Keresés

Részletes keresés

cassano71 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 8847
Klf térkép az mi? Egyébként egy metrótérképen ezt is meg tudtad volna nézni 2 perc alatt, de ez pl. egy megoldás:
Paddington to Baker Street ( Bakerloo vonal )
Baker Street to London Bridge ( Jubilee vonal )
London Bridge to Greenwich ( Southeastern vasút )
Előzmény: arany40 (8846)
arany40 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 8846

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy lehet a Paddington metrótól eljutni Greenwichbe?

(lécci ne ajánljatok klf. térképeket, az van, ott magam is meg tudom nézni)

M.Andika71 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 8845

Nagyon köszi, igen, talán jobb úgy.

Előzmény: cassano71 (8838)
Irenee Creative Commons License 2019.09.19 0 0 8844

A kártya érintős és akkor érkeztünk,  csak egy metró útra kellett volna, azért is nem akartunk oystert.

Az oystert viszont hazafelé a Liverpoolon vissza akartuk váltani a ticket office-nél, azt mondta csak az automatánál tudjuk. Ott kaptunk az öt oysterre harminc egynehány fontot csupa egy és fél fontosba. Utána a pénztárba szerencsére beváltotta papírra.

Előzmény: Zs... (8843)
Zs... Creative Commons License 2019.09.19 0 0 8843

Nem lehet hogy azért mert nem paypassos volt? Vagy ha igen, akkor azért mert már elhasználtátok a napi paypass keretet?

Előzmény: Irenee (8841)
vélemény Creative Commons License 2019.09.18 -2 1 8842

Nekem a nyelv döntött. Az olasz nyelvtudásom sokáig csak romlott, az angol viszont megmaradt. Ezért jártam állandóan Londonba. De utána elővettem az olaszt( és a németet). Igazán jó útikönyv csak az adott nyelven van, igazán jó vezetés vagy sétavárosnézés csak az adott ország nyelvén van. Belemerültem az adott nyelven írott történelem és művészettörténelem  könyvbe,(mert igazán jó csak az adott nyelven van) megnéztem néhány filmet az adott nyelven. Szóval most elsősorban Olaszország a kedvencem, másodsorban Németország. Harmadsorban Spanyolország, mert újabban megtanultam spanyolul. Anglia csak ezután jön.

Előzmény: cassano71 (8839)
Irenee Creative Commons License 2019.09.18 0 0 8841

Nekünk nem volt jó, megpróbálta a segítőember is.

 

Előzmény: Zs... (8840)
Zs... Creative Commons License 2019.09.18 0 0 8840

Én Visát használtam, gond nélkül elfogadta.

Előzmény: Irenee (8833)
cassano71 Creative Commons License 2019.09.18 0 1 8839
Fura lesz kicsit Olaszország után. Én is olaszmániás voltam régebben, sőt, most is pont itt vagyok Peschiera del Gardában:-)
Szóval London nekem elsőre mikor konkrétan egy meccs miatt mentem ki nem tetszett, nagyon nem. Sem az utcakép, sem az emberek, meg úgy semmi. Később rájöttem, hogy kb.azért mert tudat alatt a mediterrán hangulatot kerestem:-)
Később nagyon megszerettem, ugyanúgy megvannak a jó dolgok mint Olaszországban csak azok itt más dolgok. A pubok hangulata, egy jó sör/cider ( én csak.utóbbit iszom gyakorlatilag ), egy fish&chips, a kitűnő múzeumok, a Temze, a piros emeletes buszok, kisvárosok London környékén stb.
Előzmény: erikanyu (8836)
cassano71 Creative Commons License 2019.09.18 0 0 8838
Én mindenképpen itthonról vinnék fontot, már ha úgy érted hogy kint váltani Ft-ot fontra, mert tuti hogy pocsék árfolyamon váltják.
Előzmény: M.Andika71 (8832)
vélemény Creative Commons License 2019.09.17 0 1 8837

Tudom, hogy múzeumokra nem nagyon lesz idő. De, csak hogy tudd. A National Gallery olasz gyűjteménye gazdagabb, mint az  összes római képtár anyaga együttvéve. A Victoria & Albert Múzeum középkori és reneszánsz gyűjteményében pedig szintén fantasztikus olasz művek vannak.

Előzmény: erikanyu (8836)
erikanyu Creative Commons License 2019.09.17 -1 0 8836

Off, bocsi.

 

Szia Vélemény!

Kicsit körülnézünk a nagyvilágban. :) Kíváncsian várom Londont, mit fog nyújtani egy "olaszmániásnak". Aztán jövök vissza az olasz fórumokhoz, pár hét és irány Bari. 

Előzmény: vélemény (8835)
vélemény Creative Commons License 2019.09.17 0 1 8835

OFF

Era!

 

Megcsaljátok Rómát????!!!!

Ejnye!

