Keresés

Részletes keresés

showtimes Creative Commons License 2016.12.03 0 1 172

A vajai Vay várkastély nagyon jó állapotban van és érdekes, a család mellett a kuruc korra fókuszáló kiállítás látható benne (falai közt megfordult II. Rákóczi Ferenc is).

 

Ecskend-321 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 171

Egy jó kis kirándulás célpontja lehet Drégely vára a Börzsöny északkeleti végein.

 

Történelmének egyik legismertebb fejezete:

 

Drégely ostroma és egy magyar hős halála [76.]

464 évvel ezelőtt, 1552 július 6 és 9 között Drégely váránál 146 magyar vitéz áldozta életét a hazáért, a török elleni harcban, Szondi György vezetésével. Arany János balladát, Tinódi Lantos Sebestyén históriás éneket, Marton László pedig szobrot készített a hős[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

showtimes Creative Commons License 2015.05.08 0 0 170

A térdig érő várakat én se szeretem, de a fantasy alkotásokat sem, illetve akár modern építészeti kiegészítéseket is lehetne alkalamazni, lásd, acél, plexi, színes világítással... 

Előzmény: Theorista (169)
Theorista Creative Commons License 2015.05.05 0 0 169

http://inforadio.hu/hir/kultura/hir-723569

 

 

"A 16. századi állapotok visszaidézését célzó program kezdődhet az egri várban; a hatmilliárd forintos fejlesztés része a kormány és az egri önkormányzat által a Modern városok program keretében közelmúltban megkötött, öt pontot tartalmazó megállapodásnak."

 

 

"Berecz Mátyás úgy fogalmazott, hogy lejárt a "térdig érő várak" ideje. Egyfelől a közönség nem tudja értelmezni ezeket a rommaradványokat, attrakciós vonzerejük - ekképp bevételtermelő képességük - igen gyenge. Másfelől az időjárás viszontagságainak jobban kitett falmaradványok megóvása is aránytalanul drágább, és sok problémát vet fel - mondta."

showtimes Creative Commons License 2014.10.09 0 0 168

Egyébként van egy utiképes honlapom, benne sok várról és kastélyról készült fotóval. Több tucat magyar vár, kastély a Kárpát-medencéből, de azért kitekintő is akad Dubrovniktól Monasztírig.

 

A cím: http://kazika.bplaced.net/joomla/

 

 

showtimes Creative Commons License 2014.10.01 0 0 167

Már egy  hónapja, hogy átadták a majdnem újjá, vagy újszerűre épített diósgyőri várat.

civertan14 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 166

 

Sziasztok, elkészült a Regéci vár új logója, és weboldala: www.regecivar.hu

 

valamint a Facebookon is szeretettel várunk régi és új képeket a Vár a regéci vár nyílt csoportba: https://www.facebook.com/groups/1463698780534687/?fref=ts

 

assessmentcenter Creative Commons License 2014.02.19 0 0 165
showtimes Creative Commons License 2014.02.12 0 0 164

Fraknó, az Esterházy család ősi erőssége. Nálam benne van a 10 legszebb magyar várban.

 

assessmentcenter Creative Commons License 2013.10.21 0 0 163
showtimes Creative Commons License 2013.10.19 0 0 162

Építjük a múltat, jövőre jöhet Nagy Lajos :D

 

ha a románok ezt meglátják belesápadnak :)

 

assessmentcenter Creative Commons License 2013.07.12 0 0 161
showtimes Creative Commons License 2012.11.25 0 0 160

Révkomáromból jött a határon inneni magyarokhoz a segítségékérés.

 

Hat felvidéki műemlékre szavazhatnak online, a legtöbb szavazatot kapó kapuját felújíttatja egy szlovák bank. A listán van a ma is többségében magyarok lakta települések közül a híres komáromi erőd Lipót kapuja, valamint a sajószentkirályi kastély kapuja is. Csak két kattintás egy voks!

 

A részletek, magyarul:

 

http://www.kulcsmagazin.hu/cikk.php?id=3808

showtimes Creative Commons License 2012.08.19 0 0 159

idáig nem értek el a törökök, legfeljebb fogolyként, vagy portyázók

Előzmény: Törölt nick (158)
showtimes Creative Commons License 2012.08.16 0 0 157

Ilyen lesz, ha elkészül:

Előzmény: showtimes (156)
showtimes Creative Commons License 2012.08.16 0 0 156

Füzéri vár romjaiban is impozáns látvány a falu fölé magasodó sziklatömbön. Egykoron falai közt őrizték a Szent koronát... aztán ezt is elérte a várrombolás... most azonban megfordítják az idő kerekét, s indul a részleges rekonstrukció:

 

http://www.kulcsmagazin.hu/cikk.php?id=3561

vjv1 Creative Commons License 2011.12.25 0 0 155

;)

