Keresés

Részletes keresés

cristiano_narita Creative Commons License 2024.01.02 0 1 7514

Henry Snowy? :D

Nem a segítőkészséggel lenne baj... hanem azzal, hogy teljesen félrevezető. a komment szekcióban jó hosszan leírtam neki, h mit csinál rosszul, és, h miért baromság, amit mond. nem reagált rá. 

de, aki majd ezen "furfangos okosságok" által akar olcsó repjegyhez jutni, utólag magában keresi a hibát, h neki miért nem jött ki a matek. :D

hát, mert már a FOX sem volt jó matekból....

Előzmény: W.L. (7513)
W.L. Creative Commons License 2024.01.02 0 1 7513

Elkezdtem nezni de mar az unott, flegma arckifejezesetol es a gesztusaitol is rosszul lettem es par perc utan kikapcsoltam. Egy bizonyos HH monogramu TVs szemelyisegre emlekeztetett.

Amugy pedig csak tok nyilvanvalo dolgokat mondogatott.

Előzmény: cristiano_narita (7512)
cristiano_narita Creative Commons License 2024.01.01 0 0 7512

hát, ha Sumba-n mindenben olyan ügyes, mint ahogy segít olcsó repjegyet foglalni, akkor nem keresném én sem a társaságát.

https://youtu.be/X9XMWnI3MB8?si=clCFqSLUuxLyxDU6

de reméljük a saját szolgáltatásait kicsit körültekintőbben intézi...

 

Előzmény: COOP (7485)
COOP Creative Commons License 2023.12.29 0 0 7511

köszi a tippet :)

Előzmény: W.L. (7510)
W.L. Creative Commons License 2023.12.29 0 0 7510

Akkor meg Del-Sulawesivel kombinalhato legjobban az a 2 regio, mert Makassarban a legtobb Kelet-Indoneziaba tarto tepulojarat ugyis megall. Ott Tanatoraja a fo attrakcio, szerintem Indonezia egyik fenypontja.

Előzmény: COOP (7509)
COOP Creative Commons License 2023.12.29 0 0 7509

Igen, de a jávai és a bali most meglesz :)   már előre gondolkodom.

Előzmény: W.L. (7508)
W.L. Creative Commons License 2023.12.28 0 0 7508

Es tortenetesen Maluku es/vagy RA Indonezia szerintem legszebb, leginkabb "tropusi paradicsomi szigetek" arcat is mutatjak, es nagyon jo kombinaciot kepezhetnenek par napos javai vagy bali templom- es palotanezessel amit az esos evszak kevesbe befolyasol.

Előzmény: COOP (7507)
COOP Creative Commons License 2023.12.28 0 0 7507

köszönöm, igen tudom hogy esős évszak ez, csk azt nem tudtam, hogy ott is.. ahogy Maluku vagy RA pont jó lenne.

Előzmény: W.L. (7505)
Léna007 Creative Commons License 2023.12.27 0 0 7506

Nem szabadult fel, mert minden szállás és minden repülőjegy meg van, ki is van fizetve. Tehát nincs változtatás. Ezt a mászást csak arra írtam, hoyg ha esetleg a 8-9 nap unalmas lenne, amit nem hiszek, mert eleve minden strandot felkeresni, a sziget belsejébe bemenni, vízeséseket, egyéb dolgokoat megkeresni motorral egy kör a vulkán körül közel 300 km, ami bele sem fér egy napba sehogyan sem, szóval csak kismotorral, azért minden csak kis adagokban megy, esetleg egy napos hajókiránsulás Gilikre. Akor ha az első 4 nap után a nyugati partri szállásról átmegyünk a délire, elmegy az egész nap, mert taxi kell, akkor várni, míg az új szűllűsra becsekkolhatok, ott is új motort bérelek...egy nap eleve kisesik ezzel...Bali most nem lesz. Az utolsó napunk reggelén repülünk vissza Balira és este megy a nemzetközi haza. ;-)

Előzmény: W.L. (7503)
W.L. Creative Commons License 2023.12.27 0 0 7505

Elvileg ugye akkor van az esos evszak.

De Nusa Tenggara Indonezia legszarazabb regioja.

Kristalygomb hijan konkretumokat nyilvan nem tudhat elore senki, de ami legvaloszinubb, hogy delutan vagy ejjel fog zuhogni az eso par orat.

Ha ez is aggaszt, akkor irany Maluku vagy Raja Ampat, ahol akkor van a szaraz(abb) evszak.

Előzmény: COOP (7504)
COOP Creative Commons License 2023.12.27 0 0 7504

Szia WL! Itt kérdezném meg, hogy jan/feb időszakban mennyire esős Sumba és a környék? Köszi

Előzmény: W.L. (7491)
W.L. Creative Commons License 2023.12.27 0 0 7503

Igy felszabadult 2 napotok.

