Keresés

Részletes keresés

sommar Creative Commons License 2009.05.21 0 0 14818
No persze, 29-30-án lesz Kecskeméten az István király, ezért nem lesz Komáromban nemcsak Imi, de Pali és Gyuri sem... Aki tud más v. több infot, legyen szíves...!!!
kiskrúdy Creative Commons License 2009.05.21 0 0 14817
Te már tudod, ki hol fog fellépni? Szerintem többünket érdekelne.
Előzmény: Gazuzem (14816)
Gazuzem Creative Commons License 2009.05.21 0 0 14816

A Csaf turné egyes állomásain mindig az szerepel, aki éppen ráér. Pl. Imi Komáromban sem lesz, mert más dolga van.

Előzmény: kiskrúdy (14812)
TLies Creative Commons License 2009.05.21 0 0 14815

Emberek!Minek újra szítani a tüzet? A Társulat szerepeinek szétosztása már a múlté, s teljesen lényegtelen, hogy akkor anno hogyan dőlt el, ahogy az is, hogy ki élvezheti azóta RM kegyeit... ez egy játék volt csupán, szabályok nékül, s a szerencsésebb győzött. Mindenki kiválaszthatta saját kedvencét, így RM illetve Szikora is ezt tették... s csináltak egy viszonylag jónak mondható társulatot :) Akiknek műsorait szereti nézni ak közönség, s azt hiszem, hogy ez a legfontosabb.

 

sommar Creative Commons License 2009.05.20 0 0 14814

Plakát a Csaf turnéról (lemaradt a szöveg)

Vasárnap ezek szerint nem fognak fellépni...

 

 

http://www.rimaszombat.eu/politika/csinaljuk-a-fesztivalt-kozkedvelt-eloadok-elo-musora-kiseri-az-mkp-lakossagi-forumat/
Előzmény: sommar (14813)
sommar Creative Commons License 2009.05.20 0 0 14813

 

 

a Csaf turné
Előzmény: kiskrúdy (14812)
kiskrúdy Creative Commons License 2009.05.20 0 0 14812
Vasárnap CsaF-döntő, állítólag élőben. Ugyanabban az időben az előzetes bejátszás szerint a döntőbe jutott Feke Pál és Vadkerti Imre fellép a CsaF-turnén, valahol a Felvidéken.
Akkor a Kell még egy szót a döntőben nem Feke Pali fogja énekelni? Vagy az élőnek beharangozott döntő újabb kamu?
sommar Creative Commons License 2009.05.20 0 0 14811
Az a dal nekem sem a kedvencem...nem is biztos, hogy szavazok rá....
CSak legalább a formaság kedvéért meg kéne várni, míg egy dal az előadójával együtt bekerül a döntőbe, oszt' lehet egyenesen a dobogó tetejére szavazni....
Azért az előadók a meghatározók ebben a műsorban is, volt már amikor egy dal továbbjutott és hipp-hopp "lecserélték" az énekest.......no nem is szavaztam többet a DALRA.....
Előzmény: árpi2 (14810)
árpi2 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 14810
Akkor szavazz Bogira! De nem hiszem, hogy annak a dalnak van esélye a dobogóra.
Előzmény: sommar (14809)
sommar Creative Commons License 2009.05.20 0 0 14809
Ez érdekes....hm...! de köszi a linket....
Már mindegy, de a szöveg így Boginál lenne jogos, hiszen az általa előadott dal már döntős....ha jól tudom....
Előzmény: árpi2 (14808)
árpi2 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 14808
Köszi, hogy szóltál, most már kék a tábla:
http://www.youtube.com/watch?v=4S-rrZfxdYQ&feature=channel_page
Előzmény: sommar (14807)
sommar Creative Commons License 2009.05.20 0 0 14807
Árpi! Lehet, hogy igazad van, telítettségi érzésem van. Az erőszakos menedzselésnek is vannak határai, miért kell piros táblán az egész csapat előtt csak őt reklámozni. Ez a szavazásos magyarázatod ügyes, csak nem egészen erről szól a dolog.
Az meg, hogy mikor és miben tetszik a Pali vagy más, engedd meg nekem....
Eleget hangoztattam már, hogy Palival az ég világon semmi bajom sincs, őt is kedvelem, mint a többi társulatost...Ezért nem szükséges ilyen megjegyzést tenni, hogy látni sem bírom, mert egyszerűen nem igaz....! Az meg, hogy valakit (mást) kiemelten kedvelek nekem is szuverén jogom (bár kaptam ezért már eleget).

