Keresés

Részletes keresés

ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.11 -1 0 6021

20-án, nem 2-án. Bocsánat

Előzmény: ázsiautazók (6019)
W.L. Creative Commons License 2018.01.11 0 0 6020

Van olyan hajo, ami maga megy vegig Waisai es Misool kozott Sorongon at, de hogy ez melyik, azt mar nem tudom.

Kiderithetnem telefonon, de valami maradjon mar nektek is - legkesobb ott majd ugyis megtudjatok.

Nem kell vakon hinni minden neten talal infonak, plane mert a menetrendek allandoan valtoznak.

Indoneziaban nem erdemes ugy utazni, hogy minden pontosan ki van szamitva elore.

Meg a menetrend szerint esedekes hajokat is torolhetik. Igy jartunk mi is anno Misoolrol Sorong fele, az aznapi hajo imaradt es nagy mazlival egy kis teherhajon tudtunk menni helyette joval lasabban, ejfel korul erkezve meg.

ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.11 -1 0 6019

Sajnálnám, de lehet mi meg kihagyjuk Misoolt mert ha ott kezdünk 2- ÁN kedd reggel érnénk oda és a csütörtöki hajóval ha eljönnénk kevés az idő, de ha a szombatival jövünk el és Sorongba ragadunk sok idő elmegy. Azért majd ha ott vagytok és tudsz vmi biztosabbat írd már meg légyszi. Mi 17- én indulnánk Budapestről Jakartába onnan tervek szerint rögtön (19-én a 00:05 ös Batik airrel) tovább Sorongba . És ha az elején kimarad Misool 02.19-24 ig Gam,02.24-től lenne még 12 éjszakánk a szigeteken ezt ott döntjük el, hogy hogy osztjuk meg mert egy helyben maradni ennyi időt nekünk sok.Gamról Krire mennénk és pár éjszakára lehet átmennén Mansuarra vagy ott bár biztosabbat tudva a végén Misool.. W.L melyik  a kedvenc falud Mansuaron? Melyik szállást ajánlanád?

Előzmény: wanbo (6018)
wanbo Creative Commons License 2018.01.11 0 0 6018

Hát, attól tartok, hogy ez majd csak helyben fog kiderülni. 

Előzmény: ázsiautazók (6017)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.11 -1 0 6017
  1. Between Waisai and Misool (which requires a change of boat at Sorong.) ez a stayrajaampat.com-ról van és valamelyik másik fórumba olvastam is,hogy nem várta meg egyik hajó a másikat
Előzmény: wanbo (6016)
wanbo Creative Commons License 2018.01.11 0 0 6016

Ezt W.L: 5839. számú hozzászólásából másoltam: "A gyorshajo Sorongba hetene 3x jar es asszem megy tovabb Waisaiba, megsporolva egy sorongi szallast." Én is bízom benne, hogy így van. 

Előzmény: ázsiautazók (6015)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.11 -1 0 6015

Akkor nem tudom,de én azt olvastam,hogy csak a menetrendbe van úgy ,hogy elmegy addig,de Sorongba hajót kell váltani és nem biztos,hogy a Misooli beér...jó lenne ha neked lenne igazad mert mi sem szeretnénk ott igazából 2 napot veszteni

Előzmény: wanbo (6013)
wanbo Creative Commons License 2018.01.11 0 0 6014

Igen, a korábban ide bemásolt terv szerint megyünk majd (annyit változott, hogy nem megyünk hajóval Sulán és Burun keresztül Ambonba). Eredetileg 5 napot szántam Misoolra, február 15-20 között, de ott elég húzós a hajóbérlés, így ha nem nagyon lesz társaság, akkor lehet, hogy egy korábbi hajóval továbbutazunk majd. Ideális esetben találunk társaságot, akikkel lehet hajót bérelni, de ha nem, akkor maximum 2 kirándulós napunk lesz csak, s ez esetben lehet, hogy elég lenne akár 3 nap is Misoolon, majd meglátjuk, hogy hogy lesz hajó. Szállást eddig csak Gamra foglaltam, máshová nem. 

Előzmény: ázsiautazók (6012)
wanbo Creative Commons License 2018.01.11 0 0 6013

Nekem úgy rémlik W.L. korábbi hozzászólása alapján, hogy a hajók elmennek egészen Waisaiig, legalábbis én így számoltam. Én a terveim szerint a február 14-i hajón szeretnék rajta lenni, s onnan 20-án reggel indulva tovább, egészen Waisaiig, anno úgy néztem, hogy ez a hajó elmegy addig. 

