Keresés

Részletes keresés

Raidx Creative Commons License 2015.11.25 0 0 922

Még a hárs is szépen megmunkálható. Akác is szép csak nehéz vele dolgozni.

Előzmény: papuka (921)
papuka Creative Commons License 2015.11.16 0 0 921

Fából minden képen a tömörebb szövetűt válassz. Ez lehet puha vagy kemény fa is, a fenyő éppen nem jó, legfeljebb a vörös-fenyő, de ez meg gyantás. :-) Jó lehet a: kőris, nyír, szil, gyümölcsfák, gyertyán. Szép még az olaj, gledicia akác, tölgy, vörös-tölgy, bükk.

A pákával is lehet égetni, csak lassan.

Előzmény: aviator21 (920)
aviator21 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 920

Sziasztok!

 

Karácsonyi ajándék ötlet okán vágtam bele a fa gravírozás témába, nem nagyon csináltam még ilyet és hát naivan gondoltam, hogy egyszerű lesz. Vettem egy SKIL multigépet, van hozzá flexibilis szár is, szerintem a célnak megfelel. A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek olyan ötlete, tanácsa, javaslata amire figyelni kell a szép eredmény elérése érdekében. Fenyőlécbe próbálok gravírozni, Word betűméretben megadva 36-os méretű betűket és nem nagyon tetszik az eredmény. Ez mondjuk a fenyőléc miatt is van részben, mivel felváltva vannak az anyagban puha és kemény részek.

Ezen kívül a gravírozott résznek még szeretnék valami kitöltést is adni, elsőre égetésre gondoltam, de a pirográfon túl nem jutottam gondolatban. Forrasztópákával kipróbáltam a dolgot, szintén nem vagyok elragadtatva az eredménytől. 

 

Szóval akinek van kedve/ideje kérem írjon nekem pár sornyi jótanácsot.

 

Köszönöm előre is!

schleier Creative Commons License 2015.10.17 0 0 919

köszi!

Előzmény: Wreck Diver (917)
Wreck Diver Creative Commons License 2015.10.14 0 0 918

Attól függ, mit gravíroznál és milyen mennyiségben szerintem.

A Dremel szerű forgó gravírozók jók lehetnek, de túl éles vonalak nem fognak készülni,
és könnyű a mintából kiszaladni velük. Ilyen gépből én csak azt venném, ami ujjnyomásra indul,
és ha elveszem az ujjam, megáll. Állandó fordulatra kapcsolt géppel sokkal könnyebb elcseszni a mintát.

Előzmény: B.tibor1 (915)
Wreck Diver Creative Commons License 2015.10.14 0 0 917

Én is keresgéltem egy időben, de bauhaus és hasonlókban nem volt.
A helyedben ebayen kikeresném ( akár kínából is, de akkor ajánlott postával jöjjön! ) tök olcsón,
és vennék egy raklappal. A keresőszavakkal tudsz operálni, de a saw cutting disk mini drill összetétel egész jó lehet.

Előzmény: schleier (916)
schleier Creative Commons License 2015.10.14 0 0 916

Sziasztok!

 

fűrészlapot hol kapok a kis gravírozó gépemhez? /Sajnos a korongok nekem nem jók gyorsan tönkre mennek/

B.tibor1 Creative Commons License 2015.09.14 0 0 915

Sziasztok !
Azt szeretnék kérdezni, hogy tégla gravírozására milyen gép alkalmas ?

Raidx Creative Commons License 2015.04.18 0 0 914

Igaz, én nem gravíroztam még tojást de azt tudom, hogy a gyöngytyúk jobb mert keményebb a héja. Szóba jöhet még kacsa és liba tojás is. De csak a nem táposok tojása.

Előzmény: papuka (912)
Tryxee Creative Commons License 2015.04.16 0 0 913

Sziasztok!

 

Elkészült végre egy oktató anyag a kézi üveg gravírozás technikájáról. Lényegretörő, gyakorlatias, link ajánlóval, trükkök, ötletek, tele képekkel illusztrálva, mindemellett van egy kis elméleti része is.

 

Cd-n, írott anyagként kapható. 

