Keresés

Részletes keresés

edk440 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4718
Azt állították, ehhez nincs közvetlen kapcsolat a belföldi bankok között, és külföldi levelző bankon keresztül történik az ügylet!
Előzmény: edk440 (4717)
edk440 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4717
Miért, szerinted mennyibe kerül devizaszámláról másik belföldi bank devizaszámlájára utalni? A múltkor bankot váltottunk, olcsóbb volt készpénzben kivenni és átsétálni vele a másik fiókba...
Előzmény: fargo (4716)
fargo Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4716
Hínnye, jól lehúznak :-/

A Budapest Bank csak 5 Eurot kér.
Mondjuk az is sok -- mikor lesz végre a belföldivel megegyezô költsége az EU-n belüli utalásoknak?
Előzmény: nohab (4715)
nohab Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4715
Ez normális? Most akkor nem vagyunk EU tagok??? Mind ezen a fórumon, mind máshol azt olvastam, hogy egy Németországi IBAN/BIC átutalás maximum 5 euróba került, de akkor már nagyon sokallták.

Első lépésként tanulj meg olvasni :-)

Csak jómagam kb. 3-4 alkalommal leírtam az elmúlt pár hónapban., hogy általában 14 Eurót fizetek utalásonként.
Előzmény: erozsolt (4700)
edk440 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4714
Ha van közösségi adószámod, akkor nettó árat számláznak.

Ha nincs, akkor vagy a helyi, vagy a magyar ÁFÁt ráteszik, te meg levonhatod, pont mint egy belföldi beszerzésnél. Magyar ÁFÁt akkor kell rátennie az eladó cégnek, ha magyarországi vevők összesen 35000 euró értékben vásároltak már tőle idén és/vagy az előző évben.

Ez persze csak EU-n belüli beszerzésekre vonatkozik.

Úgy látom, könnyű ÁFA-csalásra ad lehetőséget, ha a magánszemély vevő megad egy találomra választott, érvényes cégnevet és közösségi adószámot a vásárláskor. Persze az adóhivataloknak az eladó és a számlán szerepő cég által szolgáltatott adatokból a negyedév végén kiderül, hogy nem stimmel a dolog, de akkor már bottal lehet ütni a tényleges vásárló nyomát.
Előzmény: erozsolt (4704)
edk440 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4713
Az átutaláskor felléphet saját banki, levelező banki és fogadó banki költség.

Mint írtam, nekem Németországba eurószámláról 45 euró utalásakor 5 dollárnyi saját banki és 5 euró fogadó banki költség volt. És levelező bank nem is volt a kettő között...
Előzmény: bugmaker (4703)
garfieldka Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4711
Igen, az említett esetben én is így jártam. Nem biztosítva küldözgette a cuccot. Végignéztem az oldalát, a 4500 alkalommal lenyúl kb. 3-4 Euro egész szép hasznot hozott neki. Aztán felháborodva megküldte a csomagot, nehogy azt mondhassam, hogy csaló. Ezt írta a kísőlevélben. Azóta persze nem vettem tőle.
Előzmény: draft755 (4699)
erozsolt Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4710
Most nekem is. Vagy ideiglenes volt, vagy nekem szerelmes a gépem.
Előzmény: kivi (4709)
kivi Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4709
Nekem megy.
Előzmény: erozsolt (4708)
erozsolt Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4708
1
Előzmény: erozsolt (4707)
erozsolt Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4707
Most komolyan áll az ebay.com? És mi van azokkal akiknek most jár le az aukciójuk? [image1]
kivi Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4706
Legutóbb még tavaly januárban utaltam a németekhez 300EUR-t és akkor kb. 3000Ft volt az utalás költsége. Viszont akkor hiába próbálkoztam IBAN és egyéb varázsdolgokkal, ki kellett töltenem a teljes papírt. Az alábbi nyomtatványon csak 51EUR-t utaltam (ugyanakkor) de a bankköltség itt is 3000 körül volt.


Előzmény: erozsolt (4704)
erozsolt Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4705
otp.jpg
Előzmény: erozsolt (4704)
erozsolt Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4704
Itt egy preparált példány.

A számlatörténetben meg egymás alatt 60000 Ft, (ami 246-os árfolyamot jelent), és 5800 Ft, csak úgy költségként.

