Keresés

Részletes keresés

Gyulus111 Creative Commons License 2019.06.14 -1 0 6935

KUSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: forgione1 (6934)
forgione1 Creative Commons License 2019.06.13 -1 0 6934

Folyamatosan mellé lövöldözöl, mert a Kékest (nagybetűvel írandó) éppen most 8-án másztam meg a Decathlon Mátra túra 50 kilométeres távján.

Téged viszont nem láttalak az indulók közt, de még az 1 km-es törpök távon se :-)

 

A brikett se nem segíti, se nem termeli ki a napelemrendszer árát.

Ilyen szinten akár azt is kamuzhatnád, hogy visszavitted az üres üvegeket és az árán vettél napelemet :-)

 

Az, hogy melyikünk ért hozzá, egyből lejön a személyeskedő fröcsögéseidből, hiszen szakmai szinten egy árva vakkantást nem tudtál produkálni. Nem csak itt és most, hanem az egész fórum pályafutásod alatt. Ami persze nem baj, mert aki nem tud az kérdezzen. Viszont ha a tudatlan elkezd nagyképűen okoskodni az már önmagát minősíti. Ha ez mellé még alpári jellegű személyeskedések is fűz, azzal már nem csupán önmagát, de környezetét és neveltetést is hűen bemutatja.

 

270-es panelt már évek óta nem is forgalmaznak, ami neked van ez évtől. 22 darabbal meg nem fűtöd ki tisztán a műanyag légtered :-D

Ezt megmondták neked mások és én is, mert fizikailag egyszerű kiszámolni. Sőt, eleve déli tájolást feltételeztünk, ami teljesen árnyékmentes, 35 fokos dőléssel.

 

Az, hogy újonnan vetted az aukciós oldalon a brikett nyomónak kinéző tárgyat senkit nem érdekel, de ha megnyugtatja kicsi lelked és az újrafestés számodra új terméket jelent akkor ám legyen hited szerint.

Ami lényeges, hogy ebben topikban érdeklődtél lázas tempóban, hogy megéri e. Nem éri meg.

 

Annyit viszont látom csak felfogtál tanácsaimból hiszen magad is tapasztaltad, hogy ez a brikettálló nem való semmire.  Így most próbálsz valami átalakításra hivatkozni, ami nyilvánvaló, hogy nem történt meg.

 

Egyetlen átalakítási lehetőség ugyanis leadni a méh-be és súlyában olyan válogatott ócskavas alapanyagot cserébe elhozni, melyből összeállítható egy a gyakorlatban is működőképes prést. 

 

Előzmény: Gyulus111 (6933)
Gyulus111 Creative Commons License 2019.06.12 -3 0 6933

Azt mondtam, hogy nem állok veled szóba, de két dolog bosszant a törpe felfogásodból. Az egyik: Senki sem mondta hogy ez termelte ki a napelem árát! (csak besegitett) Kettő: Olyan hülye vagy a napelemhez hogy az már fáj!!!!!! Majd ha gyakorlatban igazolod a bunkóságodat, és nem a fogásokat keresed esetleg szóba állok veled!! (de nem biztos) Egyébként ujonnan vattem a prést, amit te okosan kinyomoztál, csak ahhoz hülye vagy hogy némi alakitással csodákra képes!!!! Mint ahogy a hülyével is lehet okosan beszélni!! De ez egy ilyennek mint te olyan magas, mint a kékes!!!!!!!!!

Előzmény: forgione1 (6932)
forgione1 Creative Commons License 2019.06.12 0 0 6932

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150169503&t=9236859

 

Klímával nem tudod kifűteni :-)

A válaszadó is gázzal segít rá :-)

 

Klíma amúgy is igen necces mínusz 5-10 és még hidegebb időben, mert csak langyosat fúj vagy be is fagy, amelyen a külső kondenzvíz fűtőszál se segít. 

Ami bírja arra pedig még 10 évet kell spórolnod a briketten :-)

 

Ráadásul 270-es panelek már a múltszázadbeli technológiát képviselik, valami visszamaradott készletből sózták rád?

Ezzel nem fogod élhető komfortra felfűtene a 70 négyzetmétert, csak átmeneti időkben.

 

Szóval jobban jársz ha meghagyod a cserépkályhát és ennek a brikettállónak méh telepi árából összeraksz egy gyakorlatiasabb brikett nyomót.

Én orosz videók alatt találtam meg az ötletet adó ideált.

 

Egyszerre 12 darab 900x150 mm-es brikettet nyomok henger alakban, közepén 25-ös furattal.

