Keresés

Részletes keresés

roppantó Creative Commons License 2009.06.04 0 0 601
roppantó Creative Commons License 2009.06.04 0 0 600
roppantó Creative Commons License 2009.06.04 0 0 599

Csehétfalvi harangszó,

 

http://www.youtube.com/watch?v=_dvDS1IbTPA

morcos csodagyerek Creative Commons License 2009.06.04 0 0 598

"1920. június 4-én Párizsban, a versailles-i kastély parkjában álló Nagy-Trianon palota dísztermében írta alá a magyar kormányküldöttség az első világháborút lezáró, a történelmi Magyarország megszűnését is jelentő békeszerződést."

 

Tegyünk érte egyesült erővel, hogy ez a megszűnés csak átmeneti állapot legyen és minél hamarabb érjen véget!

Előzmény: Törölt nick (583)
roppantó Creative Commons License 2009.06.04 0 0 597

Szent Ágoston harangszó

 

http://www.youtube.com/watch?v=vXNsomi1TDM

roppantó Creative Commons License 2009.06.04 0 0 596

berekereszturi harangszó

 

http://www.youtube.com/watch?v=JXhMgmFUh8s

roppantó Creative Commons License 2009.06.04 0 0 595

Harangszó a krisztinavárosi templomból

 

http://www.youtube.com/watch?v=sQSEjQDdZp8

morcos csodagyerek Creative Commons License 2009.06.04 0 0 594

"mikor lesz vége ennek a trianoni mizériának ?"

 

Majd ha a magyarság számára is megnyugtatóan és elfogadhatóan megoldódik ez a kérdés.

"Végül is mindent meg lehet unni."

 

Igen, én például Magyarország csonka voltát unom már. Jó lenne, ha visszatérnének végre elszakított területeinkből minél többen.

Te is unod már ezt a megcsonkított, megalázott, kicsivé, gyengévé, jelentéktelenné tevő trianoni állapotot?

Előzmény: prefixum (585)
roppantó Creative Commons License 2009.06.04 0 0 593

Málomi templom harangszó

 

http://www.youtube.com/watch?v=Jr6f7Apbdcs

roppantó Creative Commons License 2009.06.04 0 0 592

Érsekcsanádi harangszó

 

http://www.youtube.com/watch?v=hR0slxwnVfw

roppantó Creative Commons License 2009.06.04 0 0 591
roppantó Creative Commons License 2009.06.04 0 0 590
hallatszanak.
Előzmény: roppantó (589)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.04 0 0 588
És? Kongnak?
Előzmény: roppantó (587)
roppantó Creative Commons License 2009.06.04 0 0 587
KONGJATOK HARANGOK !
Nicsinyo Creative Commons License 2009.06.04 0 0 586
Na, megszolaltak azok a bizonyos harangok?
prefixum Creative Commons License 2009.06.04 0 0 585
Csonka-Magyarország nem ország, Egész-Magyarország mennyország !

...mikor lesz vége ennek a trianoni mizériának ?

Végül is mindent meg lehet unni.
Rufella Creative Commons License 2009.06.04 0 0 584
Azért irtam, hogy "szinte". Vagyis, hogy soha a helyszinen terep felderitést nem végeztek, hanem a térkép elôtt csak huzogattàk a hatàrokat. A romànok, csehek, szerbek meghamisitott statisztikai adatai alapjàn.
Előzmény: Törölt nick (578)
Rufella Creative Commons License 2009.06.04 0 0 582
Nem àlmodsz?
Sajnos attol tartok, hogy ilyesmibe a szlovàkok, romànok sosem mennének bele, ôk arrol àlmodnak, hogy majd a Tiszànàl talàlkoznak.
Közben meg a "tolvaj" rossz lelkiismeretébôl adodoan még ôk gyülölnek bennünket, ôk félnek tôlünk...
Előzmény: Törölt nick (575)
Rufella Creative Commons License 2009.06.04 0 0 580
A multkor làttam egy fr. dok.filmet (véletlenül arra lettem figyelmes, hogy mintha Kolozsvàr lenne benne); francia diàkoknàl a legujabb modi, hogy ha itt nem sikerül nekik a felvételi vizsga az orvosi egyetemre, akkor "Romàniàba" mennek tanulni. Bemmutattàk a kolozsvàri orvosi egyetemet, s elmondtàk, hogy modernebb felszerelései vannak, mint a pàrizsinak. A riportban az egyik diàk éppen ekkor érkezett fr. ismerôseihez (akik màr ott tanultak) és mondta, hogy kellemesen csalodott "ebben a romàn vàrosban", mert idàig csak borzalmas lerobbantsàgot, szegénységet, rozoga épületeket làtott Bukarestben. S ez pedig egy nagyon hangulatos, kulturàlis vàros.
Nektek milyen érzelmeitek tàmadnak ilyen riportokra?

(Zàrojelben emlitem meg, hogy problémaként csak az merült föl, hogy a romàn tanàrok nem ugyan elbiràlàsban részesitik a romàn tanulokat, mint a franciàkat. A franciàknak könnyebb vizsga-dolgozatuk van, àllitolag. S ezt egy francia diàk mondta, azon valo félelmében, hogy ha itt szerzi a diplomàjàt, vajon elfogadjàk-e majd Franciaorszàgban, ha munkàt akar majd keresni?)
Előzmény: Rufella (573)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2009.06.04 0 0 579
576 hozzászólás alatt háromszor került az asztalra a holokauszt-csizma.

