Keresés

Részletes keresés

Flanell Creative Commons License 2006.10.07 0 0 54

Már csak ott lehet probléma, hogy mikor érett félig a szilva.  :)

Lehet, hogy az enyém már kétharmadig volt érett, és azért lett ilyen szörnyű. Jövőre megpróbálom zöldebb állapotban, amikor még csaképp, hogy színesedni kezd.

Előzmény: szysssz (50)
Gruzmanek Creative Commons License 2006.10.07 0 0 53
Na várjunk csak egy kicsit, hogyis van ez; cékla egészben megsüt, felszeletel, almát hozzákarikáz és ecetes lével leönt, amibe tormát is tesz, vagy csak úgy ala nature?
Előzmény: konyha(k)rém (52)
konyha(k)rém Creative Commons License 2006.10.07 0 0 52
Ja, és a céklát egészben kell megsütni, forró sütőben kb. 30 perc, a sültet pedig almaszeletekkel készíteni.
konyha(k)rém Creative Commons License 2006.10.07 0 0 51
Próbáljátok meg a céklát lerben megsütni, mint a sütőtököt. Tormával, almával, köménnyel, cukorral ízesítve hűtőben jól eláll, de nem sokáig, mert rá fogtok járni előtte, utána és helyette is, olyan finom. Van aki - főleg szárnyas - sültek mellé kínálja tejszínnel bolondítva. Krumplipürével?
szysssz Creative Commons License 2006.10.07 0 0 50

A titok csak annyi, hogy félig érett gyümölcsöt kell ecetes (fűszeres) lébe tenni és isteni eledeled lesz.

Igaz én eddig csak "vödrös" savanyúságba tettem szilvát, de minden évben ez volt a kedvenc (ez fogyott el leghamarabb).Sajnos nem pótolható a fogyás, mert az érett szilva már nem alkalmas savanyításra.

Előzmény: Flanell (49)
Flanell Creative Commons License 2006.10.07 0 0 49
Idén először csináltam savanyú szilvát, mert annyira dícsérték - hát nem egy nagy durranás. Mintha a sima szilvabefőttre öntöttem volna egy kis ecetet. Émelyítő.
nemisbéka Creative Commons License 2006.10.05 0 0 48
Békából igen :).
Előzmény: TTAMAS (47)
TTAMAS Creative Commons License 2006.10.05 0 0 47
A békából nem királyfi lesz? :o
Előzmény: nemisbéka (46)
nemisbéka Creative Commons License 2006.10.05 0 0 46
Evidenciák, kérem, evidenciák: királylány :)).
Előzmény: stefiadri (45)
stefiadri Creative Commons License 2006.10.05 0 0 45

Futok, szaladok, ahogy csak bírok!

Ne haragúdj rám, de a nickneved állandó mosolygásra és gondolkodásra késztet, merthát ugye azt már tudjuk, hogy béka nem is vagy, de akkor meg mi a csuda ??? :-)))

Előzmény: nemisbéka (44)
nemisbéka Creative Commons License 2006.10.05 0 0 44
Vigyázz, lasagne-királynő, vigyázz, nehogy én kapjalak el :)).
Előzmény: stefiadri (43)
stefiadri Creative Commons License 2006.10.05 0 0 43

Hű azzzannnnnyát de jól hangzik!

Köszönöm szépen, ezt feltétlen megcsinálom, a fokhagyma már beszerezve!

 

Utóirat: nemisbéka azért nem is béka, hogy kedvet ne kapjon hozzá a gólya :-)))))

Előzmény: nemisbéka (41)
nemisbéka Creative Commons License 2006.10.04 0 0 42
Ja és én nem mertem megkockáztatni a friss fűszert, úgyhoyg szárítottal futott, teljesen jó volt.
Előzmény: nemisbéka (41)
nemisbéka Creative Commons License 2006.10.04 0 0 41
PÁCOLT FOKHAGYMA

15 fej szép nagy, zsenge fokhagyma, 1 l száraz fehérbor, 2 dl 10%-os ecet, 15 dkg kristálycukor, 8 evőkanál olaj, 2 cseresznyepaprika, 3 babérlevél, 2 csokor friss tárkonylevél, 1 púpozott evőkanál só, 1 púpozott teáskanál tört fekete bors.

Igazi különlegesség.

A borba belekeverjük az ecetet, a sót, a cukrot és a fűszereket, majd felforraljuk. Beletesszük a finomra metélt tárkonyt és a cseresznyepaprikát.
Közben megtisztítjuk a fokhagymagerezdeket. Apránként a forrásban lévő páclébe tesszük, és az újraforrástól számított 5 percig főzzük. Ezután levével együtt egy nagy befőttesüvegbe töltjük, és másnapig érleljük. Ismét felforraljuk, és további öt percig főzzük. Hagyjuk kihűlni. A leszűrt fokhagymagerezdeket apró üvegekbe töltjük, felöntjük a páclével, végül egy-egy evőkanál olajat csorgatunk a tetejére. Szorosan, légmentesen lekötjük, és hűvös, sötét helyen tároljuk.

Megjegyzés:
Felbontás után tartsuk hűtőszekrényben. Szárnyasokhoz vagy sajtokhoz való, rendkívül finom savanyúság, amelyből egy-egy gerezdet vékonyra szelve teszünk a tányérra. A fokhagyma elveszti jellegzetes illatát, az íze viszont páratlan!

