Keresés

Részletes keresés

borostyan37 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 25

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni a tapasztaltabb utazóktól. Jövő nyáron a fiammal Görögországba szeretnénk menni nyaralni. Sajnos se autónk se jogsink nincs ezért tudom kissé behatároltak a lehetőségeink. Vagy busszal vagy repülővel mennénk. Igazából miután a fiam nagy vízimádó főleg a homokos lassan mélyülő helyek jönnének szóba. Persze az is lényeges, hogy elérhető távolságban azért lehessen csavarogni, kirándulni, nézelődni.

Szeretnénm megkérdezni Ti mit ajánlotok. Merre menjünk. Pár hely amit kinéztünk: Zakynthos, Sarti, Santorini, Korfu. Persze ezek csak tervek. És ezeken a helyeken belül merre? Előre is köszönöm a segítséget. Minden ötletet, tanácsot, javaslatot szívesen fogadunk.

 

üdv Ildikó

blaze73 Creative Commons License 2009.08.17 0 0 24
szerintem nézz át a másik forumba, az pörög ez kissé "halott"

Korfuról
Előzmény: fethije (23)
fethije Creative Commons License 2009.08.07 0 0 23

Sziasztok !

 

Szept 12-én utazunk a wizzairrel Korfura.  Sidariban fogunk lakni, kérdésem, hogy van-e valaki aki szintén oda szeretne jutni a reptérről és " közösködnénk " ?

Esetleg ha tudjátok, hogy hol érdemes autót bérelni , azt az infot is megköszönöm.

 

ppippa Creative Commons License 2009.07.28 0 0 22

Sziasztok!

 

Nekem egy olyan kérdésem lenne egy olyan emberhez, aki már volt Korfun, és meg tudná mondani, hogy ezen a szigeten az árusoknál lehet-e vásárolni különféle görög mitológiás sakkot (többféle méretben és mitológiával létezik, réz és ezüsttel futtatott díszes sakk, pl. Herkules a király, Afrodité a királynő)

 

 

 

 

schlymy Creative Commons License 2009.07.24 0 0 21
sziasztok

aki az apollon travellal szeretne utazni:
van egy 20 ezer ft értékű utalványom, amit az idei apollon travel nyári katalógusában szereplő utakra fel lehet használni.(az akciós utakból is levonják a 20 ezret)
15 ezer forintért odaadom aki akarja.(végülis ha valaki utazik az apollonnal, nem olyan rossz ha ezzel is meg tud az út árából spórolni 5ezret)így én is jól járok, és az is, aki felhasználja.én azért nem használom fel, mert idén olyan helyre megyek nyaralni, ami nincs az utazási iroda kínálatában.ha valakit érdekel,akkor e-mailt kérek!vzoliv@freemail.hu
tomieseni Creative Commons License 2009.07.21 0 0 20

Sziasztok,

 

Volt valaki mostanában Korfun a Messongi beach holtelben? Tapasztalatok? Milyen volt? Tényleg elég gáz hotel?

kria86 Creative Commons License 2009.06.18 0 0 19

Hello!

 

Ha valaki menne júliusban  bármikor görögo.-budapest-görögo útvonalra, min. 1 hét, de lehet több az oda és vissza ut között, 2-en csatlakoznánk.

Teljesen felxibilesek vagyunk idő/hely kérdésben.

 

Köszi:

Rita

vizituras Creative Commons License 2009.06.15 0 0 18

Üdv!

 

Mi is mennénk a MIKE apartmanba.Érdekelnének a következők:

 

-van-e konyhája és fel van-e szerelve alapvető dolgokkal pl. edények, mikro, sütő...

-a szoba csak légkondival elviselhető?

- általánosságban KORFUN melegebb van, mint itthon?

-zajos a környék?

 

 

A fórumon eggyel lejjebb voltak egyéb kérdéseim is, ha azzal kapcsolatban is tudnál valamit, megköszönném!

 

 

e-mail cimem: vizituras@vipmail.hu

Előzmény: 1000blabla (7)
vizituras Creative Commons License 2009.06.14 0 0 17

Üdv!