Azért a reklámszöveg fogalmazása pontosabb is lehetne......
Előzmény: árpi2 (14806)
árpi2 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 14806
Márta, én úgy vettem észre, hogy neked már attól felfordul a gyomrod, ha meglátod Palit, vagy a nevét. A dal persze, hogy nem a Palié, de most ő énekli. S mi, a rajongói reméljük, hogy bejut a döntőbe s ott minél jobb helyezést ér el. De ehhez szavazni kell. Szavazzatok a Társulatosokra!
Előzmény: sommar (14805)
sommar Creative Commons License 2009.05.20 0 0 14805

Nekem meg ettől keveredett fel a gyomrom:

a Társulat Muzsika hangjai dalánál a YT-n a köv. szöveg: (piros táblán, félig takarva a felvételt)

"Vasárnap, május 24-én, a Csináljuk a fesztivált döntőjében, szavazz Feke Pál "Kell még egy szó" c. dalára!"

(nem is tudtam, hogy a övé...??, mármint a dal.....)

MIközben folyik a szavazás a döntőbe jutásért......vagy valamit nem értek?? ennyit a jónép megvezetéséről...

 

Az István döntő "sokkos" állapotát sem értem a mai napig, ha olyan jó szinész-énekes volt már addig is FP, miért volt élet-halál kérdés.....persze izgultunk érte (is), nem is gondoltam ezekre a mahinációkra...

Nekem is tetszik Feke István szerepében, és tetszik más Társulatos is a szerepében...valóban értékes kis csapat.

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.19 0 0 14804

Én nem azért beszélek csalásról, mert 1-2 helyen nem vagyok megelégedve a szereposztással, hanem azért mert az gondolom az is volt.

Én nagyon nem szeretem az olyan dolgokat, mikor hülyítik az embereket. Ez a közönség szavazat nekem olyannak tűnt , mint az RTL klub reggeli műsorában a telefonos játék, mikor a műsorvezető elmondja, hogy emlős állatról van szó L az első Ó a második betű és nyerít. Aztán mégsem tudják ezt  megfejteni a nézők egy héten keresztül.

 

Itt is ha megvolt Szkiorának az elképzelése, miért kellett ilyen bugyuta szavazósdi. Megcsinálhatták volna ugyanezt a műsort ezekkel a produkciókkal, majd a végén Szikora kiállhatott volna a nép elé es elmondhatta volna kiválasztottjait. Akkor nem lett volna olyan kavar, mint mint amiket felsoroltam  egy előző hozzászólásomban.

 

Az a baj, hogy itt a néptől beszedték a pénzt , aztán a szerencsétlen állampolgár hiába szavazott bárkire az kapta mégis valahogy a legtöbb szavazatot akit Szikora eleve kinézett magának. Ez az a dolog amitől kissé borsódzik a hátam.

Előzmény: gordon87 (14800)
Aragóza Creative Commons License 2009.05.19 0 0 14803

Ez a kis szösszenet egy másik fórumról való, ott olvastam a napokban, mikor is felidézték az István döntőt , 2008. május 10.

