Keresés

Részletes keresés

EggOista Creative Commons License 2018.07.17 0 0 15

Nem kell átkeresztelkedni, apám katolikus volt, anyám meg református. Apám kérte a katolikus papot, hogy adhasson rezerválist (ami azt jelenti, hogy esküdhetnek katolikus templomban és a gyerekek katolikusok lesznek) de a hülye pap nem engedte. Úgyhogy református templomban esküdtek és én református lettem.

 

Úgyhogy én már születésem előtt vallást váltottam :-)))

Előzmény: etomcat (11)
EggOista Creative Commons License 2018.07.17 0 0 14

Ja, igen, a zsidók kivégezték Jézust,  Mohamedet, Buddhát, meg persze a cári családot is. Ezt aztán persze jóvátették azzal, hogy kivégezték Hitlert és Sztálint is!

Előzmény: evo braun (13)
freyya Creative Commons License 2018.07.17 0 0 12

Minden második szerdán. 

etomcat Creative Commons License 2018.07.17 -2 2 11

Vallást általában akkor váltanak az emberek, amikor pl. egy rk. fiú egy ref. lánykára akar feküdni - de a pap meg a lelkész összevesznek rajta, hogy majd kié legyen a fészekalja. Ilyenkor a családi béke megőrzése érdekében az ifjú pár valamelyik tagja átkeresztelkedik.

 

Magyarországon igen kevés hívő ember van, bár papíron sok a vallásban lévő. A mai magyar fiatalok nem igen hisznek, mivel a modern technika és orvostudomány vívmányai nem keresztény eredetűek: zsidó Nobel-díjasok találták fel és a kínaiak gyártják. Márpedig az embereket az egészség és a szeretteik miatti aggodalom szokta Istenhez vinni, amire a mobil-kommunikáció és a modern pharma/szépségipar hatékony ateista választ ad.

pk1 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 10

Vallás váltáskor illik gatyát is váltani.

Előzmény: apeeng (9)
apeeng Creative Commons License 2018.07.17 0 1 9

téged sem az  eszedért szeretnek...hogy veszed a bátorságot, hogy leugasd az időseket? 

 

olvasd át még néhányszor mekkora marhaságot kérdeztél..méghogy vallást váltani?  az nem gatya..bár.... némelyek  azt sem cserélnek..

Előzmény: Törölt nick (-)
ahfair Creative Commons License 2018.07.17 0 0 8

A párom a pártodat fogta!

 

Bocsi, hogy megironizáltalak kissé. ("kissé" -a párom ezt is erősen kifogásolta)  -)))))

 

 

Előzmény: Törölt nick (-)
rennner Creative Commons License 2018.07.17 0 0 7

Minden vallás 100%-ban meséken alapul. Hol élsz attól függ miben hiszel, ha hajlamos vagy elhinni a meséket. Szaud Arábiában nem lehetsz keresztény, a Vatikánban meg muszlim. 

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.17 0 0 6

Ha tiszta zoknit huzok fel, attol a világnézetem nem változik. Szvsz. a világnézet változása (esetleg fejlődése) ami hatással van a vallásváltásra.

 

Előzmény: ahfair (1)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.17 0 0 5

A meséknek én sem, de ez nem ide tartozik. Világnézeti váltásokról és ezzel összefüggésben vallási váltásokról beszélünk.

 

Előzmény: rennner (0)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.17 0 0 4

Logikusan hangzik, hiszen világnézetünk változásával vallásunk is változhat.

 

Lehetnek olyanok, akik a világnézetüket a családtol átveszik és képtelenek változni, mások a rájuk ható tudományos, vallási, világnézeti hatásokat azokat megismerve, átszürve dönthetnek a vallásváltásrol.

 

Megj. szerintem az is fontos, hogy valaki mit is keres egy vallásban?

 

 

Előzmény: polária (3)
polária Creative Commons License 2018.07.17 0 0 3

Az ember a

V A L Ó S Á G

migismerése és hozzá alkalmazkodás célját tüzheti ki és ehhez a l á r e n d e l t a világnézet.Mert ha az objektiv világ élet más tényeket tapasztalásokat ad akkor korrigálni kell a tudományos filozofiai etikai vallási és kulturális nézeteit !

Nem szubjektiv elhatározás számit hogy milyen a nézetem,hanem miről hiszem hogy reálisan tükrözi a tényeket a realitást !

Qqberci Creative Commons License 2018.07.17 0 0 2

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD...

Előzmény: ahfair (1)
ahfair Creative Commons License 2018.07.17 0 3 1

Az a legpraktikusabb, hoty!:

 

Amikor tiszta zoknit húzol fel, új vallásra váltasz agyilag!

 

-ezt úgy is hívhatjuk, hogy: "agyilagzokni" !! (ez azért is jó, mert így nagyonhülye topikokat tudsz nyitni!!!!) 

Előzmény: Törölt nick (-)
rennner Creative Commons License 2018.07.17 0 2 0

Nekem könnyebb. Soha nem hittem a meséknek.

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.17 -3 0 topiknyitó

Hogy érzitek, mikor jön el az az idő amikor szükséges vallást váltani?

 

Egy átlagos ember életében hányszor vált vallást?

 

Ha nem azt adja a vallásotok amit elvártok tőle, akkor mindenképp kell váltani, vagy probáljátok rendbe tenni a dolgokat a vallásotokkal?

 

Egyáltalán, hány éves korában fogalmazódik meg valakiben, hogy mit szeretne a vallásátol.

  

Kérem, hogy fiatalabbak adjanak tanácsot, mert idősebbeknél még a munkahelyváltás sem normális. Ma más időket élünk.

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!