Keresés

Részletes keresés

japipapi Creative Commons License 2019.08.14 0 0 14952

Szia!

Mi a sok? :-)

Fehérjedús takarmánnyal etesd. (Kukorica, borsó, napraforgó, kevés szója, főtt tojás stb.)

Grif madár méretre ne számíts, fajta kérdése. Mindenesetre sokáig ne tartsd, mert előbb utóbb kinyírják egymást. 

Normális étkű 4 fős családnak egy étkezésre leveshez minimum 6-8  db, másodiknak szintén 6-8 db fürjet lazán  elfogyaszt.

 

Előzmény: repahegyezo (14951)
repahegyezo Creative Commons License 2019.08.14 0 0 14951

Sziasztok kedves fürjesek!

 

Segítségetekre, tapasztalatotokra lenne szükségem.

Arra vonatkozóan szeretnék tanácsot kérni tőletek, hogy ha van sok kakasom, és szeretném őket húsra felnevelni, akkor milyen takarmányozást tudtok javasolni, hogy eredményesen fel lehessen őket nevelni?

Milyen takarmányt, takarmány kiegészítőket javasolnátok? 

Mi a trükkje annak, hogy másoknál olyan szép nagyra megnőnek a gazdasági fürjek?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

japipapi Creative Commons License 2019.04.22 0 0 14950

Szia!

Szerintem nem sok esélyed van, a nick közel több mint 8 éve nem jelentkezik! Pont kiszúrtad az esélytelenséget. 😂😂😂

 

 

Előzmény: Törölt nick (14949)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.22 0 0 14949

Szia! Szeretnék veled kapcsolatba lépni ,fürjes dolgokban ,nagytamor@gmail.com

Előzmény: walesifarmer (2129)
Tibicsoki19 Creative Commons License 2019.04.15 0 0 14948

Köszi a tippeket! Van pár baromfitartó a környéken ők biztos tudják mit hol lehet beszerezni.

Előzmény: japipapi (14947)
japipapi Creative Commons License 2019.04.15 0 0 14947

Persze, hisz a vadon állatok se steril a körülményei. Gondolom, azét biztosan van valahol lakóterüretednél épitőanyag kereskedő, egy zsákos 0 - 4 homok (kb. 400,- Ft ) hónapokig elegendő. Mindenesetre keres a "fürj" szóra, google rengreng találatot ad, érdekes elolvasni, mielőtt neki indulin. Szóval először lakást szerezz, majd jöhet a bútor, fordítva nem ajánlott. 😂

Ha, nem tudsz takarmány venni, termelni, ne is kezdj állattartáshoz, az élelmiszer boltok többnyire nem tartanak állati takarmányt. 

Nem tudom hol élsz, de biztosan van a szomszédságodban szárnyas állattartó, talán tőluk tudnál tájékozódni a helyi viszonyokról. 

Előzmény: Tibicsoki19 (14946)
Tibicsoki19 Creative Commons License 2019.04.14 0 0 14946

Köszönöm a választ!

Sajnos a közelünkben nincs terménybolt ( vagy csak nem tudok róla). ezért gondoltam hogy én állítom elő majd az eleséget. Még nem vettem meg a fürjeket de már nagyon készülök rá.

Olvastam, hogy kell nekik adni szemcsés homokot. Azt honnan szoktatok szerezni? Az építkezéseken használt homok is jó?

Előzmény: japipapi (14945)
japipapi Creative Commons License 2019.04.14 0 0 14945

Szia!

Szerintem igen. Mázsaszám áll rendelkezésedre? :-)  Ha, veszed a élelmiszer boltban, szerintem  e erőlködj, vannak fürj tápok, de fácán táp is jó. Végső soron a közönséges tyúk tojótáp is megfelel. Lehet "otthoni" keveréket előállítani, de azért azzal óvatosan, majd később, amikor már lesz jártasságod, rutinod. 

A borsót megdarálhatod bármilyen háztartási darálóval is, legyen az mechanikus vagy elektromos, pl.; kávé daráló, de vigyázz és is egy párat már leégettem, hisz ez nem termény daráló!

Javaslom, fehérje biztosításához kitűnő a főtt tojás! Nem kell nagy faxni, késsel vágd ketté a főtt tojást hájjal együtt és a feleket tedd oda nekik, ügyesen kicsipkedik. 

 

Előzmény: Tibicsoki19 (14944)
Tibicsoki19 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 14944

Sziasztok, még új vagyok a témában, sok dolognak már utánaolvastam de sok mindent még nem tudok.

Sárgaborsót ehet a fürj? Úgy tudom abban sok a fehérje és az kell neki.

Házi körülmények között hogy lehet megdarálni akkorára, hogy meg tudja enni? Nincs daráló gépem.

japipapi Creative Commons License 2019.03.10 0 0 14943

Szia!

Keresőbe megtalálod, én is tettem föl képet, szűkítettem segítség képpen. 

