Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

arabella72 Creative Commons License 2017.08.17 0 0 2178

most szétszedték meg nézték a részecske szűrőt de ott is rendben van minden tünet marad szerelő keresi tovább hát ilyent hogy nem találják meg számomra is meg lepő ha kiderül egyáltalán mi csinálja ezt a tünetet a gyújtótrafót ki cserélték egy új és egy bontott el is ment 100km-re  és újra kezdte csak sűrűben aztán ment le esett az alapjárat majd minél többet ment a kocsi egyre többször állt meg olyannak tűnt mintha valami fel melegszik aztán ment a kocsi le állt újra indítottuk indult azzal semmi gond nem volt.

Előzmény: teccikerteni (2177)
teccikerteni Creative Commons License 2017.08.17 0 0 2177

gyújtás probléma lehet

keress egy jó villamossági szerelőt

Előzmény: arabella72 (2175)
standby929 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 2176

Par honapja nalunk is az volt, hogy az auto megtorpant, eloszor csak pillanatokra, aztan traktor hangja lett, a negy helyett csak 3 henger ment. Elkezdtem lehuzogatni a gyujtas kabeleket es igy kisakkoztam, hogy hol nincs szikra. A kabelt megvizsgaltuk, az rendben volt, ugyhogy ki kellett cserelni az egyik gyujtotrafot a ketto kozul.

Kb 15ezer Ft volt a Bardinal, azota semmi baja, jar mint a Doxa.

Előzmény: arabella72 (2172)
arabella72 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 2175

Kedves Ferenc én már teljesen ki vagyok hogy nem találják a bajt be mérték két külön helyen az Egr szelepet írta ki ami ki van már kötve hétvégén utaztunk Pestre és nem értünk fel csak GYŐRIG ott meg torpant a kocsi dúrrogót  megálltunk és újra indítotúk gurultunk és megint gyertyát cseréltük stb vissza értünk nehezen 200km röl cseréltek gyújtótrafót egy új került bele  egyiket azt mondta a szerelő hogyha megint csinálja akkor a régit cseréljük meg a másikkal elindultunk másnap újra BP elindultunk el kezdte GYŐRNÉL ki cseréltük majd Pestig fel sem értünk újra kezdte és akkor telefonon hétfőre le beszéltünk egy bontott trafót be tettük és tudtunk vele menni majd amikor indultunk haza a 300km ről akkor el kezdte kb 50km után nagyon nehezen értünk haza inditottuk ment egy 30km aztán megint ez autópályán elég gáz volt mintha meg melegedne valami de nem tudják meg mondani két szerelőnél voltam az egyik azt mondta az első katalizátor miatt szerinte a hátsó nincs bent össze tört négy hete a hétvégém ezzel telik munka eszköz a kocsi nem tudom hova menjek vele már -felső-alsó holtpont jeladót is cseréltek a tankbeöntöcsövet azzal kezdödött hogy azért csinálja mert el rohadt a szerelő ezt mondta üzemanyag szűröt is cseréltek gyertyát is már nincs tippem mi lehet 

Előzmény: Döme F. (2174)
Döme F. Creative Commons License 2017.08.09 0 0 2174

Hasonló volt nekem, írtam is lentebb.

 

Új gyertyakábel-készlet japán autósboltban kb 9.000

Üzemanyagszűrő kb 2.000

Üzemanyagszivattyú 11.500 (Ignisé jó, Balenohoz nincs utángyártott, eredeti horror árú).

 

Már nem rángat, megoldódott a problémám. Munkadíjam nem volt, saját magam szereltem meg otthon, bár az AC cserével kicsit megszenvedtem.... :)

 

danjoe Creative Commons License 2017.08.06 0 0 2173

Szia! Nekem 1.8-as benzines van, de az nem komunikál OBD csatin keresztűl. Több hibakód keresőt is bevetetek, csak a kivillogtatásos módszerrel tudták kideríteni a hibakódokat. Lehet, hogy az 1.6-osnál másképp van.

