Keresés

Részletes keresés

4Hópihe Creative Commons License 2014.09.29 0 0 17719

az ujjad majd hozzá izmosodik és megszokja,hogy más irányu tevékenységre is használod,mint korábban...

a fotókat képszerkesztöben resize menüpont alatt átméretezheted és akkor  mi is láthatjuk, ha nem megy küldd át a fotókat elintézem neked és feltöltöm...

Előzmény: Tompi1977 (17718)
Tompi1977 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 17718

Nos eltelt egy hétvége csigák és kurflik tekergetésével. Felfújtam a pofám és számomra is elkészíthetőnek tűnő dolgokat keresgettem. 2 fülgyűrű és 1 gyűrű a végeredmény. Tennék fel képet, de még ki kéne találnom hogyan tudom a méretkorlát alá szorítani.....:( Túl nagyok, nem engedi..Páromnak tetszett, ma már "ebben" ment dolgozóba is. :) Olyan amilyen, nekem ez elegendő, hogy tetszett Neki. :)

Hát minden elismerés a hölgyeknek, nem kicsit ujjkikészítő dolog ez!

4Hópihe Creative Commons License 2014.09.26 0 0 17717

a wigjig táblával nem váltod ki a kupos fogót-de egyformaságot biztosit neked pl fülbevalók tekerésénél.

az alapszem elkészitéséhez akkor is kell a kupos fogó...

fel ne add! jó játék lesz..

én eleinte karácsonyfadiszekkel probálkoztam,mert nem voltam képes kisméretben gyakorolni..

további jó csigatekerést..!!!!

nehogy kinyomtass mindent,felesleges...

Előzmény: Tompi1977 (17716)
Tompi1977 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 17716

Uhhhh....még jó, hogy ennyi hely van gmailen..:). Köszönöm szépen! Áttanulmányozom Őket. Szerintem ki is nyomtatom. Őstulok vagyok, papírra jobban áll a szemem mint a technikai kütyükre.

Kaptam ígéretet kúpos fogóra ma estére, nem jött össze. Fizuig várnom kell vele sajnos. De addig lapossal mívelem a csigákat. Ha azzal menne, a kúpossal egy álom lesz. :)

Néztem ezt a wigjig táblát. Sokkal előrébb leszek vele mint fogóval? Persze a későbbiekben csak. Gondolom gyorsabb vele dolgozni...Youtube-on egy csomófélével dolgoznak. Van amibe tüske van, van amibe hengert is szúrnak, van átlátszó ami alá rajzottesznek..hát lehet ezt a hobbit is fokozni akármeddig is ha van rá keret.

Itt a topik első egyharmadában téma vlt a "tulipános" fényképező. Az enyém bár régi vacak, de elvileg tudja. Hétvégén pakolok fel majd elrettentésül, hogy mire is jutottam..:D

Köszönöm mégegyszer!

Előzmény: 4Hópihe (17715)
4Hópihe Creative Commons License 2014.09.25 0 0 17715

telepakoltam a levélládádat.

sikeres gyakorlást.

és üdv a drótékszermániások között

4Hópihe Creative Commons License 2014.09.25 0 0 17714

mi kertészeti kötözövel kezdtük.. utána a félkemény és lágy egy álom volt a tekeréshez.

bronzker

szabolcs u. 38.

itt vásárolhatsz az ékszerkészitéshez drótot.

Előzmény: Tompi1977 (17713)
Tompi1977 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 17713

Ez gyors volt, köszi! :) Küldtem mailt. Ha az adatlapi címed él persze....

Fogó folyamatban. Na nem ékszerész, de gyakorolni jó lehet. Ma elkezdtem picit próbálkozni....Háááát...:D Nem semmi. Sárgaréz kemény arra rájöttem. Tekercselő huzal ami bevonatos, nem szép ha hozzáérek fogóval. Főleg amilyen csigákat sikerült így elsőre...:D. Na mindegy, ismétlés a tudás apjának a felesége. Menni fog ez, csak csinálni kell.

Előzmény: 4Hópihe (17712)
4Hópihe Creative Commons License 2014.09.25 0 0 17712

gyakorlatilag behalt a topik, de én észrevettelek..

rengeteg információval tudlak ellátni, ha megdobsz egy méllel, és jó nagy a levélládád akkor tudok talán rajtad segiteni,hogy összegyüjthess egy kis elméleti tudástárat.

sajnos kupos fogó nélkül nem tudsz elindulni az minden tekerés alapja...

ezzel a fotóval már biztosan találkoztál-ha olvastad a topikot-nekem ugy rémlik szintén egy fiatalurfi készitette a nyolcasok tekeréséhez...

jó szórakozást.

szerintem direkt jó,hogy himnemü vagy a csajok értékelik  igy jobban a meglepit ha az sk készült-az ékszerekért meg amugy is oda vannak..

szóval dupla haszon. neked örömforrás,nekik egy általad készitett ékszer...

