Keresés

Részletes keresés

No112 Creative Commons License 2019.12.25 0 0 4219

Volna még egy kérésem.

Olyan filmeket keresek, amelyek virágokról, növényekről, vagy kertekről szólnak. Vagy van a filmben olyan rész ahol domináns a virágok jelenléte.

pl.

Selyem - liliomok

Tulipán láz - tulipánok

Paradicsom és pokol - szegfű

A vadon kertje - kertépítő verseny

.....

előre is köszönöm.

Olyan film is jöhet ami szép botanikus kertben, vagy rózsa kertben játszódik.

Üvegházban....

No112 Creative Commons License 2019.12.25 0 0 4218

Sziasztok!

Keresek egy régen látott filmet. A férfi, főhős amnéziában szenved egy autóbaleset óta, mint utólag kiderül, itt vesztette el a családját.

Üres lakásban él, a szekrény fiókjában legók vannak. Mintha lett volna egy kisfia.

Mellé keveredik egy lány, vagy nő.

Az utcán sétálva egy bárból kihallatszik a szakszofon hangja, az amnéziás férfit bevonzza a zene . Kiderül, hogy tud szakszofonozni.

Sajnos, csak ennyire emlékszem.

Örülnék, ha valaki felismerné.

Zolket Creative Commons License 2019.12.22 0 0 4217
Előzmény: F3rrri (4216)
F3rrri Creative Commons License 2019.12.21 -1 0 4216

sziasztok

egy filmet keresek

a film fő szereplője egy fiatal srác, akinek az apja meg hal

a filmben kiderül hogy az apját meg ölték mert kém volt és a fia veszi át a helyét

azzal az emberrel kell megküzdenie aki meg ölte az apját, a film végén a gyilkos segít neki

remélem valaki tud segíteni 

bnorci71 Creative Commons License 2019.12.20 0 0 4215

na megvan

https://port.hu/adatlap/film/tv/az-utolso-leheletig--five-fingers/movie-84114

 

a Kiadatás vezetett rá, a szereplője hasonlít L.F-re és arról beugrott, hogy ő játssza a vallatót arra is emlékeztem, hogy elcsodálkoztam ő hogyan játszik arabot ,nekem ő eddig afroamerikainak tűnt.

igaz nem arab terroristát vallatnak hanem fordítva, de megvan ez a lényeg

Előzmény: Kipper (4213)
bnorci71 Creative Commons License 2019.12.20 0 0 4214

nem nem ez a film itt ugye végig egy konténerbe vallatnak

 

ebbe a filmbe valami sötét helyen vallatnak, emlékeim szerint több férfi vallatja a tagot, és szerintem az egész film ott játszódik.

 

 

A Védhetelent is láttam :)

Előzmény: Kipper (4213)
Kipper Creative Commons License 2019.12.19 0 0 4213

Samuel Jackson lesz az: https://en.wikipedia.org/wiki/Unthinkable

 

Denzel Washington-ra meg a Safe House miatt asszocialhattal. :)

Előzmény: bnorci71 (4211)
csepi0101 Creative Commons License 2019.12.18 0 0 4212

Titánia

Előzmény: csepi0101 (4210)
bnorci71 Creative Commons License 2019.12.18 0 0 4211

Sziasztok!

 

keresek egy filmet, a film nagy része egy arab? terrorista vallatása. Úgy emlékeztem Denzel Washington játssza benne az egyik vallatót, de az ő filmjeit végignéztem és nem találtam ilyen filmet.

Ami rémlik még hogy nem ilyen hiper-szuper amcsi vallatóhely hanem valami sötét helyiség.

csepi0101 Creative Commons License 2019.12.18 0 0 4210

Nem a Bodrogi féle Tinánia?

https://www.youtube.com/watch?v=nkeZtnqoKR0

Előzmény: Patmen (4193)
csepi0101 Creative Commons License 2019.12.18 0 0 4209

Sziasztok egy 80-as 90-es évekbeli b kategóriás ufo témájú filmet keresek,a végén feketeruhás kalapos "man in black"-ek megrohamoznak egy vidéki családi házat ,nagy fegyveres harc alakul ki,szinte özönlenek a házhoz a fekete öltönyösök,a film elején mintha egy család vakációzna és az egyik gyerek talál a földben egy lukat lemásznak és valami földönkívüli dolgot ....tetemet? találnak