Én elektromos problémát sejtek a háttérben: A gyertya "pipákban" a rugó nincs szétporladva? Elektromos csatik érintkeznek? Járó motornál ne piszkáld! A kábelek a csatlakozási pontoknál nincsenek megrepedve, elszakadva?

 

Előzmény: arabella72 (2170)
arabella72 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 2172

ezt sajnos mind meg csinálták rajt  

irreverzibilis Creative Commons License 2017.08.04 0 0 2171

elkoszolódott benzinrendszer,nekem egyszer hasonló volt,vizes benya volt télen,ha kisebb a baj elég az is,hogy fél tank benzinhez beöntöl a tankba 1 lityi denaturált szeszt,de ha nagy a baj,akkor üzemanyag szivattyú cserével valszeg összekötve egy alapos tisztítás,de így távgyógyításban nem könnyű,amúgy rángatni még a gyújtás miatt lehet,gyertyák rendben,gyújtókábelek,trafók?

Előzmény: arabella72 (2170)
arabella72 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 2170

irreverzibilis köszönöm a válaszod ez meg oldodott de sajnos a kocsi ugyan úgy rángat nem akar menni rosszabb lett rá tették számitógépre de sajnos nem mutat semmi hibát ezres fordulaton kétszázra esik hirtelnen rángat aztán le áll majd elindul nagy nehezen és imádkoztam hogy vissza érjek a szerelőhőz  ha valakinek van tipje mi lehet nem találják a bajt egyelőre ami lehetséges azt meg nézték egy  suzuki baleno kombik 1,6 -os 2001-es évjárat 71kw benzines kocsi egy hölgy vagyok eddig boldogultam de most nem tudom mi a hiba ha tud valaki segíteni van tipje azt kérem írjon köszönöm 

Előzmény: irreverzibilis (2169)
irreverzibilis Creative Commons License 2017.07.31 0 0 2169

vaterán 364 alkatrészt hirdetnek Balenohoz,a képek alapján 3db. autó alkatrészei,írj nekik hátha tudnak segíteni vagy a hasznaltauto.hu-n is van bontott alkatrész

Előzmény: arabella72 (2167)
irreverzibilis Creative Commons License 2017.07.31 0 0 2168

a topic behalt,mindenki új Balenot vett,a régieket bezúzatták úgy,hogy az archívumban kellett volna visszaolvasnod egy fél oldalt:)

 

A betöltőcső leszerelés lépései:

Bal hátsó kerék le, kerékjárati műanyag burkolat le, alul a gumi töltőcső bilincse lelazít (tank ne legyen tele!!!), betöltőnyillás körül 3 db csavar ki, betöltőcső alulról kivehető.

Új csövet utángyártottban nem kapsz, ill. arany árban létezik gyári. Próbálkozz bontottal! Képek és egyéb infók a 1724; 1737; 1781 számú hozászolásaimnál.

A jobbik eset, ha tényleg az alsó részen lukas a cső, ott egyszerűbb a hegesztés, nekem fölül volt elrohadva

Előzmény: arabella72 (2167)
arabella72 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 2167

sziasztok meg tudnátok mondani hol tudnék üzemanyag bekötő csövet venni ami tankot összeköti az a fémcső 41800 ft 48000ft új áron ez okozta a rángatást mert el rohadt és víz ment bele bontottat keresek de azt is nehéz találni ha valaki tud kérem írja meg hol kaphatok még 

 

Döme F. Creative Commons License 2017.07.31 0 0 2166

Talán meg van a hiba, üzemanyag szivattyú. Alapjáraton is hallom az ingadozó halkan búgó hangot, gázadáskor valószínűleg nem kap elég benzint a rendszer. Sajna egyre rosszabb....

arabella72 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 2165

Sziasztok Suzuki Baleno 2001 -1.6 benzines  gyorsításkor fullad és rángat az autó nem tudja valaki mi lehet az oka köszönöm a válaszokat elöre is  

spapda Creative Commons License 2017.07.28 0 0 2164

Sziasztok!