2.
A nettó ár ilyenkor mit jelent, hogy kifizetem bruttón és regisztrálom itthon és visszaigényelhetem az ÁFÁ-t, vagy hogy ki kell rá fizetni az ÁFÁ-t és csak azt igényelhetem vissza? (EU-n belül)?



Előzmény: bugmaker (4703)
bugmaker Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4703
erozsolt: azt hiszem valamit félreértettél. Ismereteim szerint EU-n beluli EURO átutalásnál mindegy hogy országon belül, vagy kivül utalsz azonos költségnek kell lennie. A hangsúly az EUROn van. Ha forint számláról utalsz akkor a bank azt számol fel, amit akar. Az OTP-nél ez min 2000 Ft, illetve ha nem adod meg az IBAN ill a SWIFT vagy BIC kódok, akkor valami büntető tétel is van a konverziók miatt.

Magánszemélyként EU-s beszerzés esetén NEM kell áfát fizetni, a vétel helyén érvényes sarcot fizeted. Persze, ha cég vagy, akkor nettó áron kapod a cuccot, és itt fizeted az áfát.
Előzmény: erozsolt (4701)
digicat Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4702
Gondolom a Safenet-ről van szó, amelyik szintén megszűnik (megszűnt?), ha jól tudom.

Ez úgy működött (amig használtam), hogy foglaláskor (vásárlás) a bank engedélyezte a tranzakciót (nyilván csak ha volt fedezet). Ezzel egyidőben küldött egy sms-t, amelyre a Safenet PIN kóddal kell válaszolni. Ha helyes válasz érkezett, akkor minden rendben. Ha nem, akkor ismételten kiküldik az SMS-t a vásárlástól számitott 6, 12 és 24 óra múlva (ha jól emlékszem). Ha egyszer sem érkezett helyes válasz, akkor a bank automatikusan elinditja a reklamációt, ill. nem engedélyezi a terhelést (a vásárláskor csak foglalás történt).
Ha jogosnak bizonyul a foglalás, akkor a kereskedő megkapja a pénzét, ill. a bankkártyabirtokos ki kell fizesse a reklamáció költségét (párezer forint).
Ha valóban jogtalan volt a foglalás, akkor a kártyatársaság ill. a kereskedő országának hatóságai intézkednek a továbbiakban.

Ha nincs Safenet, akkor annyi az eltérés, hogy foglalás után neked kell megreklamálni a bankban a tranzakciót, ha jogtalannak tartod. Egyébként ebben az esetben is ugyanaz az eljárás, nem terhelnek, amig ez eljárás nem zárult le.

Amit még jó tudni a kártyáétól eltérő pénznemben történő fizetésről (pl. forintkártya-eurós fizetés):
A végleges összeg a terheléskor, és nem a foglaláskor számitódik ki (amelyik banknál lehet látni a foglalásokat is, ott jól látszik, pl. Raiffeisen.).
Tehát minél nagyobb az összeg, annál nagyobb eltérés lehet a foglalt és a terhelt összeg között, mivel közben változhat az árfolyam. Persze jó irányba is változhat, lehet, hogy végül kevesebbet vonnak le, mint amennyit foglaltak.
Hitelkártyánál biztos nem okoz gondot, ha többet akarnak levonni, mert ott meg lehet haladni a hitelkeretet (próbáltam, működik). Más kártyáknál nem tudom mi történik, ha terheléskor mondjuk 1000 ft-tal kevesebb van a számlán, mint amennyit foglaltak.
Előzmény: ZE (4684)
erozsolt Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4701
Sziasztok!

Épp vettem pár dolgot Németországból eBayen, és internetes tanácsok elolvasásával úgy döntöttem, hogy IBAN/BIC módon fogom a fizetést elintézni, EU-n belül ingyenes. El is mentem kedves OTP bankunkba és ki is töltöttem az átutalást. Megkérdeztem a hölgyet, hogy hova írjam az adatokat, azt mondta, hogy írjam csak oda, majd ő beüti a gépbe a megfelelő helyre (ugyanis a lapon nem volt semmi IBAN/BIN rublika). Majd megkérdezte, hogy a 3. fél költségét én fizetem-e. Gondoltam amiatt a pár cent miatt jobb, ha nem izgulok, fizetem én. Szépen el is ment a pénz, rendes árfolyamon váltva, majd kicsit később megjött a másik tétel, KÖLTSÉG ÉS JUTALÉK címen. Ez eddig mind szép és jó, de a teljes átutalás volt 59.979 Ft, de a jutalék 5.852 Ft. Ez 10 százalék!

