Keresés

Részletes keresés

ZE Creative Commons License 2004.12.30 0 0 4641
Pontosabban: VÁM/ÁFA terén két lehetőség van. HA EU-n belülről jön a termék, akkor VÁM/ÁFA nem játszik. HA EU-n kívülről, akkor szintén két lehetőség van. Vagy olcsó és ajándék (gift) és nem nyitják ki a csomagot, vagy sem. Ha az utóbbi, akkor két lehetőség van: Vagy megveszed, vagy sem. Ha nem, akkor két lehetőség van: vagy fölöslegesen írtam le ezeket, vagy elolvassa valaki, és okul belőle. Ha ez utóbbi, akkor... :-)

Ökölszabályok:
-Fizetési módot előre egyeztetni (licitálás _előtt_): PayPal nálunk nincs, BidPay-t sokan nem szeretik (befagy), borítékban küldeni na'on cinkes. Utalás, közvetlen kártya, esetleg WU, vagy csekkek maradnak.

-Csomagolási és postaköltséget szintén. Egyes sz@rf@szú eladók a gyengébben sikerült licitek végén a p&p költségen szeretik "behozni" a várnál kisebb nyereségből származó buktát.

-Licitálni csak tört értékre, licitlépcső fölé érdemes, annyit megadni, amit még adnál érte, vagy annál max pár %-kal magasabb árat. DE csak akkor, ha a vége felé közeleg az aukció. (Egyébként overbid, és még meggondolod magad, hogy még 1-2 Eurot/USD-t megér pluszban...) Nem érdemes egymással versengve felhajtani az árat.

-Ha "buy now" elhozható, és megéri, akkor annyiba kerül, ha nem, akkor meg nézz utána lezárt árveréseknek, hogy adott termék mennyiért ment el korábban -- a leütési ár várhatóan annak a közelében lesz.

Előzmény: sherpa14 (4639)
bugmaker Creative Commons License 2004.12.30 0 0 4640

sherpa14: szerintem olvass vissza a fórumon és választ kapsz a kérdéseidre.

Arra azonban számíts, hogy nincs 100%-os módszer a vám+áfa kikerülésére. (Legfeljebb, ha diplomata útlevéllel kiutazol, és hazahozod :-))))))) Szóval, csak akkor vágj bele az egészbe, ha vámmal+áfával együtt is megéri a bolt, ezen felül pedig minden csak extra nyereség.

Előzmény: sherpa14 (4639)
sherpa14 Creative Commons License 2004.12.30 0 0 4639

Találtam egy jó ajánlatot az ebay.com-on.

Az érdekelne hogy tudom megvenni, hazahozatni,

és nem levámoltatni.

Aki ebben segítene az jelentkezzen.

 

Üdv!

Előzmény: t.lantos (4638)
t.lantos Creative Commons License 2004.12.30 0 0 4638

Valamint a valasz ingyenes :)

 

Előzmény: ZE (4637)
ZE Creative Commons License 2004.12.30 0 0 4637
Jó helyen jársz, kérdezz... :-))
Előzmény: sherpa14 (4636)
sherpa14 Creative Commons License 2004.12.30 0 0 4636

Sziasztok!

 

Segítőt keresek! Ebayes vásárlásban jártas ember jelentkezését

várom. Természetesen nem ingyen!

 

deep@externet.hu

conSalves Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4635

Szerintetek Kanadából mi a legolcsóbb módja egy kb 6-8kg-os csomag hazajuttatásának? Néztem a Canada Post árait, de hihetetlenül magasak, kb az USPS duplája. Van vmi más mód?

ZE Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4634
Az aláírás nálunk divat, a slip mindenütt, ennyi az egész.
Előzmény: gbuk (4633)
gbuk Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4633

Érdekes, hogy amikor meg működött a bankkártyás fizetés, akkor többször megkaptam ugyanazt a blokkot a rendeléssel, amit itthon alá kell írni vásárláskor, és azon is ott volt a hely az aláírásomnak.

Lehet, hogy ez akkor így nem is tiszta? Persze inkább így, mint sehogy...

gbuk Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4632

Sok más esetben (máshol) persze sosem volt eddig gond, működik a dolog. Hála égnek ez csak másodszorra fordult elő.

