Keresés

Részletes keresés

Gand_Alf Creative Commons License 2020.09.10 0 0 1786

Korábban kérdezgettél az evangélizálással kapcsolatban.

 

Ma megtapasztaltam a legfosabb érzést.

Amikor az ember olyan felé cselekszi ezt, akit gyerekkora óta szeret.

És kurvára fáj neki, ha esetleg nem lesz belőle kosár és 10:0

 

Mikor eljöttem üvölteni tudtam volna és emlékeim szerint könnyeztem lehet sírtam is.

Mintha az ember bensőjét szét akarná valami szakítani belülről.

 

Vadidegenek felé csinálni rutin, unalom,minekez, hányás.

De olyan felé akit ismerek, szeretem.......... majdnem bolondulásig a sok szép emlék miatt, na az majdnem olyan mint mikor elkap a 220.

Előzmény: nemkelltabu (1774)
Egy nagy felhő Creative Commons License 2020.08.28 0 0 1785

Nem is dőlt, bold 🤭

Előzmény: Egy nagy felhő (1784)
Egy nagy felhő Creative Commons License 2020.08.28 0 0 1784

majd egyszer visszaolvasom, még ebben az életemben. Bocs a dolt betukert, kölni S-bahnon írom, és bizony fékezettt

Előzmény: Sgeck0 (1782)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.08.28 0 0 1783

HálIstennek egyet se ismertem közülük. Amúgy esélyes, hogy igazad van. Dögös szőke kecske, meg mutatós vörös birka.

Előzmény: Törölt nick (1779)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.08.28 0 0 1782

:D Mindig meg tucc nevettetni, ez a szuperképességed. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=pQK8vDNKdZo

 

engem az érdekelne amit Nemkelltabu kérdezett tőled............ ówasd wissza mer má én se emléxem

Előzmény: Egy nagy felhő (1780)
Egy nagy felhő Creative Commons License 2020.08.28 0 0 1781

A fene egye meg, hazudtam. Azt hittem, az életemet is elunom a 36 órás buszúton, erre tessék, tök jó így átszelni Európát, annyi látnivaló van, pedig esik az eső.

Például hőerőmű a belga német határon:

 

Előzmény: Egy nagy felhő (1775)
Egy nagy felhő Creative Commons License 2020.08.28 0 0 1780

A Több száz feleséggel kapcsolatban érdekel a véleményem?

Előzmény: Sgeck0 (1778)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.28 0 0 1779

de mind kecske volt meg birka. 

Előzmény: Sgeck0 (1778)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.08.27 0 0 1778

Amúgy Felhő életemben először tőled hallottam, hogy Salamon királynak több száz felesége volt.

2015? Talán...... szal azért érdekel a wéleményed meg másoké is, mert attól, hogy nem ugyanazt gondoljuk a Bibliáról még hallhatok tőletetek olyatot ami épülésemre van.

Én sokat tanultam Buddhától is meg krisnásoktól is meg Arisztotelésztől és Darth Vadertől is. Yodáról nem is beszélve

Előzmény: Sgeck0 (1777)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.08.27 0 0 1777

Már nagyon várom, főleg a tételes írásaid Nemkelltabunak

Előzmény: Egy nagy felhő (1775)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.08.27 0 0 1776

Jézus aszonta csak egy a jó, az Isten.

 

Ha elfogadjuk ezt a definíciót, akkor el kell e gondolkodnunk azon, hogy bennünk van a hiba vagy se.

 

De mondom, írj levelet Szent Péternek, hogy az apostolok intézzék lemondásra az Istent............... ;-D

Előzmény: nemkelltabu (1770)
Egy nagy felhő Creative Commons License 2020.08.27 0 0 1775

"Hány órás a busz?"

 

Röpke 36 óra. Az ember az életét is megunja alatta!

Holnap reggel indul a nagy kaland.

Írhatok nektek annyit amennyit csak akarok.

