Keresés

Részletes keresés

Dr.Husky Creative Commons License 2018.10.21 0 0 46

Népvándorlás: hányan menekültek el, hány érdeklődő érkezett akik aztán elmenekültek.

 

Sok gyüli van fővárosban de én nem láttam olyat hogy megtartják korábbi híveiket, mert a gyüli pásztor nem hozza a szintet. Mike Sámuel a kecskeméti baptista gyüli vezető lelkésze rosszallotta, sérelmezte a keresztényturizmust. Jönnek-mennek.

 

Észrevettem, hogy a hamburgerárusoknál is ez a szitu. Ha nem csinálnak minőséget, folyamatosan, akkor..........

Meg a gyrosbódésoknál is ez a szitu.........a szart valamiért senkiseeszi.

Előzmény: ferrreee (45)
ferrreee Creative Commons License 2018.10.21 0 0 45

népvándorlás? mire gondolsz?

Előzmény: Dr.Husky (44)
Dr.Husky Creative Commons License 2018.10.21 0 0 44

Úgy értem a Felház facebook profilján lévő kommentek csúszósak. Lehet hogy OG is eltaknyolt és azért zár be  a Felház. Több gyüliben láttam hogy össze-vissza csúszkálnak, mint jegesmaci a jégen. Kirakatszeretet meg kirakatkereszténység. Kíváncsi vok hogy 2 év alatt mekkora volt  a népvándorlás a Felházban......én ezt a filmet már láttam.

 

 

 

Előzmény: Dr.Husky (43)
Dr.Husky Creative Commons License 2018.10.21 0 0 43

Szóval nekem a Felházzal a problémám, hogy a kommenteken mindig elcsúszok. 

 

Mostan az Élő Kövek Gyülekezett fórumára akartam írni, de nem tok. Vagy el van bénázva vagy a fene tudja, mer ide tudok.

 

Ezt írtam:

"Kedves Tarnoóczi Rudolf!

Szeretetet találsz minden évben megrendezett Lélek Napja Fesztiválon is. Az ilyen krisnásnyál összejövetel.

 

Egy gyülekezetet a prédikációi színvonalán lehet lemérni. Miről tanítanak és hogyan. Nem mindegy."

 

De a fórumuk döglött.

http://www.elokovek.hu/forum.php

 

Most meg azon merengek mi van ha a Felházon is voltak kritikusak de ki lettek moderálva mert OG-nek menzesze van.

 

Ki tudja?

 

 

 

(Recepciós: - Dr, Husky, Dr, Husky! Várják a kettes műtőben. Várják a kettes műtőben.)

 

Na mennem kell meló van, ökumenépuszölelés.

 

-SzőkeHerceg- Creative Commons License 2018.10.18 0 0 42

te 20 éve is eztet csináltad....mind meghalunk, itt a világvége.....majd elter újraéleszt, azon leszek, hogy menjek, de akkor más családi progit törölnöm kell.

Előzmény: ferrreee (40)
-SzőkeHerceg- Creative Commons License 2018.10.18 0 0 41

jut eszembe, helyben van egy gyüli ahol tavaly bevezették a férfinapot az első alkalommal a gyüli férfi tagjai bólingozni mentek én akkor épp tanfolyáson vótam mire végeztem ők léptek már haza. Ottan van nőnap a férfinappal egyidőben, a nők közös programja. Hogy mennyire életképes vót vagy életképes a gondolat ezt nem tom, mer tévtanítás mijatt menekülnöm kellett. Rájöttem, hogy ahol tévtan van onnan nem  csak én menekülök el. Nagyszámú elvándorlás vót abból a gyülibenből nem tom most miwan. Van egy csomó fotó a gyüli honlapján, közösségi alkalmak, hát a fotón szereplők már csak fotókon vannak. (Hidegre tették őket? Ki tuggya? Földönkívüliek bármi lehetséges) Látod ez is jó játékötlet, mint a Far Cry 5. Hasonlót lehetne írni csak más stílust. A Falu c. film meg a FC5 keresztezése. 

 

 

Előzmény: -SzőkeHerceg- (39)
ferrreee Creative Commons License 2018.10.18 0 0 40

jó a kedd is, de az még soká lesz, addig bármi történhet, pl meg is halhatok, ami jó lenne mondjuk

Előzmény: -SzőkeHerceg- (38)
-SzőkeHerceg- Creative Commons License 2018.10.18 0 0 39

meg ha sikerülne eljutnom kéne még egy fő és akkor mehetnénk csocsózni. 3-an se rossz de 4-en az igazi. A hitvitákat a pályán folytatnánk meg ilyenek.

