Keresés

Részletes keresés

-carcass- Creative Commons License 2019.06.23 0 0 824

Igazán nincs mit. ;-)

Ha neked megéri, akkor hajrá...

De nem tud 3x annyit, amint amennyivel többe kerül.

7m-en 3 támasz, az picsafüst, ahogy szokták mondani a statikusok, 4 m-en a törekes sz@r is megáll. Kb igazuk is van. :-)

Mondjuk a 7 m-en van 1-1 m túlnyúlás, akkor marad 5m, amit 3 helyen kell megtámasztani -> 2,5m támaszköz. Nem nagy cucc.

Hidd el, semmi extra nincs a dologban.

Viszont jó lenne már lerajzolni...

 

Előzmény: fapuma3 (822)
iszp Creative Commons License 2019.06.23 0 0 823

nekem hossztoldott, rétegragasztottból (BSH) van az egész. Nem volt olcsó, de cserébe szép maradt 6 év után is, nem mint pld. a szomszédé, ami nyiladozik szanaszéjjel, mint a tavirózsa :D

Előzmény: fapuma3 (822)
fapuma3 Creative Commons License 2019.06.23 0 0 822

@Carcass.  Kösz az eddigi válaszaid. De a réteg ragasztott borovi miért "istenments" ? Nekem megérné a felárat, mert ezek jobban tartanak és erősebbek. (ugyan nem 3x) 

Illetve még szelemennek is inkább rétegragasztottat venennék, mert ott is csak 3 alátámasztás lenne 7 méteren. 

Előzmény: -carcass- (821)
-carcass- Creative Commons License 2019.06.23 0 0 821

Mi van akkor, ha 10-es, vagy 12-es gyalult deszkát raksz a palló tetejére? Akkor már elég széles lesz...

1.) Szaruvégre ne rögzítsd, nem arra van kitalálva a meglévő szerkezet.

2.) 5x20-as itthon? Nem lesz egyszerű...De 2x10-esből össze lehet rakni. De attól még az is keskeny lesz, ha a szakik azt mondják.

3.) Istenments!

 

Előzmény: fapuma3 (820)
fapuma3 Creative Commons License 2019.06.23 0 0 820

A polikarbonátosok mondták, hogy a két tábla találkozásánál kevés a 5cm széles szarufa. Illetve így keverve láttam egyet (lenti kép) és tetszett.

Azzal lehetne csökkenteni a fesztávot ha

1.)  a ház szarufavégeire támasztanám a terasz szarufáit. ?de aggódom, hogy ez elhúzná a ház nyeregtetőjét 

2.)  5x20 pallót használni. (USA-ban ilyent sok helyen látni) 

3. ) Sima luc fenyő helyett réteg ragasztott (borovi) gerendát 3x áron. 

 

Nincs valami szarufa, szelemen keresztmetszet méretező alkalmazás fórum? :-)

Előzmény: -carcass- (818)
-carcass- Creative Commons License 2019.06.15 0 0 819

Ez nagyon zavaros.

És egy kép se lenne haszontalan...

Előzmény: Jamesryan (816)
-carcass- Creative Commons License 2019.06.15 0 0 818

Elbírja, de azért az 5,4 alátámasztás nélkül nem kevés...

Amúgy mi értelme a faanyagot így variálni? Ha 50 centiként akarod kiosztani, akkor szórd végig 5/15-ös pallóval.

És az 5,4-et próbáld csökkenteni, ezen a hosszon a palló azért rendesen kihajlik (hú de hülye szó. :-D) és mind el fog csavarodni száradás közben. Ha nem tudod csökkenteni, akkor meg valahogy csökkentsd a kihajlási hosszt egy plusz megtámasztással.

 

Előzmény: fapuma3 (817)
fapuma3 Creative Commons License 2019.06.13 0 0 817

5,4m-es fesztávra elég a 7,5x15 ös szarufa?

Ez méterenként lenne és közte pedig 5x15 ös szarufa is lenne a policarbonát alatt. Így 0,5 méterenként lenne alátámasztva. El Elbírja ez így?    

 

Hasonlóan tervezem, ahogy itt a képen látszik.  

