Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2011.08.21 0 0 3005

Amiket idéztél, az azoknak szól, akikben munkálja a világosodást, a megtérést. Akiket elhított, azok számára megadja a körülményt és megadja a szándékot is.

De semmi nincs Isten akarata ellen.

 

"kiket nékem adtál, megőrizém, és senki el nem veszett közülök, csak a veszedelemnek fia, hogy az írás beteljesüljön."

(Jn.17-2)

 

Ami meg van írva, az meglesz.

Előzmény: Törölt nick (3004)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 3004

 Mert nem tudnál szeretni olyan Istent, aki eleve elrendel mindent jót és rosszat. ==

 

Mert ez nem igaz. Ha ismered a Bibliát kérlek értelmezd:

 

Jer.18:7Hogyha szólok egy nép ellen és ország ellen, hogy kigyomlálom, megrontom és elvesztem:8De megtér az a nép az ő gonoszságából, a mely ellen szólottam: én is megbánom a gonoszt, a melyet rajta véghezvinni gondoltam.9És hogyha szólok a nép felől és ország felől, hogy felépítem, beültetem;10De a gonoszt cselekszi előttem, és nem hallgat az én szómra: akkor megbánom a jót, a melylyel vele jót tenni akartam.

 

ITim.2:4  A ki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson.

 

Ez.33:11Mondjad nékik: Élek én, ezt mondja az Úr Isten, hogy nem gyönyörködöm a hitetlen halálában, hanem hogy a hitetlen megtérjen útjáról és éljen. Térjetek meg, térjetek meg gonosz útaitokról! hiszen miért halnátok meg, oh Izráel háza!?

 

Mt.23:37Jeruzsálem, Jeruzsálem! Ki megölöd a prófétákat és megkövezed azokat, a kik te hozzád küldettek, hányszor akartam egybegyűjteni a te fiaidat, miképen a tyúk egybegyűjti kis csirkéit szárnya alá; és te nem akartad.

 

Isten az ember szabad választású döntéseit figyelembe veszi.

Előzmény: oncogito (2998)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 3003

Nekünk nem is kell cselekedni, csak imádkozni. Majd helyettünk Isten mindent megtesz. Nagggyon király!!

Előzmény: oncogito (2998)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 3002

Ki az az Isten, akire mindenki hivatkozik??

Milyen jó, van 1 Isten, akire aztán rá lehet fogni mindent. Ő büntet, és egyben ő jutalmaz. Én sehol nem jövök a képbe.   Most már értem...

Előzmény: oncogito (2998)
Perzsian Creative Commons License 2011.08.21 0 0 3001

Ezzel egyetértek bibliai szempontból.

Előzmény: oncogito (2998)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 3000

Lécci, mutasd már meg nekem Istent! Kíváncsi vagyok rá...

Előzmény: oncogito (2998)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 2999

Amúgy marha meleg lesz jövőhéten...

oncogito Creative Commons License 2011.08.21 0 0 2998

propur, neked válaszolok, mert hívőnek vallod magad.


Tény, hogy ódzkodz az egyenes és nyílt választól, megvallástól.
Én úgy látom, nem sokban különbözöl a "vitapartnereidtől" a lényegben. Mert nem tudnál szeretni olyan Istent, aki eleve elrendel mindent jót és rosszat. Ezért ferdítesz.
Elmondom, én hogy vélekedek erről hitem alapján.

Isten bizony mindent elrendelt előre, már az első ember megszületése előtt, a te születésed előtt, az enyém előtt és mindenki más előtt. És Isten akarata ellen nincs semmi, mert mindenható. Isten munkál mindenkiben, az ember szabad akarata nem más, mint Isten akaratának érvényesülése.