Ára: 5.900 Ft + posta költség (ajánlott levélként, pufi borítékban. 500 Ft) Vagy személyes átvétel Budapesten.

 

Érdeklődni tudtok e-mailben a tgmuhely@gmail.com címen, vagy telefonon: 0670/431-2126

Kérésre e-mailben küldök ízelítőt az anyagból.

 

Mindenkinek szép estét, üdv:

 

Antal Beatrix

papuka Creative Commons License 2015.03.28 0 0 912

Üdv! Ha tojást akarsz gravírozni, keríts igazi házi tojást, annak keményebb a héja, mint a bolti tojásnak. Én az üveg gravírozásánál nem használtam vizet, illetve direkt hűtést, mégse lett baja a hegynek.

 

Előzmény: gyula.uw (908)
Luigi50 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 911

Érdeklődnék,hogy színes üvegre ha gravírozok akkor a gravírozás fehér ? Látszani fog ? Van ilyen tapasztalat valakinek ? Kérdezném még,hogy üveg gravírozásnál használtok vízcsepegtetést hűtésnek,kenésnek vagy valamit ? Vagy csak szárazon ? Lajos

Koppi Mátyás Creative Commons License 2015.03.01 0 0 910

Ez az oldal már eléggé kihalt. Inkább a facebookon próbálkozzatok a gravírozás csoportban.

Sikhen Creative Commons License 2015.02.08 0 0 909

Sziasztok a nevem Henrik egyedi célgépeket sorszámozo gépeket épitek sürgösen el szeretnék adni egy ipari gravírozo egységet Gyártó/tipús TELESIS Tmc 470 pinstamp1700 Ha valakit érdekel jelentkezen a piaci ár feléért oda adom S.O.S

gyula.uw Creative Commons License 2015.01.04 0 0 908

Szép jó estét estét üdvözlök mindenkit !!

 

A nevem Gálea György  általában a oltás-szemzés fórumon szoktam lenni mivel hogy gyümölcsfákat szaporítok .

kaptam a Jézuskátol  egy extol prémium gravírozó gépet és vásároltam hozzá  az Obi-ba egy 2 darabos DREMEL vídia hegyet aminek a mérete 4.4mm- es  mert  sajnos nem volt kisebb .

Azért vetem a plusz hegyeket mert a készletbe nem volt gömb alakú amivel tudnék üvegre gravírozni, csak henger alakú és kúposak vannak benne.

Ma próbáltam frissen ki fújt tyúk tojást gravírozni de nem olyan egyszerű el is tört szegényke, pedig óvatos voltam lehet hogy maga a tojás kalcium tartalma kicsi volt és gyenge volt a haja  ,vagy csak tyúk tojást nehezen lehet .

Üvegre szeretnék majd a napokba valamit csinálni csak nem akarok hozzá fogni míg valami bölcs tanáccsal nem leszek ellátva ,nem szeretném hogy a DREMEL hegyek tönkre menének de gondolom hogy a név kötelez és bírnia kell a kisebb gyakorlásokat  gondolom nem kopik az olyan gyorsan ???

 

Nem engedi a rendszer hogy ide fel rakjam a képeket fel  így az inda fotóra raktam fel remélem látható

A képek

 

Az lenne a kérdésem hogy a flexibilis szárban a spirált ne kenjem be egy kis varrógép műszer olajjal mert nagyon száraz és mint ha melegedne a súrlódástól.

 

De már nagyon rég óta foglalkoztat a gondolat hogy gravírozzak legyen az üveg fém vagy épen tojás ,úgy érzem hogy a kéz ügyességem meg lenne hozzá mert szeretek faragcsálni  nem régiben dinnyéket faragtam még üzleti megbeszélésre termék bemutatókra Íme egy pár videó a faragásaimról.

 

http://youtu.be/emqrydgnDlQ

 

 

Lamerka Creative Commons License 2014.11.18 0 0 907

Hali!

Ti milyen fóliát használtok üveg vagy esetleg fém targyak, bonyolult alak gravírozásához, vagy ha nem is használtok akkor milyet ajánlotok?