A hozzászóló fültanúja volt az alábbi ki beszélgetésnek. Hát íme:

 

"Most már, kikívánkozik belőlem ... az akkori, nagy sokkos állapotok miatt
Azon a "döntőn", szünetben, amikor még állítólag semmi sem dőlt el, akaratlanul, fültanuja voltam egy beszélgetésnek, többed magammal ...
RM. ... nyugtatta a szintén "sokkos állapotban" lévő közeli hozzátartozókat (mármint FP-ét), akik azért szintén látták a produkciókat, emiatt kissé bizonytalanok, idegesek voltak ...
R.M. közölte ... ugyan ... ez az egész P. köré épült ... nélküle elképzelhetetlen ... na, akkortól kaptam erős hányingert!
Többed magammal! "

 

Szóval akkor most mi van?Semmi sem volt eldöntve?:)

Persze ez már nem fontos, de mivel annyira feszegetted, hogy Te aztán tudod, mi a nagy magyar igazság! Vagy talán tévedsz?

Ettől függetlenül Pali nekem tetszik István szerepében.:)

Előzmény: gordon87 (14796)
gordon87 Creative Commons License 2009.05.19 0 0 14802

Mi lett volna,ha Töreki és Torma kerül döntőbe?Ez jó kérdés.Valószínűleg Szikorának módosítania kellett volna az elképzeléseit.De az is lehet,hogy a korábbi szavazataik alapján,következtetni lehetett a párbajozók személyére.

Egyetértek:Szikora már az adások során igyekezett irányítani a szereplők kiválasztását a saját elképzelései szerint.De hát ez is volt a dolga.Az ő felelőssége volt a darab sikere vagy bukása.Többször is elmondták,hogy a verseny elsősorban a jubileumi előadásról szól és nem kizárólag tehetségkutatás.Ha ez egy sima casting lett volna,már régen nem vitatkoznánk róla.

Nem felejtettem el,hogy könnyű elégedettnek lennem,mert nekem nagyon megfelelt a szereposztás.Nincsenek bennem tüskék.Ráadásul Feke nagy "felfedezés"számomra.Őszintén örülök,hogy nem hagytam ki az adást.Az egész Társulatot komoly értéknek tartom.

Előzmény: Aragóza (14797)
kiskrúdy Creative Commons License 2009.05.18 0 0 14801
Érveket tőled eddig nem olvastam, de rajta, ne fukarkodj velük.
Ja, és nem, nem sz@r. Sőt, sokkal jobb, mint okoskodni, aztán megsértődni, és vagdalkozni.
Előzmény: gordon87 (14800)
gordon87 Creative Commons License 2009.05.18 0 0 14800

Ha valakinek más a véleménye.

Ha nem hajlandó csalást szimatolni ott,ahol szerinte nem volt.

Ha ezt érvekkel próbálja alátámasztani.Akkor már "megmondóember"?Ilyen indulatba hoz egy vita,egy más vélemény?

Sz--r  lehet ilyen negatívan szemlélni a világot!

Előzmény: kiskrúdy (14798)
Aragóza Creative Commons License 2009.05.18 0 0 14799
Még egy kis kiegészítés, ami személyesen Szikora szájából hangzott el, találtam írott anyagként a neten:
"A társulattal nem lesz gond -- jelenti ki a Figyelő Net aggodalmaskodó kérdésére Szikora. Úgy látja, több izgalmas szereposztásra valót ki lehetne hozni a jelentkezőkből. Hogy végül kik kapják a főbb szerepeket, a rendező szerint majdhogynem értelmezi is a darabot. A televízió sajátos tehetségkutatójának zsűrijében öt ember látásmódja keveredik, ÉS A TÖBBSÉG DÖNTI EL, kik szerepelhetnek majd a bemutatón -- SZÖGEZI LE A RENDEZŐ."
No ez kicsit másképp történt.:):)

Végül is inkább az történt, hogy Szikora úgy irányította a szereplők kiválasztását, hogy az az ő értelmezéséhez igazodjon. Tehát, nem azt jelenti a szöveg, amit első olvasatra gondolhattunk volna, hogy majd kiválasztják a legjobbakat, s az dönti el, hogy milyen lesz az előadás, hogy kiket választottak ki.
Mi a francnak kellet szavaztatni a jó népet, mikor Szikora szava lesöpörhetett mindent.
Akkor csináljanak egy sima szereplő válogatást és azt kér fel,akit ő akar.
Szóval kedves GORDON 87 itt minden rendben volt:):És ez csak egy a sokk közül, habár szerintem a legnagyobb parasztvakítás volt.