Ez normális? Most akkor nem vagyunk EU tagok???

Mind ezen a fórumon, mind máshol azt olvastam, hogy egy Németországi IBAN/BIC átutalás maximum 5 euróba került, de akkor már nagyon sokallták. Külföldieknek meg általában teljesen ingyenes szokott lenni (eBay.de fórum).

Nem tudjátok, ez után még kell majd ÁFÁ-t fizetni? Mert Németországban asszem csak 19%, nálunk meg 25.

------
Teljesen más téma:

Valakinek sikerült már cégesen elszámolnia eBayen (EU/USA) vett terméket? Konkrétan azt néztem, hogy külföldön új laptopot lehet annyiért kapni, mint nálunk használtat, amit céges munkára szeretnék használni. Ilyenkor mit kell tenni? El kell vinni, és le kell vámoltatni a terméket? Az eBayes számla megfelel?

Köszi,
Zsolt
erozsolt Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4700
Sziasztok! Épp vettem pár dolgot Németországból eBayen, és internetes tanácsok elolvasásával úgy döntöttem, hogy IBAN/BIC módon fogom a fizetést elintézni, EU-n belül ingyenes. El is mentem kedves OTP bankunkba és ki is töltöttem az átutalást. Megkérdeztem a hölgyet, hogy hova írjam az adatokat, azt mondta, hogy írjam csak oda, majd ő beüti a gépbe a megfelelő helyre (ugyanis a lapon nem volt semmi IBAN/BIN rublika). Majd megkérdezte, hogy a 3. fél költségét én fizetem-e. Gondoltam amiatt a pár cent miatt jobb, ha nem izgulok, fizetem én. Szépen el is ment a pénz, rendes árfolyamon váltva, majd kicsit később megjött a másik tétel, KÖLTSÉG ÉS JUTALÉK címen. Ez eddig mind szép és jó, de a teljes átutalás volt 59.979 Ft, de a jutalék 5.852 Ft. Ez 10 százalék! Ez normális? Most akkor nem vagyunk EU tagok??? Mind ezen a fórumon, mind máshol azt olvastam, hogy egy Németországi IBAN/BIC átutalás maximum 5 euróba került, de akkor már nagyon sokallták. Külföldieknek meg általában teljesen ingyenes szokott lenni (eBay.de fórum). Nem tudjátok, ez után még kell majd ÁFÁ-t fizetni? Mert Németországban asszem csak 19%, nálunk meg 25. ------ Teljesen más téma: Valakinek sikerült már cégesen elszámolnia eBayen (EU/USA) vett terméket? Konkrétan azt néztem, hogy külföldön új laptopot lehet annyiért kapni, mint nálunk használtat, amit céges munkára szeretnék használni. Ilyenkor mit kell tenni? El kell vinni, és le kell vámoltatni a terméket? Az eBayes számla megfelel? Köszi, Zsolt
draft755 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4699

mert alapvetően tisztességesen állnak a dolgokhoz

 

Igazad van ! Ez kb. 60-65 vasarlasi akciobol 1db ! Csak hat en sem gondoltam volna, hogy ha pl. biztositott küldeshez ragaszkodsz a pöcs meg kiküldi nem biztositva, mert akar 3.- EUR-t sporolni, utanna Te szivod meg. A röhej az egeszben az, hogy a tag 2 heten belül ki lett lökve az eBay-röl es ez altalaban nem azokkal törtenik meg, akik normalisan allnak a dolgokhoz ...

