Keresés

Részletes keresés

kessy Creative Commons License 2011.06.02 0 0 5684

van értelme,lehet tanulni belőle,megfigyelni pld. az emberi elmét :-)

Előzmény: Törölt nick (5669)
kessy Creative Commons License 2011.06.02 0 0 5683

ha ezt teszik a fanok,valszeg mindig fanok is maradnak :-)

aki meg szidja jól teszi, ő dolga neki ez kell,hogy megélje magát :-)

Előzmény: Törölt nick (5671)
kessy Creative Commons License 2011.06.02 0 0 5682

Szia Ádám,sziasztok!

 

olvaslak benneteket..most akatatok a "szemem elé" :-)

 

Ádám ,valamikor (kb. 1-2 éve) elolvastam Christián könyveiből 1-2-t, a tallent megvásároltam és a sarokba dobtam :-)

Kerestem valamit ,nagyon kerestem,nem volt jó :-)

 

Nem olyan régen a kezembe akadt megint ,nem csak Chrisztián tallenje,más könyvek is (azok kicsit korábban,na azokat sem igazán értettem :-)   ).

Anno nem értettem,ha úgy tetszik nem voltam rá "érett" ,nem jött el az ideje , hogy "megértsem" valamit nagyon akartam, talán ez volt a baj.

Ma felismerem a "mondani valóját" talán nem egészen az elmémmel ,megértem :-) 

Ami feltűnt Chrisztiánnál is a "csak figyelj" és éld az életed -talán megértettem.

Nem szabad mindent elmével felfogni akarni,nem működik,nem lehet olyat felfogni amit nem lehet,hiszen elmondani sem lehet.

 

Amit írni tudok az "éld meg a pillanatot" szlogenre :-)

Figyelj oda a gondolataidra,ne elemezd,ne minősítsd csak tudd,hogy ott vannak,figyeld -ha elkalandozol tőlük nem baj,majd újra rájösz,hogy figyeld-ha ezt teszed valszeg egy idő után arra is oda fogsz figyelni amit teszel,csinálsz, ha jár a motolla a fejedben eszedbe fog jutni,hogy jár,és megfigyeled,nem eltávolítod,nem ellenkezel vele csak figeled,elfogadod és elengeded, tudatosan fogod egy idő után csinálni amit teszel, nem kószálsz gondolatban mindenfelé,ott lesze megéled azt amit teszel..

 

így működött nálam,nem biztos,hogy másnás is ..

 

Előzmény: Törölt nick (5675)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.11 0 0 5681

@ Dr Systole: Én nem követeltem semmit.

@ Biga Cubensis: Okés, köszi.

Biga Cubensis Creative Commons License 2011.04.11 0 0 5680

Ha visszaolvasol a topikban, a sok anyázás mellett találsz ilyeneket is.

Előzmény: Törölt nick (5678)
Dr Systole Creative Commons License 2011.04.10 0 0 5679

Ez olyasmi amit nem lehet követelni. Vagy leírja valaki, vagy nem.

Előzmény: Törölt nick (5678)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.10 0 0 5678

Az attól függ, hogy mit értesz "előrébb" alatt, de én elsősorban kíváncsi vagyok. Nincs semmi különös célom ezzel, csupán érdeklődöm. Ugyanakkor előfordulhat, hogy valakinek a története elgondolkodtat, kivált belőlem valamit, ezt nem tudhatom előre.

Előzmény: Biga Cubensis (5677)
Biga Cubensis Creative Commons License 2011.04.10 0 0 5677

nem tudom miben segít neked, ha valaki leírja, hogy miben segített neki.

te attól nem leszel előrébb.

Előzmény: Törölt nick (5675)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.10 0 0 5675

Azt nem tudom, hogy csaló -e, azt tudom, hogy én próbáltam megérteni, tényleg, őszintén, de nem igazán jöttek át, vagy váltak hasznomra ezek a tanítások. Arra viszont kíváncsi lennék, hogy kinek, miben segített, ha segített, ill. mit várnak, remélnek ettől az egésztől, esetleg hová szeretnének ezzel eljutni, és most légy szíves, ne gyertek ezzel a "sehova nem kell eljutni, csak éld meg a pillanatot" dumával, mert ez mind szép és jó, csak szerintem a legtöbbünknek ez a valóságban nem ilyen egyszerűen működik.

