Keresés

Részletes keresés

saukoo Creative Commons License 2008.01.06 0 0 693

1. egy fantázianév volt megjelölve.  ha holnap reggel összeraksz gyurmából egy biciklit az erkélyen, semmi akadálya, hogy Hattyúnak nevezd el.

 

2. Nekem tök mindegy, ha a a végén 41eFt -ért  (tehát kb. reális áron) vettek biciklit, bár kicsit ez is drága.  ha az inflációt hosszáveszed 2002 óta.

Előzmény: Törölt nick (691)
saukoo Creative Commons License 2008.01.06 0 0 690

mert nem tudtak volna megfelelni a posta által támasztott szervizkövetelményeknek.
Höhö.

 

Bezzeg egy pár személyes győri cégecske  (a kerékpárok árának 1%-át elérő tőkéjével meg tud felelni ?  Nem igaz, hogy nem érzed, hogy kilóg a lóláb.

Előzmény: Törölt nick (688)
saukoo Creative Commons License 2008.01.06 0 0 689

Ez most mire akar lenni példa ?   nem értelek.

 

Erre, hogy lehet olcsóbban is biciklit venni ?

 

Összesen 125 168 887 Ft + áfa
Összesen:  3009 db

 

= 41.598.- Ft / kerékpár  (átlagár) ?

Előzmény: Törölt nick (686)
saukoo Creative Commons License 2008.01.06 0 0 687

Hallgassunk meg egy szakembert

 

A korábbi szállító, a Schwinn-Csepel Kerékpárgyártó és -forgalmazó Zrt. kereskedelmi vezetője, Palotai Iván azzal együtt is sokallta a kerékpárok árát, hogy az általuk korábban szállított modellel ellentétben ezek már alumíniumvázasak. Kifejtette, csak azért nem indultak a pályázaton, mert nem tudtak volna megfelelni a posta által támasztott szervizkövetelményeknek.

 

Forrás: http://www.vasarnapreggel.hu/index.php?apps=cikk&d=2008-01-06&r=2&c=651048

 

saukoo Creative Commons License 2008.01.06 0 0 685

Ennek ellentmond, hogy volt második helyezett pályázó, aki csak az árral veszített.

 

Valaki itt irta, hogy a második helyezett is ugyanezzel a KRPAN kerékpárral nevezett, (csak kicsit többet tettek rá az árra, így nem nyertek)

 

 

Előzmény: Törölt nick (683)
SanyaX Creative Commons License 2008.01.06 0 0 682
Az angol árakkal való összevetés nagyon szerencsétlen, ott a benzin is sokkal drágább és magasabb az átlagos árszínvonal.

És amúgy semlehet egy kiragadott adatot öszevetni, az egész szerződést kéne látni.

---
Arra is kíváncsi vagyok, hogy ez a Cronomicsoda túléli-e a választásokat, ha odlaváltás lesz, és ha netán nem, akkor kinél lehet érvényesíteni az öt év garanciát.
Előzmény: Törölt nick (681)
Steckdose Creative Commons License 2008.01.06 0 0 679
"épp idelent a topicban rakott össze egy topictárs műszakilag megfelelőt "kommersz" cuccokból"

Várjál csak: ez a topiktárs vszleg én lehettem. Én valóban MŰSZAKILAG megfelelőt raktam össze fejben, tehát olyat, ami egy postás segge alá megfelel. Azt, hogy az adott bringa most A TENDERKIÍRÁSNAK megfelel-e, nem tudom, mert nem ismerem a tenderkiírást. Lehet, hogy nem, mert mondjuk ilyen műanyag a sárvédője, és nem olyan. Vagy mert 28"-as a kereke és nem 26"-os. Vagy ilyesmi, a műszaki megfelelőség szempontjából kegyetlenül ""fontos"" kikötés.
Előzmény: Törölt nick (675)
Steckdose Creative Commons License 2008.01.06 0 0 678
"Először az volt, hogy miért negyedmilla a bringa, amikor kb 130e lenne a reális ára. Amikor kiderült, hgoy annyi is, akkor meg semmi sem volt jó."