"A ki megtartott minket és hívott szent hívással, nem a mi cselekedeteink szerint, hanem az ő saját végezése és kegyelme szerint, mely adatott nékünk Krisztus Jézusban örök időknek előtte"
(2Tim 1:9)

Pálban is Ő munkálta a "pálfordulást", iskarióti Júdásban is Ő munkálta a tettét. És mindkét esetben a tervét hajtotta végre és mindkét esetben az emberiségért.
Te, vagy bárki más nem győzhet meg senkit, mert nincs rá hatalmad. Amit teszel te és más, az az, hogyha igazat mondasz/terjesztesz, akkor akiben Isten munkálja, az nyitott lesz rá, akiben nem, az el fogja vetni. Nem te mented meg a lelkeket, csak szolga vagy, aki közvetít. És ezt is Isten munkálja benned, hogy szabad akaratodból tegyed.
Igen, sok emberi logikátlanság van ebben, de emberi logikával nem lehet Istent megérteni. Majd ha színről színre látunk, akkor értjük meg a miérteket.
És nagyon nagy szerencse, hogy nem rajtunk múlik a megmentés, mert Isten kezében jobb helyen van. Mert az ember téved, mert homályosan lát, mert tele van rakva tévedésekkel, mert a vágyai sokszor nem a hasznára vannak.
És igen, a rosszat és az igaztalant is hagyja Isten, mert talán (tudni nem tudom, csak gondolom) ilyen körülmények között világlik ki és nyilvánul meg a rossz. Az ártatlan áldozatok a gonosz munkájának bizonysága.

Semmit nem kapni készen, mindennek ára van.

Van amikor betegség, fájdalom, rabság, éhezés, kataszrófa kell ahhoz, hogy valamelyest világosodjon az ember. De semmi nincs ok nélkül - és sokszor van, hogy utólag visszanézve ért meg sok miértet az ember, ha mindent nem is.


A hitem lényege az, hogy hiszem Isten mindenhatóságát, hogy minden akarata szerint van és bízom benne, hogy mindennek van oka, értelme és igazságos.

És nem azért hiszünk, mert akarunk hinni, hanem azért, mert Isten munkálja bennünk a hinni akarást.

"Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket, és én rendeltelek titeket, hogy ti elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek, és a ti gyümölcsötök megmaradjon;"
(Ján. 15:16)

"Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék. Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, a melyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk.  "
(Efézus 2:8-10)

És ez így van hitem szerint egyénnél, közösségnél, országoknál. Aki elveti, vesse el, aki igaztalannak tartja ezért az Igazságos Istent, vesse el -- legfeljebb reménységünk lehet, hogy lesz számára is "pálfordulás". És arra is csak reménységem lehet, hogy engem megtart, mert Isten jobban tudja, mit miért tesz. Én bízom benne és hiszem mindenhatóságát és vallom, hogy a szabad akaratom Isten akaratának érvényesülése, akárcsak minden más embernél.

Paleokrites Creative Commons License 2011.08.21 0 0 2997

Persze, persze, egyetértesz a cikkel, mi mást is tehetnél?

 

Gondolkodni nem, elfogadni igen és ez a lényeg, te olyan vagy, mások meg amolynok, így tarka a világ, de ugye, attól, hogy egyezik a tanultakkal a hitedből fakadó átélményelésed a cikket illetően, attól még nem lesz IGAZSÁGa neked, sem a cikkben lévőnek!?

Előzmény: Törölt nick (2994)
Perzsian Creative Commons License 2011.08.21 0 0 2996

"Csak megválogatom a kérdéseklet."

 

Aha. Amikre tudsz válaszolni érdemben (pl. hogy milyen idő volt ma felétek), és amire nem (bibliai tárgyú és teológiai kérdések).

Előzmény: Törölt nick (2995)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 2995

Látom, elvagytok... Figyelj, ő egy szolga. Követ másokat, saját gondolattal nem rendelkezik, ezért sem tud válaszolni,==

 

Csak megválogatom a kérdéseklet.

Előzmény: Törölt nick (2989)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 2994

Egyetértek a cikkel.

Előzmény: Törölt nick (2991)
Paleokrites Creative Commons License 2011.08.21 0 0 2993

nem Jézus az egyetlen út, sőt nem is a kereszténység, de elmondanám, hogy maga a vallás gátja minden igaz útnak!

