Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.10.21 0 0 4627

Kedves Balazs! 

 

AZ, hogy biztatjuk, tamogatjuk egymast, termeszetesnek tartom. 

Azt is ertem, hogy min mesz keresztul, hiszen ateltem. Nem tudom megmondani pontosan mikor tortent nalam a valtozas, de itt a forumon sok embernek koze van hozza es a barataimnak, akik nem hagytak magamra, pedig elkuldtem oket melegebb eghajlatra, annyira haragudtam mindenkire, a vilagra.

Engem a ferjem apol, nem enged otthonba menni, pedig en utanna jartam.

Szeretettel, odaadassal apol, foz., mos, takarit, bevasarol. Nagyon buszke vagyok ra.

Ebben a szornyu helyzetben, megjobban osszetartunk es a mulatsagos, sirva nevetos sztorik sem kerulnek el.

Nekunk kotelezo nem feladni es a minden napokert, a csaladunkkal egyutt t kuzdeni.

Fogsz te meg finomakat enni, jokat nevetni, de teny nagyon sok lelkiero kell hozza.

Azert nalad tenyleg erdekesek a tunetek. 

AZ izomrangason kivul nekem egyik tunetem sem volt, amit felsoroltal es hullamzo sem volt, hanem folyamatos.

Erdekes az a beri Beri betegseg, amit Maxer emlit, en elolvastam.

Fel a fejjel, nekem az unokam most kezdett hangosan kacagni, nem gyozok bohockodni, csak hogy halljam a kis kacagasat.

 

Kellemes estet kivanok!

Rilutek

Előzmény: bízok (4611)
mégnem Creative Commons License 2019.10.21 0 0 4626

Elég sok helyen jártam már Pesten, vizsgáltak mindenfélére. De nem igen tudják megmondani, hogy mi lehet a probléma.

Előzmény: Törölt nick (4625)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.21 0 0 4625

Prof.Dr. Engelhardt Jozsef, Szegeden volt maganrendelese azAranyklinikan, de nem tudom, hogy meg rendel e. En mar nem jarok, mert nincs ertelme. 

Te hova es kihez jarsz?

Előzmény: mégnem (4621)
mégnem Creative Commons License 2019.10.21 0 0 4624

Valamit a többieket is kérdezném, hogy kinek kicsoda az orvosa?

mégnem Creative Commons License 2019.10.21 0 0 4623

Köszönöm a válaszodat. És őt hogy hívták?

Előzmény: Törölt nick (4622)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.21 0 0 4622

kedves megnem!  

 

nekem egy szegedi professzor volt az orvosom ,aki sajnos tavaly november ota nyugdijas. 

nem talalkoztam meg ilyen emberrel, klonozni kene , csak pozitivumokat tudok rola mondani. 

o 30 eve kutatta az als gyogymodjat, de azon kivul, hogy mar az elso manualis vizsgalaton raerzett a betegsegemre, sajnos nem sokat tudott hozzatenni.

egy even belul ketszer kiviszsgalt nagyon alaposan es csak megerositeni tudta a diagnozist.

bocsanat, ma valamiert a tobi nem engedelmeskedik nekem, nem hajlando nagy betut irni

Előzmény: mégnem (4621)
mégnem Creative Commons License 2019.10.20 0 0 4621

Kedves Rilutek,

 

neked ki az orvosod, akit említettél?

Előzmény: Törölt nick (4618)
akárkisenki Creative Commons License 2019.10.20 0 0 4620

Kedves Ritazoli 
Fogadjátok őszinte részvétem! 

 

Előzmény: RitaZoli (4614)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.19 0 0 4619

Kedves RitaZoli, 

 

fogadd öszinte reszvetem! Nyugodjon békében anyukad. 

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.10.19 0 0 4618

Draga Rita!  

 

Nem is tudom mit irhatnek, az hogy egyutt erzek veled , hogy sajnalom, keves ahhoz amit erzek..

AZ, hogy edesanyaddal egyidosek vagyunk, ugyanaz volt a dokink es en is 2 evnel tartok, teljesen padlora vag engem.

