Keresés

Részletes keresés

vlevi70 Creative Commons License 2019.04.26 0 0 8491

Minden szolgáltatónál más-más tömörítéssel (bitráta) adják az adásokat.

Ha túlságosan letömörítik, akkor látványosan romolhat a képminőség.

Nem ismerem a T-s adásokat, de ha van különbség, akkor ez lehet a háttérben.

 

Előzmény: emp (8490)
emp Creative Commons License 2019.04.25 0 0 8490

tényleg rosszabb a képminőség?

ez meglep, de amúgy nem akarok váltani, csak a lehetőségnek örülök.

Előzmény: BBéci (8489)
BBéci Creative Commons License 2019.04.24 0 0 8489

 A T többnyire IPTV rendszerrel szolgáltat, aminek a képminősége jelentősen elmarad a UPC kábelesétől. Nekem ingyen sem kellene. Ráadásul beltéri egység (set-top box) nélkül nem használható.

Előzmény: emp (8488)
emp Creative Commons License 2019.04.23 0 0 8488

ma megjelent valami hirdetmény a házban, hogy bekötik s Telecomot  -   így c-vel  :)

 

én nem láttam, de örülnék neki, ha nem csak egyetlen szolgáltató lenne elérhető, hazafelé igyekszem nem elfelejteni, és megnézni

emp Creative Commons License 2019.03.23 0 0 8487

már megkötve :)

kb 2000-rel olcsóbb lesz a csomag, a netet drágábban adják benne.

 

nem érdekel, ennek is örülök.

Előzmény: MZ/Y (8486)
MZ/Y Creative Commons License 2019.03.23 0 0 8486

Azért vetettem fel, mert írtad, hogy 500 ft-ot megér, hogy nem vagy kötött. Mivel úgysincs más, nem ér meg 500 ft-ot. :)

 

Engedménnyt adni nem tud a upc iroda. Tud adni az üzletkötő. De a fb oldalukon keresztül még többet tudnak adni. Én a fb privátot próbálnám (és kérni, nem követelni!), de persze megkérdezhetsz egy üzletkötőt is.

Előzmény: emp (8485)
emp Creative Commons License 2019.03.23 0 0 8485

nálunk a házban csak UPC van, költözni meg nem nagyon akarok.

a héten szereltek föl egy újabb klímát a lakásban :)

Előzmény: MZ/Y (8484)
MZ/Y Creative Commons License 2019.03.23 0 0 8484

Csodálom, hogy nem hívtak. 2 dolgot tehetsz, ha úgysincs más szolgáltató és hűséget vállalnál. Vagy vársz, vagy írsz privátban a fb-on, hogy régi kedves ügyfélként mit tudnak ajánlani.

Előzmény: emp (8483)
emp Creative Commons License 2019.03.23 0 0 8483

köszi szépen!

 

a múlt havi számla végén valóban megtaláltam ezt a szöveget, és az új árszabást is.

 

érdekes, eddig ha bármire rá akartak beszélni, mindig fel tudtak hívni, és személyesen győzködtek.

 

amúgy 500 forintot megér, hogy nem vagyok kötött.

 

talán érdemes lenne megnézni, hogy 1-2 éves hűséggel elérhető-e valami érzékelhető árcsökkenés.

Előzmény: Mayan (8482)
Mayan Creative Commons License 2019.03.22 0 0 8482

Nem járt le a hűséged? Nekem azért emeltek most pár száz forintot. Előző havi számla végén írták.

 

Tájékoztatjuk, hogy az Ön korábbi határozott idejű szerződése helyébe lépő határozatlan idejű szerződése, és a 2/2015. (III. 30.) NMHH rendelet 13 §-a alapján a Szolgáltató jogosult a szolgáltatás díját a fogyasztói árszínvonal változásának megfelelő mértékben évente egy alkalommal módosítani, ezért az Ön havidíja az itt meghatározottak szerint változik.
A m
ódosítás az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény 132.§ (2) bek. a) pontja alapján nem eredményezi a szerződés feltételeinek lényeges módosítását.

Előzmény: emp (8481)
emp Creative Commons License 2019.03.22 0 0 8481

a képeket akartam rendesen betenni, de csak ezek a linkek jöttek össze.