Előzmény: ázsiautazók (6011)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.11 -1 0 6012

Maradt ez az útitervetek? mert ha igen nagyjából egyszerre leszünk a környéken,csak mi még nem tudjuk,hogy 19-én merre induljunk Misool vagy Gam :) 

Előzmény: wanbo (5914)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.11 -1 0 6011

Szerinted ha Misoolon kezdünk és a hétfő éjszakai hajóval mennénk oda,szombaton a reggelivel vissza Sorongba,ott elérhetjük a 2kor Waisaiba induló hajót,tovább tudunk menni aznap Krire? 

Nem nagyon találok menetrendeket,innen a fórumról néztem,hogy talán Sorong-Misool hétfő, csütörtök éjfélkor indul,Misool -Sorong pedig kedd, csütörtök, szombat reggel? Ez a lassú hajó egyébként? Mert olvastam,hogy gyorshajó is jár már heti háromszor.

Előzmény: W.L. (6010)
W.L. Creative Commons License 2018.01.10 0 0 6010

A Yalepale Homestay azon a szigeten van ahol Harapan Jaya falu, a legtobb hajo Sorongbol megall itt.

Utolso ismert elerhetoseguk, ami azota vagy valtozott, vagy nem:

Ibu Nursia, +6281248317443 (csak indonezul)

esetleg Amal, +6281344255217 (talan angolul is tud valamennyit)

Ha nem eritek el oket elore, a hajon jo esellyel lesz aki ismei a tulajokat, de erre a helyre szerintem lehet menni foglalas nelkul is.

A kirandulasok ara csonakberlesbol es felhasznalt uzemanyagbol all ossze, a Yalepaletol kb 2 millio korul voltak egy napra.

A szallas itt a Misoolon szokasos 500ezer/fo/nap kajaval.

A kaja nagyon jo volt, es igyekeztek figyelni kulon keresekre, pl hogy legyen tobb gyumolcs, ne szalkas kis hal legyen, ilyesmik.

Nincs semmifele nemzet park Raja Ampaton, a szigetek belepojet mostanaban Waisai kikotojebe erkezve ellenorzik, illetve pl Wayagon, ha valaki eljut oda. Mashol az ellenorzes esetleges.

Előzmény: ázsiautazók (6009)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.10 -1 0 6009

Egyre biztosabb, hogy 02.19 től 03.08ig Raja Ampaton leszünk. A tervek szerint biztosan mennénk Gamra 4-5 éjszakára onnan Krire. Tervbe van, hogy beiktatjuk Misoolt is de nem nagyon találok infókat róla, pl a kiràndulások árairól, hogy jutunk el a kinézett Yalapale Homestaybe amihez ugye elérhetőség nem nagyon van. Ez a szállás mennyibe kerül most? Olvastam itt, hogy sokan készültök mostanában arra, irnátok tapasztalatokat? A nemzeti park belépőt ellenőrizték valahol? 

W.L. Creative Commons License 2018.01.09 0 0 6008

Illetve ha megis Nias vonz, szerintem az nem nehezen megkozelitheto. 

Sibolgabol rendszeres hajok, Medanbol repulojaratok mennek oda.

Előzmény: betri (6006)
W.L. Creative Commons License 2018.01.09 0 0 6007

A Banyak-szigetek?

Strandolos szigetek kozul ezek vannak legkozelebb tobbi uticelodhoz.

Esetleg ha lemesz Nyugat-Szumatraig, akkor a Padang elotti szigetek is szepek, bar asszem szallas csak draga van az egyiken, tehat inkabb egynapos kirandulasra jok.

Nias inkabb szorfolesre jo mint strandolasra, bar kukturaja is nagyon erdekes.

Belitung strandjai gyonyoruek de alighanem csak Jakartaban atszallva juthatnal oda.