Előzmény: serenic.... (5674)
serenic.... Creative Commons License 2011.04.10 0 0 5674

Semmi értelme ennek a topiknak, ide csak balhézni jár mindenki. Tisztelet a kivételnek.

 

Szellemiség, ami árad az egészből... Sajnos csaló, mai szemszögből nézve überptimitív szemét-filozófiával élő guruknak nem jár a tisztelet. Monnyon le!

Előzmény: Törölt nick (5669)
nyecsi Creative Commons License 2011.04.07 0 0 5673

Sziasztok

Van értelme. Nekem egy két vitás, és nem vitás hozzászólás is sokat adott. Úgy hogy csak igy tovább. A vitából pedig lehetne egy kulturált beszélgetés... ;)

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.07 0 0 5672

Talán annak több értelme lenne, ha nem menne ilyen durván az ócsárolás, hanem mondjuk nyitottabb lenne mindenki a másik véleményére, mert akkor kialakulhatnak egy "normális" vita, azzal szerintem nincs is gond. De itt sokan csak a dühüket akarják kitölteni, abszolút nem kíváncsiak a többiekre, csak a magukét fújják, de ha valakinek ez okoz örömet ám legyen.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 5671

a kérdés jó... "Milyen az a topik aminek van értelme?"

 

mindazonáltal ez itt egy igazi indexes trolltanya. AJC-t nem ismerem, nem olvasom, egyetlen személyes élményem vele kapcsolatban, hogy van egy indexes topik, ahol az AJC-t fikázó elszánt és agresszív trollok hadával szemben esélytelen ellenállást folytat néhány elárvult AJC-fan.

Előzmény: Dr Systole (5670)
Dr Systole Creative Commons License 2011.04.06 0 0 5670

Milyen az a topik aminek van értelme?

Előzmény: Törölt nick (5669)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 5669

Semmi értelme ennek a topiknak, ide csak balhézni jár mindenki. Tisztelet a kivételnek.

bmx0007 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 5668

Sziasztok! A gond az (ami persze egyáltalán nem gond),hogy véditek Christiant. nem kell védeni. Tud vigyázni magára. Szerintetek szüksége van rá? :) A másik, meg hogy, kezd ez átmenni Christian-védelemből a (sajátotoknak hitt) véleményetek védelmébe. Persze, mindez nem gond, mert hát akkor pl. én sem írnám ezt, s akkorti sem olvasnátok és akkor nem lenne semmi...bár kitudja... Végülis Demonak azt üzenem, hogy: csak így tovább, majd lesz valahogy. a Christian "hívőknek" pedig azt, hogy: vitázzanak tovább, mert hát a vita lehet Vita is, de közben nem éltek, csak tengtek-lengtek...én még írás közben is élek :D csak úgy mozognak az ujjaim...na jó lehet, hogy mégse...tudjátok,mint mindig itt is a"lehet" a kulcsszó.... ;)

nádihegedű Creative Commons License 2011.03.31 0 0 5667

meguntalak..... nem izgalmasak a meséid... humorod sincs....:P

ennyi...:)

Előzmény: Done_ (5666)
Done_ Creative Commons License 2011.03.31 0 0 5665

Mióta bezárt az OPNI elég sok hozzád hasonló szaladgál szabadlábon.

Előzmény: Törölt nick (5664)
nádihegedű Creative Commons License 2011.03.25 0 0 5663

De én téged kérdezlek, nem a hívőket... nem ők akarták elmesélni...

 

Ki adta Neki a művész nevet, talán te? Keresztapja is vagy? :)

 

És a tanúk ide is eljönnek tanúskodni? Mert ha nem, bizony rágalmazás esete forog fenn....:)

 

Hááát nem irigyellek, hogy jó napjaid annak köszönhetők, hogy Christian éppen mit csinál.

Ezt úgy hívják, hogy függőség... no valld be, mégis csak szereted te ezt az embert...:))

Előzmény: Done_ (5662)
Biga Cubensis Creative Commons License 2011.03.21 0 0 5661

nem követek én senkit :) nincs rá időm...

rád se.

