Keresés

Részletes keresés

szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.08 0 0 2005

Sikerült rádiót hallgatnom a VLC-vel. Nagy élmény volt, köszönöm (ma is tanultam valamit:-))).

 

RTSP port 554 (automatikusan). Értem, OK.

 

HA LAN-on belül nem sikerül(ne) VLC-vel kapcsolódnom a Foscam SD4 kamerámra, az nem fájna különösebben. Hiszen (mint talán írtam) a FoscamVMS programot a PC-n futtatva (LAN), és

Login with Local Account

ez minden igényemet kielégíti. A felvételeket vissza tudom nézni és akár egy teljes napot ki tudok törölni.

 

És szívesen tanulok még sokat:-))))

 

 

 

Előzmény: hariseldon66 (2003)
hariseldon66 Creative Commons License 2023.09.08 0 0 2004

Egyelőre a kamerád RTSP képességét ellenőrizzük, tehát a képen a nyilat told eggyel balra :)

 

Közben találtam hasznos olvasnivalót is (jól el van dugva):

https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjg772D4ZqBAxVug_0HHZkUC9MQFnoECA8QAQ&url=https%3A%2F%2Fonlinecamera.net%2Fdownload%2Ffile%2Ffid%2F2549&usg=AOvVaw3r8VTlHdkiL42HCejqkkCy&opi=89978449

Előzmény: szicsu1007 (2001)
hariseldon66 Creative Commons License 2023.09.08 0 0 2003

Lehet, hogy a számítógéped tűzfala a VLC-t nem engedi "kibeszélni" a számítógépből a helyi hálózatra (se).

Próba:

- indíts el a VLC-t

- felső menüben: "Nézet" -> "Lejátszólista" -> "Icecast radio directory"

Ere kattintva pár másodperc múlva megjelenik néhány száz rádióadó szerte a Föld bolygóról, bármelyiket hallgathatod. Ha ez nem történik meg, akkor beszéld meg a tűzfallal, hogy engedje ki a VLC-t a hálózatra.

 

"Hogy az 554-es port hogy került ide"

 

Automatikusan került oda.

Az RTSP protokoll alapértelmezésképpen az 554-es kaput (=portot) használja kommunikációra. 

Tehát amikor a sor elejét úgy kezdted, hogy "rtsp://" akkor azt mondtad a VLC-nek, hogy csatlakozzon a kamera IP címére az 554-es kapun keresztül (minden IP címen 65.000 kommunikációs kapu lehetséges, a kamerádon is).

Pl ha a böngésződ címsora most "https://"-sel kezdődik, ez alapértelmezésben a 443-as portot jelenti.

 

"Az nem derült ki számomra, hogy ezt a VLC próbát a helyi LAN-on csináljam, vagy egy távoli gépről."

 

Írtam, hogy helyi hálón.

A távoli gépről való csatlakozáshoz még sokat kell tanulni :)

Előzmény: szicsu1007 (2002)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.07 0 0 2002

A routeremből kiolvastam a kamera címét, és az asztali  PC-n beírtam a VLC-be.

Hogy az 554-es port hogy került ide, azt nem tudom, mert én nem írtam be semmiféle portot.

A lényeg az, hogy nem tudtam megcsinálni.

Az nem derült ki számomra, hogy ezt a VLC próbát a helyi LAN-on csináljam, vagy egy távoli gépről.

Mert ha "helyi", akkor arra ott van nekem a PC-n indítható FoscamVMS, ami kiválóan működik:-)))

 

 

Előzmény: hariseldon66 (1999)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.07 0 0 2001

És egy kicsit tovább lapozva a Foscam SD4 speckot:

 

Előzmény: szicsu1007 (2000)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.07 0 0 2000

Megnyitottam ugyanazt a linket, és Specifications.. (Nem a Features!)

Meg fogom nézni ezt az RTSP-t (VLC-m van!).

Köszönöm.

 

 

Előzmény: hariseldon66 (1999)
hariseldon66 Creative Commons License 2023.09.07 0 0 1999

Ezen az oldalon a nem szerepel asz "onvif" szó.

Gyanús, hogy a kamerádnak nincs is konkrét típus megjelölése sőt a Foscam magyar honlapján sem látható. Mintha nem is létezne ilyen kamera vagy szégyellné a gyártója.

