Keresés

Részletes keresés

BerryD Creative Commons License 2011.07.01 0 0 176

Jucus! Nekem kellett volna akár 2 hónap is, hogy elkészüljek! Te meg se perc alatt kész lettél vele! Nagyon szép lett! A virágok meg szerintem remekek, főleg az első a sok gyönggyel!

Hanna! Naggyon várom az új darabot, darabokat!

Előzmény: TJucus (174)
Hanna4901 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 175

Nem rosszak ezek a virágok, az sem baj, ha sablonnal készültek, hisz sokan készítik így:-))) Sajna én most nem tudok x szemezni, mert annyi minden dolgom van, ahhoz meg nagyobb odafigyelés kell. Ez amit most varrtál megint nagyon szép. Igen a keretezéssel el lehet rontani, sajna az egyiket nekem is elrontották, de aztán ki is javította a keretező!

Berry! Most terveztem egy új kitűzőt, még a levelei nincsenek felvarrva (a barack a hibás:-)))) ) Ha kész felteszem!

Előzmény: TJucus (174)
TJucus Creative Commons License 2011.06.30 0 0 174

Sziasztok, Hanna, Berry! Nagyon szépek a virágaitok, én hozzátok képest lelkes kezdő vagyok.

Azért egy-két apróságot én is elkövettem levezetésképpen a sok X szemezés közepette.

A kép is elkészült, már oda is adtam a megrendelőnek. A keretezés már az ő dolga. Bár szívesebben vittem volna én, de azért remélem nem rontják el.

 

 

  

 

 a virágkezdeményeim szigorúan szabásminta után :-)))

 

 és egy foltvarrós próbálkozás, abszolute autodidakta módon.

BerryD Creative Commons License 2011.06.30 0 0 173

Hanna!

Újra megcsodáltam a medáljaidat, kitűzőidet! Véleményem szerint igencsak romantikus alkat vagy! Ez nálam pirospontot ér! :DDD

Jó befőzögetést! Ragadjon az a szirup! :D

Előzmény: Hanna4901 (172)
Hanna4901 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 172

Általában szabadon szabok, ahogy az anyagom kiadja, de van amit nagyon szabályosra szeretnék, azt sablon szerint szabom. Nagyon sok rózsát készítettem már, azt szabadon szabom, de formásra. Csokrot is készítettem már, főleg nefejejcse, de sajnos még fotóm sincs róla, de legközelebb fotózok is. A régí virág kitűzőimet amiről van fotó az egy korábbi hsz-ban megtalálod.

Ma elkezdődőtt a sárgabarack dömping:-))) Ettől kezdve erről szólnak a napjaim, csak győzzem cukorral:-)))

Előzmény: BerryD (171)
BerryD Creative Commons License 2011.06.29 0 0 171

Kész vannak a fotók, volt segítségem is. Kettő is. :D

 

Fogalmam nem volt róla, hogy készül a szamóca virága, ezért leszedtem a kertben egyet és sikeresen felboncoltam. :) Ez a csokor még elég kicsi és filcem is éppen csak hogy van, de tervem az, hogy nagyobb, sőt nagy csokrokat is készítsek. Persze csak mindent szépen egymás után... Ez az első olyan kisovódás legényke kezéhez méretezett próbadarab.

Te használsz sablonokat a virágokhoz vagy ahogy éppen adja magát az anyag és a hangulatod?

Előzmény: BerryD (170)
BerryD Creative Commons License 2011.06.29 0 0 170

Szia Hanna!

Szépek a filc kitűzőid! :D Úgy látszik összebeszéltünk a fic virágok terén, mert tegnap én is ilyesmit ügyködtem, majd fotózok is. Főleg a fehér kitűződ tetszik! Jók a formái! Van belőle mit tanulni is! A rózsaszínű filcek is jól mutatnak együtt. Nálunk sajnos egyáltalán nincs rózsaszín, se világoskék... :( Pedig tudnék mit kezdeni vele! :D

Az egri hétvégéről láttam fotókat blogbarátnőm, Jakabné Mlinarik Judit webalbumában! Hát csodaszép dolgok születtek! Csak gratulálni tudok hozzájuk! Ja és nagggyon irigy is vagyok... :DDD

Előzmény: Hanna4901 (169)
Hanna4901 Creative Commons License 2011.06.29 0 0 169

úgy látszik, csak egyenként lehet.

Hanna4901 Creative Commons License 2011.06.29 0 0 168

Nem értem miért, de tegnap egyáltlán nem tudtam feltenni képet, most meg csak ezt az egyet engedi.

Hanna4901 Creative Commons License 2011.06.28 0 0 167

Nagyon szuper lett,én most kitűzőket készítettem foltvarró barátnőimnek. Hosszú hétvégén voltam Egerben ők is ott voltak. Szeretek örömet szerezni nekik:-)))

A képeket később próbálom feltenni, mert most nem engedi a net.

