Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

[www] Creative Commons License 2018.09.29 0 0 374183
hohnerbass Creative Commons License 2018.09.29 0 0 374182

Üdvözlöm az Urakat.

 

Érdekes jelenséget tapasztaltam és hamar tanácsra lenne szükségem. A történet annyi, hogy elhoztam két hét után a kasztnistól az autómat, aminek közben teljesen lemerült az akksija. Valoszínü, hogy amíg csinálták nem volt levéve a saru. Most töltöm, jön megy, de volt olyan hogy az ajtó bezárása után a műszerfal környékéről ütemes berregést lehetett hallani, majd elhallgatott, aztán a belső kis piros öv figyelmeztető piktogramm villogásával egyszerre relé szerű kattanásokat lehetett hallani amíg el nem aludt a figyelmeztető lámpa. Mi adhatja ezt, illetve mióta töltöm az akksit nem igazán jelentkezett. Lehet ez az oka? Egyébként egy w124 200d az alany. Segítségeket előre is köszönöm!

 

Ui.: Okozhat bármi problémát ha rajtamaradt saruval heggesztettek?

Sw201inger Creative Commons License 2018.09.29 0 0 374181

A túlbonyolításban abszolút igazad van, de ez inkább az adott autónak köszönhető (kontakthibák meg esetlegesen már nem gyári megoldások miatt). Ez pl. nem E-classe, 89-es, mégis van elöl is meg hátul is 1-1 kétlábú hőgomba, meg ezeken kívül még az 1-es hengernél egy harmadik gomba, aminek csak 1 érintkezője van. Hát akármi legyek ha ezt nem lehetett volna megoldani 1 db (legfeljebb biztonsági okokból duplikált) hőgombával... Az első, kétlábú kék az nálam kapcsoló, a klímahűtő ventilátorát kapcsolja, ez OK. De ezen kívül, ugyanazon hőmérséklet mérésére minek 3 hőmérő?... A termosztát alatt meg ebben még nincs hőgomba. Az lesz a legjobb megoldás amit Te mondtál, a generátor jelével kapcsoltatni, csak ahhoz megint át kell majd kötnöm, egyelőre örülök hogy így is beindul valahogy, tudok menni a dolgomra... Egyébként mi újság, hogy megy a 126? :) Képeken már láttam, nagyon szép lett, de szívesen megnézném valamikor élőben is!

Előzmény: Smafu.w126 (374175)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.29 0 0 374180

 Sziasztok! Kicseréltem az első-hátsó fékbetéteket, a szervó szivattyút, a motorolajat-szűrőt. Most kell menni kasztnishoz, megértem felemelni az autót. Hátul teljesen jó a küszöb, az eleje meg mindkét oldalon teljesen odavan. Jobb elejét csak a lengőkarnál tudtam felemelni.

  Szervó pumpa csere megoldotta a nehezebb kormány és a hátsó lengéscsillapítás problémáját is, most nagyon kényelmes. (kombi) . A fékbetétek csak elöl voltak kopottak, hátul még teljesen jók voltak. 

   Hátul egy ideje nem éreztem valami nagy fékhatást, (2xkellett a fékre lépni, hogy hátul is érezzek fékhatást), azért cseréltem mindet, Stark-ot kapott. Most csere után viszont még levegősebb a hátulja. Szerintem előbb is levegős lehetett, azért volt gyengébb a fék. 

  Ha kijön a kasztnistól, megpróbálom légteleníteni. Okozhat a fékdugattyú visszanyomása nagyméretű levegősödést? Fékolaj szivárgás nincsen. 

   Jó, hogy sikerült a jobb elejét felemelni, mert a rugó kezd leszakadni, akkor vettem észre. Bal oldalon már javították, ott szerencsére jó. 

 

Smafu.w126 Creative Commons License 2018.09.28 0 0 374179

Nem Fönci, még várakozok. Sajnálatos módon a kárpitos Barátom édesapja elhunyt, és ez megborított mindent, de most októberben folytatódik.

Előzmény: CNC guru (374178)
CNC guru Creative Commons License 2018.09.28 0 0 374178

Kész van az ülésed? Ha igen, fotó? :-)

Előzmény: Smafu.w126 (374177)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.09.28 0 0 374177

Aréna P2.

Előzmény: w124D (374176)
w124D Creative Commons License 2018.09.28 0 0 374176

Nem lesz ott hideg?

Előzmény: csabais (374174)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.09.28 0 0 374175

Annak semmi köze az izzításhoz, legalább is gyárilag. Az izzító relének a termosztát alatt lévő gomba ad jelet, az pedig egy sima hőre kapcsoló gomba. E-Classe esetében már két lábas volt a hőfok mutató jeladója. Valamint E classe esetében már a klímához is van egy két lábas kék gomba, az nem kapcsol, csak folyamatosan, a hő növekedésével változtatja az ellenálást, ez a klímavezérlőnek ad jelet. Úgy érzem kissé túl bonyolítod a dolgot amúgy :)

Előzmény: Sw201inger (374171)
csabais Creative Commons License 2018.09.28 0 0 374174

Melegben.

 

Előzmény: w124D (374173)
w124D Creative Commons License 2018.09.28 0 0 374173

Hol lesz a holnapi találkozó, a meleg helyen vagy a hidegen?

Visatone Creative Commons License 2018.09.28 0 0 374172

A Mercedes A osztályú, 90 lóerős autóinál a check engine lámpa csak hibánál világít, a gyújtás ráadásakor nem. 

Előzmény: jony21 (374162)
Sw201inger Creative Commons License 2018.09.28 0 0 374171

Köszi Smaff, közben vannak még viccesebb fejlemények: egyrészt sokadik szét- és összerakásra (ugyanúgy) legalább visszajött a túl hosszú (30+ mp) izzítási idő, ez akkor valószínűleg csak kontakthiba volt. Ezen a testre kapcsolás sem változtat (nem tudom mondjuk 10 mp-nél megszakítani), csak ha leveszem majd visszateszem a gyújtást, izzít 1 mp-et és ha szerencsém van, talán be is indul. Ez ugye azért problémás, mert télen ha a hosszú izzítás után végre beröffen és még utánizzít is, akkor még percekig nem szívesen állítanám le, a gyertyáknak viszont az már bőven túl sok idő... Másrészt van ugye ez a 2 pólusú hőmérő a hengerfejben, ami az egyik ágon a műszerfali hőmérőnek ad jelet egy változó ellenállással a test felé, a másik ágon meg az izzítási időt befolyásolja, szintén változó ellenállással. Ezek az ellenállásértékek valamiért nem egyformák (már ez is kissé butuska megoldás, még ha biztonsági okokból lenne duplikálva, annak lenne értelme), egyik kb. 3x-osa a másiknak, szobahőmérsékleten mondjuk 0,5 és 1,5 kOhm (kb, valami ilyesmi, lényeg hogy azért jócskán eltérnek egymástól). Na most akkor az hogy az anyjába van, hogy a két szálat felcserélem a gombán és semmi sem változik???????? :) Röhej... Ugyanúgy keveset (60 fokot) mutat a vízhőmérő melegen és ugyanúgy (kontakthiba nélküli esetben) 30+ mp az izzítás. Úgyhogy kínomban fogtam egy (mint később kimértem, 5 kOhmos) ellenállást és beiktattam sorba kötve a hőgombáról jövő fehér szál és annak műszerfal felé menő folytatása közé. Az izzítási idő így gyönyörűen lecsökkent kb. 8-9 mp-re, noha az ellenállásnövekedés miatt pont növekednie kellett volna :D :D :D   Utóizzítást ez esetben még nem tapasztaltam, de jó az ötleted hogy vigyek be kontrollámpát, azt még majd megcsinálom. Köszi még 1x a segítséget!

Előzmény: Smafu.w126 (374169)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.09.27 0 1 374170

Köszönöm, hétfőn itt a panel! ;-)

Előzmény: csabais (374158)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.09.27 0 0 374169

Valamiért újra izzít, és sűrűn, menet közben is, és meleg motornál is. Egyik gyertyáról vigyél be egy visszajelző izzót, hogy lásd van e feleslegesen sok, illetve sűrű izzítás. Én pl az ilyenek elkerülése végett alapból átalakítottam az izzítás rendszeremet. Nálam a gyújtás tápot a relé (nem a főtápot!) egy, a generátor által megvezérelt relétől kapja, így amikor beindult a kocsi már áll is le az izzítás, és amíg jár nem is tud újra izzítani. Valszeg amúgy nálad valahol valami zárlat, hiba lesz, és emiatt egy fals parancs miatt gyakran indít izzítást a relé.

Előzmény: Sw201inger (374167)
Sw201inger Creative Commons License 2018.09.27 0 0 374167

Sziasztok!

124 300D a 3. garnitúra izzítógyertyát is jóízűen elfogyasztotta 4 éven belül... mindig újak, mindig egyszerre cserélve, bosch, denso majd ngk. Előtte, azaz amióta megvan, a többi 5 évet 2 db (!) gyertya kicserélésével bírta + ameddig még benne volt mielőtt megvettük (ez már közelítene az elfogadhatóhoz). Világéletében viszonylag sokáig (15-20 mp-ig) izzított, extra melegben talán csak 10-12 mp-ig. Közben volt cserélve az izzítórelé meg a hengerfejben kb. a 4-es hengernél lévő zöld kétérintkezős hőmérő is (mindkettő hibátlan, sok évig másik saját autóban használt volt). A legutóbb (kb. 3 hete) kicseréltem a gyertyákat, mert már csak 1 volt jó, talán 3 gyenge, 2 meg szakadt (a műszerfalon nem jelzett hibát, pedig az előző autóban ugyanez a relé jelezte ha csak 1 gyertya is rossz volt). Bele tettem az ngk-kat, semmi mást nem változtattam, az izzítási idő lement kb. 4-5 mp-re és pöccre indult. Rá 1-2 napra észrevettem hogy keveset mér a hőmérő (60 fokos vizet jelez, pedig üzemmeleg a motor, vízmennyiség is OK). Kimértem a hőgombát hidegen-melegen, pontosan ugyanazokat az ellenállásértékeket mutatta, mint a tartalék másik, így először is kivettem a termosztátot, azt is összehasonlítottam egy meglévő jóval a vízforralóban, természetesen az is hibátlan, rakhattam vissza... Így kevesebb reménnyel, de kicseréltem a hőgombát, hátha... Teljesen jó lett (nem értem mitől). Az izzítási idő az ezutáni 3. beindításkor (tehát nem azonnal hogy értelme is legyen) a 4-5 mp-ről ismét felugrott a "szokásos" 20 mp-re, de indult, a gyertyák ekkor még jók voltak. 2 hét múlva, egyre nehezebb indítás miatt kimértem, már csak 3 volt jó az új ngk-kból. Betettem a rosszak helyére 3 jó boscht (mind a 6 11,5 voltos, erre azért ügyeltem). Meggyőződésem volt, hogy a hosszú izzítás nyírta ki a gyertyákat, ezért az izzítórelé T (hőmérséklet) csatlakozóját testre kötöttem, hogy üzemmelegnek "érezze" a motort (a hőgomba is ezt csinálja normális esetben). Ez másoknak már bevált, túl hideg sincs még, indulnia kéne. Nekem így kb. fél másodpercet izzított, tehát valószínűleg fel sem hevültek a gyertyák, mert 10. ráfordításra sem indult (gondoltam, előbb-utóbb felmelegszik, de nem). Így a testre kötést kapcsolhatóra alakítottam, kikapcsoltam és láss csodát: ismét nem azt csinálja ami törvényszerű lenne, az izzítási idő fél mp-ről max. 1,5 mp-re nőtt csak meg, továbbra sem indul, csak 6-8. ráfordításra... Közben ez a hőgomba is letérdelt, ugyanúgy 60 fokot mutat melegen mint az előző (de emiatt is inkább többet kellene izzítania mint kevesebbet)... Ötlet valakinek? Köszi szépen!

GianniVersace66 Creative Commons License 2018.09.27 0 0 374166

Mercedes Szuper Service 16. ker

https://www.facebook.com/groups/379444009258752/

 

 

 

Kedves N. József budapesti lakos. Kérlek,magyarazd el, miért nyomoz az ügyedben és az állitásod szerint teljesen legális céged ellen a Nav Bűnügyi kiemeltek osztálya, 3 kerület jegyzője,a cégbíroság és miért is van ellened számtalan feljelentés folyamatban. És miért is van az,hogy az általad szervizelt autók gazdáinak miért lett szarabb az autója mint előtted. Azt is elmagyarázhatod az itt jelen levőknek miért is járt kint 2 hete a full legális telephelyeden 2 nyomozó. Csak épp nem találtak. És miért is bujkálsz, a céged oldala (ami egy ideig fizikailag létezett,de ma már látszat sincs), hol előkerül, hol eltűnik. Se címe se telefonszáma se semmilye. Nem gondolod ugyhogy elkéne számolni a megkárositott ügyfelek felé? És tisztázni magad. A hagyatékos balhé más tészta. Most ezt te csináltad.Hidd el éveket fog jelenteni a hatékony megbánás... Bár kiváncsi leszek, hogy fogod bent tolerálni,hogy Rózsika leszel. Mosol,főzől,takaritassz és jó szerető leszel... Az, meg, hogy Kovács Gábor budaörsi brfk-s nyomozonak adod ki magad újabb btk-ba ütköző cselekedet...

 

Szia! Nem jött privátban semmi. Lehet, hogy a fiamnak küldted, ő is László Vigh. De nem gáz. Most, hogy letisztult előttem milyen ember is a Jose Nemeth,(nekem még így került a látóterembe)nem kell a privát. ML 320 cdi. Meghülyült a váltója, olvastunk belőle,Star diaggal. A váltó elektronika, ill. panel hibát hozott,pontosabban fordulatszám jeladó az elektronikáján. Kértem segítséget itt a csoportban, tud-e valaki megoldást rá. A barátunk rám írt, ő tudja javítani,akár a helyszínen megvárható,140-060 eezr pénz.El küldtem neki az olvasásról az összesadatot, fénykép formájában. Javítva, olaj+szűrő+tömítés és persze az új karter csavarok. Kérdem, ha mégis van baja a váltónak is, akkor mi van? Nem probléma, hétfőn otthagyom, csütörtök -péntekre akkor is kész, deakkor 3-4 kiló is lehet a vége. Ez kellett nekem, németben élünk, hétfőn érkezünk, és pénteken indulunk vissza, így jó lesz. Húsvét előttegy héttel,szombaton reggel érkeztünk a ,,szuper servíce" elé. nem sokat vártunk, jött is. Mondom neki, kb fele távtól, 600km nél megszólalt a bal első kerékcsapágyam, most már katasztrófa. nem gond, megoldja azt is Hétfőn hív, nem a csapágy halt meg, hanem az első difi. Kérdem, meg tudod oldani?Igen, itt van az Rosztály, abból bele tudom tenni a difit.Ok. Csináld.Köv. hét csütörtökön hívom, mi a helyzet? Hát, hiába lett megcsinálva a panel, rossz a váltó is,meg ennek az autónak annyi baja van, hogy 1,2 -1,5 millióba lenne, hogy ebből autó legyen, és ő azt tanácsolja, inkább vigyem valahogy vissza németbe, és meghirdetve az ukránok vagy bulgárok simán megveszik vagy 5,5-6 ezer eu ért. Mondom, mi van???Pénteken reggel mentünk az autóért, közben oda rendeltem egy ismerőst trélerrel.4 nap múlva Debrecenben volt az autó. Kapott egy 160 ezret futott váltót,és bele a szakemberünk által megjavított elektronikát. Mondanom sem kell, hogy az elektronika miatt vissza szét kellett szedni, mert szar volt. Vettem bele egy másik elektronikát, amit fel nyitottak, és hozzá lett írva az autóhoz. Meg persze ki ,lrtt cserélve az első difi is. 600 ból megállt a vége.De! Magyarban kellett hagynom. tréler debrecenbe. külön haza kellett menni érte, és +2 hónap. Ennyit köszönhetek az úriembernek. Meg a magam hülyeségének, hogy meg tudott vezetni a difivel, nem előszőr vezettem már első csapágy-beteg autót.
Ilyenekbol van tobb tucat

Laci Nenov BASSZUS! Én február 9.-én jártam Nála, erős kétségeim voltak iránta, emiatt több Barátomnál , és több csoportban is infót gyűjtöttem az emberről. Nem volt negatív, így elvittem az autómat. Az oldalán a zöld W221 S500 "Nálunk ilyen egy olajszivárgás javítás" látható. Mondanom sem kell, hogy váltót akart cseréltetni, komplett motorvezérlést, balansz! tengellyel, (ez az alkatrész nincs a V8 motorokban, csak a V6-ban!) Közben itthon a vezérmű tengely állító motorokat kicseréltem, mind a 4-et, és a hiba megjavult. Ezért az olajszivárgás javításért lehúzott 150ezerre, persze zsebbe, csak a kis füzetkében szerepelt. Már rég letiltott telefonon is, miután számon kértem, miért törte le a hengerfejről a menetet, ami a termosztátházat fogja, és azóta folyt a vizem. Kicserélte a comand tekerőmet egy kopottabra, illetve össze-vissza hadovált, hogy a gps riasztóm okozhatja a váltónál észlelhető CAN kommunikációs hibát. Még szerencse, hogy nem köttettem ki, gondolom akkor már nem lenne autóm. Csak a Gyerekem miatt nem vertem meg az embert, mert Én még kibírtam volna előzetesben, de itthon nagyobb hiányt szenvedtek volna nélkülem. Szerencsére nekem csak a 150ezer plusz a hengerfejem javítása bánja, amit eltört. Kérek Mindenkit, ossza, kapjuk el a csávót, talicskát, lapátot viszek szívesen.

Előzmény: Zoli550 (374156)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.09.26 -1 0 374165

Akkor cseréld ki a légtömegmérőt! Miből gondolod amúgy, hogy jó??

Letilt, nem is fog 90-nél gyorsabban menni. :-)

Előzmény: Valentin Kovac (374163)
Mercedesfun7 Creative Commons License 2018.09.26 0 0 374164

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni az autóm egy hibájának feltárásához. Egy w211 E200 kompresszor 163 le 5seb.Tiptronick váltós autóról van szó. A váltója felfele szépen vált, viszont ha hármasból kettesbe vált és ezután gázt adok, akkor ugrik egyet, de csak kizárólag akkor ha gázt adok váltás után, szóval még a sima váltásnál nem ránt.A motorfordulatot figyelve észrevettem,hogy ilyenkor felugrik 2000 fölé, majd visszesik 1700 környékére. Ez mindig csak 3-2 közötti váltásnál történik.

 

Szerintetek mi lehet a baj? 

 

Előre is köszönöm szépen!!! 

Valentin Kovac Creative Commons License 2018.09.26 0 0 374163

Sziasztok van egy e220cdi 2012 evjarat 3 ig porog légtömegméröt irja be hibanak  de a legtomegmero az jo mi lehet a gond ? 

jony21 Creative Commons License 2018.09.25 0 0 374162

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem,hátha valaki tud ebben segíteni.

A mercedes 1998 év 1.6 benzin,mikor rá adom a gyújtást nem világít a chek engine lámpa,pedig ízzó új benne(mindet kicseréltem)Elég sok embertől hallottam,hogy nekik sem világít.

Olvastam valahol,hogy a chek engine lámpát csak a 2001 modellektől használják,ha valami motor hiba van.

Az az előtti modellek,ha van motor hiba kód a bass/esp lámpa világít.

Van ennek alapja,így van ez??

Tudja-e valaki?

Köszi.

 

csabais Creative Commons License 2018.09.25 0 0 374158

Szerintem cseréld ki az egészet, mert a membránja biztos szakadt.

 

Előzmény: joey8909 (374157)
joey8909 Creative Commons License 2018.09.25 0 0 374157

Szia 

 

 

Köszönöm a kis kerek tömitésre gondoltama műanyag ház alá.

Az eredeti kb műanyagá vált nem gumi azt  kicsit fbs -el lett megkezelve.

A Kartergáz lecsapató műanyag házat kitisztítottam fék tisztitóval az átjárható.

A Tömités érdekelt csak mert ahogy fékezek és hátra fele a leömlőre jut egy kis olaj igen kellemetlen a fülkében az éget olaj szag.

 

Előzmény: csabais (374154)
Zoli550 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 374156

De látod,tömítést keres,ami lehet a izé belseje is valóban. 

 

Mi a véleményed a Mercedes szervizes úrról,igaz lehet vagy ez egy kampány? Én nem vagyok oda való,csak olvastam hogy nem kicsi a baj persze ha mindez igazolt és van alapja stb. 

Előzmény: Zoli550 (374155)
Zoli550 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 374155

Lehet,amugy meg sajnos még ő sem tudja. A NEMBRÁN száma 6110160334 egyszer. 

Előzmény: csabais (374154)
csabais Creative Commons License 2018.09.24 0 0 374154

Ez csak a kartergáz lecsapató alá való. 

 

Neki szerintem membrán szakadása van.

 

Előzmény: Zoli550 (374153)
Zoli550 Creative Commons License 2018.09.24 0 1 374153

6119970545;6119970645 esetleg?

Előzmény: joey8909 (374151)
csabais Creative Commons License 2018.09.24 0 0 374152

Ez olyan akar lenni mint a motorfék betét?

Előzmény: joey8909 (374151)
joey8909 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 374151

Sziasztok,

 

Tud valaki mondani egy cikkszámot a c200cdi kartegáz tömités érdekelne. Nem találom meg égen földön ebayen kerestem...

Ha Pl pályán 140-150 röl lassítok vissza pl pálya lehajtó vissza böfögi az olajat és az előző barkácsolás eddig bírta.

W203 C200 Cdi 2003 as évjárat.

 

Köszönöm előre is.

 

norbiert73 Creative Commons License 2018.09.23 0 0 374150

sziasztok! tudna valaki linket küldeni hogy hol tudom w124 vilogo kod leirását?

ahol le van irva hogy egy villanás pl. lámpa ..... ahol érthetően át tudnám nézni! ha lehet magyarul! köszi

kovacs1000 Creative Commons License 2018.09.23 0 0 374149

Hello,

 

nekem is zörgött a c209 hátulja. Lengéscsillapító cserénél vettem észre, hogy a rugó utolsó fél/negyed menete le volt törve és az zörgött a fém lengőkarhoz verődve. Nem látszott a lengőkar műanyag borítása miatt. Mondjuk ez hangos volt.. de hátha.

