Keresés

Részletes keresés

Celtis Creative Commons License 2020.04.06 0 0 37869

Vegyél egy olcsó androidos TV boxot. Arra lehet teepíteni netflix alkalmazást. 

Előzmény: fák, juh, madár2 (37868)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 37868

Nem tudom, hogy tudna-e valaki segíteni abban, hogy van egy Panasonic G20 50"-os plazma tv-m és sok funkcióját nem használom, de  a gyerekek most netflixet szeretnének. Egyáltalán lehet ezen ilyet? Van rajta ez a Viera  Cast funkció és van ethernet csatlakozás is rajta.

Esetleg valaki tudna ebben tanácsot adni?

Szipolykaa Creative Commons License 2020.04.04 0 0 37867

Köszi mindenkinek!

BBéci Creative Commons License 2020.04.02 0 0 37866

 LCD tv 50000:1 kontraszttal? Engedd meg, hogy röhögjek! LOL

Előzmény: FLaci (37862)
Celtis Creative Commons License 2020.03.29 0 0 37865

A papír sok mindent elbír. A leges-legjobb LCD TV-k tudnak kb. 6000:1 natív kontrasztot. (A samsung tavalyi csúcs qled-je tud 3249:1-et) 

Szóval nyugodt lehetsz, hogy a tiéd sem több valójában 500-nál, ha nagyon jó, akkor akár 1000 is, de az 50.000:1-hez akkor kamu mint a ház.

 

Továbbá egy 30 eurós használt TV-ről volt szó. Kb. annyi várható el tőle,hogy van legyen rajta kép. Be kell kapcsolni, ha tetszik a kép, akkor jó lesz, ha első ránézésre is ratyi, akkor meg felejtős.

Előzmény: FLaci (37862)
kgaboroo Creative Commons License 2020.03.29 -1 0 37864

Van hasonló paraméterekkel bíró tévé a szüleimnél. Nézhető a képe minden gond nélkül.

És 30 euró egy esti vacsora ára.

Előzmény: Szipolykaa (37859)
FLaci Creative Commons License 2020.03.29 0 0 37863

Más netes források 10.000:1 dinamikus kontrasztot írnak az általad linkelt TV-re, ez már nem volt olyan rossz tizen-pár éve, amikor új volt ez a TV...

Előzmény: Szipolykaa (37861)
FLaci Creative Commons License 2020.03.29 0 0 37862

Nem egyszerű kérdés, mert mostanában az új cuccoknál ezt már nem is adják meg a gyártók. Amikor megadták, akkor meg annyit hazudtak amennyit nem szégyelltek. De van a családban egy (több mint 10 éves) Sharp LC-42-DH77E, papíron 50.000:1 kontraszt aránnyal, ez már elég nézhető.

Előzmény: Szipolykaa (37861)
Szipolykaa Creative Commons License 2020.03.29 0 0 37861

Értem. Nagyon szépen köszönöm. Szerintem nem fogjuk kérni. Csak hogy tanuljak: milyen kontrasztarányra mondanád, hogy rendben van? 

Előzmény: FLaci (37860)
FLaci Creative Commons License 2020.03.29 0 0 37860

Két gond van ezzel a TV-vel, a 1366x768 felbontás és az 1.500:1 statikus kontraszt.
A HD adások 1920x1080 felbontásúak, ha ilyet néztek az nem lesz olyan jó rajta mint lehetne. De a képcsöves TV-nél ez is jobb.
Nagyobb gond az alacsony kontraszt-arány. A sötét jelenetek világos szürke - sötétebb szürke maszatok lesznek fekete helyett. Mondjuk ez inkább filmeknél zavaró, hírműsoroknál nem annyira, dokumentumfilmnél meg attól függ. Meg egyénfüggő is hogy ez kit mennyire zavar.

Előzmény: Szipolykaa (37859)
Szipolykaa Creative Commons License 2020.03.29 0 0 37859

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem.

Ismerős kínál egy tévét használtan 30 euróért, ilyet:

https://www.heise.de/preisvergleich/sharp-aquos-lc-37d44ebk-a351079.html

Mi a közelmúltban dobtunk ki 2 elromlott készüléket: az egyik még képcsöves volt, a másik egy kollégától ingyen levetett Medion. Tehát egyik sem egy high tech... A hiányuk nem gyötrő... Nem terveztük egyelőre, hogy veszünk másikat, igazából jól elvagyunk tévé nélkül.