Jamesryan Creative Commons License 2019.06.06 0 0 816

Sziasztok: szeretnek segitseget kerni:

van egy L alaku teraszunk, amit szeretnek lefedni.

a tetoszerkezet szarufai lelognak annyira, higy az aljuk 238 cm magasan van.

a terszfedes szarufai, hogy elheto magassagban lehyen az eleje,

kb 5 fokos dolesszogben lennenek.

mivel erre a tetoszogre csak polikarbonat johet szoba- ha jol sejtem- az a terv, higy hajopadlo lenne felulrol a szarufakon es erre menne direktbe a polikarbonat.

nem szeretnek csak polikarbonatot, eredetileg zsondely lett volna de az nem birja ezt a kicsiny dolesszoget.

szival a kerdesem: nagyon elvetemult otlet a hajopadlora egybol a polikarbonat? Nyilvan valami vizzaro reteg lenne koztuk meg, valami teliberagasztos lemezre gondoltam

 

koszonom a valaszokat

udv

szilard7197 Creative Commons License 2019.06.04 0 0 815

Van-e valami jelentősége, hogy a polkarbonát tető tartó konzola milyen színű legyen? Gondolom a fehér kevésbé melegszik...

sztoby10 Creative Commons License 2019.05.20 0 0 814

Sziasztok!

 

Volna nekünk egy U alakú teraszunk(5mx5m) a garázs és a ház között (a szobák ablakai a terasz felé néznek, így fontos fényáteresztés) + 1 szomszédot elrejtő oldal fallal (1,80 magas). A párommal úgy döntöttünk, hogy idén befednénk és később teljesen zárhatóvá átalakítani ~ amolyan télikert szerűen. Én befedném teljesen viszont a párom retteg attól, hogy alatta mocskos meleg lenne a nyári időszakban, nehezen szellőzne-megállna alatta a levegő! Ezért ő csak részlegesen csináltatná meg (3x5m), hogy úgy jobban szellőzhetne. (Viszont ezzel az a baj h bután nézne ki ott az a ~2m-es hely szabadon. Szerintem...)

 

A terasz szerkezete fából készülne és a fedés pedig polikarbonát X típus (16mm), viszont abból több féle-fajta létezik a piacon. Nálunk többször is a solar neve hangzott el. Szeretném a véleményeteket kérni, ha szabad 4-ről, ami elhangzott (víztiszta,opál,bronz,solar) vagy esetleg ti mivel csinálnátok. Árnyékolók mennyit segíthetnek és pl melyik verzió?

 

Esetleg volna valaki, aki hasonló adottságokkal rendelkezik? tapasztalatok?

 

Előre köszönöm a válaszokat/segítséget!

-carcass- Creative Commons License 2019.05.10 0 0 813

Így van, a meleg levegő felfelé száll, fent ki kell engedni és kész.

Mindre vonatkozik, legyen szó trapézlemezről, légkamrásról vagy tömör tábláról.

Lehet, hogy lassabban melegszik alattuk a levegő, de attól még ki kell engedni onnan.

Előzmény: szilard7197 (812)
szilard7197 Creative Commons License 2019.05.10 0 0 812

Erre nem is gondoltam, tehát szellőzésnek maradjon hely, ha jól értem. A bronz, illetve a solar control esetében ez annyira nem számít, ugye? Kösz a választ!

Előzmény: -carcass- (811)
-carcass- Creative Commons License 2019.04.29 0 0 811

A víztiszta polikarbonát is beépíthető, csak arra kell figyelni, hogy a táblák széle ne érjen a falig, legyen hely a légmozgásnak.

Előzmény: szilard7197 (810)
szilard7197 Creative Commons License 2019.04.29 0 0 810

Árnyékolás, hővédelem szempontjából a bronz illetve a solar control ( zöld színű) a legjobb választás, jól dondolom?

A fehér vagy áttetsző az inkább gyűjti a fényt. Az opálos köztes megoldás.

forras_Xantia Creative Commons License 2019.03.05 0 0 809

Sziasztok, Van egy teraszom(4,5 méter széles 2,5 méter hosszú) ami felett van egy erkély ami 1,5 métert fed le az én teraszomból. Szeretném a fedést meghosszabbítani faszerkezettel amire légkamrás polikarbonát fedést tennék. Gyakorlatilag egy ~4,8m széles 2m hosszú tetőről lenne szó. Tekintettel, hogy 10 centi szigetelés van a fenti erkély külsején is, valamint egy társasházi lakásról van szó amelynek a felső erkélye már másik lakóhoz tartozik így nem szeretném a tetőt ahhoz rögzíteni. Ami a kérdésem, lényege, hogy szeretném 4 sarok oszloppal megoldani a tetőt alá engedve a felső erkélynek, de így ha a szélső oszlopokat beljebb is teszem ~25 centivel, a szabad alátámasztás nélküli szélesség így is 4méter körül lenne a két szélső oszlop között. Arra gondoltam, hogy ragasztott BSH szelemennel oldanám meg az áthidalást 12x12-es mérettel. A tapasztalaitok alapján megoldható ez ebben a formában, vagy mindenképp szükséges egy középső alátámasztás a belógás elkerüléséhez? Könyökfát helyeznék el a sarkokban, ami lehet azért javítana a helyzeten. Köszönöm előre is a segítségeteket.

eekeili Creative Commons License 2019.03.04 0 0 808

 Meg kell tervezni !

