Keresés

Részletes keresés

Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.02.20 -2 0 1469

Nincs ebben semmi ellentmondás:

 

Atonizmus vallás Istene a NAP.

 

Nap van ... az életünket is neki köszönhetjük, meg az élővilágot is a Földön ...

 

Isten lenne??? Vagy csak NAP??? Sok NAP van.... sok Csillag van.

Előzmény: Siphersh (1468)
Siphersh Creative Commons License 2022.02.20 0 1 1468

"Félig van, félig nincs"

 

Erről jut eszembe: szerinted Mátyás, az igazságos, az kitaláció, vagy valóságos, vagy pedig félig-meddig valóságos?

Előzmény: Egy nagy felhő (1462)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.02.20 -2 0 1467

 

Utolsó képen az árcímke a lények. Kitaláció besorolás.

Előzmény: 11_11 (1466)
11_11 Creative Commons License 2022.02.20 -3 0 1466

Isten létezésének bizonyítékai?

  Hófehérke és a hét törpe című rajzfilm.    Mesekönyvek,

  Istent mesének nevezik , Jézust is.!! Csak egy mese ?Majd kiderül,ha     megjelenik    a valóságban !!!

A fordított előjelű rasszizmus fenti példázata cseppet sem kivételes és elszigetelt jelenség – olyannyira nem, hogy Hollywoodban a szerepek kiosztásának szempontjai már rutinszerűen a kiváltságosnak bélyegzett csoportok megkülönböztetett státuszának felszámolását szolgálják, úgyhogy az ezen felbátorodó színészek némelyike egyéni érdekeinek érvényesítése céljából saját sérelmi alapot ácsol. Amennyire bölcs és szeretetre méltó volt a kiváló törpetermetű színész, Peter Dinklage a Trónok harca Tyrion Lannisterének képében, olyannyira ostoba és arrogáns a való életben. Legutóbb a Hófehérke és a hét törpe élő szereplős változatát bírálta, mert úgy ítélte meg, hogy ez a mese politikailag nem kellően korrekt az alacsony növésűekkelszemben, és  sztereotip módon ábrázolja őket többek között azzal, hogy barlangban laknak.

  A  törpikék ,  Hóferke. képek ..stb………… itt is szerepelnek, hát ez nagyon érdekes !

Így működik az a „népmozgalom”, amelyet multinacionális részvénytársaságok vezetnek preventív ellenforradalmi céllal, hogy a szociális jogokra és a javak elosztásának igazságosságára vonatkozó diskurzust az ellenrasszizmus és az ellenszexizmus narratíváinak vágányára térítsék el.

 

Puzsértól- pár szó igazi?!

 

 

Előzmény: Cleaning Cloths (1465)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.02.18 -2 0 1465

Érdekesek ezek a "nincs Isten" és "Isten nem létezik" állítást állítók.

 

Amikor már csak a szinte mindenki által tanult Római Birodalom és Görögország ókori vallásaiban is volt cirka együtt vagy 100 db Isten.

11_11 Creative Commons License 2022.02.18 -2 0 1464

 

Cleaning Cloths  + Egy nagy felhő   Érthető 1+ 1= 2

 

 

Igazi Sátán modor ,isten  tagadok,géneteken meglátszik, vagy már beoltottak benneteket !!

Előzmény: Cleaning Cloths (1463)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.02.18 -1 0 1463

Persze aki az élete nagy részét például a PénzGyüli szektában tölti le, aztán kipróbál még egy és mást, aztán ateista tulök köri tag lesz ... azt igen nehéz kiszámolni, hogy milyen arányban mi is. :-)

 

 

 

Előzmény: Egy nagy felhő (1462)
Egy nagy felhő Creative Commons License 2022.02.18 -2 1 1462

"félig meddig valóságos"

 

A nagy tudós troll ilyeneket mond. Félig van, félig nincs.

Félig szűz, félig kurva.

Előzmény: Cleaning Cloths (1459)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.02.18 -1 0 1461

Vagyok aki vagyok. Vagyok aki van. IGe vagyok.

 

Punktum !!!

 

Tehát amit írtál hazugság. Egy az Érvelési hibák közzül

 

Érvelési hibák napjainkban

 

 

Előzmény: 11_11 (1460)
11_11 Creative Commons License 2022.02.18 -1 0 1460

 

A legtöbb Isten kitalált és mese, nem valóságosak ...

 

Te is csak egy kitalált MESE VAGY !!!

 

 

Nem valóságos…

 

Előzmény: Cleaning Cloths (1459)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.02.18 0 0 1459

SOK ISTEN van, sok Isten létezik ...

