Keresés

Részletes keresés

mor_dor Creative Commons License 2018.06.02 0 0 8353

Ó, kár. :( Félreraktam neked a Sherwood Green mintát, ha akad olyan fórumtársunk, aki el tudja hozzád juttatni személyesen és eljön ma, szívesen átadom, ha nem, akkor a legközelebbi találkozóra hozom.

Előzmény: Muszga (8352)
Muszga Creative Commons License 2018.06.02 0 0 8352

Sajnos nem tudok menni. 😔

Muszga Creative Commons License 2018.06.01 0 0 8351

Tisztelem a bizarr ötletek iránti szenvedélyed és a kitartásod, de a felvetett probléma semmilyen mértékben nem talál visszhangra bennem. 😃

A golyósból a töltőtollba éppen a tinta minősége és sokfélesége, valamint az érzés miatt költöztem át, nem tudom elképzelni, hogy bármi oknál fogva visszamenjek hozzá. 😃

Előzmény: Landsmann_ (8342)
Muszga Creative Commons License 2018.06.01 0 0 8350

Ami még eszembejut: van néhány szabvány nemzetközi konverterem, azokból tudok és adok szívesen, tintaszállításra megfelelnek, ha fogadja a tollad. 😃

Előzmény: Muszga (8347)
Muszga Creative Commons License 2018.06.01 0 0 8349

Plusz a Diamine zeneszerző sorozata is megvan.

Előzmény: Muszga (8348)
Muszga Creative Commons License 2018.06.01 0 0 8348

Előzmény: mor_dor (8345)
Muszga Creative Commons License 2018.06.01 0 0 8347

A sherwood green érdekelne, de nekem nincs csere fiolám. Pedig szívesen viszek én is tintát cserébe, valahol itt a fórumon van egy link, milyen tintáink vannak, mindjárt megkeresem.

Előzmény: mor_dor (8345)
sultati Creative Commons License 2018.06.01 0 0 8346

Sziasztok! 
Megyek én is holnap a talira! Kb másfél órával előbb érek fel, szóval majd kóválygok egy kicsit. Lehet átmegyek a BomoArt-ba a Várkertbe megnézni a kortárs limitált kiadásokat, meg az új mintákat. 
Viszek kb 12 tollat, de azt nem ígérem, hogy mindegyik fel lesz töltve :D

mor_dor Creative Commons License 2018.06.01 0 0 8345

Mindenképpen megyek holnap, bár a menetrend miatt nagyjából fél órával kezdés után tudok érkezni.

 

Vigyek valakinek tinta mintát? Jelenleg 3 mintás üvegcsém van, és a következő tintákból tudok felajánlani: Diamine (Syrah, Sherwood Green, Pumpkin, Teal, Earl Grey, Handel), J.Herbin (Poussiere de Lune, Vert Olive, Bouquet d'Antan, Lie de The, 1670 Rouge Hematite), Pelikan Smoky Quartz, Robert Oster Fire & Ice, KWZ Honey, Sailor Yama-Dori, Lamy Petrol.

Muszga Creative Commons License 2018.06.01 0 0 8344

Üdvözlöm a természetes fényű helyszínt. Igyekszem ott lenni holnap! Dani, elhozod a Hipo noto naplót, ha megvan már? Én nem viszek sok mindent, mert mostanában nem voltak beszerzéseim, de nálatok úgyis mindig annyi minden van, mint egy kirakodóvásáron. 😃

 

Kell esetleg valakinek valami a Tollak boltjából? Reggel megyek Hűvösvölgybe.

Előzmény: danimad (8335)
dragorsi Creative Commons License 2018.06.01 0 0 8343

Én abszolút a tinták miatt vagyok ennyire a "hobbiban" szóval üdv a klubban! :D Kaweco tintákból pont most kezdtem el kipróbálni a patronjaimat, kaptam egy levelezőtárstól majdnem minden színből egyet. Az első a Smokey grey lett mert ezt láttam már több oldalon és nagyon szép szürkének ígérkezett. Többen mondták, hogy túl világos, de én gondoltam á, jó lesz az nekem. Hát nem :D Sajnos tényleg annyira világos, hogy Tomoe River papíron nem is igazán olvasható. :/ Nekem meg a leveleim nagy része azon íródik, így a tinta nem lesz megvevős. :/ Nem mintha nem lenne 2 másik szürke, Diamine Grey és Earl Grey, ami jó, de hát ugye ez nem így működik. :D

Ha a következő találkozóra majd tudsz esetleg jönni (aminek az időpontja Június 30 lesz és lesz egy amerikai vendégünk is!), akkor meg fogom tudni mutatni ami éppen a tollban lesz. :)