Külön a tartószerkezetet , ami lehet fából vagy acélszerkezetből, majd arra a kinézett 'víztiszta' táblát rászerelik.

 tehát  asztalos (épületasztalos ) vagy lakatos cégnél érdeklődj !

Előzmény: driver20 (807)
driver20 Creative Commons License 2019.02.22 0 0 807

Sziasztok. Előtető... 2,1 * 7 m-es víztiszta táblát néztem ki. Tudnátok ajánlani céget, ami azért megfizethető anyagban és kiszállításban is? (Hatvan, Heves megye)

Köszönöm

taszi6975 Creative Commons License 2019.02.01 0 0 806

Lehet víztiszta üvegszerű polikarbonát lappal tolóajtót úgy hogy a keretet fából megcsináljuk alul felül a polikarbonátra is és úgy tesszük csuszó sínbe?

taszi6975 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 805

víz tisztát ajánlom

Előzmény: Klau.. (797)
citrom2015 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 804

Jó lesz

gidacska79 Creative Commons License 2018.12.29 0 0 803

Sziasztok. Tervbe van egy nagyobb előtető építése . Polikarbonat teteje lesz. Nagyjából 8x4m lenne. A kérdés , hogy 12x12 gerenda talpakra 12x12 szelement tennék viszont csak 3 talp lenne. A szarufa 7,5x15 lenne 12db 70cm tengelytávnál. Falra 10x10 gerenda menne. Elég stabil lesz? Vagy inkább 15x15 talpakra tegyek 15x15 szelement? Legyen biztonságos de azért ha nem muszáj nem csinálom annyira vastag anyagból :) Köszönöm !

Ali-bá Creative Commons License 2018.12.02 0 0 802

Kell neki egy fakeret. Az OBI-ban lehet kapni olyan felső szerkezetet, amire függeszthető. Falra szerelhető és azon gördül.

Előzmény: citrom2015 (801)
citrom2015 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 801

Toló ajtót szeretnék PC-ből, hogy csináljam?

joevagyok68 Creative Commons License 2018.09.23 0 0 800

mekkora felületről van szó ? van ott ablak ?  azért (is) akarsz polikarbonátot ?

Teljes felületnek pc kell legyen ?

Én most csökkentettem pc felületét.....kb. felére.... mert marha meleg volt alatta..De kell pc. mert van ott ablak....

szóval jól gondold meg...  :-)

Előzmény: Klau.. (797)
joevagyok68 Creative Commons License 2018.09.23 0 0 799

én meg a laposabbat...  :-)

Előzmény: stukov1 (795)
GeriSoft07 Creative Commons License 2018.09.22 0 0 798

opál alatt ugyanúgy meleg lesz, a bronztól meg barnát látsz.

Solar control (enyhén zöldes, qrva jól fogja a meleget) kell.

nekem 15fokos lejtéssel van, tökéletes. Nem a lapos szögtől fog algásodni, hanem hibás felszereléstől!

Előzmény: Klau.. (797)
Klau.. Creative Commons License 2018.09.22 0 0 797

Sziasztok!

Szeretnénk a teraszunkat lefedni légkamrás polikarbonáttal, szinte egész nap süti a nap. Párom inkább víz tisztát tenné rá én viszont inkább valamelyik színben gondolkodnék (bronz,opál vagy solar contorol) nem szeretnék nagyon szaunázni a teraszon! 

Ma voltam ez ügyben árat kérni viszont az a kérdés is felmerült hogy mennyi a lejtése, a hivatalos amit ma mondtak méterenként 10 cm. nekünk ez nincs meg, szerintük 5 év után be fog algásodni ha nincs meg ez a lejtés.

érdekelne van e valakinek ez ügyben tapasztalata vagy tudna tanácsot adni?!

előre is köszönöm 

Ali-bá Creative Commons License 2018.09.21 0 0 796

A meredekebbet ajánlom!

Előzmény: stukov1 (794)
stukov1 Creative Commons License 2018.09.20 0 0 795

Kép:

 

Előzmény: stukov1 (794)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!