Előzmény: betri (6006)
betri Creative Commons License 2018.01.09 -1 1 6006

Sziasztok! Március 15-én érkezem Penangba, 3 hetem lesz. Itt is szeretnék jó pár napot eltölteni, de "aztánvalahogy" adta magát, hogy az eredeti terv - maláj Borneo - helyett, ahol októberben voltam és nagyon vissza akartam menni... Szumátrán kellene körülnézni, és ezt már nem tudom a fejemből elhessegetni. Egyedül megyek, lány vagyok, ezért is kérném a véleményeteket, hogy "könnyen" bejárható Medan- Bukit Lawang/Ketambe- Berastagi -Toba tó után merre menjek szép tengerpartra. Minél többet olvasom a fórumot annál inkább elbizonytalanodom és szeretek bele újabb helyekbe. Tobát pl már beáldoznám, mennék inkább a Maninjau tóhoz, Pulau Weh helyett Belitungra..Niasra de ezek tényleg nehezen megközelíthetőek. szóval Medanból akár repülve is,de nem átszállással mit ajánlanátok tengerpart, snorkel hely gyanánt, hátha elkerülte valami a figyelmemet, ami könnyebben megközelíthető lenne (esetleg Penangról). Köszönöm előre is!

wanbo Creative Commons License 2018.01.09 0 0 6005

Rendben, köszi! Talán nem ezen az egy napon fog múlni, legrosszabb esetben majd megyünk a másik járattal (bár az szerintem hamarabb betelik, mint a hajnali), de visszagondolva a tavalyi útra, egyszer sem volt tele a repülő, mikor utaztunk, sőt. 

Előzmény: W.L. (6004)
W.L. Creative Commons License 2018.01.09 0 0 6004

Azert meg nem biztos, hogy van, a honlapjuk csak Penangban irja.

Probaltam felhivni oket megkerdezni, de csak zenet jatszottak jo dragan, igy feladtam. :-)

Majd ott kerdezzetek ra. Ha van, jo, ha nincs, marad Makassar.

Előzmény: wanbo (6003)
wanbo Creative Commons License 2018.01.09 0 0 6003

Köszi, erre már én is gondoltam, hogy Kuala Lumpurban érkezéskor megnézzük a repülőtéren, hogy van-e irodájuk, ezek szerint akkor van. Akkor megvesszük ott. 

Előzmény: W.L. (6002)
W.L. Creative Commons License 2018.01.09 0 0 6002

Meg annyi, hogy bar valszleg lesz jegy Makassarban az elozo este is, a Sriwi asszem repul KL-be is, tehat ha nem akarjatok az utso napra hagyni, valszleg ott is megvehetnetek mar toluk.

Előzmény: wanbo (6000)
W.L. Creative Commons License 2018.01.09 0 0 6001

Lehet, hogy a kartyaddal van gond, mert a Nusatripen szuk 2 honapja magam is vettem Lion jegyet otthonrol, magyar kartyaval.

Előzmény: wanbo (6000)
wanbo Creative Commons License 2018.01.09 0 0 6000

A Sriwijaya honlapja és a Nusatrip is visszadobta a kártyát (pedig Air Asiánál már foglaltunk vele, ott nem volt gond, elvileg működnie kéne), a tiket. com pedig nem dobta ki a Sriwijaya járatot a keresésnél.. Szóval marad az, hogy érkezéskor Makassarban a reptéren megvesszük, a hajnal 4 órás járat csak nem fog betelni. 

Írtam neked egy e-mailt, majd nézz már rá légyszi. Köszi! 

Előzmény: W.L. (5996)
W.L. Creative Commons License 2018.01.09 0 0 5999

Valoban, immar kozvetlenul, 2,5 ora alatt.

Ugy latszik, megerte azt az uj repteret megepiteni Keien!

Bar szerintem aki teheti, annak igy is erdemesebb meg beiktatni egy megallot Ambonban.

To meg majd kihasznalhatjatok az uj jaratot nyaron.

Előzmény: wanbo (5997)
wanbo Creative Commons License 2018.01.09 0 0 5998

Ez egyébként szerintem sokaknak jöhet majd nagyon jól, a KUL - Makassar jegy mindig nagyon olcsó és így nem kell Ambonon keresztül menni, ami plusz pénz és idő (na persze nyilván érdemes ott megállni, de ha valaki csak Keire menne, annak ez tökéletes). 

Előzmény: wanbo (5997)
wanbo Creative Commons License 2018.01.09 0 0 5997

Most nézem a Sriwijaya honlapján, hogy december végétől repülnek Makassarból Keire (3szor hetente), ezek szórakoznak velem. :) 

W.L. Creative Commons License 2018.01.09 0 0 5996

A legtobben a Lion honlapjan buknak el kulfoldi kartyaval.