Többieket meg várjuk szeretettel holnap! Tessék mozgósítania magát mindenkinek egy kicsit! :P

Előzmény: ...slr... (8337)
Landsmann_ Creative Commons License 2018.06.01 0 0 8342

Ha már tinta. Még mindig nem tettem le a tinta gyártásról. Mármint olyan tinta gyáértásáről, amit golyóstollban lehet felhasználni. Tudom-tudom, minek? Csak. :) Kísérletezgetni. Bíró József nyomdokaiba léppve próbálkozok. Egyedi színeket lehetne létrehozni. Persze tesztelni kell majd a tartósságot, állóságot, színtartósságot. 1939-hez képest azért vannak már anyagok amivel lehet próbálkozni. Már csak azért is, mert mefelénk nem lehet kapni az ICO kaméleon tobba való betétet. Debrecenből szoktam hozni, de legutóbb is csak 3 db volt a szokásos papírpoltban. Ha létre tudnék hozni egy használható tintát, akkor ez a gond is megoldódna. Kiürült betétem van egy halom. Lehet próbálkozni.

prszpr Creative Commons License 2018.06.01 0 0 8341

Érdekes ez a tinta dolog, én csak a Diamine Oxford blue-t használtam a Sailorba, de nagyon nem volt jó párosítás. Míg a H. eclat de saphire vagy a Lamy kékjei tök jól működtek. Ha ilyen kis tollat keresel, az indiai Parker vector a húgomnak nagyon bevállt. Olcsó ebay-en, egy kicsit még kisebb, a hegye szokatlanul rövid, de nagyon szépen ír. Nem vastag, nem száraz, nem szárad könnyen be. Mondjuk ebből csak egy van, így lehet, hogy szerencsénk volt :)

Előzmény: Galgomar (8340)
Galgomar Creative Commons License 2018.05.31 0 0 8340

Igen, kellet a Sailornak a jó pár oldal (jó sok, szenvedtem is vele), most már nem olyan karcos, mint volt. Viszont a Diamine Oxblood-al nálam semmi probléma a Sailorben. Előtte a Herbin Perle Noire volt benne, azzal karcosabb volt nekem, bár az is lehet, hogy a kettő között használt Pelikan Violet járatta be igazán. Viszont a Platinum EF nagyon nem viszi a Diamine Oxblood-ot, annál inkább a Herbin tintákat eddigi tapasztalat alapján. 

Előzmény: prszpr (8318)
...slr... Creative Commons License 2018.05.31 0 0 8339

Köszönöm szépen, ha esetleg lesz tapasztalatom, én is beszámolok. Egyelőre Parker és Pelikan üveges tintákat használok, a patronos tollakba pedig lehetőleg saját márkájú patront. Az új Faberemben még a vele adott patron van, de kaptam hozzá konvertert is, hamarosan el kell döntenem, hogy milyen tintát teszek bele. A Pelikan 4001 kicsit sötét az EF-es Safariban, az F-es Crossban viszont pont tetszik. Felélesztettem a Rotring 600-at is, most abban is Pelikan van.

Előzmény: Paco155 (8338)
Paco155 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 8338

Ugyan EF-es-ben de ezek vannak használatban.

 

Diamine Imperial Purple.   Kellemes lila szín, EF kicsit sötétre húzza de F-ben valószínűleg jobban kijön majd a színe.

Diamine Teal.  Nincs mit mondani tökéletesen visszaadja a színt.

Diamine Grape.  Nagyon sötét, majdnem fekete az EF heggyel. Az F jobban széthúzza szóval jó is lehet.

J.Herbin Terre de Feu.  Nagyon világosbarna, az EF-hez nem igazán passzol. Ezt használom legkevesebbet.

J.Herbin Larmes de Cassis.  Nehéz elmondani a színét ha valaki emlékszik a régi személyi igazolványokban használt tintára akkor pontosan olyan.  Ez a kedvencem ezt használom legtöbbet.

Faber-Castell standard kék patron.  Királykék kicsit halvány.

 

 

A fent felsorolt tinták mindegyike tökéletesen működik benne, nem folyik meg és nem hagy ki. A Herbinek kicsit kevésbé viszkózusak, szélesebben húznak ugyanazon heggyel mint a Diamine.

Előzmény: ...slr... (8337)
...slr... Creative Commons License 2018.05.30 0 0 8337

A hely neve ígéretes (rajongok a kuglófért), de sajnos nem tudok eljönni, mert nem leszek Budapesten. Nézzétek meg még ma meg holnap a Fiók Budafoki úti üzletét - ha valakinek vannak nosztalgikus emlékei -, mert jövő héttől a közelben lévő nagyobb üzletben vonják össze a működést. Azért is érdemes benézni, mert elkezdték a Kaweco írószerek forgalmazását. 