 

 

Néhány Korfus kérdés:

-az unitravel ut.iroda ajánlja az Arillasban lévőNapoleon apartmant.Járt-e ott valaki és mi a tapasztalat?Van légkondi,mert a prospektus nem irja?

 

-egy olyan motor,ami 2 személyes/nem kell feltétlenül nagy köbcentis/ bérlése 5 napra kb mennyi?Kell-e hozzá nemzetközi jogsit kiváltani?Ha igen mennyibe került ez Magyarországon?Kauciót kell-e lerakni vagy dombornyomott kártya muszáj-e?Ha "sima"kártyád van,az kizáró ok?Van-e a motorhoz biztosítás?Mi van,ha valahol lerohadsz vele?Telefon?

 

-millyen  a közlekedési morál?Nem dúrják le a motorosokat a szerpentineken?

 

-van-e kiterjedt buszközlekedés a szigeten?árak?Tartják-e a menetrendet vagy csak olyan balkánosan?

 

Nincs-e esetleg valami sziget-buszbérlet/mint pl.Máltán/,amivel busszal bejárhatod Korfut?

 

Vannak-e esetleg helyi utazási irodák,ahol  be lehet fizetni a magyar ut.irodák által is ajánlott ugyanazon fak. programokat,csak töredékáron/mint pl.Egyiptomban/?

 

Volt-e valaki Korfuról Albániában?Egyedül a kikötőből megoldható az albán út vagy csak szervezetten?Milyen volt?

 

vizituras@vipmail.hu

the_goat Creative Commons License 2009.05.18 0 0 16

sziasztok

Tud valaki nekem infót adni hogy a Hotel Nautilus medencéje milyen mély és édesvizű e?

Köszi
Goat
Lilmole Creative Commons License 2009.04.29 0 0 15

Helo Mindenkinek:)

 

Van valaki, aki július 11-én éjszaka (11 körül) érkezik meg korfuvárosba és indul fel sidariba, akár kocsival/busszal/taxival? Barátom ekkor jönne utánam sidariba, de egyedül nagyon dárga a taxi (kb. 50-60 euró), úgyhogy ha valaki szinén ebben a időben utazik és nem bán egy plusz embert vagy taxiba keres valakit hogy megosszák a költségeket írjon a niki.sidari@gmail.com címre;)

 

Egyébként Sidarit csak ajánlani tudom, nekem a szívembe lopta magát.. most dolgozok kint 3 éve, nézzetek be az IQ bar-ba ha ott nyaraltok;)

 

Minekinek jó utat!


 

monee00 Creative Commons License 2009.04.09 0 0 14
Még azt szeretném megkérdezni, h  ti kb. mennyit szoktatok költeni korfunk? én már tervezem: mindennap kaja (Paradise  vagy San Remo)+ 3napra autoberles + kalipso star (merre talalhato, mert nemakarom befizetni mint fakultativ program) + 2 nap motorberles + aquapark  - asszem ennyivel megelékszem...
monee00 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 13
köszi! de mit jelent az hogy "simán lehet tolni a csukásokat?"
kertex Creative Commons License 2009.04.07 0 0 12
//június legelején utazom és szeretném tudni hogy ilyenkor milyen meleg a víz?
simán lehet tolni a csukásokat!

//mennyiért lehet robogot vagy autot kolcsonozni
változó... attól függ ? köbcentis a gép + ? napra kölcsönzöd
egy 125 köbös robogót 120 EUR-ért el lehet vinni 5 napra, kissebbet olcsóbban

a legkissebb autók panda vagy matiz kb. 40 EUR / nap de ez is változó, érdmes több napra kivenni és kapsz engedményt + alkudni kell, kamuzni kell hogy egy másik kölcsönzőnél olcsóbban adják, és egyből engednek :-) (vagy nem) :-)



//20 ezer forintert vacsorát rendelnem vagy olcsobbak az ottani ettermek ajanlatai
nagy kölönbség nincs a kettő között, sztem nem éri meg, mert megköti az embert időben, ne rendeld meg, olcsók a kaják

