Keresés

Részletes keresés

bgyongyi1975 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 3854

Üdv mindenkinek! Segítséget szeretnék kérni. Van egy nagyobb magnóliánk ami tavasszal hozott virágot, igaz csak egy részén. Aztán jött a nagyon hideg fagy. Utána láttuk hogy a virágok szerintem lefagytak róla. Azóta semmi levél nem jött rajta és az ágak is teljesen szárazak. Gyökérnél sem látok friss hajtást. Szerintetek teljesen meghalt, mert akkor kiszedjük, vagy van még esélye?

wieder Creative Commons License 2017.07.07 0 0 3853

Soha nem láttam még ilyen leveleket magnólián. Ez valami ismeretlen betegség, vírus lehet, de mivel nem tudom ezért ez csak találgatás.

Hasonlít a peronoszpórához, vagy a mozaikvírushoz (csak magnólián még sosem láttam)

Én lefújnám egy ridomil gold plusz, vagy talán még jobb egy aliette gombalölővel. 

Ártani biztos nem árt és lehet, hogy megfogná ezt a betegséget.

Előzmény: Bodni (3852)
Bodni Creative Commons License 2017.07.06 0 0 3852

Bodni Creative Commons License 2017.07.06 0 0 3851

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni. A magnóliámnak ilyenek a levelei. Mi lehet a probléma? Betegség, vagy tápanyaghiány?A fáról annyit, hogy kb. 4 éve lett ültetve, 200-250 liter savanyú földbe. Most kb. 3 méter magas/széles bokorrá nőtte ki magát. Idén tavasszal tele volt virággal, utána az áprilisi havazás visszavetette. Most folyamatosan hozza a leveleket, de mind ilyen foltos. A levelek fonákja barna foltos, ahol a színe is.
Előre is köszönöm a segítséget!

wieder Creative Commons License 2017.06.07 0 0 3850

Nekem ez inkább elfagyásnak tűnik, dézsában tartásnál ez előfordulhat, főleg mivel az idei január extrém hideg volt.

Onnan is gondolnám, hogy alulról azért kihajtott.

Előzmény: Pápa Zsolt Gábor (3846)
wieder Creative Commons License 2017.06.07 0 0 3849

Oltott grandiflorát láttam már 50 cm-esen is virágozni, vagyis az oltást követő évben már virágzott is. Magoncok van, hogy csak 10 évesen virágoznak.

Előzmény: Törölt nick (3848)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.06 0 0 3848

Hátha meg tudja valaki mondani: hány éves korában kezd el virágozni a Magnolia grandiflora?

D.D. Blanchard és Edit Bogue fajtám van.

Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.01 0 0 3847

Azt nem tudom mi lehet, de nekem az idén 9 magnoliámat tette tönkre ez a (valószínűleg gombás) betegség, mondjuk az enyémeket bimbós állapotban egy-két nap alatt, mintha elfagytak vagy elszáradtak volna (pont akkor "jött vissza" a tél), visszavágtam őket, némelyiket tövig, de úgy néz ki végük! Nem akarlak keseríteni, de nagy valószínűséggel ennyi.

Előzmény: Pápa Zsolt Gábor (3846)
Pápa Zsolt Gábor Creative Commons License 2017.06.01 0 0 3846

Sziasztok,1éve vásároltam magnóliát és tavaly nagyon szépen hajtott bár nem virágzott..viszont idén valamiért nem hajtott egyetlen levelet sem csak a tövénél nőtt ki 2db kis levél! Csatolok róla képet! Esetleg tudnátok mi történhetett vele? nem rég volt átültetve nagyobb dézsába ugyanolyan savanyú földdel mint tavaly vásárlás után! már tőzegeztem is de ezután sem hajtott....csak ekkor nőtt ki a tövénél 2 kicsi levél! 

Valaki járt már így? mit tehetnék vele?

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.08 0 0 3845

Nem is próbálkozom, viszont ma tarra kellett vágnom 8 db magnoliát, sajnos ez a tavaszi pusztulat, ami rájuk jött súlyosabb, mint gondoltam, egyszerűen leszáradtak a bimbók, aztán a levélrügyek, most próbaképp levágtam egy ágat és az is el volt száradva, így mindegyiket addig vagdostam amíg élő részhez nem értem, a látvány katasztrofális.  :-(

Előzmény: wieder (3844)
wieder Creative Commons License 2017.05.03 0 0 3844

Nem tudod megreklamálni. Én anno egy lilaakáccal jártam hasonlóan, (fehér hosszú fürtűnek vettem és kéken kezdett el virágozni 2 év múlva)

Csak szóltam nekik, hogy tudjanak róla, de ők azonnal küldtek egy másikat, ingyen bérmentve (netes kertészet volt), persze ez nem garancia, nincs két egyforma ember.

