Keresés

Részletes keresés

berkut14 Creative Commons License 2019.12.24 0 0 111

minden betegtársnak !

 

áldott , békés karácsonyt ! és gyógyulást !

 

Ákos

 

Tibbe Creative Commons License 2019.12.23 0 0 110

Tudom. De én nem akarom megtalálni őket. :)

 

Bízom az orvosomban, és a gyógyszereimben, igyekszem vigyázni magamra, már amennyit az ember a genetika és a természet ellen tehet.

Előzmény: berkut14 (109)
berkut14 Creative Commons License 2019.12.23 0 0 109

Budapesten is van mofetta, magánban. interneten meg lehet találni őket.

Tibbe Creative Commons License 2019.12.23 0 0 108

biztosan így van. de az ember tudata(tudatalattija) is nagyon sokat számít a gyógyulásban, ha hisz a terápiában, a gyógyszereiben, az orvosában, meg élni akar!

 

Pszichikailag nagyon befolyásol mindent a pozitív vagy negatív hozzáállás.

Mindenben.

 

Előzmény: berkut14 (107)
berkut14 Creative Commons License 2019.12.23 0 0 107

én azért éreztem a hatását . értágító. pl. a karomra nagyon jól hatott . belelógattam a CO2-be.

 

szerintem sok függ a kabintól is. meg a gáz töménységtől.

Előzmény: Tibbe (106)
Tibbe Creative Commons License 2019.12.22 0 0 106

szerintem ez a mofetta is a placebo kategóriába tartozik.

Előzmény: berkut14 (105)
berkut14 Creative Commons License 2019.12.22 0 0 105

"Mofetta egy hazai pénzlehúzós módszer, ha hiszel benne, menjél, sok minden agyban dől el, ha hiszel benne, kevésbé fog fájni a lábad.

 

két betegtárs nagyon jókat mondott róla.

én nem éreztem olyan nagy számnak. de betege válogatja.

 

Előzmény: Tibbe (94)
berkut14 Creative Commons License 2019.12.22 0 0 104

 

Tata

Előzmény: berkut14 (100)
Tibbe Creative Commons License 2019.12.21 0 0 103

hát ez nem jó... és valójában még fiatal vagy.

 

figyelj ezután még jobban az orvosi utasításokra, még legalább 30 évig. Utána akár még bűnözhetsz is :)

Előzmény: berkut14 (102)
berkut14 Creative Commons License 2019.12.21 0 0 102

)))))

 

köszönöm !

 

azért lassú a menet. 64 évig müködő rendszert bolygattak meg. kell egy kis idő , adaptálodni. nekem ez az első komoly mütét életemben.

 

igyekeztem egészségesen élni , de a genetikai örökség ellen nem tudsz mit tenni. anyukám vonalán mindenki , infarktus , agyvérzés , érszükület.(((((((((

Előzmény: Tibbe (101)
Tibbe Creative Commons License 2019.12.21 0 0 101

az ész fontosabb, mint a láb!

 

sok szerencsét a további gyógyuláshoz is!

Előzmény: berkut14 (100)
berkut14 Creative Commons License 2019.12.21 0 0 100

5 hét rehab Tatán. 

 

a mütét lábmentő volt. a sebészek szűkszavúak. valami sztent a combomban és valami by pass. 

 

szokásos sebész filling. levágtuk , kivágtuk a többi egyéni szocprobléma. )))))

 

de a rehab sokat segített. kíváló személyzet. Szent Borbála kórház mozgászervi rehabilitáció .

 

dr.Gradsack Mária főorvos asszony vezetésével. csak a legjobbakat róluk. félig lebénult agyvérzéses emberkéket is talpra állítanak. mondjuk lábat egyelőre nem tudnak visszanöveszteni.sajnos.

Előzmény: értetlenke1000 (99)
értetlenke1000 Creative Commons License 2019.11.29 0 0 99

Mivel már engem is műtöttek, inkább te írhatnál a saját műtétedről!Egy biztos, hogy az Antaclast nevű gyógyszer nagyon jó!Szívesen megosztom részletesen a tapasztalatomat.

berkut14 Creative Commons License 2019.11.08 0 1 98

T. érszűkületes betegtársak !

 

okt.28-án mütöttek artéria trombozissal, a budapest Szent Imre kórház , érsebészetén.