( London is jó hely. Én 20 évig voltam London mániás, Kb 20 utazás alatt kb 100 éjszakát töltöttem Londonban. A Brexit miatt megharagudtam rájuk ( most írta itt valaki a 45 perces  útleveles várakozást, ezt köszi, biztos nem). Majd Skóciába akkor/ha önállóak lesznek.)

Előzmény: erikanyu (8830)
vélemény Creative Commons License 2019.09.17 0 1 8834

NE= National Express, busztársaság

Előzmény: erikanyu (8830)
Irenee Creative Commons License 2019.09.17 0 1 8833

Jelentem a személyiket nem sikerült letesztelni Stansteden, sem az ujjlenyomatost, sem az anélkülit, mert elhajtottak bennünket az E-kapu elől, hiába mutogattuk a chipet. Álljunk csak be abba a másik szép hosszú sorba. Álltunk is vagy háromnegyed órát.

Metrón bankkártyával terveztünk utazni, csak a Mastercardokat fogadta el, Visát nem.

Bovingtonban voltunk egyébként , ha valakit esetleg érdekelne róla valami , szívesen segítek.

M.Andika71 Creative Commons License 2019.09.17 0 0 8832

Sziasztok! Október végén megyek a lányommal Londonba, próbálom visszanézni a beszélgetéseiteket, de így elég reménytelennek tűnik :((( még sose jártunk ott, mit érdemes megnézni, annak utánanéztünk, de látom az oyster kártyát is, arról magyar oldalakon nagyon sok infó van, de a tapasztalat talán jobb. Fontot érdemes inkább itthon váltani, vagy ott jobb? A London Eye környékén lesz a szállásunk, azon még vacillálok. Válaszotokat előre is nagyon köszönöm. Andi

cassano71 Creative Commons License 2019.09.16 0 0 8831
HMS Belfast nagyon jó, igen, nekem is bejött anno, meg hozzá igen közel a Borough Market is.
Előzmény: Zs... (8829)
erikanyu Creative Commons License 2019.09.16 -1 0 8830

Sziasztok! Mi az a NE? Én a Terravisionra vettem jegyet végül oda és vissza is, de rászámolva +2 órát. Most hétvégén megyünk. Kicsit aggódom, teljesen új hely, ahogy írtam még a repjegyünk sem lesz visszafelé kinyomtatva. Bár lehet a szállodában saját megnyugtatásomra kinyomtattatom. Úgy láttam egész jó időt ír a hétvégére. Városon belüli utazást mi is végül bankkártyával tervezzük. 

Előzmény: cassano71 (8827)
Zs... Creative Commons License 2019.09.16 0 0 8829

Hát végülis beletettük, ezért vettem a 17:00 órásra, mert amúgy későbbin gondolkoztam, de sztem pont a te írásaidra emlékeztem h óvatosan velük. De lehet Lutonról kellett volna hazafelé is jönni. Nah mindegy, majd legközelebb ;o)

Maga London jó volt, főleg h szuper időt fogtunk ki, két nap full napsütés, meleg. Egy fix program volt, az HMS Belfast, meg persze a Guinness. Mindkettő nagyon tetszett ;o) Ezen kívül 'csak' sétáltunk sokat, leginkább a Westminster, Brick Lane és City részeken. Sajnos a Westminster palota egy része, meg a Big Ben teljesen be volt állványozva, de pl a Brick Lane nagyon tetszett, remek hangulata van annak a résznek.

 

Aha, akkor ezt a kártyázást a buszon benéztük ;o)

Előzmény: cassano71 (8827)
cassano71 Creative Commons License 2019.09.16 0 0 8828

Ja és igen, buszon csak felszálláskor kell érinteni, leszálláskor nem. Én néha direkt felszállok egy-egy buszra az élményért, mint valami kisgyerek ugye, londoni piros busz:-)

Előzmény: cassano71 (8827)
cassano71 Creative Commons License 2019.09.16 0 0 8827

Igen, NE az ilyen sajnos, bele kell tenni a hibát hogy úgy mondjam, szóval számítani kell rá, hogy ilyeneket csinálnak. Lazán két óra is van LTN-re az esti géphez a Victoriáról, ha van valami gikszer mint ahogy nálatok is volt akkor akár több. Régebben írtam én is pár sztorit róluk, pl. aki nem a Victorián szállna fel hanem később néha egyszerűen nem engedik fel, hiába arra a járatra szól a jegye, mondván hogy már nincs hely:-) 

Egyetlen előnye az ára igazából, ha időben veszi az ember tényleg nem sok 4 font. Ezzel együtt én legutóbb már úgy mentem hogy reptérről be NE, akkor úgyis mindegy kb. mit csinálnak, késnek valamennyit vagy nem, de ráadásul reggeli gépnél befelé a városba nem szokott dugó sem lenni. Ki a reptérre meg vonat, drágább, de gyorsabb, biztosabb.