Előzmény: Aragóza (14797)
kiskrúdy Creative Commons License 2009.05.18 0 0 14798
Látom, megérkezett az új megmondóember, a jól tájékozott, a mindenhez értő, aki elmagyarázza majd nekünk, mit is látunk, hallunk, mert az nem is az, ami, csak ebből a szögből úgy látszik.
Aragóza Creative Commons License 2009.05.18 0 0 14797
Pali köré épült a Társulat, a biztos pont Pali volt, akinek eleve megvolt, hogy ő lesz István.
Bogi, a zsüri felhívta a kedves nézők figyelmét, hogy ugyan már szavazzanak rá, mert szegény, habár nagyon tehetséges, de ezt most nem tudja megmutatni, mert beteg.
Egyenesen a hangját veszélyezteti.
A Táltosasszony döntőben elhangzik, döntetlen zsüri szavazatnál a zsüri elnöke dönt. Ezt később nem módosították,egyetlen adásban sem, ezért is Gundi Emesét hozta ki győztesnek. Mert a szabályok szerint ő győzött, csak épp a rendező úr másképp döntött akkor este.
Ezért szegény Gundit kiáltották ki bűnösnek, pedig ő tudta a szabályt, csak Szikora nem akarta tudni.
Töreki Andit indították, mert ugye három lány legalább kell, mert akkor kire szavaz a jó nép? És mi lett volna, ha Andi jutott volna a döntőbe Emesével?
Varga Lajos kizárása, hát igen, az is csak egy nagy cirkusz volt, ugyanúgy mint amikor Molnár Ágit és Kelemen Évát tüntették el jó néhány adásra titokban.
gordon87 Creative Commons License 2009.05.18 0 0 14796

Én továbbra is hiszek a zsűri tisztaságában.Nem lehetett előre eldöntött tény Feke főszerepe.Az viszont valószínű,hogy az elején,mikor megismerték a versenyzőket,már látszott,hogy ő lehet a legmegfelelőbb.Erről Szikora beszélt is nyilvánosan.

Bogi esete:A zsűri utolsó helyre rangsorolta.Miért kellett volna eleve kizárniuk?Akkor az lett volna a baj,hogy nem hallgatták meg a közönséget.

Flóra főszerepe:Miért lehetetlen,hogy Szikora benne látta meg az ő Rékáját?Éppen ez bizonyítja,hogy nem beszéltek össze.Ha megtették volna,megspórolják a botrányt.A gond -szerintem-az volt,hogy ilyen esetre nem voltak felkészülve.

Töreki Andi:Gyönyörűen énekelte a népdalokat.Egy új arcát mutatta meg.Esélytelen azért volt,mert már Szikora fejében valószínűleg összeállt a koncepció.Egyébként Pali és Flóra szerelmes duettje nagyon ütős volt.Engem akkor ők nagyon meggyőztek arról,hogy a darabban is nekik kellene ezt bemutatni.

Varga Lajos azért van még a Társulatban,mert jó.Rosta pedig hirtelenharagú.Előbb ordít,aztán lehiggad.

Végezetül Alföldi és Rosta:Nem voltak barátok,de közös munkáik kapcsán láthatóan közelebb kerültek egymáshoz.Van bennük hasonló:a fanatizmusuk.Ennek ellenére,Rosta  nem tudta elérni Robinál,hogy beengedje a Társulatot a Nemzetibe.Pedig-azt hiszem-ez mindannyiunk örömére történne!

Előzmény: Törölt nick (14793)
kiskrúdy Creative Commons License 2009.05.18 0 0 14795
RM és a hitelesség, ugyan kérem!
Varga Lajos mulasztása után micsoda felhajtást csinált. Eltelt egy év, és ki a Társulat Laborca? Még mindig az, akit látványosan ki akart rúgni!
Azt meg Alföldivel együtt úton-útfélen hangoztatják, hogy ők a legjobb barátok!
Előzmény: Gazuzem (14794)
Gazuzem Creative Commons License 2009.05.18 0 0 14794

Én úgy emlékszem, hogy a megboldogult társulatos fórumon azt írták páran, akik ott voltak az adáson, hogy Rosta Mária tombolt a stúdióban, amikor kiderült, hogy Vivien kiesett.