A 90 centit nyilván harmadolom, így 12x3=36 darab van egyetlen töltéssel, miközben nincs mocsok, se csöpögő lé.

 

Magát a prést otthon fellelhető hulladék csövekből raktam össze, csak némi zártszelvényt vásároltam és kiegészítőt a mechanikához. Így az egész nem került 10 ezer forintba + némi sörbe, mert kör alakú lapokat plazmával vágattam ki 4-es anyagból.     

Előzmény: Gyulus111 (6929)
forgione1 Creative Commons License 2019.06.12 0 0 6931

Kár erőlködnöd, mert napelem témában is otthon vagyok.

 

A napelem árát nem a briketted termelte ki mert az nem tudja, hanem a a villanyszámla.

Egy jó kivitelezésnél valóban 10 év a megtérülése a napelem rendszernek és onnantól már elvileg tiszta hasznot termel. Addig viszont nullszaldós.

 

Az is kamu, hogy a fűtést teljes egészében napelemmel váltottad ki hazai viszonylatban, hacsak nem passzív házban laksz.

Előzmény: Gyulus111 (6929)
forgione1 Creative Commons License 2019.06.12 0 0 6930

50 ezer? :-)

 

Na látod ez csak arra való, hogy eladni, nem pedig használni. A gyártójával is konzultáltam már ez ügyben, nem azért csinálja, hogy brikettet készítsen, hanem eladásra.

Maga a konstrukció hibás, nem gyakorlati munkára lett tervezve hanem az olcsó kivitelezésre vagyis eladásra.

 

Te is használtan vetted, mert megunta a gazdája, most pedig te is szabadulnál tőle :-)

Persze, mert nem jó semmire..... ezen kár megsértődni és patkányozni, amúgy sem egy hirdetési oldalon vagy hanem valahol szakmain, ahol gyakorlott brikettezők vannak és nem dőlnek be látvány szerkezeteknek.

 

Ha zsíros koncot szeretnél belőle, akkor valami balek képző oldalon próbálkozz az eladással, ahol senki nem ért hozzá.

Előzmény: Gyulus111 (6928)
Gyulus111 Creative Commons License 2019.06.12 -1 0 6929

Egyébként nem untam meg, csak napelemmel fütök és feleslegessé vált! A napelem árának nagy részét ez a bóvli termelte ki tiz év alatt TE KÖCSÖG!

 

Előzmény: forgione1 (6927)
Gyulus111 Creative Commons License 2019.06.12 -1 0 6928

Semmi baj nincs, ha nem érdekel akkor ne kérdezz, ha igen akkor ne pocskondiázz! Én valakinek szerettem volna segiteni, de a HŐS MAGYAROK már csak ilyenek! Egyébbként az ára ha érdekel, ha nem edényekkel apritóval technológiával 50 körül lett volna, de igy megy a darálóba!!!!!!!!! Neked nem eladó, ne is reagálj, mert egy patkány féreg vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: forgione1 (6927)
forgione1 Creative Commons License 2019.06.11 0 0 6927

Ha erről a vaterán vásárolt szerzeményről van szó akkor ingyen sem érdekelhet!

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=114070525&t=9177193

 

Számomra elfogadhatatlan, hogy trutyi az emelőre csepegjen. Lassú a töltése és körülményes is.

Maga ez egész konstrukció hibás. Nem csodálom, hogy meguntad :-)

Előzmény: forgione1 (6926)
forgione1 Creative Commons License 2019.06.11 0 0 6926

Kép és ár az alap.

Nem tudom hol laksz, de a szomszédomhoz se mennék át előzetes ár nélkül, nemhogy autózzak x 100 km-t, hogy majd személyesen elmond az árát ami nyilván olyan magas, hogy írásban szégyelled bevállalni :-)

 

Ha van érzelmi értéke akkor tartsd meg, mást ez nem érdekli és nem is fogja megfizetni.

 

De ennyi ködösítés után valszeg a működése se lehet valami fényes :-)

Előzmény: Gyulus111 (6925)
Gyulus111 Creative Commons License 2019.06.11 0 0 6925

Képet tudok csinálni, de sokra nem lehet vele menni! 10 éve használom, napelem beépítés miatt válnék meg tőle! Az áráról személyesen beszélek, de nem az egekbe csak azt szeretném hogy valakinek ugyanolyan örömöt és megtakaritást hozzon mint nekem!