Előzmény: -SzőkeHerceg- (38)
-SzőkeHerceg- Creative Commons License 2018.10.18 0 0 38

franc. Szombatot nem lehetne eltolni keddre? Ez a hétvégém feküdt. De változhat,.... ha szabadul akkor ott leszek. 

Előzmény: ferrreee (36)
-SzőkeHerceg- Creative Commons License 2018.10.18 0 0 37

még most is akár. Szerintem. Csak ahhoz Sola Scriptura is kell szvsz. A Felház alapítóji csak keresztény kocsmát nyitottak úgymond bizonyos értelemben. Ital dalolászás azontúl semmi. Mert hát süt róluk, hogy igehirdetés tekintetében nincsenek képben.

Az ingyen sör is hasznos lehet.

Előzmény: ferrreee (35)
ferrreee Creative Commons License 2018.10.18 0 0 36

ja de amúgy találkozhatunk, úgyis most lesz 4 nap szünet. szombaton az elterrel megyünk egyet, 9 órakor a moszkvától

ferrreee Creative Commons License 2018.10.18 0 0 35

sose mondtam hogy ne sülhetne ki belőle jó

Előzmény: -SzőkeHerceg- (34)
-SzőkeHerceg- Creative Commons License 2018.10.18 0 0 34

hogy leírhasd ide a topicba, hogy hogy fogadták rajtad a menyasszonyi ruhát.

 

komoly on

 

mikor még azt gondoltam, hogy mér ne sülhetne ki jó belőle, már olvastam tejológusok kritikáit. Hogy a Felháznak nincs alapja, csak tetője. Szép dolog a dicsőítés, szép dolog az ima, szép dolog a gyógyulások sok minden, de ha nem a Szent Íráson alapul, akkor az buddhista is lehet. Laár András buddhista mantrával gyógyult meg mondta.

 

komoly off

Előzmény: ferrreee (33)
ferrreee Creative Commons License 2018.10.18 0 0 33

minek járjak el egy ökumenés izére? ahol azt tanítják hogy ááá menjetek csak vissza a saját gyülekezetetekbe, ami pl a nagy parázna kat. egyház...

ez az egyik.

a másik, hogy az igazán keresztény egyházakból pedig kiközösítenek rövid távon, mivel nem értenek egyet a nézeteimmel, pedig azok a bibliával egyezőek...

Előzmény: -SzőkeHerceg- (30)
-SzőkeHerceg- Creative Commons License 2018.10.18 0 0 32

lehet rosszmájú vagyok. de. Idézek. A cikkből. FH vezetőktől.

 

"Nagy örömmel és szívünkben hálával tudatjuk, hogy a Felház küldetése a végéhez közeledik és a feladatára kapott idejét betölti. Ezzel jelenlegi működésünket befejezzük, a három alapító közvetlen vezetésével és az önkéntes csapattal végzett központi szervezésvéget ér és ilyen keretek között nem szervezünk több Felház alkalmat"

 

Ez az én olvasatomban:

"Puszi, kézfogás és nyál. Csupa csaj, a férfiak meg úgy kezelnek minket, mintha az ökumené valami buzikonferencia lenne. Nem az. Szerintünk nem az. Viszont az a tény, hogy írtunk felhívást, hogy ne csak buta libák járjanak alkalmainkra, hanem épelméjű férfiak is, legyenek külön-külön Jézus feleségei, mert Jézus többnejű, hát hogy is mondjam. Ami most a fejemben kering, amiatt tuti, hogy sokan letahóznának, így hát maradjunk annyiban, hogy nagy örömmel szívben ennyi volt, káput, jó éjszakát gyerekek."

-SzőkeHerceg- Creative Commons License 2018.10.18 0 0 31

Szeretnélek emlékeztetni, hogy te 

1. nem vagy gyülekezeti pásztor

2. nem vagy gyülekezeti szolgáló

 

Ebből következik az én olvasatomban, hogy bárhova mehecc. Volt egy rókat mise. Vót idő mikor oda jártam, csak a szobrok beszélni kezdtek meg az egyik lepisilt. Azé menekülni kezdtem onnan. Arról szólt, hogy az Istenfélőnek minden a hasznára válik. 

Előzmény: -SzőkeHerceg- (30)
-SzőkeHerceg- Creative Commons License 2018.10.18 0 0 30

Elég szektás vagy akkor. Azok határolódnak el mindenkitől. Jó nagy durrdefektet kaptál a hgyben.