és juhhé mindjárt itt a karácsony!!!

a fiam velem együtt tanult meg tekerni,és mindig nagy volt a siker!

Neked is ezt kivánom!

Tartalmas idö töltést

Előzmény: Tompi1977 (17711)
Tompi1977 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 17711

Sziasztok!

Érdeklődöm él e még ez a fórum? Kb 1 hete jött egy rohamom, hogy nekem ki kell próbálnom ezt a dolgot. Kb 190 oldalnyi HSZ-t tudtam itt eddig elolvasni, képeket meg blogokat nézegettem. Illetve az általatok belinkelt dolgokat próbáltam megkeresni. Ez utóbbi dolog eléggé sikertelen volt, mert a 2009 körülig feltett dolgok nem élnek már.

Beszereztem csípőfogót, laposfogót, meg görbített végű spicc vagy milyen fogót. A kúpos még folyamatban. Tekercselő ismerőstől kaptam többféle vastagságú /0,45-0,5-0,6-0,8-1-1,12/ rézhuzalt. Sárgaréz és valamilyen zománc van rajta. Tudom, nem épp a leg ideálisabb, de gyakorolni-ismerkedni 0Ft beruházással szerintem pont jó lesz :).

Olyan problémáim vannak, hogy az általam talált videók vagy túl nehezek első tekergetésnek, vagy nemlátni és nem egyértelmű számomra. Fényképes leírásokat találtam párat. Csomó könyvet ebben a témában de általában fizetősek...

Eredeti szakmám villanyszerelő /igen, pasi vagyok, lehet kuncogni :)/ , úgyhogy huszonéve volt már dolgom szemhajlítással meg az akkor divatos terített huzalozással. Persze nem ez a kategória, de legalább tudom melyik végén fogjam az eszközöket. Néztem és itt is olvastam, hogy van FB csoport. De ahogy láttam elég zárt közösség, meg nem tudom profik közé lenne e értelme bepofátlankodni. Amatőröket-kezdőket nemigen találtam.

Úgyhogy itt próbálkoznék ha van még némi élet errefelé. Ez persze nem azt jelenti, hogy az itt jelenlévők amatőrök vagy ilyesmi, de talán az alapokat itt tudhatnám meg leghamarabb. Szívesen vennék tanácsokat. Mivel kezdjem, hol találok a magamfajta mazsoláknak szóló használható leírásokat, mire figyeljek stb stb...Türelmes emberek előnyben, lesznek hülye kérdéseim! ;)

Ezúton is grat mindenkinek, jó volt látni azt a szintű fejlődést, amit eddig láttam Tőletek az első oldaltól a 2009 kb szeptemberéig tartó időben! Nem akarok profi ékszerésszé válni, csak hobbi szintű tekerő szeretnék lenni, néha meglepni a csajokat a családban.

Előre is köszi mindent, jó munkát és szép napot!

Pisces72 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 17710

Bocs, h belepof, de azt mikor tervezted megemlíteni, h utolsó hozzászólásaid egyikében -konkrétan 3-mal a kilépésed előtt- megfenyegetted a fb csoportot, h törlöd? Kell képernyőfelvétel memória frissítésnek? Linkeljem?

Előzmény: kovypytyu (17699)
Csillag Minerva Creative Commons License 2014.06.03 0 0 17709

Kedves hadovaja!

Nem tudom ki a személyed. Nem tudom, hogyan tévedtél ide egy mondat erejéig.  Látom, hogy ez az egyetlen hozzászólásod, szemben más közel sem hasonló fórumokkal szemben.
Én ismerem Verát és negatív megjegyzésed egyáltalán nem helytálló!!! De ha nem is ismerném, akkor is kitudnék állni mellette.  Vera sosem villogott mások munkáinak a lekoppintásával, sosem dolgozott tutorialokból.  Sosem másoktól várta, hogy kitapossák az utat és átadják a tudásukat Neki. Mindig következetesen bontogatta a szárnyait.  Egységes a munkája. Szerintem igen is példa értékű az is ahogyan bánik az alkotásaival, a többi alkotóval, és általában az emberekkel. 

Előzmény: hadovaja (17706)
Takkara Creative Commons License 2014.05.08 0 0 17708

Köszönöm szépen hetelga, sok keresgélés után végül megtaláltam a webshopot, nagyon elégedett is vagyok a rendelt drótokkal, szépek csillogóak, azt kapom amit rendelek sőt még ajándékot is:) 

Nekem személy szerint nagyon tetszenek VeraNasfa ékszerei, szerintem szépek és ötletesek. 