Ez Frank Júlia receptje, azért írtam ide, mert én balzsamecettel csináltam (és szárított petrezselyemmel, friss tárkony hiányában). Nagyon gusztán néz ki, isteni az illata, bár fel még nem használtam.

Azóta már rengetegszer használtam, a levével húst pácoltam, maga a fokhagyma főzelékbe is jó volt, magában is nagyon finom!

Előzmény: nemisbéka (40)
nemisbéka Creative Commons License 2006.10.04 0 0 40
Van. Mindjárt előásom.
Előzmény: stefiadri (39)
stefiadri Creative Commons License 2006.10.04 0 0 39

Sziasztok!

A férjem fokhagymát szeretne eltenni savanyúság gyanánt. Van valakinek receptje hozzá?

(4-es hsz.-ban trofimov írt de az nekem (bocsi) nem elég pontos)

Gruzmanek Creative Commons License 2006.10.03 0 0 38
Akinek van már ilyen kerámia savanyítója, nem kapott hozzá véletlenül recepteket?
wikinagyi Creative Commons License 2006.10.01 0 0 37
Köszi a segítséget. Jövő héten ott a helyem!!:)
Reaby Creative Commons License 2006.10.01 0 0 36

Szia Szysssz! Így már értem a dolgot! Pedig olvasáskor adja magát...

Sajnos az idén én már eltettem a családi savanyúságra előirányzott mennyiséget, de jövőre megpróbálom a Te instrukcióid alapján elkészíteni. Kíváncsi lennék a különbségre.

Előzmény: szysssz (32)
ribizli Creative Commons License 2006.10.01 0 0 35
Csak keresni kell egy kicsit:
Hermes bolt (www.hermesafesz.hu oldalról az akciós újságjuk megfelelő oldala, középen).
ribizli
Előzmény: wikinagyi (33)
szysssz Creative Commons License 2006.09.30 0 0 34
Gazdabolt lesz az az ominózus. Mindenféle kerti szerszámok, locsoló rendszerek,növényvédő szerek, üveg és műanyag ballonok,stb. kapható ott. Ilyen kerámia hordó 5- 40 l. méretig 2500-12000 HUF árban kapható, vagy 8 féle.
Előzmény: wikinagyi (33)
wikinagyi Creative Commons License 2006.09.30 0 0 33
Köszi! De melyikben? OBI, BRICO, Baumax, vagy gazdabolt? Ha emlékeznél rá, megköszönném. Ja, és hol?
Előzmény: szysssz (28)
szysssz Creative Commons License 2006.09.30 0 0 32

Szia Reaby!

Persze, hogy kell bele ecet, cukor, só. Az a "fentieken kívül" rész a Te receptedre való hivatkozás (24) akart lenni, mert sacc/kb ugyanúgy készül, s én csak az eltérést akartam leírni.

Bocs, hogy félreérthető volt.

Előzmény: Reaby (31)
Reaby Creative Commons License 2006.09.30 0 0 31

Szia Szysssz!

A csalamádédba ecet nem kell? Vagy bármi más savanyító anyag?

Előzmény: szysssz (25)
szysssz Creative Commons License 2006.09.30 0 0 30

Egyszer a hűtő mélyén elbújt egy kisebb üveggel, s jó 2 hónap elteltével még tökéletes volt. (ilyen hosszú ideig általában nem marad meg. )))))

Ez a változat mindig csak a legmelegebb nyári napokon készül, mint írtam minden tartósító nélkül, ezért nem is próbáltam szobahőmérsékleten tárolni. Bár így átgondolva a dolgot: a zöldségre öntött forró lének lehet tartósító hatása. (nem lehet véletlen, hogy hoszabb idő elteltével is friss-ropogós marad a csalamádé).

Előzmény: ZsuR (29)
ZsuR Creative Commons License 2006.09.29 0 0 29
Meddig all el? Mindig hutoben kell tartani?
Előzmény: szysssz (25)
szysssz Creative Commons License 2006.09.29 0 0 28

Szia Nagyi!

Kertészboltban láttam több méretben.

Előzmény: wikinagyi (27)
wikinagyi Creative Commons License 2006.09.29 0 0 27

Szia! Már régóta szeretnék ilyen mázas edényt venni. Annak idejék Szlovákiában lehetett kapni, de mostanában már nem járunk oda. Te hol vetted? Hol lehet ilyent kapni? Kb. hány literes?

Jelenleg műanyaghordóban csinálom a savanyítást, de nem az igazi!

Előre is köszi a választ! :)

Előzmény: Gruzmanek (5)
szysssz Creative Commons License 2006.09.27 0 0 26
Kimaradt: mutatósabb a csalamádé, ha mindenféle színű paprikát valogatunk össze.
Előzmény: szysssz (25)
szysssz Creative Commons License 2006.09.27 0 0 25

Csalamádéba mind a 4 fő alkotórészből 1,5 kg-ot szeletelek. Jól összekeverve legalább fél napig szárazon, kendővel letakarva pihentetem. Közben elkészítem a levet: a fenti összetevőkön kívül (kén nem) kerül bele fél cs. tartósító, szemesbors, babérlevél, koriander és mustármag. Ezt felforralom és másnapig áztatom. Másnap forráspontig hevítem és azon forrón szűröm a zöldségre. Kihülés után megy az üvegbe. Még tél végén is ropogós, mint a friss.

Nyáron minden tartósítószer nélkül szoktam készíteni és hűtőben tárolom gyors elpusztításáig.

Előzmény: Reaby (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!