Előzmény: czirok (374146)
Visatone Creative Commons License 2018.09.23 0 0 374148

Mercedes A 170 CDI (2001) motortartó bakok cseréje megoldható a motor kiemelése nélkül?

csabais Creative Commons License 2018.09.22 0 0 374147

Széteshet a rugó benne.

Előzmény: czirok (374146)
czirok Creative Commons License 2018.09.22 0 0 374146

Üdv!
w209 clk hátulja fura zörejt hallat rossz úton, főleg több egymás utáni keresztbordán áthaladva.
A hang fémes zörgő és kb 1 másodperc hosszan zörren fel mikor a kerék átdöccen az úthibán. Aknafedél stb ehhez hasonló útegyenlőtlenségen simán átfut , a keresztbordák vagy a nagyon hullámos fos minőségű úttest tudja megzörgetni.
1 hónapja volt műszakin ott mindent hibátlannak találtak. Tavaly lett felújítva a hátulja , stab szilent, hátsó nagy lengőkar szilent,gl szem,  kutya csont azóta pár ezer km t  került a kocsiba , eddig csak úgy siklott az úton de pár napja elkezdett zörgicsélni. Mindent átnéztem az alján , "megkocorásztam", hővédő lemezek is a helyén, kipufogó is a helyén.
1 dolog tűnt fel, nem tudom hogy ilyennek kell e lennie, behúzott kéziféknél a bal hátsó gumit ha megütögetem erősen fémesen zörög a kerék, ha kiengedem a kéziféket síri csend hiába ütögetem az abroncsot.
 Széteshetett valami a kéziféknél? Vagy behúzott állapotban normális hogy erősen zörög ha ütögeted ? A kézifékem erősen fog, tök hibátlan. Köszi előre is a segítséget,  bármilyen ötletet szívesen meghallgatok.
További szép estét. :)

 

GianniVersace66 Creative Commons License 2018.09.22 -1 0 374145

https://www.facebook.com/mercedessuperservice/

N.József budapesti lakos akit jelegleg több hatóság keres vezette ezt a sufnit Mercedes super service néven. emberek tucatjait kárositotta meg. ha van itt is olyan aki jart ott és rosszul járt, jelezze a XVI. kerületi rendőrkapitányságon.

Sajnos az ember egy beteges hazudozo. Aki rengeteg embernek okozott mar sok miliós kárt az autójában. Jelenleg a muhelyenek se cime se telefonszama se semmilye nincsen. És bujkál.

 

Mondjuk hamarosan úgyis ha megtalálják vinni fogják a rendőrségre, hogy eltudjon számolni a bűncselekményekkel amiket elkövetett:
jelen pillanatig tudomásunk szerint a következő bűncselekményeket
valósította meg valószínűsíthetően:
1. hagyatéki törvény megsértésének bűntette;
2. csalás bűntette;
3. közokirat hamisítás bűntette;
4. cégtörvény megsértésének bűntette;
5. illegális autóbontás/szerelés tevékenységének bűntette, illegális autó szerelő
műhely fenntartásának és üzemeltetésének bűntette;
6. szabadalmi és védjegy jogok megsértése;
7. számviteli törvény megsértésének bűntette;
8. cég nevében álképviselet megvalósításának bűntette;
9. különösen jelentős értékre elkövetett sikkasztás bűntette többszörösen;
10. lopás, szándékos megtévesztés bűntette;
11. rágalmazás, becsületsértés, rossz hírnév keltés bűntette;
12. internetes bűnözés, személyiségi és adatvédelmi jogok megsértésének
bűntette.
Némelyiket a fenti pontok közül bűnszervezetben elkövetve.

 

A teljes történet itt olvasható:

https://www.facebook.com/groups/379444009258752/

KoenigW124 Creative Commons License 2018.09.21 0 1 374144

Ez így I G A Z !

Előzmény: Zoli550 (374143)
Zoli550 Creative Commons License 2018.09.20 0 1 374143

Lehet hogy meg,csak innen nem. 

Előzmény: jakapapa (374142)
jakapapa Creative Commons License 2018.09.20 0 0 374142
barbon1 Creative Commons License 2018.09.20 0 0 374141

Megleltem,de az nem világos ,hogy hogyan kell feltölteni ?

Ebben kérném a segítségedet.

Előzmény: Smafu.w126 (374051)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.09.20 0 0 374140

Én a Fuchs-ot teszem a W203-ba mindíg, semmi gond vele.

Előzmény: _smasszer_ (374139)
_smasszer_ Creative Commons License 2018.09.20 0 0 374139

Tulajdonképpen e kettő olajjal kapcsolatos tapasztalatokról olvasnék szívesen:

 

https://olajshop.hu/spd/FUC_ATF4134-4/FUCHS-TITAN-ATF-4134-4-L-automatavalto-olaj

 

https://olajshop.hu/MB-236-14-MERCEDES-1-L

_smasszer_ Creative Commons License 2018.09.20 0 0 374138

Sziasztok

 

Automata váltó folyadékot szeretnék vásárolni 2002-es 270 cdi-hez, nekem egy grand cherokee jeepben van, de ha jól tudom ugyanaz a motor-váltó...

Kinek melyik gyártó milyen olaja vált be?

köszi

zozy72 Creative Commons License 2018.09.18 0 0 374137

koszonom a valaszt.vezerlo modult akarnak cserelni benne.

Előzmény: Visatone (374131)
Laczkó Tibor Creative Commons License 2018.09.16 0 0 374136

üdv mindenkinek ML320 v 6 benzin 163 1998, biztosíték panel vagy relé panel problémába futottam. Ha valakinek van tapasztalata a javításban tud segíteni örök hálám üldözni fogja. Az a gond ,hogy biztosítékok és relék is meglettek keverve mint a kártya.Mikor nyugovóra tetté az autót minden működött ennek két éve ,de találkozott egy ügyes mekk elekel és azóta minden káosz .

fhusimiki Creative Commons License 2018.09.16 0 0 374135

Sziasztok!

 

Mercedes A osztály W168 CDI 90 lóerős, klímás autónál bölcső csere előtt állok.Ehhez mennyire kell szétbombázni az autót, a motort ki kell venni, vagy elég csak megemelni?Mennyire bonyolult művelet a csere és kb. mennyi idő alatt lehet elvégezni? Egy bontott bölcsőnek mennyi lehet a reális értéke? Ugyanis láttam már 25 ezerért is, de van aki 100 ezret kér érte.

barbon1 Creative Commons License 2018.09.16 0 0 374134

Természetesen csak a szilentről beszélek.Lengőkar gyanúsan olcsó lenne ennyiért :)

Előzmény: Bopis (374132)
Kickass187 Creative Commons License 2018.09.15 0 0 374133

Köszi!

Előzmény: csabais (374118)
Bopis Creative Commons License 2018.09.15 0 0 374132

Biztos csak én vagyok a balfék, de nem találok ilyet. Feltételezem hogy csak szilentet találtál ennyiért. Ráadásul a unix honlap most semmit se talál, csak azt írja ki mindenre hogy nincs ilyen termék.

 

Linked nincs hozzá?

 

Közben délután szétszedtem a futóművet és kiderült, hogy ami a legjobban kotyog az a stabilizátorpálca, amit 2 hónapja cseréltem TRW márkára. Kb. 1 hónapot bírt... 

Előzmény: barbon1 (374126)
Visatone Creative Commons License 2018.09.15 -1 0 374131

P0720, P0722 sebességérzékelő hiba

 

P0793, P0794  közbenső tengely jeladó hiba

 

Ezek az A osztály automata váltós változatának hibakódjai. A motor és a váltó közötti valamelyik jeladó elkoszolódhatott, vagy elmozdult az olajcserénél.  

 

Előzmény: zozy72 (374129)
barbon1 Creative Commons License 2018.09.15 0 0 374130

Van Lemförder és Febi is csak ezt találtam meg elsőnek.

Egyébként én sem vagyok tőle hasraesre,viszont a Lemfölder teljesen jó.

Előzmény: csabais (374128)
zozy72 Creative Commons License 2018.09.15 0 0 374129

sziasztok!

 

 

van egy A 180 CDI,W169, 2008-as.88500 km van benne.automataba olajat csereltek,szurot is.azota az auto hibauzenetet ir es berakja szerviz uzembe.hibakodok:P0720,P0722,P0793,P0794.valaki talakozott mar ezzel a problemaval?

 

 

 

 

 

elore is koszonom a valaszokat.

 

 

Zoli

csabais Creative Commons License 2018.09.15 0 0 374128

Meylét még az ellenségemnek se!

Előzmény: barbon1 (374126)
csabais Creative Commons License 2018.09.15 0 0 374127

Nincs vele semmi gond.

Előzmény: Bopis (374125)
barbon1 Creative Commons License 2018.09.15 0 0 374126

A Meyle száma : 014033003 .Az Unix-nál 6000 FT.

Előzmény: Bopis (374123)
Bopis Creative Commons License 2018.09.15 0 0 374125

És elégedett vagy a minőségével? 

Előzmény: csabais (374124)
csabais Creative Commons License 2018.09.15 0 0 374124

Hát a 4matichoz is más kell!

 

Simához minden van.

 

Ebay. 

 

Én is onnan vettem párban annyiért mint itt 1 db.

Előzmény: Bopis (374123)
Bopis Creative Commons License 2018.09.15 0 0 374123

Nem ABC, 4matic a gép, ez a gyári cikkszám: A2203331201

 

Ilyet nem találtam sehol, Bárdinál sem eddig...

csabais Creative Commons License 2018.09.15 0 0 374122

Bárdinál minden van, ha nem ABC-a a futóműved.

 

Előzmény: Bopis (374120)
barbon1 Creative Commons License 2018.09.15 0 0 374121

Unixnás és a Bárdinál is találsz,javaslom,hogy kérd inkább gyáriban.

Előzmény: Bopis (374120)
Bopis Creative Commons License 2018.09.15 0 0 374120

Sziasztok,

 

S500 2003-asban első-felső lengőkart vagy szilentet kellene cserélnem, de sehol sincs raktáron. Ebay-en találtam komplett lengőkart, de noname, szerintetek milyen lehet minőségileg? Esetleg szilentfelújító szakember jó lehet? Van valakinek ilyen tapasztalata, hogy mennyit bír egy felújított szilent vagy az ebay-es alkatrész?  Köszi

halo13 Creative Commons License 2018.09.14 0 0 374119

Ok. Megnézem. Köszi!

Előzmény: blac (374112)
csabais Creative Commons License 2018.09.14 0 0 374118

Vissza forrasztható.

 

 

Előzmény: Kickass187 (374117)
Kickass187 Creative Commons License 2018.09.14 0 0 374117

Sziasztok!

 

Ha a képen bekarikázott zárógom mikrokapcsoló letört a nyákról akkor game over?

Vagy vissza lehet esetleg forrasztani?

 

Foglalkoznak ilyesmivel valahol?

 

Előre is köszi!

 

csabais Creative Commons License 2018.09.14 0 0 374116

Az első?

 

Ott van a szélén a bal, középen meg a jobb első.

Hátul a hátsó.

Előzmény: jakapapa (374115)
jakapapa Creative Commons License 2018.09.14 0 0 374115

plafonban van nem?? (nekem ott van)

Előzmény: csabais (374114)
csabais Creative Commons License 2018.09.14 0 0 374114

Tolató radar visszajelzője.

 

Előzmény: jakapapa (374113)
jakapapa Creative Commons License 2018.09.14 0 0 374113

hello, lehet egy kérdésem?  :)

 

blac Creative Commons License 2018.09.14 0 0 374112

Szia! nekem egyszer volt ilyen gondom, a megoldás, a blendix csavarja lelazult. hátha nálad is ez történt.

Előzmény: halo13 (374109)
halo13 Creative Commons License 2018.09.13 0 0 374111

Köszi! Megvan . Kapcsolat is de nem kommunikál a De..i vel. Holnap komolyabbal kérdezem.

Előzmény: csabais (374110)
csabais Creative Commons License 2018.09.13 0 0 374110

Igen!  38.  :-D

 

Előzmény: halo13 (374109)
halo13 Creative Commons License 2018.09.13 0 0 374109

Uraim!

Kis segítségre lenne szükségem. W210 611.. motor, automata. Gyújtás, izzítás rendben önindító meg se kukkan nem forgat. Rövidre zárva forgat. Hol keressem a problémát. Diag csak később mert szereznem kell átalakítót.  Ja, és 32 pines kell hozzá?

Üdv.

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.12 0 0 374108

 Sztornó a kérdések, bocsánat, van 3 csöves is, van is nekik olyan. 

Előzmény: Törölt nick (374106)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.12 0 0 374107

Elírtam. 110 báros lenne még, nem 130 báros. De az enyém ugyanúgy 120-as.

Előzmény: Törölt nick (374106)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.12 0 0 374106

 Sziasztok! Gondban vagyok bontott szervó szivattyú vétellel. Merci-bontót felhívtam, azt mondta, nézzem meg, mert 2 fajta van, a régebbi 2 csöves és az újabb 4 csöves.

  Rajtuk kívül tudnék szerezni egyet, ami 130 báros, az árus mondta nézzem meg, annyi -e. Ugyanúgy kombi 300 Td-n volt. 

   Megnéztem. 120 báros így írja: bar 120/5.   Három csöves. Hiába tapogatok, nincs negyedik cső.

Tudja valaki szaki, hogy mi lehet? 2 cső a tetején, egy az oldalán, szemből jobb oldalt. 

   

Smafu.w126 Creative Commons License 2018.09.10 0 0 374105

Akad egy pár :) 1.8, 2.0, 2.2, 2.3, és 1.8 kivételével mindnek kompresszoros verziója, és a 124-ben megjelenés óta vagy 3 féle injector rendszerrel, és 2 féle vezérléssel, szóval hosszú az útja, jó kis motor :) Egy M271-re hallgató utód a közelébe nincs, persze a 271 már más célzattal készült :)

 

Előzmény: jakapapa (374104)
jakapapa Creative Commons License 2018.09.10 0 0 374104

M111 agregát sokféle van, nem??

Előzmény: Smafu.w126 (374086)
88GABOR88 Creative Commons License 2018.09.10 0 0 374103

Sajnos az enyém nem fogasléces,és mindenhol csak ilyet lehet kapni legalábbis ahol próbáltam..

Előzmény: 88GABOR88 (374102)
88GABOR88 Creative Commons License 2018.09.10 0 0 374102
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.10 0 0 374101

 Oksa. Olajszűrőt nem tudod esetleg? Motorkód: 60696212051118.  Jó lenne egy oldalról megrendelni mindent. Most megyek le a bankba, pénzt tenni a kártyára, mert lejár 7 óra múlva az akció. (sajnos ittam, sétálhatok) De ezen a 24.hu oldalon, basszus két tengelyért, meg az érzékelőkért kérnek annyit, mint városomban az unix-ban egyetlen tengelyért, érzékelő nélkül. 

   Apropó. Hátulra biztos, hogy csak egyetlen érzékelő kell? Nem kettő? No, léptem. Köszönöm a segítséget, még így is nehéz volt megtalálni, hát akkor nélküle....:) 

   Unixban viszont van most 10w40 félszintetikus olaj, 1400/ liter áron, Unix emblémával-márkanéven. Ismeri valaki? Eddig is félszintetikus olajat kapott, de Q8-at. Vagy csak az a lényeg, hogy új olaj legyen.

Előzmény: Zoli550 (374100)
Zoli550 Creative Commons License 2018.09.10 0 0 374100

Az egyebkent ugyanaz😉. 

Előzmény: Törölt nick (374099)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.10 0 0 374099

Megvan! Elöl Teves, hátul Ate fékrendszer, "A" betű nélkül.  Gyártmány már nem is szempont, csak legyen valami. Köszönöm szépen, megvannak, remélem beválik.

Előzmény: Zoli550 (374095)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.10 0 0 374098

Elment a mail, a levelező szórakozik csak. 

Előzmény: Törölt nick (374097)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.10 0 0 374097

Nem tudok e-mailben válaszolni! :( Valami szupertitkos lehetsz, nem engedi abszolút a levelet. Az első tengely megvan. A hátsó tengelyre amit írtál cikkszámot, az megvan, de előtte "A" betűvel lehetne csak rendelni. Az jó, vagy felejtős? S 210, T-modell, az ugye a kombi? 

Előzmény: Zoli550 (374095)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.10 0 0 374096

Köszi, megpróbálom leadni a rendelést az oldalon, ha nem megy, írok mailt. 

Előzmény: Zoli550 (374095)
Zoli550 Creative Commons License 2018.09.10 0 0 374095

E-mailben küldtem. 

Előzmény: Törölt nick (374094)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.10 0 0 374094

Első-hátsó betétek, tárcsák elég jók, betétek viszont kb. vason vannak. Érdekes, hogy nem jelzi még.

  Nem csikorog, meg semmi, csak szemre nem látok rajta ferrodolt.

Előzmény: Zoli550 (374092)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.10 0 0 374093

 Meg tudnád nézni, a gyári olajcsere töltetet is, meg szűrő méretét? Szűrőből is 2 méretet találtam. 

   Gyári könyveiből 8 litert néztem, de mivel németül van, lehet hogy a váltóra vonatkozik. Motorolaj mennyiség és szűrő méret lenne még hasznos, akkor egy kalap alatt majdnem minden meglenne, ami esedékes.

Előzmény: Zoli550 (374090)
Zoli550 Creative Commons License 2018.09.10 0 0 374092

Első vagy hátsó tengely,tárcsa/tárcsák vagy csak betétek?

Előzmény: Törölt nick (374091)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.10 0 0 374091

Oksa, ez jól hangzik. Alvázszáma: WDB2102251A816797. Köszönöm! Falun meg tudnám csinálni, meg szeretném is, de csak akkor lenne érdemes, ha tuti belevaló alkatrészt viszek hozzá. 

Előzmény: Zoli550 (374090)
Zoli550 Creative Commons License 2018.09.10 0 0 374090

Egy teljes alvázszám megoldja a fék dilemmát,fent van kereső,de ha elküldöd megírom akár én is a gyári számokat. 

Előzmény: Törölt nick (374088)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.10 0 0 374089

 Még egy nagy kérdésem volna. Szervó szivattyút szeretnék hozzá bontottat venni, van -e valami eltérés a 300 Td és mondjuk a Cdi motorosok között, illetve melyik típusú 210-es motorok szervó szivattyúja kompatibilis vele? Vagy csakis a 300 Td jó hozzá? Rengeteget hirdetnek, csak pont ezét nem. Köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (374088)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.10 0 0 374088

 Sziasztok! Fékbetét csere lenne W210 300td kombin. Gondoltam megcsinálom magam is, nem egy agysebészet. Aztán szembesültem egy olyan problémával, hogy autó típus és évjáraton belül, mintha több eltérő méretű első-hátsó fékbetétek léteznének, még a forma sem azonos. Jól gondolom, hogy csak akkor derül ki, milyen való bele, ha már kint van a régi fékbetét? Rendeltem volna a 24.hu-ról, jó árban vannak, de ha ez tényleg így van, akkor marad a szerelő, meg az unix alkatrész dupla áron. Jól látom, hogy mintha többfajta fékszerkezettel szerelték volna, ugyanazt az évjáratot és a rendelés lutri lenne? 

Bohócapu Creative Commons License 2018.09.08 0 0 374087

Köszönöm szépen!

Előzmény: Smafu.w126 (374086)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.09.07 0 0 374086

Az M111 hibátlan termék!

Előzmény: Bohócapu (374085)
Bohócapu Creative Commons License 2018.09.07 0 0 374085

Értem. Majd meglátom még.

És ezek az M111-es kódú benzinmotorok amúgy milyenek?

Előzmény: Smafu.w126 (374084)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.09.07 0 0 374084

Semmi baj nincs az automatával, legrosszabb ami történhet, az egy panelcsere, azt néha eldobja, de simán megfizethető, nem horror, és 5-8 évre biztos, hogy elfelejtve a gond. Azért csak jobb, mint váltogatni, kuplungolgatni...

 

Előzmény: Bohócapu (374081)
amdkiller007 Creative Commons License 2018.09.07 0 0 374083

Köszönöm a válaszokat.

Valami lesz, mert picit bosszant...

vilagosbarna Creative Commons License 2018.09.07 0 0 374082

Ok, köszi a választ!

Előzmény: Smafu.w126 (374080)
Bohócapu Creative Commons License 2018.09.07 0 0 374081

Kevesebb gond. Talán...

Vagy nem?

Előzmény: Smafu.w126 (374078)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.09.06 0 0 374080

Simán megveheted a MANN szűrőt. A mercedes dobozban sem olyan szűrő van amit a mercedes gyár xy csarnokában lelkes precíz kék köpenyes emberek raknak össze laboratóriumi körülmények közt, inkább egy közép EU-s országot képzelek el, vagy még keletebre valamit ;) Legalább is igen sok esetben vág ütőérig egy MB dobozból kiemelt "precíz német" alkatrész, amin akkora sorja van, hogy vihetném disznóvágásra......

Előzmény: vilagosbarna (374079)
vilagosbarna Creative Commons License 2018.09.06 0 0 374079

Zoli!

 

A w211-ben aktívszén kabinszűrőt cserélnék. Meg lehet venni az utángyártottat ( Mann ), vagy csak a gyárit szabad  ( kb 2x drágám, mint a Mann, 35 e Ft ) ?

Előzmény: Smafu.w126 (374078)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.09.06 0 0 374078

Miért manuális váltóval akarod? :O

Előzmény: Bohócapu (374076)
Visatone Creative Commons License 2018.09.06 0 0 374077

Ha budapesti vagy, próbáld meg a Mercedes-Hyundai szervizben: 1154 Budapest, Wesselényi utca 80. 

Előzmény: amdkiller007 (374069)
Bohócapu Creative Commons License 2018.09.06 0 0 374076

Sziasztok!

 

A segítségeteket kérem. Venni szeretnék egy Mercedes w202-es kombit, M111-es motorral, kézi váltóval. A rozsdán kívül van valami tipushibájuk ezeknek?

 

Köszönöm!

Hooshee Creative Commons License 2018.09.06 0 0 374075

Amelyik oldal először ereszt le, ott lesz a probléma. A másik oldal azért megy utána (legalábbis a Jaguarnál és a Lexusnál így van, hogy szintben tartsa, tehát ha egy oldal lemegy, utánaengedi a másikat is.