 

2016-ban mondtam egy pszichiáternek, hogy szerintem, én úgy látom, hogy van egy csomó parancsolat a keresztényeknek, hogy ne legyenek szemetek (emberiek legyenek), mégis az ateisták sokkal emberibbek, mint a keresztények. 

 

Mostan hozhatnék példát ugye hogy mo elnöke kereszténykedik, de a kilakoltatásoktól (csak idén 1300) a 3000 milliárdos magánnyugdíjpénztárak kifosztásáig izé hosszú a sor, de nem akarok kimoderálódni, így inkább nem politizálok. Valfilelek. Izé. Van ugye a Holt Költök Társasága c. film, de lehet hogy te jobban szereted az X-meneket, aminek jelentősége ebben az esetben nincs. Ölelés meg simogatásos ökumené. Mindenkibe.

Szóval én aztat láttam nálad, hogy elefántcsonttornyodból nem igazán mozdulsz. Lehet neked van igazad, de mi van ha nem? 

https://www.youtube.com/watch?v=jlWV3hVH_78

Előzmény: ferrreee (29)
ferrreee Creative Commons License 2018.10.18 0 0 29

én nem járok ilyen ökumenés helyekre.

mondjuk máshova se.

Előzmény: -SzőkeHerceg- (27)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.18 0 0 28

tetszik, lehet egyszer elmegyek oda, de csak hallgatónak. úgysem fog senki nem észrevenni, de ez azt is jelenti hogy az a gyülekezet nem fog feloszlani... mindenkinek szép napot, puszi

Előzmény: ferrreee (25)
-SzőkeHerceg- Creative Commons License 2018.10.18 0 0 27

te amúgy vótál Felházban? Eljönnél velem? Rég taliztunk, lehetne odaszervezve.

 

Meg aztán segíthetnél mennyaszonyi ruhát nézni rám, mer én akarok Jézus neje lenni,szerintem jól főzök. Főleg a pizzát, csak 20 percnél kell lezárni figyelni mer szenes lesz.

Előzmény: ferrreee (25)
-SzőkeHerceg- Creative Commons License 2018.10.18 0 0 26

Hát a jójIsten a megmondhatója mennyire bíztam ebben a projektben,osztán most ez van.

 

Úgy láccik nem jelentkeztek soksok férfiak dögös feleségnek. Dopemannek szerintem bénán állt  a menyasszonyruha. Meg ő se jelentkezett.

 

Én akartam menni erre a Tűzkonferenciára is, hogy. Csak nem pesten vótam akkor oszt kimaradt.

Lehet a csajok akik jártak náluk is bekrepált a távirányító. 

ferrreee Creative Commons License 2018.10.06 0 0 25
xSpenderx Creative Commons License 2018.08.13 0 0 24

Apcsel 5

38 Mostanra nézve is mondom néktek, álljatok el ez emberektől, és hagyjatok békét nékik: mert ha emberektől van e tanács, vagy e dolog, semmivé lesz;

39 Ha pedig Istentől van, ti fel nem bonthatjátok azt; nehogy esetleg Isten ellen harcolóknak is találtassatok.

xSpenderx Creative Commons License 2018.08.13 -1 0 23

Lehet, hogy nem ismerik úgy az Írásokat, mint mások, kevesek, de értik a 150-ik zsoltárt és ez nagy szó ebben a furcsa világban. 

 

150. zsoltár

1 Dicsérjétek az Urat! Dicsérjétek Istent az ő szent helyén; dicsérjétek őt az ő hatalmának boltozatán!

2 Dicsérjétek őt hősi tetteiért, dicsérjétek őt nagyságának gazdagsága szerint!

3 Dicsérjétek őt kürt-zengéssel; dicsérjétek őt hárfán és citerán;

4 Dicsérjétek őt dobbal és tánccal, dicsérjétek őt hegedűkkel és fuvolával;

5 Dicsérjétek őt hangos cimbalommal, dicsérjétek őt harsogó cimbalommal.

6 Minden lélek dicsérje az Urat! Dicsérjétek az Urat!

 

Még az is lehet, hogy nem is értik, egyszerűen megcselekszik. Oszt annyi.

 

https://www.youtube.com/watch?v=x6b4EgQD52k

 

 

vagy a BAGY előadásában:

https://www.youtube.com/watch?v=Kd-5Ih8ZlXU

 

Jesus Culture fan vagyok:

https://www.youtube.com/watch?v=r49Kwp3wPp8

 

Aztán jöhet a teológia.