Vajon hogy lehetne ebbe a fórumba életet lehelni? Olyan jó lenne valami kis drótos fórum, de egy sincs (én legalábbis nem tudok egyről sem). Azért én megpróbálkozom vele. Kezdetnek itt egy kép az egyik medálról amit csináltam, ez volt az első antikolt darab ( és az utolsó is az ezüstözöttek között).  

Hátha más is csatlakozik:) 

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.01 0 0 17707

Azért kovypytyunak még nagyot kell nőnie ahhoz, hogy bármelyiket is utolérje:D.

Előzmény: hadovaja (17706)
hadovaja Creative Commons License 2014.04.17 0 0 17706

kovypytyu rá se ránts,irigyek, azért nem vesznek vissza. Násfából csak úgy dől a felsőbbrendűség :)

hetelga Creative Commons License 2014.04.07 0 0 17705
Előzmény: Takkara (17704)
Takkara Creative Commons License 2014.01.21 0 0 17704

Hali, 

tudna nekem valaki ajánlani egy jó webshopot ahol ezüstözött rézdrótot és sima rézdrótot is tudnék venni? 

Köszi 

Nala, 

itt egy videó a solderingről, amit kerestél:

http://curious.com/thebeadplace/how-to-make-a-ball-pin-from-copper-wire?utm_medium=pin&utm_source=pinterest

nala1979 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 17703

Sziasztok!Tudnátok nekem segíteni?Arra lennék kíváncsi,hogy készül a rézdrót végére a bogyó(nem a hurokra gondolok)?Arra a helyes kis tömött rézbogyeszra gondolok amit díszítésként használnak.Valamilyen olvasztásos technikára gyanakszom,de tanácstalan vagyok.Kérlek segítsetek!

Csillag Minerva Creative Commons License 2013.12.25 0 0 17702

Kellmes Karácsonyi Ünnepeket és  Drótban Gazdag, Boldog Új Évetk Kívánok Mindenkinek!!!   

Zonka-eu Creative Commons License 2013.11.30 0 0 17701

Elnézést, az előző hszt elgépeltem, helyesen az eleje így szól:

Bocsáss meg, de minden csoport idővel alakul.... Te létrehoztál egy csoportot a fészen, majd  megsértődtél valamin annyira, hogy kiléptél..... rá se hederítettél, jó sokáig.

Előzmény: Zonka-eu (17700)
Zonka-eu Creative Commons License 2013.11.30 0 0 17700

Szia,

látom nem tetszik, amit Vera válaszolt, és megint kitört belőled a hiszti (pedig nem is vagy nő)

Bocsáss eg, de minden csoport idővel alakul.... Te llrótrehoztál egy csoportot a fészen, majd  megsértődtél valamin annyira, hogy kiléptél..... rá se hederítettél, jó sokáig.

A csoport pedig nélküled is élt tovább.....

A tagok időközben barátok lettek, a kapcsolatok személyesebbé váltak.

Mivel magán témák is előfordultak idővel, hát, zárttá tettük.

Igen, természetesen a szakmai élet is egyre komlyabb, hiszen sok az ötvös, az ötvösnek tanuló, a gyakorlott, aki a többieket személyesen is segíti.

Nincs sem új tagfelvétel, sem semmilyen visszavétel.... ez a csapat igazán összeforrt kis család.

Nincsenek titkok, minden tudás a neten elérhető, de nincsenek önimádók sem, se allűrök, se hisztik. Viszont van férfi is köztünk, nem kell azt hinni, hogy hímsovinszták lettünk.

Kár, hogy nem hallottad itt ki pl Soká kérdéseit..... biztos vagyok benne, hogy csak egy jó kérdésre  várt és segített volna szívesen.De te elpackáztad egy is gondolkodás helyetti hisztivel.

Kívánom, hogy egyszer sikerüljön megtanulni tisztelni másokat, ismerd és gyakorold a szakmai alázatot, és tudd, hogyan, hol, kit  kell kérdezni, tanulni.

Az itteni keresőben a forrasztás szóra rákeresve ezeket a hsz-ket hozta ki...

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?ar_start=60&ar_step=30&o=&aq_text=forraszt%E1s&aq_cre=0&user_id=&topic_id=9191223&forum_id=9128487&aq_ext=1&aq_hnt=eJzzswYAANkAig==

a jutyubon pl ezek közül válogathatsz kedvedre pl

http://www.youtube.com/results?search_query=jewelry+soldering&sm=3

a gugli pedig ezeket hozta fel....

https://www.google.hu/?gws_rd=cr#q=jewelry+soldering+techniques

Előzmény: kovypytyu (17699)
kovypytyu Creative Commons License 2013.11.29 0 0 17699

KÖszi. Értem amit mondasz.. Csak nem erre találtma ki az egész csoportot, hanem pontosan azért , amire nekem is most szükségem lenne, hogy segítsünk egymásnak. Ti nem vesztek vissza.. Itt meg nem kapok segítséget,  De nőktől nem is értem mit vártam.  :)

Előzmény: Vera Násfa (17698)
Vera Násfa Creative Commons License 2013.11.28 0 0 17698

A nevemet láttam itt, illetve levelet is kaptam.

kovypytyu, Gratulálok a munkáidhoz és az öszröndíjadhoz!