Most megis kivanok neked, a csaladnak  megnyugvast, reszvetet.

Legyen neki konnyu a fold, nyugodjon bekeben!

Előzmény: RitaZoli (4614)
Maxer Creative Commons License 2019.10.19 0 0 4617

 RitaZoli!


Fogadd őszinte részvétemet!

Előzmény: RitaZoli (4614)
lehotak Creative Commons License 2019.10.19 0 0 4616
(Bocsánat, ott a végén nem direkt van..)
Előzmény: lehotak (4615)
lehotak Creative Commons License 2019.10.19 0 0 4615
Kedves RitaZoli!
Fogadd őszinte részvétemet! 😪
Előzmény: RitaZoli (4614)
RitaZoli Creative Commons License 2019.10.19 0 0 4614
Édesanyám csütörtök éjjel elment tőlünk, nem bírta a szíve a küzdelmet....
Nagyon sokat szenvedett az elmúlt egy hónapban, de csendben tűrte a mindennapi nehézségeket.
Nektek, betegeknek és családotoknak nagyon sok erőt és kitartást kívánok!
Maxer Creative Commons License 2019.10.19 0 0 4613

Balázs!

Olvastál már a Beri-beri betegségről?

 

 

Előzmény: bízok (4611)
Maxer Creative Commons License 2019.10.19 0 1 4612

Kedves Rilutek!

 

Köszi megvagyok, a napi rutin és a kisfiam továbbtanulással vagyok elfoglalva. Jó, hogy legalább a gép előtt aktív vagy, a mi helyzetünkben ez a legtöbb amit tehetünk, sajnos.

 

Olvastam sokan küzdenek, és keresik a választ a miértekre.

Sajnálom azokat embereket akik ide tévednek, és (csak) pszichés vagy hipochonder tünetei vannak, mostanában elég gyakoriak. El vannak veszve, és megértem őket. A stresszel és lelki traumával egyik orvos sem foglalkozik, ahogy mi betegek sem. A megelőzésre és a már kialakult helyzetre nem fordítunk elég időt, pedig lehet/biztos sok szervi bajtól mentesek lennénk. Én is elhanyagoltam másfél év folyamatos bicepsz izomrángás után mentem csak orvoshoz amikor már fizikai jele is volt. Sajnos ez sem jó, de az sem ha valaki egyből a legrosszabbra gondol.

Előzmény: Törölt nick (4597)
bízok Creative Commons License 2019.10.19 0 0 4611

Kedves Rilutek!

 

Köszönöm a biztatást, nagyon jól esik! Én csak azt nem értem hogy úgy tudom az ALS ben nincsenek hullámzó tünetek, viszont én voltam már sokkal rosszabbul is mint most. Kb. egy éve nem tudtam nyelni, még a nutridrink is cseppenként ment le! Mindenem fájt, szédültem, nem tudtam kikelni az ágyból, hirtelen fogytam közel 20 kilót, nemhogy vezetni, még a WC re is alig tudtam kimenni.. Most fényévekkel erősebb vagyok! Nekem egyébként szívpanaszokkal, és szemproblémákkal kezdődött, berogytak a lábaim az óvoda előtt, nem tudtam bemenni, csak kapaszkodtam a kocsiba. Mindez tavaly májusban történt, először infarktusra gyanakodtak a kórházban. Aztán most már ezek a tünetek kikoptak, és maradt az izomremegés, és a görcsök! A ritka betegségek intézetében mondták ki az ítéletet idén májusban, ennek ellenére én még mindig abban bízok hogy ez nem az. Nem vizsgáltak autoimmun irányában, nem volt differenciál diagnózis semmilyen vonatkozásban, talán egyedül a koponya MRI, ami elvileg kizárta az SM-et. A Semmelweis-en nem voltak túl kedvesek, azt mondta az orvos hogy majd az idő eldönti! Én várom hogy eldöntse.. Azóta nem nevettem szívből, nem ettem egy jót, semmi nem érdekel ami eddig nagyon fontos volt. Azt hiszem rajtad kívül nem sokan értik amiket leírtam! Köszönöm hogy érdekel a sorsom! :) 

Légy vidám, és ugyanilyen aktív!