 

A Tudományos Isten vansága tény.

 

Sok kitalált Isten félig meddig valóságos... panteizmus, atonizmus ..Természet és Nap

 

A legtöbb Isten kitalált és mese, nem valóságosak ...

NeMá

Előzmény: 11_11 (1458)
11_11 Creative Commons License 2022.02.18 -1 0 1458

 

NINCS ISTEN ???  TE SEM  VAGY  ISTEN !!!!! 

 

Amiket itt írogatsz  emberi kitalációk és minden hazugság, és pénz!!!!

 

Akinek nincs Isten nincs örök élet. porszemecske leszel .

 

 

 ÁMEN!

Előzmény: Cleaning Cloths (1457)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.02.18 0 0 1457

Mi történt??? Már nem a bibliát, hanem engem másolsz? :-)

 

 

Előzmény: 11_11 (1456)
11_11 Creative Commons License 2022.02.18 0 0 1456

Egy beteg embert könnyen félre lehet vezetni!!!!!

 

Eddig inkább az került bizonyításra, hogy az emberi idegrendszer működhet hibásan ... sok-sok ok miatt, de többek közt valamiféle  olyan miatt is, mint a számítógép vírusok , tehát elme vírusok miatt is.  Az elmevírus kiüti az egyén elméjéből bizonyos területeken a logikus gondolkozást és helyette bizonyos dolgok ... bibliai szövegek, "Isten" ... "teremtés" ... "ZombiJézuska" stb klónozására veszi rá.

 

A biológiai vírusok is az élő és az élettelen határán helyezkednek el, és inkább csak egyfajta biológiai anyagban tárol  INFORMÁCIÓK.

 

Az elme vírusok is az élő és az élettelen határán helyezkedhetnek el, és nem tudjuk még kimutatni hogy az adott  INFORMÁCIÓK, hol és miként tárolódnak.

 

... de a biológiai vírusokat sem látták eleinte, közvetett hatásai alapján következtettek csak rájuk,  de már gyógyítani tudták.

 

... hasonló a helyzet az elme vírusaival is jelenleg ...látni még nem látjuk elektro mikroszkóp alatt sem, igaz nem is nagyon keresték még, de "gyógyítani" /immunizálni  már tudjuk.

 

 

Előzmény: Cleaning Cloths (1455)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.02.18 0 1 1455
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.02.18 0 0 1454

dremand4

 

"Én speciel nem is emlékszem olyan fórumtársra, aki kijelentette volna, hogy nincs isten. Kíváncsi lennék arra, aki a "nincs isten" álláspontot képviseli. Esetleg jelentkezzenek a "nincs isten" álláspontot képviselők, hogy ne csak egy szalmabábbal kelljen vitáznod. "

 

Rosszul emlékszel. Íme, csupán egyetlen év a 13-ból:

 

"Egyébként erre utal a világban megnyilvánuló totális közömbösség, gátlástalan opportunizmus és kegyetlenség, valamint az ad-hoc összegányoltság és véletlenszerűség is: nincs isten."

 

"Akkor nincs Isten!"

 

"A valóságban nincs Isten, sem jele, sem hatása."

 

"Nincs Isten."

 

"Eme okoskodásod is kártyavárként omlik össze ama ténytől, hogy nincs isten és sátán létének semmiféle bizonyítéka."

 

"Nincs Isten!"

 

"Van számodra egy jó hírem: nincs isten, nincs aki elítéljen, és nincs aki örök szenvedésre küldjön, mert ilyen sincs."

 

"De egyrészt ugye nincs isten, másrészt pedig nem ismered a bibliát"

 

 

"Bár én nem vagyok kételkedő, én biztosra veszem, hogy nincs isten, se egy se több."

 "Igen, bátran kijelenthető nincs Isten. Soha senki nem találkozott vele. Sem fénykép, sem videófelvétel nem készült rólla. Sem egymástól független, egybehangzó, hitelt érdemlő forrás sem létezik létének     bizonyítására.  Ténykedésének sincs semmi nyoma. Tehát kreált anekdótákon kívül, semmi! Csak az ember képzeletében létezik. "

"Amúgy, mi más álláspont létezhet az ateistának a "nincs Isten"-en kívül?"

 

Cleaning Cloths Creative Commons License 2021.12.10 0 0 1453

Előzmény: Elminster Aumar (1450)
Siphersh Creative Commons License 2021.09.04 -1 2 1452

"nem értem, hogy miért melegítetted fel a témát a fő-fő-troll fikatopicjában"

 

Csak kíváncsi voltam, hogy ki mit írt az Isten nem-létezésének a bizonyítékairól, úgyhogy elkezdtem nézegetni az elejétől, és beleakadtam abba a beírásodba, és láttam, hogy még nem reagáltam rá.

