Keresés

Részletes keresés

jamesz64 Creative Commons License 2022.11.10 0 0 1795

Köszi!

Úgy várom mint gyerek a karácsonyt!

Nagyon komoly faládában érkezett, akarok kicsomagolós videót készíteni a biztonság kedvéért, ezért csak szombaton lesz az "ajándék" bontás. Még kettőt kell aludni addig!

Előzmény: refse2 (1794)
refse2 Creative Commons License 2022.11.10 0 0 1794

Akkor sikerült jó áron venni.

Gratulálok hozzá.

Aztán majd mesélj róla.

Előzmény: jamesz64 (1793)
jamesz64 Creative Commons License 2022.11.10 0 0 1793
Előzmény: refse2 (1792)
refse2 Creative Commons License 2022.11.10 0 0 1792

ÓÓÓ!!!  Csak nem ?

Ez gyorsan ment.

Honnan? mennyi? működik? Minden érdekel ! :)

Előzmény: jamesz64 (1791)
jamesz64 Creative Commons License 2022.11.10 0 0 1791

Ali meghozta az indukciós bogarat!

Előzmény: refse2 (1789)
jamesz64 Creative Commons License 2022.11.01 0 0 1790

Annak idején csak ezért készítettem egy vízhűtőkört, az még megvan, de ha kevés lenne akkor azt könnyebb csinálni.

Előzmény: refse2 (1789)
refse2 Creative Commons License 2022.11.01 0 0 1789

Neked még meg is termelné az árát.

Nekem csak úri passzió lenne.

A vízhűtést meg tudod oldani? 

Előzmény: jamesz64 (1788)
jamesz64 Creative Commons License 2022.11.01 0 0 1788

Sikerült a fejembe ültetned a "bolond bogarat"!

Most van egy nagyobb kovácsolós munkám, ha a végén marad belőle annyi "zsé" akkor benevezek egyre.

Nagyon rákattantam megint!

Előzmény: refse2 (1787)
refse2 Creative Commons License 2022.10.30 0 0 1787

Azért van még remény!

Az egyik awi hegesztőmön is 30A feletti max bemenő áramot ír, és vígan elmegy a C16 kismegszakítóról.

Előzmény: jamesz64 (1786)
jamesz64 Creative Commons License 2022.10.30 0 0 1786

Ez legalább egy támpont, de számomra elérhetetlenek látszik, Magyarországon 1 fázison 32A a plafon. Az is csak ha új a betáp csatlakozás, új műanyag villanyóra szekrény stb. vagyis több százezer Ft. mínusz.

Csak akkor kockáztatnék érte pénzt ha látnám mit tud nálam az én 1 fázis 25Amperommal. Ha jól menne akkor ennyi pénzt adnék érte.

A kovács ismerős videójában a 3 fázisú az 3x20Amperrel kitűnően működik.

Előzmény: refse2 (1785)
refse2 Creative Commons License 2022.10.30 0 0 1785

Találtam egy helyen adatokat. 35 amper !

Előzmény: jamesz64 (1780)
gyere a papához Creative Commons License 2022.10.30 0 0 1784

Erre már csak azért sem lesz lehetőséged, mert befejeztem ebben a tocsikban.

Előzmény: refse2 (1781)
jamesz64 Creative Commons License 2022.10.30 0 1 1783

Megkérek mindenkit a topikban, hogy a minimális tiszteletet adja meg a többi topiktársnak!

Ez idáig megvoltunk személyeskedés, beszólogatás, anyázás nélkül, ezután sem kellene ebben az irányban haladni.

Mindig lesz valaki akinek más a véleménye, azért még nem kell sértegetni a másikat.

 

Refse2 fórumtárs munkásságát ismerem, sőt elismerem!

Bátram állíthatom, hogy neki nem azért van a feje, hogy legyen min tartani a sapkát. :-))

Szakmailag felkészült, sokat kísérletezik, szeret végére járni a dolgoknak, megérteni, hogy mitől működnek a dolgok.