 

Facelift előtti és utáni hátsó lökhárító csak külalakban tér el picit, vagy a felfogatásban is? Csereszabatos-e a kettő?

Gaben7605 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 2163

Sziasztok!

Utolért a végzet... :) Üzemanyag betöltőcsövet keresek 99-es kombihoz! Valakinek esetleg?

Döme F. Creative Commons License 2017.07.06 0 0 2162

http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/tuning/egr_dugozas2.pdf

 

Bár ez más fajta autó, a lényeg ugyanaz. Ha "ledugózod" , nem vezet vissza a kipufogóból gázokat a szívó oldalra. Sok helyen olvastam, hogy attól is rángathat az autó.

Előzmény: Törölt nick (2161)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.05 0 0 2161

egr ledugózás héberül van nekem,de a gyertyákkal nem nagyon szokott gond lenni, igazából még a csere után sem érzékeltem észlelhető különbséget,se menetteljesítmény,se fogyasztás,de ritka  fura autó ez a Baleno,nekem pl. a tetőcsomagtartón szállított kerékpárok se dobják meg a fogyasztást, sőt ha légkondizok végig a tanknyi benzinből vagy sem akkor is nagyon hasonló a fogyasztása

Előzmény: Döme F. (2160)
Döme F. Creative Commons License 2017.07.05 0 0 2160

Köszönöm. Az nem jó hír, nem úszom meg olcsón. Ha az a baj egyáltalán. Mindenekelőtt megpróbálok egy EGR-ledugózást és 4 új gyertyát, hátha, ha azzal megoldódik, olcsóbb, ha nem, hát az új gyertyák akkor sem ártanak neki. :)

Előzmény: Törölt nick (2159)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.03 0 0 2159

nem biztos hogy neked is ez a probléma,de nekem amikor legutóbb amikor rakoncátlankodott a motor, a gyújtótrafót kellett cserélni

Előzmény: Döme F. (2158)
Döme F. Creative Commons License 2017.07.03 0 0 2158

Üdv mindenkinek!

 

Húsvét előtt vettem egy 1999-es Baleno kombit, 1,6 GLX. Nagyjából rendben van az autó, ami hibája van, az visszaolvasva a fórumban nagyjából minden hasonló korú Balenonak is van/előfordul (küszöb rohad, ablakemelők lassúak, stb...).

Egy kérdésem lenne viszont:

Melegen az autóm olyat csinál, hogy teljes gázadáskor fullad. Van, hogy lemegyek vele 100 km-t is gond nélkül mondjuk hűvösebb időben, de nyári melegben már elég hamar elkezdi. Olajat nem eszi, vizet nem melegíti túl, mikor megy rendesen, erő is van benne ahhoz képest, hogy a kilométeróra számlálója már igencsak sokat pörgött.

Gondoltam sokmindenre, a szakmám is autószerelő, bár sosem dolgoztam benne, viszont nagyjából értem mi mire való. EGR szelep csinálhatja ezt, vagy lambda szonda, esetleg benzinszivattyú, gyertyák hőértéke... nem tudom mi nem stimmelhet....

Tudom, diagnosztika, de nem szívesen adnék ki pénzt addig, míg ki nem próbálom az összes olyan dolgot, amivel esetleg kizárhatok 1-2 fajta meghibásodási lehetőséget, hátha megúszom picit olcsóbban...

Karesz986 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 2157

Egy lámpatesten két "fogaskerék" van! A fel-le irányhoz a fényszóró állító motoron lévőt kell tekerni. A másik az oldalirányú állításhoz kell, azt ne tekergesd el! (az van a lámpatesten feljebb)

A beállításhoz sötétben egy fal elé kell állni néhány méterre akkor látod , hogy merre mozdul a tompított fény vízszintes vonala a másik oldalhoz képest. A két szélső érték között elég sokat kell tekerni.

Kézzel csak egy  konkrét terheléshez tudod beállítani, ha valaki beül hátra, jelentősen feljebb kerül a fénykéve magassága! Inkább egy kicsit lefelé világítson, mint vakítsd a szembejövőket!