Gagyi kínai gyártók szokása, hogy ha megjelenik egy újabb termékük, akkor a régebbi "kifutó" termékről mindent eltüntetnek az internetről, komoly gyártók termékeinek részletes műszaki leírása viszont még 20 évvel később is megtalálható az interneten.

 

Egy kísérlet: próbáld meg felvenni a kapcsolatot RTSP protokoll alkalmazásával.

előtte tájékozódásul olvasd el ezt a cikket: https://blog.biztonsagosotthon.hu/rtsp-onvif-protokol/

Ezután:

- derítsd ki hogy a helyi hálózaton mi az IP címe a kamerádnak. Ez legyen mondjuk 192.168.1.101

- telepítsd fel a gépere a VLC-t (videolan.org) és indítsd e.

- felső menüben: "Média" -> "Hálózati folyamat megnyitása" -> "Hálózat" fül

- itt írd be ezt: "rtsp://192.168.1.101" majd "Lejátszás"

Ha mindent jól csináltál és a kamera is tudja, akkor ezután a kamera kérni fog egy érvényes felhasználónevet (foscamlocal?) és a hozzá való jelszót.

 

Előzmény: szicsu1007 (1998)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.06 0 0 1998

Úgy tűnik, hogy Foscam SD4 kamerám ONVIF kompatibilis.

https://www.foscammall.com/en-ca/products/sd4-2k-outdoor-2-4-5ghz-wifi-ptz-security-camera

 

De a hálózati protokollok közül ez áll tőlem a legtávolabb - most hallottam róla először (tőled:-))

Előzmény: hariseldon66 (1997)
hariseldon66 Creative Commons License 2023.09.06 0 0 1997

"beírom a PC böngésző URL sorába a kamerám IP címét és portját, és már működik is."

 

Egyes kamreráknál ez valóban működik, de csak helyi hálózatról (ugyanarról a routerről) és csak bizonyos böngészővel (pl Internet Explorer).

Némelyik kamerát a VLC nevű szoftver vagy a quicktime is elérheti helyi hálón. Vagy valamelyik böngésző az RSTP protokoll+ötven karakteres URL használatával (nem csak IP cím).

Sok kamerában a gyártó kimondottan letiltja az ilyen lehetőségeket, hogy rákényszerítsenek egy távoli országban lévő szerver (felhő) használatára.

Amiket én szerelek, azoknál a kameráknál a legtöb ilen hálózatos trükk működik távolról is, de ehhez módosítani kel a helyi router beállításain (port forwarding) és mindig tudni kell a lakás aktuális IP címét is.

A lakásod IP címét a szolgáltatód gyakran megváltoztatja. Van amelyik havonta, van amelyik naponta. Az épen aktuális IP címet a távolból nehéz kitalálni amatőr módszerekkel, de segítenek a dinamikus DNS szolgáltatók (sajnos nem ingyen). Ilyen szolgáltatást nyújtott sok éven át pl a Provision kamera gyártó cég (természetesen csak csak saját termékeihez) de sok év után megszűnt ez a lehehetőség, most csak felhő van.

 

As lehet, hogy a kamerád nem "onvif" kompatibilis, vagy külön be kell kapcsolni az onvif módot, de te nem tudod.

De vannak olyan kamerák, amelyeknél nem szükséges az onvif üzemmód, úgy is el lehet érni a távolból.

 

Az eddig olvasott "apróságok" miatt még szakember is százszor is meggondolja, hogy milyen típusú, tudású kamerát vásároljon meg. Sőt olykor még a gyártás évjárata sem mindegy, mert a gyártók is folyamatosan butítják a kameráik szoftveres képességeit (burkolt áremelés), pl van olyan három éves Hikvision kamerám, ami SOKAL többet tud, mint annak legfrissebb "utódja".

Ez miatt nem vagyok hajlandó ismeretlen kamerát telepíteni "anyámnak se", ahogy a mondás mondja.  Csak kipróbált gyártó kipróbált termékcsaládjának kipróbált évjáratában lehetünk biztosak (talán). Ha a kedves megrendelő vigyorogva kivesz a szekrényből egy szép színes dobozt, rajta egy szép kínai lány fényképével és "a világ legjobb kamerája" felirattal, én már küldöm is el a francba.

Előzmény: szicsu1007 (1996)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.05 0 0 1996

Igen, ez (elvileg) működni látszik, de "helyhez kötött". Vagyis egy másik távoli PC előtt ülve megint kellene a Teamviewer. Olvastam olyan webes elérésről, amelyiknél beírom a PC böngésző URL sorába a kamerám IP címét és portját, és már működik is.