Ami gyakrabban elöfordul: eladsz pl. 10 dolgot => 3-4-re megerkezik a penz azonnal, 4-re 8-12 nappal kesöbb, 2-re soha ... :-( (Zahlungsmoral)

Ez az en sajast statisztikam. V.mikor jobb mondjuk ... :-))

Előzmény: garfieldka (4688)
TGabesz Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4698
  Segítséget szeretnék kérni főképpen a Mo.-ról való fizetés ügyében. Sikeresen regisztráltam magam, jópár dolgot találtam is ami érdekelne (főleg mezeket szeretnék venni ). Az angol a német és az olasz oldalon keresgéltem. Azt szeretném tudni, hogy hogyan tudnék a leggyorsabban és a legegyszerűbben fizetni értük. Ma az OTP-nél megérdeklődtem a VISA classic kártya feltételeit, ilyet tudnék is kérni csak azt nem tudom, hogy utána akkor mi a teendő. Regisztrálnom kellene a BidPay-re? Vagy ez már nem is működik, mert az eladók nem igazán említik fizetési lehetőségként. Levélben pénzt küldeni 20 euro felett nem igazán szeretnék (alatta esetleg megkockáztatnám). A posta ugye Angliába nem küld pénzt, olaszból meg csak kapni lehet, de fizetési opcióként ezt sem nagyon szeretik. A Western Union-t meg kihangsúlyozva nem kérik. Hogy miért azt nem tudom. Nem adják oda nekik a pénztv. valami más oka van? (pedig elvileg gyorsan ott lenne a money) A MoneyOrdert sajnos nem tudom micsoda és hogy hogyan működik.

Maradt még a banki átutalás, ezt sem tudom mennyire biztonságos és hogy milyen adatok kellenek majd hozzá ha utalni akarok. Egyébként a „direct wire” mit jelent, ez jelenti a banki átutalást. Sajnos az angolom elég „alapszintű”.

Szóval én inkább ezt a VISA kártyás dolgot preferálnám, úgy hogy nyitnék egy új folyószámlát hozzá és mindig csak kb. annyi pénzt raknék rá ami fedezi a vásárlást. Megerősítést szeretnék kérni, hogy ez jó lenne-e nekem (és ha igen akkor ha megvan a kártya mi a további teendő) v. van egyszerűbb, olcsóbb, biztonságosabb módszer.

Azt hangsúlyozom, hogy nem nagy értékű vásárlásokról lenne szó, szerintem max. 80-100 euro.

Bocs, hogy hosszú voltam. Előre is köszönöm.

 

draft755 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4697

Te mit varnal ...?? Mo.-on sztem körberöhögött volna a rendör, de min. azt mondta volna, hogy kötelessegböl muszaly felvennie az esetet, de nem szamits semmire.

Na itt pont forditva törtent az egesz. Eltelt mar min. 4-5 honap a deal utan (se aru, se penz vissza), lent a vagyok a rendörsegen es felvetem a dolgot, hogy "ilyennel egyatalan foglalkoznak ...?" Valasz: "Persze, hat ezert vagyunk itt". De a nö komolyan is vette az egeszet, söt azt mondta, hogy az ilyen kisstilü szaralakokat csak ilyen modon tud az ember "kikapcsolni". Ha senki nem nyomja öket fel, akkor üködnek tovabb gond nelkül.
Amit elvartam volna: legalabb kötelezze az ügyeszseg a tagot az összeg (25.- EUR) visszafizetesere. Mivel ilyen szintre került az egesz (idezes a rendörsegen, utanna ügyeszseg stb.) nincs sok benne sok logika. Csak az allami szinten törtent ügyintezes biztos belekerült több szaz EUR-ba. Fizetve: Az adofizetök penzeböl. De mindegy. Ez mar mas tema.
Vegrahajtora itt ilyen esetekben nincs szükseg !! Itt a kiküldött büntetest probald ne kifizetni. Hasonlo a szisztema mint a mostani parkolasi rendszerrel Bp.-en (ha befizeted a büntetest 2 napon belül X összeg. 10 nappal kesöbb mar 3x, 30 nappal kesöbb 8X stb. stb.)

 

PS.: A poen az, hogy nem összegtöl függ ez. Hasonlot tapasztaltam mar 2000-ben (nem ebay-es ügy). Ott az összeg kb. 10e DM volt ! :-((

Előzmény: Marcesz (4693)
draft755 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4696

Most egy világ dőlt össze bennem.