10-20 EUR igen jó kajákat lehet kapni, egy pizzza 10 EUR, gyros 1,5 EUR, görög kaják kb. 10 től indulnak. persze ezek is változók van ahol a duplája :-)
Előzmény: monee00 (9)
kertex Creative Commons License 2009.04.07 0 0 11
//Autoberles eseten melyik kolcsonzot ismered, ajanlod ? Ki a legjobb arban?
szinte mindegyik faluban van autó/motor kölcsönző az ár változó, ha több napra veszed ki engedményt kapsz, alkudni kötelező



//Tudnal tippet adni, hogy hova menjunk ha egy csendes, nyugis de NEM KIHALT helyre
messhongi-moaritika csendes és nem kihalt, jó a víz + part, van motor/autó kölcsönző, taverna is van elég, jó arcok a helyiek, a legzsúfoltabb hely paleokastrica

//ne zengjen a nemet/angol turistaktol
inkább olasz/athéni :-)

Előzmény: blaze73 (8)
blaze73 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 10
javasolom a "Korfuról" topic meglatogatasat.
az jobban porog mint ez.
Előzmény: monee00 (9)
monee00 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 9

sziasztok. sidarirol szeretnék érdeklődni... június legelején utazom és szeretném tudni hogy ilyenkor milyen meleg  a víz? lehet már furudni? érdekelne még az h mennyiért lehet robogot vagy autot kolcsonozni és megéri inkabb 20 ezer forintert vacsorát rendelnem vagy olcsobbak az ottani ettermek ajanlatai?

blaze73 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 8
Szia,

Autoberles eseten melyik kolcsonzot ismered, ajanlod ? Ki a legjobb arban?
Ha van tipped :)

Korfun meg nem, de Rodoszon es Kretan jartam mar : mindketto nagyon tetszett.
Iden juliusban ugy tunik Korfu lesz az "aldozat" :)

Tudnal tippet adni, hogy hova menjunk ha egy csendes, nyugis de NEM KIHALT helyre szeretnenk menni ahol szep tiszta a tenger *vizalatti foto a maniam* ?
Autot berelnenk ergo nem baj ha kisse eldugott helyen van - a lenyeg, hogy ne zengjen a nemet/angol turistaktol lehetoleg de ne is nyugdijas hely legyen ahol nincsen csak 2 taverna + 1 supermarket :) :)

Koszonom elore is ! :)
Előzmény: 1000blabla (7)
1000blabla Creative Commons License 2009.03.17 0 0 7

Sziasztok!

Korfu nagyon jó választás:) Én az uttóbbi 3 évben ott nyaraltam egy-egy hetet, de még harmadik alkalommal is meglepett a hely szépsége, harmadjára is tudott újat mutatni, ha tehetném idén is mennék.

 

Rövid tapasztalatom: az igazán szép, homokos strandok, látnivalók a nyugati parton, ill. északon vannak. A keleti oldal (ami főleg kavicsos) pang, nem sok az élet, aki bulizni vágyik az inkább a sziget déli csücskét válassza, vagy az ismert nyugati üdülőhelyeket, az tele van. (főleg angol fiatalokkal). 

 

Sokan leírták már, de egyszerűen kihagyhatatlan a robogó vagy kocsi bérlés. Mindkettőt próbáltam, a robogó vitte a pálmát. (tavaly kb. 22e Ft. volt egy hétre, de simán megérte!)

 

A szállásunk mindhárom évben Korfu várostól pár km-re délre, Peramában volt. (Mike apartman, önellátás). A szállás nem egy nagy kaland, de olcsó és elfogadható, és van egy medencéje is. Ha csak arra kell, hogy éjjel legyen hol aludni akkor egész jó választás, de a tengerpart (a partmenti út túloldalán, kis gyaloglással elérhető) az szerintem kiábrándító, szóval csak motorbérléssel ajánlom. Cserébe nagyon közel van Korfu, ahol zajlik az élet, és persze gyönyörű, akár busszal is be lehet ugrani.