Előzmény: BerryD (166)
BerryD Creative Commons License 2011.06.26 0 0 166

Szia Jucus!

Hogy állsz a hímzéssel? Én filceztem egy kicsit. Képességfejlesztő babákat készítettem a legkisebb korosztálynak!

Előzmény: TJucus (164)
BerryD Creative Commons License 2011.06.21 0 0 165

Szia Hanna!

Megnézegettem a boltocskátokat. Tüneményes. A patchworkből a pipere táska, a kék takaró, a filcből a filc állatok és a kis kutyusos kulcstartó lett a kedvencem, édesek a plüssbabák is és remek ötletnek tartom a kreatív csomagokat! Kíváncsi vagyok a további munkáidra! :)

Előzmény: Hanna4901 (161)
TJucus Creative Commons License 2011.06.19 0 0 164

Köszi Berry! Ha már látod a mintát, akkor nem dolgoztam hiába. Nagyon élvezem amúgy, csak most viszonylag hamar be kell fejezzem, szóval kicsit sietős. Meg nagyon izgat is a végeredmény!

 

Na és akkor utána a babatalp, ahogy írtam. Az kisebb és halványabb fonalakkal lesz, ha igaz.

 

Egyébként meg van egy olyan mondás: "Soha ne mondd hogy soha!" Mert úgyis megszeged. :-)))

Előzmény: BerryD (163)
BerryD Creative Commons License 2011.06.18 0 0 163

Hűha Jucus, mintha egy fotót látnék megelevenedni! Keresztszemmel hímzed vagy netán goblen öltéssel? Ekkora munkát én már nagyon régen vállaltam be és nagyon ritkán is, mert úgy éreztem mire elkészült, hogy már az életemet is unom. Mikor meg az utolsókat öltöm búslakodok, hogy ezt se kell már soha többé... Merthogy aztán soha többé... Legalábbis jó darabig.

Jól látom, hogy az ifjú pár keze látszik a képen? Fantasztikus! Kitartást, jó öltögetést - mert az azért nagyon jó ám! A szemedre meg vigyázz! :D

 

Előzmény: TJucus (162)
TJucus Creative Commons License 2011.06.18 0 0 162

Sziasztok! Erre szokta mondani a párom: A sors!!

 

Megmutatom most min ügyködök.

 

 Megrendelésre készítem. Meglehetősen szemrontó, úgyhogy utána nagyon jól fog esni egy kis filcezés. :-)))

 

Igaz, van még egy babatalp képecske is, az pedig az unokahugomnak, aki aug. elejére vár babát.

Hanna4901 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 161

Szia!

Azért nincsenek véletlenek, mivel én is odatévedtem a te oldaladra és látom a névjegy tartódat. Évekkel ezelőtt egy kedves ismerősnek készítttem, csak ovális formában. Az meg egyszerűen vicces, hogy napok óta nem néztem a fórumra, mivel meló van, de ma ingert éreztem, jönni kell:-))

Nézz be hozzám a honlapomra, ott is látsz néhány dolgot. http://anyalanyatextil.hu/

 

Előzmény: BerryD (159)
TJucus Creative Commons License 2011.06.17 0 0 160

Elolvastam a mesét, köszönöm, hogy megmutattad. Tényleg nagyon jó, tanulságos aranyos. És a citromlovacskáid is tündériek. Látod, a véletlen mit tud összehozni!!!

 

Esküvői ajándék készül megbízásra, X szemmel. Ha kész mutatom. Most még én is bizonytalan vagyok, mint minden készülő művemnél, biztos, hogy jó lesz, jól csinálom stb.....

Előzmény: BerryD (158)
BerryD Creative Commons License 2011.06.17 0 0 159

Szia Hanna!

Nagyon tetszik a faliképed! Azt írod, hogy körbeszeged pelenkaöltéssel. A kép mögött flízt látok? Béleled vele? A hátlapnak is filcet használsz? Mekkora méretben készült? Tetszenek a nem fa feltétek is! Igazán kedves falikép! Még könyv- vagy naplóborítónak is el tudnám képzelni ugyanezt! :D

Előzmény: Hanna4901 (151)
BerryD Creative Commons License 2011.06.17 0 0 158

Szia Jucus! Nagy öröm ért, kétszer is. Egyszer kedves fogadtatásod miatt, másrészt pedig az új szerzeményemmel kapcsolatban. Egy hölgy keresett fel filc lovaimmal kapcsolatban. Egy pályázatra írt mese hőse egy citrom illatú ló, mely igazán értékes tulajdonságokkal bír. Itt elolvashatjátok a mesét. A mese remek, sőt tanulságos volt és a lovaimnak, legalábbis bizonyos lovaimnak külön "értéket" adott. Ha valakit bátorítani szeretnék, hogy bízzon önmagában ez remek ajándék lesz! Egyenlőre ilyenek az első citromlovaim (már el is szaladtak a karámból), ha van kedvetek olvassátok el a mesét! - Érdemes- :D További jó varrást és hímzést. Kíváncsi vagyok mi készül?