 

Előzmény: Törölt nick (14793)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.18 0 0 14793

Az, hogy Te miben hiszel és miben nem az egy dolog. Természetesen nem fogják fennhangon hírdetni, azt mint egykor a híres bűvész Rodolfó, hogy ,,figyeljék a kezemet, mert csalok". Hidd el, mikor Feke Pál jelentkezett ebbe a műsorba már eldöntött tény volt az, hogy Ő lesz István.  

 

Lehet, hogy Viviennek az volt a leggyengébb produkciója, de mégis produkció volt, ellenben Bogiéval. Már elnézést, de sportban sem adnak csak azért aranyérmet, mert szimpatikus vagy esetleg csinos valaki. Meg kell küzdeni azért a győzelemért. Ha a zsűri ott korrekt szeretett volna lenni, akkor Bogit, mivel nem mutatott értékelhető produkciót automatice ki kellett volna ejtenie.  A másik ilyen eset Flóra és Emese valamint szegény Töreki Andi esete. Bár nekem Flóra volt a favoritom mégis igen kétes körülmények között lett övé Réka szerepe. Mindenki -Szikorán kívül-a nézők nagy része is Emesét szerette volna , valami oknál fogva mégis Flórának kellett játszani ezt a szerepet.

Töreki Andival pedig azt hiszem nincs jobb szó rá, abban a döntőben kitoltak. Népodal énekesekkel versenyeztették, ráadásul úgy, hogy a közös dal népdal volt. Ez olyan mintha egy rövidtávfutót indítanának a hosszútáv futók között. Esélye sem lehetett erre a szerepre. Igazán csak időkitöltőnek kellett.

Ennyit a zsűri megkérőjelezhetetlen tisztaságáról. 

Előzmény: gordon87 (14792)
gordon87 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 14792

Én Alföldi,Szikora,Kocsák hitelét nem kérdőjelezném meg.Különösen Alföldi zabolátlan.Volt is R.M-val komoly összetűzésük.Mária egyik kedvenc énekesnője mégis kiesett.Bogi ügyét nem látom bizonyítéknak a csalásra.Szép,szimpatikus és mindenki magasztalta,sajnáltatta.Miért ne kaphatott volna szimpátia szavazatokat?Ha jól emlékszem,Vivien esett ki miatta?Az volt a leggyengébb produkciója.

Megismerve Szikora koncepcióját:nem hiszem,hogy lehetett volna más szereposztás a főszerepeket illetően.Azóta bebizonyosodott,hogy óriási siker a felújítás.Rossz döntés volt?Szerintem nem.Megszerettem az egész Társulatot,de Feke nélkül el sem kezdtem volna nézni.Sajnálom,hogy a többiek kevesebb lehetőséghez jutottak,de ez várható volt.Nem hiszem,hogy jót tesz nekik,ha csalást sejtetnek körülöttük.Megmérgezheti a kapcsolatukat.

Gazuzem Creative Commons License 2009.05.17 0 0 14791

A dologhoz még az is hozzátartozik, hogy RM már a Társulat előtt is Pali menedzsere volt. Természetes, hogy őt nyomatja a legjobban, sok pénzt fektetett már bele.