Nem először az volt (részemről legalábbis), hogy miért negyedmilla a bringa, amikor kb HATVANÖT-HETVENEZER lenne a reális ára. Amikor kiderült, hogy "csak" 130, akkor az pont emiatt még mindig nem töltött el elégedettséggel enbem.
Előzmény: Törölt nick (670)
saukoo Creative Commons License 2008.01.06 0 0 677

de nehéz a felfogásod.

 

én azt mondtam, hogy nincs biztosíték (legalábbis nem olyan mértékű, hogy számitana), de van egy olyan szándékosan terjesztett téveszme, hogy kis cég ne is induljon, mert nem neki való az ilyesmi. (ne kavarjon bele mindenki a 'nagyok' (értsd: csókosok) dolgába)

erre te állitottad, hogy igenis van kemény biztosíték, hogy kis jelentéktelen kis cégek ne indulhassanak.

erre itt van a példa is, hogy mégis tudnak indulni (meg máskor is volt már, hogy 1-2 személyes, előző nap alakitott cégek szoktak ilyesmit nyerni nem ritkán)

 

most akor magaddal vitatkozol tulajdonképpen ?

Előzmény: Törölt nick (676)
pindiy Creative Commons License 2008.01.06 0 0 674
nyilván a két kerék specialitása miatt a Ferrari nem indult, bár a kinálati árral még elbírt volna.....
Előzmény: macmester (668)
macmester Creative Commons License 2008.01.06 0 0 668

Mivel dög vagyok visszaolvasni néhány kérdés:

Mennyibe kerülnek a bicajok, azza kb. mekkora a szlovén félnek kifizetett  összeg?

Milyen ütemezésü a kifizetés?

A szervízkifizetés hogy zajlik? évente stb...

Milyen költsége leht a szervíznek?

 

 

amúgy elég érdekes a kiírás 1 gép felelt csak meg :(

Előzmény: pindiy (667)
pindiy Creative Commons License 2008.01.06 0 0 667
"A posta által kihozott "nyertesnek" ezt az egész szervíz infrastruktúrát ki kell majd építenie, vagy bérelnie, ami annyit jelent, hogy az extraprofitjába ez is belefér."

hogyne, ha felvette a pénzt másnap felszámolja magát oszt annyi.....
Előzmény: Sir Balamber (611)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 666
Nana, a mobilpostát nekem kell várni, a sima posta meg engem vár.
Előzmény: Törölt nick (652)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 665
Igen, ez így elképzelhető. DE, hogy mit képzelünk mi és mi a valóság az legalább kettő. (Kóka pl pénztárgépek eladásával szerezte első millióit mégis majdnem belecsúszott egy ÁFA-csalásos buliba. Számla, vagy nyugta, nem jó a dátum, nincs APEH logó, a szórakozóhely két hónap múlva már másik programmal számláz.) Itt is valszeg lehet korrekt vagy korrektnek tűnő kifutást adni a dolognak. Amit én hiányolok, az a tényfeltáró újságírás.  (Clinton is csak egy sárga folton bukott le............................)
Előzmény: Törölt nick (628)
Proficiat! Creative Commons License 2008.01.06 0 0 664
Van pár doboz gyufám is elfekvőben, 60 forintos darabáron, csak neked, ha megveszel egy millót, odaadom 50-be. A béroffolók keze jobban remeg, ezért speciális faötvözetű gyufa kell nekik, na nekem pont ilyen van.
Előzmény: Proficiat! (663)
Proficiat! Creative Commons License 2008.01.06 0 0 663
Vakvágány, bizony, oda viszed a topikot. A postások kövérek, ezért kell nekik 230-ért a bicigli, értjük, elvtárs, nincs több kérdés.

Esetleg az, amit Föl föl vitézek barátom kérdezett meg crentől a minap: megvennéd az eladó bringámat?
Előzmény: Törölt nick (654)
ujvonal Creative Commons License 2008.01.06 0 0 662
Ezt hívják mutyizásnak !!
saukoo Creative Commons License 2008.01.06 0 0 661
* jav.   vagyona   jegyzett tőkéje.
Előzmény: saukoo (660)
saukoo Creative Commons License 2008.01.06 0 0 660

egy három fős, 500eFt "alaptőkéjú" bt-vel 

 

Na látod, most épp egy ilyesmi cég nyert.   a nyertes cég teljes vagyona a biciklik értékének 1%-a.