Előzmény: amdkiller007 (374069)
vilagosbarna Creative Commons License 2018.09.06 0 0 374074

Nem gondoltam volna. Pedig a csapból is az folyik, hogy a gyári szakszervizek vannak műszerezettségileg a toppon. Mi lehet az oka? Nem éri meg nekik?

Előzmény: csabais (374072)
mica-r Creative Commons License 2018.09.05 0 0 374073

Audinál van tapasztalatom, ott a vezérlő szeleptömb koszolódik, öregszik és elengedi lassan a nyomásokat.

Előzmény: amdkiller007 (374069)
csabais Creative Commons License 2018.09.05 0 0 374072

Elhajtják.

Előzmény: vilagosbarna (374070)
csabais Creative Commons License 2018.09.05 0 0 374071

Ahol csatlakozás található, ott befújod szivárgás vizsgáló spray-vel.

Ahol ereszt, ott a hiba.  N

 

Ne állj meg az első szivárgásnál, menj végig.  :-D

 

Előzmény: amdkiller007 (374069)
vilagosbarna Creative Commons License 2018.09.05 0 0 374070

Merci szakszerviz?

Előzmény: amdkiller007 (374069)
amdkiller007 Creative Commons License 2018.09.05 0 0 374069

Sziasztok!

 

 

W211 légrugó még mindig...

 

Most mind a 4 új bielstein már, a horvátországi kaland óta.

 

A jelenség ami felb@ssza az agyam ugyanaz, elkezd a jobb első 2 nap után leengedni, és persze követi a bal első is, nem egyszerre engednek, hanem követi...

A gyárival is ugyanezt csinálta, szóval azokat még nem dobtam ki...

 

Most mi lehet vele a gond?

Vezérlés, vagy a központi szelep vagy mi?

Hogyan lehetne kideríteni?

 

Vagy hova vigyem, ahol nem mégegy légrugót akarnak kicserélni?

 

Aki tudna segíteni nagyon megköszönném!

zoy01 Creative Commons License 2018.09.05 0 0 374068

Köszönöm !

Előzmény: barbon1 (374066)
kékled Creative Commons License 2018.09.04 0 0 374067

Sziasztok. 

Eladó egy gyári mercedes felni garnítúra.

A w221 gyári felnije.

8,5x19, et46
Szépen futnak, javítva nem voltak. Hibák fotózva.
Bp. 16.ker.

169000 ft

barbon1 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 374066

A sziv.névleges 6.5 bar

Előzmény: barbon1 (374065)
barbon1 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 374065

5,3-5,5

Előzmény: zoy01 (374064)
zoy01 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 374064

Sziasztok nem tudja valaki vèletlenül ,hogy a w124 mercin amit  2.3 benzines motorral szereltek milyen üzemanyag szivattyú van ? 3  4  vagy 6 báros

 

 

Visatone Creative Commons License 2018.09.03 0 0 374063

1 szer, max 100ezret lehet állítani diaggal.

 

Amikor nekem cserélték, a srác, aki elég béna volt,  hozta a Merci szoftvert a laptopján, rádugta a diagra, és amikor egy halom kiolvasott adat után (alvázszám, miegymás) az új órán megjelentek az összesen megtett kilométer üres ( "-" ) szegmensei, csak be kellett volna pötyögnie a hatjegyű számot. Ő viszont mellényúlt, túllépett a menüponton, és már nem tudott visszalépni. így aztán 0 megtett km-ről indult a 17 éves autó órája.... :-) 

Előzmény: csabais (374059)
akkorismindegy Creative Commons License 2018.09.03 0 0 374062

Sziasztok!

Öcsém Vaneojában néha-mostanában egyre többször az SRS lámpa világit.

Ez mitől lehet?

vilagosbarna Creative Commons License 2018.09.03 0 1 374061

Hi!

 

A hétvégén lecseréltem a kormány szervó olajat a kocsiban  (w211). Külföldi fórum leírás alapján a metodika:

 

1. A kocsit megemeltem, hogy könnyebb legyen tekergetni a kormányt.

2.Tartályból olajat kiszívtam nagy fecskendővel.

3.Visszajövő ágat lekötöttem a tartályról és bevezettem egy 2 L-es flakonba a csövet. A tartály kimenő csöcsére, pedig egy vastag infúziós csövet kötöttem és a tartály betöltő nyilásába vissza kanyarítotam ( szintjelzőnek tökéletes )

4. Középről végállásba, majd vissza és a tartályt minden középállásnál feltöltöttem. ( 3 x teljes jobbra-balra )

5. Minden tekerésnél néztem a visszafolyó ágat és amikor már tiszta olaj jött abba hagytam középállásnál a kormányzást és miután visszakötöttem a befelé jövő csövet a tartályba, csak akkor töltöttem fel szintre

6. Megint tekergettem a kormányon párat, hogy a bekerült levegő kijöjjön a rendszerből és üzemi hőfokon újra ellenőriztem a szintet.

 

Swag 10 92 1647 olajat használtam  t ( a bevo.com-ról puskáztam)

 

A lényeg 5 év 55 000 km után ez jött le a kocsiból:

 

 

Johnny09 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 374060

Akkor lehet hagyom mert 91-ről kellene 220-ra. Köszi  a segítséget.

 

Előzmény: csabais (374059)
csabais Creative Commons License 2018.09.03 0 0 374059

1 szer, max 100ezret lehet állítani diaggal.

Előzmény: Johnny09 (374055)
Zoli550 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 374058

Pixelfix nem vállalta hivatalosan a km felfelé korrekciót,nálunk a korábban már javított 370E-t futott óra helyére került egy 180E-t futott. Nyilván telefonon meg e-mailben nem mennek bele ilyesmibe. Pénzt nem akartunk áldozni már rá mert ezt a régi tulaj állta még(hozott egy mutató nem ugrálós ámde pixel bajos órát a szerinte jól bevált ebayről). Hivatalosan igazolni kellene ha vizsgán kérdeznék hogy ez mitű lett ennyi/annyi😬,bontós számla,egyéb származás,eBay eladó vevő doksi stb. Mondtam is apunak hogy ne tartsa a hátát majd a fickó miatt mert amúgy is inkorrekt volt ebben és másban is,a vizsgán nem kérdeztek semmit,használjuk így. 

Előzmény: Visatone (374056)
Johnny09 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 374057

Én is így csináltam (fotózás) jobb híján marad ez, Más egységek úgyis eltárolják a valós km-t, onnan ki lehet olvasni bárkinek. Majd műszakinál lesz érdekes, hogy mit írnak be és majd az Ügyfélkapu mit fog mutatni. 

Előzmény: Visatone (374056)
Visatone Creative Commons License 2018.09.03 0 0 374056

Nálam is volt óracsere tavaly a w168-ban, gyári újra, 0 km-rel. Elvileg egy szakszervizben megcsinálják a "felpörgetést", esetleg még "okosban" is, ami olcsóbb: egy Merci szerelő házhoz viszi a laptopján a szoftvert, és kb. 5.000 Ft-ért megcsinálja. A tapasztalatom az, hogy viszont a kifejezetten óracsoport javításra  szakosodott műhelyek elzárkóznak az ilyesmitől, még akkor is, ha előre pörgetésről van szó, mert félnek a provokációtól.

 

Én végül is lefotóztam a régi óracsoportot a csere előtti km állással, aztán, ha valakit érdekel (senkit nem érdekel, legfeljebb azt, aki megvenné a kocsit), megmutatom neki. Az a fontos, hogy TE tudd, hogy áll a futott km. a szerviz periódusok miatt, az meg egyszerű matematika... :-) 

Előzmény: Johnny09 (374055)
Johnny09 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 374055

Sziasztok!

W168-ban óracsoport csere volt, mert az index vezérlése meghalt. Az új órában viszont lényegesen kevesebb van, mint amit a kocsi futott. Úgyhogy most előre kellene tekerni az órát... Erre milyen megoldás van? Külföldi fórumokon írták, hogy ott a márkaszervizben nem állítják át a használt órákat. 

fhusimiki Creative Commons License 2018.09.03 0 0 374054

Természetesen nem a hosszú csereperiódusú olajat akarom beletölteni (rosszat linkeltem), hanem ennek az olajnak a normál változatát, ha jó bele.

Előzmény: mica-r (374052)
barbon1 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 374053

Köszönöm szépen

Előzmény: Smafu.w126 (374051)
mica-r Creative Commons License 2018.09.02 0 0 374052

Szerintem 229.1 elég. Gondolom nem akarsz long life intervallummal cserélni.

Előzmény: fhusimiki (374049)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 374051

Előzmény: barbon1 (374048)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 374050

A motor egyben van a tartállyal.

Előzmény: barbon1 (374048)
fhusimiki Creative Commons License 2018.09.02 0 0 374049

Sziasztok!

 Motorolajcsere előtt áll a dízeldodzsemem (W 168 1,7 CDI 90 LE, 2000 decemberi).Sajnos a neten nem találok érdemi infót arról, hogy melyik MB specifikációnak kellene megfelelnie a belevaló olajnak. Valaki szerint a 229.1, valaki szerint a 229.5 a megfelelő. Én a FUSCH olajválasztója alapján a TITAN Supersyn LONGLIFE SAE 5W-40 olajat tölteném bele.https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=details&prod=18485 Mennyire jó választás ez?

Esetleg merjem beleönteni a Mannol Extreme 5W 40 olaját?

 

barbon1 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 374048

Köszönöm szépen. Megnézem,bár nem emlékszem ott tartályra.Lehet,hogy az oldalkárpit mögött van,ugyanis a motor és az elektronika ott van,ha jól rémlik?

Előzmény: csabais (374043)
csabais Creative Commons License 2018.09.01 0 0 374047

Kedvezménnyel.

Előzmény: kkornel.dax (374046)
kkornel.dax Creative Commons License 2018.09.01 0 0 374046

Köszönöm,

a 23e az valami nettó nagyker? mert nekem 37e/db-ot mutat.

 

üdv,

KK

Előzmény: csabais (374044)
zlala Creative Commons License 2018.09.01 0 0 374045

Sziasztok!

190D 2.0 '89 (még mindig)

Motortartó bak csere lenne esedékes (a gyár jó volt 19 évig, utána febi 9.5 évig...)

Nehéz kérdés: milyet szabad most venni?

Köszönöm.

csabais Creative Commons License 2018.09.01 0 0 374044

Nem javítható.

 

Cserélni kell.

 

23000/ db a Bárdinál.

 

Előzmény: kkornel.dax (374042)
csabais Creative Commons License 2018.09.01 0 0 374043

Hát ez konkrétan az volt!

Előzmény: barbon1 (374041)
kkornel.dax Creative Commons License 2018.09.01 0 0 374042

Sziasztok!

 

Válaszolok magamnak, miután széttúrtam a a fórumok.

 

Sikerült lecserélni a szakadt nyomócsövet, beállítani magasabbra a hátsó szintet, de az autó továbbra is rettenetesen ráz rossz úton. Ezen  hidraulikus gömbök cseréjét javasolják, viszont láttam egy videón hogy szétkapták a gömböket és ajánlottak egy módszert a tesztelésre/javitásra? Eszerint egy műanyag pálcával bele kell mérni a gömbbe, hogy benne lévő "gumi" milyen mélyen van. Itt láttam hogy szétszedték és bemutatták, hogy a gömbbe egy gumi van aminek egyik oldalán nitrogén? a másik oldalára  nyomja az olajat.

Kérdéseim :

Valóban? Hogy javíthatók ezek a gömbök?

Ha cserélni kell mi alapján válasszak (pénz kivételével), mert akkora a szórás árban? Ahogy értettem finomságban is, hiszen ez a lengéscsillapító?

Érdemes az e-bayről venni hiszen 20+20+3 eFt szállításért megrendelhető, itthon meg elég drága?

Ha jól vettem ki a leírásokból, akkor kb 70e mérföldenként ez a suspension sphere tönkremegy?

 

üdv,

KK

 

Előzmény: kkornel.dax (374024)
barbon1 Creative Commons License 2018.09.01 0 0 374041

a W220-nál is van feltöltési lehetőség ?

Előzmény: csabais (374039)
Bopis Creative Commons License 2018.09.01 0 1 374040

Köszi, közben megoldottam, tényleg az volt a baja. Mióta feltöltöttem, azóta hibátlan.

Előzmény: csabais (374039)
csabais Creative Commons License 2018.09.01 0 0 374039

Hidraulika olaj. 

Előzmény: Bopis (374038)
Bopis Creative Commons License 2018.09.01 0 0 374038

Ugy tunik hogy keves az olaj a tartalyban, azt hol tudom feltolteni? S milyen olaj jo bele?

Előzmény: Bopis (374037)
Bopis Creative Commons License 2018.08.30 0 0 374037

ok, köszi, lellenőrzöm

Előzmény: csabais (374036)
csabais Creative Commons License 2018.08.30 0 0 374036

Az akku mögött a tartályban.

 

Xentry.

Előzmény: Bopis (374034)
csabais Creative Commons License 2018.08.30 0 0 374035

Kézzel nyitott végállást jegyez meg.

 

Előzmény: Smafu.w126 (374032)
Bopis Creative Commons License 2018.08.30 0 0 374034

Milyen olajszintre gondolsz és milyen diagnosztizálót ajánlasz?

Előzmény: Smafu.w126 (374033)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 374033

Diagnosztikáló=diagnosztizáló :)

Előzmény: Smafu.w126 (374032)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 374032

Olajszint is jó? Diaggal a megfelelő menüpontban lehet indítani egy self kalibrációt, ennek folytán magától elvégez nyitás zárást, és ha jól emlékszem, a diagnosztikálót is felkéri egyszer, hogy csináljon egy nyitás zárást. Ekkor megjegyzi a végállásokat. Furcsa, hogy ajtó lecsukása után is megy még, ez utalhat rossz mikrokapcsolóra a zárban.

Előzmény: Bopis (374031)
Bopis Creative Commons License 2018.08.30 0 0 374031

Szerintem a teleszkóp jó lehet. Diaggal hogyan lehet normalizálni? Házilag meg tudom oldani? Vegyek kábelt, meg szerezzek szoftvert ?

csabais Creative Commons License 2018.08.30 0 0 374030

Diaggal normalizálni kell.

Előzmény: Bopis (374026)
barbon1 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 374029

A gázteleszkópokat ellenőrízni kellene

Előzmény: Bopis (374026)
fetitaco Creative Commons License 2018.08.29 0 0 374028

Fékfolyadékból ate dot 4 sl fém dobozos litereset szoktam venni.

Előzmény: fetitaco (374027)
fetitaco Creative Commons License 2018.08.29 0 0 374027

346 és 280 szerintem. Első gysz A 129 428 00 35 hátsó gysz A 126 428 03 35.

Előzmény: hohnerbass (374025)
Bopis Creative Commons License 2018.08.29 0 0 374026

Üdv mindenkinek, segítségre lenne szükségem. Van egy 2003-as S500-asom és az elektromos csomagtérajtó megmakacsolta magát, hol nyílik, hol nem. Eddig is nehezen érzékelte a kulcsot is, de most már a gomb megnyomására sem nyílik ki csak résnyire, esetenként kb. félig. Ha lecsukom, akkor lezárás után a motor még erőlködik kicsit, lehet, hogy valami rosszul van bekalibrálva?

hohnerbass Creative Commons License 2018.08.29 0 0 374025

Üdv az Uraknak!

Tudnátok segíteni abban, hogy w124 200d-hez milyen hosszú rugalmas fékcsövek kellenek előre illetve hátra? A hátsóból a  Brembo pl 313mm, az ATE viszont csak 280mm unix szerint, és a kettő között van még minden. A másik kérdésem, hogy fékfolyadék gyártók tekintetében van rosszabb vagy jobban bevált? Segítségeket köszönöm !

kkornel.dax Creative Commons License 2018.08.29 0 0 374024

...kiegészités

 

ezt az ábrát nézegetve

az ADS nélkülibe 4 cső megy a szintszabályzóba,

a +ADS verzióban 2 cső megy oda,

 

 

https://nemigaparts.com/cat_spares/epc/mercedes/1/fg/210226/65x/32/290/

Előzmény: kkornel.dax (374023)
kkornel.dax Creative Commons License 2018.08.29 0 0 374023

Köszi!

 

Én sem értem a kábeles kérdést. A szerelő szerint 6 eres kábel megy be a szintszabályzóba.

Én azt gondoltam, hogy ez egy mechanikus szabályzó, de szerinte nem.

A másik amihez lila gőzőm sincs hogy a  automata szintszabályzós és a +ADS-es autók között mi a különbség,

illetve milyen elektronika vezérli a szintszabályzást?

 

üdv,

KK

 

Előzmény: Zoli550 (374022)
Zoli550 Creative Commons License 2018.08.29 0 0 374022

A +ADS-es futómű cikk számai nem aktívak erre a váz számra,igy oda jelen állapot szerint szűrve csak a nem ADS-es csövei,egyéb alkatrészei rendelhetők.  

A kábel kérdést nem értem,más lehet fogja majd. 

Előzmény: kkornel.dax (374021)
kkornel.dax Creative Commons License 2018.08.29 0 0 374021

Sziasztok!

 

Légyszi segitsen valaki. Az említett autón kicseréltük a szakadt csövet.

 

A VIN alapján én nem látom hogy ADS lenne az autóba a szerelő szerint visszont van. 6 eres kábel megy a ?szintszabályzóba?

 

talán ez:

https://nemigaparts.com/cat_spares/epc/mercedes/1/fg/210226/65x/54/719/

vagy 

https://nemigaparts.com/cat_spares/epc/mercedes/1/fg/210226/65x/54/719/

 

Ebből melyik jó ilyenkor:

 

https://nemigaparts.com/cat_spares/epc/mercedes/1/fg/210226/65x/32/290/

vagy

https://nemigaparts.com/cat_spares/epc/mercedes/1/fg/210226/65x/32/290/

 

a kocsi VIN száma: WDB2102261B090540

 

 

 

213PARAMETER STEERING220PARKTRONIC SYSTEM (PTS)249INSIDE AND OUTSIDE MIRROR AUTOMATIC DIMMING293SIDEBAG IN REAR LEFT AND RIGHT317TELEPHONE (D2B) HANDY IN CENTRAL CONSOLE345RAIN SENSOR352COMAND363INCOMPLETE DELIVERY SLIP (FOR SAS AND KWS)404MULTI-CONTOUR SEAT, FRONT LEFT414ELECTRIC TILT/SLIDE SUNROOF IN GLASS VERSION4235-SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION450AFABRIC-ELEGANCE451ACLOTH ELEGANCE ANTHRACITE480SELF-LEVELLING SUSPENSION543SUN VISOR WITH MAKE-UP MIRROR L. AND R., BE-550TRAILER COUPLING551ANTI-THEFT/ANTI-BREAK-IN WARNING SYSTEM581AUTOMATIC CLIMATE CONTROL600HEADLAMPS - CLEANING EQUIPMENT611EXIT LIGHTS FOR DRIVER DOORS612HEADLAMP-XENON R.H.TRAFFIC645WINTER TIRES M + S673HIGH-CAPACITY BATTERY676SPORTS UNDERCAR.WITH LIGHT-ALLOY WHEELS 5-HOLE 17"682FIRE EXTINGUISHER744UBRILLIANT SILVER METALLIC800N/A819CD CHANGER873SEAT HEATER FOR LEFT AND RIGHT FRONT SEATS876INTERIOR LIGHT ASSEMBLY877READING LAMP IN THE REAR882INTERIOR SAFEGUARD955EQUIPMENT PACKAGE ELEGANCE988VEH. TIT. OF OWN. & COC DOC. + MODEL PLATE (MACH.)M613R6-DIESEL ENGINE M613

 

Köszi,

 

KK

Előzmény: kkornel.dax (374010)
vilagosbarna Creative Commons License 2018.08.29 0 0 374020

Szivattyúról közvetlenül a tartalyba. Értem, köszi mégegyszer!

Előzmény: vilagosbarna (374019)
vilagosbarna Creative Commons License 2018.08.29 0 0 374019

Köszi szepen Zoli a valaszt, de mindkettő oda megy.😉😉😉 

Előzmény: Smafu.w126 (374018)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.08.28 0 0 374018

Amelyik a tartályra megy.

Előzmény: vilagosbarna (374017)
vilagosbarna Creative Commons License 2018.08.28 0 0 374017

Hali! W211 szervo tartaly csövek közül a visszatérő ag az alsó ( vékonyabb cső)? A2034600083

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.28 0 0 374016

Mindenkinek köszönöm a segítséget, kaptam kódot, működik szépen.

Ráírtam már a rádióra, többet nem lesz baj.

gy-gyuri Creative Commons License 2018.08.28 0 0 374015

gyarilag van beszerelve, jol is mukodik, nem szabad bantani:-)))

 

Előzmény: Törölt nick (374014)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.28 0 0 374014

Gyakorlatilag ilyenért már csak azért érdemes pénzt adni, mert ez az eredeti, ez passzol desingban a helyére, de a használhatóságot már egy 20-25ezres bármi más felülmúlja.

Előzmény: gy-gyuri (374013)
gy-gyuri Creative Commons License 2018.08.28 0 0 374013

Köszi!

Akkor én bele se vágok.

Előzmény: Törölt nick (374012)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.28 0 0 374012

Nem tud. Ez (is) egy ősrégi rádió. Van a hátulján CD bemenet amire lehet tenni vezetékes kivezetést és akkor 3,5-es jackel mehet rá akármi. Viszont abból is van többféle csatis. Én most egy pont rosszal próbálkoztam, úgyhogy rendelhetek kínai barátunktól a másik félét. Ez is itt pihen már vagy 1 éve. Gyerek egy bluetoothos FM transmiterrel nyomja, most akartam 1 füst alatt a kábelt is rátenni, de pofára estem. :)

Előzmény: gy-gyuri (374011)
gy-gyuri Creative Commons License 2018.08.28 0 0 374011

Bocsánat hogy belekontárkodom, mint laikus inkább olvasgatni szoktam a hozzáértők írásait, de ha szóba jött, érdeklődnék ez tud-e MP3-at lejátszani?

 

 

Előzmény: Smafu.w126 (373997)
kkornel.dax Creative Commons License 2018.08.27 0 0 374010

Sziasztok!