 

Szép hétvégét!

Balázs

Előzmény: Törölt nick (4609)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.19 0 0 4610

Értem, nos igen a válaszok miatt aggódik az ember, de hát ha nem kérdez nem lesz okosabb sem. Én nem tudom mire gondoljak, mert a fiamnál a rángások nem folyamatosak, hanem óránként mondjuk 6-10, de van hogy csak 3 vagy egy, amikor ideges jobban érzi. Ez megy már vagy 4 hónapja de nem ezek voltak az első tünetek, hanem először zsibbadás volt éjjel a csuklójában meg furcsa hideg érzet az egyik combján. Mint említettem elég ideges, aggódós fajta és elég sokat is stresszel volt már pár alkalom amikor padlón volt. Mostanában is remeg szegénynek a keze, izzad ha ideges, szóval ezek vannak most.

Előzmény: Törölt nick (4608)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.19 0 0 4609

Kedves Balazs!

 

Orulok, hogy irtal es hogy nem hagyod el magad!

Viszont nem jo, hogy a fizikai melo, ennyire legyengit. 

Itt a forumon is olvastam, hogy minnel jobban erolteted a mozgast, annal jobban taplalod a betegseget, mivel nem marad erod regeneralodni. Csak ovatosan a mozgassal.

Nekem 3 servem van, amire legyintettek a dokik, nincs ertelme muteni.

Ugyanez a helyzet a terdeimmel, protezis elott alltam, mikor kiderult a betegseg, nincs ertelme mondtak. Kosarlabdaztam. Desszertnek napi fajdalomcsillapitot eszek

Azt mondod aktiv vagyok? Probalok.

AZ elso ev pokol volt , de guy gondolom, atestem a holtponton.

Maxer szavai csengnek a fulembe, nagyon at kell programozni az agyat, hogy ne folyton a betegseg jarjon a fejedbe.

Minderre itt az egyeduli kommunikacios lehetosegem a net, a sok barat, ismeros es nem utolso sorban a csaladom.

Teged csak biztatni tudlak vallalj be minden kezelesi lehetoseget, meg sok feladatod van a draga gyermekeiddel is. 

OK toltsek ki gondolataidat es adjanak nagyon sok erot a kuzdesben! Szivbol kivanom!

 

Udvozlettel!

 

Rilutek

Előzmény: bízok (4603)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.19 0 0 4608

Igen, a rangasokat folyamatosan ereztem. 

Sajnos en fel ev alatt onhajtos kerekesszekbe kerultem, mire masodszori kivizsgalas utan is kimondtak, hogy als, mar ki is irtak az elektromos szeket.

A labaim fel ev alatt lebenultak, akkor mar nem nagyon volt izomrangas.

A  jobb kezem kb fel eve benult le, a bal par honapja kezdett benulni. 

A bal kezen az ujjaim meg mozognak, de fogni semmit nem tudok.

Szeptemberben volt 2 eve, hogy beteg vagyok.

Szivesen valaszolok a kerdeseire, bar a valaszok inkabb aggodalomra adnak okot. 

De megertem, mert en is mindent tudni akartam, a kivizsgalas alatt, utan.

Előzmény: Törölt nick (4602)
bízok Creative Commons License 2019.10.18 0 0 4607
balazsbene7@gmail.com
Előzmény: Törölt nick (4606)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.18 -1 0 4606

Kedves Bízok !

 

Én privátban szeretnék kérdezni, lehet? Az e-mail címedet nem látom. Hasonló korú vagyok én is de itt nem írnék most.

 

Üdv.
A

Törölt nick Creative Commons License 2019.10.18 -1 0 4605

Bocsánat nem jó nicknevet választottam ki:-) de valóban lenne kérrdésem, hasonlóak a tüneteim

Előzmény: bízok (4603)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.18 0 0 4604

Kedves Bízok !

 

Én privátban szeretnék kérdezni, lehet? Az e-mail címedet nem látom. Hasonló korú vagyok én is de itt nem írnék most.