Nem is rossz arány.
Előzmény: takacsi (576)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.04 0 0 578

"szinte vonalzoval"

 

Hol? Olyan határok Afrikában vannak.

Itt a vasútvonalak miatt került számottevő magyar kisebbség a határontúlra.

Előzmény: Rufella (573)
Gyuri atyus Creative Commons License 2009.06.04 0 0 577
Én itt egy szót sem szóltam a "magyar tragédiáról" - minden megjegyzésem rátok vonatkozik.
Előzmény: morcos csodagyerek (562)
takacsi Creative Commons License 2009.06.04 0 0 576
Igazad van.
A holokauszttal nem műveli ezt (helyesen), de miért teszi Trianonnal?
Slotával ért egyet?
Előzmény: morcos csodagyerek (562)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.04 0 0 575

"Ilyen alapon màr nem lehet hatàrrevizio sem."

 

Képzeld, még mindig lehetne. Persze tényleg kicsi területről lenne szó. De rengeteg magyar él, magyar többségű településeken. A korrektség jegyében meg a vegyes területeket meg lehetne felezni, akkor Magyarországon is lenne igazi, szlovák anyananyelvű szlovák kisebbség.

Előzmény: Rufella (573)
Rufella Creative Commons License 2009.06.04 0 0 574
Ez a te véleményed. En màr nem emlékszem a hangvitelére.:-(
Előzmény: Törölt nick (572)
Rufella Creative Commons License 2009.06.04 0 0 573
Hàt bizony nagyon eltuloztak az ùj hatàrhuzok!(szinte vonalzoval).
Sosem jàrtak Mo-n, semmit nem tudtak a valosàgos etnikai megoszlàsrol, mindent elhittek a cseh, romàn, szerb propagandànak.
Azt irja Szalay Jeromos, hogy voltak falvak, ahol a vasutàllomàs àtkerült Romàniàhoz, sôt csalàdi településeket, tanyàkat végtak ketté; fàjdalommal teli ironiàval irja: volt olyan udvar, ahol magyar oldalon betették a kemencébe a kenyeret és azt a romàn oldalon vették ki.
Akàrhogy is nézzük, egy oriàsi igazsàgtalansàg volt Magyarorszàg földarabolàsa, a gyöztesek bosszuja a veszteseken, s ezek közül is legjobban a magyarokkal toltak ki. (még Ausztria is szakitott hazànk testébôl).
Azota viszont a romànok, szlovàkok, szerbek mindent megtettek azért (kitelepitésekkel, az élet lehetetlenné tételével a magyarok szàmàra), hogy màra màr a trianoni idökben többségi magyar lakosu vàrosok is elvesztették magyar lakossàguk többségét. Ilyen alapon màr nem lehet hatàrrevizio sem.
Előzmény: Törölt nick (570)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.04 0 0 572

"A màsik nagyon tartalmas könyv: Yves de Daruvar: A feldarabolt Magyarorszàg (Svàjcban lett kiadva)"

 

Nekem megvan. Tartalmas könyv? Egy pamflet. Abban érdekes, hogy franciaérzelműként támadja Trianont, de csak a lapos kliséket nyomatja.

Előzmény: Rufella (571)
Rufella Creative Commons License 2009.06.04 0 0 571
Hàt persze, csak a pàrizsi békét is az elsôre hivatkozva ratifikàltàk. A bünösség vàdjàval.
Nagyon alapos munkàt végzett a Trianont megelözô és utàni idôszakrol Szalay Jeromos atya (a pàrizsi katolikus Misszio egykori plébànosa), korabeli iràsok, tudositàsok, szemtanuk feljegyzéseivel. Irt egy kétkötetes kônyvet errôl, franciàul és magyarul, de mire a könyvek kijöttek a nyomdàbol, ö meghalt. (Rassembler ce que l'on a dispersé - Le procès de la Hongrie).
Kônyvek szàzait elôször a Misszio ôrizte a padlàsàn; de amikor meguntàk, ki akartàk dobni. Akkor a Magyar Harcosok Bajtàrsi Közösségének elnöke, Szén Jozsef vette magàhoz a garàzsàba ôket. Ahol azonban a nedves levegô miatt elkezdtek penészedni a lapok. En is elhoztam tôle egy pàr dobozzal (fôleg franicàul irtakat, melyeket ismerôseim körében osztogattam), magyarul egy példànyt mentettem meg (de most az sem hozzàférhetô, majd megprobàlom megkeresni, mert igy csak emlékezetbôl irhatok), a többi nem tudni hova lett? Hàtha jutott belôlük Magyarorszàgra (utàna kéne jàrni)...
A màsik nagyon tartalmas könyv: Yves de Daruvar: A feldarabolt Magyarorszàg (Svàjcban lett kiadva)
Előzmény: Hierro Nyh. (563)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.04 0 0 570

Trianonban nem az volt a tragédia, hogy felbomlott az OMM, hanem, hogy nem húztak korrekt határokat.

 

Az OMM felbomlását el kell ismerni, de határreviziót kell követelni. Nem "Mindent Visszát!", csak a nyilvánvalóan magyar nyelvű területek kellenek. Szlovákiát elismerni, sőt szövetségi kapcsolatokra törekedni vele.

Előzmény: morcos csodagyerek (568)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2009.06.04 0 0 569
A párizsi béke iránti indulatok azért sem igazán vertek gyökeret, mert akkoriban már egyre inkább a hidegháborús kelet-nyugat megosztottság került előtérbe.
Előzmény: morcos csodagyerek (567)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!