Viszont most meg ezt utánunk dobják szinte... Vett a srác egy jobbat, és ez már nem kell neki.

Szerintetek érdemes lehet nekünk megvenni?

Nincsenek nagy igényeink, ha néznénk valamit, azok a hírműsorok meg egy-két dokumentumfilm. Csak NAGYON szar ne legyen.

Help...

kgaboroo Creative Commons License 2019.11.17 -1 0 37858
Az akciós péntek alkalmával kinéztem egy Panasonic GX550E 43colos 4K led tévét. Nem volt nagy igény, egy olcsó második tévé kellett a plazma mellé. Kellemesen csalódtam a képében. Egyáltalán nem zavarja a szemem, úgylátszik, hogy van fejlődés az lcd tévéknél is. A jutubos 4K rövidfilmek elképesztően élethű részletességgel jönnek át és a hangminőség is teljesen korrekt. Mindez egy százezres kategóriából. Már nem is félek annyira az lcd tehnikától. Pár évvel ezelőtt mikor a régi Pana plazmámat lecseréltem egy szintén Pana ledes lcd-re akkor rettenetes volt a kép a plazmához képest, pedig az lcd képe is szép volt csak az a szappanopera hatás ne lett volna. Ezt az lcd tévét még 8 napon belül visszavittem a boltba és elhoztam helyette az utolsó ST50-es plazmák egyikét ami azóta is remekül szuperál a nagyszobában. De ez az új lcd már szinte ugyanazt a képet hoza mint a plazma. Persze én látok még különbséget de már nem zavaró. Ma hoztam haza és megy a tesztüzem és tényleg jó. A menűrendszer már változott azért de átlátható, a net gyors rajta, usb-ről viszi a filmeket rendesen. Szóval jó ez.
Saughassy Creative Commons License 2019.11.16 0 0 37857
Csak ha 1 méterről nézed. :)
Előzmény: lecsó0000 (37855)
kgaboroo Creative Commons License 2019.11.16 -1 0 37856
Ha falra szeretnéd szerelni akkor nem. Meg amúgy sem.
Előzmény: lecsó0000 (37855)
lecsó0000 Creative Commons License 2019.11.16 0 0 37855

65 "-s TV vásárlás előtt állok. Van értelme ívelt képernyőjűt venni ?

Saughassy Creative Commons License 2019.11.07 0 0 37854
Valahol ez is haladás, legalabb megtudtad az okot. :)
Előzmény: Törölt nick (37853)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.07 0 0 37853

Köszönöm a tippet. Megnéztem VLC-vel egy-két videót. A számoktól nem lettem okosabb. Pl.

A videónál

a VLC azt írja ki: "képkockasebesség: 1000",

a DUNE szerint pedig "képfelbontás 640x384 (25.000Hz), aktuális video mód 1080p, 50Hz",

 

ugyanez B videóra pedig

VLC szerint "képkockasebesség: 30.000300" (nem elírás, tényleg ezt mutatja)

DUNE szerint "képfelbontás 640x360 (30.000Hz), aktuális video mód 1080p, 60Hz"

 

Amikor viszont összehasonlítottam jól működő videókkal, észrevettem, hogy az elcsúszásra hajlamos videók mindegyike VP8 kodekkel lett kódolva. Ezeket régebben szedtem le valami Firefox add-on segítségével, amíg ez a módszer működött. De ha most ugyanezeket letöltöm WinX Youtube Downloaderrel, az H.264 kodekkel tömörít, és ezeknél a hang tökéletesen szinkronban van a képpel.

 

Kipróbáltam azt is, hogy a PC-ről Kodival átküldtem HDMI kábelen a VP8 kódolású videót a tévére, és az is jó volt.

Így legvalószínűbben a DUNE nem komálja a VP8 kodeket (na meg a Popcorn sem).

Szóval csak le kell töltenem mindent még egyszer... :-S

 

Előzmény: Saughassy (37852)
Saughassy Creative Commons License 2019.11.07 0 0 37852
Meg kellene nézni azoknak a fájloknak a mediainformációit, mondjuk VLC vel. Az ki tudja írni egy ablakban, hogy hány fps-es anyagok. Elképzelhető, hogy valamiért a 25 kockasokat (vagy 50i-t) valamiért 23.976-tal akarja lejátszani, de a hangjat hagyja 25-on. Így a kép késni fog.
Előzmény: Törölt nick (37851)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.07 0 0 37851

Bocs, ha ez itt off, de nem találtam jobb (és élő) topikot a kérdésre.

