szamlarol taplalja a paypaljat es aki a rendszerben levo osszegebol utal, amoda meg azok akik kartyarol vonatjak le. egyszeruen nem ertik, hogy mit akarsz. nem tudod nekik elmagyarazni, hogy kivetelesen mas cimre kuldjek. csak csodalkoznak, ha visszapattintod. szoval remenytelen.
Előzmény: microdrive (4539)
microdrive Creative Commons License 2004.12.21 0 0 4539

na akkor én megettem az egy tál lencsét...:-)))

 

 mert már kb 2 hónapja áttértem a businiss lószarra,,,

 

tényleg annyira ajánlgatták...na mindegy akkor ez arra jó hogy fogadhatok kártyáról is zsetont de ezután midig le fognak vonni zsét a sima fizetés után is mi???  vissza lehet csinálni vagy sem...ha csak sima lennék akkor most nem vontak volna le zsetont???

 

vagy akkor is de nem ennyit vagy hogy van akkor ez...jó lenne már megértenem...de úgy látom nem olyan egyszerű

 

köszi megint....

Előzmény: vomit (4538)
vomit Creative Commons License 2004.12.21 0 0 4538
levonnak a mas orszagbol erkezo penzekbol. (vagyis eu-n belul az eurobol is, uj-zelandi fizetonel meg inkabb)
a felhasznaloi szerzodesekben meg a tajekoztato oldalakon biztos rajta van.

ezen kivul nagyon konnyen bele lehet futni a folyamatosan arcodba tolt "premier" meg "business" accountba, ami annyit tesz, hogy a hitelkartyas paypal fizetesek is megjonnek neked, minusz fix osszeg es levonas.

a sima ingyenes atutalo szamlarol az elso ilyen problemas ugyfelnel rogton arra biztatnak, hogy alakitsd at busizess izere. ez kicsit egy tal lencseert a nagy szivas bevallalasa tortenet, ui. amit elfelejtenek emliteni, hogy onnan kezdve MINDEN bejovo osszegbol lecsipik a fix dij+% izet, pedig sokszor a rendes basic account eseten a zseton ingyen a tied lehetne.
Előzmény: microdrive (4536)
t.lantos Creative Commons License 2004.12.21 0 0 4537

reg, feedback, egyebek kozos.

Barmelyikre be tudsz lepni, es ugyanazt latod.

 

A .com-on feltett cuccok megjelennek a .co.uk es a .com.au keresoiben is. A tobbinel csak azokban jelenik meg, amiben feltetted (pl. a .de-n csak az oda feltett cuccokat latod).

Alapesetben, mert az advanced search-ben van egesz rendszerre kiterjedo kereso.

De ezt szerintem kevesen hasznaljak rendszeresen.

En a .de-n szoktam eladni, de akkor +25% afa is van (szivas, a nemeteknek csak 16%)

Előzmény: ceva_sony (4535)
microdrive Creative Commons License 2004.12.21 0 0 4536
most kaptam meg a zsetont a paypal számlámra...eurót küldött az új zélandi vevő...ennek ellenére levontak 5 százalékot...miért is??? én azt hittem csak akkor vonnak le pénzt ha más valutában jön és váltani kell..pl dollár vagy font....de a csávó már eurót küldött...hogy is van ez akkor...és hogy lehet ezt akkor kiküszöbölni...vagy csak a németben vagy eu-ban menő tranzakciók ingyenesek....????? kiváncsi vagyok a válaszra...
Előzmény: vomit (4526)
ceva_sony Creative Commons License 2004.12.21 0 0 4535

Sziasztok,

 

a különböző e-bay helyek (.de, .com, .co.uk) milyen átfedésben vannak egymással? Az összes eladó cucc megjelenik mindegyiken? És a regisztráció/értékelések..stb?

Köszi előre is.

Ceva

bugmaker Creative Commons License 2004.12.21 0 0 4534
paradicsomlé: olvasd el visszafele a hozzászólásokat meg az ebay helpjét ...
Előzmény: paradicsomlé (4533)
paradicsomlé Creative Commons License 2004.12.21 0 0 4533
Hello!

En eBayen meg soha nem vasaroltam, es most szeretnek, de nem tudom, hogyan kell. Segitene nekem valaki ebben?
edk440 Creative Commons License 2004.12.21 0 0 4532
Valóban, elnéztem. Nemzetközi forgalomra ez vonatkozik:

,,10.1.5 Kártérítés nemzetközi forgalomban
A kártérítési igény elbírálására, valamint a kártérítés mértékére a nemzetközi
egyezmények és az egyes külföldi postai szolgáltatókkal kötött külön
megállapodások az irányadók.
A külföldről érkezett küldeményeknél a címzett, a feladó - feladási ország postáján
keresztül történő - írásbeli nyilatkozatával válik jogosulttá a kártérítési igény
érvényesítésére.
A Posta a kártérítés összegét DTS-ben (SDR) állapítja meg. A DTS (SDR) a
Nemzetközi Valuta Alap elszámolási egysége, melynek forintra történő átszámítási
kulcsa évente változik.''
Előzmény: Lakatos Vendel (4528)
bluntao Creative Commons License 2004.12.21 0 0 4531

Szevasztok!

