Keresés

Részletes keresés

estvan111 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 1904

Állvány minden lakásfotózáshoz kell. Ha tükröst, vagy milcet használsz még inkább, mivel a megfelelő mélységélességhez nagyon le kell rekeszelni /min. F8-11/, és 100 iso fölé ritkán szoktam menni a kép minősége miatt. Kis kompaktnál sokkal nagyobb a mélységélesség már nyitott rekeszen is, és 100 ison hirdetési méretben teljesen jó a képe. Utómunka mindegyikhez kell.

A gép ismerte nem egyenlő a fotózással. Nem véletlenül olyan botrányosan rosszak az ingatlan fotók 90%-a, és leginkább nem a kép technikai minősége miatt.

 

Persze én sem kompaktot használok, de egyáltalán nem zavarna, ha azzal fotóznék.  

Előzmény: tuskes78 (1903)
tuskes78 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 1903

sideburns Köszönöm a hozzászólásodat, és megkaptam a megerősítést is, hogy nem csináltam rosz vételt, mert idő közben megvettem a gépet. Bár az első sorodban írtakat, nem tudom mire véljem, honnan - mire reakció, nekem szól? Lényegében mindegy....

estvan111 Nem tudom megerősíteni a hozzászólásod, miszerint nem a gép a fontos. Sajdos de az, mert ha nem sajnálod az időt rá, hogy megismerd, megtanuld, akkor nagyon nem mindegy hogy mivel fotózol. Ha egy számáron ülsz, bármilyen jól tudsz lovagolni, mégiscsak egy szamáron ülsz, annak képességeivel. Egy egyszerű régi kompakt gépem után, volt szerencsém kipróbálni tükrös Canon-t, és most ezt a gépet. Óriásiak a különbségek, holott a képességeim, sokat nem vátoztak. 

Az állvány egyébként jó ötlet, ha nagy terű lakásokban, házakban fotózol, és ott a látószög miatt is, elég lehetne egy egyszerűbb gép, mert van tér. Kisebb, 70-80-100 nm.-es lakásokban, ahol trükköznöd, pózolnod, spárgáznod kell időnként, ott fel-leszerelni az állványról már nagy macera, plusz ha 2 órát fotóznék egy egy lakásban, a helyszínen felmondanák velem a szerződést. :) De gyanítom, ahol téged megkérnek fotózni, azok inkább a komoly ingatlanok, ott belefér az idő, és az állvány is. 

estvan111 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 1902

Én fotózom ingatlanosoknak. Sajnos nem a gép a fontos. Egy állvány, és egy nem teljesen automata fényképezőgép teljesen elég az ingatlanfotózáshoz, ha megvan a szakértelem. Ha nincs akkor tök mindegy mivel fotózik. Egy normális ingatlanfotózás minimum 2 óranál kezdődik, és az állvány elengedhetetlen.

 

Előzmény: sideburns (1901)
sideburns Creative Commons License 2017.05.14 0 0 1901

Szerintem aki kicsi, könnyű gépet keres, az utána nem fog állvánnyal bohóckodni.

Ingatlanos képeket akar csinálni, nem fotósversenyt nyerni.

Így is jobb minőségű képeket fog csinálni azonos körülmények közt, mint egy átlagos telefonnal vagy kompakttal. Iphone-ok, Samsung Galaxy S-ek is jó képeket csinálnak, de háromszor ennyibe kerülnek.

 

Előzmény: estvan111 (1900)
estvan111 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 1900

Én vennék hozzá egy könnyű állványt is. Nem a gép lesz a szűk keresztmetszet.

Előzmény: tuskes78 (1897)
sideburns Creative Commons License 2017.05.13 0 0 1899

Igen, a 9 mm-es objektív a 2,7x szorzó miatt kb. 24 mm ekvivalens látószöget ad. Az APS-C gépek 18 mm-e kb. 28 mm-nek megfelelő. Az 1" szenzor miatt a képminőség is jobb, mint egy olcsó kompakté, ennek fényében 40ezret megér még manapság is.

Előzmény: tuskes78 (1897)
sideburns Creative Commons License 2017.05.13 0 1 1898

Jó sokat gondolkoztál ezen a gyenge válaszon! Még mindig csak az egy elemű statisztikai mintádat tudod felmutatni.

Egyébként nyilván romlanak el készülékek minden márkából, persze, csak ezt helyén kell kezelni.

Az összes gyártónak voltak kisebb-nagyobb problémái hibás szériákkal, a kompatoktól a profi gépekig. De ilyenbe bele lehet futni a mosógéptől a személyautóig mindenhol.

Szenzorhibáról nem olvastam, a tárcsákkal mintha lett volna valami. Az én NX100-amon is kontaktos volt az egyik tekerő, fújtam bele kontaktjavító spray-t, onnantól soha semmi baja nem volt.