Előzmény: forgione1 (6924)
forgione1 Creative Commons License 2019.06.10 0 0 6924

Kép, ár?

Előzmény: Gyulus111 (6923)
Gyulus111 Creative Commons License 2019.06.10 -1 0 6923

Komplett papirbrikett projekt eladó! Csak személyesen lehet átvenni a hosszadalmas üzemi tájékoztató miatt

novak74 Creative Commons License 2019.05.06 -1 0 6922

Sziasztok ! érdekelne egy kis brikettáló gép olyan is jó lenne ami fa hasítóból van át alakítva !!

Monyi13 Creative Commons License 2019.03.26 0 0 6921

Mindennel ami eddig bárkinek is működött.

Volt hordó, ilyen olyan belsővel, garat szintén több változatba.

De a fenyő forgács nagysága és súlya talán a legnagyobb gond :/

Kapok e-mail címet, átküldöm ha tudom.

Előzmény: forgione1 (6920)
forgione1 Creative Commons License 2019.03.26 0 0 6920

Eddig milyen módszerekkel próbálkoztál?

Előzmény: Monyi13 (6919)
Monyi13 Creative Commons License 2019.03.26 0 0 6919

Üdv

Nem mintha bármire is kaptam volna értelmes választ, de hátha lesz valaki, akinek sikerült és nem csak a gyári, meg csigás gépekről osztja az észt, hanem tényleg 1 olyan hidraulikusról amit "otthon összeszedett" dolgokból készített.

 

Kérdés még mindig ugyanaz, ki hogyan oldotta meg az adagolást? Több dolgot is már kipróbáltam, de az istenért se akar lemenni :(

brikigép Creative Commons License 2019.03.06 0 0 6918

Igaz mikor régen az Ősök csatába mentek és mellé nyúltak , bizony megsebesültek,esetleg meg is haltak!Hála a társadalomfejlődésnek, ha mellé is nyúltam de még is élek. Igaz nincs gyerekem mint algériai többasszonyos, több gyerekes arab artistának aki azt móda magárú hogy homokos, ezért diszidált, és kérem európai főkakast aki mágáról se tudja kukorékol vagy kotkodál, mentsél meg mert otthon ezért kivégeznek.

Netek nektek újdonsült filozófus , azért mert kitöröltétek a brikettálásról való Hargitahegyről , Csíkszeredáról való élménybeszámolómat!

Előzmény: brikigép (6917)
brikigép Creative Commons License 2019.03.06 0 0 6917

3re3re3re76t

Szarok ebbe a fórumba, leírtam fél oldalt, egy valamit mellé löktem és rögtön bejött német fórum, nem tudtam visszacsinálni, ha két kézzel , lábbal is nyomom a billentyűket akkor se jön be a német oldal!Pedig nagyon tanulságosat Írtam be!Majd ha a fórummotor helyre jön!

Előzmény: brikigép (6916)
brikigép Creative Commons License 2019.03.04 -1 0 6916

Szia!

Már eladtam tizenvalahány csigás gépet, sajnos csak kettő ember tud rajta rendesen dolgozni.Volt hidraulikus automata is de az meg árához képest nemigen termelékeny.

Úgy döntöttem egyszerű csigás gépet nem adok többet, hanem kombinálom excenterrel, így kapacitása háromszorosra nő, könnyebb is vele dolgozni, nem kell túlfűteni, üzembiztosabb és megőrzi a csigásra jellemző pini-kay szintet ami a tűzön jobb mindegyiktől. Igaz ez többe kerül de nem kell szégyenkeznem érte ha netán a kezelője nem a legjobban ügyes. Kisebb gépem legalább 500kg/óra a nagyobb meg 1 tonna /óra.Kell hozzá rendes háromfázis 40 A minimum.

Előzmény: Isti betyár (6906)
forgione1 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 6915

Köszi :-)

 

Inkább kérdeztem, minthogy zsákutcába fussak mázsányi reklámújsággal :-)

Előzmény: 965HD (6914)
965HD Creative Commons License 2019.03.03 0 1 6914

Igen, ezek is szétáznak. Én vegyesen szoktam áztatni, kartonpapír és más vékonyabb papír, vegyesen. 1 hét alatt szétázik, utána betonkeverő géppel össze keverem. Szép pappírpépet készít és nem fáradsz el. 

Előzmény: forgione1 (6913)
forgione1 Creative Commons License 2019.03.02 0 0 6913

Ezt értem, köszi.

 

Arra voltam kíváncsi, hogy ezek a fényes reklámújságok szétáznak e a vízben, mint pl. a kartonlap. 