Előzmény: TJucus (157)
TJucus Creative Commons License 2011.06.17 0 0 157

Azért az igazi profi az Hanna, én csak lelkes amatőr vagyok. Na és ahogy elnézem Te sem az én súlycsoportom vagy. A mézeskalács szivecskék gyönyörűek.

Legalább tudok Tőletek tanulni.

Előzmény: BerryD (155)
TJucus Creative Commons License 2011.06.17 0 0 156

Szia Berry!

 

Nincsenek véletlenek, a múltkor tévedtem az oldaladra és csodáltam meg a munkáidat. Nagyon ötletesek, szépek. A névjegytartó különösen tetszik.

 

Szeretettel üdvözöllek, örülök, hogy "személyesen" is találkozunk. Egyenlőre így. Én sok mindent kipróbálok, és nagyon szeretem a filcet is.

 

Igaz, viszonylag ritkán vagyunk itt és többnyire Hannával ketten, de talán leszünk még többen is.

 

Mutasd meg az új dolgaidat, ha lesz én is hozom. Most éppen varrok és hímzek egyszerre.

Előzmény: BerryD (155)
BerryD Creative Commons License 2011.06.16 0 0 155

Sziasztok! Jöhet fórumozni még egy  filcőrült?

Mutatok egy-két képet, hogy kissé megismerjetek. Igazából nincs kivel megtárgyalnom a filces témákat, pedig a kedvenc anyagom ez. Olvastam, hogy keveslitek a létszámot... :), szívesen bővíteném aktívan is a csoportot! Ügyesek vagytok, érzitek a filc lényegét és ez nagyon tetszik nekem.

 

 

Hanna4901 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 154

Igen:-)))) Ez az igazi! Köszönöm!

TJucus Creative Commons License 2011.06.01 0 0 153

Bocsánat, valami baja van a gépemnek, vagy a programnak, egyáltalán nem ezt akartam írni, de önállósította magát.

 

Szóval nagyon szép lett, az biztos. Aranyos. Jó kis táborokba jársz.

 

És szeretnék minden jót kívánni a névnapodra. Mert ez mostmár tényleg az igazi ugye?

 

TJucus Creative Commons License 2011.06.01 0 0 152

Nagyon aranyos lett. Igazán aranyos lett. Milyen jó kis táborokba jársz.

  

És akkor ez a Janka nap mostmár tényleg az igazi névnapod?

 

 

Mert akkor minden jót kívánok! 

 



 

Előzmény: Hanna4901 (151)
Hanna4901 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 151

 

 

Tildás táborban voltam a hét végén. W. Dóri fa díszeivel készítettem Dominikának ezt a faliképet. Nem akartam nagyon sok díszítést rá és nem akartam a fa díszeket

sem festeni, ezért már csak körbe varrom pelenka öltéssel, persze hátlapozva.

TJucus Creative Commons License 2011.05.18 0 0 150

Igen, ezt már írtad egyszer. Meg kell majd nézzem ezt a boltot amit írtam, azért ott állítólag valamivel olcsóbb. Mert ahol veszem ott 220 Ft/A4-es lap. Van máshol olcsóbb, de az olyan is. Igaz, azért túl sok nem kell, de ha tudok olcsóbbat, csak jobb.

Előzmény: Hanna4901 (149)
Hanna4901 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 149

A filcet (nemez) mi a Kőszegi gyárból vesszük, de ott sem sokkal olcsóbb, mivel vagy el kell érte menni, vagy postázatjuk. Akkor megyünk, ha tudunk minden színből, ami nekünk kell egy egész véget venni, de ez csak egy évben 1x van. Amikor tudjuk a rendelést, akkor megyünk érte, aztán ha kell még, akkor postáztatjuk, vagy a cipőkellékesnél vesszük meg. Kg-ra kapjuk, ami azt jelenti, hogy függ attól is, mennyi az ár, hogy milyen vastag a filc!

Előzmény: TJucus (148)
TJucus Creative Commons License 2011.05.17 0 0 148

Tudtam én, hogy idecsallak! Olyan jó ezzel a filccel dolgozni. Nagyon szeretem. Csak meg kellene találnom, hol tudok viszonylag kis mennyiségben jót kapni. Ahol veszem, ott azért elég húzós az ára.

Van Pesten egy hely, volt Vattagyár, ott állítólag lehet venni, csak el kell majd egyszer jutnom oda. Kicsit arrébb van tőlünk.

Várom a munkáidat!!!

Olvastam, hogy jól sikerült a tábor.

Előzmény: Hanna4901 (147)
Hanna4901 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 147

Naná, hogy járok, szépek a szivecskék, majd én is teszek fel néhányat, mert van jópár. Most a régi készletet megkeresem:-)))

Előzmény: TJucus (146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!