Előzmény: Joci Győző (14942)
Joci Győző Creative Commons License 2019.03.10 0 0 14942

Bocsi képet nem tudok feltölteni mert túl nagy de ha valaki le tudná írni az hogy milyen, illetve képekben milyen a tojó azt meg köszönöm.

 

Joci Győző Creative Commons License 2019.03.10 0 0 14941

Sziasztok most kezdek fürjekkel foglalkozni és a kérdésem az lenne hogy a következő képek milyen neműek lehetnek 

Omosimama Creative Commons License 2019.02.17 0 0 14940

.....alumínium búrával...—-

Előzmény: Omosimama (14939)
Omosimama Creative Commons License 2019.02.17 0 0 14939

Sziasztok!

Véletlenszerűen belelapozva a pár év előtti hozzászólásokba, és megakadt a szemem a téli pihentetésen. Hát az én kis verebeim télen is a kifutójukban laktak - igaz, a szénába bebújhattak. Az óljukba beakasztottam az infrát - láncon,  alumínium búzával - , hogy  amelyik fázik bebújhasson. Nappal nemigen voltak bent, éjszaka meg nem mentem kukucskálni. De tojáska mindig volt néhány. Akkor keveselltem, de aztán rájöttem, hogy jól benéztem, sokkal több kakast hagytam a kelleténél. (Egyet se akartam) Úgyhogy 7 kakas levágás rákerült, a lányom nagy örömére. Így maradt vagy 12-14 tojóm, bár lehet, hogy egy kakas is van köztük. Viszont vagy védőik néhány, vagy tépik egymás tollát, vagy a régi kakasok nyoma, de a fele vagy borzas, vagy nincs toll a fején-nyakán-farka fölött.

Végül arra jutottam, hogy tél lévén, meghogy nem földes a talaj alattuk (beton, rajta homok meg széna), nem tudnak bogarászni, hiányzik az állati fehérje. Úgyhogy kétnaponta kapnak egy zacskó macskaeledelt (tudjátok az a kicsi) villával megtörve.

No, hogy ettől-étvágy mert itt az ideje, nőtt a tojásszám (néha 10 fölé), és szépen tokosodnak a pucér verebecskék. 

Elkezdtem gyártani az ecetes tojást, majd próbálom a füstöltet is családi használatra.

Az idén nem akarok új keltetést, most a tyúkokat kell lecserélnem.

Ja és a szomszéd macska - aki rám maradt - éjszaka a fürjek melletti csibenevelőben lakik. Nem bánom, mert nem zavarják egymást, de a rágcsálók át biztos elijeszti.

 

Omosimama Creative Commons License 2019.02.03 0 0 14938

Jajjaj! Ezek elég keserű és sajnos igaz - szavak. Nekem is eltűnt a jó kis patkányozó, félszemű macskám. Igaz, hogy 10 éves volt, de  még lehetett volna pár évig - akár szobacicának is. Azóta a szürke többet járőrözik, meg a fiaméké is felnőtt, de a kamrában reggelre mindig össze voltak borogatva a dolgok. Úgyhogy nekem is van patkányom - gondolom.

A kakaskádat üdvözlöm, és nagyon örülök, hogy az egészséged is rendben van!

Szép nagy nyúl állományok van! A tyúkokat én is lecserélem ősszel.

Szia és írjál!

 

Előzmény: japipapi (14937)
japipapi Creative Commons License 2019.02.03 0 0 14937

Szia …...mama!

Fel szoktam nézni, de, ha látom nincs újabb hsz., tovább lépek. Egy kivételével el ajándékoztam. Egyik ismerősöm erősen sóvárgót, hát megszántam. Majd keltetek esetleg. Egy kakas megmaradt. Ő ragaszkodó, ha meglátott üvöltözött, ameddig nem menten hozzá.

Én is csináltam neki kalickájában egy kis széna bogját, valóban nagyon szereti. De azért piszok, mert másnapra mindig széttúrja. Persze gondolom bogarászik benne, amibe  az nincs is. Úgy hogy, elszórakozunk. Megkapja a napi fél főtt tojás és lenyugszik. 

Nekem most nyulaim szaporodtak fel, 108 naposoktól a 30 naposig, összesen 47 db 4 anyától. 

Jövőhéten mennem kell a dokihoz kontrolra, ha rendbe vagyok (remélem), kezdem a szelektálást. Tyúkjaim nem nagyon tojnak, viszont patkány van temérdek. Rengeteg mérget kapnak. Néha egy két napig nem jelentkeznek, azután ismét. Észbontó. Megölték Bábolnát, nincs érdemi irtás Budapesten. Gondold el, az Örsvezér téren fényes nappal láttam lakmározni a busz végállomáson! 

A hajléktalanokat irtják, fagynak halálra, a patkány nyugodtan élhet. Kifordult világ ez. :-( 

Előzmény: Omosimama (14936)
Omosimama Creative Commons License 2019.02.03 0 0 14936

Szia Papi!

Csakhogy megszólaltál!