W210 kombi e320 CDI kombi automata hátsó szintszalyzos autókon kiszakadt a szivattyu csöve. Ha javítás és legtelenites után sem szintez, akkor mi a kovetkezo lépés, lehet valahol mérni, vagy diagnosztizalni valamit?

 

Üdv

KK

 

Zoli550 Creative Commons License 2018.08.27 0 1 374009

Hirtelen ennyi jut eszembe,tényleg nem ész osztás,szerintem itt mindenki több ilyen autót látott már mint én,de ezeket le tudtam szűrni. Közhelyesen kitartóan kell keresni,mind “tetszetős“ olyan vintage profi darab. 

Előzmény: gadoros (374008)
gadoros Creative Commons License 2018.08.27 0 0 374008

Köszönöm!:)

Előzmény: Zoli550 (374006)
csabais Creative Commons License 2018.08.27 0 0 374007

Pénzért mindent lehet!  :-D

Előzmény: Ákos70 (373996)
Zoli550 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 374006

Nagyon szeretem a 202-t,de sokszor egy 124 kevésbé rohad,ha méret kell akkor 210,700-ig nem tudom bele tud e futni olyanba ami a jó és a megfizethető/megbízható szerelő felkutatásáig jorészt gond nélkül teljesít,és mindjárt kezdjük a végén,először kell alaposan átvizsgáltatni mint később...

Előzmény: gadoros (374004)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 374005

Ha igényt tartasz a dologra, keress meg mailban.

Előzmény: Törölt nick (374003)
gadoros Creative Commons License 2018.08.27 0 0 374004

Sziasztok!

Egyik barátom Mercedes szeretne. Dízelben gondolkodik max 700e-ig. C202, W124, W210 kombik amiket nézeget. Nem egy magának szerelős típus. Pusztán típus és az ár alapján melyiket ajánlanátok? És szívó vagy cdi? Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.27 0 0 374003

Bele van ütve a SN, és így néz ki:

S/N: AL 2910 Y 06 94066

94066 az utólsó 5szám

Oldalán nincs is matrica.

Előzmény: Smafu.w126 (374002)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 374002

Fotózd le az oldalán az adattáblát ha gondolod, és meglessük. Az utolsó 5 szám kell.

 

 

Előzmény: Törölt nick (374000)
Ákos70 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 374001

Akkor már nem emlékszem az eladóra. :D

Előzmény: Smafu.w126 (373998)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.27 0 0 374000

Szerintem is lehet, mert több helyen láttam -bár- ennél drágábban. AZtán lehet, hogy átverés.

AZ audimban nem lehetett azt elvittem kiolvastatni eepromból amit elb...t az ember nagy nehezen szerzett új rádiót. AZtán megtaláltam az eredeti kódját a szervíukönyvemben. :))

Szóval félek az átveréstől meg a "mesterektől is.

Előzmény: Ákos70 (373996)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.27 0 0 373999

Igen, ez az.

Előzmény: Smafu.w126 (373997)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 373998

Én hasonlót tudok, 6000Ft, kb azonnal.

Előzmény: Ákos70 (373996)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 373997

Melyik magnó ez? z a fajta?

 

Előzmény: Törölt nick (373993)
Ákos70 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 373996

De. Én sem bíztam benne, de az enyémhez ebay-en vettem meg a kódot valami 2 fontért egy angol csávótól. Sorozatszámból csinálta, utalás után egy órával küldte mélben.

Előzmény: csabais (373994)
Monroe 37 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 373995

Sziasztok!  A 124-es mercimen pár éve felujítottam a hátsó futóművet .Már nem emlékszem igazán hogy a bölcsőt egy pozícióban lehet felrakni ,vagy állítható? Ha esetleg tudná valaki! 

csabais Creative Commons License 2018.08.27 0 0 373994

Erre nem tudsz kódot.

Kikódolni lehet.

 

Előzmény: Törölt nick (373993)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.27 0 0 373993

Sziasztok.

Meg tudna szánni valaki egy kóddal, lányom lemerítette a kocsit és kéri a dög a kódot.

AL 2910

Y 0694066


Előre is köszönöm.

Monroe 37 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 373992

Köszönöm , kipróbálom .

Előzmény: Smafu.w126 (373989)
Blue1 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 373991

Üdv

Nem tud valaki merci kiolvasót?

A Sprinterem 906 néha indul néha nem. Az önindító jó.

csabais Creative Commons License 2018.08.27 0 0 373990

Sehol sem raknak rá.

Előzmény: pistejm (373986)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 373989

Mikor csinálja a hangot emeljetek alá a motornak, tartóbak tud csörögni.

Előzmény: Monroe 37 (373985)
roxul Creative Commons License 2018.08.27 0 0 373988

Sziasztok!

 

W212 E200 CGI motor mennyire problémás? Lehet tudni jellemző hibákról?

 

Illetve ez a motor az ajánlott, vagy inkább a W204-ben levő 280-as (C280)?  

mercepor Creative Commons License 2018.08.27 0 0 373987

Van forditott 5os valtom, 129es szamu

ha esetleg sima cseren gondolkodsz

Előzmény: freeeride (373974)
pistejm Creative Commons License 2018.08.27 0 0 373986

Sziasztok!

 

Egy 2009-es évjáratú, német származású Mercedes-Benz A osztályra szeretnék magyar menü nyelvet telepíteni. Nincs még benne tapasztalatom. Lehetséges ez valahogyan házilag vagy esetleg szakszervizben?

 

Üdvözlettel: Tamás István

Monroe 37 Creative Commons License 2018.08.26 0 0 373985

Semmi változás. Az utastérben is lehet hallani. Mintha a vezető oldalon a műszerfal alól jönne. Rezgett bent egy két dolog mikor vettem, de a motor tartó bakok cseréje után megszünt. 

Előzmény: Zoli550 (373984)
Zoli550 Creative Commons License 2018.08.26 0 0 373984

Kuplung le nyomásra nem valtozik(ha kézi)?

Előzmény: Monroe 37 (373983)
Monroe 37 Creative Commons License 2018.08.26 0 0 373983

Minden rendben a futóművel. A bal első kerék felett lehet a legjobban hallani. Ha felnyitom a motorháztetőt a motorhang elnyomja. Ha fordulatot adok a mocinak elhallgat. 

Előzmény: Zoli550 (373982)
Zoli550 Creative Commons License 2018.08.26 0 0 373982
Előzmény: Monroe 37 (373981)
Monroe 37 Creative Commons License 2018.08.26 0 0 373981

Sziasztok!  Nekem volna egy 124-es 93-as 2,5 ös turbódízelem. 

Segítségeteket szeretném kérni, egy fura fémlemez zörgéséhez hasonló hangot hallok a bal első kerék felöl. Van mikor előjön, van hogy nem. Van hogy jobban hallom, van amikor alig. A vákumpumpát kiszereltem ,nem látok hibát. Mindent megrángattam, semmi extra. Mikor leállítom akkor is hallom. Előre is Köszönöm a segítséget. 

freeeride Creative Commons License 2018.08.26 0 0 373980

Kidobni semmi esetre sem.. csak valahogy meg kéne oldani a problémát..

Előzmény: mica-r (373976)
eelektron Creative Commons License 2018.08.26 0 0 373979

elado egy fekete w124 benzines 2000 merci. elmult 30 éves. van még több mint egy év müszakija. az okmánai rendezettek. ha van valakinek egy hasonlo jo állapotu papir nélküli, (pl külföldröl behozott) annak megéri. ár: 200e ft 06705704020

csabais Creative Commons License 2018.08.25 0 0 373978

Nincs.

Előzmény: hohnerbass (373977)
hohnerbass Creative Commons License 2018.08.25 0 0 373977

Jó estét az uraknak!

W124-ben ha nincs klíma, akkor belső keringtetés sincs?

Köszönöm a válaszokat!

mica-r Creative Commons License 2018.08.25 0 0 373976

Lehet hogy a szinkront kell megcsinálni vagy cserélni. Én nem dobnám ki azt a váltót

Előzmény: freeeride (373974)
csabais Creative Commons License 2018.08.25 0 0 373975

Mert abban az 5. valóban az 1:1 !!!!

 

Beépíthető a sima váltó is, a rövid nyelestengely a duplatömegű lendkerékhez való.

Előzmény: freeeride (373974)
freeeride Creative Commons License 2018.08.25 0 0 373974

Sziasztok szakik:)

Van egy kicsit viharvert w129-esem (M104, 300sl-24) amit szeretnék rendbe tenni.. a legnagyobb baja a váltója (manuál). Kettest alig veszi, ha igen akkor csak nagyon óvatosan, de úgy is hatalmasat tud reccsenni. Ez egyébként egy fordított váltó, balra lent az egyes, a normál egyes helyén a rüki.. szóval felújíttatnám, vagy lehet, hogy inkább egy kicsit modernebb kézi váltót lenne érdemes beleépíteni. A felújítás akár nagyon gazdaságtalan is lehet, mivel elég ritka és régi darab.. Esetleg ha találnék mondjuk egy w124 w210 stb M104-es motorral szerelt kocsiból egy kézi váltót, annak a beépítése milyen szívásokkal fog járna? nem tudom, hogy van e jelentősége, de ha jól tudom kettős tömegű lendkerék van benne (az összes M104-ben?). Hirdetéseket nézegetve láttam, hogy van hosszú/rövid nyelestengelyes váltó... a kardántengely hossza..?

Egyébként a váltó fokozatai nagyon rövidek, az ötödik olyan mintha egy átlagos autóban a 4. lenne... gondoltam már difi módosításra, de mondjuk egy új váltó erre is megoldás lenne.. vélemények?

kicsit hosszúra sikerült:) Köszönöm..!

 

Balzska Creative Commons License 2018.08.25 0 0 373973

Évvel csak annyi a probléma, hogy a távirányító nem működik elemcsere után sem, csak a sima kulcsra hajlandó az ajtó kinyilni.

 

A csomagtartóról küldök majd képet, hogy mire gondolok.

 

Esetleg a kürt nem müködésére van valami ötleted, hogy mi mehetett ki benne?

Előzmény: Smafu.w126 (373971)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.08.25 0 0 373972

Töltetni kellene a klímát.

Előzmény: Kecsegevadász (373968)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.08.25 0 0 373971

Nyomjatok rá még1x a kulcsra, hogy akkor utólag nyitja e a maradék 3-at, ha igen, akkor az nem hiba, csak egy ajtós nyitás van életben. A műanyag izéről lemaradtam, nem tudom mi az :)

Előzmény: Balzska (373970)
Balzska Creative Commons License 2018.08.25 0 0 373970

Olyan 1-3 hónapja írtam, hogy a kocsinak nem működött a vészvillogója és a középpanel bal oldali világítása.

A vészvillogónál tényleg a kapcsoló ment tönkre, a panelvilágításnál nem a csatlakozó rázódott ki, hanem az izzó égett ki

Az ABS szenzor megcsinálásához még nem jutottunk el, nagy valószínűséggel ő lesz a következő, amit megpróbálunk megcsinálni.

 

Viszont a kocsin most újabb hibák léptek fel:

A kulccsal nem tudjuk a központi zárat nyitni, csak a bal első ajtót, de a középpanelen található gombbal viszont tudjuk a központi zárat működtetni

Illetve a csomagtartóban alul az a műanyag izé ragasztása elnegedett immáron sokadszorra, hiába ragasztjuk meg, mindig elenged újra 3-4 hét múlva. Erre van valami jó praktika, hogy mivel lehetne orvosolni?

 

vilagosbarna Creative Commons License 2018.08.25 0 0 373969

Üdv! W211 szervo tartaly csövek közül a visszatérő ag az alsó ( vékonyabb cső)? A2034600083

Kecsegevadász Creative Commons License 2018.08.25 0 0 373968

Sziszegő hang leállítás után hallatszik középről.

 

Előzmény: Smafu.w126 (373964)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.08.25 0 0 373967

Köszönöm!

Előzmény: Smafu.w126 (373966)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.08.25 0 0 373966

Néha kér lánccserét, de nem szakadással, csak engine lámpával, rossz olaj választás esetén balansztengely, minden egyéb rendben, csak 1-2 szokásos mint a régebbieknél. MAF szenzor, egy kis vákuum bibi, görgő zajok, ilyesmi. De átlag használat mellett viszonylag megbízható társ.

Előzmény: Sz.G.E270CDI (373965)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.08.24 0 0 373965

Zoli!

Milyen motor a 3.5-es benzines, pl. GLK-ban? Nem túl sok van belőle.:-)

Előzmény: Smafu.w126 (373964)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 373964

Kevés a gáz benne. Sziszegő hang olykor?

Előzmény: Kecsegevadász (373962)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.08.24 0 0 373963

Kapcsold ki a klímát, majd kapcsold be pár perc múlva! Bal oldali szabályzót vedd minimumra, amíg nem fúj hideget. Néha rendbe kell tenni az "agyát". :-) Ha már tök hideget fúj, akkor tudod már szabályozni.

 

Ha ez nem jön be, akkor diag!

Előzmény: Kecsegevadász (373962)
Kecsegevadász Creative Commons License 2018.08.24 0 0 373962

A hiba ami akkor nem is biztos hogy az,hogy a jobb oldalon nagyon hideget (mondhatni elviselhetetlenül) míg a bal oldalon nem igazán hideget fúj.

Ugyan ez tapasztalható a középső befújó jobb és bal oldalán is.

Igen ez digitklíma.

 

 

 

Előzmény: FSO Papa (373957)
FSO Papa Creative Commons License 2018.08.24 0 0 373961

Banyek a Sanyit "Srácok"-nak olvastam.

De így is megelőztél 2 perccel :-)

Előzmény: csabais (373959)
FSO Papa Creative Commons License 2018.08.24 0 0 373960

Áll az olaj mögötte, csak úgy cserélhető, ha leengeded a teljes alsó olajmennyiséget (tepsi le).

Előzmény: jakapapa (373958)
csabais Creative Commons License 2018.08.24 0 0 373959

Olajcserénél, csak akkor ha szivárog.

Előzmény: jakapapa (373958)
jakapapa Creative Commons License 2018.08.24 0 0 373958

Sanyi, a 722.6-ban anno olajcserekor csatlakozót nem cseréltünk, meg lehente ezt most külön csinálni, vagy csak teljes olajcserekor majd??

Előzmény: csabais (373953)
FSO Papa Creative Commons License 2018.08.24 0 0 373957

A beállítható 22 fokból gondolom hogy ez egy digitklíma. A vezérlőegysége (2108303285) elég jól diagolható gyári géppel, elmondja ha valami nyűgje van bármelyik szolgájával. Amiből egyébiránt akad jókedvvel-bőséggel a digitklímás boxon. Viszont nem jellemzőek a meghibásodások, főleg a hőfokszenzorok elég tartósak, van egy vákuum elosztó, olyat egyszer már láttam cseréset.

 

Amúgy pedig az, hogy beállítod a kezelőpanelen a 22 fokot, az egyáltalán nem azt jelenti, hogy 22 fokos levegőt fog kifújni a rendszer. (Mégha így is lenne, a multimétereddel akkor sem ennyinek mérnéd a rostélynál). A beállított 22 fok azt jelenti, hogy az említett rendszer a vezérlőtől a szenzorokig, azon dolgozik, hogy az utastered hőmérsékletét 22 fokon tartsa. Napsugárzás erőssége, tempó (menetszél), felhúzott/leengedett ablakok és még egy rakás egyéb tényező függvényében.

 

Mi konkrétan a gondod az autóval? Van valami egyértelmű hibajelenség?

Előzmény: Kecsegevadász (373954)
FSO Papa Creative Commons License 2018.08.24 0 0 373956

Elektromos csatit is cserélj, pl V30-7313 a Vaico teljes szett cikkszáma, én évek óta ezt használom minden váltóba.

Ha a csatiban áll az olaj, akkor keresd meg a váltóvezérlő elektronikát és óvatosan, alaposan takarítsd ki azt is.

Előzmény: _smasszer_ (373952)
zoy01 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 373955

https://youtu.be/kB4a-5KqF7w   itt egy videó 

Előzmény: _smasszer_ (373952)
Kecsegevadász Creative Commons License 2018.08.24 0 0 373954

Sziasztok!

 

W210 E280 4matic 2000évj. A klíma mindkét oldalon 22 fokra állítva jobb oldalon nagyon hideget fúj bal oldalon viszont kb. a beállított értéket megmértem multiméternek a hőmérőjével. Ha leveszem a bal oldalt 15 fokra akkor sem fúj hidegebbet mig a jobb oldalt föl kell vennem 30 fokra hogy azt a hőmérsékletet csinálja addig csak azt a kb. 15 fokos levegőt fújja be.

 

Mi lehet ennek az oka és hogyan javítható?  Köszönöm.

 

csabais Creative Commons License 2018.08.23 0 0 373953

1. Meg kell nézni, van amelyiken van.

2. 236.14       SWAG, FEBI,

3, Az is jó.

4, Pontosan mint a 2 pontban

5, Hidegen - melegen is van a pálcán jelölés. ( de célszerű üzemmelegen.)

Előzmény: _smasszer_ (373952)
_smasszer_ Creative Commons License 2018.08.23 0 0 373952

Sziasztok

 

Egy 270 crd motoros jeep grand cherokee-ban szeretnék automata váltó folyadékot cserélni, ha jól tudom ez a motor-váltó egység ugyanaz, mint ami az ML 270 cdi-ben van.

 

Egy-két dolgot szeretnék megkérdezni a csere előtt:

 

1. van-e a wandleren leeresztő csavar, mint a régebbi merci motoroknál?

2. pontosan milyen olajat vegyek bele?

3. az 1200 mm hosszú nívópálcát rendeltem meg, ez a hozzávaló? a 980mm hosszúságú az nem elengendő hozzá?

4. pontosan milyen olajat vásároljak bele? Régebbi merciken és bmw-ken már cseréltem automata váltó folyadékot.

5. Itt is hideg váltóolajnál, D fokozatban kell ellenőrizni a nívót?

 

Szűrőből a MANN filterre gondoltam. Sima ügy a kartertömítés csere is? Rémálom lenne, ha szivárogna, aki már csinált ilyet legyen szíves írja meg, mire kell külön odafigyelni.

 

Köszi előre is, üdv!

Visatone Creative Commons License 2018.08.22 0 0 373951

Szerintem is lehet. Amúgy meleg alapjáraton is van némi remegés, a kormányon is érzem, de ez eddig fel se tűnt, talán mert alig érezhető, és már nem emlékszem, milyen volt nyolc éve, amikor megvettem. Tizenhét éves autóról van szó, nem lenne meglepő, ha elfáradtak volna tartó bakok. . Meg fogom nézetni. Köszi a tippet! 

Előzmény: Zoli550 (373950)
Zoli550 Creative Commons License 2018.08.22 0 0 373950

Örült egy ötlet,ez nem lehet motor tartó bak hiba? Persze mondhatnánk hogy akkor az mindig jelen van,de ha jól emlékszem igen gyenge kialakítású a két oldalsó. 

Előzmény: Visatone (373949)
Visatone Creative Commons License 2018.08.22 0 0 373949

Írtam már párszor az A170 CDI reggeli indításakor néhány másodperc múlva jelentkező, változó erősségű motortéri kattogó-csattogó zajról, ami rövid idő után megszűnik, és a későbbi melegindításkor már nem jelentkezik. Több tippet is kaptam a zaj lehetséges okáról, de eddig egyik se jött be.

 

Most annyival szűkült a jelenség okának lehetséges magyarázata, hogy ha a zaj jelentkezésekor két tenyérrel "rátehénkedek" a motorra (a szelepfedél házra), akkor a zaj és a vele járó enyhe rázkódás azonnal megszűnik, és ha öt-tíz másodperc múlva elengedem, akkor már nem is jön vissza. Ennek alapján van valakinek tippje?.....

Lujza1970 Creative Commons License 2018.08.22 0 0 373948

Sziasztok, vásároltam egy A150 2005 évjáratú autót. Az első ülés a kanyarokban 1-1 cm mozog. Lehet ezt javítani? Ha igen hogyan? Köszönöm

zoy01 Creative Commons License 2018.08.21 0 0 373947

Köszönöm szépen a iránymutatást.Akkor itt nèzelődöm 

Előzmény: Smafu.w126 (373946)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.08.21 0 0 373946

Vagy a töltés irányító relé halt meg a tűzfalon a esőtálca burkolat alatt, vagy hátúl a nagy aksi melletti vezérlő, sajnos ez utóbbi gyakrabban szokott. Ez a vezérlő ad jelet az első relének, hogy engedheti rá a töltést a kis aksira, de rendszerint ezt nem teszi meg.

Előzmény: zoy01 (373943)
Sopi78 Creative Commons License 2018.08.21 0 0 373945

Üdv Mindenkinek.

Egy kis segítség kellene, Mercedes B180 CDI, kinyomócsapágy cseréhez le lehet venni külön a váltót, vagy motort-váltót alvázkerettel együtt kell leszerelni hozzá?

Köszönöm előre is a segítséget.

t.zsolti Creative Commons License 2018.08.21 0 0 373944

Ok 

En a haz lyukadasra gondoltam azt oldottuk meg igy

Ha a membran lyukas akkar csere az egesz

Előzmény: csabais (373936)
zoy01 Creative Commons License 2018.08.21 0 0 373943

Üdv mindenkinek,szeretnèk tanácsot kèrni. Akkumulátor csere történt (mind2) egy w 211 mercin , de továbbra is jelzi az aksi hibát ,töltès jó! Mit kène mèg ellenőrizni? Vagy törölni kène a hibát? Máskor csere után,autómatikusan megszűnt,de most nem  Tipp?

kkornel.dax Creative Commons License 2018.08.20 0 0 373942

Sziasztok!

A w210 e320 T csomagtartoban jobb hatso kerek mogott elvagott kabelek, gondolom a cd tar eltavolitasara utalnak?

Hatso ajto hangszorok nem szolnak. Lehet osszefugges a cd tarral?

 

Udv 

KK

kkornel.dax Creative Commons License 2018.08.20 0 0 373941

Koszi. Neha nem art olvasni :-)

Előzmény: csabais (373938)
csabais Creative Commons License 2018.08.20 0 0 373940
Előzmény: kkornel.dax (373939)
kkornel.dax Creative Commons License 2018.08.20 0 0 373939

Udv!

Melyik oldal?

