Keresés

Részletes keresés

epresjoghurt Creative Commons License 2003.09.25 0 0 443
Nem akarok belekotyogni, de én pont ezen buktam ki itt néhány hete. Az új orvosom a Szabolcs u.-i klinikán mondta, hogy egyáltalán nem biztos, hogy lapart kellett volna nálam is csinálni. Azt mondta, hogy ők ezt végső megoldásnak tartják (mert ha csak kis műtét is, akkor is műtét, aminek kockázata van), megpróbálnak peteérést elérni más módon.

Aztán lehet, hogy nekik van igazuk, elvégre ők is elég régi motorosok kellenek legyenek a szakmában.
Azért én rákérdeznék arra, hogy más módszert nem tudnak-e javallani.

Eddig nagyon úgy tűnik, hogy meglehetősen ellentmondásosan kezelik a problémánkat.

Előzmény: Törölt nick (441)
epresjoghurt Creative Commons License 2003.09.25 0 0 442
Szia Bubuka!

Bocs, hogy csak most válaszolok, nagy a hajsza a munkahelyemen.

Mi még a vizsgálatok egy részén nem vagyunk túl, így eddig még nem tudom, hogy mi lesz a javallat.

2-3 hét múlva már többet tudok.

Előzmény: bubuka2 (440)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.25 0 0 441
sziasztok, csatlakozom hozzátok is, bár még csak fél lábbal.

nekem az első BMC -s vizsgálatnál mondták a PCO-t, 20-25 éretlen tüsző/petefészek. Mondjuk gyakorlaital mindennek az elején tartok, de az meglepett nagyon, hogy ezt eddig nem vették észre, pedig hormonszintet néztek, UH-val vizslattak, csak az tüszőérés elégtelenségem volt "felfedezve".

Hát kíváncsi vagyok mi vár rám, mivel pluszban kétszarvú méhem is van, várakozom a laparra, amit beígértek.

bubuka2 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 440
Epresjoghurt!

Nálunk a pátromnál is van probléma és én is PCO-s vagyok, és nálunk az orvos megmondta, hogy eleve milyen spermaeredménytől mondják azt rögtön, hogy lombik legyen!

Nálatok mi a helyzet?

Előzmény: epresjoghurt (439)
epresjoghurt Creative Commons License 2003.09.24 0 0 439
Szia Bubuka!

Most mentem új dokihoz, még nincsen meg minden vizsgálati eredmény. Csak annak tükrében mondja a továbbiakat. Egyelőre arról volt szó, hogy inszemmel kezdünk.

Az orvos ajánlotta elsőre a lombikot? Ammenyire tudom, ez nem általános.

Előzmény: bubuka2 (438)
bubuka2 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 438
Szia epresjoghurt!

Azt hittem, hogy kihalt már ez az oldal, hogy senki se ír!

Mi rögtön lombikkal kezdtünk!
És ti?

Bubuka2

Előzmény: epresjoghurt (437)
epresjoghurt Creative Commons License 2003.09.24 0 0 437
Sziasztok!

Csináltak Nektek inszeminációit vagy egyből lombikkal indultatok?

Előzmény: bubuka2 (436)
bubuka2 Creative Commons License 2003.09.17 0 0 436
Szia bollokne!

Úgy néz ki, hogy akkor mi egy cipőben járunk!

Hová jársz lombikközpotnba? Mióta próbálkoztok?
Te is a Diane 35-- öt szedted?

Ha gondolod írhatsz magánban is!