 

Eddig nem nagyon érdeklődtem a töltőtoll tinták iránt, megvoltak a szokásos királykék tintáim, amiket évtizedek óta használtam. Most viszont egyre intenzívebben használok töltőtollat, és többet is hordok magammal. Örülnék, ha a találkozón tudnátok pillantást vetni a Kawco tintáira, és tanácsot kérnék arra is, hogy a Faber-Castell Ambition F-es töltőtollban milyen tinta vált be nektek.

 

Érezzétek jól magatokat!

Előzmény: danimad (8335)
Deszek Creative Commons License 2018.05.29 0 0 8336

Nekem, mint amatőrnek, úgy tűnik, mintha a Sailor egyszerűen nem kapna elég tintát, és talán mintha karcolna is, bár ezt Te nyilván éreznéd is, ha így volna. Ugyanakkor vastagságban kb. ugyanott van, mint a  Platinum, pedig az egy EF-es hegy. A Lamy szépen ír, és egyértelműen a legvastagabban. Én nem írnám még le a Sailor-t. Egyrészt az egyik kedvencem (a Platinum mellett), másrészt annyi jót mondanak róla, hogy a Tiéd hibája (ha van neki), biztos orvosolható lehet :)

Előzmény: Galgomar (8333)
danimad Creative Commons License 2018.05.23 0 0 8335

Ahogy Orsi is mondta a következő találkozót most Június 2.-án, 14:00-tól rendezzük meg.

Most a Kuglófban leszünk, jó kiülös hely, sok természetes fénnyel, reméljük, hogy jó idő lesz :)

https://www.tripadvisor.co.hu/Restaurant_Review-g274887-d4051288-Reviews-Kuglof-Budapest_Central_Hungary.html

 

Előzmény: dragorsi (8328)
prszpr Creative Commons License 2018.05.22 0 0 8334

A sailor szerintem lesz simább is, csak kell bele pár km vonal. Nálunk 3 ilyen van használatban, mind "bekopott". Bár nem minden tintát szeretnek. Én is rendelten ilyen Wing Sung 3008-as tollat csak a kíváncsiság kedvéért pár hete, de még nem jött meg. Kíváncsi vagyok.

Galgomar Creative Commons License 2018.05.21 0 0 8333

Kezdeti tapasztalataim alapján azt mondanám, hogy a japán F-nél vastagabb hegyekhez nem igazán érdemes nyúlnom.. A Sailor kicsit csalódás volt, nem igazán sima az írás vele, főleg a hozzá való patronnal, de még a Herbin Perle Noire-al sem, ugyanakkor a Platinum a hegy némi finomítása után rendkívül jól ír (persze csak a megfelelő minőségű papíron..) 
Kb ilyen nagyságban írok kényelmesen; standard négyzetrácsos füzet van a képen. 

Előzmény: villosa (8332)
villosa Creative Commons License 2018.05.18 0 0 8332

https://www.ebay.com/itm/2018-WING-SUNG-3008-Transparent-Fountain-Pen-Piston-Fill-Fine-Nib-0-5mm-16-Color-/142554376569

 

Ilyenem van és nagyon jó eddig (3 hónap) nem szárad be, ha két hétre otthagyom, ellentétben a TWSBI-mmel...

Előzmény: Galgomar (8329)
...slr... Creative Commons License 2018.05.18 0 0 8331

Sziasztok, sokat betegeskedtem, hiányoztatok. Időközben kaptam egy Faber Ambition töltőtollat F heggyel, én is összenéztem a három, használatban lévő töltőtollamat. A Faber és a Cross F vonal erősségre hasonló, a Safari EF heggyel valamivel finomabb. A különböző tinta dologhoz annyit tennék hozzá, hogy nem csak a tinta fajtája számít, de az is, hogy melyik toll mennyi ideje volt feltöltve és miként szárad.

Paco155 Creative Commons License 2018.05.16 0 0 8330

Nem vagyok egy sértődékeny típus. :P

Előzmény: prszpr (8327)
Galgomar Creative Commons License 2018.05.16 0 0 8329

Köszönöm a válaszokat, egy Sailor HighAce és egy 0.2-es Preppy mellett döntöttem - illetve ezeket tudtam beszerezni. Mindkettő szép vékonyan ír, a Sailor pont illik a relatíve kicsi kezemhez, a Preppynél vastagabb tollak pedig már kényelmetlenek számomra. Előbb-utóbb egy Platinum Balance Maestro F-re is szert akarok tenni, régóta szemezek vele, ha csak annyi feedback-je van mint a két fenti tollnak, az már teljesen jó. 