Ez 404-es hibas: https://www.detali.ru/cat/oem_mb.asp

 

Koszi

KK

 

Előzmény: csabais (373938)
csabais Creative Commons License 2018.08.20 0 0 373938

Működik.

 

Nem lehetséges. A sima gátló hosszabb.

Előzmény: kkornel.dax (373937)
kkornel.dax Creative Commons License 2018.08.20 0 0 373937

Sziasztok!

 

1. Az orosz oldal működik még, mert nekem valami hibát ad a link?

2. w210 '2000-es E320CDI kombi hátsó futómű átépítés hagyományosra szintszabályzósról létezik? Drága mutatvány?

 

 

üdv,

KK

csabais Creative Commons License 2018.08.20 0 0 373936

De a membrán az benn van egy zárt helyen.

Előzmény: t.zsolti (373935)
t.zsolti Creative Commons License 2018.08.20 0 0 373935

Nem tenyérnyi lyuk esetén

Előzmény: csabais (373929)
t.zsolti Creative Commons License 2018.08.20 0 0 373934

Savmentes sziloplaszt, 

 

 

Előzmény: csabais (373929)
Ákos70 Creative Commons License 2018.08.19 0 0 373933

Nemrég találtam, bevezetékeltem eszerint a 3 vezetékes kínai OBD adapteremet, faszán működik  Delphi/Autocom olvasóval. 210-esen a motoron kívül lát egy csomó dolgot, váltó, légzsák, BAS, klíma. Hátha valaki hasznát veszi.

38 pin TCS cdp plus cabling 2.pdf

Visatone Creative Commons License 2018.08.18 0 0 373932

Köszi az infót!

Előzmény: barbon1 (373930)
barbon1 Creative Commons License 2018.08.18 0 0 373931

Erre én is kíváncsi lennék

Előzmény: csabais (373929)
barbon1 Creative Commons License 2018.08.18 0 0 373930

Szerintem nem,ugyanis egy 2001 gyártású diesel autónál igazán nem sok mindent tudnak az olcsó cukkok mutatni.Sőt még a későbbieknél sem

Előzmény: Visatone (373924)
csabais Creative Commons License 2018.08.18 0 0 373929

Azt hogyan?

 

Előzmény: t.zsolti (373926)
hohnerbass Creative Commons License 2018.08.17 0 0 373928

Értem. Az egész szervódob helyett van cseredarab, nem ragasztgatnám amíg nem muszáj.

Előzmény: t.zsolti (373926)
barbon1 Creative Commons License 2018.08.17 0 0 373927

Nem

Előzmény: ngyu (373920)
t.zsolti Creative Commons License 2018.08.17 0 0 373926

Ha kicsi pontszeru akkor beragasztod

Előzmény: hohnerbass (373925)
hohnerbass Creative Commons License 2018.08.17 0 0 373925

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni, hogy w124 200d fékrásegítő vákuumdobot hogy lehet a legkissebb energiabefektetéssel kicserélni. Sajnos az enyém szuszog ha erőteljesebben fékezek. Cseredarab van, csak nem bontanám meg jobban mint amennyire nagyon muszáj. Előre is köszönöm!

Visatone Creative Commons License 2018.08.17 0 0 373924

2001. decemberi gyártású A170 CDI-hez (w168) érdemes "kézi" diagot venni? Ha igen, akkor melyiket? 

joey89 Creative Commons License 2018.08.16 0 0 373923

Üdv

 

Érdeklődnék hogy van e valakinek valami tippje melyik szenzor jeladó lehet az okozó.

Nos kezdet alapjárat ingadozás utánna ez elmult mert cseréltünk üzemanyag szűrőt.

Ma viszont kicsit megforszíroztam 1-2 megindulás után alapjárat környékén hallottam egy ilyen "bekopogás"

szerü hangott gondoltam megyek még egy kört vele következő sarkon kifordultam normál kigyorsitás közben EPC hiba megállt gyujtás le--> vissza az autó beindul megy tovább.

Magasnyomású szabályzó szelepre utalt a diagnosztika. ezt hogyan tudom kiszűrni?

Az ötleteket köszönöm előre is.

 

 

 

 

csabais Creative Commons License 2018.08.16 0 0 373922

Csavarok is vannak?

 

Engem lehet érdekelne.

 

Előzmény: kékled (373921)
kékled Creative Commons License 2018.08.16 0 0 373921

Sziasztok. 

Eladó egy alufelni garnitúra. 

5x112, 8jx18, ET 41

Szép állapot, hibátlan futás, javítva sosem voltak. 

W222 gyéri, cikkszámos felnije. 

Ár: 139e ft

ngyu Creative Commons License 2018.08.15 0 0 373920

Nincs nálam a diagom, mert nem otthon vagyok.

Másképpen nem lehet kitörölni?

Előzmény: barbon1 (373919)
barbon1 Creative Commons License 2018.08.15 0 0 373919

Diaggal töröld ki a nyomáskapcsoló hibát

Előzmény: ngyu (373918)
ngyu Creative Commons License 2018.08.15 0 0 373918

Kérnék SOS segytséget.

2003-as w211 E270 CDI-ben ma cseréltünk új vízpumpát és klímakompresszort. Miután kicseréltük, elvittük feltöltetni a klímát, és miután feltöltötték, nem indul el a klíma ha bekapcsolom. Viilog és visszaáll az eredeti állapotába utána.

Aki tudja mit kellene tenni, kérem sürgősen jelezzen.

előre is köszönöm.

Totyasrác Creative Commons License 2018.08.15 0 0 373917

Nekem is így indult, hogy csak egy kis ez meg az, csinosítgatás... Aztán hengerek nem mentek, trafócsere átmenetileg oldotta meg, végül az ECU is elszállt. Szóval én megelőzném a bajt, más igazából nem is szívatott meg.

Nekem Rátz Gergely csinálta a kábelköteg javításá Csepelen, maximálisan elégedett voltam.

Előzmény: john wick (373916)
john wick Creative Commons License 2018.08.15 0 0 373916

Köszönöm! :)

Amúgy nem vitatkozni szeretnék a kábelen, biztosan érdemes kicserélni, meg persze az esetleges zárlat, vagy más hiba tönkre teheti az ECU-t. Belátom mérnökként, hogy nyilván van értelme. 

Nem véletlenek a leírások, meg értem, hogy javasolt. Meg is fogom csináltatni, amint találok rá valakit. Elsőnek az első és hátsó lököst kell megcsináltatnom, mert azért nem érezte annyira az előző gazda, az ütközők repedtek, töröttek. Maga a lökös test ép elől-hátul, de ezek javítandók, vagy cserélendők.

Na meg az automatában cseréltetek olajat, szűrőt. A tulaj elmondása szerint nem cserélt olajat a váltóban, míg nála volt, (7 év) azelőtt a sógora cserélt. 

Egyebekben mindene működik, remek a klíma, fel volt újítva, nemrég volt motorolaj csere, pollenszűrőt is cserélt. Kaptam hozzá pár tartalék alkatrészt,  sok minden gyári, még az ablaktörlő lapát is.

Előzmény: Totyasrác (373915)
Totyasrác Creative Commons License 2018.08.14 0 0 373915

Az 4 sebességes volt :)

HEF-520 volt azt hiszem a rendszáma, volt azóta pár másik, csak 95%-ra mondom tutira :)

Előzmény: john wick (373914)
john wick Creative Commons License 2018.08.14 0 0 373914

Rendszám? Nem-e ez volt az? ;) ez is 94-es és 280. 5 seb automata.

Előzmény: Totyasrác (373913)
Totyasrác Creative Commons License 2018.08.14 0 0 373913

Nekem 10 éve volt 1994-es E280-am, és már akkor is megszívtam (végül az ECU-t is hazavágta), jobb ezt megelőzni. Szárazabb, tisztább, biztonságosabb érzés ;)

Előzmény: fetitaco (373910)
john wick Creative Commons License 2018.08.14 0 0 373912

Olvastam a kábelről. De miért cseréljek, ha hibátlanul és stabilan működik a motor? Pláne vezérlőt. Bmw vezérlőtcsak akkor cserélek, ha nem jön pl gyújtásjel, vagy egyéb konkrét hiba. A kocsiban 303 e km van. Ha igaz, persze ez nem100%, de elég jó helyről vettem, nem a Nagykőrösi úti autópiacról. Nagyon sokáig egy családnál volt.

Nálam 3-5.ezer km a várható futás évente. De lehet bevágom egy garázsba megőrizni miközben kivonatom ideiglenesen a fodgalomból.

Előzmény: Totyasrác (373909)
harken Creative Commons License 2018.08.14 0 0 373911

Sziasztok,

 

124-es szakiktól kérnék egy kis segítséget.
Hétfőn elutaznék, természetesen most kezdett el szórakozni az alapjárat...hidegen melegen egyaránt csinálja.

Időnként csak nagyon magas kb 1400, van, hogy ingadozik 900-1200 között, nagy ritkán meg tök normális

 

Valakinek ötlet? 93'-as E200 benzin 136 lovas.

fetitaco Creative Commons License 2018.08.14 0 0 373910

Tud fura hibákat produkálni az biztos!

Előzmény: Totyasrác (373909)
Totyasrác Creative Commons License 2018.08.14 0 0 373909

Első dolgod legyen a motorvezérlő kábelkorbács cseréje. Komolyan.

Előzmény: john wick (373907)
fetitaco Creative Commons License 2018.08.13 0 0 373908
Előzmény: john wick (373907)
john wick Creative Commons License 2018.08.13 0 3 373907

Sziasztok! 

Eddig nem írogattam ide, de most már ontopic vonatkozásban is érdekelt vagyok. Eddig Bmw-és japán autók érdekeltek leginkább, ill kb 30 éve, még gimis koromban álmodoztam egy w124-ről. 

Most sikerült végre bátorságot vennem 48 éves koromra, és asszem találtam egy megfelelő társat. Nem makulátlan, de gyakorlatilag rozsdamentes. A jobb1 ajtón van egy kis lepattanás, meg rányitás nyoma, a hátfalon ahol a csomagtér ajtó rázáródik, van egy 3-4 mm-es pötty, és a jobb első lámpa alatti lemezen kavics nyomok. Ezen túl az előző gazdája nem igen érezte, az első és hátsó lökös ütközői repedtek, ezek vagy cserések, és fényezésre érettek, vagy javítandók és fényezendők. Ezek megcsinálásával hibátlan lesz.

Az alany egy '94 decemberi E280-as, 5 sebességes automatával. Elég jól karbantartott, sok minden gyári. 

Mivel céges autóval teszem meg a dolgaim nagy részét, meg a Bmw-zést se könnyű abbahagyni, így sztem évi 3-4000 uras, esetleg tempós kirándulós km vár rá. 

 

Zavarkodnék majd kérdésekkel, a kedvenc Bmw-s fórumomban aktív tag vagyok, bár ez a nickem nem régi, de öreg autós, és segítőkész emberkének érzem magam. És szívesen megsoztom tapasztalataimat.

Üdv Nektek! :)

 

Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.08.13 0 0 373906

:-))

Előzmény: csabais (373903)
w168 1.6 Creative Commons License 2018.08.13 0 0 373905

Az 5w30 ll mb229. 31 és az mb229.51-nek is megfelel! A nehezen indulás valószínűbb hogy a hőmérséklet jeladó lehet! Az olaj típusát csak azért írtam hogy hátha valaki megkérdezi. 

Előzmény: mantec (373901)
vilagosbarna Creative Commons License 2018.08.13 0 0 373904

Valahogy illik felvezetni a reklámot. Nem lehet egyből a médiász résébe belevágni. Már eleve a probléma felvetésénél is szükséges volt az olaj márkájának és viszkozitásának megjegyzése ;o)

 

Előzmény: rvf400 (373899)
csabais Creative Commons License 2018.08.13 0 0 373903

Én azért csak egy 1000-est kértem volna!

 

Előzmény: Balzska (373893)
Heppiiii Creative Commons License 2018.08.13 0 0 373902

Sziasztok! Nincs véletlenül valakinek w126-hoz brazil barna kárpitja? Code:703

 

mantec Creative Commons License 2018.08.13 0 0 373901

T w168 1.6!

"... c3 ... ll ..."

A hivatkozott motorolajok nem valók a te gépjárművedbe.
A gépjárműved olajkövetelményét (MB 229.3, MB 229.5) a BP konszern Castrol Edge terméksorából a
Castrol Edge 5W-40 A3/B4 teljesíti.

Előzmény: w168 1.6 (373900)
w168 1.6 Creative Commons License 2018.08.13 0 0 373900

Este megnézem pontosan a dobozát de ha jól emlékszem Castrol edge 5w30 c3 vagy 5w30ll. 

Előzmény: mantec (373898)
rvf400 Creative Commons License 2018.08.13 0 1 373899

T mantec !

 

Van jelentősége "nemindulási" szempontból ?

Előzmény: mantec (373898)
mantec Creative Commons License 2018.08.13 0 0 373898

T w168 1.6!

"... Castrol 5w30 ..."

Melyik?

Castrol EDGE 5W-30 C3
Castrol EDGE 5W-30 LL
Castrol EDGE Professional BMW LL04 5W-30
Castrol EDGE Professional C1 5W-30
Castrol EDGE Professional C4 5W-30
Castrol EDGE Professional M 5W-30
Castrol EDGE Professional OE 5W-30
Castrol Magnatec Professional A5 5W-30
Castrol Magnatec Professional C2 5W-30
Castrol Magnatec Professional MP 5W-30
Castrol MAGNATEC Professional S1 5W-30
Castrol MAGNATEC STOP-START 5W-30 A3/B4    
Castrol MAGNATEC STOP-START 5W-30 A5

Előzmény: w168 1.6 (373895)
w168 1.6 Creative Commons License 2018.08.13 0 0 373897

Ami a hűtőn van rajta? 

Előzmény: Visatone (373896)
Visatone Creative Commons License 2018.08.13 0 0 373896

Hőmérséklet jeladó?.......

Előzmény: w168 1.6 (373895)
w168 1.6 Creative Commons License 2018.08.13 0 0 373895

Üdv! Olyan problémám lenne hogy amikor az autóm kint áll a tűző napon akkor elég nehezen indul el, amikor meg elindul akkor meg elég alacsony fordulatszámról pörög fel alapjáratra,bármikor máskor pedig pöccre! A160 2003 1.6 benzin. Castrol 5w30 motorolaj van benne! Előre is köszönöm a válaszokat!

T.A.L. Creative Commons License 2018.08.13 0 0 373894

Üdv !

Hátsó dobot keresnék, mert a lamellák már eléggé zörögnek benne. MB, 2001 év, 2000 benzin, katalizátoros, Sportcoupe. Motorszám :11.951. Hosszú cső nélkül is megfelelő.

 

És érdeklődnék, hogy hidegen a vezérműlánc környékéről kattogó (nem csattogó) hangot hallani, ami melegen elmúlik. Mi lehet az ? Láncfeszítő patron vagy valami más. Dupla láncos

Balzska Creative Commons License 2018.08.12 0 0 373893

Hát tanúnak van az Ignisnek az utasa, aki nyílván az Ignis vezetőjének pártájt fogja fogni, tőlünk meg ott van anyukám meg én.

Az ügyben annyi történt, hogy kértük a BKV-ét, hogy az arra felé járó 9 busz és 2 villamos kamerafelvételeit adják ki nekünk vagy az I. kerüelti rendőrfőkapitányság részére. Egyelőre ott tartunk, hogy az I. kerületi rendőrfőkapitányság nem hajlandó azokat átvenni, de van még 2 napjuk rá.

Aztán a családdal beszéltük, hogy a kocsit megcsináltatni lehet, hogy Ukrajnába kéne kivinni javításra, mert ott jelentősebb alacsonyabb szervízköltségek vannak, mint itthon és a benzinköltséget tekintve is jobban megérné kivinni a kocsit oda...

Elég sok mindent elmond az ottani állapotokról az, hogy az egyik ismerősömnek Magyarországon (baráti áron) a 2005-ös 1,3 dízeles Suzuki Swiftjében 30.000 forintért cserélték volna a központi zár biztosítékát, amit Kárpátalján megcsinált egy teljesen idegen autószerelő potom 2.000 forintért...

Előzmény: mica-r (373855)
Gubal Creative Commons License 2018.08.11 0 0 373892

Miden további nélkül lehet kopott geometria vagy kopott állító tag hiba végül is ti hallottátok . Az utolsó állító motort mikor javíttattuk a fedelet mikor levettem a csigakerék az egyik oldalon nullála volt elkopva, és elötte tünetmentesen működött mondta a gazdi. Szerinten a geo karját biztos hogy a nagy hotjáték miatt ráznia kellett. A telített DPF jobban aggasztana egy ilyen hosszú út elött. A kényszer regenerálás után az elektronika nem felejt sokszor látom hogy megcsinálta viszont a koromtartalom maradt magas olyankor választom a pdf csere menüt kinullázom segített már többször. Persze utána egy diag kontrol kötelező.

Előzmény: Debreceni_György (373890)
bach66 Creative Commons License 2018.08.11 0 0 373891

Nagyon köszönöm a segítségedet!

Így már talán el tudok indulni valamerre.

Előzmény: Visatone (373885)
Debreceni_György Creative Commons License 2018.08.11 0 0 373890

A szerelő kolléga is azzal érvelt, hogy ha VTG állítómotor, vagy a turbó lenne akkor az más hibát adna a kiolvasáskor.

Mivel nincs hiba én inkább mechanikus problémára gondolnék pl a turbó olyan kopottságára, ami csak bizonyos geometriánál áll elő... vagy ez már sci-fi?

Előzmény: mica-r (373889)
mica-r Creative Commons License 2018.08.11 0 0 373889

Annak az állítómotornak van kontrollja, illene hibát adni rá. A gyors DPF telítődés sem oké.

Előzmény: mica-r (373888)
mica-r Creative Commons License 2018.08.11 0 0 373888

Lehet. Nem ez lenne az első

Előzmény: Smafu.w126 (373887)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.08.10 0 0 373887

Nekem ez állítótag motor hibának tűnik a turbón.

 

Előzmény: mica-r (373880)
Debreceni_György Creative Commons License 2018.08.10 0 0 373886

5W30-as szintetikus olaj van benne, a gyártót csak valószínűsítem, hogy Mobil.

A motornak szép hangja van, a fémes, inkább dörzsölő hang egyértelműen a turbóból hallatszik a fordulat csökkenésekor. Ezen túl a turbó sem sípol, vagy csörög, terhelésen sincs rossz hangja.

Előzmény: Gubal (373884)
Visatone Creative Commons License 2018.08.10 0 0 373885

Kiváncsiságból körbenéztem a neten, és egy 2006-os TotalCar-ban találtam egy pontosan ugyanilyen esetet. Talán a segítségedre lesz.

 

https://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/061110b/  

Előzmény: bach66 (373881)
Gubal Creative Commons License 2018.08.10 0 0 373884

Milyen olajat használsz? A regenerálás nem ártana mert a túlhevülés veszélye fent állhat.  Regenerálás alatt a Rszűrő hőfoka 750 fokos is lehet. Regenárási alapfeltételek az üzemi hőfok , kb negyed feletti üzemanyagszint és stabil kb 1800 motorfordulat úgy 15percig. A kopogás nem jó jel ennél a motornál  nagyon vékony olaj használata estén csapágy hibát okozhat.

Előzmény: Debreceni_György (373882)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.08.10 0 1 373883

Ilyen hibák jellemzően a leinformált 79000Km-es merciknél jönnek elő :D

Előzmény: bach66 (373881)
Debreceni_György Creative Commons License 2018.08.10 0 0 373882

Az tény, hogy van "némi" olajfogyasztása. A legutóbbi olajcsere előtt kb 3.000 km-ként töltöttem bele 1l olajat.

Valamint nekem furcsa h egy gázfröccs után a fordulat csökkenésénél nem odaillő kqqqq fémes, dörzsölő hang hallatszik egy pillanatra. A mester szerint ez normális hangja a turbónak a változó geometria miatt. Többször rákérdeztem, hogy biztosan nem a turbó kopottsága (318.000km van az autóban), de határozottan állította, hogy nem. Mivel akkor más hibakódok jelennének meg.

A részecskeszűrő koromtartalmára 18,8 g-ot adott meg a rendszer. Nem tudom ezt mihez viszonyítani.

Kedden indulnék egy 2.000km-es útra... hétfőn tudnám a tisztítást megcsináltatni. Kérdés, hogy ettől jobb lesz-e, vagy hagyjam a fenébe, így legalább tudom, hogy mire számítsak tőle, bár a regeneráló kondenzátor 600 celsiusos hőfoka eléggé aggasztónak tűnik...

 

Előzmény: mica-r (373880)
bach66 Creative Commons License 2018.08.10 0 0 373881

Kedves Fórumtársak!

 

Májusban vásároltam W202-es (2000-es gyártású C180, benzines, kézi váltós) Mercedest első tulajtól, kb. 79000 km volt benne - leinformálhatóan.

 

Korábban itthon egyszer (még június elején), most augusztusban nyaralás közben többször is előfordult, hogy körforgalomba bemenve lefulladt, pontosabban minden előjel nélkül megszűnt a gyújtás. Ez akár balesetveszélyes is lehet...

Furcsa módon eddig kizárólag körforgalomban fordult ez elő.

Nyaralás előtt volt átnézetve szakszervízben, ahol dicsérték a kiváló állapotát és semmi hibát nem találtak.

 

Nekem a szervókormány gyanús, de ez inkább csak megérzés, ill. érzés, mert mintha nem lenne mindig egyenletes a szervó müködése kanyarodás közben... A szervóolajtartály tele van.

 

Van-e valakinek tapasztalata, tanácsa, mi lehet a gond? 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv!

 

U.i. A nyaralásból hazaúton derült ki, hogy a szivargyújtóban nincs áram (odafele még volt) - de ez nem hiszem, hogy kapcsolatban lehet a fenti hibával...

mica-r Creative Commons License 2018.08.10 0 0 373880

Más lesz a baj. Meg kell keresni az okát a gyors kormolódásnak. 

Előzmény: Debreceni_György (373879)
Debreceni_György Creative Commons License 2018.08.10 0 0 373879

Tisztelt Márkatársak!