Segítő kész, jó indulatú.

 

kog81 fórumtárs kifejezetten szalagcsiszoló gépet keresett, szíve joga.

Erre Te minden áron leakartad beszélni róla, írtál szinte mindenről amit nem is kérdezett csak a kérdésre nem adtál választ.

 

Hogy ne csak üres beszédnek tűnjenek a hozzászólásaid csatolj képeket az általad készített munkákról.

Szakmai jellegű hozzászólást főleg képpel illusztrálva szívesen látunk a topikban.

 

Előzmény: gyere a papához (1779)
refse2 Creative Commons License 2022.10.30 0 0 1782

Azt sehol nem írja mennyi a bemeneti áramerősség, de a 15kw az erős túlzás.

Engem is érdekelne milyen kismegszakító kell neki. 

Előzmény: jamesz64 (1780)
refse2 Creative Commons License 2022.10.30 -1 0 1781

Máskor majd nem szólok be.

Előzmény: gyere a papához (1779)
jamesz64 Creative Commons License 2022.10.30 0 0 1780

Jó lehet. Kicsit fellelkesültem, aztán visszatértem a való világba, elkezdtem számolni, nekem csak egy fázisom van, és 15KW-nak a töredékét tudja.

De álmodni jó!!

Előzmény: refse2 (1776)
gyere a papához Creative Commons License 2022.10.30 0 0 1779

Na, lehetséges, hogy ezért hal ki ez a tocsik. Mert ha az ember jó szándékkal, kifejtve és magyarázva válaszol valakinek egy kérdésére, akkor (is) akad egy-egy ilyen kötözködő, beszólogató barom, mint ez a refse2. Veszekedjen az ilyenekkel az, akinek 2 anyja volt.

refse2 Creative Commons License 2022.10.30 0 0 1778

A szalagcsiszolós késélezéssel a bűn,barbárság-tól eljutottunk a nem ajánlatosig.

Köszönjük a favágási tanácsokat (a kovácsolós fórumon)

Előzmény: gyere a papához (1773)
gyere a papához Creative Commons License 2022.10.30 0 0 1777

Meg lehet csinálni házilagosan is (a teakonyhában), csak nagyon kell érteni az elektronikához. Itt magyarázza a csávó: https://www.youtube.com/watch?v=g8oGlh6TDWM

Előzmény: jamesz64 (1774)
refse2 Creative Commons License 2022.10.30 0 0 1776

Beraktam!

Csak rá kell kattintani!  (alliexpress......videó)

Előzmény: jamesz64 (1775)
jamesz64 Creative Commons License 2022.10.30 0 0 1775

Tedd be a linkjét, hagy álmodozzak én is.

Előzmény: refse2 (1772)
jamesz64 Creative Commons License 2022.10.30 0 0 1774

Sajnos nem , meghalt a projekt, benne áll egy csomó lóvé. Az elektronikai szakember a vejem volt, így múltidőben, mert időközben elváltak. 

 

Az olcsó kis teljesítményűekben változatlanul nem hiszek.

Viszont van jól működő nagy teljesítményű profi kínai gép az ismeretségembe amit iparszerűen nagy megelégedéssel használnak.  

Ha nyernék a lottón már lenne nekem is itthon!

 

https://www.youtube.com/watch?v=Jeb-rfFirMM&t=13s

Előzmény: refse2 (1772)
gyere a papához Creative Commons License 2022.10.30 0 0 1773

Na akkor még egyszer: kés élezésére nem ajánlatos szalagcsiszolót használni. 

Balta, fejsze élezésére szabad, de csak ésszel azt is, hiszen a szalagcsiszolóval könnyen megégetheted az élüket, és az az álmoskönyvek szerint nem jelent jót. 

Én ezt úgy csinálom, hogy (ha éppen szükség van ilyesmire) a fejsze "nagyolása" mehet szalagcsiszolóval, de az élét annak is kaszakővel...