Vagy ezt rosszul értelmeztem? Netán a technikai tudásom fog határt szabni ennek a megoldásnak?

Előzmény: hariseldon66 (1995)
hariseldon66 Creative Commons License 2023.09.05 0 0 1995

Ha nem értesz a finom hálózati trükökhöz, akkor szerintem a Teamviewer nevű programot telepítsd fel az otthoni PC re meg a szomszéd PCre is. Ennek segítségével az otthoni PC képernyőjét, billentyűzetét és egerét át tudod "küldeni" a szomszédba Persze csak olyankor, ha be is van kapcsolva a számítógép :). Tehát a szomszéd PC előtt ülve kezelheted közvetlenül saját otthoni PC-det.

 

Előzmény: szicsu1007 (1994)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.04 0 0 1994

No..

Már működik az SD4 kamerám FoscamVMS programmal, helyi asztali PC-ről, amelyik a kamerával azonos LAN-ban van.

Ez úgy sikerült, hogy a FoscamVMS.exe programnál (C:-n a FoscamVMS mappában) Tulajdonság - Kompatibilitás útvonalon beklikkeltem, hogy Futtatás rendszergazdaként. Ekkor meg tudtam kreálni a Local accountot (mert egyébként mindig Login Failed volt belépéskor!).

Aztán kiváncsiságból kivettem a pipát:Futtatás rendszergazdaként mellől.

Erre feljött egy új ablak: VMSPrivilegeFix.exe - adjak meg rendszergazdai jelszót a működéshez.

Néhányszor megadtam, aztán egyszer mérges lettem és jobb felső X bezártam. És láss csodát, működik PC-ről a Local account. Azóta így használom.

Amikor az unokámék bulizni mennek, átmegyek dédunokára vigyázni. Ilyenkor  szeretnék távoli elérést PC-ről, mert a mobilom képernyőjét már nemigen látom:-(((

Arról nem is beszélve, hogy most helyi PC-ről bármelyik kamerafelvételt vagy akár egy napi mappát is törölni tudok, de mobilon a Foscam app-ban nem látom a file-törlési lehetőséget (esetleg újra megformázhatom az SD kártyát(?)).

Mivel nem értek ehhez a témához, egyelőre nem tudtam végiggondolni, hogy mondjuk az unokám PC gépe előtt ülve miként valósíthatnám meg a távoli elérést (mondjuk a FoscamVMS program letöltése és installálása után). Az ilyenek, hogy NAT, Port forwarding, p2p, DHCP meg statikus IP cím beállítása, esetleg pluginok telepítése a Foxbase browserbe - nekem ez még magas.

 

"hogy a kamerámat senki ne használhassa a világ túlsó végéről"

Miért? Ehhez nincs belépési jelszó??

Előzmény: hariseldon66 (1993)
hariseldon66 Creative Commons License 2023.09.01 0 0 1993

"Vettem egy Foscam SD4-et"

 

Ez valamivel komolyabb minőségű cucc, habár ezt sem vállalnám felszerelni :)

A másik (szuper olcsó) vacak kamerát pedig ajándékozd el egy ellenségednek.

 

"Mi lehet a probléma??"

 

Minden ilyen kamerába gyárilag bele van van építve egy fix, "Foscamlocal" nevű felhasználó, akinek te adod meg a jelszavát az első belépéskor. Ez a felhasználó valószínűleg csak a helyi hálózaton létezik (ugyanazon a routeren, amire a kamera csatlakozik). Amíg nem adsz neki érvényes jelszót (második képen ugyanaz a jelszó kétszer + "Create"), addig nem tudod használni a Foscamlocal felhasználó szolgáltatásait. Ha elfelejetted a jelszavát, vagy nem tudod pont úgy beírni, akkor töröld ki a szoftver "data" könyvtárát és indítsd el újra a szoftvert. Ez után valószínűleg újra megadhatod majd a Foscamlocal felhasználó jelszavát.

 

Én csakis ezt a "csak helyi" felhasználót használnám (csak helyi számítógépről) hogy a kamerámat senki ne használhassa a világ túlsó végéről. Sajnos nagyon kevés kamera gyártója teszi lehetővé a közvetlen/biztonságosabb elérést akár távolból is Ez nem véletlenül van így ;)

Előzmény: szicsu1007 (1983)
hariseldon66 Creative Commons License 2023.09.01 0 0 1992

A szomszéd WIFI-je már ugyanolyan "távoli elérés", mintha Japánból próbálnád.