Mert gondolom csak szétkell őket áztatni, hogy pépes állagot kapjuk, amihez aztán persze keverhetünk forgácsot fűrészport.

Előzmény: 965HD (6912)
965HD Creative Commons License 2019.03.02 0 0 6912

Szia. Tudtommal használható, valahol azt olvastam. Én amúgy beleteszem és nem ég rosszul. Amúgy bár mit hozzá lehet tenni a papírhoz, csak arra kell figyelni hogy ne szennyezze jobban a környezetet a füstje. Amit a kazánban elégetsz az brikettálható gondolok itt forgács, biomassza, stb. Legalább is én így értettem. De például beleteszed a fűrészport a brikettbe simán elég, és nem kell vigyázni vele hogy robbanjon mert úgy már darab áruként üzemel. Ha brikettet veszel az is fűrészporból készül vagy egyébb hulladékból Üdv

Előzmény: forgione1 (6911)
forgione1 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 6911

Brikettnek milyen papír jó?

 

A fényes, selymes reklámújságok is használhatóak????

forgione1 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 6910

.funyirasbol szarmazo funyesedeket

 

Amit fűnyíróval vágtál le?

Azt inkább komposztáld :-)

Az ilyen nyesedéket folyamatosan kellene forgatni, különben rohad, penészedik.

 

Amúgy is mit vársz egy fűszáltól?

 

Még a szalma (búza szár) sem a legjobb brikettnek a felhasználói tapasztalatok alapján.  Pedig az eleve száraz ahogy kombájn levágja.

 

Nád már esélyesebb, de legjobb bármilyen fának forgácsa, fűrészpora.

Amihez ingyen vagy kevés pénzért hozzájutsz.

Előzmény: au123456 (6908)
au123456 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 6909

az elozo bejegyzesemhez hozzafuzve meg hogy tegla alaku brikett kapcsan kerdezem a lent leirtakat...

au123456 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 6908

Sziasztok! Elore is elnezest kerek de uj belepo vagyok igy nem tudom hogy volt e errol szo.....

  kerdesem a kovetkezo...funyirasbol szarmazo funyesedeket miutan kiszaritom..esetleg jo lehet vegyitve papirral ill fureszporral brikettnek?  - gondolok en itt arra hogy esetleg meg terhalositana is az anyagot? esetleg valakinek tapasztalat effelol? esetleg az egeserol?

Isti betyár Creative Commons License 2019.02.12 0 0 6907

Valami hasonlót. Akár negyede teljesítménnyel is.

https://tinyurl.hu/uTHX/

 

Jó nagy áruk van.

Isti betyár Creative Commons License 2019.02.12 0 0 6906

Sziasztok!

 

Örülök, hogy van ilyen fórum, igaz még nem sokat olvastam rajta. De kezdetnek lenne 3 kérdésem.

 

1. Ilyen tömörítőcsigát hol lehetne kapni? Esetleg csináltatni.

2. Miért kell melegíteni a csövet és melyik részén?

3. Óránként hány kilógram brikett állítható elő egy csigás géppel?

 

Magamról: Mezőgazdasággal foglalkozunk. Évente több tonna gabona szalmát hagyunk a földeken, mivel nem nagy ára van és kereslet se helyileg, így nem nagyon éri meg bebálázni. Bebálázva is legjobb esetben szezonba 3000-ért ha elviszik, de lehet, hogy csak 2500, akkor meg már humusznak kint marad. Na már most ebből következne, hogy évente egy hektáron 100 mázsa szalmát tudnék 40 ezer költségből begyűjteni. Ennek a fele brikett is elég egy fűtési szezonra. (Részemről a bálázásért kell csak fizetni meg egy-két kanna üzemanyagból megvan a behordás.) És akkor még a kukorica szárról nem is beszéltünk, bár szerintem azt nehezebb lenne brikettálni. Egy szó mint száz, de alapanyag lenne hozzá.

Így most komolyan elgondolkodtam egy brikettáló építésén.

Gondolkodtunk szalmabálás kazánba is, de a vegyes tüzelés mellé most beépíteni még egy kazánt plusz puffert sem olcsó és macerás.

Olvastam lentebb a hidraulikus gépekről, de én szalmához szerintem lassúnak tartanám. Tudom egy daráló is kell hozzá.

 

Vastagfalú 60mm-es belső furatú hidraulika csövem már lenne hozzá. Hajtóműves motor is. A többit meg össze kéne szednem.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!