 

köszönöm

Replay Creative Commons License 2019.12.11 0 0 4208
Előzmény: Kadi53 (4207)
Kadi53 Creative Commons License 2019.12.10 0 0 4207

Sziasztok! Egy filmet keresek, úgy emlékszem amerikai romantikus film. Egy lány és egy fiú együtt tölt karácsony környékén egy napot, de nem ismerik egymást. Annyira emlékszem,hogy a lány vett vagy kapott egy kesztyűt, de fél pár a fiúnál marad. Mindketten megőrzik a fél párt. A fiú egy papírpénzre írja a telefonszámát, amit a lány elveszít, meg egy könyv is szerepel a filmben, amit a lány az édesapjától kapott. Eltelt egy kis idő és mindketten házasságra készülnek mással, de elkezdik egymást keresni. Ismerős valakinek?

Petör Creative Commons License 2019.12.06 0 0 4206

Jó reggelt Mindenkinek

 

keresek egy talán NDK gyerekfilmet, amiben a fiatal főhős elvállalja Mikulás szerepét karácsonyra, majd a karácsonyi vacsoránál erre hivatkozva nem kap ajándékot a családtól - de a fordulat után várja őt egy letakart Piko terepasztal a szobában...

Nem sok, de ha valaki tudna segíteni, az tmegköszönném - ex-NDK-s kollégák eddig kudarcot vallottak...

Paater Altenburg Creative Commons License 2019.11.30 0 0 4205

Talán.

Előzmény: Paater Altenburg (4204)
Paater Altenburg Creative Commons License 2019.11.30 0 0 4204

Fiatal angol rendező filmje volt, úgy 30 éve. Sekély sírhant.

Előzmény: Norbi0528 (4202)
Norbi0528 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 4203
Sziasztok!

A Vanilia fagylalt című filmet keresem!

Köszönöm a segítséget!
Norbi0528 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 4202
Sziasztok!



Újra a segítségeteket kérem!



Ismét egy filmet keresnék. A címét nem tudom, remélem tudtok segíteni!



A történet egy bárban kezdődik mikor a mosdóban egy hullát találnak és nem tudnak hogy megszabadulni tőle egyikük nagymamaájának a kertjében temetik el. Innen indul a történet, hogy folyamatosan a hullákat a kertben temetik el. A végén pedig a rendőrök megjelennek és megtalálják a holttesteket. A tv olyan 98 körül adta le akkor láttam.



Előre is köszi a segítséget!
Norbi0528 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 4201
Sziasztok!

Videó kazettán volt egy horror film. Nagyon régóta keresem. Egy gyermek utazik a szüleivel amerikai úton a halál völgy sivatagban, ahol egy iker pár gyilkol. Mi lehet a film címe? Köszi a segítséget előre is.
gacsat4 Creative Commons License 2019.11.25 0 0 4200
Előzmény: gergo1234aaa (4189)
Paater Altenburg Creative Commons License 2019.11.25 0 0 4199

Érdekes, de mégsem a Pacsirták cérnaszálon.

Előzmény: gergo1234aaa (4189)
luci87 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 4198

Még mindig nincs meg...:(

 

Mar regota keresek egy 2008 kornyeki ,(de lehet hogy korább) tv ben is leadott thrillert.

Eleg megrazo,es izgalmas film,mert egy csaladba beepulo pedofil( gyilkos is?),az anya kislanyat gyogyszerrel elkabitja,es megeroszakolni keszul.
Mikor az anya megtalalja oket,es a pasi nyakat hatulrol elvagja....
Ha valaki tudna a cimet,jo lenne..

A pasi tobb kislanyt is begyogyszerezett,es megeroszakolt,de arra mar nem emlekszem,megolte e oket.Az anya gyanakodok ra valamiert,es figyeli.A kislanyat egyszer nem talalja,es keresi a hazban,ugy nyit ra a pasira,a vegen megoli.....ennyi remlik.

Közben kaptam tippet,de nem a Mostohaapa,és nem a Cukorfalat.