Előzmény: Törölt nick (2991)
Perzsian Creative Commons License 2011.08.21 0 0 2992

Tudom, de ameddig idejár, addig viselje el annak a következményeit, hogy butaságokat írogat.

Előzmény: Törölt nick (2989)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 2991

Erre varjál gombot:

Egy volt katolikus pap, Luis Padrosa története

  „Rájöttem, hogy a Római Katolikus Egyház tanításainak nincs evangéliumi megalapozottságuk – közöltem Samuel Vila lelkipásztorral, aki teljesen elhűlve hallgatta ezt egy római katolikus pap szájából (akit ugyan már jóval korábban meggyőzött az Igazság ereje). Égtem a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: Törölt nick (2987)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 2990

Ráadásul erre az ismeretlen istenre hivatkozva kiírtották a fél világot a szeretet nevében.  Ostobák.

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 2989

Látom, elvagytok... Figyelj, ő egy szolga. Követ másokat, saját gondolattal nem rendelkezik, ezért sem tud válaszolni, csak mások szavait majmolja. Röviden ennyi...

 

Ja? Isten szolgája. Csak az a bökkenő, fogalma sincs ki, vagy mi az isten. Azon kívül, hogy 5 betű.

Előzmény: Perzsian (2988)
Perzsian Creative Commons License 2011.08.21 0 0 2988

Ennyire látványosan nem kéne alulmaradnod.

Előzmény: Törölt nick (2987)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 2987

DDD.

Előzmény: Perzsian (2986)
Perzsian Creative Commons License 2011.08.20 0 0 2986

Konkrét választ adj, igen, vagy nem?

 

Téged az istennek a lelke vezérel?

Előzmény: Törölt nick (2985)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 2985

(2980)

Előzmény: Perzsian (2984)
Perzsian Creative Commons License 2011.08.20 0 0 2984

Téged az istennek lelke vezérel, vagy nem?

Előzmény: Törölt nick (2983)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 2983

Köszönöm. Számára ez étrhetetlen.

Előzmény: SCJC (2980)
Perzsian Creative Commons License 2011.08.20 0 0 2982

Azt nem értem, miért nem tud érdemben válaszolni. Nem akar, vagy nem érti a kérdést?

Előzmény: SCJC (2980)
Perzsian Creative Commons License 2011.08.20 0 0 2981

"Ajánlom ezt a könyvet, sok mindent megértenél ami most homályos."

 

Azt is, hogy szándékosan vagy értelmi képességeid okán nem válaszolsz igen egyszerű kérdésekre?

Előzmény: Törölt nick (2979)
SCJC Creative Commons License 2011.08.19 0 0 2980

Szerintem szabad akaratából választhatja például azt a lehetőséget, hogy Istent igyekszik követni. Mit nem értesz ezzel kapcsolatban?

Előzmény: Perzsian (2978)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.19 0 0 2979


Johannes Amos Comenius: A világ útvesztője és a szív paradicsoma.

 

Ajánlom ezt a könyvet, sok mindent megértenél ami most homályos.

Előzmény: Perzsian (2978)
Perzsian Creative Commons License 2011.08.19 0 0 2978

Látom, megint nem értetted meg, mit kérdeztem, pedig magyarul írtam és lassan.

Szerintem menj el orvoshoz.

 

Szóval, téged az istennek a lelke vezérel, vagy a szabad akaratod?

Előzmény: Törölt nick (2975)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.18 0 0 2977

 hotteccik ==

 

Ilyent nem szoktak kérdezni.

 

Azárt válaszolok idézettel mert a "topic" témájában az a mérvadó.

Előzmény: Törölt nick (2976)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.18 0 0 2976

Azon gondókozok má egy ideje, hogy ha talákozó a zuccán valami ismerőssöddel, oszt mekkérdezi, hotteccik lenni, Józsi bácsi?, arra is Biblijaidézettel válaszósz?

Előzmény: Törölt nick (2975)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!