Segítségeteket kérném az alábbi hibajelenség kapcsán:

Egy R 320CDI-ről van szó. Az autó gyorsítás közben 110-130 között elveszti az erejét, vészfutásra kapcsol és nem gyorsul. A motor leállítását és újraindítását követően tünetmentes, illetve, ha hímestojásként van bánva a gázpedállal akkor felgyorsul autópályán is használható sebességre.

A kiolvasását követően a nyomáskülönbség szenzor hibája, valamint a töltő levegő nyomásának elégtelenségéről kaptunk információt.

A nyomáskülönbség szenzor cseréje után lett adat a részecskeszűrő telítettségéről: 198% :(

Sajnos a hibát ez után is produkálta. Próbáltunk menet közben valós adatokat látni, illetve a regenerációt elvégeztetni. A telítettség 108%-ig csökkent, a regenerációban résztvevő katalizátor pedig 600 fokig fűtött.

Ez után a töltőnyomás elégtelensége hiba jött először, de a nyomás oldalon, turbó, csövek, tömítések nincs nyoma kifújásnak.

Másnap kb 60km országúti használat után a részecskeszűrő telítettsége ismét felemelkedett: 207%. A szerelő kolléga arra jutott, hogy a probléma a gázelvezetésben lehet, a katalizátor esetleges széthullása, vagy a részecskeszűrő magas koromtartalma miatt nem tud elmenni a kipufogógáz, ezért veszi el adott terhelés mellett a nyomást a rendszer a motor védelmében.

A javaslata a katalizátor és részecskeszűrő tisztítása.

Kérdésem: hatásos lehet ez az eljárás?

Ha van hasonló tapasztalatotok, tanácsotok amit megosztanátok, azt köszönöm.

 

Alien Angel Creative Commons License 2018.08.08 0 0 373878
Előzmény: norbiert73 (373876)
csabais Creative Commons License 2018.08.08 0 0 373877

2 csavarral.

 

Előzmény: norbiert73 (373876)
norbiert73 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 373876

sziasztok! 124-ből hogy tudom ki venni a középen lévő hamutartót! köszi

Visatone Creative Commons License 2018.08.08 0 0 373875

Igen, így van, köszi.

Előzmény: mica-r (373872)
gyula08 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 373874

Kollégának van kézi hibakód olvasó,kölcsönkértem.

Végigzongoráztam kíváncsiságból,hátha találok valami.

Semmilyen hibát nem talált,azt irta hibamentes,lámpa meg világitott.

Kb.egy óra múlva indulnék az autóval,gyujtás,erre müszerfalon felirat,várjak ellenőrzi a rendszert.

Megtörtént,kiirja nem talál hibát,inditok,sárga lámpa elalszik,nincs hiba.

Este indulok haza,inditok,ujra kigyullad a sárga motorjelző lámpa.

Egyelőre én is ennyit tudok.

Előzmény: mica-r (373856)
kékled Creative Commons License 2018.08.07 0 0 373873

elkelt

Előzmény: kékled (373846)
mica-r Creative Commons License 2018.08.07 0 0 373872

Talán töltés nélkül lekapcsolja, mert nagy fogyasztó

Előzmény: Visatone (373871)
Visatone Creative Commons License 2018.08.07 0 0 373871

Hm... Amikor egyszer leesett az ékszíj, mert megszorult egy vezető görgő, többek között elment a kormány szervó is. Elég kemény menet volt eljutni a szervizig. 

Előzmény: csabais (373867)
sz_attila Creative Commons License 2018.08.07 0 0 373870

Automata, olasz behozatal. Ellenőrzött előélet, a jelenlegi tulaj fél éve használja. Egyelőre csak futólag láttam, kevés mostanában az időm foglalkozni vele.

Előzmény: Sz.G.E270CDI (373869)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.08.07 0 0 373869

Nem a rönyó, hanem a C automata-e?! :-))

Előzmény: sz_attila (373863)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.08.07 0 0 373868

"A rendszámtábla világítás más márkáknál is eszi az izzókat."  Kevés "más márkával" foglalkozom. :-)   Kivéve:szomszéd, munkatárs, barát,.........;-)

Előzmény: sz_attila (373863)
csabais Creative Commons License 2018.08.07 0 0 373867

De nem a motor hajtja. Hanem villanymotor.

 

Előzmény: Visatone (373866)
Visatone Creative Commons License 2018.08.07 0 0 373866

Elektrohidraulikus.

Előzmény: csabais (373865)
csabais Creative Commons License 2018.08.07 0 0 373865

A ban nem elektromos a szervo?

 

Előzmény: Visatone (373864)
Visatone Creative Commons License 2018.08.07 0 0 373864

... Még mindig a 2001-es A170 CDI-n éjszakai állás utáni indításkor az alapjáraton pár másodperc múlva jelentkező, és kb. két-három percig tartó, enyhez rázkódással járó csattogás-féle a motortérből, ami menet közben elmúlik, és kicsit is meleg motoron napközben nem jelentkezik. Eddig csak találgattuk az okokat, de egyik sem jött be. Egy új tapasztalat talán segít megoldani a rejtélyt egy típustárs tapasztalata, vagy egy szakértő véleménye alapján.

 

Ha a reggeli indítás után még álló helyzetben akár jobbra, akár balra eltekerem a kormányt, a csattogás-szerű hang szaporábbá válik, és a hangmagassága is megemelkedik, a kormányt középállásába visszatekerve pedig visszaáll "alaphangra". 

 

Esetleg a kormányszervó?.....

sz_attila Creative Commons License 2018.08.07 0 0 373863

Automata, 3,5 V6 benzin, 240 paci :) Brutál nyers erő, amíg nem kell elektronika a kocsiba, addig ő a legjobb autó a világon. Egyébként meg ipari hulladék, akármi elromlik rajta, pedig alig 1-2 ezer km-t megyünk vele havonta.

A rendszámtábla világítás más márkáknál is eszi az izzókat.

Előzmény: Sz.G.E270CDI (373862)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.08.07 0 0 373862

Jaj, az az autó maga a halál.....:-)

 

A 220CDI is elég jól szedi a lábát, nekünk a 143 lovas van. Ha én vezetem, 5 alatt beéri százon. Ja, és több mint 300000 van benne, automata. Tűzkarikák is a gyengélye, lekopogom, már évek óta nem kellett cserélni. :-)

 

A rendszám tábla világítás eszi az izzókat, Isten tudja, miért. eBay-n vettem bele canbus-os ledes izzókat, na azt nem eszi. Ki érti ezt?

Ha tényleg jó állapotban van, működik rajta minden extra, különösen a szellőzés, klíma, akkor szeretni fogjátok.

 

Automata, v. kézi váltós?

Előzmény: sz_attila (373859)
vilagosbarna Creative Commons License 2018.08.07 0 0 373861

Echanikusan es az elektronikaja mindkét autónál OK. A futóművük is bírja. A cdi idén kezdett el nyugoskodni, egymás után halnak be rajta a szenzorok, egr, ilyesmi. Ai érdekes,hogy mindket auto hátsó feknyerge berohadt, cserélni kellett. Egy jó szaki aranyat ér ilyen korú kocsinál, meg évente atnezetni, ha van baj, ha nincs.

Előzmény: vilagosbarna (373860)
vilagosbarna Creative Commons License 2018.08.07 0 0 373860

 

Családban van egy kompresszoros benzines kombi 3s egy 270 cdi kombi. Mindkettő rohad, pedig a cdi  első gazdás, kevés kilométeres, nem törött volt. Ezeknél az öreg jarganyoknal többet számít az előélet, mint maga a márka

Előzmény: sz_attila (373859)
sz_attila Creative Commons License 2018.08.07 0 0 373859

Nálunk is a párom használná főleg. Egy Renault Vel Satist váltanánk ki vele, mert már beleőszültünk :) Sosem volt még Mercedesünk, még megdumálom a szerelőmmel is a dolgot.

Előzmény: Sz.G.E270CDI (373858)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.08.06 0 0 373858

Elég jól viszi ez a moci azt a "kis kocsit". :-)  Szerintem jó motor, én 6l átlaggal járok vele, és ebben benne van a futózás is.

Buktató? Vegyél Bömöst, "oszt" megtudod.:-)))

 

Ajtók alját, hátsó sárvédő peremeket nézd meg, ott előjönnek a "gyári" patinák! Ja, és a csomagtartót a rendszámnál, meg a pótféklámpánál! Ott is szeret "patinásodni". ;-)

 

Amúgy a Páromnak ezt a "kombót" javasoltam, de Ő kötötte az ebet a karóhoz, így csak 220CDI lett. :-) Az sem megy rosszúl, de az 5 henger szebben muzsikál.;-)

Előzmény: sz_attila (373854)
Zoli550 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 373857

Vectra C-n(most épp ez jut eszembe) vagy kisebb/átgondolatlanabb gyártóknál előfordul hogy a végek ”felívelnek” stb,de pl w202-n vagy idősebb Mercedeseken is tökéletesen állnak ha minden OK,amit mellékeltél nem egy szép látvány. 

Előzmény: roxul (373850)
mica-r Creative Commons License 2018.08.06 0 0 373856

Pontos diagnosztika kellene.

Ez nem nagyon támpont, hogy a szerelő szerint valami...

Előzmény: gyula08 (373847)
mica-r Creative Commons License 2018.08.06 0 0 373855

Ha lennének tanúk, akkor gondolom nem itt keresné őket

Előzmény: Visatone (373848)
sz_attila Creative Commons License 2018.08.06 0 0 373854

Sziasztok,

adott egy W203 2005-ös C270 CDI. Szabad-e egy ilyen kocsit venni, vannak-e buktatói, elsősorban szermélyes tapasztalatok érdekelnek. Van 3 hetem a döntésre, addig tartják.

Köszönettel veszek minden hozzászólást.

Üdv Attila

KoenigW124 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 373853

....nagyobb......még nagyobb...:)

 

 

http://indafoto.hu/mmtibor

Előzmény: KoenigW124 (373852)
KoenigW124 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 373852

...de kicsi lett a kép....na még egyszer...

 

http://indafoto.hu/collectioneditor/517211

Előzmény: KoenigW124 (373851)
KoenigW124 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 373851

Üdv!

 

 

Üdv!

 

nem hiszem ami nekünk volt azon jól"futott"...

 

 

 

 

Előzmény: roxul (373850)
roxul Creative Commons License 2018.08.06 0 0 373850

Előzmény: roxul (373849)
roxul Creative Commons License 2018.08.06 0 0 373849

Van valakinek itt w204-ese? Megnézné nekem, hogy az első és a hátsó ajtó síkban van -e (lásd kép)? Megnéztem vagy 4-et élőben, meg vagy 5-öt képen és nagy részüknél van egy kis eltérés. Ez most gyártási sajátosság, vagy mind törött volt? Vagy valami más oka van?

 

 

Visatone Creative Commons License 2018.08.06 0 0 373848

Ha vannak tanúk, akkor hiába tagad.

 

Előzmény: mica-r (373845)
gyula08 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 373847

Sziasztok.

Új tag vagyok a fórumon és máris kérdezősködöm.

Nemrég vettem egy 2004.7 havi E220 cdi mercit.

A napokban kilyukadt a kipufogó rezoncső és utána kidobott egy sárga motorhiba jelzőlámpát.

Rezoncső cserélve,szerelő azt mondja a hibakód kiolvasó részecskeszürő bibár jelez,de nincs benne részecskeszürő mert ez a tipus katalizátoros.

A hibát viszont nem engedi nullázni.

A motornál semmijele semmilyen hibának.Normálisan megy,indul,pörög,húz.

Mit tehetek?

Köszi a választ.

kékled Creative Commons License 2018.08.06 0 0 373846

Eladó AMG Aero felni garnitóra. 

5x112

7,5x16

ET 40

A w201 / 190 / AMG gyári felnije. 

Képeken látható állapot, szerkezetileg hibátlanok. 

Gumik kukák. 

Bp 16. ker. 

Az ár némileg alku képes. 

99000e ft/ garn

Hegesztve, törve, sosem voltak. 

mica-r Creative Commons License 2018.08.06 0 0 373845

Hát ez az. Ha a helyszínen nem ismerte el, akkor fennáll a lehetőség hogy letagadja az egészet.

Előzmény: csabais (373844)
csabais Creative Commons License 2018.08.06 0 0 373844

Mondhatja hogy ő megállt te meg belementél!

Előzmény: gadoros (373841)
gadoros Creative Commons License 2018.08.06 0 0 373843

Ok.

 

Előzmény: mica-r (373842)
mica-r Creative Commons License 2018.08.05 0 0 373842

Dehogynincs kérdés. Ha nem ismeri el akkor nincs károkozó.

Előzmény: gadoros (373841)
gadoros Creative Commons License 2018.08.05 0 0 373841

Szia! Az hogy a helyszínen nem ismeri el a felelősségét, semmit nem jelent! Ha te álltál, ő meg tolatott nincs kérdés.

Előzmény: Balzska (373806)
vilagosbarna Creative Commons License 2018.08.05 0 0 373839

Hogy egy klasszikust idézzek: "Soha ne nyomd fullba a kretént!"

 

20 éves voltam, a fősuli nyári szünetében semmi dolgom nem volt, ma már nem kezdenék bele

Előzmény: Sz.G.E270CDI (373836)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.08.05 0 0 373838
Előzmény: szucsinet (373835)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.08.05 0 0 373837
Előzmény: szucsinet (373835)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.08.05 0 0 373836

Egészségedre!   :-))

 

Azért az a kábelkötözős bumszli nálam vitte a pálmát!:-) ....ja, és levágjuk a végét, mert összekarcolja!:-)))

Előzmény: vilagosbarna (373832)
szucsinet Creative Commons License 2018.08.05 0 0 373835

Sziasztok

 

Sajnos megázott a kulcsom, van valakinek tudomása jó szervizről ahogy a chip-et ki tudnák cserélni nekem?

Nem szívesen vennék új kulcsot.. :-(

 

köszöönm!

csabais Creative Commons License 2018.08.04 0 0 373834

Lehet a Palibácsinál.

 

Előzmény: KoenigW124 (373833)
KoenigW124 Creative Commons License 2018.08.04 0 0 373833

Üdv!

 

Kihez mennél alkatrészért,mert én ott szoktam reggelente kávézni,hát ha ismerem???

Előzmény: Törölt nick (373831)
vilagosbarna Creative Commons License 2018.08.04 0 0 373832

Jelentem megvolt! A nyíregyházi piacon első osztályú, különféle formájú  filcfejeket lehetett venni potom pénzért. Jött az Isteni szikra, auzós boltból ui. csak "krómra való" kenőcsöt megvettem  és a Suzuki Bandit összes alu alkatrészét lepolíroztam. Aztán a  leömlőket és a kipuf. dobot is. Csak ott a professzionalitás jegyében fém dörzsi szivaccsal előkészítettem, ledörzsöltem a matt barna réteget. Egy napot elszórakoztam vele és a tenyerem még másnap reggel is égett, de megérte. : O )

Előzmény: Sz.G.E270CDI (373830)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.08.04 0 0 373830
Előzmény: vilagosbarna (373829)
vilagosbarna Creative Commons License 2018.08.03 0 0 373829

De kipróbálnám!

Hyperion Creative Commons License 2018.08.03 0 0 373828
Balzska Creative Commons License 2018.08.03 0 0 373827

Amint lesz rá pénz, tervbe van véve egy ilyen cucc beszerzése :)

Előzmény: Visatone (373813)
Sanyi3377 Creative Commons License 2018.08.02 0 0 373826

Sziasztok érdeklődnék ki tud e w 210 300 szivo diezel mercedeshez motor kábel köteg 95 évjárathoz . Van eladó w c 202 2500 td motorhoz automata válto 96 évjárathoz. ricsi2154@gmail.com

Zoli550 Creative Commons License 2018.08.02 0 0 373825

Semmit nem értek ehhez az évjarathoz,de az a felni igen fura rajta,vagy széles,vagy ET bajos,közép része sincs,sokat ront optikailag rajta. Ha ez így gyári vagy korrekt akkor elnézést,de furcsállom kicsit. 

Előzmény: roxul (373824)
roxul Creative Commons License 2018.08.02 0 0 373824

Sziasztok Urak!

 

Megszakértenétek nekem ezt a hirdetést? A képek alapján megnézném, de 160km tőlem, így csak akkor mennék, ha rámondjátok az áment! :-)

 

Köszi!

 

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mercedes-benz/c_280/mercedes-benz_c_280_avantgarde_automata_panorama_1_tulaj-12952774 

kékled Creative Commons License 2018.08.02 0 0 373823

 Sziasztok.

XCLUSIVE RENDSZÁMTÁBLA TARTÓ💎
MERCEDES-BENZ
Szálcsiszolt Rozsdamentes Acélkeret
Könnyen felszerelhető‼️
Egyedi és Stílusos🔥
Ilyet garantáltan nem találsz máshol👌🏽
14990Ft/pár
Üzenetben Rendelhető itt :

https://www.facebook.com/Xclusive-Rendsz%C3%A1mt%C3%A1bla-Tart%C3%B3k-245257429586137/

 

 

kékled Creative Commons License 2018.08.02 0 0 373822

Sziasztok.

Eladó AMG bőr kormány

CLA amg, és cls be szerelték, 2015 től. 

Elméletileg más tipusokba is jó. 

Szép állapot, f1 váltó, piros varrás. 

Én vianoba akartam szerelni, de eladom, így ez elmarad. 

Ára 75e ft. 

Bp. 16. ker. 

 

 

 

jakapapa Creative Commons License 2018.08.02 0 0 373821

Smafff, akkor cseréljünk ezen is...! vettem jet olajat 

Előzmény: Smafu.w126 (373778)
vilagosbarna Creative Commons License 2018.08.01 0 0 373820

Érintve van az anyyagban a Mercedes is ,ezért gondoltam, hogy beteszem ide, hátha valakit érdekel:

 

http://www.mogi.bme.hu/TAMOP/kozuti_jarmurendszerek_szerkezettana/ch06.html

sanaxxx Creative Commons License 2018.08.01 0 0 373819

Lehet, de hogy állapítsam ezt meg ha jelen van minden amikor az OTjelre állítom.

Előzmény: barbon1 (373818)
barbon1 Creative Commons License 2018.08.01 0 0 373818

Egy vezérműlánc nyúlás is lehet

Előzmény: sanaxxx (373812)
Merci124 Creative Commons License 2018.08.01 0 0 373817

Urak! Klíma kompresszort keresek Mercedes W220, 320CDI 2004 -hez. : A0002309011, 7SEU17C

hellsing Creative Commons License 2018.08.01 0 0 373816

'napot!

 

A V-osztály 7 üléses kiadásában (a fotókon 2+3+2 konfigban van) az ülések szabadon átrendezhetők, vagy a 2. sorba vett 3 üléses pad nem megy be a 3. sorba (a kerékjáratok közé, ha nekem jobb lenne 2+2+3-as felállás)? A tulaj nem tudja, sose rendezte át :)

Zoli550 Creative Commons License 2018.07.31 0 0 373815

A 0005450427 működik rajta? Légtömegmérő nincs még benne ha jól tudom. Egyébként ha sérül a vákuum hálózata akkor attól is elgyengülhet,mondjuk akkor más sem fog jól működni. 

Előzmény: raymund85 (373809)
Visatone Creative Commons License 2018.07.31 0 0 373814

Nálam (A170 CDI) egy gumicső volt felhasadva egy kis darabon, azért nem ment a turbó......

Előzmény: raymund85 (373809)
Visatone Creative Commons License 2018.07.31 0 1 373813

Tudom, eső után köpönyeg, de lesz még eső. Szóval, az ilyen esetekre (is) kiváló a menetrögzítő kamera. Minden ellenkező híreszteléssel szemben ilyen esetekben elfogadják bizonyítékként, sőt, az is elég, ha csak közlöd az illetővel, hogy felvétel készült a mutatványáról, és ha nem ismeri el, hogy ő a hunyó, arra nagyon ráfázhat. 

Előzmény: Balzska (373806)
sanaxxx Creative Commons License 2018.07.31 0 0 373812

Sziasztok!

Segítségként szívesen fogadnék ötleteket, vitó 112 cdi 2002 611.980. Kb 400 km út,  leallitas után nem indul, előzményként egyre gyakrabban indult nehézen melegen, lehűlés után viszont egyből,  P1354 szinkronizációs hibakód 1x 2x hibakód törlés után elindul, kb 3-4 másodpercre, majd leáll. Vezérműtengely jeladó, főtengely jeladó újra cserélve, vezérlés a főtengely ékszíj tarcsa és a vezérmű tengelyek jelei alapján helyén a rögzítő belemegy a fogaskerékben található helyére. Lendkeréken szemre a furaton keresztül nem látható fog deformáció.

Köszönöm előre is.

Ritchie87 Creative Commons License 2018.07.31 0 0 373811

Szisztok! 

 

A w204-es C osztályban a 1.6-os kompresszoros motorról van valakinek tapasztalata? 

Olyan kényes mint az 1.8 k?

 

Köszi előre is!

Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.07.31 0 0 373810

Légtömegmérő is lehet.

Előzmény: raymund85 (373809)
raymund85 Creative Commons License 2018.07.31 0 0 373809

Sziasztok!

 

Van egy S202. Egyáltalán nem megy a turbó, nagyon lomha az autó.

 

Volt tisztítva, lenyomáspróbázva 120 barral, EGR szelep le volt kokszosodva, ki lett az is tisztítva.

Mi lehet még a gond? Olajat nem eszi egyáltalán, égés megfelelő, nincs fekete füst.

Tudtok ajánlani valamit, jah a gép egy 1997 2,5 TD OM605.

 

Köszi a válaszokat előre is.

 

 

vilagosbarna Creative Commons License 2018.07.30 0 1 373808

Szép munka!

Előzmény: Törölt nick (373807)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.30 0 1 373807

Tudom, hogy kicsit beteg dolog de akkor válaszolok magamnak... :-)

Hátha esetleg később valaki itt keresi a megoldást ugyanerre a hibára.

Szóval arra jutottam, hogy ami a kormányrúd kotyogást okozza a kormányoszlopban az a felső műanyag gyűrű ami nálam elkopott, sőt darabok is hiányoztak belőle. Ennek lenne a dolga a csapágyat lenyomni, hogy befeszüljön a helyére. Legnagyobb meglepetésemre a Mrecinél elérhető volt külön ez az alkatrész ami náluk "53-as alkatrész támasztógyűrű" néven futott és egy nap alatt meg is jött 800 Ft-os áron. Ezt beszerelve a kormány kottyanásmentes lett. Ráadásul a szétszed-össze megoldotta az ABS hibalámpa gondomat is.