 

van lábam !...))))  (majdnem nem lett)

 

ha kérdések , nagyon szívesen válaszolok.

 

Ákos

Tibbe Creative Commons License 2019.07.11 0 0 97

Rutascorbin mellékhatásai:

. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így a Rutascorbin is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Rutozid: a mellékhatások ritkák, többnyire átmeneti jellegűek és csak 250 mg/nap feletti adag esetén jelentkeznek.

 

A leggyakrabban jelzett mellékhatások a következők: szédülés, fejfájás, szájszárazság, fáradtság, hányinger, emésztési zavar, hasmenés, székrekedés és bőrkiütés. A szakirodalomban ismert néhány rutozid túlérzékenységi eset is.

 

C-vitamin: napi 600 mg-nál magasabb C-vitamin dózisok esetén előfordulhat hányinger, hányás, gyomorgörcsök.

Napi 1000 mg-nál nagyobb C-vitamin adagok hasmenést, fejfájást, kipirulást és vizeletmennyiség növekedést okozhatnak, valamint vesekőképződésre hajlamosítanak.

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

Előzmény: bandika69 (95)
Tibbe Creative Commons License 2019.07.11 0 0 96

noclaudot szedek pár éve, nekem használ és egyébként sok gyógyszerre vagyok érzékeny, de erre nem.

rutascorbin lehet az oka a fejfájásnak: egyébként flavonidot tartalmaz, itt olvashatsz róla bővebben:

 

http://www.gyogynovenylap.hu/mi-fan-teremnek-a-flavonoidok/

 

 

Előzmény: bandika69 (95)
bandika69 Creative Commons License 2019.07.10 0 0 95

2x1 noclaudot és 2x1 rutascorbint kellene szednem de nagyon fáj a fejem tőle mivel lehet helyettesíteni ezeket a gyógyszereket

vagy legalább az egyiket gondolom a noclaudtól fáj a fejem annál írják hogy gyakori a fej fájás.

ha valaki tud valamit előre is köszönöm.

Tibbe Creative Commons License 2019.04.26 0 0 94

"artériásan érszűkületet állapítottak meg" .. milyen fokút?  Szinte mindenkinek van, az nem mindegy, milyen fokú, a doppleren nem mutatták ki, akkor nem lehet nagy fokú az érszűkület.

 A Venoteket szedjed, az orvos biztosan tudja, miért írta fel pont ezt.

 

Mofetta egy hazai pénzlehúzós módszer, ha hiszel benne, menjél, sok minden agyban dől el, ha hiszel benne, kevésbé fog fájni a lábad.

Harisnyát visszér betegség esetén ajánlják, érszűkület esetében káros.

 

Ha sok pénzed van, menj el maszek orvosokhoz, rögtön rájössz, annyira nem is vagy beteg.

 

A sok mozgás, séta, túlsúly leadása mindkét problémán sokat segít (visszér-érszűkület)

Előzmény: samu601 (93)
samu601 Creative Commons License 2019.04.26 0 0 93

Sziasztok!

Sziasztok!

Privát voltam color  doppler UH.-n, vénásan  negatív volt az eredményem, artériásan érszűkületet állapítottak meg mind két lábamba. Az SZTK érsebész jóformán alig nézte át a leleteimet(sokan voltak a rendelőben, szórta ki a népet) közölte velem, hogy harisnyát kell hordani és Venoteket szedni. Közöltem vele, hogy olvassa el a leletet, vénásan kutya bajom, mindkét lábamban van kp. fokú érszűkület és valami áramlási probléma. Erre azt felelte, hogy a radiológusok szeretik eltúlozni a dolgot. Vajon most mit tegyek? Kértem, hogy adjon beutalót a Mofettára, közölte, hogy majd pár hónap múlva ad. Én a mofetta szállást már lefoglalóztam, el is fogok menni privátba. A gyógyszert szedem mert az se nem használ, se nem árt. Szerintem nekem vérhígítót kellene szedni, mer majdnem olyan sűrű a vérem, mint a tejföl. Ki, mit tanácsol, mit tegyek?

