Keresés

Részletes keresés

ózséé Creative Commons License 2014.03.30 0 0 2323

Az remek...  Még valaki tud valamit róluk? Tapasztalat? A könyvműhely foglalkozik első könyvesekkel? :(

Előzmény: j.mara (2322)
j.mara Creative Commons License 2014.03.28 0 0 2322

Lenyúlós társaság. Egy ismerősöm fél milliót fizetett ki nekik, a szerződés 3.000 példányról szólt. De aztán hiába kereste a boltokban, ott nem is tudtak a könyvéről, s amikor reklamált, az volt a válasz, nem kérik az üzletek.

Én inkább a Könyvműhelyt ajánlom...

Előzmény: ózséé (2321)
ózséé Creative Commons License 2014.03.28 0 0 2321

Sziasztok? Osztrák, Novum-nál adott már ki könyvet valaki? Tapasztalatok?  Köszönöm előre is.

Zsolti Tolla Creative Commons License 2014.03.24 0 0 2320

Hat a hajamat 16 eves korom ota novesztem... de termeszetesen, nem ettol az idoponttol vagyok csimbokos...:)

Előzmény: j.mara (2319)
j.mara Creative Commons License 2014.03.24 0 0 2319

Beugratós a címe, az biztos! :-)
De nagyon tetszett ez is. Amíg olvastalak, úgy éreztem nincs semmi baj a világban... Kár, hogy nem lehet mindig olvasni!

Egyébként hány éves voltál, amikor elkezdted a hajad növeszteni? 
(Majd megpróbálom kitalálni, hogy most mennyi vagy. :-) )

Előzmény: Zsolti Tolla (2318)
Zsolti Tolla Creative Commons License 2014.03.24 0 0 2318

Ismet egy Zsolti tolla...remelem nem unjatok. A cimet nagy felhaborodas kovette a barataim koreben, mert 7 ev alatt tomporig ero raszta hajat sikerult novesztenem.

 

http://bxsc.blogspot.com.es/2014/03/zsolti-tolla-fodrasznal.html  

Zsolti Tolla - Fodrásznál

Pater Pirandello Creative Commons License 2014.03.16 0 0 2317

Köszönöm.

Előzmény: j.mara (2316)
j.mara Creative Commons License 2014.03.15 0 0 2316

A 2307-es hsz-ben pont ilyet ajánlok. :-)

Előzmény: Pater Pirandello (2315)
Pater Pirandello Creative Commons License 2014.03.15 0 0 2315

Üdv: kezdő írók NEm scifi, NEM fantasy, és NEM szerelmes-limonádé-lektür írásait, FŐLEG dokumentumregényeit szívesen olvasnám, értékelném. 

Blackpariah Creative Commons License 2014.03.15 0 0 2314

Üdv mindenkinek!

 

Meglepve láttam, hogy van egy ilyen fórum, ahol a kezdő írók közzétehetik a műveiket. Ezúton ragadnám meg a lehetőségemet egy sci-fi regényemnek, majd olvassátok és véleményezzétek:

 

http://amatorirokklubja.network.hu/blog/amator-irok-klubja-hirei/a-genesis-fia-i

 

Üdv: Black

esseline Creative Commons License 2014.03.14 0 0 2313

Helló!
Köszönöm az eddigi üzeneteket, tanácsokat és véleményeket! Ezúton még egyszer reklámoznám a blogomat, hátha érkezik még több kritika :)
http://eszleles.blogspot.com

Kicsit kusza, néha csak egy nagy puszta

sokszor azt kívánom, hogy a kukába mit bánom.

Remélem néha tetszik nektek,

csak dobjatok meg, megígérem nem fekszek!

j.mara Creative Commons License 2014.03.13 0 0 2312

Köszönöm.
A blogomban nemsokára mesélek a keletkezés körülményeiről, ezért most nem akarom itt kifejteni. Mindenesetre nagyon érdekes volt írni.

