Keresés

Részletes keresés

mbm Creative Commons License 2006.12.19 0 0 340

Az angoloknak miért lett volna érdekük a magyar függetlenség?

Az teljesen felforgatta volna nagyhatalmi rendszert. De ha még érdekükben is állt

volna, nem kockáztattak volna háborút az oroszok és az osztrákok ellen, mikor sem

poroszország, sem franciaország nem tudott volna segíteni.

Előzmény: showtimes (339)
showtimes Creative Commons License 2006.12.19 0 0 339
ezekre utaltam, mint nem mellékes tényezőkre, hiába volt a magyarhoz képest elképesztően nagy az orosz haderő, ha egyszerre több irányban kellett erőt mutatnia. Közel sem biztos, hogy a cárnak megérte volna Ferenc Józsefért, s a remélt politikai hasznokért sokkal nagyobb seregrészt hosszú időre lekötni. Már csak azért sem, mert, ha elhúzódik a magyar háború szinte biztosra lehet venni a lengyelek mozgolódását... vagy az angol politika esetleges aktivizálódását, ami legalább annyit ártott volna, mint amennyi előnyt remélhetett az osztrákoktól.
Előzmény: Zicherman Istvan (338)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.19 0 0 338

Ja, meg még egy, oroszok szempontjából igen jelentős két tényező:

1. A hadsereg utánpótlása (amelyről az osztrákok, a szerződéssel szemben, nem gondoskodtak);

2. Kolera.

Előzmény: showtimes (336)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.19 0 0 337
És ezenkívül (törökök, lengyelek) még ott volt a Kaukázus, ahol 1847-től közel 200.000 katona és tiszt harcolt Samil imámmal...
Előzmény: showtimes (336)
showtimes Creative Commons License 2006.12.19 0 0 336
Az orosz beavatkozás mértékének emeléséhez és tartósságához (jobb magyar hadvezetéssel és kis szerencsével ugyebár télre is kihúzható lett volna ) meg az orosz belpolitikát kellene igazán ismerni - ami viszont kevesekre igaz, pont az említett beszűkült nézőpont miatt.

Kérdés meddig lett volna hajlandó elmenni a cár?
Azért ne feledjük, a hadseregének ötödét ígyis bevetette ( mint Z.I. írta az orosz huszárzeredeket nem lehetett alkalmazni a magyarok ellen, nem kevés erőt kellett hagyni a lengyel területeken, a törökkel szemben is mindíg erőt kellett mutatni...) Kérdés Ferenc József megmentése mennyit ért volna meg neki?
Előzmény: miszega (333)
miszega Creative Commons License 2006.12.19 0 0 335

sokkal nagyobb volt az esélyünk Rákóczi háborújában!!

 

csak pont akkor kötöttek békét amikor patthelyzet alakult ki, sajnos nem volt információjuk lassan jártak a hírek

 

sajnos gyakori hogy beszűkitik a nézőpontot hazánkra, jó és szép a hazaszeret

ám sose az határozott a nagypolitikában, pláne amíg többnyire fegyverrel írták, hogy éppen pont a magyaroknak mi a jó

Előzmény: Törölt nick (334)
miszega Creative Commons License 2006.12.19 0 0 333

ez már kissé parttalan vita

 

ha  magyar seregek Komárom körül maradnak is, esetleg legyőzik a túlerejű osztrákokat?

és?

hoznak erősítést, és felvonul az orosz hadsereg akadály nélkül egy klasszikus totális bekerítésre

az oroszok nem szálltak volna ki

sőt ha győzünk a tavaszi hadjáratban és utána sikerül Bécset elfoglalni

az orosz invázió csak nagyobb lett volna

kb 300 000 főnyi....

 

pont akkor pechünkre nem vitatkoztak eléggé azok akik három év mulva már hadat üzentek

vagy négy,,, de az ok már tálalva volt

sőt minden készen állt hogy akár egyben és egyszerre lezavarják az össze háborút amik a következő negyed század alatt bekövetkeztek főleg európában

reduit Creative Commons License 2006.12.18 0 0 328

Írod továbbá!----a VII. és VIII. hadtesttel megütközzön Haynauval. Ebből alakult ki a második komáromi csata, melyben a III., VII. és VIII. hadtest részei vettek részt összesen 32 ezer fővel.

 

Teljes tévedés!

Olvass utána!

Előzmény: Törölt nick (323)
reduit Creative Commons License 2006.12.18 0 0 327

Görgei azt írja, hogy nem volt alárendelve a VIII. hadtest? Éppen ellenkezőleg. Tökéletesen leírja, hogy rendelkezett a VIII. hadtesttel. Mit nem értesz ezen?

 

 

Miről beszélsz?

Görgeinek mint hadügyminiszternek és fővezérnek alá volt rendelve, de más egységet képviselt a VIII. hadtest!

 

Előzmény: Törölt nick (323)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.18 0 0 325

Velence bombázását ismerem. Sőt - nagyon jól. (Még a bombák fotói is megvannak, a bécsi arzenálból).

Éppen ezért voltam kiváncsi, hogy alkalmazta e az osztrák hadsereg a magyarországi harcok során, vagy nem.