 

Bátran T. Hölgyeim és Uraim!

Vomit kolléga gyors, pontos és megbízható.Tehát aki nem akar otthon azon izgulni hogy megérkezett e már, a karácsonyi üdvözlőlapba dugott hatalmas összege, az dobjon neki egy mailt. Mert a PayPal-ra itthon még egy kicsit azért várni kell. 

Ajánlom mindenkinek, legalább egyszer próbáljátok ki. Csak aztán nehogy

nagyon leterheljük.:)

 

 

 

Előzmény: vomit (4497)
cilax Creative Commons License 2004.12.20 0 0 4530
"Szóval bizonyítani már nehezebb. Szerintem mindenképpen kérj a címzettől egy nyilatkozatot, amiben leírja, hogy mit (nem) kapott meg, névvel, címmel, jogsi száma, aláírás stb. Beszkenneli, elküldi, te meg kinyomtatod.

A postának van egy biztonsági igazgatósága, lehet, hogy érdemes hozzájuk fordulni, ha a helyi üzemegységben nagyon ellenállnak."

 

ez nagyon biztatóan hangzik, veled történt már ilyen, hogy tényleg kifizették a kárt amit azzal okoztak, hogy üres volt a boríték???

 

És nagyon köszönöm mindenkinek az ötleteket! :))))

Előzmény: Marcesz (4513)
cilax Creative Commons License 2004.12.20 0 0 4529

Franciaországba ment a levél, sztem nem írtam még eddig. Voltam ma a postán, nem foglalkoznak a dologgal, azt mondják, ők nem látják azt aborítékot, tehát nem tudnak mit csinálni, az ott van ők meg itt. Ja, elnézést az eszükbe se jutott. Kíváncsi vagyok a "másik oldalon" mit sikerül intézni.

Nem nagy érték egyébként, olyan max. 7000 forintnyi. Csak a guta üt meg.

Az a baj, hogy nehéz bizonyítani, hogy nem üresen adtam fel. :(((

Előzmény: bugmaker (4512)
Lakatos Vendel Creative Commons License 2004.12.20 0 0 4528
Tévedés. Az ajánlott különszolgáltatás díjának 25-szöröse csak belföldi levélnél érvényes, lásd posta üzlet szabályzat.
Előzmény: edk440 (4518)
Snipper Creative Commons License 2004.12.20 0 0 4527
Párkány van tényleg a legközelebb.. A postán segíteni fognak, én is adtam már fel ott pénzt, egy szót nem tudtam, mit hova kell írni, de a hölgy segített.. Nagyságrenddel olcsóbban megúsztam, mintha Esztergomban adtam volna fel a dolgaimat.. Ha már arra mész, érdemes vinni egy kis koronát, aztán bevásárolni  jófajta sörökből, pl a Keltet tudom javasolni.
Előzmény: microdrive (4523)
vomit Creative Commons License 2004.12.20 0 0 4526
nem tudom az unnepi nyitvatartast, de sima hetkoznap 17.30 remlik, szombaton 11.30.
a nyitas talan 8, de erre nem eszkuszom meg, 10e lott meg sosem ertem at. a posta a fo utcan van, a kozponti resztol olyan 200m-re kifele jobb kezre. de javaslom nezz at a parkany topikba, mert itt agyonvernek minket.
Előzmény: microdrive (4525)
microdrive Creative Commons License 2004.12.20 0 0 4525
köszi akkor belevágok... remélem minden okés lesz és legalább fel tudom adni a tippmixemet is kinnt...:-))))) ha van még valami infód amit tudsz kérlek írd meg...köszi...
Előzmény: vomit (4524)
vomit Creative Commons License 2004.12.20 0 0 4524
parkanyt javaslom.
szlovakul vannak a megiros cuccok, de segitenek. legkozelebbre kerhetsz beloluk tartalekot, hogy eleve megirva vidd.
eu-n kivul zold vamcetliket iratnak (levelnel is), csomaghoz nagyobb zold papir es feher kemenyebb anyagu kisero lap jar. ajanlott levelnek mas kulon szelvenye van. eu-n kivuli kuldemenyek afamentesek (van amibol europa dragabb mint az USA...)

azt mindig elfelejtem megkerdezni, hogy kartyat elfogadnak-e, ezert valtott zsetonnal megyek. aztan mindig ugy meglepodom, hogy milyen kurva olcso, hogy elfelejtem megkerdezni, hogy hepi-e a kartya...
Előzmény: microdrive (4523)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!