Előzmény: gordon87 (14784)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.17 0 0 14790

Az én véleményem is az, hogy itt nem egy győztes volt, hanem azok mind annak tekinthetők, akik főszereet kaptak. Mégis csak Pali az aki folyamatosan a reflektorfényben van.  Éder Enikőről például nem is hallottam tavaly augusztus óta, holott szerintem sokkal de sokkal jobb színésznő , mint amilyen színész Pali. Palinak jobb az énekhangja nem vitás. Enikő is elismerte, hogy Ő eredetileg prózai színésznő. Viszont sokkal több karakter megformálására képes. Csak zárójelben jegyzem meg szegényből sikerült egy idiótát csinálni a tv-s előadáson. 30 kilós testsúlyával sorra verte a kigyúrt férfiakat.:-)))  

 

A szavazást pedig azt hiszem nem kéne firtatni. Csak a vak nem látta, hogy ez előre le van zsírozva. Legjobb példa erre, az volt mikor olyan versenyző jutott tovább, aki nem is énekelt betegsége miatt egy olyannal szemben, aki egy teljes produkciót előadott. A közönség nagyrésze fel volt háborodva mégis Bogi jutott tovább számomra ez a két dolog ellentétes. Ha népharag van, hogy fordulhatott elő, hogy több szavazatot kapott??? No ennyit az igazságos szavazásról.

 

Továbbá  Pali mellett nem maradt olyan személy az István döntőre  aki igazán esélyes lett volna erre a szerepre. 

Koroknai Árpi testalkata, Derzsi Gyuri kopaszsága, mondvacsinált pöszesége, Wunderlich József pedig fiatalsága miatt nem lehetett István. Aki eséllyel pályázhatott volna még erre a szerepre, azok vagy visszaléptek ,mert úgy gondolom látták előbb fog leszokni a veréb az ugrálásról, mint, hogy Ők királyok legyenek. Annál pedig azt hiszem jogosan többre értékelték magukat, minthogy a végén megkapják a 3. lovag szerepét. Tóth Attila és Vadkeri Imre pedig akkor már szerep tulajdonos volt mikor eldöntötték ki legyen István. Tehát a zsűri szépen a kertek alatt feltűnés nélkül megoldotta, hogy igazi vetélytársa se legyen a végén erre a szerepre.   

Száz szónak is egy a vége: Feke Pál tehetséges de minimum a tehetségével egyenlő arányban nyúltak a hóna alá és emelték a nép királyává.   

Előzmény: gordon87 (14788)
sommar Creative Commons License 2009.05.17 0 0 14789

Alapvető nézetkülönbségünk van, sajnálom. Ez az, hogy  győztesként  kizárólag az első számú főszereplőt minősíted.  Erről már volt vita máshol is, a vélemények többsége és az enyém is, hogy mindegyik szereplő GYŐZTES....!!! Az már más kérdés, hogy a főszereplőn van a legnagyobb hangsúly, meghatározó a darab kimenetelében, de ez természetes. Amint írod a zsűriben komoly szaktekintélyek voltak, tehát ők válogatták ki sok indulóból a győzteseket...

Az meg végképp kiakasztott, hogy újságcikkekben v. máshol elhangzott, hogy FP megnyerte a versenyt...ez elég lekicsinyítő - enyhén szólva - a többiekre. Nem sportverseny volt, ahol a töredékidőben elsőként "benyúló" a győztes.

Abban egyetértek, hogy a műsor nem vállalhatja fel a összes szereplő befuttatását, de ezt senki sem várta. A baj csak az, hogy ebben a "felállásban" a természetes folyamatok (hogy felfigyeljenek többükre) már nem működhetnek úgy, mint "normál" esetben.

Azt továbbra is fenntartom, hogy az előadóművészek, zenék, darabok "tetszése" szubjektiv dolog. A szakmai zsűri más kérdés, de a szubjektivításnál nem is rájuk gondoltam. A döntők idején sokszor elhagzott a zsüri értékelésében, hogy ezen a szinten már mindenki tud énekelni, szinpadon lenni....innét kezdve már a rendezői koncepció és "egyéb" szempontok alapján döntenek...

 Nem lényeges kérdés,  de nem hiszem, hogy a közönség taktikázva, számításból szavazott volna a Koppány döntőben,,de tényleg mindegy már...

A szereposztást tényleg sejteni lehetett, kb. a Torda dontő után...azt hiszem.. 

Előzmény: gordon87 (14788)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!