Előzmény: Törölt nick (649)
sppriv Creative Commons License 2008.01.06 0 0 659
Ha meg nem vagy teljesen hülye, akkor valószinű pártaktivista vagy provokátor vagy.
Előzmény: sppriv (658)
sppriv Creative Commons License 2008.01.06 0 0 658
Gondolom ha van egy céged, és ismerve a magyar helyzetet látsz egy közbeszerzési kiírást ami pontosan megfelel egy már létező gyártmányra, akkor te akár 100 e Ft.-t is költesz arra, hogy versenybe szálljál? Ha igen akkor teljesen hülye vagy.
Előzmény: Törölt nick (639)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 657
mi a baj a dologgal:

a kozbeszerzes celja az, hogy az adott feladat ellatasara a leggazdasagosabb megoldast valassza, es nyilt verseny legyen a beszallitok kozott.

ha a palyazati kiiras indokolatlanul szukiti a felteteleket, mint most, amikor csak egy gyarto egy konkret tipusa felelt meg, akkor nem lesz verseny.

Előzmény: Törölt nick (645)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 656
potkocsibol osszesen par tucatot rendel a posta.
Előzmény: Törölt nick (644)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 655
tiz husz kilokon ugralsz, pedig csak azt kene belatni, hogy ha a magyarorszagi kozbeszerzesek 90%-a korrupt vagy szabalytalan (HVG cikk), akkor miert pont ez a korruptnak vagy szabalytalannak latszo eset lenne kivetel...?
Előzmény: Törölt nick (654)
Steckdose Creative Commons License 2008.01.06 0 0 653
"A futárbringán nincs harminc kiló cucc, esetleg pótkocsi..."

30 kiló cucc a postáskerón sincs, mert lejjebb írta az egyik volt postás, hogy 20 kiló a limit.

"annak kifejezetten gyorsnak kell lennie a címek közti cikázáshoz"

Pont ezért drágább, mint a postás - no meg az egységnyi időre vetített kb. 3-4-szeres futásteljesítmény kibírása mián.
Előzmény: Törölt nick (644)
saukoo Creative Commons License 2008.01.06 0 0 647

Ez nonszensz, ekkora ajánlatok beadásához sokszázezer forintnyi ajánlati biztosítékot kell betenni,

 

Látod, milyen ügyes ez az egész közbeszerzés-néven futó korrupciós rendszer.  Még azt a tévhitet is terjeszti magáról a plebs között, hogy egy 'mezei-Gipsz-Jakab-kicsi-cég-Bt. vagy ?'  -- akkor ez nem neked való, csak a biztosíték több milliárd, eszedbe ne jusson a 'nagyok' dolgába bele se nézni ! :-)

 

Ha bármi biztosíték van egy ilyesmi esetén, akkor azt már a nyertes cégnek kell szolgáltatni.  Az ajánlattétel során nincs ilyen.  (annyira azért mégse pofátlanul korrupt e a rendszer, csak fű alatt az)

 

Előzmény: Törölt nick (639)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 642
hatezer darabert nem fognak sorozatgyartast inditani.
Előzmény: Törölt nick (639)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 641
de, pont olyan. azert hasonlitjak ossze sokan a futarbringakat a postas bringakkal.
Előzmény: Törölt nick (637)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 638
vazze, ezt mondjuk itt tizen: a posta palyazati kiirasat erre a bringara szabtak.
Előzmény: Törölt nick (636)
saukoo Creative Commons License 2008.01.06 0 0 635

Valaki irta, hogy szinte bármelyik gyártó képes lett volna a részletes (indokolatlanul leszűkített) feltételeknek megfelelő kp-t csak ezért a pályázatérti is akár legyártani.

 

Akkor erre nem reagált senki, erre irtam be, hogy kiírásnak ez a pontja zárja ki ezt elég ügyesen.   (senki nem fog egy prototipusba sok pénzt fektetni, csak egy valszeg felesleges fotózás kedvéért)

Előzmény: Törölt nick (634)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!