A WingSung-ra is ránézek majd, köszönöm a tippet!

dragorsi Creative Commons License 2018.05.16 0 0 8328

Csak, hogy kicsit reklámozzam a következő toll találkozót, amit Június 2-re tervezünk (bővebb infó amint lesz :D), pont erre jók az ilyen találkozók. Bár nem vagyunk soha százezren, de mindenkinél mindig van egy csomó toll, rengeteg féle heggyel, így sok mindent, sok márkát ki lehet próbálni. :)

Mert nem csak az számít melyik gyártó milyen hegy vastagságot produkál, sokat számít, hogy maga a toll milyen a kézben, azt meg le lehet tesztelni ilyenkor.

prszpr Creative Commons License 2018.05.15 0 0 8327

A Lamy engem is meglepett, mert mindenütt jókat írtak róla. De ezt egyszerű balszerencsének mondanám, biztosan nem általános. Viszont 3-4 féle márkájú tintával is próbáloztam, minddel ugyanazt a hibát produkálta. Az új hegy nem csinál ilyet, az szépen, folyamatosan ír és nagyon simán. Csak az én izlésemnek vastagon. EF-től nem ezt várnám, ezért csalódás számomra. A Pilot Kakuno viszont  érzésre nem sokkal ír karcosabban, pedig jóval vékonyabb. Ráadásul Monami tinta van benne, amit csak a kíváncsiság kedvéért vettem. Nem hinném, hogy az lehet a kulcs. Azért hogy ne mindig csak panaszkodjam: a Monami tinta kellemes meglepetés. A peacock green az ujjon zöld, a papíron inkább kék. Szép a színe, tetszetős az üvege és eddig a tollban sem okozott beszáradást. Igaz, csak két töltésnyit írtam el eddig. Itt a fórumon nem találtam róla írást, gondoltam megemlítem, hátha kedvet kap hozzá valaki.

Remélem Paco pedig nem sértődött meg rám, én már feldolgoztam a válaszát :)

Muszga Creative Commons License 2018.05.15 0 0 8326

Szerintem a hegy vékonysága és a karcosság érzete alapvetően fordítottan arányos, azaz minél vékonyabb a hegy, annál inkább kapar, és minél vastagabb, annál lágyabban siklik. Ez feltételezi persze, hogy a tollhegy megfelelően van beállítva gyárilag, tehát szimmetrikus és kellően csiszolt. Egy japán fine szerintem ritkán vajpuha, nekem a 3776 M is karcos egy kicsit, de így szeretem. Faber Castellből a Loomból is M van, az valami eszméletlen, szóval feltételezem, egy Loom fine jó lehetne neked. Egy biztos, extrafine vonal nem fogja a vízen siklás érzését adni soha. Max a gél pen.

Egyébként a legvékonyabb és egyben legfinomabb tollam az a Wing Sung 698 F, ezt nagyon szívesen ajánlom. (Mindig meglep, ha valaki hibás Lamyt fog ki, soha de soha nem tapasztaltam tintaelfogyást, pedig gyorsan írok.)

Előzmény: Galgomar (8317)
prszpr Creative Commons License 2018.05.15 0 0 8325

Nem akartalak felelőssé tenni a linkelt táblázatok miatt, szó nincs erről. Illetve való igaz, nekem csak 1-1 példánnyal van tapasztalatom. Emiatt nem mondom, hogy a Lamy rossz, pedig az én F hegyem tényleg nem írt folyamatosan. De nekem az a személyes (kis darabszámon alapuló) tapasztalatom, hogy a két német gyártó hegyei vastagabbak annál, mint amit ezek az oldalak mutattak. Pedig többféle tintával próbálkoztam, de az eredmény mindig kényelmetlenül vastag vonal F vagy eF heggyel is. Ezért javasoltam japán tollat, mert a Sailor, Pilot, Preppy tollaim minden tintával vékonyabban írnak F heggyel. 

Szóval örülök, hogy ha ilyen oldalakat linkelsz, mert én is szívesen nezegetem őket. De a személyes tapasztalatom eltérő, csak ezt akartam megosztani, hátha segít valakit a valasztásban. Pláne, hogy Lamy Alstarral és Sailor HighAce Neoval is napi szinten írok. 

Paco155 Creative Commons License 2018.05.15 0 0 8324

Azokat az oldalakat nem én csináltam, nem vállalhatok felelősséget értük, de azért egyenként is van pár ezer felhasználójuk aki csak reklamáltak volna ha nagy elszúrás lenne. 

A másik pedig ahogy te is írtad:  "Más ugyan a tinta"

És én sem vitatkozni akarok, nem is fogok. Kérdeztél, valamit, válaszoltam, innentől úgy dolgozod fel magadban a választ ahogy neked jólesik. :P

Előzmény: prszpr (8322)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!