 

"kivéve amik ellentmondásra vezetnek"

 

Ami ellentmondásra vezet, az nem valami, hanem értelmetlenség. Halandzsa. Ezzel az erővel azt is mondhatnánk, hogy nem tud kör alakú négyzetet rajzolni. Az, hogy valaki nem tud kör alakú négyzetet rajzolni, az nem egy értelmes állítás. Pont ugyanúgy értelmezhetetlen az igazságértéke, mint annak, hogy klfasdpfan.

 

"ha elkészíti a mindennek ellenálló páncélt, akkor már nem készítheti el a mindenen áthatoló lövedéket"

 

Képzeld el, mondjuk, hogy ezt a kérdést neki akarod szögezni a zsidók ókori hadistenének, aki adott esetben azt állítja magáról, hogy mindenható. Aki mondjuk járt alap szintű matekórára, és nem a hangulata alapján ítéli meg a kérdéseket, hanem odafigyel rá, hogy mi mit jelent. És rákérdez, hogy hogyan definiálod a mindennek ellenálló páncélt. Elmondod neki. De aztán megkérdezi, hogy pontosan mit értesz a mindenen áthatoló lövedék alatt. És aztán visszakérdez: a mindennek ellenálló páncélon is? És aztán visszakérdez: a mindenen áthatoló lövedéknek is? És NEM fogod tudni értelmes módon definiálni magát a kérdést. Vagyis nincs kérdés. Ha nincs kérdés, akkor pedig nincs mire válaszolni.

Előzmény: Elminster Aumar (1450)
picikepi Creative Commons License 2021.09.04 -1 0 1451

A paradoxonnal az a gond, hogy feltételezi az " IDŐ " meglétét.

 

Amennyiben nincs idő, ez nem gond - pusztán a NEM idő gondolata számunkra felfoghatatlan ... mivel mi számunkra az természetes....

Előzmény: Elminster Aumar (1450)
Elminster Aumar Creative Commons License 2021.09.04 -1 0 1450

"Hanem azt jelenti, hogy bármire képes, ahogy a kénye-kedve diktálja."

Nem. Nem lehet képes BÁRMIRE. Eleve minden korábbi döntése és tette lekorlátozza a lehetőségeit. Ha például megteremti az embert, akkor már nem dönthet úgy, hogy nem teremti meg az embert. Ugyanez az ismert paradoxonnal: ha elkészíti a mindennek ellenálló páncélt, akkor már nem készítheti el a mindenen áthatoló lövedéket. A korábbi tette lekorlátozta a lehetőségeit. (Amúgy ez így szükségszerű. Mondom: mindig problémákra vezet ha abszolútumokat veszünk be a rendszerbe.)

És bár nem értem, hogy miért melegítetted fel a témát a fő-fő-troll fikatopicjában, de a beidézett régi hozzászólásom nemcsak, hogy logikailag helyes, de még az általad hiányolt bizonyítást is tartalmazza. A mindenhatóság és a mindentudás együtt ellentmondásra vezet. Külön-külön is arra vezetnek, ahogy azt az előbb a mindenhatósággal kapcsolatban két példán is megmutattam.

De persze, ha a mindenhatóságot és a mindentudást nem úgy érted, hogy VALÓBAN MINDENRŐL szólnak, hanem úgy, hogy "mindenről, kivéve amik ellentmondásra vezetnek és amik lehetetlenek", akkor semmi baj. De ez így csak egy véges képesség, amiről azt nagyzoljuk, hogy hűdemilyenvégtelen.

Előzmény: Siphersh (1446)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.09.04 -1 0 1449

pk1 17

 

Mindenhatóság és mindentudóság még nem ellentmondás, ahhoz az igazságosság feltétele is kell.

 

Előzmény: Elminster Aumar (16)

 

Elemzés:

 

Ezek csak egy mesében kitalált különleges képességek és semmi többek. Tehát semmi értelme vele foglalkozni, mint ahogyan SzuperMen,  Pókember, vagy Hulk különleges képességeit sem elemezzük, hogy na azok mennyire valósak.

 

 

 

 

 

elterito Creative Commons License 2021.09.04 -1 0 1448

Sötét, primitív, kisajátított magántopik. Néha azért majd írok ide, annyival is javul.

Előzmény: MemetikaTan (1445)
elterito Creative Commons License 2021.09.04 -1 0 1447

Így van, én is így látom.