Előzmény: Törölt nick (3843)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.03 0 0 3843

Eddig az enyémekkel sem volt baj, 4-5 éves a java, idén virágzott volna először az összes, bár aminek sikerült egy virágot kinyitnia az is nagy csalódás volt, mert Genie-nek vettem és sima Soulangeana lett, ami azért árban sem ugyanaz, egy hazai kertészettől vettem, de német címke volt rajta.  :-(

Előzmény: wieder (3841)
memorix Creative Commons License 2017.04.30 0 0 3842

megkapta a fagy 

Előzmény: wieder (3839)
wieder Creative Commons License 2017.04.28 0 0 3841

Az összes növénybetegséget azért ne vegyük egy kalap alá.

A kajszi "gutaütés" azért nem jellemző sok más növényre vagy pl. az alma félék  tűzelhalása sem. Pedig a két betegség hasonló tüneteket produkál, de nem azonos facsoportokon.

Nekem több mint 10 éve vannak magnóliáim és soha semmivel nem permeteztem őket és most is szép egészségesek, míg a gyümölcsfákat én is rendszeresen permetezem.

 

Előzmény: Törölt nick (3840)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.26 0 0 3840

Bizony ez valamiféle (talán gombás)  betegség! Nekem idén végigsöpört a magnóliáimon, először csak a virágbimbók száradtak le (az összes), azt hittem, hogy a későn jött fagyos idő miatt, de aztán az összes levélrügy is, vagy ki se hajtottak, vagy a levelek mintha megperzselődtek volna, sajnos más növényeken is látom, pl a tulipánfán, de tavaly egy primrose orgonám halt meg pár nap alatt zörgősre száradt az egész, de a gyümölcsfákat ugyanúgy sújt(hat)ja pl. kajszi, de a honos erdei fák sem immunisak rá, látom a mellettünk levő erdőn is, sajnos igazából semmit nem lehet tenni ellene, mire az ember észreveszi már késő, most reménykedem, hogy azért nem vágta őket véglegesen taccsra és legalább 5-6 megmenekül.

Előzmény: fan62 (3822)
wieder Creative Commons License 2017.04.11 0 1 3839

Egy kis unikum, sárga virágú csillagmagnoliám:

 

eppur*** Creative Commons License 2017.04.06 0 0 3838

Téli locsolás: a talaj alatta teljesen porhanyós volt, úgy kortyolta a vizet, mint nyáron.  Nem láttam korábban ilyet. Amúgy a kertészetben ajánlották, amikor azt mondtam nekik, szerintem a korábbi kifagyott, szerintük kiszáradt. Különösen új ültetésnél, csapadékhiányos télen locsoljak.

 

Átültetés: nem volt mit tennem. Rosszul választottuk meg a helyét régebben és elnyomták a mellette lévő cserjék. Amúgy ott is még csak véznácska bokor volt, kb. 1,2 méteres. És tisztességgel egybe maradt a földlabda. Persze így se tetszett neki. Talán pont itt olvastam valakitől, hogy ő háromszor is átültette...

Előzmény: wieder (3837)
wieder Creative Commons License 2017.04.06 0 0 3837

"Idén télen locsoltam az utódját"

Hogyan tudtad az örökzöld magnóliát az idén télen locsolni? Hiszen januárban végig fagyott napközben is.

 

"Van egy Nigrám, azt tavaly tavasszal átültettem, annyira sokkolta, hogy idén nem hozott virágot".

Az átültetést nagyon rosszul viseli (ha már rendesen begyökeresedett), vagy kis sem heveri, borzasztó érzékeny a húsos gyökere.

Előzmény: eppur*** (3835)
eppur*** Creative Commons License 2017.04.05 0 0 3836

Láttam egy miskolci kertészetben dézsás Magnolia (Michelia) figo-t. Banánillatú cserjeként hirdetik, örökzöldnek tűnik, most még csak bimbói voltak. Tud valaki valamit ennek a növénynek a hazai tartásáról?