Ha az elektromos fényszóróállítás nem működik, a fényszóró állító motort kell kicserélned, csatlakozó kontakthiba nem valószínű.

 

Előzmény: arabella72 (2156)
arabella72 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 2156

sziasztok meg tudná mondani valaki a Suzuki Baleno kombin az első lámpát ha motoros és kontakt hiba van akkor manuálisan merre kell tekerni hogy felfele világítson mert most cseréltük ki balra vagy jobbra kell a kis fogaskereket tekerni köszönöm 

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.13 0 0 2155

kipróbáltam,annyira nem ájultam el tőle,elég bumfordi a műszerfal,a motor se nyűgőzött le,olyan bágyadt, az egész autó kezelése se patent,komolyan ez a régi Baleno kezelhetőbb,ha kijavíttatnám azt a pár hibáját: a hátsó rugók erősebbre,picit a kormánymű kezd pontatlan lenni főleg autópályán nagy szélben és az egyik küszöböm kezd elrohadni

Előzmény: Törölt nick (2153)
Róbert Heged Creative Commons License 2017.06.13 0 0 2154

Sziasztok,

 

Érdeklődöm,hogy kinek mi a véleménye a Suzuki Baleno 1.9TD kombiról?Motorikusan érdekelne,mennyire szervíz igényes normál használatnál,mennyire megbízható a Peugeot motor.

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.06 0 0 2153

az újból vkinek ismerőse nem szerzett be,milyen lehet?

Tomikriszti1.6glx Creative Commons License 2017.03.09 0 0 2152

Sziasztok!Nemrég vettük meg a paripánkat 1.6glx sedán.Érdeklődnék nem e bont valaki ilyet fejér megye környékén?Illetve a kérdésem ,hogy a tankot lehet e másik autóéval helyettesíteni,ugyanis ha félnél több van tankolva akkor a tetején szivárog picit.Hátsó bölcsőt kéne cserélni még,meg nyáron küszöböket.Egyébként rendben van.Szóval van olyan alkatrész ami más fajtáéval kompatibilis?Köszönöm aki segít

Karesz986 Creative Commons License 2017.02.04 0 0 2151

A katalógus szerint minden  Baleno-nak (évjárattól, és felépítménytől függetlenül) ugyanaz a bölcsője.

Az alkatrész OEM száma: 45810-60G00 

 

 

Előzmény: propor (2147)
danjoe Creative Commons License 2017.01.31 0 0 2150

Szia!

Én most cseréltem küszöböket egy 99-es kombin. Az egy hét tervezet melóból háromszor annyi lett. A taposó lemezekből nekem egy kalapács ütésre felpattantak a kátránylapok /ezeket más autónál melegítve úgy kell felkaparni/ felfedve a kezdő rozsdákat. A taposók elején mindkét oldalon foltozni kellett, a hátsó sárvédőívek szintén oda voltak. Eddig nem látszott vészesnek, csak miután műszaki előtt lekaptam az küszöb spoilereket, elborzadtam. Ha már kicsontoztam, ami rohadás volt kivágtam, rozsdaátalakítót használtam ahol kellett, nem rozsdamarót. A küszöböket a cégnél minta után lehajlították, a spoiler fogadókkal én próbálkoztam jó sokat. A sárvédő javítóíveket sima Swift-ből kalapáltam balenosra. Az összes dugót kivettem a hossz-, és kereszttartókból, azon benézve is láttam borzalmakat. Ez a Suzuki hozta az összes huszon plussz éves Opelok összes rémálmát. Szinte hihetetlen, hogy ezt Japánban gyártották. Bár ki tudja mennyit volt garázsban az elmúlt 18 év alatt? 

Előzmény: propor (2147)
Bocsa Zsolt Creative Commons License 2017.01.31 0 0 2149

Én keresek motorháztetőt, 2001-es kombihoz.

Előzmény: Zsolti670603 (2148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!