Előzmény: rev251 (0)
tomatas Creative Commons License 2009.12.25 0 0 153
Ha arra jársz fényképezz kérlek, jó lenne látni a változásokat.
Előzmény: showtimes (152)
showtimes Creative Commons License 2009.12.25 0 0 152
nem figyeltél rendesen :)
mikor a hozzászólást írtam már a palota előtti udvarszintet lesüllyesztették az eredetire, kb. 40-50 cm földet szedtek le munkagépekkel és a szárnypavilon tetőzete is le volt bontva. Ezen túl pedig belőlről is hordták kifelé a törmeléket, a kastély mögött több kamionnyi sitt volt. Szóval elég tempósan munkához láttak.
Előzmény: tomatas (151)
tomatas Creative Commons License 2009.12.25 0 0 151
Én még semmi változást nem láttam legutóbb, de ráfigyelek, ha legközelebb arra járok.
Előzmény: showtimes (148)
showtimes Creative Commons License 2009.11.20 0 0 148
Ugyan nem vár, de az ország egykoron egyik legszebb barokk (részben rokokó) kastélya az edelényi Coburg- L' Huillier, amely hosszú vegetálás után végre megújul, elkezdődött a 2 éves, 2,2 milliárd forintos felújítás. Végre valami jóról is hírt lehet adni :)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2009.01.25 0 0 146
Kedves Olvasó! A Szádvárért Baráti Kör 2009. március 13. és 14. napján vármentő tevékenységet végez az Aggteleki-hegységben lévő Szögliget község határában emelkedő Szádvár romjai között. Célunk megtisztítani a műemlék területét a bozóttól. Nagy szeretettel várjuk ehhez a segítő kezeket! A vármentő munkálatokhoz szerszámokat {metszőolló, fűrész, balta} valamint védőkesztyűt mindenki hozzon magával.

 

Találkozzunk a Várhegyen!

 

Honlapunk: http://szadvar.karpi.com/news.php

 

További részletekről itt érdeklődhet:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?cmd=Article_showArticle&t=9038753

 

Üdvözlettel: Nagyon Várbarát

showtimes Creative Commons License 2008.12.24 0 0 145
Karácsonyra megvettem Csorba Csaba Legendás váraink című feldolgozását. Amint beleolvastam a mikszátos mesélést próbálja ötvözni a történelmi tényekkel. Nagyjából sikerült is. A képanyaga: grafika, jellemrajz, alaprajz. Szerintem nem ártott volna a mostani állapotot fekete-fehér képeken bemutatni
(bár hozzá teszem, szerintem a szerző csak levéltárazott, s nem is járt minden várnál a helyszínen. Abból gondolom ezt, mivel a terepleírás is elég sematikus sok esetben).
mediator1949 Creative Commons License 2008.06.28 0 0 144

Üdvözletem a Fórumnak!

 

Nagyon goromba dolgokat mondanátok nekem, ha azt állítanám, hogy tudom bizonyítani, melyik öt várat építette a Német Lovagrend a Barcaságban.

 

Üdv mindenkinek: Alex.

showtimes Creative Commons License 2008.06.20 0 0 143
Akkor nézz be a honlapomra, a légifotótól a panoptikumig minden elképzelhető szögből meg van fotózva :) ( http://kazika.try.hu )

Egyébként is akartam említeni, hogy raktam fel sok új képet, köztük várakat, kastélyokat is. Érdekesség, hogy az ónodi várról olyan kép van, amikor a Sajó elöntötte a várárkot. Határon túli várak is kerültek fel, erdélyi erődtemplomok, vagy a híres lengyel Krasiczyn. Még kisebb csinosítások hátra vannak, de az albumok rendesen működnek.
Előzmény: bojtorjan007 (142)
bojtorjan007 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 142
Nekem mindig is a Diósgyőri vár marad a kedvenc.:-))))))
varacska Creative Commons License 2008.01.24 0 0 141
Kedves Várbarátok!

Megújítottam Salgó várának honlapját! Kérlek nézzétek meg és véleményezzétek!

http://www.salgovar.hu

Köszönöm szépen!
nannaa Creative Commons License 2007.12.18 0 0 140

Kösz a biztatást, meg a tanácsokat.:-)

Előzmény: showtimes (139)
showtimes Creative Commons License 2007.12.18 0 0 139
hajrá:)

Lévén a digitális korban élünk, minden romot, vagy halmot, ahol vár volt érdemes részletesen körbefotózni. Ha tudtok, akkor szerezzetek be légifotókat, illetve katonai, erdészeti térképeket, régi fotókat. Amennyiben sikerül a szájhagyományokkal párosítani, akkor érdekes, színes helytörténeti anyagot hozhattok össze. Szinte minden várhoz, kastélyhoz kötődött egy, vagy akár több legenda is.
Előzmény: nannaa (138)
nannaa Creative Commons License 2007.12.18 0 0 138

Kösz szépen:-)

 

Minden kis infónak örülök, ami ha csak egy picit is, de segit kideriteni valamit erről a várról. Pár ismerősömmel egy ideje nekiálltunk feltérképezni a környezetünkben lévő várakat, azokat is, amiknek már csak az emlékük maradt fenn. Lényegében igyekszünk felkutatni mindent - az irott forrásoktól kezdődően a legendák, mesék szintjéig.(sok olyan vár emléke is kering erre felé, ami a felvidéki várlistákban nem szerepel - dűlők várhely, várdomb...elnevezései, és az ezekhez kötődő várak, harcok, várurak legendái) De ennél a várnál teljesen tanácstalanok vagyunk.

 

Azok alapján amit irtál viszont akkor feltételezhető, hogy valamikor valamilyen legenda tartozhatott ehhez a várhoz, ami alapján tündérvárnak nevezik - igy megpróbálhatunk adatokat keresni a helyi népmesékben vagy akár más legendákra is rákérdezhetünk, hátha valami utalás felbukkan valahol... mert kimondottan várlegenda nincs "forgalomban":-)

 

El sem hiszed mennyire örülök, hogy a segitségetekkel sikerült találnom egy lehetőséget arra, hogy merrefelé is kutassunk tovább:-)))

Előzmény: showtimes (137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!