 

A gondom az, hogy amikor SD minőségű videó anyagot (amik általában YT-ról leszedett klipek) a BD lejátszóval akarom a tévén megnézni, a hang minden esetben elcsúszik a képhez képest.

A lejátszó típusa DUNE HD Pro 4K, a tévé Panasonic Viera TX-P50ST60, a kettő között HDMI kábel van.

A DUNE saját lejátszójával is eltolódik a hang, de a DUNE androidos rendszere alá telepített SPMC-vel is ugyanúgy. És emlékszem, a korábbi Popcorn A-500-zas lejátszómon is megvolt ugyanez a probléma.

 

Az SPMC-n találtam olyan funkciót, ahol Audio offset-et lehet állítani, és ezzel tudom az eltolódást korrigálni konkrét időértékkel, 25 milliszekundum felbontással. Így viszont arra is fény derült, amit korábban nem tudtam, hogy az egyes videó anyagok esetén eltérő a hangeltolódás mértéke, tehát ami korrekció az egyiknél jó volt, az a másiknál nem feltétlenül jó. Sajnos a lassú felfogásom miatt eléggé nehezemre esik megmondani, hogy az audio siet-e vagy késik-e a videóhoz képest, és így minden egyes videónál percekbe telik, mire nagyjából szinkronba hozom a kettőt, és így sem mindig vagyok elégedett a végeredménnyel. Szerencsére a lejátszó megjegyzi a beállítást, így amit egyszer szinkronizáltam, azt nem kell még egyszer, de akkor is...

 

HD felbontású videóknál nem vettem észre csúszást, illetve ha ugyanazt az SD videót a PC-n játszom le, ott is szinkronban van a hang a képpel.

 

Szóval két kérdésre keresek választ.

1) Mi okozhatja a problémát? Lehet ez valami kódolási izé, és ha átkódolom a hangsávot, attól megjavulhat? (Bocs, ha hülyeséget kérdezek, ez a terület egyelőre kívül esik a komfortzónámon.)

2) Ha nincs más megoldás, mint minden videóra egyesével szinkronizálni a hangot, akkor hogyan tudnám precízen meghatározni az eltolódás mértékét, hogy ne hallás után kelljen beállítani az audio offset-et?

Celtis Creative Commons License 2019.11.01 0 1 37850

Nekem is két G20-asra van rálátásom. Mind a kető hibátlan. Egyik a szüleimnél. Én itthon azért viszonylag gyakran cserélgetem a TV-ket, de az a G20 ma is szupernek tűnik.

 

A G30-am nem volt ilyen jó (panelcsere), de azt is eladtam 3 évesen kb. az újkori árán. Az a Kuro plazma pedig mai áron számolva kerülhetett vagy 2 millió forintba újonnan. A 100k az ennek 5%-a...

Előzmény: fák, juh, madár2 (37842)
Saughassy Creative Commons License 2019.10.29 0 0 37849

De a szappanoperas izet barmelyikben ki lehet mar kapcsolni. LCDnel olyankor szokott a sorfelbontas 400 keppontra zuhanni a 4k-s megjelenitoknel is. :D

Előzmény: ghosty9 (37848)
ghosty9 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 37848

"Szoval tok mindegy hogy csinalja, a vegeredmeny meggyozo es boven eleg"

 

Így van, én is ezzel értek egyet -- nagyon valószínű, hogy tíz év után a "pont olyan a képe, mint újonnan" nem igaz, viszont kit érdekel, ha még mindig (szubjektíve) "tök jó"? (Mondjuk ez azt is jelzi azért, hogy a tesztekben kiemelt bődületes különbségek az egyes új modellek között talán mégsem annyira bődületesek. Én pl. nem látok semmi különbséget a VT30 és az S10 képe között, pedig két év és két kategória a különbség.)

 

"Mi bajod a 65-osokkel?"

 

Azokkal úgy általában semmi (azért is nézek 65-ösöket, mert az 50-es után az lenne igazi előrelépés -- az 55 nem nagy váltás, 60-as meg nagyon kevés típusból van). Azokkal a 65-ösökkel van bajom, amiket hajlandó vagyok megfizetni. :-)

 

(Háklis vagyok a szappanopera-hatásra.)