Szia

Bubuka

Előzmény: bollokne (435)
bollokne Creative Commons License 2003.09.17 0 0 435
Szia!
Én pedig ma vagyok abban a szerencsés helyzetben, hogy rátaláltam ezekre az oldalakra.
Én is hasonló helyzetben vagyok mint te.
PCO szindrómás petefészek, és túl vagyok az első lombikon, sikertelenül. Én most készülök lelkileg a másodikra. Ha van kedved válaszolj.
Előzmény: bubuka2 (427)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.09.16 0 0 434
Hát el is várom tőle, mert ha nálad elb@sz valamit, megölöm én is... :-D
Előzmény: paracsimpo (433)
paracsimpo Creative Commons License 2003.09.16 0 0 433
Szabolcs u.-i klinika Dr. Vajda Miklós akihez epresjoghurt is most kezd el járni:)
Nagyon rendes és kedves orvos. Fiatal és mindent tud amit tudnia kell:)
Előzmény: AliceCsodaországban (432)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.09.16 0 0 432
Hol fogsz szülni és kinél?
Előzmény: paracsimpo (431)
paracsimpo Creative Commons License 2003.09.16 0 0 431
Akkor jó, most megnyugtattál, hogy ha sokat mozog akkor fejfekvésű:)))))eddig az volt 2 hónapja és 2 hete is:)))))akkor már marad is, mert most már akkora, hogy sztem nem lenne helye:))))))
Még boldogabb vagyok:))))))))
Előzmény: AliceCsodaországban (430)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.09.16 0 0 430
Köszi a megnyugtató választ.

Sokat mozog a kisbabád? Ez jó jel, mert akkor biztosan fejvégi fekvésű lesz, nekem a gyerekeim alig mozogtak a hasamban, mind a kettő faros volt, aztán azt mondta az egyik doki, hogy ez medencetípus kérdése, ha 5 gyerekem lenne mind farral születne, mert valahogy nincsen helyük mozogni vagy mi nem értem egészen, mert speciel akkora valagam van - és volt, hogy ha ezzel ráülök valakire meghal azonnyomban...:-)))
(De biztosan van ilyen, mert én is farral születtem... remélem ez nem öröklődik ENNYIRE)

Előzmény: paracsimpo (429)
paracsimpo Creative Commons License 2003.09.16 0 0 429
Alice!
Van aki hízik tőle, én speckó szerencsére nem:)
Van aki meg se érzi, hogy kap valamilyen pótlást.
Ikerterhesség előfordul(hat), de legtöbbször az egyik babó felszívódik (sok ilyet hallottam már).
Ha meg mégis ikerbabás lesz, sokkal jobban figyelnek rá, nyugi nem lesz belőle baj:)

A Diane35 egy fogigátló(szokták ajánlani PCO-s csajsziknak akik még nem akarnak babát).

Köszönöm szépen kérdésed nagyon jól vagyunk:))))
Bár az időjárás lehetne egyenletes:) Nem szeretjük a szelet és a hirtelen meleget, akkor olyan kis sajtkukacos a fiam, de kibírható:))))))
Csak mindig frászt kapok, de már legalább dokihoz nem ugrok elsőre:)))))) Csütörtökön vérvétel, kedden dokilátogatás lesz.

Pusz csimpi

Előzmény: AliceCsodaországban (426)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.09.16 0 0 428
Annyiszor szóbakerül ez a Diane nevű bogyó, mi ez, és mire jó?
Előzmény: bubuka2 (427)
bubuka2 Creative Commons License 2003.09.16 0 0 427
Sziasztok lányok!

Én most találtam erre a topicra, és nagyon nagyon "örülök", hogy az én " betegségemmel " is foglalkozik egy fórum!

Magamról csak annyit, hogy 30 éves vagyok, és 12 évig szedtem a Diane 35-öt.

Akkor még nem tudtam, hogy PCO-s vagyok, de így utólag visszanézve a korábbi leleteimet, már látom rajta, hogy PCO gyanús voltam (vagyok)!

Ez akkor derült ki, mikor az első lombikközpontba mentünk és ott az ultrahang és a vérvétel is kimutatta FS/LH szint!

Most jelenleg a 2-ik lombikunkra várunk ( sajna az első nem sikerült), és én is úgy érzem, mint v.melyikötők írta, hogy ez nem " betegség", hanem egy állapot, amit lehet kezelni és kell is!!!