Előzmény: szicsu1007 (1987)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.08.09 0 0 1991

Igen, megy mobilnetről (Huawei Android) a Foscam SD4 kamera. A PTZ is működik.

De még mindig él bennem a vágy, hogy asztali PC-ről is menjen a Remote Access. De a FoscamVMS program (legalábbis a Local Account) egyelőre "Login failed". Azt persze én nem is tudom, hogy a "Local Account" kreálása (ha működne!), szolgáltatna-e távoli elérést. Vagy egy Helyi fiók is tud "messzire látni"?

Írnak valami Search Tool programról, de ahhoz talán plug-inok is kellenek(?). Ezeket még csak most kóstolgatom:-)))

 

Előzmény: Hehe164 (1990)
Hehe164 Creative Commons License 2023.08.08 0 0 1990

Mobilnettel próbáld.

Ha azzal megy akkor netről megy.

 

Előzmény: szicsu1007 (1989)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.08.08 0 0 1989

OK, keresek egy másik szolgáltatóról való Wifis elérést.

Előzmény: Hehe164 (1988)
Hehe164 Creative Commons License 2023.08.08 0 0 1988

Azonos szolgáltató mellett nem okvetlen.

Előzmény: szicsu1007 (1987)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.08.08 0 0 1987

Ez érdekes(?).

Ha én egy, a lakásomtól "távoli" szomszédban rácsatlakozom a mobilommal a szomszéd routerére (ő begépelte nekem az SSID jelszavát), akkor ez nem távoli elérés?

Vagy ez definíció kérdése?

Hiszen az útvonal így néz ki (gondolom):

Mobiltelefonom Wifivel - szomszéd Wifis router - internet - saját router - UTP(patch) kábel - kamera

Előzmény: Hehe164 (1986)
Hehe164 Creative Commons License 2023.08.08 0 0 1986

A WiFi nem távoli elérés.

Előzmény: szicsu1007 (1985)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 1985

A mobilomról két utcabéli szomszéd Wifis routerén keresztül elértem a kamerát. Többször is, biztonsággal.

Ez nem számít távoli elérésnek?

Vagy asztali PC-vel más a helyzet?

Előzmény: Hehe164 (1984)
Hehe164 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 1984

Magas labda.

Ugye tudod mit jelent a fos? :-)

Amúgy távoli elérésre csak a Login with Foscam account alkalmas.

Ezért fizetős.

Előzmény: szicsu1007 (1983)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 1983

Szép napot!

Meguntam, hogy a Digicam P05-7-C kamerám hetenként leszakad a kínai szerverről (UTP kábel a routerhez). Aztán vagy visszaáll magától, vagy nekem kell bűvészkedni. Leszereltem (a kamerát)!

Vettem egy Foscam SD4-et, amit viszonylag könnyedén tudtam csatlakoztatni az Android mobilomhoz egy Foscam nevű applikációval (ugyancsak UTP-vel a routerhez). Jól működik a távoli elérés is (már ha a szomszédaim Wifis routerét "távolinak" lehet nevezni:-)):

A dokumentációk szerint a FoscamVMS program alkalmas távoli elérésre (remote access). A leírásból nem tudtam kideríteni, hogy csak a Login with Foscam account alkalmas erre, avagy netán a Login with Local account is (ez nekem már magas). A Foscam account talán fizetős felhő(??)

A program telepítése és elindítása után (3.8.303 verzio) kiválasztom a Local accountot. Itt persze rákényszerít egy Create accountra, írok be nevet és kétszer jelszót, meg se várja, hogy Logint üssek, megpróbál belépni, és "Login failed". Többször is...

 

Mi lehet a probléma??

 

Windows 10 Home 22H2

KIS Kaspersky virusvédelem

 

 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2023.07.21 0 0 1982

"A posztomban a pontos típus benne volt."

 

Később már én is észrevettem.

Csak mérges letten a hülye magyar fordítás láttán és gyorsan válaszoltam.

 

"Amúgy van hozzá User manual 15 nyelven, többek között magyarul is, de ez se tér ki ilyen részletekre."