Előzmény: Zsolti Tolla (2311)
Zsolti Tolla Creative Commons License 2014.03.13 0 0 2311

Tetszik ez az otlet, kreativ! 

Előzmény: j.mara (2307)
Zsolti Tolla Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2310
j.mara Creative Commons License 2014.03.08 0 0 2309

Remélem, még időben szólok! Ne fáradj vele, nem akarom kiadatni! Ha könyvem lesz is valamikor, a novelláimmal kezdem.

Előzmény: kürtök (2308)
kürtök Creative Commons License 2014.03.07 0 0 2308

Letöltöttem, haza viszem hogy átolvassam, gondolom nem így akarod betördelni, ez csak az elrendezés alap ötlete. Majd írok.

Előzmény: j.mara (2307)
j.mara Creative Commons License 2014.03.04 0 0 2307

Itt van pontosan az elképzelésem, igaz, csak "házilagos" megoldásban. Könyv alakban kevésbé zavaró az egymás melletti betűözön, de ezzel egyébként újságokban is élnek, csak talán van egy kis margó a hasábok szélén. Én ennek is nagyon örültem, hogy sikerült így megjeleníteni.

 

 http://jozsamara.blogspot.hu/2014/03/jozsa-mara-tukorregeny_3.html?view=mosaic

kürtök Creative Commons License 2014.02.28 0 0 2306

A regeny egyik jellegzetessege, hogy az esemenyek parhuzamosan, tobb szalon futnak. A szepsege, mint egy jo thrillernek is, hogy a vegen all ossze a kep. Az viszont teny, hogy az elkepzelesed nem szabnanyos. 

Előzmény: j.mara (2305)
j.mara Creative Commons License 2014.02.27 0 0 2305

Válaszom "kürtök"-nek is szól.

 

Az egymással párhuzamosan futó fejezetek természetesen egyforma hosszúak.

Olvasni persze nem a megszokott módon kellene, hanem a fejezet végéig haladva ugyanazon az oldalon. Akkor jön a választás, hogy mi érdekel jobban: az a szereplő, akiről éppen olvastam, vagy az, hogy a másikkal mi történt közben.

Így kialakulhat, hogy valaki elolvassa egyfolytában az egyik asszony életét, s csak azután a másikét, de olvashatja felváltva a fejezeteket: egyet innen, egyet onnan.

Hogy miért így írtam meg? Játék volt számomra, túl azon, hogy be akartam bizonyítani, mindannyiunk egyfajta sablon szerint éli az életét - a születés és a halál között - csak a sorrend nem mindig azonos.

Köszönöm, de nem hiszem, hogy kiadatom, sem ezt, sem a többi írásom... 

Előzmény: webtrex (2303)
kürtök Creative Commons License 2014.02.27 0 0 2304

Én is azon a véleményen vagyok mint a kolléga, hogy a fejezetek hossza nagyjából ugyan akkora kellene legyen, hogy a tartalmak egymás tükörképei legyenek. A dolog mint ötlet, szerintem elvetendő, mivel az eseményeket az olvasó rakja össze a fejében. Tehát nem értem, hogy akarod azt elérni, hogy az olvasó ne zökkenjen ki oldalanként a cselekményből, ne veszítse el öt percenként a fonalat. Vedd számításba, hogy te azért tudnál így olvasni, mert te írtad a könyvet, és tudod miről szól. Tárgyilagosan szemlélve, nekünk fogsz szerintem igazat adni. Az oldalamon azt írtam, hogy ki kell ragadni az olvasót a világból. Hogy merüljön bele az írásodba ilyen szinten, ha minden oldal után újra össze kell rakni a mozaikot, átrendezni az addig kialakult képet? 

 

Formailag, lehet rá megoldás, de nem látom be, mi célt szolgál? Magától, az olvasás élménytől fosztod meg az olvasót.