Bubuka2

AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.09.15 0 0 426
És nincsenek ezeknek veszélyes mellékhatásaik?
Esetleg nem fenyeget az a veszély, hogy egyszerre több pete érik meg és ikerterhesség lesz? (Nagyon nagyon rossz a gerince, egy ikerterhesség betenne neki azt hiszem...)
Amúgy szvsz. még időben van, a férje jövőre diplomázik, eredetileg csak utána akartak babát, tán addigra összejön...

Pihensz sokat? Hogy vagy?

Előzmény: paracsimpo (425)
paracsimpo Creative Commons License 2003.09.15 0 0 425
Alice nyugi:) Az én babóm is ilyen bogyeszektől és szuriktól van és minden rendben vele is és velem is:)))))))
Talán 1. lépésnek clostilbegytet kap, majd ha így nem megy akkor jönnek a szurik.
Bár igaz ami igaz, én úgy kaptam az elejétől, hogy 3. naptól closti és 5. naptól a szurik, amíg nem érik meg a pete.

Ha van valami akkor okvetlenül írd meg, szurok szurok nagyon a lányodnak:)!!!!!!!!

Előzmény: AliceCsodaországban (424)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.09.15 0 0 424
Na, lányom telefonált, volt dokinál. Nem érik meg a pete... most kap Nocolutot, aztán meg valami peteérlelő gyógyszert, nem tudom pontosan mit... haj haj.:-(

Milyen tapasztalataitok vannak ezekről a peteérlelő bogyókról???

tusi74 Creative Commons License 2003.09.14 0 0 423
Na én is elmentem dokihoz. Kértem UH-t, megnézte a petefészkeimet.

Én: -Van cisztám?
Doki: -Van.
Én -Sok?
Ő: -Á, csak 3, de Ő nem tudja, hogy ezek ciszták-e, vagy az érő peték. Egyébként mindent normálisnak talált.

Na policystas biztos nem lehetek, mert a 3 cysta (már ha az), nem sok.

A mensim olyan, mint az óramű, 28 napra jön tabbletta nélkül, elhízva sem vagyok, csak azok a fránya szőrszálak, amik baromira idegesítenek.

De ezzel a dokival is sokra mentem, bár nagyon rendes, és alapos, de szerintem ebben a témában nincs igazán otthon.

AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.09.12 0 0 422
" Ha sikerül teherbeesni, de sajna nem marad meg, akkor lehet tovább az inszem. "

Így igaz. Tudom kegyetlenül hangzik, de a természet szelektál a legjobban, az életképtelen magzatok nagyrésze elvetélt terhesség formájában jelentkezik.

Előzmény: paracsimpo (420)
epresjoghurt Creative Commons License 2003.09.12 0 0 421
Egyáltalán nem zavaros. :o)))
És köszönöm a tanácsot. Néhány hónap simán belefér, ha úgy érzem, hogy tényleg mindent megtettünk a siker érdekében. :o)
Előzmény: paracsimpo (420)
paracsimpo Creative Commons License 2003.09.12 0 0 420
Eperke!
Csak még jó tanács.
Ha 1-2 inszem nem sikerül és a doki továbbra is inszemezni akar, akkor nyugodtan menj el egy lombikos helyre, mert 35 fölött már nem kötelező az inszem. De végül is 1-2 hónap még talán belefér. Próba cseresznye.
Ill. úgy értem, hogy ha nem is jön össze egyáltalán terhesség. Ha sikerül teherbeesni, de sajna nem marad meg, akkor lehet tovább az inszem.
Jajj, érthető amit mondok? Nekem zavarosnak tűnik, de remélem a lényeg kijön belőle:)
Előzmény: epresjoghurt (418)
epresjoghurt Creative Commons License 2003.09.12 0 0 419
Ha figyelmesen olvastad volna a hozzászólásaimat, nem ezt szűrted volna le. :o(
Előzmény: Maggancs (415)
epresjoghurt Creative Commons License 2003.09.12 0 0 418
Szióka!