A contactless érdekes, nemtom hogy van ez hogy nem terhelt be semmit, mindenesetre fura, nem lehet hogy majd utólag fog terhelni itthon? Nem tudom tényleg, mivel én egy Oystert rendszeresítettem erre a célra, azt mindig viszem magammal ha Londonba megyek.

Na és maga London? Volt valami tuti program vagy kaja? :-)

Előzmény: Zs... (8826)
Zs... Creative Commons License 2019.09.16 0 0 8826

És akkor még valami, illetve rögtön kettő is.

Sör: hát valóban 5 GBP körül szór sajna, viszont az elég egységesen, a Temzén ringatózó hajón ugyanúgy mint bárhol egy pubban, szóval nincs az a lehúzás mint ami pl itthon, hogy a fancy helyeken 1.500,- ért kapsz vmi 4 decis szart. Vagy mindenhol egységesen lehúzás van ;o) Viszont ami igazán meglepett, hogy az árak kiírva sehol nincsenek. Van persze ittallap, de árak nincsenek rajta. Hát, érdekes egy szokás, főleg hazai tapasztalatokkal felvértezve, vagyis ha nincs kiírva, az ugye annyit jelent hogy annyit számol érte amennyit épp gondol. Jah, és a cider valóban remek, már értem miért írta vki itt korábban h mostanában inkább azt iszik ;o)

NE: hát ez egy fostalicska. Hazafelé a 17:00 órásra vettem jegyet Victoriáról, menetidő elvileg 1:40, gondoltam ezzel simán elérjük a 20:25-ös gépet. Na ehhez képest olyan hogy 17:00 órás busz nem volt, pedig egy busznyi ember várt rá. Olyan volt hogy 17:30-as, viszont a sofőr közölte, hogy először az erre szóló jegyel jöjjenek. Erre kitört a lincshangulat, mivelhogy kb mindenkinek a 17:00 órásra volt jegye, így a majszter viszonylag gyorsan visszakozott. Az 1:40-es menetidőből aztán úgy két óra lett, szóval az indulásig csak egy óra maradt, de ez Gatwickben azért még úgy is elég volt elérni a gépet, hogy a security kb minden csomagot kiszedett, és egyszerűen azért nem haladt a dolog, mert nem volt ember aki átvizsgálja.

Zs... Creative Commons License 2019.09.16 0 0 8825

Nah hát ez egész érdekesen alakult. Egyszer buszoztunk, egyszer metroztunk, de inkább sétáltunk, két nap alatt összesen 37 km-t. A tömközön sima érintős bankkártyát használtunk, a számolás a következő volt:

Busz: felszálláskor lehúztuk ahogy kell, leszállásnál szintén megpróbáltuk, ámde nem történt semmi. A középső és hátsó ajtóknál lévő olvasókra ki volt vmi írva, amit nem jegyeztem meg, meg át is volt húzva, hogy ne használd. Ezt nem igazán tudtuk mire vélni, úgy emlékeztem h leszállásnál is le kell húzni, de aztán lehet hogy rosszul. Mindenesetre ez 1,5 GBP volt.

Metro: ez meg még furább, lévén ingyen volt. Pedig ahogy kell, befelé és kifelé is lehúztam, mégsem terhelt be semmit. Mondjuk aztán meg blokkoltam is a kártyát, ha addig nem, később már ne terhelgessék ;o)

Előzmény: cassano71 (8821)
arany40 Creative Commons License 2019.09.09 0 0 8824

Köszi Cassano71

Előzmény: cassano71 (8816)
arany40 Creative Commons License 2019.09.09 0 0 8823

Köszi a választ!

Előzmény: Irenee (8818)
Zs... Creative Commons License 2019.09.09 0 0 8822

Köszi, azért még megvárom secit hogy megerősítse ;o)

Előzmény: cassano71 (8821)
cassano71 Creative Commons License 2019.09.09 0 0 8821

Én úgy tudom ugyanúgy számol teljesen a sima érintős bankkártyával is, bár én azt soha nem használtam, csak magát az Oystert.

Ami meg azt illeti amit én kérdeztem, kissé ellenmondásos dolgokat találtam, de inkább azt hogy igen mint nem, mármint hogy érvényes Londonon belül közlekedő vonatokra, illetve az hogy mennyit von le az elég rejtélyes és többféle info van róla, abban megegyeznek, hogy nem úgy kezeli a rendszer mintha metróznál.

Előzmény: Zs... (8820)
Zs... Creative Commons License 2019.09.09 0 0 8820

Ha már Oyster. Vmi nem egészen tiszta nekem. A kedvezményes ár csak az Oyster kártyával játszik, vagy ugyanaz a kedvezmény a sima érintős bankkártyával is?

Előzmény: cassano71 (8817)
Irenee Creative Commons License 2019.09.09 0 0 8819

(egyszerre küldtük)

Előzmény: Irenee (8818)
Irenee Creative Commons License 2019.09.09 0 0 8818

Pl. Jubilee metróval Canary Wharf-ig, onnan DLR (2-es zóna)

Előzmény: arany40 (8814)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!