Előzmény: Siphersh (1446)
Siphersh Creative Commons License 2021.09.04 -1 0 1446

"egy mindentudó entitás tud mindenről az időben és a térben, így ismeri a saját összes cselekvését is, azaz vagy azt cselekszi, amiről tudja hogy cselekszi, tehát meg van kötve a keze (=nem mindenható) vagy mást cselekszik annál, mint amiről tudja hogy cselekszik, akkor viszont rosszul tudta (=nem mindentudó). Egyszerre nem lehet mind a kettő."

 

Non sequitur. Én nem látom, hogy valaha is sikerült volna igazolnod, hogy ellentmondó lenne a mindenhatóság vagy a mindentudás együtt, vagy külön-külön. És ez a gondolatmenet sem helyes.

 

Abból, hogy tudja, hogy mit fog csinálni, nem következik, hogy meg van kötve a keze. A mindenhatóság nem azt jelenti, hogy mást is csinálhat, mint amit csinálni fog. Nem is jelenthetné ezt, ugyanis ez egy önellentmondó, vagyis értelmetlen meghatározása lenne a mindenhatóságnak. Hanem azt jelenti, hogy bármire képes, ahogy a kénye-kedve diktálja.

Előzmény: Elminster Aumar (25)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.09.04 -2 0 1445

elterito 180344

 

 

Abban nincs semmi különös hogy hívők igazolhatatlan természetfölöttiben, Isten létében hisznek.

 

 

Előzmény: Elminster Aumar (180341)

 

Elemzés:

 

1.  A hozzászólás tevője saját bevallása szerint a korábbi ateista tagadásvallásból, valami egyéni ZombiJézuska hívő lett. Aki tudja hogy csak hisz, de arra viszont nincs bizonyíték, amiben.

 

2. A "hívők" egy értelmetlen halmaz és bugyutaság használni. Mert ugyan azt adja mi, mintha azt írná, hogy a "kételkedők"

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.09.03 0 0 1444

elterito 180289

 

Említettem volt. Megtértem. Ateistából kereszténnyé.

 

Előzmény: Leslie07 (180287)

 

Elemzés:

 

Mint már sok helyen írtam, ebben semmi meglepő sincs és gyakori az oda-vissza átigazolások. Egymás tagadásvallásai. Mindkettő központi eleme JahveIsten. Mindkettő metafizikai zagyvaság elsődlegesen.  Tehát szinte azonos agyzizi.

 

 

 

 

 

MemetikaTan Creative Commons License 2021.09.03 0 0 1443

Buta vagy és nem is írsz igazat. Ott a teljes érvelési folyam és folyamat a hozzászólás száma és amire adott válasz a végén linkként. Elérhető tehát. Csak itt elég a kiemelés az beazonosítás miatt.

 

Amúgy meg jobb lenne Te is ehhez tartanád magadat.

 

 

Előzmény: Siphersh (1442)
Siphersh Creative Commons License 2021.09.03 -1 1 1442

Úgy látszik, hogy nem csak azt nem tudod megállapítani, hogy valami körkörös érvelés-e, hanem ezt az érvelési hibát sem tudod helyesen felismerni. Pedig még példák is vannak ott, ahonnan másoltad, csak az lemaradt a képről. A példák alapján se világos, hogy mi ez az érvelési hiba? Ez és ez az állítás hamis, mert aki mondja, annak ilyen vagy olyan érdekei vannak, vagy ilyen meg olyan független személyiségjegyei vannak. Nem olyan bonyolult.

 

Még addig se jutsz el, hogy egyáltalán mi érvelés, és mi nem érvelés. Az, hogy hülyeségeket írkálsz, az nem érvelés. Az az érvelés, amikor egy állításra mondasz egy igazolást. Érvelési hibák csak érvelésben vannak. Az érvelési hiba azt jelenti, hogy az érvelésnek egy hibája.

Előzmény: MemetikaTan (1440)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.09.03 0 0 1441

Elminster Aumar 180274

 

 

 

Einstein ugyanis de facto ateista volt.

 

 

Előzmény: elterito (180269)

 

Elemzés:

 

Einsteint, mind az ateisták, mind a monoteisták szeretik maguk közé valónak beállítani, de a valóságban egyik sem volt. Önállóan gondolkozni tudó egyéniség volt és kb három vallás állt hozzá közel. Ebből kettő ami jelentősebb: panteizmus + Semmiben Sem hívés.

 

 

 

 

 

 

 

 

MemetikaTan Creative Commons License 2021.09.03 0 0 1440

elterito 180269

 

trollság-bolondság

 

 

Előzmény: Laikus No1 (180267)

 

Elemzés:

 

Érvelési hiba: személyeskedés

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!