37 leszek decemberben.

Örülök, hogy jól vagytok és nyugodtan hagyd magad kényeztetni. :o)

Előzmény: paracsimpo (409)
bkati Creative Commons License 2003.09.11 0 0 417
Sziasztok!
Ne haragudjatok,hogy ide kontárkodtam, de olyan jó olvasni, nekem, kezdő PCO-snak a "nagyok" sikerélményeit és tapasztalatait. Őszintén gratulálok mindnyájatoknak akinek sikerült....Én még nem is próbálkozom a baba áldással 2 év múlva tervezem, de sokkal tapasztaltabb leszek a segítségetekkel akkora. Nekem erre a két évre Dianét javasolt a doki, remélem beválik.Csak ez a hajhullás ne lenne...
Mindenkinek egészséget és boldog életet kívánok..Kati
paracsimpo Creative Commons License 2003.09.11 0 0 416
Köszönöm, hogy szurkoltok:)
Nagyon sokat fekszem, bár az utóbbi időben el-el mentem a közeli bababoltba. Már nem kell, mert minden megvan:)
Egyébként meg tényleg jól esik nappal is csak feküdni és csak a WC-Fürdő-Konyha távolságot megtenni:))))))))) El is alszom napközben. De nem baj, mert ahogy írtátok, babával nem bizti, hogy sikerül majd:))))))

Maggancs: én nem ismerem eperke előző dokibáját, de! az újjal egyetértek, hogy a clostit 3 hónál tivább nem szabad szedni, főleg nem egyhuzamban.
Nekem is mondta ezt (ua. a dokink most), és láss csodát 3x voltam terhess ill. a 3.-nak a végén járok:))))
Jó szakember a mostani is. Én még a kezemet is adnám érte.
Engem már kezeltek el, de nagyon. Ilyen lelkis dokival még nem találkoztam (csak sebésszel), de az nem tudom babát csinálni nekem:))))))

Na megyek visszadőlök, mert ma kivisznek a piacra kismami nadrágot venni:)))Élvezem, hogy anyuék kocsival teszik kényelmesebbé a vásárlást:)))))

Puszi csimpimami

Előzmény: Maggancs (415)
Maggancs Creative Commons License 2003.09.10 0 0 415
Lányok! Nagyon nagy lavina indulhat el ha név szerint orvost negatívan említünk. Epres!, TUDOM (tapasztalatból tudom) hogy most az orvosra haraxol, de ezek annyira bonyolult és egyedi dolgok, hogy ne általánossunk (mi van, ha az előzőnek volt igaza és a mostani mond mást?). Az illető akiről rosszat mondtál biztosan jó szakember, nem lenne diplomája, és nem asszisztált volna már több ezer bébinek a világrajöveteléhez, hidd el. A nagybüdös igazság az, hogy mi vagyunk műszaki hibásak, és sajnos nem a dokikon múlik :( Ők csak a dolgukat teszik.

A meddöségi centrumokkal egyetértek, ott tudnak igazán velünk foglalkozni, a sima nőgyógyik csak a diadnózisig jók. Vannak egyébként külön PCO szakemberek is, nem feltétlenül jó ha a munkahelyed fekvése alapján választasz orvost. HA kezelésre jársz, előbb-utóbb úgyis választanod kell a baba és a munka között ;)))

Előzmény: epresjoghurt (402)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.09.10 0 0 414
Igen, csotrognak teljesen igaza van, én úgy tudom - hogy a baba születési súlya gyakorlatilag a 7. hónapban lévő baba súlyának a kétszerese!!!

Bizony pihenj sokat, ne röstelld! Olvasgasál, nézd a tévét, és csak pisilni meg mosakodni menjél ki...

Előzmény: csotrog (413)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!