Ezek szerint nem.

 

Amúgy a léggömbök katonai alkalmazása nem akkor indult, hanem a francia forradalmi háborúk alatt, majd Bolivarnak is volt egy léggömbje. Írjuk inkább úgy, hogy a ,,magyar történelem során először".

Előzmény: - duplagondol - (324)
- duplagondol - Creative Commons License 2006.12.18 0 0 324
"1. Alkalmazták é, akár az osztrákok, akár a honvédek a léggömböket (kötött vagy szabadon szálló kivitelben)?"

Nem, első alkalommal a hadtörténelemben Velence bombázásánál vetették be, a krónikák szerint 1849 augusztus 22-én.
Előzmény: Zicherman Istvan (315)
Cs_ Creative Commons License 2006.12.18 0 0 322

Én se offolok többet megigérem.

 

Ma Magyaro-n az hogy egy történelmi filmet hányan látnak az iskola szervezésében és az OM támogatásával szinte mindegy, mert ilyen mindig is volt és mindig is lesz. A mértéke múlik a film készítőin, hogy ezt hogy tudják kihasználni. A régi filmeket ne hasonlísd a maiakhoz. Akkoriban még tv se nagyon volt, mozi volt szorakozás. Más világ volt.

 

Ui.: dec 7.-ei hír innen az indexről: 400.000 látták már a filmet.

Előzmény: showtimes (316)
reduit Creative Commons License 2006.12.18 0 0 321

A mozikra offolva!

 

Mo-on két dolog dívik:

1. vagy valamit nagyon ill. tuldícsérünk és az értékének 100-szorosára felturbózzuk értékét,

2. sírunk, panaszkodunk, leírunk!

 

Persze legtöbbször érdekek állnak a jelenség mögött!

Itt voltak az utcai tüntetések és féltek és sírtak az idegenforgalmi emberek, hogy ez mennyire aggályossá teszi a lekötött foglalásokat?Na most csak annyit mondanék, hogy annál rosszabb soha ne legyen, jöttek a kíváncsiak!Bezzeg most dupla "0"!

Ismeritek azt a viccet Pestről?:

 

Megkérdezik Kohn bácsit:--hogy megy a boltja?

                                         --Jaj,jaj nagyon rosszul ne is kérdezze!:-(

                                         --Akkor miből élnek meg Kohn bácsi?

                                         --Hát fiam ugy, hogy szombaton zárva vagyunk!    

Előzmény: showtimes (313)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.18 0 0 320

Attól, hogy Mo.-gon a rakétát röppentyűnek hívták a helyzet nem változik:)))))

 

A ,,seregbontó" alatt nem feltétlenül gyorstüzelő szerkezetekre gondoltam, hanem akár több-csövű tüzérségi ,,orgonákra".

Előzmény: reduit (319)
reduit Creative Commons License 2006.12.18 0 0 319

Én is csak röppenytyükről tudok!

 

A Noszlopy Gáspár féle merényletről készült filmben, használt a nemzetiségi ezermester többlövetü fegyvert, de az egyrészt már 49 után volt, másrészt nem tudom mennyire hiteles ill. filmes fantáziálás!

Előzmény: Zicherman Istvan (318)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.17 0 0 318
Nem tudok hozzájutni:(((((((((
Előzmény: showtimes (317)
showtimes Creative Commons License 2006.12.17 0 0 317
4. , Haditechnika utóbbi két számát olvasd el, a magyar röppentyűsöket megismerheted a 2 részes tanulmányból.
Előzmény: Zicherman Istvan (315)
showtimes Creative Commons License 2006.12.17 0 0 316
48-at ne offoljuk szét mozival, de megjegyzésedre még reagálok, elolvastam a linket, de 2 fontos dolog nem derül ki:
1, mennyi volt a csoportos diák látogató ( illetve az ingyenes diák)
2, a bevétel mekkora része származott a csoportos (kötelező iskolai) mozilátogatásból

Egyébként nem mérhető a látogatottsága olyan filmekhez, mint Rákóczi hadnagya, Egri csillagok... csak direkt nem viszonyítanak, mivel azok mind millió fölött voltak...
S nem multiban láttam, hanem normál moziban, ahol 10 százalék volt max., esti fővetítésen.
Előzmény: Cs_ (314)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.17 0 0 315

Uraim.

Ha megengedik - kissé visszakanyarodom a szabadságharc témájához, ha megengedik.