Talalj hozza meg egyet valahol, es megvan a 3 Balira. ;-)

Előzmény: Léna007 (7502)
Léna007 Creative Commons License 2023.12.26 0 0 7502

Kinek milyen a kondyviója. Mi izzadunk brutálul és fulladunk, elfogy az erőnk. Soha nem voltunk nagy sportolók, de akaraterőből, dacból, csak azért is és büszkeségből, megmásztunk jó néhány hegyet, de volt, hoyg annyira rottyon voltunk utána, hogy lent egyszerűen elterültünk a földön. Pluszban jön még a fejfájás. Szerintem ez alapvető, hogy az ember saját magát fel tudja becsülni, mire képes és hajtsa magát olyan dologba, aminek nincs értelme, vagy akár még baj is származhat belőle. Egy nap 700-800 magasságméter a szervezetünk határa, még ezerig talán igent mondanék, de nem 2000-re.

Előzmény: pannn (7501)
pannn Creative Commons License 2023.12.26 0 0 7501

Annyira azert nem veszes. A fas reszen nagyokat kell lepni es kicsit meredek de megeri. En a rim-ig egy nap alatt masztam fel ugy hogy cipeltem a hatamon a satramat es minden egyebet. Ket nap alatt oda vissza megjartam a csucsig, igaz a tohoz (sajnos) nem mentem le. Gondold at nagyon megeri a latvany meg ha csak a rim-ig mesz csak fel.

Előzmény: Léna007 (7499)
Léna007 Creative Commons License 2023.12.26 0 0 7500

Akinek a bvidójában láttuk, hoyg van két napos megmászás is, abból vettük az ötletet. De igazából 3 napot nem szánnék rá és nem szeretnék két éjszakát sátorban aludni egy működő vulkén peremén sem, meg nekünk már kell az a luxus, hoyg ágyban alszunk, egy éjt még elviseltem volna...

Pl. hikingmountrinjani pont com oldalon van felsorolva részletesen minden túra.

Előzmény: Zs... (7496)
Léna007 Creative Commons License 2023.12.26 0 0 7499

Köszönöm, utánaolvastam, a két napos mászás sem normális földi halandónak való. Mi már sok hegyet megmásztunk, de már nem vagyunk annyira fiatalok és nulla a kondiciónk. Okés, hoyg kis huszonéves párka a bvideóban megmászta két nap alatt, mi nem fogjuk tudni. Pár hete egy 700 m szintkülönbség hősgben, magas páratartalomban is majdnem megölt. A két napos mászás során is az eső napon összesen 2000 métert kell megmászni, ez nem normális, erre szinte senki sem képes! A Mount Merunál naponként mentünk 1000 métert és 10 éve még megmésztam egy nap alatt 1500 métert, akkor is úgy hoyg majdnem belehaltam. Szóval sajnos akármilyen csodás is a kráter belsejébe belekukkantani, ezt nem fogjuk bírni. Mindig mindennek utána olvasok és felkészülök. Még ha 20 éveeel fiatalabbak lennénk, akkor sem bírnánk egy nap 2000 métert. Kilőve sajnos. ;-)

Előzmény: Zs... (7496)
Zs... Creative Commons License 2023.12.26 0 0 7498

Te megjartad, de egy átlag turistának ez azért nem megy egy nap alatt ;o)

Előzmény: W.L. (7497)
W.L. Creative Commons License 2023.12.26 0 0 7497

Sot a klasszikus kilatopont a krater petemen akar 1 nap alatt is megjarhato! ;-)

Bar jellemzoen az is inkabb ketnapos tura.

Előzmény: Zs... (7496)
Zs... Creative Commons License 2023.12.26 0 0 7496

Ha a Rinajanit tervezed megmászni, akkor érdemes kicsit készülni rá, különben csak a strandról felkelve, mindenféle edzettség nélkül nem fog menni ;o) És a túrák általában három naposak, nem kettő. Bár biztos van kettő is, csak akkor nem mész le a tóhoz. 

Előzmény: Léna007 (7484)
COOP Creative Commons License 2023.12.24 0 0 7495

szuper lesz az hidd el! Mindenkinek más fontos, más az érdeklődési köre! pussz

Előzmény: Léna007 (7494)
Léna007 Creative Commons License 2023.12.24 0 0 7494

Köszönöm nektek. Egyelőre csak figyelek tovább....és várom az utazást :-)

COOP Creative Commons License 2023.12.24 0 0 7493

én sem keresném honfitrsaim társaságát, de autót lehet bérelnék ott kint tőlük. De ez a Sumba felkeltette érdeklődésemet nekem is :)

Előzmény: W.L. (7491)
W.L. Creative Commons License 2023.12.23 0 0 7492

Ja es kigyok. Engem kimondottan erdekelnek es figyelek rajuk, de igy is ritkan futok ossze veluk. Valos veszelyt pedig gyakorlatilag egyaltalan nem jelentenek. Ha latsz is egyet, kb 90% esellyel artalmatlan, nem merges lesz, es o fog menekulni eloled.