És persze nincs ez beleírva a szentírásba. Egy átlagos kést (ami nem valami szuper-acélból van) ha kell, megélezek egy beton-villanyoszlopon, vagy egy utcakövön is. De minek, amikor van arra megfelelőbb eszköz is? És igen, a különböző kövek, az acél, és a nyers porcelán erre megfelelőbb eszközök, mint a szalagcsiszoló. És nem arról van szó itt, hogy a szalagcsiszolóval nem lehet megélezni, hanem arról, hogy azzal nem ajánlatos, mert esélyes, hogy elrontja vele a pengét.

 

Csak mesélek... Sokat kell fát vágnom. Nem az erdőben, hanem tűzifát hasogatni. "Erdei méterben" hozzák ugye, fel kell fűrészelni, utána hasogatni, jó kis edzésmunka, annak idején Papp Laci is ilyennek (is) edzette a boxolóit. Néha olyan vastag fákat hoznak (direkt vastagokat kérek, a kazánban nem mutatnak jól a karvastagságú gallyak), hogy azokat már nagyon nehéz elhasogatni. Persze ez erősen fafajtája válogatja: a tölgy, a bükk nagyon jól hasad de a gyertyánnal, juharral nem ez a helyzet, azok nehezen hasadó fák. Van kb. 6 db különböző méretű fejszém, persze nem ilyen új "gyáriak", hanem régi békebeliek, a kicsitől a nagyig. De némelyik göcsörtös fát, még a legnagyobbal is nehéz elhasítani. Ugye, olyankor az a "technológiája", hogy az ember belevágja a közepébe, de ha nem hasad el, akkor felemeli a feje fölé (a fejszével együtt a fát), majd megfordítva, a fokával lefelé a lehető legnagyobb erővel odaveri a rönkre. Ha, akkora a fa, hogy fel tudja emelni... a nagyokat nem fogja tudni, csak a Svájcinéger. (Nyugalom, csak mesélek, elfér itt, ugye?) Ugye ilyenkor még lehetne azt csinálni, hogy az ember előveszi a "puckát", a kétkezes, sok kilós nagykalapácsot, és azzal üti a beszorult fejsze fokát (van, hogy annyira beszorul, hogy nem akar ám kijönni az istennek sem). De ez megint csak barbárság lenne, nem ajánlatos. Szóval, ezt a problémát megoldandó, csináltam magamnak a nagyfejszéim mellé egy "kibaszott nagy fejszét" (így becézem), két régi nagyfejszéből. Kétszer akkora a súlya, mint az eddigi legnagyobbnak... na az előtt már nincs sok akadály. És igen, amikor azt alakítottam, akkor persze be volt vetve a szalagcsiszoló is, hiszen kaszakővel máig csiszolgathatnám... De a finom élét annak is kaszakővel...     

Előzmény: refse2 (1771)
refse2 Creative Commons License 2022.10.30 0 0 1772

Megkérdezhetem, jutottál valamire indukciós hevítő projekttel?

Újabban megint nézegetem az alliexpresszt, meg a videókat róla.

Már 400 alatt is vannak vízhűtéses, folyamatos üzemre képes gépek.

A vastag anyagot is 1 perc alatt fehér izzásig hevíti.

Előzmény: jamesz64 (1764)
refse2 Creative Commons License 2022.10.30 0 0 1771

Nem "csak" kés élezésére használná a csiszolót ha jól olvastam.

Mi van akkor, ha kicsorbult balta élét akarja élezni?

Fogjon kaszakövet?

Előzmény: gyere a papához (1770)
gyere a papához Creative Commons License 2022.10.30 0 0 1770

Mert nem érted a különbséget a nyers késpenge formázása (kialakítani a formáját, még az edzés előtt), és a kész kés élezése között.

Előzmény: refse2 (1769)
refse2 Creative Commons License 2022.10.30 0 0 1769

Kést élezni szalagcsiszolón szentségtörés, kávéscsésze alján viszont OK.