Ha akarok. 😃

Előzmény: Sgeck0 (1766)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.27 0 0 1774

Ha isten lemond, akkor újra kell értelmezni a világot a hívőknek! :-))

Előzmény: Törölt nick (1772)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.27 0 0 1773

Szia 'Fehérfül'!

 

Szerintem voltak/vannak/lesznek olyan tragikus emberi sorsok, akik nem választhattak, hogy átélik-e ezt, vagy sem.

Előzmény: fhrfl (1771)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.27 0 0 1772

legalabb valamiben egyetertunk. mongyon le. de akkor mi lesz? 

Előzmény: nemkelltabu (1770)
fhrfl Creative Commons License 2020.08.26 0 0 1771

Ézsaiás, 45:7 - Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!

 

    - vagy:

 

Bizonyságul hívom ellenetek ma a mennyet • és a földet, hogy az életet és † a halált adtam előtökbe, az áldást és az átkot: válaszd azért az életet, hogy élhess mind te, mind a te magod;

Hogy szeressed az Urat, a te Istenedet, és hogy hallgass az ő szavára, és ragaszkodjál hozzá; mert ő a te életed és a te életednek • hosszúsága; hogy lakozzál azon a földön, a mely felől megesküdt az Úr a te atyáidnak, Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak, hogy nékik adja azt.

5Móz 30,19-20

  

    -- látod, nem kell választanunk sem a gonoszságot, sem a halált, de választhatjuk, és választjuk is, sajnos.

Isten azt mondja, hogy azért adta elénk az életet és a halált, hogy választhassunk. - mind megtehetjük, és Sátán is maga választotta az útját magának.

- én nem tartom felelősnek Istent senki helyett, merthogy mindenki maga választja magának az életet vagy halált. 

Előzmény: nemkelltabu (1770)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.25 0 0 1770

Baromi egyszerűen megfogalmazom a vádat isten ellen: A sátán minden gaztettéért egyúttal isten is felelős!

Olyan ez, mint amikor valamely rendőri túlkapás miatt lemond a belügyminiszter, noha nem közvetlen az ő hibája. Vagy egy súlyos közlekedési baleset miatt, ami állami alkalmazottak hibájából történt, lemond a közlekedési miniszter, noha nem közvetlenül az ő hibája. Vagy egy diplomata baklövése miatt lemond a külügyminiszter, noha nem közvetlenül az ő hibája.

Szóval isten monnyon le..! :-)

Előzmény: Sgeck0 (1769)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.08.25 0 0 1769

Akkor írj egy 50 oldalas feljelentést Szent Péternek az Isten szadista topicba, mér igasságtalan, hogy az Isten összevissza teremtget és végül Ádámot is bevonja, minket meg nem. Én egy állatnak se adhattam nevet.

Előzmény: nemkelltabu (1768)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.25 0 0 1768

Talán pont a 'Ne szaporodj' -ba írtam, hogy elsősorban nem is a saját sorsom miatt protestálok istennél a megkérdezésünk nélküli megszületési kényszer miatt! Voltak/vannak/lesznek igazán tragikus emberi sorsok!

 

Az igaz, hogy a végén már nem követtem a topicot...

Előzmény: Sgeck0 (1765)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.25 0 1 1767

Én örülnék, ha szimbolikus lenne! Már abban az értelemben, hogy nem külső erők büntetnek/jutalmaznak majd, hanem belsők. Ez lenne számomra kívánatos!

Több helyen írtam már arról, hogy a bűnbeesés története mit szimbolizálhat, szerintem.

Ennek megfelelően el tudnám képzelni, hogy a végítéletet is a saját lelkiismeretünk fogja kimondani ránk. Így már elfogadható lenne számomra!

 

Üdv!

Nem t'om, mikor érsz haza, de jövő héttől lehet, hogy megint én tűnök el egy-két hétre...