A Sriwinel korabban en es ismeroseim tobbszor sikerrel vettunk jegyet, sajat honlapjukon, de aztan volt, hogy az is visszadobta.

Ha nem tudod kozvetlenul a legitarsasagnal megvenni a jegyet (ami amugy a legjobb kenne arra az esetre is, ha kesobb pl modositani vagy visszavaltani kell), akkor a nusatrip.com es a tiket.com oldalakon at megveheted.

Amugy mivel most ugyis tervezel par napot Ternatere, nem muszaj mindjart rohanni Tobeloba az erkezes napjan, beiktathatnal Ternateba egy ejt az elejen, az elso napot mondjuk a palotara es sznorkelezesre szanva es az erkezest egy jo vacsoraval unnepelve.

Igy masnap akar egyenesen Morotaira is eljuthatnatok egy fust alatt, a tobeloi megallot akkorra hagyva, amikor onnan ugyis visszajottok Halmaherara.

Előzmény: wanbo (5995)
wanbo Creative Commons License 2018.01.09 0 0 5995

Nem csak egyszer fogunk még visszamenni, az biztos, csak még nem tudom, hogy mikor (remélem nyáron vagy a környékén összejön kb. egy hónap). Eddig azon vacilláltam, hogy melyik jegyet vegyük, Sriwijaya (hajnali 4kor indul) vagy Batik (reggel 9 után indul), de most úgy döntöttem, hogy inkább kelünk fel korábban, hogy legyen egy kis időnk Tobelóban is van. 

Tényleg, korábban volt már róla szó, hogy külföldi kártyával némelyik légitársaságnál problémás a fizetés, azt esetleg meg tudnád mondani, hogy melyiknél van (volt?) ilyen probléma, mert erre nem emlékszem. Vietnami mastercard kártyánk van a kínai kártyákon túl (amik ilyen célra külföldiek számára használhatatlanok). 

Előzmény: W.L. (5994)
W.L. Creative Commons License 2018.01.09 0 0 5994

Az biztos, hogy jo lenne mar mashova is eljutnotok, de te mondtad, hogy sajnalod, hogy most kimarad a ternate-Ambon hajout, meg hogy visszamennetek Keire egyszer jobb idoben, tobb napra. ;-)

Amugy szerintem nektek Java fo latnivaloi es Tanatoraja lennenek mar "kotelezok", de te mar emlegetted ugye Belitungot es Nusa Tenggarat is.

Alighanem tobb mint egyszer kell meg visszajonnotok!

Azt a Makassar-Ternate jegyet en azert lehet, hogy megvennem mar inkabb.

Előzmény: wanbo (5993)
wanbo Creative Commons License 2018.01.09 0 0 5993

Még nem tudom, hogy mennyi időm lesz, ha lesz egyáltalán, úgyhogy nem szeretném elkiabálni. Illetve jó lenne Indonézia más részeibe is eljutni már :) 

Szombaton este indulunk Kuala Lumpurba, hétfőn délelőtt érünk Makassarba. Még mindig nem vettem meg a ternatei jegyet, de szerintem a hajnali géppel fogunk majd menni, ami reggel 7re Ternateba ér, és akkor kora délután Tobeloban tudnánk lenni. Írtam a német fószernak is, aki az egyik Tobeloi szigeten kezdett el építekezni, elvileg valamikor az év elején, kíváncsi vagyok, hogy kész van-e már, átmennénk megnézni. Majd beszámolok erről (ha minden igaz, egy resort jellegű szállást terveztek oda, búvárcenterrel).  

Előzmény: W.L. (5990)
W.L. Creative Commons License 2018.01.09 0 1 5992

Ugyanezen az uton atugrottunk Szumatra legdelibb tartomanyaba, Lampungba is, amit szinten ritkan latogatnak kulfoldiek, hiszen a sziget fo attrakcioi inkabb eszakon vannak.

Lamoungban korabban jarva en foleg 2 nemzeti parkjara koncentraltam, most azonban a fovarosatol delre levo obol kis szigeteit is felkerestuk. Ezek meglepoen szepek, jo strandokkal, korallal, es szinten csak joegynapi utra vannak Jakartatol.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!