 

Már arra gondolok,hogy betiltották..:) Mert senki se tudja a címét, bár pár embernek ismerős.De régen a tv be ment, lehet, hogy nem ismételték, vagy adták ki dvd-n, mert szőrén szárán eltűnt.

Zolket Creative Commons License 2019.11.06 0 0 4197

És ha jól emlékszem akkor a főhősnek-- az apa-- egyik keze műkéz volt

Előzmény: Zolket (4196)
Zolket Creative Commons License 2019.11.05 0 0 4196

A napokban jutott eszembe egy kb 30 évvel ezelőtt látott film-

A történetben egy férfi lánya meghal és az után kezd el nyomozni. Valahogy belekeveredik egy sznob elit társaságban ahol a leggazdagabb szórakozik a többiekkel.

Egy jelenetben a vacsoránál mindenki kap ajándékot és az egyik a saját fotóját kapja ezért dühösen elszáguld a sportkocsiján. A leggazdagabb pedig viccesen megjegyzi, hogy úgyis visszajön mert azt is (sportkocsit) tőlem kapta.

Egy másik vacsora után egy hordóból kell kihúzni egy kis csomagot ami közül az egyik felrobbanhat. A többi pedig egy-egy csekket tartalmaz.

A főhős odarohan és elkezdi szétszabni a csomagokat mert fel akar robbanni de csak átverés volt a gazdag részéről.

Ha jól emlékszem valami rejtélyt kezd el kibogozni és megölik úgy hogy a kis autóját körbeveszik a kamionok és összepréselik.

Talán francia film volt de biztos, hogy európai.

karikaska Creative Commons License 2019.10.04 0 1 4195

Szerintem ez a Pacsirták cérnaszálon. Eredetileg Jirí Menzel 1969-ben készítette, de rögtön betiltották, és csak 1990-ben mutatták be.

Előzmény: gergo1234aaa (4189)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.03 0 0 4194

a románok közt keresgélnék

Előzmény: Patmen (4193)
Patmen Creative Commons License 2019.10.02 0 0 4193

Sziasztok!

1995 nyarán adtak a Magyar Televízióban egy 2 (?) részes, valószínűleg európai készítésű filmet.

Szatíra-szerűség volt, arról szólt, hogy egy figura alapít egy pártot, amely az országot arra állítja át, hogy mindenki vegetariánus legyen, kivétel nélkül. A fickó (mint a párt vezetője és miniszterelnök)  kezdetben vonzó szlogenjei és karizmatikus személyisége révén a párt hatalomra került.

Betiltották és keményen büntették, szankcionálták a húsevést. A figura karizmatikus vezetőből apránként egy klasszikus elmebeteg diktátorba csúszott át, ahogyan erősödött és totális lett a hatalma. Egyik (slussz?)poén az volt, hogy a fickó titokban természetesen evett húst.

 

Sajnos ennyi rémlik róla összesen, nagyon-nagyon szívesen újranézném, nagyon jó film volt!

Bárki bármilyen tipp???

Meenky Creative Commons License 2019.09.30 0 0 4192

Szia, elég nehéz visszaemlékezni vagy soha sem tudtam ezeket az apró infókat. 

Szerintem az m1-en láttam, mert ott volt a rövidfilmeket bemutató sorozat délutánonként. A film kb. 1989-1991 között készülhetett, mert ebben az időszakban nyert valamilyen filmdíjat (talán Berlin vagy Cannes). Ezek alapján is próbáltam keresni, de eredménytelenül sajnos. A film magyar címe 2 különálló szó volt. Semmilyen ismerős színészt nem ismertem fel benne. Olasz kicsengése volt a szereplők neveinek. Semmi többre nem tudok visszaemlékezni sajnos, csak a sztori fogott meg leginkább. 

Előzmény: Carina_S (4135)
gergo1234aaa Creative Commons License 2019.09.26 0 0 4191

Az Angi Vera c. film hasonló féle, de szerintem nem ez lesz az, amit én keresek. De köszönöm a tippet.

Előzmény: gacsat4 (4190)
gacsat4 Creative Commons License 2019.09.26 0 0 4190

Angi Vera?

Előzmény: gergo1234aaa (4189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!