 

szal volt némi áremelés, de nem emlékszem, hogy szólta volna.

 

pont a NET, amit "tömegtermékké" tett a Tompi az áfa csökkentéssel kúszik vissza a luxus kategóriába :)))

 

ti tudtatok róla?

emp Creative Commons License 2019.03.22 0 0 8480

ehavi

 

bocs, de egyszerűen nem megy másképp.

csak egy kis áremelést akarok illusztrálni

Előzmény: emp (8479)
emp Creative Commons License 2019.03.22 0 0 8479

múlt havi

emp Creative Commons License 2019.03.22 0 0 8478

na majd mingyár :)

Előzmény: emp (8477)
emp Creative Commons License 2019.03.22 0 0 8477

 

 

 

múlt havi:

 

blueye Creative Commons License 2019.03.21 0 0 8476

Ezert mondta a szerelo aki nalam jart h amig lehet tartsam meg a jo oreg 2 tuneres boxot.

Előzmény: imarko (8475)
imarko Creative Commons License 2019.03.21 0 1 8475

Egy kényszerű csere miatt UPC Horizon médiaboxot kaptunk, kértem hozzá felvételi lehetőséget is.

Szerelő telepítette. Külön internetet is kihúztak hozzá, mert kell a felvételhez, amit egy külső USB3-as 500 GB-os HDD-re ment. Ez lehetővé teszi a nézett műsor megállítását és folytatását.

Sajnos a boxban csak egy tuner van, csak a nézett műsort veheti fel, vagy egy olyan időpontban lehet felvenni, amikor nem nézzük a TV-t.

Vissza nézés funkció is van ( nem minden csatornánál és nem minden műsort). Egy hétre visszanézhető sok műsor!

Sajnos a box kezelése alapvetően a menürendszer sok szintjén keresztül lehetséges, fiataloknak ez nem gond, de idősebbeknek problémás. Nem használják ki a rengeteg gombos távirányító minden gombját! Rossz koncepció.

Személyre szabása nincs jól leírva a kézikönyvben, sőt az UPC sem tud róla mindent. Kutakodással találtam egy nagyon jó személyre szabási lehetőséget. 

Közreadom, hátha sokaknak jól jön!

 

A Horizon médiabox személyre szabási lehetőségei nincsenek megfelelő módon dokumentálva. Néhány fontos beállítás hiányzik a kézikönyvből:

 

1.Gyors csatorna váltási lehetőség.
A középső kereszt alakú vezérlőgomb lefele mutató nyíl gombját nyomva tartva kb 2 mp múlva a képernyő bal oldalán a nézett műsor felett függőlegesen, halványan megjelennek a csatornák sorszámai és logói. A le-föl nyíllal görgethetjük őket, a középső mindig nagyobb méretben jelenik meg. Ha a kívánt csatornát elértük (az kinagyítódott) az OK gomb megnyomásával arra a csatornára váltunk át. Ha vissza kívánunk térni az előzőleg nézett csatornára, akkor a (BACK) balra nyíllal megtehetjük. A nyíl újabb megnyomásával visszatérhetünk az előtte nézett csatornára.

 

2. A menürendszer több szintjén és rétegében, valamint 140-180 csatorna között bóklászni nagyon idegőrlő dolog. Sajnos a távvezérlő sok gombja nincs kihasználva direkt váltásokra, vezérlésekre.
A kézikönyv leírja, hogyan lehet kedvenceket kijelölni és rendezni. Ez működik. Fura, redundáns módon két helyen is! Lényeg, hogy megszerkesztettük 40-60 csatornás kedvenceinket. Ekkor a sorszámok 1 től növekednek folyamatosan.
Hogyan lehet beállítani, hogy a GUIDE-t megnyomva a KEDVENCEK lista látszódjon, s a CH+ és CH- gombokkal a KEDVENCEK között lépkedhessünk csak?
Nagyon furmányos módon!
Nézzünk egy olyan csatornát, amelyik nem nézhető vissza. Nyomjuk meg az OK gombot, ekkor a vízszintes fénycsík alatt középen MOST NÉZETT, tőle balra az ELŐZŐ felirat is szerepel. A kereszt alakú vezérlőgomb balra nyilával az ELŐZŐ-re lépünk. Kiválasztjuk alatta a BÖNGÉSZÉS KEDVENCEK KÖZÖTT menüpontot, majd MENÜ gombbal kilépünk. Ha megnyomjuk a GUIDE gombot, csak a KEDVENCEK-et listázza! Ha a CH+ és CH- gombot használjuk, akkor az is csak a KEDVENCEK között lépked! Ráadásul még egy meglepetés: ha kikapcsoljuk a TV-t STB-t, és amikor újra bekapcsoljuk, ebben az üzemmódban marad! Ha a KEDVENC-eken kívül más csatornát szeretnénk nézni, vagy Kedvencekhez adni, akkor a leírt módszert megismételve visszakapcsolhatjuk a teljes csatorna listát. De gyorsabb és egyszerűbb az előző pontban leírt gyors csatorna kijelölést alkalmazni, mert az minden esetben az összes csatornát pásztázza végig,