eppur*** Creative Commons License 2017.04.05 0 0 3835

Gyanús, hogy a nyári szárazság, a locsolás hiánya okozta. A vicc, hogy a tél is tud produkálni ilyet, nekem egy grandiflora száradt csörgősre 2015/2016 száraz telén. Idén télen locsoltam az utódját. És kapott télen fátyolfóliát is.
Ráadásul a Magnolia-fajok általában talajfelszínközelben, húsos gyökereket hoznak. Szóval jó, ha nyárra takarod mulccsal a talajt alatta és úgy öntözöd, és lehetőleg nem hideg kúti vízzel, hanem áll előtte a víz, hogy ne "forrázd" le a gyökerét, persze a gyűjtött esővíz a legjobb. Nem tudom Debrecen környékén mitől lenne meszes a talaj, az alföldi homokos talajok között biztos akad ami meszes, de tuti az?
Van egy Nigrám, azt tavaly tavasszal átültettem, annyira sokkolta, hogy idén nem hozott virágot. A kobusunk (van vagy 15 éves) tavaly először borult virágba, idén egy virág sincs rajta. De Miskolcon köztéren is láttam olyan kobust, amit tavaly elleptek a virágok, most csak a tetején van valamennyi... Szóval fene tudja mi van ilyenkor, biztos az adott év extrém időjárása is számít. A virágrügyek még a megelőző éven fejlődnek ki és ha a növény kondíciója leromlott, akkor nem biztos, hogy a virágzás lesz számára elsődleges.
Amúgy az oltványokat általában kobus-magoncra szemzik, ami a szakirodalom szerint mésztűrő, szóval nem biztos hogy kell annyi óvintézkedés az ültetésnél. Nálunk aztán meszes a talaj, a kobus és a Susan levelei semmiféle klorózisos tünetet nem mutattak eddig... Van még néhány új telepítésű liliomfám (stellata, Rustica Rubra, Green Diamond, Sundew, Sunsation, Betty, Black Tulip, illetve sieboldii Double), ezek kicsik még, van olyan amin tavaly még nem volt virágrügy most viszont fakad. De például a Green Diamondot úgy kaptam, hogy tuti kapott valamilyen indítólöketet a szaporító kertésztől, mert tele volt virágokkal, még egy termést is beérlelt, idén csak néhány virágrügy van rajta. Persze hajtást se nagyon hozott. Azt akarom ezzel mondani, hogy a nagy virágzás is "kifáraszthatja" a növényt.

Előzmény: fan62 (3822)
wieder Creative Commons License 2017.04.05 0 0 3834

Ez valóban jóval világosabb

Előzmény: Eszter 124 (3833)
Eszter 124 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 3833

A kép lemaradt.

Előzmény: Eszter 124 (3832)
Eszter 124 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 3832

Szia! Az enyém ilyen színű lett ,papírja szerint cleopátra. Nem tudom fog-e még változni. Azért választottam,mert tetszett kívül -belül egyszínű.

Előzmény: wieder (3830)
wieder Creative Commons License 2017.04.02 0 0 3831

Amennyiben kivan ültetve akkor nem kell tápoldatozni (én legalább is nem szoktam) Első évben locsolgatni kell, hogy jól begyökerezzen, főleg a nyári melegben sűrűbben. 

Az ecetes víz egy kissé savanyítja a talajt amit szeret a magnólia ( de azért az a 3 dl ecet 10 l vízhez az elég soknak tűnik). Ha tudsz esővizet gyűjteni és azzal locsolod az szerintem elég. 

Ha mindenáron szeretnéd első évben kissé "tuningolni" akkor rododendron tápoldatot keress neki.

Előzmény: Laduver Orsolya (3829)
wieder Creative Commons License 2017.04.02 0 0 3830

Szerintem akkor az nem az, mert én ilyen sötét pinknek olvastam a külföldi oldalakon is.

( Persze attól még lehet egy nagyon szép magnólia)

Nekem is vannak sárgák is , tiszta fehér is és a genie is ami nagyon sötét színű már már feketébe hajló.

Előzmény: Eszter 124 (3828)
Laduver Orsolya Creative Commons License 2017.04.02 0 0 3829

Sziasztok!
Tanácsokra lenne szükségem. Vettem tegnap 2db Magnólia Susan-t. A párommal ma el is ültettük őket savas földbe. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tovább? Öntözése, tápoldatozása érdekelne. Azt olvastam itt, hogy érdemes 10l vízbe 3dl 20%-os ecetet tenni és azzal megöntözni, ezt milyen gyakran tegyem? Illetve milyen tápoldat lenne neki jó? Előre is köszönöm a válaszokat!

Eszter 124 Creative Commons License 2017.04.01 0 0 3828

Szia! Nagyon szép a magnoliád. Nekem is van cleopátra és tavalyi ültetés.Az  enyém még bimbós és van benne fehér.Lehetnem is az lesz ?

Előzmény: wieder (3827)
wieder Creative Commons License 2017.03.31 0 0 3827

Tavalyi szerzemény, egy cleopátra, hasonló a rustica rubrához, de ennek egyöntetű pink  színű a sziromlevele belül is. Emiatt nagyon örülök neki. (most nézem a még a kertészeti cédula is rajta marat :))

 

wieder Creative Commons License 2017.03.31 0 1 3826

wieder Creative Commons License 2017.03.31 0 0 3825

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!