Oka van e az embernek ünnepelve dicsérni az Urat?

 

Pál apostol Rómabeliekhez írt levele.

5.8. Az Isten pedig a mi hozzánk való szerelmét abban mutatta meg, hogy mikor még bűnösök voltunk, Krisztus érettünk meghalt.

NagyonI Creative Commons License 2018.08.12 0 0 22

Lukácsi Katalin: Esélyt a Felháznak!    (Magyar Hang aug. 10.)

DANiHugary Creative Commons License 2018.08.05 0 0 21

A szeretet feltétel nélküli. Pont azért adta az egyetlen fiát Isten, Jézust, hogy ő meghaljon mindekiért, minden emberért, még érted is, azért hogy minden ember a Mennyországba kerülhessen, és ezt azért tette, mert szereti az embert feltétel nélkül, még azokért is meghalt, akik káromolják szidják őt. Te meghalnál az ellenségedért, akik nyiltan szid téged? Képes lennél szenvedni azért, hogy az ellenségednek jobb legyen? Ahoz, hogy a Mennybe kerülj el kell fogadnod a megváltást, meg kell ismerned Jézust és ebbe segít a Felház. A megváltásra azért van szükség, mert a teremtést követően megtörtént a bűnbeesés és azóta minden ember úgy örökli a bűnt, mind például az örökletes betegségeket, akaratlanul, nem szándékosan, de ha elfogadod Jézust megváltódnak, hiszel és bemerítkezel, akkor Isten Jézuson keresztül tökéletesnek lát, mind egy szemüvegen keresztül, és elhagyod a bűneidet, ami nem azt jelenti, hogy tökéletes leszel, de elhagyhatod bűneidet és amikor mégis vétkezel tudod hogy rosszat teszel, ezért megbánod és ha öszintén megbántad Isten úgy viszonyul hozzád, mintha meg sem történt volna. Itt mutatkozik meg Isten szeretete, ez a megtérés, ami csakis hit által történhet.

Előzmény: Kód 001 (16)
DANiHugary Creative Commons License 2018.08.05 0 0 20

Honnan ismered te, honnan látod a Felház szervezőinek ,,gyümölcseit''? Talán ismered személyesen bármelyiket is? És látszanak a jó gyümölcseik, te is megláthatod ezeket a gyümölcsöket, ha elmész legalább egy alkalomra, de amíg el se mész addig hogy tudod megítélni hogy hamis próféták-e? Én voltam már egy alkalmukon és tudom garantálni, hogy nem hamis próféták, de ha igazán a Szent Szellemel jársz és elmész legalább egy alkalmukra akkor te is tanúja lehetsz, hogy így van.

Előzmény: Qqberci (12)
ferrreee Creative Commons License 2018.07.29 0 0 19

mivel nem ismerem, én nem ítélném meg őt személy szerint. lehet, hogy van benne egyfajta jó értelemben vett naivitás (fiatal még!) és még nincs meg mindenhez a bölcsessége, azaz lehet, hogy tényleg, őszintén hiszi, hogy nem kell még az apját megítélnie, sőt, hogy jó hatással lehet rá (vagyis általa jézus).

 

én ilyen jóhiszeműen állok hozzá.

 

de maga a felház más tészta, ott egyértelműen látom az ökumené hamisságát és a "rózsaszín happy ál-krisztust"...

Előzmény: llang-ilang (18)
llang-ilang Creative Commons License 2018.07.29 0 0 18

Szivesen belenéznék a fejébe ennek a Gáspárnak:) Egy ilyen Jézuskövető ember hogy vélekedhet a családja gazdagodásárol? Különös tekintettel a nagyapára, nővérére.  Hogy értelmezi a ne lopj parancsolatot. Nem érzi e magát rosszul e miatt, és nem kötelessége e kereszténynek elhatárolódni az eféle lopástol?

 

Csak mert olyan gyakran veszi a szájára Jézus nevét és mégis ilyen visszás körülmények között él.Nem értem...

Előzmény: ferrreee (0)
ferrreee Creative Commons License 2018.07.29 0 0 17

a jézusi és apostoli tanítások szerint a szeretet nem feltétel nélküli, legalábbis nem úgy ahogy ma a bulváros, nyálas módon egyesek tanítják...

olvass már bele a bibliába egyszer :)

Előzmény: Kód 001 (16)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!