Előzmény: Léna007 (7489)
W.L. Creative Commons License 2023.12.23 0 0 7491

A Bali topik ugy kb a covid elottig elo peldaja volt annak, hogy miert erdemes a "valahol elo magyarokat" nagyon ovatosan szemlelni! ;-) Bar azota erdekes modon szinte teljesen megtisztult. Talan mar valahol mashol, pl FB csoportokbsn olik egymast. :D

Hozzad hasonloan en is kulfoldon (itt Indoneziaban) elo magyar vagyok, de en sem keresem kinnt elo honfitarsaink tarsasagat. Szamomra kb semmi pluszt nem jelentenek mas kinnt elo kulfoldiekhez kepest. Ha magyarokat keresnek, otthon siman talalhatnek bo 9 milliot barmikor.

 

Szerintem Sumba fo erdekesseget hagyomanyos falvai, kulturaja jelentik. Ahhoz foghato sehol mashol nincs, mig szep standok, erdok, sziklakepzodmenyek stb azert sokfele akadnak Indoneziaban. Ha egyszer visszajottok megnezni, 1-2 het boven eleg ra, es tenyleg erdemes Balival meg esetleg Timorral kombinalni.

Előzmény: Léna007 (7489)
Léna007 Creative Commons License 2023.12.22 0 0 7490

Nyilván neked a kereső teljesen mást ad ki, mint nekem Németországból, ahol németül írok be mindent és nem magyarul. ;-)

Előzmény: COOP (7486)
Léna007 Creative Commons License 2023.12.22 0 0 7489

Köszi. Bali és Sumba is kimarad.

Sajnos én nem vagyok spontán ember, csak akkor érze magam biztonságban/jól, ha minden mm-re le van tervezve, excel táblázatba beirva órára. Ez van, ez ad biztonságérzetet. ;-)

 

@COOP: Sumban nagyon sok lánivaló van, szuper gyönyörű helyek, partok, vízesés, rizsfölf, barlang kék tóval, nagyon érdekes tradicioális falvak, de főleg a partok nyűgöztek le, viszont rossz és kevés az út. Sorry, de valahol élő magyarokkal eddig csak rossz tapasztalatot olvastam mindenhol és mivel párom nem beszél magyarul, eleve nem keresünk magyar kapcsolatokat. A sziget viszonylag nagy, oda vissza pár száz km, az utak minőségét nézve, nekünk id két hét kellett volna, mindent elérni. Sok szállás van már a boookingon is.

Pár látnivaló: WeeKacu ra vízesés, Waikuri Lagoon, Pandoi Mandorak sziklák, KampunngAdat Ratenggaro falu, Pantai Waku Bela strand, a déli part mentén az összes trand magában egy csoda, Bendugan Waikelo Sawati barlang vzes tóval, LaiwangiWangameti őserdő, vízesés, Air Terjun Tanggedu vízesés, Pantai Walakiri mangróvés strand, Air Terjun Marango vízesés és barlang kék tóval, Air Terjun MIrumaru vízesés, Pantai Watuparunu sziklakapu...a neveket nem garantálom, hogy nem hibásan írtam le...Lehet, egyszer visszamegyünk és Balit Sumbával kombináljuk. Sok a mérges kígyó is, meg Sumbán a közbiztonságot is rosszabbnak írják, mint máshol.

 

Apropó kígyók? Mennyire kell egy találkozástól tartani tórázásnál?

Előzmény: W.L. (7488)
W.L. Creative Commons License 2023.12.22 0 0 7488

Szerintem bevallalhato az aznapi repules, de ha nagyon aggodtok, hajoval is atmehettek Balira, aztan taxival a repterre.

Bali fo latnivaloi 3 suru napban pont bejarhatok taxival.

A Bali topikba irtam erre javaslatokat, amiket tobben elegedetten bejartak:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135937504&t=9010628

 

Az indonez utazas egyik alapszabalya:

Nem kell mindent a neten lefoglalni elore, es attol hogy valami nincs a neten, attol meg letezhet! ;-)

Kocsi soforrel kb mibdenhol berelheto. Max nem lesz csilivili, angol beszelo soforrel, de valamilyen lesz.

De ebbe az utba Sumba mar ugysem ferne bele, majd legkozelebb. ;-)

Előzmény: Léna007 (7484)
W.L. Creative Commons License 2023.12.22 0 0 7487

Harapos majmok tipikusan a bali majomerdokben fordulnak elo. Ha azokba nem mentek, a problema kizarva. Kutyak vannak, de ritkan agresszivak.

Előzmény: Léna007 (7483)
COOP Creative Commons License 2023.12.21 0 0 7486
Előzmény: COOP (7485)
COOP Creative Commons License 2023.12.21 0 0 7485

Sumbára most kerestem rá életemben először és elsőre találtam egy magyar családot, akik itt élnek és egy szállodát is üzemeltetnek, ráadásul motor és autóbérléssel is foglalkoznak.

www.balicraftmarket.hu

Előzmény: Léna007 (7484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!