Volt nemrég egy másik eset is, Ebay-en kívül akartunk összehozni egy lejárt terméket, de elmaradt emiatt a dolog:

 

"I just tried again, and it comes up an unsupported card."

Előzmény: Hantaboj (4629)
ZE Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4631
HA ott van a kártya (Card Present) illetve ha nincs ott a kártya (fizikailag) (Card Not Present) tranzakciók esetén nem minden esetben azonos az elbírálás.
Előzmény: matchbox (4630)
matchbox Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4630
Nekem is mondtak ilyet, pedig már vásároltam ott máskor is. De mikor kinn voltam simán elfogadták a kártyámat.
Előzmény: chapelle (4625)
Hantaboj Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4629

Ez sztem is csak duma. Miért pont Mo-ról?

Éppen tegnap fizettem Mastercarddal az usába. Elsőre még rossz kártyaszámot is adtam meg, és még ők kértek elnézést. Másodikra sima volt. Egy alkalomból persze nem lehet általánosítani, de az utóbbi hetekben több amerikaitól megkérdeztem, elfogadja-e. Senki nem utasította el.

Előzmény: gbuk (4623)
Camenzind Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4628

máshol is van ilyen, nekem a betfair.com-on mondták ugyanezt...

 

Előzmény: chapelle (4625)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4627

Sziasztok!

Tudna-e valamelyikőtök segiteni PayPal fizetésben? Egy kb 25 dolcsis tételről lenne szó. Akár HUF,Eur, v. bármi más itthoni módon. Egy mikrofont vennék az USA-ból.

Magánban vagy telefonon is várnám a választ  Köszi

Tóni  30-9-442-448 v. radiolab@axelero.hu

 

gbuk Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4626
Egy 15000 feedback-es (30 neg.) USA eladó írta, akinek a fizetési lehetőségek között ott volt a Visa/Mastercard (nem Paypal-on keresztül). Örültem neki, de hiába. Azóta már kiért a boríték, végül is nem volt gond, csak meglepődtem én is.
Előzmény: Ariel (4624)
chapelle Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4625
Ez szimplán nevetséges. Nem tudom honnan kaptad de ne bízz bennük :-)
Előzmény: gbuk (4623)
Ariel Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4624
ezt honnan kaptad?
Előzmény: gbuk (4623)
gbuk Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4623

Hoppá... Ide jutottunk volna???

 

Unfortunately, our credit card processing company won't even allow it to
go through. Apparently, due to the high amount of credit card fraud from
 Hungary, our credit card processor blocks all cards from there.

 

Szuper!

Marcesz Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4622
Elvileg bármelyik postán lehet (bár ezt szeretik nem tudomásul venni), de célszerűbb, ha ott teszed, ahol feladtad. Nagyobb postákon van ügyfélszolgálat, kisebbeken az csinálja, akinek éppen kedve van hozzá. A hivatalos neve: tudakozvány.
Előzmény: Jar-Jar (4620)
bugmaker Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4621
jar-jar: nem tudom lehet-e más postán reklamálni, én ugyanarra a postára mentem. Külön részleg szerintem nincs, én a postavezetot (vagy a helyettesét) kértem, vele intéztem el a dolgot. Szerintem a levélfeladásnál kérdezd meg ki az illetékes ilyen ügyben.
Előzmény: Jar-Jar (4620)
Jar-Jar Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4620

3 hónap.. az elég sok.

Amúgy azon a postán kell jelentkezni a papírral ahol feladtam a cuccot, vagy bármelyiken lehet?

És erre van valami külön részleg, vagy csak simán a levélfeladásnál mondom a dolgot?

bugmaker Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4619
Jar-Jar: én is igy jártam. Menj be a postára és nyújts be felszólamlást a zöld cetli alapján. Amikor kérdik mi volt a boritékban, mondj csekket, csak pénzt NE! Ezt követoen az amerikai postának 1 honapon belül válaszolnia kellene a magyar posta felé, hogy mi történt a küldeménnyel. Mivel legnagyobb vszinuséggel nem teszi meg, a magyar postának hivatalból újra el kell küldenie a kérést, amire ha nem válaszol a kinti posta, akkor Te megkapod a 10-11e Ft-nyi kártéritést. Ez kb 3 hónapot vesz igénybe ....
Előzmény: Jar-Jar (4618)
Jar-Jar Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4618

Hello!

