Nektek megy a Futár API? Nekem timeout-ol a mobil appomra. A hétvégén ugye volt káosz, amikor lerohasztották a BKK oldalát valami mérges emberek, és arra gondolok, hogy amikor pánikszerűen kiszűrték ezt a forgalmat, akkor belekerülhettek a szűrőbe olyan forgalmak is, amik legitim módon használták az api-t.
Igen , én ott rontottam el amikor a calendar_dates-el kötöttem, hogy utána nem a dátumra szürtem, hanem a service id_ra azért sem adta vissza jó eredményt.
egy tetszőleges hétköznapra szeretném megkapni a budapesti menetrendet, azonban a táblák összekötésénél gondom akad. MySql-be importáltam be a txt-ket és az alábbi scriptet használom:
select * from bkk_trips t inner join bkk_routes r on r.route_id=t.route_id inner join bkk_stop_times st on st.trip_id = t.trip_id inner join bkk_stops p on p.stop_id=st.stop_id where 1=1 and r.route_id='6300' and t.direction_id=1
Itt a H7 es hév adatait szeretném megkapni a példa kedvéért egy irányban. Azonban egy adott indulási időpontra 5 ször is szerepel a H7 es, ami ugye nem lehetséges.
Tudok abban segyteni, hogy hogyan kellene tovább szűrnöm a scriptet hogy egy napra kapjam meg csak az adatokat?
Az adatok szűkítésében, olyan módon, hogy csak azokat az indulásokat gyűjtenéd ki, amik adott szélességi és hosszúsági koordináta-tartományon belüli megállóból indulnak. Pl. ha 16. kerület, akkor a Blahától nyugatra és délre lévő megállók kapásból törölhetők. Ezáltal leszűkíted a járatokat a csak szükségesekre, és máris jóval rövidebb lesz az adatbázis.
Akkor viszonylat és esetleg megállókód szerint is tudsz szűkíteni. Talán még a megállók GPS koordinátái alapján is be tudsz határolni egy téglalapot, ha kikeresel két, ellentétes sarokban lévő megállót. Valamint válassz minden naptípusból csak egyet: pl. a jövő hét hétfőt (ez nagyrészt azonos csütörtökig), pénteket, szombatot és vasárnapot.
Ha tényleg az összesre szükséged van, akkor az nemigen lehet rövidebb, mint a stop_times.txt sorainak a száma. Excel-ben való feldolgozásra mindenképpen szűkíteni kellene napra, járatra stb.
Vagy esetleg hogy lehet olyan lekérdezést létrehozni, amiben az összes járat összes indulása benne van, és nem hatalmas a mérete? Amit én csináltam az nagyon nagy.
Esetleg a GTFS adatbázist Excelbe is lehet konvertálni nemcsak Accessbe?
Az újabb Excelekbe már 1.048.576 sor fér, de ha régi van csak, akkor bizony rövidíteni kell a lekérdezést pl. szűréssel és külön exportálgatni. De akkor annyival nehezebb is lesz vele a munka utána Excel-ben...
És ha 65535 sornál nagyobb az anyag, akkor hogy lehet a következő 65535 sort exportálni? De e-mailben folytassuk, nem tudom mennyire érdekli a többieket. Köszi a segítséget.
Ha kevés az adat, copy-paste :-) Ha több, akkor jobb katt. a lekérdezés nevére, és Exportálás; ezt egy Access makróval is meg lehet csinálni (ExportálásFormázással), illetve Excel-ben is lehet külső adatkapcsolatot létrehozni az Access lekérdezésre, ami frissíthető.
Tud valaki abban segíteni, hogy a GTFS-s adatbázisból létrehozott Access lekérdezést hogyan lehetne Excelbe exportálni? (Akár privátban is, e-mail címem nyilvános)
Openlayers-ben szeretném megjeleníteni a villamosvonalakat, ehhez kérnék segítséget. Készítettem egy saját GTFS feldolgozót, ami a route.txt-ből kiválasztja a villamos vonalakat (route_type=0), ezek route_id -ját megkeresi a trips.txt-ből... majd kigyűjti a hozzájuk tartozó shapes_id-kat, amiből megvannak az adatok.
A problémám az, hogy ezzel a módszerrel azokat az útvonalakat is kirajzolja, ami "garázsmenet". Nem találtam olyan attribútumot a txt-ben, ami egyértelműen jelölné ezeket az utakat.
Pl. 49-es villamos esetén (ha csak az oda-utakat nézzük /direction_id = 0 && route_id = 3490/) van 3 shape_id a trams.txt-ben: Y219,Y383,HB36 - ebből csak 1 teljes útvonal, nekem csak erre lenne szükségem. Valakinek van ötlete arra, hogyan tudnám kiszűrni a garázsmeneteket? Előre is nagyon köszönöm! Üdv!
Mától elérhető a MÁV GTFS állománya a https://www.mavcsoport.hu/gtfs-igenybejelento linkről. De nem túl felhasználóbarát. Meg kell adni nevet, címet, elérhetőséget, aztán majd valamikor megkeresnek, és még az is lehet, hogy letöltheted a hőn áhított adatbázist... No comment. Én mindenesetre beküldtem az űrlapot.
A szentendrei hévnél van jelentősége, ahol eddig a végállomáson vágányonként külön jelentek meg az indulások. Ezek most már mind egy megállónál jelennek meg, a -1-es érték jelöli azokat a megállókat, amelyek így "ki lettek vonva a forgalomból", az Utazástervező nem is jeleníti meg őket.