A kérdésedre meg: ha képmutatónak érzel egy csoportot, ahogy te azt írtad, akkor miért szeretnél a tagja lenni? Amiket itt olvastunk mostanában tőled, sajnos egyértelmű, hogy nem veszünk vissza.

Igen anno te hoztad létre, valamin aztán besértődtél és otthagytad (hmmmm... most meg te illeted sértődéssel Soká-t). Azóta a csoport nagyon nagy változáson ment keresztül, a kis szakmázás mellett egyre nagyobb hangsúlyt kapott benne a magánéletünk, emiatt tettük zárttá. Nem szeretnénk a magánéleti dolgainkat kiteregetni, ahogy itt a fórumokon vagy akár a FB-on oly sokan teszik.

Hópihe nagyon téves, ellenben a fótumban jól kiemelt következtetése ellenére messze nem vagyunk féltékenyek és irígyek, mir elennénk? Nem tartjuk magunkat nagyra, nem helyezzük mások fölé magunkat, hiszen mi is folyamatosan tanulunk. A neten minden megtalálható a google meg a youtube segítségével.

kovypytyu, például te is itt akár csak itt a fórumban a hozzászólásainktól balra be tudod írni a "keresés" kis szövegdobozba, hogy forrasztás. A kezdeti kérdéseidre ott találod a válaszokat, főleg Csillagkor tanácsait nézd, hisz ő tanulta közöttünk ezt legrégebben, ő az ötvös. Még az árakat is leírta pár éve. Légy kreatív...

Windjammer, október elején kérdeztél itt az ezüst szerelékekről. Ha jobban akarsz járni, ne magyarországon keresgélj, a hazai boltok is kintről szereznek be szinte mindent.

Előzmény: kovypytyu (17667)
kovypytyu Creative Commons License 2013.11.28 0 0 17697

LÁtom most megsértődtél. Pedig én elmagyaráztam normálisnan, de pl itt egy példa: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=wRVchsqytNY#t=103 ilyen alapot szeretnénk forrasztani mondjuk.. amire rá tudok dolgozni. 

Előzmény: Soká (17694)
Soká Creative Commons License 2013.11.28 0 0 17694

"szerintem full lényegtelen hogy miket akarok majd csinálni, a forrasztás szempontjábol, azt hiszem ez már az én dolgom :)"

Rendben, sok sikert! :)

Előzmény: kovypytyu (17690)
zmoni Creative Commons License 2013.11.27 0 0 17693

húúúúúúúú, ez nagyon-nagyon...

Előzmény: kovypytyu (17691)
kovypytyu Creative Commons License 2013.11.27 0 0 17692

És egy kis vörösréz :)

kovypytyu Creative Commons License 2013.11.27 0 0 17691

Vetten egy kis sárgaréz drótot.. tetszik :D Lehet ezután őt is többet fogom használni.. :) ,

kovypytyu Creative Commons License 2013.11.27 0 0 17690

Eskü kezdem úgy érezni mintha szándékosan értetlenkednél. Amúgy meg szerintem full lényegtelen hogy miket akarok majd csinálni, a forrasztás szempontjábol, azt hiszem ez már az én dolgom :). 

Soká Creative Commons License 2013.11.27 0 0 17689

Nem tudom, mit jelent, "formákat forrasztani"?  Arra gondolsz, hogy drótból meghajlítod valaminek a kontúrját, mondjuk egy macska sziluettjét és a két drótvéget összeforrasztva "végteleníted" a drótot? Bár az, hogy "hanem reforrasztani, és elvágni" nem erre utal. Mondjuk nekem az is furcsa, hogy forrasztás után akarod elvágni a drótot? Nem fog az ott szúrni, vágni? Azt hittem, hogy a levágott drótvégeket akarod a forrasztóval "elfedni".

Előzmény: kovypytyu (17688)
kovypytyu Creative Commons License 2013.11.26 0 0 17688

Formákat akarok forrasztani, pl amit nem lehet megoldani tekeréssel, vagy csak nagyon macerásan.. h ne kelljen elrejteni, meg eldolgozni a végeket hanem reforrasztani, és elvágni :)

Előzmény: Soká (17687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!