 

Ami a tükröt illeti, két nyelvű kiadványok esetében, teljesen más tészta. Mivel a tartalom azonos, a szöveg hossza a nyelvi különbségekből adódik, kis elcsúszással a páros, valamint a vele szemben elhelyezkedő páratlan oldal, tartalmilag egymás megfelelői.

 

Hogy mit vár el az író, a tördelőtől? Olyan nyomdai kivitelezés előkészítését, amelyhez elegendő anyagi eszköz áll rendelkezésére. Tarthatsz te szépnek, elegánsnak egy szöveghez, egy karcsú tükröt, vágott méretet, ha tetszik is neked a betűtípus, amely szintén illene a tartalomhoz, nem fogod tudni megvalósítani, ha az előállítás költsége, aránytalanul magas, a szerző, vagy kiadó tervezett anyagi ráfordításához. Egyébként üdvözöllek, én is kiadványszerkesztő vagyok.

Előzmény: j.mara (2302)
webtrex Creative Commons License 2014.02.26 0 0 2303

Köszönöm a válaszod.

Szerintem simán meg lehet csinálni. :) Én már készítettem olyan kiadványokat, ahol egyik oldalon az angol szöveg volt, másikon a magyar (illetve egyéb nyelvek), több 100 oldalakon keresztül, ez is némileg hasonló. Persze, itt eltér annyiból, hogyha a jobb, ill. bal oldalon a 2 fejezet hossza jelentősen eltér, akkor hogy lesz megoldva, hogy ne legyen mondjuk 15 üres oldal az egyik végén. De lehet valamit erre is ki lehet találni.

Megmondom őszintén, számomra inkább az a kérdés, hogy hogyan kéne ezt olvasni. Tehát először elolvasol minden jobb aztán minden bal oldalt? Vagy rendesen mint egy könyvet, és így fog összeállni a sztori?

De ha gondolod, hívj fel telefonon, és nagyon szívesen megbeszélem Veled hogyan lehetne ezt kivitelezni, a weboldalamon ott a számom.

Előzmény: j.mara (2302)
j.mara Creative Commons License 2014.02.26 0 0 2302

A kérdésedre azt kell válaszolnom, hogy fogalmam sincs. Ez inkább személyes megbeszélés tárgya lehet, mert annyi mindentől függ, pl. hogy kinek szánják az adott kiadványt, talán a téma is szerepet játszhat... Szóval nem tudom. 


Viszont van egy konkrét kérdésem. Írtam egy olyan regényt, amelyben párhuzamosan fut két történet, pontosabban két olyan nő története, akiknek az élete három ponton találkozik, de közben mindkettővel sok minden megesik. Úgy képzeltem el könyvként, hogy a bal oldalon az egyik történet fut, a jobbon a másik. Ha kissé távolabbról néznénk erre a könyvre, úgy látnánk, mintha a szemben lévő oldalak nagyjából egymás tükörképei lennének. (Fejezet kezdés - fejezet vége.)
Valaki azt mondta, ezt nem lehet megcsinálni. 

Én egyáltalán nem tartom lehetetlennek, és ha már idetévedtél, válaszolj, légy szíves!

 

Köszönöm.

Előzmény: webtrex (2301)
webtrex Creative Commons License 2014.02.26 0 0 2301

Sziasztok! Én most egy kicsit másik nézőpontból írok Nektek, mivel én egy tördelő vagyok. :) 5 évig tördeltem Dániában, rettentő magas standard-ek szerint, nagyon profi minőségben. Most Magyarországon élek megint, itt tördelek. De ehhez szeretnék kérdezni tőletek valamit: mi az ami számotokra, íroknak szükséges és kívánatos egy tördelőtől? 

Zsolti Tolla Creative Commons License 2014.02.24 0 0 2300
Zsolti Tolla Creative Commons License 2014.02.15 0 0 2299

Hajra Plenke!

 

Engem is erdekkel a tovabbiak!