Előzmény: etomcat (1896)
tuskes78 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 1897

Sziasztok!

Most vennék egy Samsung NX minit. Olvastam tapasztalatokat, tudomásom van róla hogy nincs támogatása a cég felől már, és hát az objektív problémák.... 

Viszont, egy egyszerű gyors megoldás kell, és méretei, várható képminősége pedig megfelelő lehet. Szerintem!

Nem mozgok otthonosan a témában, de lényeg, hogy belső terek fotózásához kellene. Nem vagyok-leszek fotós, ingatlanok értékesítésével foglalkozom. Itt olykor kis helyeken is kell fotókat készíteni, szóval a nagylátószög témakör fontos.

Tudom, ennek az érzékelője, és a 9-27-es obi, már látószögben nagyon minimálissal, többet nyújt, mint egy belépő tükrös gép, alap 18-55 obival. Legalábbis számításaim szerint.?? 

Mindennek tudatában megérhet egy ilyen gép 40-45 000 Ft.-ot?

 

Köszönöm!

etomcat Creative Commons License 2017.05.09 -1 0 1896

> Sorban bukik ki ugyanis, hogy a termékeik nem megbízhatóak, nem csak a telefonok, de az 1-2 éves NX fényképezőgépek is mennek tönkre, tárcsa, szenzor, stb.

 

NX30 gépemen szétesett az akku fedele, elvált a műanyag és a fém lemezt összetartó 5-6 db légypiszok méretű melegen nyomott műanyag "szegecs". Kicserélték kiterjesztett gariban, de azt mondták ne nagyon nyitogassam, mert nem tartósak. Jó vicc, hogyan cserélgessek benne 1 eredeti és 2 utángyártott akkut - mert ugye MILC gép nem tart ki egy napot egy cellával úgy mint a DSLR-ek.

 

Szenzor gondjai az NX3000-nek voltak emlékeim szerint, a módválasztó tárcsa pedig az NX30 és NX1 gyengéje.

Előzmény: sideburns (1878)
lintibor Creative Commons License 2017.04.24 0 0 1895

köszönöm..

Előzmény: fundaluk (1892)
XLC-7 Creative Commons License 2017.04.23 0 1 1894

Sikerült megtalálni a megoldást(OK gomb megnyomása után az expo gomb lenyomásáig működik a fókusz-segéd). Egy videó alapján úgy tűnik,  az NX1-en ezt tovább is fejlesztették, LCD-n kapcsolható ez a funkció. Elnézést kérek mindenkitől, hogy magamnak válaszolgatok itt a fórumon, de hátha másnak is problémát jelent ez.

Előzmény: XLC-7 (1893)
XLC-7 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 1893

Sziasztok!

NX30-at használok egy ideje manuális obikkal, és mostanában kezd zavarni, hogy semmiféle segítségem nincs a fókusz állításkor, viszonylag sok az életlen kép(pl. Jupiter-9 rendkívül érzékeny a pontosságra). Valamiért csak a saját rendszerobikkal hajlandó belenagyítást, ill. focus peakinget csinálni. A menüben képtelen vagyok eredményt elérni. Tud e valaki segíteni?

fundaluk Creative Commons License 2017.04.18 0 1 1892

A III-as újabb kiadású mint a II-es. Az ilyen szériák közötti változtatások nem jelentenek általában túl nagy minőségi ugrást, az optika általában marad ugyanaz, a képstabilizátoron meg ilyesmiken finomítanak ilyenkor egy kicsit. Úgyhogy ha jó állapotú akkor a II-es is jó vétel lehet.

Előzmény: lintibor (1891)
lintibor Creative Commons License 2017.04.18 0 0 1891

Kedves Szakértők - egyszerű szavakkal elmondaná nekünk ( fiam s én), hogy mi különbséget jelent az objektívek között ha a római szám II-s vagy III-as? -  Samsung NX 50-200 mm II vagy III 1:4-5,6 ED OIS 

Vásárlás előtt szeretnénk megtudni - köszönöm előre is L Tibor

djsms Creative Commons License 2017.04.01 0 0 1890

Hát ez vizony nem jó hír...

65-be volt akcióban a gép egy fixel meg a zoomossal. Ha nem cserélik az obit akkor visszaadják a pénzt. De mit kapok ma 65-ből az nx mini tudásához képest? Nem kell cserélhető obis, de minőségre rosszabbat nem akarok.

Vagy tartsam meg a gépet a fixel és így jártam?

Előzmény: sideburns (1889)
sideburns Creative Commons License 2017.03.24 0 0 1889

Semmilyet. NX minire összesen három objektív készült, a 9-27 az egyetlen zoomos.