Előzmény: átverde (5659)
nádihegedű Creative Commons License 2011.03.21 0 0 5660

 

AJC "meghúzta nálad a ravaszt"? Figyelj, mert az ilyen xarkeverés téged is bemocskol...:))

Meséld már el, mi az a beavató szex? Biztos nagyon jól csinál valamit, ha ennyit elkérhet érte... De te miért irigykedsz?

 

Most Anti, vagy Krisztián?

Ha nem jársz szwinger klubba, honnan tudod, hogy ő törzsvendég volt?

és a többi...

Te Done!

Veled mi van? Hogy telnek a napjaid? Örülsz a jó időnek?

Kicsit lazulj bele az életbe, és ne vedd ennyire komolyan magad...

 

 

 

Előzmény: Done_ (5658)
átverde Creative Commons License 2011.03.21 0 0 5659

Ha valaki tiszteli Jézust, akkor nem humorizál azzal, hogy hozzá hasonlóan faipari iskolába járt.

Egyébként sosem gyúlt fény a fejedben és nem kérdezted meg, hogy mit jelenet az AJ. Christian művésznév?

Anti Jézus Krisztián, ezt elég sokan tudják róla, még azok is akik nem követték a téveszméit.

Te is egy igazi tévelygő vagy, aki először elmerült a vakhitben, könyvet ír a kereszténységről, majd egy Jézus káromló tanításait kezdi el követni.

Ember elég nagy bajban vagy!

Előzmény: Biga Cubensis (5647)
Dr Systole Creative Commons License 2011.03.13 0 0 5657

Krisztián nevenapja van ma, Nagyböjt első vasárnapja. ( ... továbbá Ajtony, Solt és Rozina napja)

nádihegedű Creative Commons License 2011.03.09 0 0 5656

"Feleslegesen töröd magad ebben a topichban" ..írod...

De azért te csak meg próbálod..:))

"Azok a személyiségjegyek, amelyeket hibának látsz másokban, mind megvannak benned is, csak letagadod a létezésüket. Mielőtt ezt is letagadnád, ne felejtsd el: az anyagi világ az önkifejezésed eszköztára, tehát a környezeted voltaképp tükör a számodra."

AJC :)

Előzmény: Done_ (5652)
Nagy Britannia Creative Commons License 2011.03.08 0 0 5655

Igen, becsaptalak Danika!

De Te rájöttél, milyen okos, és igaz ember vagy

Spirituálisan is túlfejlett, hiszen emberbarátodon azonnal meglátod, hogy hazudozó(s), és őszintén meg is osztod vele,

(és másokkal) véleményedet.

 

Jut eszembe, az előadásaira 500.- Ft-ért lehetett bemenni, és én annyit fizettem.

Általában az ELTE BTK-n volt megtartva, de a legutolsó Móricz Zsigmond Gimnáziumban megtartott közös szeánsz :-)

-ért is annyit fizettem. Pedig volt nálam éppen 25eFt, sőt még 60eFt is (mert hát a Rózsadombon nem mászkálhatok csak úgy, mint egy lúzer), de hazafelé még mindig a pénztárcában volt. --  Most is hazudtam,-  inkább elárulom, mert úgyis rájöttél volna.

 

 

:-)))))))))))

Dani, Te    ...    huncutka vagy.....   ;-)

Áruld el, hogy kerültök ilyen fórumokra?

Segíts nekem,

ui. én nem tudom megfejteni,

nem vagyok ennyire spirituálisan túlfejlett lény

Előzmény: Done_ (5653)
Dr Systole Creative Commons License 2011.03.07 0 0 5654

A mások világnézete miatti gyötrő aggódás általában nem kellemes állapot. Esténként 8-tól 10-ig rendelek itt a fórumon, ha valaki rászánja magát a változásra.

Done_ Creative Commons License 2011.03.07 0 0 5653

Ejnye Zolika!

Ekkorát hazudni!?

Sosem tanított és nem is fog 500 Ft-ért. A kiscsoportos előadásokért 25 000 Ft-ot kért/fő. A 10 napos táboraiért 60 000 Ft-ot kért.

Egyébként már nem jön vissza, hiába várod, várjátok.

Hála Istennek!