Lebeszélnéd őt a csiszoló vásárlásról, aztán kiderül hogy te is azzal formázod a kés pengét.

Csak ez nem tetszett. 

Előzmény: gyere a papához (1763)
jamesz64 Creative Commons License 2022.10.29 0 0 1768

Tegyél fel képeket, hátha meg tetszik másoknak is. Én nem vagyok /még nem/ késmániás, de a szép késeket szívesen megnézem.

Előzmény: gyere a papához (1766)
jamesz64 Creative Commons License 2022.10.29 0 1 1767

Téged is cseplinre emlékeztet, vagy nekem van üldözési mániám?

Előzmény: refse2 (1765)
gyere a papához Creative Commons License 2022.10.29 0 0 1766

Én olvasgatom, vagyis olvasgatnám, de ha nincs nagyon mit...

Nem tudom, tényleg, kinek nem tetszem. Olyan régi motoros vagyok már, hogy még az Internetto fórumán kezdtem. De hát annak már nem is tudom, húszon-akárhány éve. Aztán az utóbbi 10 évben már alig írtam ide. Nyilván ennyi idő alatt csapásokat adtam, és kaptam (politizáltam is sokat, és ezer meg egy témában vitatkoztam internet-szerte), és valaki nagyon megjegyezhetett magának... A múltkor "véletlenül" írtam az egyik saját zenei tocsikomba, ott is "lenegatívoztak". (Most mosolygok ezen magamban.) Szóval, nem számít, bagatell, potomság.

Én amúgy egyáltalán nem vagyok kovács, még amatőrnek sem nevezném magam, csak tetszik nekem ez a szakma, és próbálkozom vele. Szórakoztat az alkotás, az hogy egy ócska rozsdás vasból, kemény melóval, és némi tudással (az is kell hozzá), valami szépet alkot az ember. Ez jó dolog, legalábbis nekem jó. A múltkor valami maradék pengéből (szintén csapágyacélból kovácsolt volt), amit már majdnem selejtnek ítéltem, mégis sikerült összehoznom egy eléggé formás vadász-típusú kést. Ugye a markolata szarvasagancsból (azt se vettem hanem egyszer régen találtam az erdőben), a baknikat meg régi rozsdás bányabeli fúrószárakból csináltam. És még vannak terveim, bár csak úgy saját szórakoztatásomra, mert ráadásul késmániás is vagyok, gyerekkorom óra mindig volt késem... bár ezt azt hiszem itt nem nagyon kell magyarázni, az itteni közönség ezt érti.

Most majd még a maradék agancsomból megpróbálok néhány hasonló vadászkést alakítani, utána néhány bushc... fene, "túlélőkést" (azokhoz már előre készítettem elegendő zsák-micarta markolatot), aztán pedig az a nagy tervem, hogy csinálok egy (vagy akár több) egykezes kést. Olyasmit, mint a Benchmade 710-esem, csak persze nem olyan zárral, hanem a sokkal egyszerűbb liner-lockkal. A 710-es a kedvenc késem, de van egy bizonyos ideál-elképzelésem erről, úgyhogy szeretnék egy még formásabbat, aminek még annál is jobb, szebb a markolata, és a pengéje (itt inkább a penge-formára gondolok, bár a D" szerszámacéllal nem vagyok teljesen elégedett, nem túl finom az éle, lehetséges, hogy egy csapágyacél penge finomabb lesz). Magam is kíváncsi vagyok, mi lesz belőle, és persze még nem találtam ki a részleteket. Egyébként ezzel a tervezés-dologgal úgy vagyok, hogy sokszor csak nagyvonalakban van meg valami, aztán menet közben alakítok, finomítok, változtatok sok mindent. És nagyon sokszor a hibákból tanulok. Hát ha nincs mellettem egy mester ugye, aki megmutathatná, akkor ez már csak így megy.

Előzmény: jamesz64 (1764)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!