 

 

W168 kormányoszlop

Előzmény: Törölt nick (373660)
Balzska Creative Commons License 2018.07.30 0 0 373806

Lassan kezdem megérteni, hogy miért patika állapotú és miért nem kezd el sosem rohadni a kocsi eleje... Hiszen "csak" évente bontja le valamelyik vezeti nem tudó idióta a kocsinkat... Ma az történt, hogy a szőke női sofőr(aki amúgy valami diplomata felesége) elkezdett tolatni(!) a piros lámpánál, mert ő úgy gondolta, hogy nem fog lemenni a Krisztinára megfordulni, hanem a Délinél a visszafordító sávban visszafordul. Na ez lett belőle... Ja és a felelőségét nem volt hajlandó elismerni... Márkatársaktól kérném, hogy akik 2018. július 29.-én 14:39-14:47 között a Déli pályaudarnál látták az esetet, azok legyenek szívesek a rendőrségen jelentkezni tanúnak. Illetve a szakiktól kérdezném, hogy a kocsi rendbe rakása mennyibe fog fájni, ha a biztosító nem lesz hajlandó fizetni?(hűtővizet nem forralja, alsó merevítő lemezek, motorháztető, bal első lámpabúra, lökhárító deformálódtak, hűtőmaszk pedig eltört, mint a képe látszódik...

http://indafoto.hu/balzska/image/25961285-a5732a9e/777375

Deniel7 Creative Commons License 2018.07.30 0 0 373805

Udv Urak,2007-08 evjaratu C320 CDI velemeny?erdemes?:)

vilagosbarna Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373804

A projektorosnál szerinte nincs vele gond, persze nagy a szórás minőségben. Én a ködlámpát csak azért mertem bevállalni, mert a szóráskép azonos volt teljesen jóval fehérebb ( 5000 K )  színhőmérséklet mellett. A kinézet nem érdekel, csak, hogy jobban lássak. A 211-en a projektoros rész ( ami nekem xenon gyárilag) mellé a van pluszba oldalanként egy H7 izzó is, na ott a ledre én is kíváncsi leszek. Ha nem lesz azonos a vetítési kép, kiszedem a fenébe.

Előzmény: Sz.G.E270CDI (373803)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373803

A ledesen már én is gondolkodtam, de "állítólag" nem az igazi. Fene tudja.......

Előzmény: vilagosbarna (373801)
baal Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373802

tudom, értékelem is

csak ismerem a korlátaimat:-)

Előzmény: Sz.G.E270CDI (373800)
vilagosbarna Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373801

Hat ja. A szükség nagy úr. Nem volt ember aki elvállalta volna. Pontosabban de, csak nem az én pénztárcámnak megfelelő áron, látatlanba mindenképpen projektor részt akartak cserélni...szétszedve: felesleges, mert hibátlan a foncsor. Betettem a régi izzók helyett Osram Nightbreaker xenon izzókat, fényévekkel jobb lett a fényerő/ színhőmérséklet. Most éppen a ledes reflektor részen agyalok ,a ködlámpa már megvan és tök jó lett a fénykéve és fényerő is. Spec foglalat miatt nem egyszerű, de majd készítek képeket ha nekiállok.

Előzmény: Sz.G.E270CDI (373799)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373800

Bocs, csak tanács akart lenni..........segítőkész.

Előzmény: baal (373797)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373799

Szóval mókoltál 1 kicsit....;-):-))

Előzmény: vilagosbarna (373795)
baal Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373798

jól hangzik

Előzmény: vilagosbarna (373795)
baal Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373797

amihez nem értek azt nem mókolom

 

Előzmény: Sz.G.E270CDI (373794)
baal Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373796

trogir királyság tavaly ott voltunk, idén is megyünk

Előzmény: amdkiller007 (373791)
vilagosbarna Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373795

Én a saját 211-emen sima hajszárítóval lemelegítettem : O ) Gondolkodtam a sütőn is, de féltettem a lámpákat. Utángyártott búrát felraktam és eltakarította a vetítőlencséket, krómokat is. Nagyon sok ilyen fehér tejes elszíneződést okozó finom por volt mindkét lámpában. A bizti kedvéért vette milyen öntömítő ragacsos szalagot is, de nem kellett, mert a régi búra nem vett le a ragasztóanyagból. Újramelegítés, összerakás, gyönyörködés

Előzmény: Sz.G.E270CDI (373794)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373794

B Omega búrát sütőben meelegítették, -sütötték- csak arra már nem emlékszem, hány fokon. Szépen elengedi a ragasztó, és már győztél is. :-)

 

Hűlégfúvóval simán szét tudod szedni.

Előzmény: baal (373790)
vilagosbarna Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373793

Nem tudtam, köszi az infót!

Előzmény: csabais (373787)
amdkiller007 Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373792

hegyi... nah jó nem hegyi át a dombos sziget egyik feléből a másikba 

Előzmény: amdkiller007 (373791)
amdkiller007 Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373791

Most értünk ki Trogirba, a vadonatúj Bilstein légrugóm egy hegyi szakaszt követően leengedte a jobb hátulját, azóta se bírja felpumpálni, ahogy fúja hallani is h szökik is ki...

 

hetfon tom vinni szervizbe.

 

pont tegnap jött meg a bal hátsó új legrugo és mind ki lesz cserélve, de ez faszaság nemtom mi lehet vele, hanecseknél lett kicseréltetve nem én mokoltam mint a bal elsőt de az bírja...

baal Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373790

elhiszem, de melegitse az, aki ért hozzá:-)

én hidat tudok épiteni, megy az, csak beton meg vas kell hozzá:-)

Előzmény: csabais (373788)
baal Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373789

szóval ha kioperálnád a búrát nyert helyzetben vagyok

dobsz egy mailt?

Előzmény: Balzska (373785)
csabais Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373788

Lejön az, meg kell melegíteni.

Előzmény: baal (373786)
csabais Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373787

Nem egyezik!

Előzmény: vilagosbarna (373784)
baal Creative Commons License 2018.07.29 0 0 373786

szia, hétfőn megy a szerelőhöz az egész lámpát kiszedi, de a búrát nem hiszem hogy le tudná szedni.

polirozó van itt helyben, ha a búra lekerül, akkor már nyert helyzetben vagyok:-)

Előzmény: Balzska (373785)
Balzska Creative Commons License 2018.07.28 0 0 373785

Utángyárit találtam neked:

https://www.tarostrade.com/headlamps/mercedes-clk-w208-1997-6-2003-2?side=1#menu

Hétfőn vagy pénteken eltudok menni hozzád kiszedni a búrát, de lakkozni meg csiszolni nem tudom

A W208 és W210 búrája nem kompatibilis egymással

Előzmény: baal (373783)
vilagosbarna Creative Commons License 2018.07.28 0 0 373784
Előzmény: baal (373783)
baal Creative Commons License 2018.07.28 0 0 373783

sziasztok

égen földön keresek jó állapotú bal oldali xenonos fényszórót w208-hoz

vagy olyat, aki szét tudja szedni, mert belülről mattult be.

 

rvf400 Creative Commons License 2018.07.28 0 0 373782

Nem szaki, nekem bejött, és bevált.

Előzmény: Visatone (373779)
mahagoni01 Creative Commons License 2018.07.28 0 0 373781

bocsi clk-t akartam írni :D

mahagoni01 Creative Commons License 2018.07.28 0 0 373780

Üdv urak! Autó vásárlás előtt állok és  szemet vetettem újra a csillagra :) a kiszemelt típus pedig slk w211  

Mivel napi melóhelyre járásra lenne ami 4km a dizelt elvetettem

Viszont a kérdés az lenne hogy melyik motoros a legmegbízhatóbb?

köszi

Smafu ha lenne kiszemelt áldozat vétel előtt vihetem átvizsgálásra hozzád?

Visatone Creative Commons License 2018.07.28 0 0 373779

Mercedes C220 CDI Avantgarde (kombi) kérnék véleményeket a szakiktól. A zasszony odavan érte.... :-) 

Smafu.w126 Creative Commons License 2018.07.27 0 0 373778

Cseréltünk már, de nem hang miatt, ha egy kompresszornak hangja van azon már nem segít egy új olaj.

Előzmény: jakapapa (373773)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.07.27 0 0 373777

A váltó jobb oldalán, elől, van 1 csati, ott szokott szivárogni. Ha olajat cseréltek, azt is ki kell cserélni, nem a világ pénze.

 

Ha túl sokat töltöttetek bele, kinyomja a szuszogón. Nem a leg környezetbarátibb megoldás,de.....:-) Azért jobb, ha pálcával nézitek.;-)    (Hidegen, meg melegen is!)

Előzmény: csaracs (373776)
csaracs Creative Commons License 2018.07.27 0 0 373776


Sz.G.E270CDI! Köszi a választ. Egyenlőre ott tartunk, hogy megrendeltük a pálcát, levettük az alsó burkolatot, és letakarítottuk a deknit, valamint beletöltöttünk 1 liter olajat (két részletben). A váltó így már jó, ha megjön a pálca, még a szintet is fogjuk tudni 😀. Valamint, talán kiderül, hol folyik..

Üdv Csaba 

PriMAN Creative Commons License 2018.07.27 0 0 373775

Sziasztok, Mercedes e 220 CDI olyat csinált, hogy indítottam, beindult, de csak 1. És hátramenet volt. Leállítottam újra indít, és megjavult 5 sebesség triptronic ?

Balzska Creative Commons License 2018.07.27 0 1 373774

Nem lesz csendesebb, nem függ össze a kettő egymással...:D

 

 

Előzmény: jakapapa (373773)
jakapapa Creative Commons License 2018.07.27 0 0 373773

SMAFU, tudnál a W210 kompessorban olajat cserélni? állítolag attól csendesebb lesz... csináltatok már ilyet? köszi

Előzmény: Smafu.w126 (373771)
jony21 Creative Commons License 2018.07.27 0 0 373772

Köszönöm.

Akkor ki mérjük a relét.

Előzmény: Smafu.w126 (373771)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.07.27 0 0 373771

Relét nem elég hallgatni, ki is kel mérni, hogy zár e rendesen, mert ha beégett az érintkezője, hiába húz be, nem biztos, hogy mindíg továbbítja a tápot. Kormányszög jeladó nem lehet, mert attól még kell legyen táp, és a diag azt is írta volna.

Előzmény: jony21 (373770)
jony21 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373770

Esetleg a kormányszög jeladó nem lehet hibás?

Előzmény: Smafu.w126 (373768)
jony21 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373769

Rendben.Köszi

Azt hiszem 15A-s.

De próbálok szerezni relét is,hátha az is kell.

Szerinted érdemes azt is cserélni? Elméletileg jók a relék is,feszkó alatt kattog rendesen😁

Előzmény: Smafu.w126 (373768)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373768

Cseréld ki a biztosítékát, akkor is ha jó!

Előzmény: jony21 (373747)
Visatone Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373767

Az ABS kockában van néhány finom alkatrész, ami be tud rohadni a fékolajban az idők folyamán felgyülemlő nedvességtől. Fékolaj cserénél ezért tanácsos azt is átvizsgálni-átmosni. Ez persze macerás, a szerelők nem szeressék.... 

Előzmény: jony21 (373763)
jony21 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373766

Mármint abs kockát.

Előzmény: barbon1 (373764)
jony21 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373765

Cseréltem azt is,másikkal sem működik. 

Előzmény: barbon1 (373764)
barbon1 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373764

ESP / BAS / ABS modul hiba.Lehet akár beázástól is de simán is megpusztulhat

Előzmény: jony21 (373762)
jony21 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373763

Új fékbetét plussz tárcsa/dob elől hátúl.

Új fékfolyadék is.

Milyen alkatrészre gondoltál,amit át kéne mosni??

Köszi

 

 

Előzmény: Visatone (373761)
jony21 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373762

Szia.

C1011 hibakód:Szolenoid szelepek,tápfeszültség.

Mi az istent jelenthet ez😁😁

Előzmény: barbon1 (373760)
Visatone Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373761

Fékfolyadék csere, alkatrészek átmosása...

Előzmény: jony21 (373747)
barbon1 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373760

A diag mit mond?

Előzmény: jony21 (373759)
jony21 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373759

Hiába kalibrálom a kormánnyal,semmi.

Pedig elméletileg minden jó,relé kattog,jeladók jók. Lehet a kormányszög jeladó szar.

Ahoz le kéne venni a kormányt,és ott szétnézni. Ha ott van egyáltalán.

Előzmény: Törölt nick (373756)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373758

Valaki biztos.     :-)))      A rátöltést Ti is meg tudjátok csinálni. Van nívópálca a paripában?

Előzmény: csaracs (373755)
C220CDI Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373757

Basszus, hirtelen azt hittem, hogy magamon nevetek! :-) Aztán láttam a különbséget......

 

Akkor regeltem ezen a néven, amikor párunkat kib@szarintottak innen úgymond, olyan fajgyűlőlő hsz. miatt. ....de ez már történelem....:-);-)

 

Maradok Sz.G.E270CDI. ;-)

Előzmény: 220cdi (373751)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373756

Így akkor nincs ötletem, sajnos sokminden okozhatja. Ha leveszed az akusarut akkor utána a kormány jobbra-balra tekergetésével kell újra bekalibrálni, addig az ABS világít. Gondolom akkor nem ez a gond.

Sajnos most nekem is világít, én a kormányt vettem le és az összerakás után égvemaradt. Esetleg ha Budapest környékén találtál olyan szerelőt aki diagnosztikára tudta rakni akkor az elérhetősége engem is érdekelne.

 

 

Előzmény: jony21 (373754)
csaracs Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373755

Sziasztok! Testvérem itthon van Angliából, és van olyan gondja van hogy szivárog a automata váltónál a tömítésnél az olaj. Kellene egy olajcsere a tömítés javításával, vagy legalább egy rátöltés az olajra.... 

S320 2005-ös.

Valaki megtudná csinálni  

jony21 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373754

Szia.

4 hónapja vettem az autót,feltünt hogy nem ég a műszerfalon az abs lámpa,így műszerfal ki,összes izzó csere.Mikor be indítottam láss csodát,égett a visszajelző lámpa.Folyamatosan ég a visszajelző lámpa.

Kocsi még nem volt javítva nálam,elöző tulajnál meg passz.

Cseréltem ABS kockát de a hiba ugyan az.

Máshol olvastam,hogy kapcsoló relé lehet a ludas.

Előzmény: Törölt nick (373753)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373753

Szia!

 

Az A Merga itt nem a libling de hátha Te kapsz választ :-)

 

Ajánlom a figyelmedbe ezt az oldalt: http://www.aclassinfo.co.uk/mypage.1.htm Itt sokmindent megtalálsz a kocsi hibáiról. 

Volt esetleg javítva a kocsi mostanában? Milyen körülmények közt gyulladt ki a visszajelző?

 

Üdv:

B

Előzmény: jony21 (373747)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.26 0 0 373752

:))))

Előzmény: Sz.G.E270CDI (373750)
220cdi Creative Commons License 2018.07.25 0 0 373751

:)))DD

Előzmény: Sz.G.E270CDI (373750)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2018.07.25 0 1 373750

Kapsz Te pisilő lányt nemsokára, de az pelenkába fog, .........fekve! :-))

Előzmény: Törölt nick (373742)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.25 0 0 373749

:) Jól néz ki.

Előzmény: Visatone (373748)
Visatone Creative Commons License 2018.07.25 0 1 373748

lányok állva pisilnek utána...

 

Komoly, meggyőző érv.... :-))

Előzmény: Törölt nick (373742)
jony21 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 373747

Hello.

A-merci(w168) 1.6 1998 éj.

ABS/ESP lámpa vílágít.

Diag ezt a hibát írta: C1011 szoleboid szelepek,tápfeszültség.

Úriemberrel mentünk pár km-t,nézte az élő adatot,minden szuper.

De az abs nem kapcsol,kap feszültséget de nem csinál semmit.

Próbálta szoftveresen is megjárattatni az abs kockát,de semmi.

Valoszínüleg be vannak állva a szelepek.

Szerintetek is?

Mit takarhat még ez a hiba kód.

Köszi.

 

baal Creative Commons License 2018.07.24 0 0 373746

miért is?

Előzmény: barbon1 (373744)
barbon1 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 373745

rarja=rajta

Előzmény: barbon1 (373744)
barbon1 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 373744

Azért még egy kicsit gondolkodjál rajra

Előzmény: baal (373743)
baal Creative Commons License 2018.07.24 0 0 373743

sziasztok

fejembe vettem egy w208-as, 2000-es évjáratú 320-as benzines megvételét.

van-e valami tipushiba, amire figyeljek?

Minden tanácsot megköszönök

baal

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.24 0 0 373742

  Eladó az autóm, Zala megyében, gyermekvállalás miatt. W210, 300 TD avantgarde. Faszbúkos adok-veszek link: https://www.facebook.com/groups/445903638927915/permalink/897577710427170/?sale_post_id=897577710427170 Nem azért, mert szar. Ha valakit esetleg érdekel. Kasztni-motor jó. Kinézete, mint egy újnak. (lányok állva pisilnek utána...)

  Kisebb fogyasztású kombi autó érdekelhet. Km 499000. Ami csere szóba jöhet, 206 pug 1,4 sw. Opel astra f, kombi diesel, kitűnő állapotban. Vagy valami hasonló, ami 5-öt eszik, kombi és dízel, de csak kitűnő állapotú vagy fiatal érdekel, ha beszámítás van, amúgy meg nem.

jakapapa Creative Commons License 2018.07.24 0 0 373741

SMAFFFU, tudnál a W210 kompessorban olajat cserélni? állítolag attól csendesebb lesz... csináltatok már ilyet? köszi

 

senkasudri Creative Commons License 2018.07.23 0 0 373740

Sziasztok, gyors segítségre volna szükségem... Kb két hete kérdeztem az alapjáraton leállásokrol...

Azóta kicserélték a légtömeg mérőt...

Most már 500kmre vagyok otthontól.tegnap az autópályán el kezdett füstölni a motor, megálltam, felnyitották a motorháztető, és azt láttam, H az egyik legszivo cso total el van törve... Lehűlés után alufóliával korbefoltozva elindultunk, és 80as tempóval eljutottunk a célba... De itt szerelő hoz kell vinnem, csak gondoltam, megkérdezem, hogy ilyenkor  kell-e motorolaj csere, vagy körbe lehet-e ideiglenesen vmivel ragasztani, amivel normálisan működhet... Koszi

barbon1 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 373739

Az első indításnál nézz alá és valaki indítson,akkor ki kell derülnie a turpisságnak.Minden esetre nem egy gyakori hiba

Előzmény: Bin7111 (373738)
Bin7111 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 373738

Üdv!

 

Leszedtem az alját, de legnagyobb pechemre most nem szivárog :(

Én a szűrőre gyanakodtam, de nem látszik semmi.

Nincs benne valahol közepén valami aktív benzin gőz szűrő vagy ilyesmi, amiben "lecsapódhat" a benzin és ki folyhat?

Esetleg valami tömítés, ami tönkre szokott menni? Jellemző meghibásodás? 

Az a legbosszantóbb, hogy minden nap csak az első elindulásnál van ez az egész. És ugye ha fixen el lenne repedve egy cső, vagy akár a tank lyukas lenne, vagy egy tömítés rossz lenne, akkor állandó jelleggel folyna a benzin. 

 

Csaba

Előzmény: Visatone (373737)
Visatone Creative Commons License 2018.07.23 0 0 373737

Nem tudni honnan, mert ugye az alja műanyaggal burkolt.

 

Pedig jó lenne mielőbb kideríteni, mielőtt egy eldobott csikktől, vagy bármi mástól kigyulladhat és leéghet az autó. Ehhez nem kell más, mint egy emelővel, vagy aknával rendelkező műhely. Azt a csavarokkal rögzített burkolatot percek alatt le lehet szedni. 

Előzmény: Bin7111 (373735)
mica-r Creative Commons License 2018.07.22 0 0 373736

Érdemes lenne megnézni.

Előzmény: Bin7111 (373735)
Bin7111 Creative Commons License 2018.07.22 0 0 373735

Sziasztok! 

 

Adott egy 2000-es évjáratú Mercedes A160 (1,6 benzin), 205 000 km-el. Jól megy az autó, jól indul, és alapvetően nincs vele probléma, napi használatban van.

A probléma amiért ezen soraimat is írom, hogy minden nap az első indításnál kb. fél liter benzin (de lehet hogy több) kicsordogál belőle. Nem tudni honnan, mert ugye az alja műanyaggal burkolt. Fontos, hogy csak a napi első indulás alkalmával fordul elő ez a jelenség. Utána egész nap nincs vele gond, másnap ugyan ez.

 

Mi lehet a baj? A benzin szűrővel vagy a benzin szivattyúval lehet gond? Találkozott már valaki hasonló jelenséggel?

 

Köszönöm a segítséget előre is! 

Ati414 Creative Commons License 2018.07.22 0 0 373734

Köszönöm a jószándékot, de a probléma megoldódott. Tényleg csak a 6310-es jó hozzá.

Egy önzetlen, segítőkész dabasi fórumozónál kipróbálhattam, majd nekem is ajándékozta a telefont. Minden funkció (amire csak szükség lehet) használható az autó rendszerén keresztül. Ezúton köszönöm mindkettőtök segítségét!

Így már minden, gyári (eredeti) extra működik rajta :)

Előzmény: Zoli550 (373707)
Visatone Creative Commons License 2018.07.21 0 0 373733

Köszi a tippet, mindenképpen megnézetem azt is.

 

 

Előzmény: katona84 (373732)
katona84 Creative Commons License 2018.07.21 0 0 373732

Nem árt majd megnézni a generátor szabadonfutó szijtárcsáját is mert ha az beáll akkor is elkezdi cibálni a rugós feszitőgörgőt és veszet hangot tud adni.Ugyan ilyen a tünete mint amit leirtál.

 

Előzmény: Visatone (373728)
Visatone Creative Commons License 2018.07.21 0 0 373731

Köszi, hogy megvigasztaltál. Már attól féltem, hogy örök életű, de ha mégis cserélni kell, akkor is csak annyiba kerül majd, mint egy izzó, és elég lesz hozzá egy csavarhúzó.... :-))

Előzmény: barbon1 (373729)
KoenigW124 Creative Commons License 2018.07.21 0 0 373730

Üdv! Nincs mit!