Lenne kapásból négy, a szabadság haditechnikai eszközeit érintő kérdésem:

1. Alkalmazták é, akár az osztrákok, akár a honvédek a léggömböket (kötött vagy szabadon szálló kivitelben)?

 

2. Voltak e a honvéd vagy osztrák seregnek ú.n. ,,seregbontói" (több-csövű ágyúk, stb.)?

 

3. Alkalmazták e még ebben a konfliktusban a kézigránátokat  (a napóleoni háborúkban, p.l. még bevett gyakorlat volt)?

 

4. Milyen típusú rakétákat használt a honvéd- és az osztrák sereg?

Cs_ Creative Commons License 2006.12.17 0 0 314
Ott van linkben forintosítva is. Azt írja, hogy rekord bevételt ért el kishazánkban. Egyébként nem tudom, hogy hol nézted és mikor, de sokat számít. Amikor én voltam megnézni nem voltunk sokam, de nem is egy frekventál mozi volt, 1 hónappal a premier után, de többen voltak mint úgy általában szokatak. Egyébként egy multiplex mozi 20-25%-os átlagos kihasználtság mellett már gazdaságos.
Előzmény: showtimes (313)
showtimes Creative Commons License 2006.12.17 0 0 313
akkor azt is keresd már ki mennyi diák látta iskolai mozilátogatás keretében ( ráadásul még jó bevételt is hoz, mikor komplett előadásokat adnak el), illetve utána 5 nagyvárosban ingyen vetítették a diákoknak. Ezt elfelejtették hozzázetenni. Én fizető nézős előadáson láttam, este, főidőben.
Előzmény: Cs_ (312)
Cs_ Creative Commons License 2006.12.17 0 0 312

Bocs, hogy én is offolok, de a Szabadság szerelem itthon nagy siker volt. Valahol 300.000 ezer fölött lehet a nézetsége + külföld.

 

http://index.hu/kultur/cinematrix/cinehirek/?main:2006.11.07.&286978

Előzmény: showtimes (305)
reduit Creative Commons License 2006.12.17 0 0 311

Persze-persze!

De sajnos tény!

 

És én nem is csodálkozom tulzottan,  hihetetlen a gerjesztett bábeli zürzavar, s egy hiányokat szenvedő, álhírekkel megtévesztett ember/család utsó gondja a történelmi ismeretek ápolgatása!Stb.,stb.!

Előzmény: Zicherman Istvan (309)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.17 0 0 310
Ezel nemis vitatkozik senki, hogy 1830-31 között kinek az oldalán volt a szimpátia. Én arról beszélek, hogy a magyar-orosz viszony, nagy általánosságban véve, 1849 előtt és utánna - ég és föld volt.
Előzmény: showtimes (307)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.17 0 0 309
Nagy baj, hogy nincs érdeklődés az emberekben, méghozzá SAJÁT NEMZETÜK TÖRTÉNELME iránt!:((( Mint köztudott: ,,Aki a multat nem ismeri..."
Előzmény: reduit (306)
reduit Creative Commons License 2006.12.17 0 0 308
Ezzel igazoltad, amit dünnyögtem volt!:-)
Előzmény: showtimes (307)
showtimes Creative Commons License 2006.12.17 0 0 307
az oroszok megítélése nem a lengyel segítségen múlt, ugyanis jóval korábban eldőlt, mikor megszállták Varsót... A hagyományos magyar-lengyel barátság jegyében pl. nem volt kétséges, hogy a magyar közvélemény döntő többsége kivel szimpatizált 1830-31-es lengyel felkelés idején... aki nem hiszi olvasson utána a korabeli memoárokban, közélettel foglalkozó tanulmányokban.
Előzmény: reduit (304)
reduit Creative Commons License 2006.12.17 0 0 306

Az biztos, hogy kicsi az érdeklődés a történelmi mult iránt, hisz nem is ismeri azt a társadalom és el van foglalva a színes és üres információkkal, az őszinteséggel terhelt hazugságáradattal!

Néhány fanatikus olvassa ezeket a történelmi topicokat is!:-((

Előzmény: showtimes (305)
showtimes Creative Commons License 2006.12.17 0 0 305
egy uccsó off ezzel kapcsolatban

biztos anyagi bukás (elég megnézni a Szabadság, szerelem-et, a 400 személyes moziteremben kb. 25-30-an voltunk, pedig magyar viszonylatban ismert színészek, elég jó kivitelű film - amire Vajna és Esterhas volt a garancia - évforduló volt és reklámozták is rendesen, Wajda csatornáját eleve a 200 személyes teremve vitték és max. 20 néző volt, pedig nem akármilyen rendező és film, s a lengyel filmnapok nyitó vetítése volt), mivel alaposan megváltozott az utóbbi 20 évben a magyar filmpiacon is az érdeklődés.
Ezért vagy állami és EU támogatásból kell lefedni a költségvetés legalább 70 százalékát (mint történt nagy huzavona után a Sorstalansággal) vagy kell egy dúsgazdag mecénás (pl. Szabadság... ).

Esetleg, ha valamelyik orosz oligarchát, aki szeretne pozíciót nyerni a térségben, s meg tudod nyerni, hogy adjon 3-4 millió dollárt akkor szólj és szívesen megyek tanácsadónak:)

on
Előzmény: Zicherman Istvan (303)
reduit Creative Commons License 2006.12.17 0 0 304

Mindenesetre az, hogy a magyarok a lengyelek segítségét vették igénybe, az orosz politika mozgásterét többé-kevésbé le is szükítette, sőt egyirányusította!

A nagyhatalmi politika egymagában is elegendő lett volna, de igy még érzelmileg is ez lett a megfelelő orosz politika iránya!

Előzmény: showtimes (299)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!