Köszi

Wreck Diver Creative Commons License 2014.08.28 0 0 906

Üdv,

B..hausban pont láttam akciós Dremel-t 10 ezer körül.
De nem tudom, hogy csak egy üzletben van, vagy mindben.

Érdemes olyat márkát venni, amihez van alkatrészellátás, nehogy

később derüljön ki, hogy más gyártóé nem passzol, a tied meg megszünt.

Dremel, Proxxon jó márkák például.

Előzmény: Lepeda (905)
Lepeda Creative Commons License 2014.08.28 0 0 905

Sziasztok!

 

Üveg gravírozáshoz milyen, nem túl drága gépet ajánlanátok?

 

Köszi

 

klivsz Creative Commons License 2014.08.05 0 0 904

Hello!

Nézd meg ezt az oldalt! ;)

www.kezigravirozas.eoldal.hu

 

 

Előzmény: Törölt nick (903)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.25 0 0 903

Üdv! Szeretnék kép alapján egy címert gravíroztatni egy öngyújtóra. Milyen felületű gyújtót vegyek, amire lehet, és szépen lehet gravírozni? Selyemfényű króm, vagy polírozott króm, vagy szálcsiszolt is lehet?

 

Illetve hol javasolnátok, ahol korrekt áron jó minőségben meg tudom csináltatni?

kezdő-tiktak Creative Commons License 2014.07.20 0 0 902

Tisztelt Fórumozók

 

Szeretnék segítséget kérni, kézi vésés kapcsán.

Hobbi szinten foglalkoztat ez a szakma annak is csak a vésnöki része.

Sok videót és olvasnivalón vagyok túl, de van egy két nyitott kérdés amit szeretnék megbeszélni telefonon vagy levélben.

Ha valakinek van ebben tapasztalata esetleg ebben a vésnöki szakmába otthon van szívesen fogadnám jó tanácsait.

Kérem privát üzenetben keressen meg aki tud segíteni.

Várom segítőkész szakemberek jelentkezését ez ügyben.

Köszönöm a lehetőséget.

István

 

Raidx Creative Commons License 2014.06.23 0 0 901

Megoldódni látszik a gond. Kiderült, egy ismerősnek a fia olyan szervizbe dolgozok ahol ragasztanak autóüveget és megcsinálja ha odakerül a sor. Azért olcsóbb lesz mint az egy ragasztásért beruházni.

 

Köszi a segítséget.

Előzmény: Wreck Diver (900)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.19 0 0 900

Szerintem kell az UV lámpa. Nem feltétlen kell neki erős.
Akár egy párszáz forintos kulcstartós uv lámpa is megteszi szerintem.

De lámpástól, készletben a bauhausban is csak valami 5-6 ezer.
Időtlen időkig elég, és később lehet venni hozzá tartalék ragasztót.

Csak óvatosan kell bánni a ragasztóval, mert elég folyékony,
és nagyon terül. Tehát ha a vékonyan bekent felülethez nyomod az üveget, 
könnyen megfut rajta. Viszont átlátszóan, vízállóan és strapabíróan köt.

Előzmény: Raidx (899)
Raidx Creative Commons License 2014.06.18 0 0 899

Annak elég a napfény vagy kell UV lámpa hozzá?

Előzmény: Wreck Diver (898)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.18 0 0 898

Én UV fényre kötő ragasztót használok.
Eddig nem volt gond vele.

Előzmény: Raidx (897)
Raidx Creative Commons License 2014.06.18 0 0 897

Üveg ragasztáshoz van valakinek jó tippje?

Csillag Minerva Creative Commons License 2014.05.28 0 0 896

Szia!
köszönöm.