 

Ha nincs "forgóajtó" a magyar (vagy bármely más nyelvű) manualban, akkor a magyar szoftver készítője nem akarta, hogy magyarul használd. Ezért ne is használd (szerintem a szoftvert kapcsold át angolra, ha egyáltalán lehetséges és utána olvasd át az angol manualt forgóajtó ügyben).

 

"Tudom az Ön értékrendjét(mivel többezer hozzászólást visszaolvastam itt és több más fórumban is), ez semmit nem ér valószínűleg, mert kínai gyártmány, ráadásul vezetéknélküli is"

 

Léteznek szerintem is megbízható kínai termékek. Pl amelyiknek a szoftvere nem kényszerít rá arra, hogy csakis egy kínai internet szerveren keresztül csatlakozhatok a biztonságosnak hitt (hazudott) saját berendezésemhez.

Vezeték nélküli készülékből valóban nem létezik biztonságos szerintem.

 

"nem akartam "szétfúrni" a lakást."

 

Ennél a mondatnál szoktam otthagyni a kedves ügyfelet: a "vezeték nélküli" és a "biztonság" szót nem használom egy napon (túl sok trükköt ismerek a vezeték nélküli rendszerek használhatatlanná tételére)

Előzmény: Gibo72 (1981)
Gibo72 Creative Commons License 2023.07.17 0 0 1981

Köszönöm az építő jellegű hozzászólást......

 

 

"Ha elárulod, hogy pontosan mi is ez az izé,"

 

A posztomban a pontos típus benne volt.

 

Legfrissebb hivatalos "Szakképzettségem" ellenére még kezdő vagyok a témában, azért is próbáltam érdemi segítséget kérni,

bár Gugli nekem is barátom, mégse találtam meg kérdésemre ott a választ, még a gyártói honlapon se.

 

Amúgy van hozzá User manual 15 nyelven, többek között magyarul is, de ez se tér ki ilyen részletekre.

 

 

Tudom az Ön értékrendjét(mivel többezer hozzászólást visszaolvastam itt és több más fórumban is), ez semmit nem ér valószínűleg, mert kínai gyártmány, ráadásul vezetéknélküli is, és hab a tortán, hogy neten is kommunikál  :(

 

Engem viszont a Grade2 besorolás(találtam a cég termékei között Grade3-at is)  meggyőzött, hogy nekem, saját  családi házra lakott övezetben megfelel.

 

Jobban örültem volna, ha lakásfelújítás előtt jutok arra a döntésre, hogy  riasztószerelés is lessz, mert akkor rákészülök, de már utólag nem

akartam "szétfúrni" a lakást.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1977)
Hehe164 Creative Commons License 2023.07.17 0 0 1980

Természetesen lehet.

Előzmény: Gibo72 (1979)
Gibo72 Creative Commons License 2023.07.17 0 0 1979

Nagyon szépen köszönöm a segítséget !!!

Esetleg privátban lehet kérdésem még az adott témával kapcsolatban?

Szép Napot !!!

Előzmény: Hehe164 (1976)
Dehogyne Creative Commons License 2023.07.11 0 0 1978

Mért kell neked mindenbe belekotyogni??

17 órája megkapta a választ egy hozzáértőtől.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1977)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2023.07.11 0 0 1977

Ezért nem veszek meg semmit, amihez nincs meg az eredeti angol nyelvű leírás.

(kivéve, ha magyar termék).

Ha elárulod, hogy pontosan mi is ez az izé, akkor megpróbálhatjuk megkeresni azt az angol szöveget, amiből minden titok egyértelműen kiderül (sajnos sok esetben nem tapasztalt szakember fordít magyarra, hanem olyan, akinek fogalma sincs az egészről).

Ha a gyártó a termék honlapján nem tette elérhetővé a részletes angol leírást (esetleg nincs is a terméknek ilyenje), akkor szerintem nem lett volna szabad megvenni.

Előzmény: Gibo72 (1975)
Hehe164 Creative Commons License 2023.07.10 0 0 1976
  • Dupla kopogás = 2 jelzésre indul a riasztás
  • És üzemmód = az érzékelő akkor riaszt, ha az infra és a mikrohullámú része is riaszt.
  • Forgatókorlát aktiválásai = félreferdítés, azt jelenti hogy sorozatban hány darab jelzést enged meg az érzékelő a riasztás letiltásáig. A letiltás alatt nem ad riasztást, időzítő szünteti meg a letiltást.

:-) 

Előzmény: Gibo72 (1975)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!