Előzmény: Plenke (2296)
j.mara Creative Commons License 2014.02.15 0 0 2298

Drámapályázat

A Drámaműhely és Felolvasószínház (a későbbiekben negyedévenkénti ismétlődéssel) pályázatot hirdet egyfelvonásos színművekre, maximum négy szereplővel, legfeljebb 15 oldal terjedelemben (Times New Roman 14-es).
A téma szabadon választott.
A műveket a

dramamuhely.felolvasoszinhaz@gmail.com

címre kérjük elküldeni.

A beküldött művek egy kódot kapnak, s azzal kerülnek a zsűri elé.
Az első három helyezett darabot Felolvasószínházunkban bemutatjuk, rögzítjük, s a felvételt Net-Színházunkban bárki megnézheti.
A három nyertes mű szerzője felvételt nyerhet Drámaműhelyünkbe is.

Beküldési határidő: 2014. március 31.
Eredményhirdetés: 2014. május 15.
Az első helyezett dráma bemutatása: 2014 június.
A második helyezett bemutatása: 2014 július.
A harmadik helyezett bemutatása: 2014 augusztus.

 

j.mara Creative Commons License 2014.02.15 0 0 2297

Szia, Plenke!

 

Nem tudom, Te most hol élsz, Magyarországon vagy külföldön?

Az egyik megállapításodat pontosítanom kell: Magyarországon egyáltalán nem nehéz könyvet kiadni.

Ami nehéz, az az érvényesülés!

Számtalan szerzőt ismerek, akiknek könyvük van, szintén saját kiadásban, ahogy a Tiéd is, van, aki a 12. kötetnél tart, de mégsem ismert. Már úgy értem, ha kimondom a nevét egy tömött villamoson, senki nem kapja fel a fejét: Jé, a nagy X.Y.-ról mesél valaki.

Nemrégiben kapcsolatba kerültem egy Ausztriában élő írónővel, neki is több könyve jelent meg, éppen az általad is említett Amazonnal, de se híres nem lett, se gazdag. 

Egyébként ő  németül írt.

Lehet, hogy Neked az angollal nagyobb szerencséd lesz, amit őszintén kívánok is!

Mivel angolul nem tudok, így nem élek az ingyenes letöltéssel, de nagyon érdekelne a könyved további sorsa, a tapasztalatod; van egyéb elérhetőséged?

Előzmény: Plenke (2296)
Plenke Creative Commons License 2014.02.15 0 0 2296

 

Sziasztok!

 

Látom, hogy ez a topic kissé régi, azért gondolom hozzá lehet szólni.

 

Én tavaly határoztam el, hogy elkezdek írni. Szétnéztem. Arra a következtetésre jutottam, hogy Magyarországon nagyon nehéz könyvet kiadni. Ezért angolul írtam és az Amazonon adtam ki. Még nagyon új, majd meglátom, hogy mire megyek vele. Amint lejár az exkluzív szerződésem velük, Smashword-ön és hasonló oldalakon is ki fogom adni.

 

Egyelőre itt található. Amikor lehetőségem van rá, ingyen adom. Február 15-én és 16-án letölthető ingyenesen.

 

http://www.amazon.co.uk/Equimancers-Realm-The-Cycle-Balance-ebook/dp/B00HC36SZO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1389728539&sr=8-1&keywords=equimancers+realm

László Mikó Creative Commons License 2014.02.14 0 0 2295

Tiszteletem.

 

Nem olyan régen kezdtem ezt a blogot. Szeretném a véleményeteket kérni.

 

http://a-fejem-kiforditva.webnode.hu/

 

A "könyvtár" részben vannak tételesen az irományok.

 

A Pléhbánia amolyan magamfajta hobbi hülyéknek való szieszta.

 

A lényeges ez lenne:


 http://a-fejem-kiforditva.webnode.hu/ujdonsagok/a-nevtelen-tortenet-tomas-hegezon-kadetrol-/

kürtök Creative Commons License 2014.02.11 0 0 2294

Mail ment.

Előzmény: Törölt nick (2293)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!