Heroinárban van adapter (ED-MA4NXM), amivel fel lehet tenni normál NX obikat, de ebben az esetben nem látom értelmét, inkább telezoomhoz vagy fixekhez tudom elképzelni a látószög változása miatt.

http://www.samsung.com/uk/camera-accessories/nx-mount-adapter/

 

Előzmény: djsms (1888)
djsms Creative Commons License 2017.03.22 0 0 1888

Üdv!

 

Sajnos megadta magát az nx mini 9-27-es obija. Májusig van rá MM-os biztosítós gari, megpróbálom kicseréltetni. Fókuszt nem találja.

Nincs a gépben 2000 kép se...

Milyen alternatív zoomos megoldást lehetne venni hozzá?

 

abstand Creative Commons License 2017.02.25 0 0 1887

A látható dátummal kell elküldeni fotókat egy Europai sportszövetségnek. 

Előzmény: sideburns (1886)
sideburns Creative Commons License 2017.02.25 0 0 1886

Tud igen, de minek így elrontani a képeket? Faststone Image Viewerrel utólag is hozzá lehet adni EXIF-ből, akár csoportosan is.

Előzmény: abstand (1885)
abstand Creative Commons License 2017.02.25 0 0 1885

Sziasztok! Egy kérdésem lenne, hogy van olyan funkció a Samsung NX -ben, hogy a dátumot a képre irja ?

Santaa Creative Commons License 2017.02.22 0 1 1884

Köszönöm mindenkinek! :)

fundaluk Creative Commons License 2017.02.21 0 0 1883

Vagy az NX3000-et is tudom ajánlani. M42 és Praktica objektíveket használtam rajta nagy megelégedéssel, blendeprioritás és manuál módban. Focus peaking nincs rajta de a belenagyítás szépen működik.

Előzmény: Santaa (1880)
sideburns Creative Commons License 2017.02.20 0 0 1882

Vegyél NX300-at, abban van élkiemelés és tudod használni blendeprioritásos módban.

Előzmény: Santaa (1880)
g-i-a Creative Commons License 2017.02.20 0 0 1881

Üdv!

Sajnos csak manuális módban tudod használni az m42-es obikat.

Előzmény: Santaa (1880)
Santaa Creative Commons License 2017.02.11 0 0 1880

Sziasztok!

Kacérkodok a gondolattal, hogy vegyek egy sami nx-et. Kifejezetten sétálós/állandóantáskábanlevős/tartalék gépnek kellene, viszont főként manuális obikat használok. Adaptert már találtam (m42 és pk) de mennyire jól használhatóak ezek pl egy NX200-ason. 
Keresgettem, de nem sok manuálos infót találtam róla. Van e valamilyen élesség visszajelzés, vagy csak belenagyítás? Használható e blendeprioritásban a gép, vagy csak manuálban? És bármilyen infó amit tudnom kell ha ilyenre adom a fejem.

Illetve, lenne akitől kérhetek objektívet vagy adaptert a vásárlás erejéig kipróbálni az adott gépet? Addig nem vennék saját adaptert, amíg nincs gép :)

Nagyon köszönöm a válaszokat!

sideburns Creative Commons License 2017.02.10 0 1 1879

Na gondoltam.

Előzmény: sideburns (1878)
sideburns Creative Commons License 2017.02.04 0 1 1878

> Sorban bukik ki ugyanis, hogy a termékeik nem megbízhatóak, nem csak a telefonok, de az 1-2 éves NX fényképezőgépek is mennek tönkre, tárcsa, szenzor, stb.

 

Forrás?

Előzmény: etomcat (1876)
Gozo Creative Commons License 2017.02.03 0 0 1877

A mostani már a második NX-em. Előzővel sem volt gondom és a mostanival sem.

kopp, kopp, kopp...

Előzmény: etomcat (1876)
etomcat Creative Commons License 2017.02.03 -2 0 1876

> Online petíció az NX széria életben tartásáért

 

Ez a vonat elment régen, jelenleg már a Samsung óriáscég fennmaradása a kérdés! Nemrég adták el a nyomtató üzletágukat nyomott áron a HP-nek, hogy készpénzt szerezzenek. Sorban bukik ki ugyanis, hogy a termékeik nem megbízhatóak, nem csak a telefonok, de az 1-2 éves NX fényképezőgépek is mennek tönkre, tárcsa, szenzor, stb., Amerikában a mosógépeiket hívták vissza, de nagyon.

Előzmény: Gozo (1875)
Gozo Creative Commons License 2017.02.01 0 0 1875

Online petíció az NX széria életben tartásáért:

https://www.ipetitions.com/petition/samsung-keep-nx-alive

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!