Előzmény: Egy nagy felhő (1760)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.08.25 0 0 1766

Hány órás a busz? mer nekem Felhőhiányom van. Írj okosakat. Legyen mibe belekötnöm.

Előzmény: Egy nagy felhő (1759)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.08.25 0 0 1765

igyál egy sört és a rókát fogd rá a nyuszira.

 

Ha végigrágnád a Ne szaporodj topicot, akkor rájönnél, hogy nem csak te szenvedsz a földi pokolban, ezért meg azért.

Előzmény: nemkelltabu (1763)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.25 0 0 1764

Az itt leírt motivációkkal teljesen egyet tudok érteni!

Előzmény: Egy nagy felhő (1759)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.25 0 0 1763

Szervusz!

Mennyire megértelek! Néha nekem is annyira elegem van a fórumból, hogy szinte okádni tudnék...

Előzmény: Egy nagy felhő (1758)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.08.25 0 0 1762

És azt sem tudom elfogadni, hogy egy megtérési rituson átesett, ám rohadt lelkű emberek (lásd NS bűntársai) ott ücsörögjenek a mennyben az igazak közt.

 

Nem vok NS ügyvédje, Isten mencs. De szerintem mindenki dolgai mérlegre lesz téve.

 

És szerintem ne mondjunk elhamarkodottan ítéletet, ki tugya hogy Szmélgólnak milyen szerep jut még Mordorba. Még akár Frodó segícségére is lehet.

Nu meg Pál apostol keresztényeket gyilkolt - és igaza volt, mint utólag kiderült, hiszen az első keresztények állatkodtak Efézusban is zsidók -, de szerintem nem az alapján lesz megítélve.

Előzmény: Egy nagy felhő (1759)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.08.25 0 0 1761

"Egyszerűen az igazságérzetem berzenkedik az ellen, hogy az üdvösségből kizárva legyenek igazán jóra törekvő, tiszta szívű emberek."

Nagybátyám becsületes jóravaló, jó szándékú és indulatú ember volt. Senki nem tudott rá rosszat mondani, mer sokaknak segített. Mindenben mindenféléknek. Wiszont csontateista volt.

 

És meg van írva:

És nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk.

 

Apcsel 4.12

 

Átfogalmazva, tán érthetőbben:

A földi pokolban nincs senki, aki által elkerülhetnénk a pokol lángoló tüzes f@szát, csak a Krisztus. Aki nem a földi pokolból való, hanem Istentől, mert a Szentlélek meghúzta Máriát mikó még szűz volt.

Előzmény: Egy nagy felhő (1759)
Egy nagy felhő Creative Commons License 2020.08.25 0 0 1760

Már csak egy szó. Szerintem a végítélet nem szimbolikus.

Előzmény: nemkelltabu (1751)
Egy nagy felhő Creative Commons License 2020.08.25 0 0 1759

A végítéletet valóban másképp gondolom, mint a keresztények többsége, de nem az evo. miatt. Még csak nem is az miatt, merthogy nem vagyok fundi.

Egyszerűen az igazságérzetem berzenkedik az ellen, hogy az üdvösségből kizárva legyenek igazán jóra törekvő, tiszta szívű emberek.

És azt sem tudom elfogadni, hogy egy megtérési rituson átesett, ám rohadt lelkű emberek (lásd NS bűntársai) ott ücsörögjenek a mennyben az igazak közt.

Biztos sok további kérdést felvet ez, majd írok még hazafele a buszon, ott megölne úgyis az unalom.

Előzmény: nemkelltabu (1754)
Egy nagy felhő Creative Commons License 2020.08.25 0 0 1758

Hát most annyira nyaralok (soha ilyen jó még nem volt), hogy hátam közepére sem kívánom a fórumot, de öt percem most van, és tényleg megpróbálok hozzászólni.

Előzmény: nemkelltabu (1756)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.08.24 0 0 1757

ja, örömére kerestem telón

Előzmény: nemkelltabu (1756)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!