Előzmény: Saughassy (37846)
Saughassy Creative Commons License 2019.10.29 0 0 37847

Azert a muszaki cikkekre is altalaban veve jellemzo, hogy mielott elromlananak, semmi bajuk. :)

Előzmény: fák, juh, madár2 (37842)
Saughassy Creative Commons License 2019.10.29 0 0 37846

Azert a csokkeno fenyero nem megszokas kerdese, a vendegvaroban levo az allandoan felkapcsolt lampak mellett megy, default settingben es 10 ev utan engem az sem lepett volna meg, ha mar tapogatni kellene rajta, hogy erzekeljek valamit. De pont ugyanolyan elenkek a szinek es normalis a fenyero.

 

A feketeszint kismerteku emelkedese azt hiszem a G30as szerianal jott elo, de se elotte, se utana. Nyilvan kompenzal az elektronika, de 10 ev kozel folyamatos uzem az otthoninal boven a mi szokasaink mellett inkabb 30. :) Szoval tok mindegy hogy csinalja, a vegeredmeny meggyozo es boven eleg, hogy par felesleges fejlodesi lepcsot atugorhassunk. :) (Lasd, OLED) 

 

Mi bajod a 65-osokkel? Nem 2 centirol kell nezni oket es akkor minden oke.

Előzmény: ghosty9 (37844)
ghosty9 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 37845

"bar a Panák eleg jol birjak"

 

Egyébként én sem gondolkozom már évek óta használt Samu vagy LG plazmában... pedig IRL csak egyet ismerek (az már volt javítva, bár újonnan vették), de tömegével láttam elromlottat hirdetni, Panát pedig alig. Nyilván, most már kezdenek szaporodni az utóbbiak is...

Előzmény: Saughassy (37841)
ghosty9 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 37844

"és még a fényerejükön sem látok változást"

 

Hátööö, szóval érted, a fiam magasságán se látok változást sose, aztán mégis már majdnem akkora, mint én. :-)

 

(Amúgy asszem a fényerőt korrigálja is a szoftverük, ez viszont a fekete rovására megy, vagy mittomén. Szóval lehet ezeket automatikusan utánállítani, és akkor az egyik nem is romlik, cserébe a másik meg igen.)

 

Amúgy időnként eljátszom a gondolattal, hogy be kéne szerezni valami 65-öst a nappaliba, csak aztán mindig látom a képüket élőben. :-) OLED-hez meg nincs "kedvem".

Előzmény: Saughassy (37841)
ghosty9 Creative Commons License 2019.10.29 0 1 37843

"de semmi baja"

 

Igen, hát erről beszélünk pont, hogy ez olyan, hogy "pedig tegnap még semmi baja nem volt". :-)

Előzmény: fák, juh, madár2 (37842)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2019.10.28 0 0 37842

Nekem pana g20-asom van már vagy 10-11 éve, de semmi baja. A képe meg hát... kitűnő.

Előzmény: Saughassy (37841)
Saughassy Creative Commons License 2019.10.28 0 0 37841

Na igen, bar a Panák eleg jol birjak, legalabbis amikre ralatok. A melohelyi darabok 9 éve mennek, napi 16-20 órát és még a fényerejükön sem látok változást.

Az én ex G10-esem is szerintem már 9 éves, azt az uj vevo kislanya azzal sokkolta egy idoben, hogy gyorsan ki-be kapcsolgatta az oldalan levo power gombbal. Biztos imadta, de még megy. :) Fateromnak egy VT30 van, az nem megy tul sokat, de hibatlan. Dobbenet, hogy milyen jo kepe van. A regi tulaj VT60-at vett utana, az 1 het utan kezdett csikozni. :)

 

Es az enyem is birja, igaz az csak 5 eves. (OMG, hogy repul az ido.)

Reszemrol amugy is a kivetitok fele kacsingatok, bar nyilvan nem valtjak ki egymast.

Előzmény: ghosty9 (37840)
ghosty9 Creative Commons License 2019.10.28 0 0 37840

"Aki még plazmát akar, az többet is ad érte."

 

Vagy a fene tudja, mikor az 50VT30-am kezdte játszani, hogy nem akar bekapcsolni, csak ha már bemelegedett (tehát a ledje szépen átváltott pirosról zöldre, csak kép, na az nem volt egy ideig), akkor nejem megpendítette, hogy ugye használtat akkor többet nem. Javítás ugye eleve elég esélytelen, ráadásul nem mindenkinek van Pest 10 km-re, és hiába van meg a konkrét tévé vagy 4-5 éve, az elromlás már benne van a pakliban. A Pió meg már tíz éves.

Előzmény: Celtis (37839)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!