 

Üdv.
A

Előzmény: bízok (4603)
bízok Creative Commons License 2019.10.18 0 0 4603

Kedves Rilutek!

 

Köszönöm érdeklődésed, néha gyenge vagyok, de vannak napok hogy erősnek érzem magam! Ami most kellemetlen hogy nagyon fáj a derekam, kisugárzik a faromba, és végig a jobb lábamba. Reggel még elvagyok, de du.-ra már elviselhetetlen, nem tudok szinte lábra állni! Megemeltem magam azért lett, szerintem gerincsérv.. Az izomrángás sajnos ugyanúgy megvan, talán most az is felerősödött kicsit! Továbbá a jobb mutatóujjam érzem néha gyengébbnek, de egyenlőre mindent meg tudok csinálni! Sokat olvasok mostanában, és sokat agyalok is sajnos. Nincs nagyon olyan pillanat hogy ne a diagnózisomra gondolnék! Hát ez van nagyjából! Örülök hogy Te ilyen aktív vagy, látom sokat írsz, örülök hogy vannak céljaid! Nagyon vigyázz magadra! :)

 

Üdv, Balázs

Előzmény: Törölt nick (4597)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.18 0 0 4602

A folyamatosant úgy tetszik érteni, hogy időben megállás nélkül és nagyon sűrűn érezte a rángásokat? Nem volt olyan nap amikor kevesebb rángás volt? Végül mennyi ideig tartott ez az állapot, amíg elkezdődött az izmok változása?

Nagyon sajnálom a történetét és köszönöm, hogy türelemmel válaszol a kérdéseimre!

Előzmény: Törölt nick (4601)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.18 0 0 4601

Folyamatos apro rangasok , mintha tuvel szurkalnanak . Este lefekeskor sokkal intenzivebb volt.

Ahogy sorvadt az izmom, ugy mult el a rangas.

A labfejemet nem tudtam emelni, majd fokozatosan benultak le a labaim.

Előzmény: Törölt nick (4600)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.17 0 0 4600

Köszönöm válaszát. És Önnek is csak apróbb rángások voltak egyesével össze-vissza, vagy folyamatosan rángatott perceken át egy-egy izma?

A sarokfájáson és a rángásokon kívül más tünete nem jött elő?

Előzmény: Törölt nick (4599)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.17 0 1 4599

Kedves JohnDeere 1188!

Nekem teljes testen izomrangasokkal kezdodott, Eros sarokfajdalommal egyik labon csak. 

Izomrangasok szinte a nap 24 orajaban erezheto volt, itt ott, kar, comb , labszaron lathato is volt.

Azert irom, hogy volt, mert Mara 2 ev utan megszunt.

Szerintem neurologus felkeresese es kivizsgalas mindenkeppen ajanlott, nem feltetlenul als ra kell gondolni, sokminden mas is lehet.

Előzmény: Törölt nick (4598)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.17 0 0 4598

Jó estét!

 

Lenne kedves valaki a korábban, a 4585-ös hozzászólásomban feltett kérdésekre válaszolni?

Azért érdekel ez a tünet kimondottan, mert a nagyobbik fiam tapasztal magán hónapok óta (talán 4 hónapja) apróbb izomrángásokat testének minden részén, amelyek esetenként egyszer, vagy egymást követően akár öt-hat alkalommal ránganak meg egy-egy ponton.

Hosszabban eddig egyszer, tehát perceken, vagy órán át tartóan ezelőtt úgy 2 hónappal élt át ilyen tünetet testének egy-egy pontján, de jellemzőbbek azóta az apróbb ritkább rángások sokfelé a testén, de általában ugyan azokon a pontokon érzi ezt, láb, kar, hát, has, bicepsz stb, tehát elszórtan.


Más tünetet nem tapasztalt eddig magán, egyébként szegénykém sokat idegeskedik a munkája miatt és az alvással is hadilábon áll jó ideje, tehát keveset tud aludni éjszakánként elég régóta. Ideges, aggódós típus. Én pedig aggódom érte, mert az interneten a tünet utánaolvasása után megijedt, hogy ez is lehet a baja.

 

Köszönöm a válaszukat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!