 

Ami miatt belekezdtem ebbe a leírásba, az egy ígéret, amit barátaimnak tettem: reklámozni szeretném azt az éttermet, ami miatt mindig (van olyan a társaságban, aki már 6-odjára!) Peramában nyaralunk. A hely neve Kritikos, Korfu városból Perama felé haladva az út jobb oldalán, Perama előtt. Íme a honlapjuk: http://www.kritikos.com.gr/en/html/restaurant.html

 

A feleség főz, a férj és a fia szolgálnak fel, látszik hogy ez nekik nem csak munkahely, és ez teszi igazán hangulatossá a helyet. Beszélnek angolul, és -ha látja hogy nyitott vagy rá- odaül egy kicsit beszélgetni az asztalodhoz, így beleláthatsz, hogyan élnek itt a helyiek.

 

A kaja mennyei, egyszerűen minden első osztályú, mi minden este ott vacsoráztunk. A legízletesebb görög ételeket itt ettem. Mindig volt valami kedves kis meglepetésük, egy tál frissen kockázott dinnye, csokik vagy ilyesmi. Ráadásul fergeteges koktélokat kever a pasi, látványos díszítéssel. A "69-er" c. koktélját (amit direkt a tavalyelőtti nyaralásunk miatt újra felrakott az itallapra) meleg szívvel ajánlom, a kedvencünk.

 

Remélem, hogy többeknek lesz alkalma arra járni, és részesülni az élményből.

 

 

 

  

 

demke Creative Commons License 2009.03.02 0 0 6
Terveim szerint nyáron kocsiba pattanok, Korfu, Lefkada, Kefaloniát szeretném bejárni. Kb. 3 hetesre tervezem az utat, de rugalmas vagyok. Keresek olyan útitársakat, akik benne vannak egy ilyen kalandban. Részletesen erre az oldalra tettem fel, gyertek velem!
kvalcsi Creative Commons License 2009.02.20 0 0 5
Sziasztok! Új, Görögországgal kapcsolatos (többek között Korfuról) szóló könyv jelenik meg márciusban. Bövebben itt: http://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=447&start=0
futóék Creative Commons License 2009.01.30 0 0 4

Ajánlom figyelmedbe a Korfuról  topikot...

 

Előzmény: kissgy (3)
kissgy Creative Commons License 2009.01.20 0 0 3

Üdv!

 

Mi is Korfura szeretnénk menni a nyáron. Minden tapasztalat és beszámoló érdekel. Nem tudja valaki hogy melyik szállodából van jó rálátás a repülőtérre és az érkező, induló repülőkre. Elsősorban ilyen szálloda érdekelne.

widus Creative Commons License 2008.01.16 0 0 2
Köszi a tippet! Isten bizony kerestük, és sosem dobta ki a rendszer! Csak a "bulirepcsi" topicot adta ki, ha beírtuk a keresőbe, hogy "korfu".
Nem leszek szomorú, ha nem írnak ebbe a topicba az utazók, nekem az volt a fontos, hogy Korfuról is hasznos infókat kaphassak!
Ha mégis tovább működik ez a topic is, annak csak örülök!
Előzmény: qwer1234 (1)
qwer1234 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 1
DAKAR Creative Commons License 2008.01.14 0 0 0
Már van K0rfu-topic :-)
widus Creative Commons License 2008.01.14 0 0 topiknyitó
Kedves, Korfut megjárt Fórumozók!

Idén nyáron mi is erre a csodás szigetre szeretnénk eljutni. Az elmúlt években Rodoszon és Törökországban jártunk és innen az Index-fórumokról rengeteg tapasztalatot gyűjtöttünk. Korfuról nem találtam topikot, így jött az ötlet, nyitok egyet.:)
Úgy gondolom sokan vannak, akik már jártak Korfun és szívesen megosztanák negatív-pozitív tapasztalataikat. Mindenféle információt szívesen fogadok! Mert jön a nyár idén is és irány Korfu!
Köszönöm! Widus

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!