Előzmény: Nagy Britannia (5634)
Done_ Creative Commons License 2011.03.07 0 0 5652

Sok mindennek nevezte magát az eltelt évek alatt ez a szélhámos.

Pölö: ő az egyetlen korlátlan létező a Földön, meg hogy őú az  ISTEN, holott csak egy elmebeteg.)))

Feleslegesen töröd magad ebben a topicban.

Akik követték őt, ugyanúgy betegek, mint álmesterük.

Előzmény: Spirit1 (5624)
nádihegedű Creative Commons License 2011.03.02 0 0 5651

Ha elmentél, hát elmentél, azért még válaszolok, mert így illik...:)  viccelek...

Hogy hogyan, és hol ismersz rá Istenre, nem tudom, és azt sem, hogy milyen az Istenképed.

Nekem talán könnyebb dolgom van, mert én Istent a Lét-el azonosítom, így bárhol, bármikor találkozhatok Vele...

 

Azt írod nem tudsz egyetérteni ezzel:

"Élj a mának, ne törödj semmivel."

Valamit elég rendesen félreértettél. Krisztián a Jelen megéléséről beszél.

És ez tudod mit jelent? Nem? No ezért kellene elolvasnod legalább egy könyvét, hogy fogalmat alkoss, mielőtt ítélkezel.

 

AJC nem tudom, hol mondta, hogy hagyni kell a meditációt, mert lehetet Vele is közösen meditálni.

Volt, hogy 10 napon keresztül....

Ezt írta Chris:

"Második lépésben merülj bele abba a vallásba, szellemi iskolába vagy mesterbe, aki vonz, csak arra vigyázz, hogy te válasz,

ne pedig a szüleid, a barátaid vagy egy olyan élethelyzet, amikor a sok probléma elől a szellemi útba menekülsz."

a közös meditáció éppen erről a belemerülésről szólt. Bár az előadásai alatt is merülés történt...:)

Aztán, hogy hagyd abba, az azt jelenti, hogy ne válj függővé a meditációtól, hanem te magad légy az... ha érted..

 

Ezt írod: "megfigyelhetem én önmagam, de attól még nem fogom szeretni is magam."

Amikor elkezded a figyelem gyakorlását, akkor biztos, hogy nem. De ez nem egy két perces művelet. Minél többször tudod megfigyelni

a tested, a gondolataid, az érzéseid, annál többször szembesülsz vele, hogy ki is vagy te valójában. És akkor jön a csodálkozás,

hogy hány féle maszkot hord az ember. Ezek lehetnek jónak álcázott maszkok is...

És minél többször rajtakapod magad, hogy mit is gondolsz, teszel éppen, annál több álarc hullik le rólad. Ezt hívják önismeretnek.

Ami által lefejtheted magadról az elfojtásaidat, és elkezdhetsz végre Igazán élni. Önmagad szeretve.

 

Előzmény: Spirit1 (5645)
A nevem: nick. Creative Commons License 2011.03.02 0 0 5650

Szegénykém, sokat kell még gyarapodnod.

 

"Neked problémád van azzal,h követem Jézus tanításait és aszerint próbálok élni."

 

Nekem ugyan nincs, ezzel a szavaid alapján inkább Neked van problémád. Hiszen olyan emberröl beszélsz, akit nem is ismersz, a róla szóló történetetek pedig igencsak hiányosak...:)

Mégis tanitásaid véled  követni - bár ezen tanitásokról szóló  ismereteid nem Jézustól, hanem eléggé kétséges más, közvetett forrásoktól származnak - s igy egy leszel azon névtelen, ám lelkes idelogiai áldozatnak, akik mind Jézust vélik követni.

 

 

Hiszen Jézus tanitásait követik a katolikusok, a reformátusok, az adventisták, a Jehovák, a Hgy-sek, és valahány jószág isten állatkertjében. Csak éppen közös jellemzőjük, hogy fogalmuk sincs, mit tesznek, ezért nyilvánvaló, hogy még ilyen egyszerü kérdésben sem egyeznek.

 

Te pedig egy vagy ezek közül. Természetesen a Te értelmezésed a helyes, és a többiek azok, akik tévednek. Akiket megvezetett az ego. ( valami magyarázat mindig akad. )

 

( és hol vagy Te ? )

Előzmény: Spirit1 (5648)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!