Előzmény: Ati414 (373726)
barbon1 Creative Commons License 2018.07.21 0 0 373729

Egy görgősor van benne ,de legalább az jó drága és ki is szokott menni.Aranyos a cseréje is :)

Előzmény: Visatone (373728)
Visatone Creative Commons License 2018.07.21 0 0 373728

... Bár most nem érkezett válasz, úgy tűnik, annak a fórum- és típustársnak volt jó a tippje, aki korábban a szíjvezető görgősorra gyanakodott. Ma délben a reggel óta napon álló járgány beindítása után azonnal beküldtem a füleimet a motortérbe, és kb. 20 másodpercig a szíjvezetés felől hallottam a kattogó-csattogó hangot. Ettől kezdve nagy valószínűséggel tényleg a szíjvezető görgők a hunyók, esetleg a generátor rögzítése lazult meg - minden esetre a "feltalálási helyet" sikerült beazonosítani.... :-)  

Előzmény: Visatone (373723)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.07.20 0 0 373727

:D

Előzmény: Hyperion (373724)
Ati414 Creative Commons License 2018.07.20 0 0 373726

Mégegyszer köszönöm a gyors segítséget és a telefont!

Előzmény: KoenigW124 (373713)
Ati414 Creative Commons License 2018.07.20 0 0 373725

Köszönöm a jószándékot, de a probléma megoldódott. Tényleg csak a 6310-es jó hozzá.

Egy önzetlen, segítőkész dabasi fórumozónál kipróbálhattam, majd nekem is ajándékozta a telefont. Minden funkció (amire csak szükség lehet) használható az autó rendszerén keresztül. Ezúton köszönöm mindkettőtök segítségét!

Így már minden, gyári (eredeti) extra működik rajta :)

 

Előzmény: KoenigW124 (373720)
Hyperion Creative Commons License 2018.07.20 0 1 373724

ok  drága, de milyen jól mutatna rajta a rantott husos szenya, koviubival :)

Előzmény: Smafu.w126 (373722)
Visatone Creative Commons License 2018.07.20 0 0 373723

Újra kezdem (vagy folytatom...):

 

A170 CDI 2001-es kiadás, 240 ezer kilométerrel, amióta nálam van (hetedik éve) évente legalább egyszer ismerős szerelő által átvizsgálva, a legkisebb hiba azonnal javítva. Cserék egy éven belül: klímakompresszor, szíjvezető görgősor + szíj, szilent blokk,  kormányösszekötő rudazat, szűrők, motorolaj, pár hete új EGR szelep + rendszer tisztítás, szóval, karbantartott autó. Kifogástalanul megy, a típusához és a korához képest remekül gyorsul, van ereje, az emelkedőtől megpakoltan se ijed meg ötödikben, a fogyasztása az EGR szelep cseréje óta autópályán masszívan a gyári 6 liter (a csere előtt 7 alá nem ment). Tulajdonképpen minden oké vele, de van valami, ami nagyon idegesítő, és aminek  az okára kb. egy éve a (nem Merci specialista) szerelő nem tud rájönni.

 

Éjszakai állás után hidegen indítva kb. fél perc elteltével alapjáraton sűrű, elég éles csattogó-kattogó hang jön a motortérből, valahonnan alulról, de meghatározhatatlan helyről, ami az utastérben is hallható. Gázfröccsre, vagy az alapjárat fölé kicsit megemelve a fordulatszámot azonnal megszűnik, de visszaengedve alapjáratra ismét hallatszik, és mintha kicsit rázkódna is közben a motor. Mindez úgy három-négy perc múlva megszűnik, és amíg a motor csak kicsit is meleg, megállás-parkolás utáni indításnál nem jelentkezik. A menettulajdonságokat nem befolyásolja, azaz ha rögtön elindulok vele, simán megy, nem rángat, nem "köpköd". 

 

Bíztam benne, hogy a leamortizálódott EGR szelep cseréjével és környezetének tisztításával a jelenség megszűnik, de ez sajnos nem jött be. Merre kutakodjak tovább? 

Smafu.w126 Creative Commons License 2018.07.20 0 0 373722

Jól néz ki, de ennyi pénzt egyben még nem láttam, így kényszerű kihagyás lesz, ha csak nem jön szembe egy 25ezerért :D

Előzmény: Hyperion (373721)
Hyperion Creative Commons License 2018.07.20 0 0 373721
KoenigW124 Creative Commons License 2018.07.19 0 0 373720

Szia...szombat vasárnap itt vagyok a környéken...ha jó neked csörgess meg...

 

 

Előzmény: Ati414 (373718)
tomtom96 Creative Commons License 2018.07.19 0 0 373719

Sziasztok! W202 98-as manuális 2.5td mercibe  szeretnék tempomatot építeni, tempómat kapcsolón kívül kell még valami elektronika, hogy működjön?

Vagy egyáltalán lehet bele rakni?  

Ati414 Creative Commons License 2018.07.19 0 0 373718

Szia

Mikor lehetne kipróbálni? Dabas nekem sokkal közelebb lenne, mint Kecskemét.

Előzmény: KoenigW124 (373713)
Visatone Creative Commons License 2018.07.19 0 0 373717

Nem lehet, hogy a  csörgés az összetörő katalizátor hangja , azután  a  check engine  meg a  csökkentett teljesítmény pedig  az  emisszió  növekedése okán jött???

 

De igen, lehet, sőt, szinte biztos.

Előzmény: keeper1 (373714)
ngyu Creative Commons License 2018.07.19 0 0 373716

2003 -as évjératú W211 E270cdi kombinál 100km/h fölötti hirtelen gyorsításnál hangosan berángatva gyorsul. mitől lehet ez?

Várnék segítséget.

keeper1 Creative Commons License 2018.07.19 0 0 373715

A választ megadom magamnak:  részecskeszűrő probléma van ( volt ? )  Kódtörlés után  képes voltam jelzés nélkül elindulni,  manual 2.-ban  mentem  a géppel  30 percet  3000-3200as fordulaton....most nincs  ellenőrző jelzés.  Ám mivel  a meneteim harmada  rövid-hideg  városi menet, előbb-utóbb  lesz megint. Elsőre  tisztítást fogok végeztetni.  Ki tud  jó/kipróbált szolgáltatót???

Később meg majd zokogva veszek egy  újat.

Előzmény: keeper1 (373714)
keeper1 Creative Commons License 2018.07.18 0 0 373714

Tisztelt Uraim,

 

W212 250 CDI Blue Eff........85-185ezerig megúsztam egy  termosztátcserével, meg a 20-22 ezrenkénti prémium olaj+szűrőcserékkel....most rosszabbatat sejtek...az alábbiak szerint:

 

1., nehány hete alulról (lemez?)csörgésszerű  hangot hallok, jellemzően lassabb, szar / rázós utakon való haladáskor..ezekből van bőven .  Pótkereket  koppra lefogattam , autót megemelve,  a futóműveket  meghúzgáltuk meggusztáltuk ...azoknak  elszabadult--egyáltalán mozdítható-  eleme  nincsen. A kipufogót  tartó gumitömb egy kissé megereszkedett...de nem gondolom, hogy épp lassabb haladáskor  az hagyja lengeni úgy a dobot, hogy  beleverjen  a fenéklemezekbe .

 

2. a mai szent  este , Bp-en töltött  4ó/35km dugózás  után ( ennek  átlagfogysztása lehet  13- 13.5  L/100!!!!)

alig érek fel az M5-re ,  sárga "check engine "   szimbólum kigyulladt , és - mint vagy 20 km -rel később  tapasztaltam-  az autó egyfajta  vészüzembe  ment át,  vagyis  gyorsulás a normális kb fele,  sebesség max 150,

pillanatnyi fogyasztás gázadáskor is  alig éri el a 15-öt.....nem engedi  többet enni.  NEM melegszik !!!  Olajfogyás 23 e Km után szép kerek 0 .  "hiba" üzenet indításkor  annyi , hogy B3 szerviz  következik...jelen állás szerint  10 nap múlva.

 

Nem lehet, hogy a  csörgés az összetörő katalizátor hangja , azután  a  check engine  meg a  csökkentett teljesítmény pedig  az  emisszió  növekedése okán jött???

 

Hozzáértő  válaszaitokat várom,  a holnapi  diag  olvasásig is.

 

 

KoenigW124 Creative Commons License 2018.07.18 0 0 373713

Üdv....ha működik vele akkor én tudok neked adni agy 6310i-t van hozzá két akksi is az egyik még "új"....... és  útba esek  Kecskemét felé (Dabas)

Előzmény: Ati414 (373711)
csabais Creative Commons License 2018.07.18 0 1 373712

Szorul az EGR szelep.

Előzmény: CaviaR_ (373709)
Ati414 Creative Commons License 2018.07.18 0 0 373711

Sajnos csak szombattól érnék rá, de attól kezdve bármikor, amikor neked jó.

Tel.: 06(30)883-2944

e-mail: baranyi414@gmail.com

 

 

Előzmény: Zoli550 (373707)
mica-r Creative Commons License 2018.07.18 0 0 373710

Az a dadogás nem jó. 

Valószínűleg jobban kijött a hiba, mert nagy terhelés volt alapjárat közelében.

Előzmény: CaviaR_ (373709)
CaviaR_ Creative Commons License 2018.07.18 0 0 373709

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem, nagyon furcsa dolgot tapasztaltam ma. 

C200 CDI, W203, 2003-as évjárat, reggel beindítottam, szépen indult mint mindig, stabil alapjárat. Csecsemő hátul, 30 fok, ráindítottam a légkondit, szokásos halk cicergés az ékszíj irányából, nem szeretem, de tervben van a kinyomozása. Szűk helyről akartam kiállni, csutkára betekert kormány, kevés gázt adhattam a körülményekhez képest, és elkezdett dadogni a motor. Ez sem nagy újdonság, előfordult már, de most sokkal jobban rázkódott az egész autó. Kivettem azonnal üresbe, kuplungot benyomva tartottam, de csak rázkódott. Gázadásra sem reagált. Le kellett állítanom, újra elindítva minden rendben volt, és azóta is. A szíj feszes, nem szakadt.

 

A futómű összetartása amúgy megfelelően be van állítva, koppanásig tekerve sem szokott nyekeregni.

 

Nem értem mi történt sosem hallottam még ilyet.

Összefügghet azzal, hogy egy ideje gyengének érzem a kormányzás rásegítést?  Valaki esetleg tippet tudna adni hol keressem a hibát? 

Köszönöm!

amdkiller007 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 373708

Újabb segítséget kérek:

 

Légrugó w211

 

Történet elején:

 

Normál állásban a jobb hátsó már menet közben is volt h leengedett.

Emelt állásban pihentettem, akkor viszont a jobb első engedett le először aztán JH. Kb egy hét alatt.

 

kicsereltettem a jobb oldalt, Bilsteint kapott, az is volt benne.

jobb hátsó tökéletes minden állásban Örülünk...

 

Normál állapotban csak a bal hátsó enged le, akár egy fél óra alatt is...

Emelt állásban, egy hét pihenő végén csak a jobb első enged le, ami új.

 

Tehát a régivel és az újjal is leenged egy hét alatt, se a többi nem.

 

mi a szar lehet?

a cső?

vagy a vezérlő szelep?

 

 

Zoli550 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 373707

Komplett a készülék,anno sokat használtam csak el raktam mert nem tudtam sokáig elválni tőle,aztán mikor mindenkinek lüke fonja volt már én is váltottam. Holnap 18h után szabad vagyok,írj egy e-mailt a telefonszámoddal és össze hozzuk. 

Előzmény: Ati414 (373706)
Ati414 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 373706

Azt megköszönném. Csak addig rabolnám az idődet, amíg rácsatlakozom. Persze saját SIM-mel és még akksim is van, ha kell (a 6210-é jó bele). A kérdés az, hogy mikor mehetnék.

 

Előzmény: Zoli550 (373698)
csabais Creative Commons License 2018.07.17 0 0 373705

Mit szeretnél onnan kitakarítani?

Előzmény: joey8909 (373704)
joey8909 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 373704

Üdv

 

Szeretnék némi infót gyüjteni.

A korábbiakban már említett dolgok. Tehát P1187 es EPS hiba Comon rail nyomás--> google kapcsibol a rail csövet hozta meg hogy a szelep .

Kérdésem a következő mennyi esélyem van a takaritással megoldani a hibát? Injektor ha résolaj mérésnél megfelelő értéket add akkor kell piszkálni?

Személy szerint csak a szabályzó szelepet takarítanám meg..

De  ebben 1 vagy 2 van? Állitólag van a szivatyúban is egy.

W203 2003 C200CDi 116Le 611962 es motor

Válaszokat köszönöm előre is. 

Smafu.w126 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 373703

 

Előzmény: Törölt nick (373702)
joey8909 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 373700

Szia 

 

Ha minden szűrő cserélve lett esetleg  nem ír EPC hibát?

Nekem már most tovább fejlődött és menet közben is megáll a kocsi random P1187 es hiba Magasnyomású szabályzó szelepre utal nekem..

Neked nem tudom de jó formán ez csak üzemanyag ellátás kérdése, nézd át a bilincseket csatlakozásokat.

 

Üdv

Előzmény: senkasudri (373689)
Zoli550 Creative Commons License 2018.07.15 0 0 373699

Még mindig a w202 távirányítón agyalok.Bontott gyárit rakhatok az autóba,van buktató,fog működni,motorvezérlő maradhat e? Egygombos,tükörre iranyitós bicska. Nagyon köszönöm előre is a hozzászólásokat,segítséget. 

Zoli550 Creative Commons License 2018.07.15 0 0 373698

6310i-m van kölcsön,csak az a (nem biztos gond),gond hogy Kecskeméten. 

Előzmény: Ati414 (373696)
Ati414 Creative Commons License 2018.07.15 0 0 373697
...na igen, az autó egy
2003-as E200 Classic (211).
Előzmény: vilagosbarna (373688)
Ati414 Creative Commons License 2018.07.15 0 0 373696
Szia!
A bölcső benne volt. Vettem egy Nokia 6210-est (hirtelen ez adódott), de nem működik vele. Kéri, hogy a telefont helyezzem be, majd várjak. Ez ismétlődik fél percenként. Ki szeretném próbálni Nokia 6310-el, de ha veszek egyet és nem működik ezzel sem, akkor lassan előlépek régi telefon gyűjtővé. A cél viszont nem ez lenne, hanem a gyári rendszer használata. :)
Előzmény: vilagosbarna (373688)
senkasudri Creative Commons License 2018.07.15 0 0 373695

köszi,
holnap megnézik

Előzmény: Smafu.w126 (373691)
Zoli550 Creative Commons License 2018.07.15 0 0 373694

Néha megnézem őket,ár/állapot stb miatt és ez szemet szúrt. Nagymesék táptalaja a 24-es,ezt bizonyitja ez a jó pár öncélú mondat is. Köszönöm a rutinos hozzászólásod. 

Előzmény: csabais (373693)
csabais Creative Commons License 2018.07.15 0 0 373693

Valószínűleg a fotózás helyére is vontatták, mert vonószemtakaró sincs az amúgy nemklímás lökösön.

Amúgy nagy mesemondó!  :-D

Előzmény: Zoli550 (373692)
Zoli550 Creative Commons License 2018.07.14 0 0 373692

Ez/ilyen W124 tényleg ekkora királyság vagy csak hosszúra sikerült a tájékoztató?:

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mercedes-benz/w_124/mercedes-benz_w_124_300_tdt_4matic_kombi-12928537

Smafu.w126 Creative Commons License 2018.07.14 0 0 373691

Valamit nem dugtak vissza, pl a légszűrő cserénél kimaradt egy MAF kábel, vagy kimozdult egy vákuumcső.

Előzmény: senkasudri (373689)
manus53 Creative Commons License 2018.07.14 0 0 373690

Sziasztok! Nem tudom, mi a neve: W203-hoz keresek olyan alsó motorburkolatokat (jobb-bal) ami egész elöl van, alul, két oldalt, benyúlik a kerékjáratba elöl pedig valahol a lökhárítónál van. Olyan 25-35 centi körül van egy oldala. Van esetleg valakinek eladó?

senkasudri Creative Commons License 2018.07.14 0 0 373689

sziasztok,

320as w211 4matic autóm most volt C-szervizen: féktárcsát-betéttel hátul, elöl betétet, az összes olajat, szűrőt cserélték. Azt tapasztalom, hogy a pirosnál pl, ha nagyon alacsony a fordulatszám, hebegni kezd a motor - ill. felgyullad az összes lámpa a kijelzőn, és leáll az autó. rögtön indul is, és utána nincs gond - szerintetek mivel lehet a gond? köszi

vilagosbarna Creative Commons License 2018.07.14 0 0 373688

Milyen  autoban? Nekem a 211-ben nem volt benne telefon, csak a bölcső, aztán egy sima 6310i-vel életre kelt.

Előzmény: Ati414 (373687)
Ati414 Creative Commons License 2018.07.14 0 0 373687
Szia!
Köszi az infót. Épp most készülök venni egy 6310-est, hátha azzal működni fog. Elszomorító, hogy ezzel kapcsolatban már semmi infó nincs a neten.
Érdeklődtem már egy Merci szervíz/üzlet/bontóban is, de úgy néztek rám, mintha egy másik bolygóról érkeztem volna. Furcsa, hogy senkis sincs, aki kihasználná ezt a gyári telefonbölcsőt az autójában. Bezzeg eladáskor mindenki beleírja a hirdetésbe extrának, hogy van ilyen benne, azt viszont nem, hogy nem működik.
Sebaj, nem adom fel, továbbra is keresem a megoldást.
Előzmény: Rock-a-billy Rebel (373675)
Hyperion Creative Commons License 2018.07.14 0 0 373686

Szervusz! 

 

Köszi, kb 1 hónapja irtam neki erre a címre, de nincs válasz. Közben Smafu mondta hogy ezt nem hasznalja már. 

 

Hétfőn hívom, köszi a segítségeteket. ;) 

Előzmény: fetitaco (373685)
fetitaco Creative Commons License 2018.07.14 0 0 373685

istvankukacvombergponthu

Előzmény: Hyperion (373678)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 373684

Nem látni bele sajnos, mikor egyben van nem látható, én is onnan tudom, hogy szétbombáztam egyet kíváncsiságból :)

Előzmény: Hyperion (373683)
Hyperion Creative Commons License 2018.07.13 0 0 373683

Meggyoztel! :)  Ellenben bem értem, hogy bontottan miért árulnak eredetit 5.000 ért ha mar szetkopott.

 

Köszi a segítséget, ma már többszörösen! :) 

Előzmény: Smafu.w126 (373682)
Smafu.w126 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 373682

A golyónak nem is kell forognia amúgy :) A golyó le/fel járkál a házban egy műanyag perselyben, és a persely megy szét. Ettől a golyó a fém falon súrlódik, és annak van ilyen hitvány hangja. 4000Ft-ért egy próbát mindenképpen megér, egy egyszerű kőkorszaki szerkezet, nagyon elrontani nem tudják :)

Előzmény: Hyperion (373681)
Hyperion Creative Commons License 2018.07.13 0 0 373681

Sziasztok!

 

W124 utángyártott ajtóhatárolókkal van tapasztalatotok?

A többedik gyári bontott van már az autómban, de egy idő után mindegyik nyüszög, nyekereg...

Ahogy látom a golyó megszorul bennük és csúszik a sínen.

 

Febi kb 4.000, Meyle 7.000 megéri a többletet, vagy keressek jobb állapotú bontottat?

 

Köszönöm!

norbiert73 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 373680

sziasztok! azt kérdezném hogy mi lehet az oka annak hogy meg vettem idáig kettő darab bosch légtömeg mérőt és egyikkel sem teszi az 5 sbességet (w124 5gangos automata) elvileg vész üzembe van ilyenkor!

Viszont a magnetik marrelis fasza ill a jp grouppossal is! a bosct-t csak azért probáltam mert gyári ill. gondoltam jobb minőségű!egyébként a bosch-al rugalmasabb az autó! ha vkinek van tapasztalata kérem írjon!

Ja! volt diagon! légtömegmérő hiba volt! köszi norbi

stevie-13 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 373679

Szezonvégi Vredestein akció (ennél olcsóbb nem lesz!)

 

195/65R15 Vredestein Sportrac 5 91H 13.990
205/55R16 Vredestein Sportrac 5 91H 15.990
225/45R17 Vredestein Ultrac Satin XL 94V 20.990

 

215/55R17 Vredestein Ultrac Satin 98W 24.990 (DOT2016)
225/55R17 Vredestein Ultrac Satin XL 101W 33.990

 

Személyes átvétel Halásztelek (M0 mellett közvetlenül). Szerelés Csepel. Budapesti kiszállítás most ingyenes. Országos kiszállítás: megbeszélés alapján.

 

Írj rám! Az email címem a nevemre kattintás után nyilvános.

Hyperion Creative Commons License 2018.07.13 0 0 373678

Hahóóóó! Talán meghallja :) 

 

Sajna privát az E-mail címe. Ha átküldöd nekem, megköszönném!

labodiattila [kukac] gmail

 

Köszi szépen előre is! ;)

Előzmény: Smafu.w126 (373670)
joey8909 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 373677

Sziasztok

 

Tippeket gyűjtök mert vannak számomra nem tetsző dolgok a reggeli induláskor.

Tehát adott egy W203 C-s kombi  C200CDI 2003 ból még a 116 lovas.

Reggel hidegen ingadozik az alapjárat picit .Melegedés /1-2 ilyen 1300 ig pörgetés megoldja.

Viszont úgy érzem mintha éhesebb lenne a mutatott értékek ellenére.

Utolsó probléma ami orvosolva volt az a résolaj csőnél a műanyag csatlakozó letört. ez cserélve lett illetve az adott szakaszok csöveit is cseréltük.

De most vagy a tankszint jeladó szivat valamelyik oldali vagy valahol rés van a pajzson (nem érzek gázolaj szagot) mint az előző hibánál.

EGR Le van falazva Kojtol mint a kurva élet ha letaposom de megy is :)

Légtömeg mérő még akkor volt cserélve amikor megvásároltuk.4 év

 

Tippeket válaszokat köszönöm előre is.

 

Smafu.w126 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 373676
Előzmény: Balzska (373672)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!