Hát , hogy őszinte legyek még sosem készítettem portrét nem sík felületre.  Én az első portrékat úgy készítettem, hogy az eredeti digitális képet áttettem fekete- fehérbe, majd játszottam egy kicsit a kontúrokkal, kontrasztokkal.  Kinyomtattam és azt tettem az üveglap alá.  Felnyomtam a kontúrokat a főbb vonalakat és aztán szabad a gazda.   Ma már csak  a nagyon nagy kontúrokat rakom fel.  IGAZ Nekem több éves tapasztalatom van grafit, szén, tus, akril, akvarell portré rajzolásban és festésben.  Talán ez is számít egy kicsit.
Géphez nem tudok hozzászólni, ez iránt mástól érdeklődj, mert nekem CSAK no name, gagyi gépeim vannak, amit semmi pénzért nem cserélnék se "jobbra", se márkásra, se drágábbra.   Az első gépem:  HANDY MINI DRILL http://pontezaz.hu/hu/termek/handy_10113_mini_drill_panelfuro_20000_rpm  IMÁDTAM!!!  kb. 4 év alatt lett kissé viseltes, de nem is volt kímélve, a párom is használta fúrásra, faragásra, vágásra...  Szóval jól kiszolgált bennünket.  A Fejeket egy egri üzletben vettem nem márkás az sem 550 FT./ db.  Nekem tökéletesen megfelelnek.  A Mstani gépem, ezt már csak kizárólag gravírra használom.  Egy LIDL-s PARKSIDE modelling and engraving set PMGS 12 B2  (NEM AZ ÜTVE GRAVÍROZÓS!!!!!!!!!!!)

Első gépnek nem ezt vettem volna, de mivel van már gyakorlatom így Nekem megfelel, míg az első gépem kb. egy nagyobb alkoholos-filc méretű, ez már jóval nagyobb. Egyik sem  aksis, hálózatról működnek, nem flexibilis egyik sem.  DE ÉN EGYIKET SEM CSERÉLNÉM LE EGY DREMMELRE...  :)  :)  :)

Előzmény: Luigi50 (878)
Raidx Creative Commons License 2014.05.22 0 0 895

Valamikor nyákhoz használtam a Letraset technikát. Érdemes kicsit bogarászni: https://www.google.hu/search?q=letraset&client=opera&tbm=isch&imgil=YiKtXyEi1F07AM%253A%253Bhttps%253A%252F%252Fencrypted-tbn1.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9GcRT6Do84pnQQjX7iaFaVdhOVeQ8gSVC_taAjsLtutFQfSO0ZUk9qg%253B500%253B379%253Bp9KTYhAkF5IyBM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Frundon.tumblr.com%25252Fpost%25252F5757034814&source=iu&usg=__ODcl2V-rPUN3zmmbaM2hJaG6-R4%3D&sa=X&ei=crl9U7_2NqPoygOKyYCgCQ&ved=0CDAQ9QEwAA#facrc=_&imgdii=YiKtXyEi1F07AM%3A%3BqOb8SILjVwqARM%3BYiKtXyEi1F07AM%3A&imgrc=YiKtXyEi1F07AM%253A%3Bp9KTYhAkF5IyBM%3Bhttp%253A%252F%252F31.media.tumblr.com%252Ftumblr_llmq4xnLDA1qb2ly4o1_500.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Frundon.tumblr.com%252Fpost%252F5757034814%3B500%3B379

 

Kicsit hasonló lehetőség mint az indigó.

Raidx Creative Commons License 2014.05.20 0 0 894

Annyit sikerült kibogarásznom, hogy az Extol 404116 megfelel az EINHELL BT-MG 135 koppintásának és azzal lenne csereszabatos, ha volnának tartozékai. Sajna a jól ellátott Dremel kiegészítők nem kompatibilisek.

Az Extol flexibilis szára eléggé rezonál és melegszik. Nem kellemes fogni tartósan. Nem mondom, hogy lehetetlen vele gravírozni de komolyabb munkánál fárasztó és kellemetlen a meleg + rezonancia. Az EINHELL is dupla annyiba kerül, igaz kicsit minőségibb kivitelnek tűnik bár kipróbálni nem sikerült. Mondjuk én egy feladatra vettem 7000 Ft-ért és arra megfelel. Valamikor a 70-es évekbe vettem az ezermester boltba panelfúrót, az volt hasonló minőség :-)) 

 

Luigi50 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 893

Majd megkérdezzük bacskait hogyan sikerült.

Előzmény: Wreck Diver (892)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!