 

Ahogy mondod ...!! Azutan, hogy a rendör felvette az összes adatot (egy ilyen kaliberü dologban) es megirta a feljelentest, többre szamitottam.

Előzmény: rstudi (4687)
garfieldka Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4694
Ebben az a szép, hogy nekem nem kellett reklamálnom, mert az átvétel és a nemfizetés után a vevő azonnal szólt és elküldte más úton a pénzt. Nagyon rendes volt tőle. Én csak azon vagyok kiakadva, hogy az ilyen küldeményeket millió helyen nyilvántartja a posta, s lám, ha a vevő nem szól volna, most mehetnék a pénzemet keresni.
Előzmény: rstudi (4692)
Marcesz Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4693
Most komolyan, mit vártál? 25 Euróért nem fog kimenni hozzá a végrehajtó, hogy elárverezze a házát. Nyilván náluk (mármint a németeknél) is van egy értékhatár, ami alatt nem számít bűncselekménynek. Ilyen esetben polgári peres úton lehet visszaszerezni a pénzt. Már ha van kedved hozzá ilyen összegnél...
Előzmény: draft755 (4685)
rstudi Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4692
De te kaptál egy papírt, hogy elküldted az utánvétes papírt. Ilyen esetben, ha a postánál érdeklődsz, nekik csengetni kellene, nem? Ha az átvevő aláírt valami papírt, hogy átvette és kifizette, akkor a Posta csenget a sajátjából, ha nem írt alá ilyet, akkor is a Posta csenget a sajátjából, mert a csomagot úgyse tudja újra kézbesíteni, bizonyítani se tudja, hogy az valaki már átvette.
Előzmény: garfieldka (4690)
chapelle Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4691
Ha már okos és megfontolandó dolgokról beszélünk: egy nemitteni fórumtársunkat pedig egy benzinkútnál akartak levenni 5000 Ft-tal, rosszul adtak vissza neki. Pár órával később felhívta a cég központját, hogy segítséget kérjen. A cég belső ellenőrzése kiszállt a kúthoz, megnézte a kamera felvételeit, megállapították a tévedést (átverést). Ő visszakapta a pénzét, a kutast pedig aznap kirúgták. Jó példa is sok van :-)
Előzmény: garfieldka (4690)
garfieldka Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4690
Bár nem aukciós dolog, de tapasztalat. A múlt hónapban felhívott valaki - ezúton is köszönöm neki - azzal, hogy a felesége vette át a postástól a kb. 10000 forint értékű utávéttel fizetendő küldeményemet. A postás az utánvét díját nem kérte el a hölgytől!!! Várhattam volna. A telefon után a pénzt az illető bankon keresztül átutalta. Úgyhon itthon is vannak meghökkentő dolgok.
Előzmény: chapelle (4689)
chapelle Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4689
Ahogy minden áruházban, piacon lehetnek átverésre berendezkedett eladók, avagy tolvaj szarkák, úgy előfordulhat ez az online piacon is. Szerintem érdemes nagy eladóktól vásárolni, az ő áraik néha még a nagyobb haszonkulccsal is kedvezőbb mint a magyar, rövidtávra berendezkedett kereskedelmi rendszerben. Tényleg érdemes a sok pozitív feedback-kel bíró emberektől vásárolni, a kezdő eladókkal én is vigyázok, még akkor is ha egyszer mindenki kezdő.

A nagyobb baj szerintem a postával van, no azt tényleg meg lehetne regulázni rendesen.
Előzmény: rstudi (4687)
garfieldka Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4688
Ott is emberek élnek. Nekem a másfél évi vásárlás során egyszer kellet keményebben fellépnem. Azután megjött a csomag. S lám, most decemberben ismét elkallódó sorba került egy. Még itt van remény. Azért általánosítani nem szabad. Vagy ha mégis, akkor pozitívan inkább, mert alapvetően tisztességesen állnak a dolgokhoz. Persze, ha mi is!
Előzmény: rstudi (4687)
rstudi Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4687
Most egy világ dőlt össze bennem. Miben bízhatok, ha már a németekben sem? :( De tényleg, én eddig alapoztam arra, hogy a kintiek azért csak más világban nőttek fel, és megbízhatóbbak. De ezek szerint nem mindig.
Előzmény: draft755 (4685)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!