pcscs Creative Commons License 2019.01.29 0 0 8474

Kábelmodem a neve.

Nállam.

Előzmény: szotyi54 (8473)
szotyi54 Creative Commons License 2018.12.09 0 0 8473

Olyan wifis routert keresek amelybe koax bemenetel van. Hol lehet kapni és mi a neve?

lildiko Creative Commons License 2018.11.12 0 0 8472

Megnéztem. Műsora válogatja, van, amelyik visszajátszható és van, amelyik nem.

Előzmény: Törölt nick (8471)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.12 0 0 8471

Nálatok a Spíleren megy a Müsorvisszanéző? Nálam nem

Előzmény: Törölt nick (8470)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.12 0 0 8470

Nálatok a Spíleren megy az adás visszanéző? nálam nem

*upc*** Creative Commons License 2018.10.24 0 0 8469
pontos angol neve
FTTH CAtv receiver
digi is ezt használja ONT elott 15-20$
kis dobozka
optika/coax
Előzmény: BBéci (8467)
*upc*** Creative Commons License 2018.10.24 0 0 8468
manager router kell neki.
modem mod: bridge mode
csak OLT keresztül lehetseges átkapcsolni
kell gigabit(1GB/s)wan-lan router
Előzmény: mcll (8464)
BBéci Creative Commons License 2018.10.23 0 0 8467

Az optikai csak éppen bemegy a házba, lakásba, egy átalakítóba, onnan koaxiális megy tovább.

Előzmény: Törölt nick (8466)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.21 0 0 8466

1-3 év és optika lesz midnenhol. 2019 derekán koax kábelt falazni badarság. 10 éve sem javasoltam volna, most már főleg nem..........

Előzmény: vaspapucsok (8456)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.21 0 0 8465

Én is külön routerrel csinátlam meg. Vettem egyet 5 ezer volt, ott beállítottam mindent ami kellett.

Előzmény: vilk (8463)
mcll Creative Commons License 2018.10.20 0 0 8464

Beszerzel egy komolyabb gigabites routert amiben van ilyen funkció. Aztán a UPC Connectboxot átállíttatod modem módra, így azon a routerfunkciók ki lesznek kapcsolva, a login a rendszerbe meg a saját routereden fog megtörténni. A Connectbox ekkor csak modemként fog funkcionálni, azon se WiFi se egyéb más nem fog működni.

A beállításokhoz azért kell majd némi router- és informatikai ismeret is.

A Connectboxon sajnos ezt sehogy sem tudod megoldani. Nekem Mikrotik routerem van, de azt nem ajánlom, mivel ott az alapbeállításokhoz is Mikrotik ismeret kell (teljesen másképp működik, igaz aki ismeri az minden meg tud vele oldani, mivel ez egy SoHo router).

Előzmény: vilk (8463)
vilk Creative Commons License 2018.10.20 0 0 8463

Hali! Nem tudom az internetet korlatozni a upc connect boxon,mert nincs ilyen lehetoseg,hogy tudnam maskepp vmi program?ido korlatott szeretnek beallitani bizonyos eszkozokon!

ypolito Creative Commons License 2018.09.28 0 0 8462

Sziasztok!

 

Sikerült valakinek bridge módba rakni connect boxot? A ciscoval nem volt gond, de ez konkrétan kifagy ha átállítom és leokézom. Csak egy reset segít rajta.

 

Üdv

P.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!