BaSand Creative Commons License 2019.03.27 0 0 92

Nem csillagászati ára van a mofettának. Az OEP támogatja, egy kezelés teljes árban 1800 Ft, támogatottan 780 Ft. 

https://www.mofetta.info/

Előzmény: barna_bas (90)
Tibbe Creative Commons License 2018.08.26 -2 1 91

Na, látom már, te termékmenedzser vagy, :)

 

"A készítmény egyedi összetételű kristályaiból otthonunkban olyan fürdőt készíthetünk, mely a fáradt nehézláb kellemetlen érzetét már az első alkalommal mérsékli.Többszöri használat után pedig javul a bőr megújuló képessége, így az fokozatosan visszanyeri fiatalos rugalmasságát."

 

Szóval a Fumara azon kívül, hogy drága, az érszűkületet nem gyógyítja.

 

Előzmény: barna_bas (90)
barna_bas Creative Commons License 2018.08.26 0 1 90

Sziasztok!

 

Az érszűkület az én mindennapjaimat is megkeserítette, 52 éves vagyok, már az is problémát okozott, hogy elsétáljak a buszmegállóig. Sok barátom javasolta a mofetta fürdőket, de ha jól tudom, Magyarországon csak egy helyen van ilyen és az is csillagászati áron. Mostanában találtam meg ezt a házi alternatívát, Fumara pezsgőkristályok néven árulják. Amióta rendszeresen használom, úgy érzem nagyon sokat javultak a panaszaim, nagyobb távolságokat tudok fájdalommentesen megtenni, így a közérzetem is jobb. Remélem ezzel a tanáccsal másoknak is tudtam segíteni.

Szép napot mindenkinek!

Burt69 Creative Commons License 2017.09.07 0 0 89

Sziasztok !

Esetleg tudtok tanácsot adni hogy Budapesten hol van a " legkorrektebb "  angiologus és a vizsgálat mit tartalmaz konkrétan ?

 

Köszönettel

B

Tibbe Creative Commons License 2017.09.02 0 0 88

nekem alapban nagyon alacsony volt folyamatosan a pulzusom 40-45, mindez 180/ 120-as vérnyomás mellett. Már stabilizálódott 60-70-re a pulzus.

nem tudom, ez mitől van, de kórházban pl. nem engedtek felkelni sem ezzel a pulzussal, nem hitték el, hogy nekem ez a "rendes". Úgy, ahogy a lázmérőnek sem hittek sosem, a hőmérsékletem 35 fok alapban. 37 fok nálam már láz.

 

Előzmény: mama111 (87)
mama111 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 87

Nekem ez a gyógyszer nagyon megemelte a pulzusomat. az értágító beavatkozásom előtt 8 nappal fel kellett függesztenem, akkor jöttem rá hogy ettől magas. Tallitont is szedek, valszeg nem szívlelik egymást. a 2x1 noclaud mellett 100-120 között volt a pulzusom, mihelyt abbahagytam 80-85 tartományban van. emiatt az érsebészem felfüggesztette a noclaudot, és helyette  3x1 Pentoxil-EP  400 mg-osat rendelt. így ezzel ismét 80-85 között van a pulzusom.

A Te pulzusod nem bántja ? 

Előzmény: Tibbe (84)
Tibbe Creative Commons License 2017.05.06 0 0 86

szívesen, ha ez segített valamiben!

Előzmény: Burt69 (85)
Burt69 Creative Commons License 2017.05.06 0 0 85

Köszönöm a gyors választ, segítséget.

Előzmény: Tibbe (84)
Tibbe Creative Commons License 2017.05.06 0 0 84
Előzmény: Burt69 (83)
Burt69 Creative Commons License 2017.05.06 0 0 83

Üdvözlet !

Megkérdezhetem ennek a gyógyszernek a nevét ??

Köszönettel..

Előzmény: Tibbe (69)
Tibbe Creative Commons License 2016.10.30 0 1 81

Ne haragudj, de nem nézek utána. Nem hiszek, csak abban, amit a szakorvos mond.

Előzmény: Törölt nick (80)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!