Volna egy kis problémám. Egy amerikai eBay-es fazonnak körübelül 3 héttel ezelött küldtem pénzt borítékban és még mindig nem kapta meg...

A borítékban 29$ volt, kb 5500 Ft, szal bőven 10000 alatt. Azt írtátok hogy a posta ez alatt az összeg alatt biztosít. Amúgy sima borítékban adtam fel, benne egy jó vastag szines reklámpapírral hogy takarja a lóvét.

Ajánlottan adtam fel, megvan a zöld cetli, most mi a teendő? Ugyanis ha 3 hét alatt nem ért oda...

thx

sz Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4617
sima levél, budapest-budapest viszonylat: feladták 21-én, megkaptam 28-án :D
Előzmény: conSalves (4608)
souris Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4616

Köszi a bíztatást!

 

-Írta egy kolléga a lángszóróval való postára járást: -én most vettem egyet hö-hö. 1700 celsius a lánghőfok. hö-hö. Végetek van kleptomán postások. Hö-hö-hö...

Előzmény: Marcesz (4607)
ZE Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4615
Politikai felhangokat kéretik a megfelelő köpőcsészébe üríteni. Köszönjük.

A "Tiéd a gyár... vidd haza!" mozgalom sajna "jól" működött, bár sokaknak valóban a privát izélés :-) során működött igazán -- ergo nem az eBay-en vették, tehát ez sem ide való téma.

A Magyar posta küldeménykezelése valóban hagy "némi" (néha nemi, azaz b... +) kívánnivalót maga után.

Sztori: Párom otthon a babával, negyed órára elmentek a védőnőhöz. Cetli a postaládában, hogy ajánlott küldemény érkezett, de senki nem vala otthon. Jó. Pech, hogy pont az a negyed óra...
Nem volt időnk bemenni a küldeményért a postára, ezért napokkal később, amikor mindhárman otthon voltunk egész nap, délután lerobogtam a postáért... Nocsak, a második értesítés ugyanarról a küldeményről. Felmerült bennem a kérdés, hogy mi a jó búbánatos (satöbbi...) -ért nem tudott a postás becsengetni, merthogy nem tette meg, abban biztos voltam. OK. elvillamosoztam-gyalogoltam világvégére/városközepére, ikinek-kinek tetszése szerint, és betolva a jogsi-lakcímkártya-értesítés triumvirátust az ablakon, rögtön nekiszegeztem a bennem feszülő kérdést a hölgynek, hogy "Amikor ez az értesítés a postaládánkban landolt, otthon tartózkodtunk, miért is nem csöngetett be a kollégája?"

A válasz megdöbbentő volt: "A második értesítéskor nincs nála a küldemény, ugyanis csak egyszer kísérlik meg a kézbesítést..."
Előzmény: fargo (4614)
fargo Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4614
Szerintem nálunk nem a kihordós postás a hunyó, az egy rendes fazon.
Valószín?leg inkább az elosztóban van néhány gazember...

Egyszer mesélte valaki, hogy ferihegyen egész bandák élnek meg fényesen a csomagok fosztogatásából. Amíg az efféle szemeteket nem írtja ki t?zzel-vassal a társadalom, addig éghet a pofánk a világ elôtt. De hát mit várunk, amikor 15 évvel ezelôtt még sikk volt "lopni a gyárból" és az ország vezetôi nemes egyszer?séggel köztörvényes b?nözôk?
Előzmény: vomit (4613)
vomit Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4613
tetves genyok.
nekunk a postasunk rendszeresen megcsinalja, hogy egy heten at gyujti a leveleket, es egyszerre onti be. illetve a helyi onkormanyzat elcseszett levelet ket hetig hozza.
Előzmény: fargo (4612)
fargo Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4612
A Hollandiában 8-án feladott borítékom ma érkezett meg -- felbontva, visszaragasztva. Mivel csak egy 20 éves Volvo prosi volt benne, azt nem nyúlták le.

Eccer be fogok menni egy lángszóróval a postára...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!