Hogy vannak a fürjeid? Az enyémekhez O'Papa berakott egy kisbála szénát pluszba, azóta roppant boldogok. Mind a 14.:-)

Előzmény: japipapi (14935)
japipapi Creative Commons License 2019.02.03 0 0 14935

Szia! 

Eltévedtél? Ez nem hírdető topik! Annak vannak jogi szabályai és persze következményei. Csak jóindulatúan mondom.

 

 

Előzmény: imihb (14934)
imihb Creative Commons License 2019.01.30 0 0 14934

Sziasztok!
Keltető gépek és tartozékok,könyök hőmérők,páramérők,forgatók,alkatrészek,több gyártó választékából kaphatók,újonnan 1 év garanciával,teljes körű szak tanácsadással! Bármilyen kérdésed adódna szívesen állok rendelkezésedre!
https://www.gaalmuszaki.hu

pajero85 Creative Commons License 2019.01.01 0 0 14933

Sziasztok! BÚÉK!

Keresnék óriás fürjeket tovább tartásra. Van valakinek eladó?

 

Omosimama Creative Commons License 2018.12.15 0 0 14932

Szia!

Én is visszanéztem a képeket, valóban van alattuk szilárd talaj, meg zöld stb. Ez a tartási forma valóban elfogadható.

Előzmény: s189 (14930)
s189 Creative Commons License 2018.12.15 0 0 14931

14760 hozzászólláson lévő képek

Előzmény: s189 (14930)
s189 Creative Commons License 2018.12.15 0 0 14930

Szia. Igazad van, de nem ezen akarom tartani őket, hanem "hamvasat" hozzászóló tett fel képett az általa gyártott ketrecről és olyat akarok csinálni. Úgy láttam hogy Ő  OSB lapot tett be kb.2/3részben, és a maradék helyen 1/3 rész tudja takarítani amin lefolyik a trágya. Az oldalán lévő az más méretű rács ami szintén (szerintem nyúlakhoz van).ez nem olyan sűrű rácsokat.

No. Szóval ilyen rácsokat keresek amit fel tudok használni az építéshez.

Még egyszer köszönöm a hozzá szólásod, tanácsot.

Előzmény: Omosimama (14929)
Omosimama Creative Commons License 2018.12.15 0 0 14929

Szia!

Bocsánat, hogy a csapos közbeszól!

A taposórácsos tartás embertelen, és nem vagyok biztos benne, hogy engedélyezett-e. Lehet, hogy egy szűk ketrecben, taposórácson pár hónapig jól tojnak, de szenvednek és tönkremennek. 

Képzeld magukat a helyükbe egy kicsikét, nézz meg egy fürjet közelről a pici finomcsontú lábával együtt. Ha ezután is taposórácsos tartás mellett döntesz, hát ezúton gratulálok.

Azért bátorkodtam ilyen sarkasan fogalmazni, mert azt írod, családi felhasználásra akarod. Kis tételben (bár szerintem nagyban is) lehet emberségesebb megoldást is találni.

 

Előzmény: s189 (14928)
s189 Creative Commons License 2018.12.14 0 0 14928

Sziasztok fórumtàrsak!

Új vagyok ezen a topicot. Szeretnêk fürjet  tartani, családi felhasználásra. (Tojás,hús)

Láttam "hamvasat" képeit az általa készített ketrecről. Írtam neki email-t a kérdésemmel, de nem válaszolt rá.

Ezért tőletek szeretném megkérdezni, hogy hol lehet vàsàrolni olyan taposó rácsokat, amit Ő is használt. A hozzá szólása a 14764 képen.

Üdv

Omosimama Creative Commons License 2018.11.29 0 0 14927

Köszi!

Előzmény: japipapi (14926)
japipapi Creative Commons License 2018.11.29 0 0 14926

Szia!

A főtt tojást nem szoktam meghámozni, hanem csak késsel kettévágom, így tiszta marad. Teljesen kiszedik, azután rátaposok és azt meg a tyúkok falják fel. Minden hasznosul. :-) 

Előzmény: Omosimama (14925)
Omosimama Creative Commons License 2018.11.29 0 0 14925

Én meg majom vagyok, mert az első hozzászólásodon átsiklottam. Köszi a tájékoztatást, így már nem aggódok. Annyira. Szépek az enyémek is, pufik és sima a tolluk. A főtt tojást majd én is beiktatom!

Előzmény: Omosimama (14924)
Omosimama Creative Commons License 2018.11.29 0 0 14924

Szia! De jó, hogy itt vagy!

A 150W csak éjjel megy, és elég magasan van felettük, jó nagy légtérben. Nappalra amúgy is kijönnek a kinti szénába. 

Előzmény: japipapi (14923)
japipapi Creative Commons License 2018.11.29 0 0 14923

........ még kifelejtettem: huzat, szél ne legyen. 150 W álandó üzem nagyon drága buli. 

Üdv. Neked!

Előzmény: japipapi (14922)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!